KLEINE COURANT 't Vliegend Blaadje 1 voor Helder, Texel, Wieringen en Anna Paulowna )-! No. 3849. Zaterdag 1 Januari 1910. 38ste Jaargang. 't Vliegend Blandje p. 3.m. 50 ct, fr. p. post 75 ct., buitenland f 1.25 Pre- Zondagsblad 37| 45 f 0.75 miënModeblad »»»55»»»»65» f0.90 (Voor het buitenland bij vooruitbetaling.) Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent Elke regel meer6 Bewijs-excmplaar2J Vignetten en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers: BERKHOUT Co., te Helder. Bureaux: Spoorstraat en Koningstraat. Intero.-Telefoon 50. Tweede Blad. Nieuwsberichten, HELDER, 31 December. Hr. Me. pantserdekschip «Koningin Wilhelmina* is 23 December van Sabang naar Nieuwediep vertrokken. Hr. Ms. pantserschip Jacob van Hecms- kerck» vertrekt Maandag van hier, tot het houden van een oefeningsreis. De reisroute iB als volgt: 3 Januari vertrek van Nieuwediep. 9 t/m 13 Januari verblyf teFunchal (Madera). 25 t/m 30 Januari n Napels. 8 t/m 13 Februari Villefranche. 20 t/m 24 Februari Tanger. 8 Maart terug te Nieuwediep. Voetbal. Zondag 2 Jan. speelt van 23u. H. B. Si tegen een veteranen elftal. Dit laatste is samengesteld als volgt: Bicgel. Roem. Giltjes. v. d. Hoek. Harinck. J. v. Pelt. Hazebroek. Raads veld. Beurs. v. Pelt. Weber. Aanbesteding. Na onderhandsche aanbesteding iB door den Rijkswaterstaat aan de Hollandsche Maatschappij tot het maken van werken in Gewapend Beton te 's Gravenhage opgedra gen het maken van 135 M. langen steiger in de visscbershaven te IJmuiden, volgens het ontwerp van deze Maatschappy ter ver lenging van den bestaanden monier-steiger in genoemde haven. Examens. In de commissie belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koop vaardijschepen en voor de scheepvaart zyn voor het jaar 1910 benoemd: lot lid en voorz. J. van Scheers, gep. kapt.luit. t. z. te's-Gra; venhage; tot lid en plaatsverv. voorz.: jhr. C. E. Dïttlinger, gep. luit. t. z. te 's-Graven- liage; tot lid en secr. mr. A. J. Cnoop Koop- mans te Amsterdam; tot plaatsv. lid en plaatsv. secr. mr. I. Da Costa te Amsterdam tot leden: G. S. H. Burgerhout, gep. luit. t. z. te 's-Gravenhage: J. E. Dik, H. C. llaaoke, VV. P. Harten, allen oud-gezagvoer der te Amsterdam; A. Jongkees, gep. insp. van den mar. stoomvaartd. te Bussum; H. Slot, gep. kapt.-luit. t. z. te Zierikzce; tot plaatsv. leden: H. Herman, kapt. t. z., hoofd van het vak van uitrusting bij de dir. der marine te Amsterdam; C. Maas, oud-gezag hebber der gouv.-mar. te IJmuiden; jhr. J. P. F. van der Mieden van Opmeer, dir. der filiaal-inrichting van hot Kon. Ned. Metcor. Inst. te Rotterdam; mr. V. van Peski te Rotterdam; F. W. Soomers, J. Vernes, bei den oud-gezagvoerder te Amsterdam; J. A. Waleson, gep. off. mach. te 's Gravenhage L. W. Weckesser, gep. off.-mach. te Bloe- mendaal. In de centrale commissie voor de examens ter verkryging van diploma's van stuurman en van schipper aan boord van zeevisschersvaartuigen, alsmede van diploma*s van schipper aan boord van kustvisschers- vaartuigen tot lid en voorz. J. van Scheers, gep. kapt.