S. MANHEIM. Goedkoope Winkel, Koningstraat, Jaariyksche groote BALANS-OPRUIMING, Maandagmorgen 9 uur begint de Stoomvaartberichten. Nieuwsberichten. Marktberichten. Advertentiën. Keclame-Koffie van 40 ct. en de Boter van 50 ct. tegen veel verminderde prijzen. Ziet de UITSTALLINGEN en BESPOTTELIJK LAGE PRIJZEN. Men verzuime deze UITVERKOOP [niet, daar deze slechts eenige dagen duurtJ Marine en Leger. Bij beschikking Tan den minister van marine zijn de navolgende plaatsingen gelast: luitenants ter zee 2de klasse, C. C. Kayser, 17 dezer aan boord Hr. Ms. wachtschip te Willems oord, A. J. W. van Anrooy, na alloop der hem opgedragen werkzaamheden ten dienste der zee militie, aan boord Hr. Ms. »Evertsen«. Bij Kon. besluit van 10 dezer ia benoemd b\j het wapen der artillerie: bij den staf van het wapen, tot tweede- luitenant-magazijnmeester, en zulks met tijdelijke afwyking in zooverre van de bestaande organisatie van den staf der artillerie, met bestemming orn te worden werkzaam [gesteld bij het magazijn te den Helder, de adspirant-magazijnmeester der ar tillerie J. T. Leraaire, adjudant-onderofficier-titulair by het 4de regiment vesting-artillerie. Stoomvaart-Ma atsohappugnederland. K. Will. III, v. Batavia n. A'dam, v. 11 Jan. v. Genua. K. Wilh., v. A'dam n. Batavia, v.11 Jan. v.Southampt, Java, v. Batavia n. A'darn, vertr. 12 Jan. v. Marseille. K. Will. II, v. A'dam n. Batavia, vertr. 12 Jan. v. Suez. Vondel, v. A'dam n. Batavia, arriv. 12 Jan. te Sabang. Rotterdamsche Llotd. Rindjani, v. R'dam naar Batavia, arriv. 12 Jan. te Marseille. Gedé, v. Batavia n. R'dam, vertr. 12 Jan.,v. Port Said. Besoeki arriveerde 12 Jan. v. Rotterdam te Padang. Koninklijke Hollandsohe Llotd. Frisiu vertrok 11 Jan. v. Buenos-Ayres n, A'dam. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. '"Naar Oost-Indië: Verzendingsweg D,tT postbezorging. ,/h Po.lt p. zeepost via Amsterdaml 21 Jan. |7.— 's av. p. zeepost via Rotterdam 14 en 28 Jan. 7.'sav. p. Iloll. mail via Genua .r 18 Jan. 7.- 'sav. p. Holl. mail via Marseille 25 Jan. [3.30'snan^ p.Franschem.viaMarscille 14 en 28 Jan. (voor Sumatra's Westkust •n Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Napels 26 Jan. Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: p. Eng. mail via Brindisi 21 Jan. 8.30'smor. p. Holl. mail via Genua 18 Jan. 7.— 's av. p. Holl. mail via Marseille 25 Jan. 3.30'snam (alleen op verl der afz.) p.Franschem.viaMarseille 14 en 28 Jan. 7.— 's av. p. Duitsche ra. via Napels 26 Jan. 12'smidd. Naar Atjeb en de Oostkust van Snmatra: p. Eng. mail via Brindisi eiken Vrijdag p. Holl. mail via Genua 18 Jan. p. Holl. mail via Marseille 25 Jan. (alleen op verl. der afz.) p.Franschem.viaMarseille 14 en 28 Jan. p. Duitsche m. via Napels 26 Jan. Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam 20 Jan. p, mail via Soutliampton 17 en 31 Jan. (alleen op verl. der afz.) p. mail via Queenstown eiken Vrydag p. mail via New-York. 21 Jan. p. mail via St. Nazaire 7 Febr. 7,'s a Naar Cnraqao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 20 Jan. 7.- p. mail via Southmnpton of Queenstown. eiken Dinsdag en Vrydag 30 Jan. 3.30'snam p. mail via Hamburg (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatins en Saba: p. zeepost via Amsterdaml 20 Jan. |7.'s av. galleen >p verl. der afz.) p. mail via Southampton|l7 en 31 Jan. |7.'s av. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Ririer-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 3.80 's namiddags. Voor Hr. Ms. vHeemskerck" naar Napels: van 22 tot en met 27 Januari, dagelyks 12 unr 's midd. HELDER, 14 Januari. De heer M. L. J. Wallast slaagde Dinsdag te Amsterdam voor het examen van candidaat-arts. Do heer P. K. E. van Breda, adjudant- onderofficier, schryver by het 4e regimont vesting artillerie te Heider, denkt den lden Januari a.s. den dag te herdenken, waarop hy gedurende 25 jaren zal zyn werkzaam geweest, als sohryrer ten bnreele van den commandoerende-officior van genoemd korps. Wy vertronwen dat deze dag voor don alge meen geaohten jubilaris niet onopgemerkt zal voorbygaau. By het bestuur der Algemeene Hel- deraohe Winkeliersvereniging is bericht ingekomen dat de heer J. S. Meuwsen pre sident van den Middenstandsbond, op Don derdag 27 Jan. o.k. een voordracht zal houden over Middenstandscoöperatie en Organisatie in Oostenryk-Hongarye, toegelicht met licht beelden. Deze voordracht wordt gehouden in het lokaal «Tivoli" en is kosteloos toe gankelijk voor