-luit. t. z. te s'-Gravenhagetot lid en sec. C, Maas, dir. der visscherrijschool te IJmuiden; tot plaatsv. lid en plaatsv. secr. C. Lieuwen, leeraar aan de viBscheryschool te Scheveningentot ledenD. F. vau Duyl, arts te ScheveningenK. Ebes te Maassluis II. B. H. Tubbosing, werktuigkundige to IJmuiden. In de plaatselyke csmmissie te Den Helder, tot leden: H. J. Boldingh, leeraar aan het Kon. inst. voor de mar., en aan de Zeevaart school; Th. C. W. van Mierlo, dir. der Zee vaartschool te Den Helder; dr. H. C. Redeke, dir. van het Rijksinstituut voor het onder zoek der zee, allen te Den Helder. Kamerverkiezing Wijkbij-Duurstede. By de verkiezing voor een lid der Tweede Kamer in het kiesdistrict Wyk-bij-Duurstcde, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlyden van Mr. N. de Ridder, zyn gisteren uitgebracht 6688 geldige stemmen. Daarvan verkreog do heer H. C. Dressel- huys (Vrjj-Lib.) 3005 en Mr. J. B. L. C. baron de Wyckerslooth do Weerdesteyn (R.K.) 3683, zoodat gekozen is baron de Wycker slooth. By de periodieke verkiezing in Juni waren van de 8277 kiezers 5604 opgekomen. Mr. De Ridder werd toon gekozen met 4049 stemmen, terwjjl Mr. P. Tideman (V.L.) 1328 stemmen haalde en do heer W. F. Dekkers (S. D. A. P.) 227. De eereraad. Men meldt uit den Haag aan de ,Tel." Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen, is de eereraad, in zake de bekende lintjea- historie, samengesteld. Als leden van dien raad worden o. m. de namen genoemd van de oud-ministers S. van Houten, J. C. de Marez Oyens, P. W. A. Cort van der Linden en C. Lely. De moord te Koekange. Klaas Bakker heeft aan den veldwachter bekend den dricdubbelen moord te Koekange te hebben gepleegd. Hjj is Woensdag ge vankelijk naar Assen gebracht. De negende volkstelling. Dit jaar eindigt met het cijfer 9. Dit be* teekent hier to lande, dat bij den overgang tot het nieuwe jaar wederom een volkstel ling zal plaats vinden. Aan alle huizen en andere woningen worden kaarten van ver schillende kleuren ter invulling afgegeven en in den loop der eerste weken teruggehaald, om met 't geen er op is ingevuld tot bouw stoffen te dienen totja, tot wat Waar toe die nieuwsgierigheid der landsregeering Welk nut heelt de verzameling van al die cyfers en andere gegevens, waarover zoo vele vragen op do kaarten zyn gesteld en nauwkeurig moeten worden beantwoord Het antwoord iB nogal eenvoudig. In de eorste plaats zyn er in verschillende wetten voorschriften die op de bevolkingscijfers bo rusten. Zoo is het getal leden van een Ge meenteraad afhankelijk van het getal «zie len*, en hetzelfde geldt van de splitsing der gemeenten in afdeelingen ter inlevering dor stembrie^es voor de Raadsverkiezingen. Zoo bevatten de wetten op het hooger en op het middelbaar onderwys bepalingen omtrent het oprichten van gymnasia en middelbare scho len, naar gelang van het getal inwoners der gemeenten. De voornaamste reden is echter in iets gewichtigere gelegenin de overweging, die in het Koninklyk besluit van 29 September 1828 werd aangevoerd, het besluit waar bij het houden van algemeene volkstellingen hier te lande word voorgeschreven. Name lijk, «dat zonder een nauwkeurige volkstel ling de statistieke opgaven weinig zekerheid opleverenalzoo de bepaling van het juiste aantal der inwoners van een land tot grond slag behoort te worden genomen van alle verdere nasporingen dienaangaande." Inderdaad, telkens wanneer maatregelen van maatschappelijk belang ter sprake komen, rijst als eerste vraag: hoe is de tegenwoor dige toestand Kent men dezen niet nauw keurig en in al zyn bijzonderheden, dan tast men by alle pogingen tot verbetering in den blinde men staat telkens voor onbekenden en loopt veel kans den verkeerden weg in te slaan, ja wellicht meer kwaad dan nut te stichten. Een goede statistiek is een onmisbare grondslag voor een goed staatsbestuur. Zij moet een zoo getrouw mogelijk beeld geven van de zoo veelzijdige toestanden in het maatschappelijk leven. Elk oogenblik komt zy den staatsman te pas, wanneer hy een stap wil zetten op het gebied van hervor mingen en maatregelen. Nog al vaak werden zulke tellingen door de bevolking met wantrouwen begroet. Maar al te dikwyls toch beoogden zij het opleggen en den omslag van belastingen en krygs- dionsten. Dat wantrouwen is ook in onzen tyd nog niet geheel geweken, maar geheel ten onrechte. Wio even nadenkt, moet be- grypen, dat het doel in onze dagen niet anders is dan behartiging van het algemeen belang, het verkrygen van zooveel mogelijke kennis omtrent bestaande toestanden, niet het minst als onmisbaar hulpmiddel ter ver betering van hetgeen verkeerd is. Ter ge ruststelling werd boveudien sedert 1879 op do telkaarten, die toen werden ingevoord, vermeld«De telling staat op ge e- norlei wijze met eenige belas tingheffing in verban d;" in de taktiek der volkstellingen kwam eerst groote verbetering omstreeks de tweede helft der vorige eeuw, toen vooral door toedoen van den beroemden Belgischen statisticus Quó- tulct de huisgezinnen en hun toestand tot grondslag werden gonomen, en een groot getal geschikte «tellers* in dienst werd ge steld om de juisthoid dor opgaven na te gaan. Uitteraard is voor de nauwkeurigheid der telling, zoo by de verzameling als bij de bewerking, de hulp van een groot getal per sonen noodig. Ook de uitgebreidheid van het onderzoek, dat zich allengs tot veel meer dan de vraag naar de samenstelling der ge zinnen heeft uitgestrekt, droeg er toe bij de tellingen tot een vry kostbare zaak te maken. Vandaar dat de meeste landen zich er toe bi palen, zulk een onderneming enkel om de 10 jaren te doen plaats hebben. Betaalt uw rekeningen De Gelderlander" Bchrijft Het boekjaar 1909 loopt met rassche schre den ten einde. De balans wordt opgemaakt. I)e debets en credits worden vergeleken, de zakenman rekent na, hoeveel zijn uitgaven waren en inkomsten zyn, beter gezegd, moe ten zyn. Slaat hy zyn jaarboek na, dan komt hij o, zoovoel schulden tegen, die nog moeten voldaan worden en die soms reeds in het boek staan sinds den aanvang des jaars, of nog erger van het eene in het andere boek moesten getransporteerd, omdat de debi teurs er niet aan dachten effen rekening te maken met hun leveranciers, die zoozeer om liet geld verlegen kunnen zijn. Een zoet winstje zou menig middenstander jaarlyks maken, wanneer al zyn schuldvor deringen binnen kwamen, minder hoofdbrekens zou het hem kosten, wanneer hy er vast op aan kon, dat iedere rekening haar goeden weg naar den crediteur zou vinden. Ongelukkigerwijs is dit maar al te dikwyls niet het geval. Graag verkooper zijnde, zet de winkelier zooveel goederen van de hand, als slecht gelegen komt. Gevraagd wordt al tyd niet, is die kooper of deze koopster solied, neen de waar gaat de deur uit en de rekening komt later, ja later Waarschynlyk zou iedere quitantie nog haar goede geld binnenbrengen, ware hot niet, dat de inkoop vaak de financieele draag kracht van den kooper te boven ging. En is dat het geval: schuld betalen gaat dan onmogelyk worden. By zulke menschen op betalen aandringen is maar al te zeer den moriaan wasschen. Evenwel zullen alle koopers niet zoo dwaas «yn hun geldbeurs verder te openen, dan hun financieele omstandigheden toelaten. Maar toch, al kunnen ze hun leverancier betalen, houden ze de rekeningen ongeteekend en kan de winkelier keer op keer om geld vragen zonder veel meer dan «een volgende maal zullen we betalen" als antwoord op zyn manen te krygen. Voordeelig werkt zoo'n aanhoudend wei geren niet op den handel van den nering doende, die op zijn beurt toch aan zyn fabri kant of handelsman schulden te voldoen en zijn zware lasten te dragen en na te komen hoeft. En wat geschiedt soms? Och, kom, zegt een op te weelderigen voet levende huismoeder, dat nieuwighcidje is wel aardig, wy zullen het maar koopen. En de daad bij het woord voegend, wordt het weeldeartikeltje aangeschaften men vergeet tevens, dat er nog zooveel en nog meer aan winkelier, aannemer of naaister moet betaald worden. Geld voor noviteitjes, ondingetjes, mode- knutseltjes en overdaad in spijs en drank heeft men, maar geld voor oude schulden, och neen, daar denkt men niet aan. Laat dien winkelier maar wachten, is de gedachte en tevens vergeet men het renteverlies, de slaaproovende zorgen, de vrees voor faillis sement die een ueringdoende op de hielen ziiten en benadeelen. Bovendien alles dient het Christelyk be ginsel: ieder te geven, wat hem rechtens toekomt, toch nageleefd. In zekeren zin maken we ons schuldig aan oneerlijkheid; en als het niet-betalen met de bedoeling geschied om de rente to winnen, zelfs aan diefstal, als we onze schuld niet regelmatig afbetalen. Als menschen, die oprechtheid en eerlijk heid huldigen, die de onrechtvaardigheid schuwen, den diefstal haten, hebben we op de eerste plaats te zorgen, ons aan geener lei onrechtvaardige daad schuldig te maken. Derhalvebetaalt uw rekeningen, laat uw leverancier niet op uw geld wachten, smyt uw geld niet weg aan luxe artikeltjes, zoo ge weet, dat nog iemand iets van u te vor deren heeft. Wat gy niet wilt, dat u geschiedt, doe dat dan ook een ander niet. Moord. Maandag jl. werd een jonge Rus Andreas Guillewitsj op een bankierskantoor in do Rue Lafitte te Parys, waar hij geld kwam innen, op verzoek der Russische politio in hechtenis genomen. Guillewitsj was tot voor korten tijd in genieur te Petersburg en verkeerde blijkbaar in niet al te rooskleurige financieele omstan digheden. Als hy slechts de 100,000" Rb!., waarvoor hij zyn leven had verzekerd, kon binnenkrijgen dan was hy van zijn geldelyke zorgen bevryd. Hij vatte daarom het plan op iemand te vermoorden, die eenigszins op hem geleek, waarna hij zou verdwynen en door een of ander vertrouwd persoon de verzekeringssom zou laten innen. Eerst trachtte hij dus zijn secretaris te vergiftigen, maar deze merkte zyn opzet en verliet hem. Hy nam toen een nieuwen secretaris aan, een zekeren Podlowsky, wiens gestalte eenigszins met de zijne overeenkwam, en vermoordde dezen op zyn kamer, verminkte hem tot on- kenbaarwordens toe en trok hem toen zyn eigen kleederen aan, waarna hij rustig naar het buitenland vertrok. Zijn broeder had hy in het geheim genomen en deze begaf zich dus naar het politiebureau, waar hy mededeelde, dat de beschrijvingen in de bladen hem op het denkbeeld hadden ge bracht, dat zyn broeder, die sedert eenige dagen spoorloos verdwenen was, misschien de vermoorde zou zyn. In tegenwoordigheid van het lijk gebracht, verklaarde by, dat dit werkelyk het stoffelijk overschot vau zyn broeder was. Er was echter bij de auto riteiten twijfel gerezen aan de waarheid van de verklaring vau een broeder, en een nader onderzoek bracht zekerheid, dat dezo een bedrieger was en hy werd dus in hech tenis genomen. Drie weken later werd hij dood in zyn cel gevonden. Intusschen had do politie voortdurend ge zocht naar Andreas Guillewitsj, die zich onder don naam van zyn slachtoffer Podlowsky in verschillende plaatsou had opgehouden en ein- delyk naar Parys was vertrokken. Daar werd hy ontdekt en in hechtenis genomen. Hy greep onmiddellijk naar zyn revolver, maar de beide politiebeambten, die hem hadden gearresteerd, waren vlugger dan hy en ont wrongen hem het wapen. Hij werd overge bracht naar het bureau, waar hij in verhoor werd genomen en bekende te Petersburg den moord te hebben bedreven. Na afloop van dit verhoor werd hij onder bewaking van twee agenten gesteld. Op een gegeven oogen blik verzocht hy zich even te mogen verwij- doren, hetgeen hem word toegestaan. Toon hy nu alleen was nam hij ongemerkt cyan- kali in en stierf korten tyd daarna. Vergaan. Hamburg, 28 Dec. Aangaande het stoom schip ftCapua*, 1 Dec. met stukgoed van hier naar Genua vertrokken, is sedert 3 Dec toen het door het stoomschip «Cap Arcona' op de hoogte van Texel werd ge passeerd, niets vernomen. Aan boord bevon den zich 23 man. Vermoedelijk zal dit het stoomschip zijn, waarvan men uit Vlieland meldde, dat dit in een paar uur tjjds geheel verdween. Scheepsbrand. Aan boord van de Britsche stoomboot .Celtic"' van New-York te Liverpool aange komen, is braud ontstaan in het ruim, waar balen katoen waren geladen. De brand werd ontdekt vier dagen na het vertrek van New- York, maar voor de vierhonderd passagiers werd zij geheim gehouden. Het ruim werd dicht gehouden en water werd ingelaten. De lossing van het schip is thans begonnen en nu zal dus eerst kunnen blyken, welke ver woestingen het vuur beneden in het schip heeft aangebracht. Uit den Omtrek. Texel," 30 Dec. Tot leden van het Bestuur der afd. Texel* van do Holl. Maatschappy van Landbouw zyn gekozen de heeren W. Rocloffs en C. Garritsen in plaats van de heeren R. Joh. Keijser en N. Schumacker, die niet herkiesbaar waren. Anna Paulowna, 28 December. Voor de verkiezing van een lid van den raad, in de plaats van wijlen den heer G. H. Geerligs, is de datum vastgesteld op Donderdag 20 Januari a. s. De stemming en herstemming, zoo noodig, zal plaats hebben op 2 en 16 Februari a.s. Vlieland. Op de drie graven dor schipbreukelingen van het stoomschip „Wilma* zyn dezer dagen drie zerken geplaatst. Do graven zyn door de maatschappy te Rostock aangekocht en moeten onderhouden worden. Op de steenen, welke op Duitsche wjjze zyn geplaatst, zyn de namen der overledenen vermeld en de betrekking, waarin zij aan boord der Wilma" werkzaam waren. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Ambon, v. Batavia n. A'dam, arriv. 30 Dec te Genua K. W I arriv. 30 Dec. v. A'dam Ie Sabang. Orotius, v. Batavia n.A'dain,arriv.30 Dec.te Lissabon. Koninklijke Hollandsche Llotd. Amstelland, v. A'dam n. Brazilië en Buenos Ayres, vertrok 29 Dec. van Lissabon. Maasland, v. Buenos Ayres en Brazilië n. A'dam, arriv. 30 Dec. te St. Vincent. Rottebdamschb Llotd. Gedé.v. Bataviajn. R'dam. pass,30 Dec. Point de'Galle. Malang, v. Batavia n. R'dam. pass. 30 Dec. Perini. Wilis, v. R'dam n. Batavia, vertr. 30 Dec. v. Marseille. Marktberichten. Schagcn, 80 Dec. Aangevoerd 3 paarden f 80 a 120 0 stieren en OBBen f 0 a —0, 0 stieren f 0a 0duiven f 0 a 0, 10 geldekoeien f 110 a 140, 45 vette id. f 160 a 290, 6 kalf koeien f140 a 210, 0 vaarzen f a 00 bokkelingen f 0 a 0 graskalveren f a - 25 nuchtere kalveren f 7 a 21, rammen fa 00. magere schapen f a 180 vette id. 120 a f30, 470 schapen (overhonders) f 12 al9.lammeren f0 a 0 bokken en geiten f0 a 0, magere varkens f a 35 vette id. por Kg. 46 a 52 ct, 60 biggen f 8.a 13.200 konynen f 0.50 a 1.50, 200 kippen f 0.50 a 1.75, zwanen f 500 Kg. boter f 1.30 a 1.50, 2000 kipeieren f5. a 6.000 eenden dito fO.a per 100, veulenB f af0eenden f0.— a f0.- Marine en Leger. Bevorderingen op i Januari 1910. tot stoker-majoor. sergt. -torpedist. Sergt.-stok, E. Maarse Korp -torp. F. M. Hijinans J. Stins Matr.leid.R. Bruin korp.-torpcdist. G. Kwakkel Matr.-bott. P. J. J. Janssen korp.-bottelier. G. van Aken Matr. 2e kl W. F. Angel matr.-bottelier. le kl. A. Schilthuizen 2e kl- A. Poldervaart Korp.-schr. A. M. van Alem sergt.-schrijver. Matr. P. J. Greidanus korp.-schrijver. 2e kl. R L Mulders matr.- 2e kl. F. Wouters 2e kl. J. H. Gokhuizen Sekl.A.C. de Jongh Matr.-hofm D. van Bodengraven korp-hofmecster Korp. - kok P. J. Dekker sergt.-kok. Matr. L. C. Geerling korp.- L. P. Schwarz H.J.Vol 3e kl. J. Brandenburg matroos-kok. Mar. 3e kl.C. G. Langenberg schoenmaker. Korp.-stoker 2e kl. W. F. H. van Zwanenburg idem W. J. Klumper idem A.H.Bol idem H. J. Rozyn idem L. Koppejan idem J. J. Goor idem J.Jckcl Stoker le kl. J. M. de Pjjpcr tot korp.-stoker 3e kl. Alsnog bevorderd met 1 Nov. 1909. Stoker-olieman J. A v. Roy tot korp.-stoker 2e kl. idem B. v. Noord idem. idem A.C. Swaters idem. idem H. D. Bres idem. en op 1 December 1909: Matr.-schrijver A. A. v. Dorst tot korp.-schrijver. Overplaatsing: Bootsman R. v. d. Meulcn, van «Friesland* bij het Kon. Instituut op 27 Dec. 1909. HELDER, I Januari 1910. Het Bestuur van den Bond van Bouwvak arbeiders „Door Eendracht Sterk", wenscht aan zjjne leden en aanverwanten een gelukkig Nieuwjaar. T. LAGRANGE Jzn. Janzenstraat 16. Het Bestuur der Vereeniging van werk lieden op 's Rijks werf te Willemsoord „Onderling Belang" brengt aan leden en begunstigers het Com pliment van den Dag. p. f. Helder's Harmoniekapel. Helder, 1 Jan. 1910. De muziekverceniging „Winnub8t" wenscht allen een gelukkig Nieuwjaar. Zangvereeniging „St. Gregorius". R. K. Volksbond. Aan allen veel geluk en voorspoed toe- gewenscht. Nieuwjaarsgroet van de Wed. A. KEUTER—Tegel. Tevens afscheidsgroet bij baar vertrek uit de gemeente Helder in den aanvang van Januari 1910. Rekeningen worden ingewacht vóór 6 Januari a.s. Koningstraat 83. Burgerkring „Harmonie". De beste wenschen bij den aanvang van het Nieuwe jaar aan leden, donateurs en begunstigers. HET BESTUUR. Bargelijke Stand gemeente Helder. Van 28 tot en met 30 Dec. 1909. ONDERTROUWDG. C. Vliek en J. de Boer. GETROUWD: S. Snel en C. P. van Os;Th.Ver meulen en M. Smids; C. H. N. v. d. Beek enC. C. J. de Wolff: P. T. Minneboo en A. Kuiper. BEVALLEN: G. de Zwijger geb. Kooij, z.A. Hoebe geb. Genet, d.F. Zuiderwijk geb. Schaaf, d. M. Gauw geb. de Vries, d. OVERLEDENJ. Abbo,35j.; C. van Zoonen 20 j. A. List geb. Aldorlieste, 52 j. „Helder's gemengd Koor". Aan leden, eereleden en kunstlievende leden wordt een gelukkig Nieuwjaar toe- ge wenscht. HET BESTUUR. Nieuwjaarsgroet aan mjjne geachte begun stigers Mej. T. HAGENAAR—Dijker in Manufacturen. Znidstraat 55. W. BRONDSEMA en Echtgenoot©, wenschen hunne geachte begunstigers, fami- lio en kecnisse, een gelukkig Nieuwjaar. Handel in Boter, Melk, Kaas en Eieren. 2e Vroonstraat 65. Vrienden en begunstigers een gezegend Nieuwjaar toegewensebt. H. BOOIJ en Echtgenoote. 2de Molenstraat 152154. By het intreden vau het Nieuwjaar bie den wy familie, vrienden en begunstigers onze gelukwenschen aan. J. KONING en Echtgenoote. Paardenstraat 16. By den aanvang van het Nieuwjaar wordt allo heil toegewensebt aan begunstigers, familie en vrienden, door K. HAGENAAR, Coiffeur, en Echtgenoote. Paardenstraat 8. Het Bestuur en Leden der Nat. Chr. Goh. Onth. Vereeniging „Afdeeling Helder en Omstreken", wenscht aan allen die in betrekking staan tot bovengenoemde Vereeniging, een gezegend Nieuwjaar. Romeinen 12, vers I en 2. p. f. Bad-Paviljoen Huisduinen. M. BOON Jz. en Echtgenoote. G. FOLMER en Echtgenoote. p.f. Huisduinen. Tb. TERRA en Familie. Huisduinen, 1 Januari 1910. J. C. SLIKKER. T. SLIKKER-LANGEDIJK. p. f. Koegras, gem. Helder. Nieuwjaarsgroet aan familie, vrienden en begunstigers. J. SMIT, Timmerman, I Koegras. en Echtgenoote. p. f. J. KOSSEN en Echtgenoote. Koegras, 1 Jan. 1910. Familie J. H. HACKENITZ. p. f. W. RAN, Zeeloods, en Echtgenoote. Spoorstraat 104. Aan vrienden en bekenden een voorspoe dig Nieuwjaar toegewenscht. C. F. W. WERNECKE, Onderkapelmeester Kon. Marine, en Familie. P-jL H. J. RIEMERS, Filiaal Volharding, Langestraat 76. P- Firma C. DE BOER Jr. Het Compliment vau den Dag. Mej. SCHKKUDEK, p. f.Baker. Myu hartelijke groeien in het Nieuwojaar aan vrienden en bekenden. Mej. M. CÜNNENAN—KLUSBAK, Weststraat 4U. Het Compliment vau den Dag aan vrien den en begunstigers van A. J. LABOUT, Siuisdykstraat 97. Het Compliment van den Dag aan begun stigers, vrienden en bekenden vau W. VAN VLIET en Echtgonoote. Verlengde Hoogstraat 127. JOH. HUBBELING, Mr. Schilder en Echtgenoote. p. f, Oostslootstraat 67. Nieuwjaarsgroet aan familie, visschers, rienden en bekenden. PLOOIJ, Aalhandel, Helder. De familie DE MIN wenscht vrienden en bekenden een gelukkig Nieuwjaar. Agent der Levensverzekering-Maatschappij Probitié". Tevens agent der vereeniging van eigenaren van woningen «Provincie Zuid- Holland' C. SPIGT en Echtgenoote. Handel in tabak en sigaren, p. f. Kanaal weg 17. H. DE WIT Ju. C. DE WIT-SPIGT. Boekhandel. Keizerstraat 13. E_L P.f. M. GROOFF eii Familie. Hoofdgracht 32. Een Zalig Nieuwjaar toegewenscht aan mijne geachte Cliëntèle en begunstigers. H. WINK—MIDDELKOOP. Zuidstraat 72. Veel gelnk en voorspoed toegewenscht aan onze familie, vrienden en cliëntèle. Dank voor de gunst in 1909 en hoopt weder de gunst in 1910 te mogen verwervon. Minzaam aanbevelend, H. BAAS en Echtgenoote. Gravenstraat 91. p. f. Een gelukkig Nieuwjaar zij toegewenscht aan begunstigers, vrienden en bekenden, door C. J. VAN DIERENDONCK, Vosstraat 4. 1909 Onzen dank voor de genoten gunst in 't bovenstaande en aanbevolen by al onze be gunstigers bjjds intrede van 't jaar 1910 J. KUNST on Echtgenoote. Mr. Vleeschhouwer. Breewaterstraat 14 Ueilgroet aan mjjn vrienden en begun stigers. Dank voor het Oude- en aanbevolen voor het Nieuwe jaar Wed. F. N. WINTER. Kanaalweg. Aan onze geachte cliëntèle, familie, vrien den en bekenden onze beste wenschen by den aanvung van het nieuw begonnen jaar. W. C. VAN BREDA en Echtgenoote. Nieuwjaarsgroet. Wy wenschen vrienden en begunstigers, zoo goed in den zomer als in den winter, een gelukkig Nieuwjaar toe, en wy hopen dat we nog lang in de gunst mogen bljjvon. R. GREVEN—Kuiper. GEBR. GREVEN. Oranjestraat 14. In Brandstoffen. Een gelukkig Nieuwjaar zy toegewenscht aan vrienden en begunstigers door M. DE KOK en Echtgenoote. Schagenstraat 18. In melk, boter, kaas en eieren. Wed. P. VAN DER MOLEN, p. f. Baker, 1 Januari 1910. Middenstraat 33c. m.h.g. J. DUINKER, Timmerman en Aannemer, en Familie. m. g. J. R. VAN MANSUM. Nieuwstraat 38. Dames SCHOEMAN, Kanaalweg 23, wenschen aan allen, oen gelukkig Nieuwjaar toe. P. VAN DALEN en Echtgenoote. Hoogstraat 106. 1910 Veel Heil en Zegen toegewenscht aan familie, vrienden en begunstigers door RIEWERT VAN OS, Spoorgracht. p. f. A. MEIJER, Zeeloods, en Familie. J. F. KIPPERMAN p. i en Echtgenoote. Goverestraat 80. Th. ADRIAANSE p. f. en Echtgenoote. Keizerstr. 38. Bloemenmagazijn «Flora". S. VAN AMESFOORT f. en Echtgenoote. Bierstraat 1. Nieuwjaarsgroet uau familie, vrienden en begunstigers, zoowel binnen als buiten deze gemeente. C. HIN Cz. Molengracht 22. en Echtgenoote. JOH. W. ZIJM p. f, en Echtgenoote. Rijwielhandelaar, Spoorstraat 91. Een gelukkig Nieuwjaar zij toegewenscht aan vrienden en begunstigers, door F. A. DE KONING en Echtgenoote. Vlootstraat 8. p.f. A. C. RUSTING Modiste. 1909 Onzen dank voor de genoten gunst in 't bovenstaande en aanbovolen by al onze bo- guustigers by de intrede van 't jaar 1910 GEBRS. STEEMAN, Aannemers Van Galenstraat 20. Heilgroet aan onze vrienden ;en begun stigers. Dank voor het Oude en aanbevolen voor het Nieuwe jaar. J. VAN DER VIS en Echtgenoote. Handel in Melk, Boter en Eieren Vischstraat 23. Pf- H. ROUKENS en Familie. Nieuwjaarsgroet aan familie, vrienden en begunstigers, zoowel binnen als buiten deze gemeente. F. BETHLEHEM Diaconiestraat 15. en Echtgenoote. p.f. H.ZEGEL M. ZEGELSpigt. Heilgroet aan my'Ao vrienden en bogun- stigers. Dank voor hot Oude- en aanbevolen voor het Nieuwe jaar. Wed. S. BAKKER. Cafó nWilhelmina". Heilgroet aan onze vrienden en begunsti gers. Dank voor het Onde- en aanbevolen voor hel Nienwe jaar. K. HAGEDOORN en Echtgenoote. Kanaalweg 156, Cafó ,de Poort van Clecf". Ondergeteekende brengt door deze aan hare geachte begunstigers, plaatsgenooten en bekenden, de heilwenscben van den dag. H. A. QUANT-SWENNEN, Drogistwiokel «De Gaper". Spoorgracht 23. J. B. ROOMEIJER, Stucadoor, en Echtgenoote. p. f. Koningstraat 102. G. Joh. VAN DER LEE, Grossier. T. VAN DER LEE—van Lrecwbn. i.g. 2e Molenstraat 11-1 Hotel (DE NIEUWE TOELAST' p. f. Spoorstraat. Onzen welgemeenden Nieuwjaarsgroet aan familie, vrienden en begunstigers, zoowel binnen als buiten dozo gemeente. W. SLIJKEKMAN en Echtgenoote. Kerk gracht 21. p. f. Familie DRIJVER. Goversstraat 19. 1909 Onzen dank voor do genoten gunst in 't bovenstaande en aanbevolen by al onze be gunstigers bij de intrede van 't jaar 1910 J. DE BEURS, Jan in 't Veltótraat 84 De ondergeteekende biedt zijn vrienden en zijn geachten begunstigers zyn beste wen schen aan by de intrede van 1910. H. J. VAN BAKEL, Agent der Beiersch-Bierbr. «De Amstel". Loodsscbipper N. C. SMIT en Echtgenoote. IJmuiden, 1 Januari 1910. p.f. J. SMIT en Echtgenoote. Loodsen-Societeit IJmuiden. De Loodsleerlingen J. VAN DOK, D. VIS SER en R. LIST te IJmuiden, roepen allen vrienden en bekenden een gelukkig Nieuw jaar toe.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 1