de leden en introducé s der A. H. W. V. terwyl bovendien, ter versprei ding van het doel en streven van den Neder- landschen Middenstandsbond een aantal introducties zullen verzonden worden aan verschillende ingezetenen. Postduiven-Vereeniging „Hollands Noord punt" te den Helder. By Koninklijk besluit van 27 Dec. j.1. no. 80 is aan bovengenoemde vereeniging de Koninklijke goedkeuring op hare statuten toegekend. Door de Directie der Marine alhier word Donderdag 18 dezer aanbesteed de levering van 144000 K.G. zachte witte en 96000 K.G. harde roodo tarwe. De firma H. H. van Waveren te Haarlem was minste inschryfster, voor de zachte f 14.85 en voor do harde f 15.58 per 100 K.G. terwyl de firma M. Witsenburg Jr. alhier inschreef respectievelijk voor f 15.52 en f16.20. Aan den heer W. Kuyk, te den Haag, vroeger onderwijzer aan de Lagere School alhier, is een pensioen toegekend van f 867. V. 0. K. Z. 0 S. (Vermeerdering onzer kennis zy ons streven. Bovengenoemde vereeniging, bestaande uit leerlingen en oud-leerlingen der R. H. B. S. en Gymnasium te Alkmaar, zal 5 Febr- a.s. haar 7-jarig bestaan herdenken. Voor dien avond, welke zoowel een wetenschappelijk als amusant karakter zal dragen, zyn van de H. B. S. hier ter stede 8 afgevaardigden uitgenoodigd. Reeds eonige plaatsen hebben hun sympathie met dit voorstel betuigd en zullen ongetwijfeld dezen avond niet onge merkt laten passeeren. Om nn de andere leerlingen ook in staat to stellen dezen leerryken en genotvollen avond by to wonen, stelt zy persoonskaarten beschikbaar h 75 cent, die J. H. G. van den Berg, Langestraat Alkmaar, u toezendt na ontvangst van postwissel. Een bal zal den avond slsiten. H. M. de Koningin ontving Woensdag middag den Minister van Marine iu confe- Landbouw. Woensdag hield de heer A. Rnisch van Dugteren, ambtenaar bij ,De Centrale Land- bouw-Onderlinge" jjeene lezingfjin het lokaal van den heer D. Marees te Koegras. Deze lezing betrof propaganda te maken voor genoemde vereeniging, welke ten doel heeft arbeiders, die voor een lid landbouwwerk- zaamheden verrichten, schadeloos te stellen voor de gevolgen van ongevallen, welke hen daarbij mochten overkomen. Spreker zette het, [nut en de voordeelen, welke deze vereeniging by verzekering aan biedt, uiteen, daarbij op wyzende dat de vereeniging mede ten doel heeft om onder ling te dragen de schadevergoeding waartoe een lid van de Centrale Landbouw-Onder linge, al of niet door rechterlijk vonnis, mocht worden verplicht krachtens art. 1638 x van het Burgelyk Wetboek (arbeidscontract). Vervolgens wees spreker op de risico, welke bestaat by het verrichten van land- bouwwerkzaamheden, waar uit statistieken is gebleken, dat veel ongevallen zich voor doen, en de motieven welke den landbouw er toe kunnen besluiten by de Landbouw Onderlinge' aan te sluiten. Hierby werd gewezen op het bestaande wetsontwerp op de Land- en Tuinbonw- ongevallenverzekering welke de gevaren zeer hoog schat. Volgens dit ontwerp zou de landbouw voor de verzekering naar schatting van f2.80 tot f4.70 per 100jaarloon moeten betalen, terwyl de Landbouw-Onder- linge dit op f 1.50 per f 100— jaarloon begroot en dit cyfer voor dit jaar heeft aan genomen. De Landbouw-Omlerlinge is niet tegen een wet, doch wel tegen een te dure wet. Zelf het bedrijfsrisico te dragen was het voor- deeligst, en daar deze vereeniging op min kostbare wyze zal trachten te werken, meent men met lage premiën to kunnen volstaan. Ten slotte spoorde de heer Ruisch van Dugteren alle laudbonwers aan zich aan te sluiten waartoe nog gelegenheid bestaat het- zy door zich rechtstreeks te wenden tot do Landbouw-Onderlinge zelve of tot een der leden der plaatselyke commissie welke reeds te Koegras is gevormd. Met een woord van dank door den vice- voorzitter der Hollandache Maatschappij van Landbouw afdeoling Helder aan den spreker en de aanwezigen werd deze nuttige lezing besloten. Het conflict in de bouwvakken. Een ploegbaas te Amsterdam, die,een werk heeft in de Prinsenstraat aldaar en die tot geen der patroonsvereenigingen behoort, heeft de eiscben der arbeiders ingewilligd. Daar gingen Woensdag 6 man aan het werk. Met twee andere ploegbazen zyn de lyders der beweging nog in onderhandeling. Overigens is in den stand van zaken nog geen verandering gekomen. Een der ongeorganiseerde en dos niet ge contracteerde metselaars te Amsterdam, die behoort tot de weinige uitzonderingen, op wie by het besluit der patroons de uitsluiting niet is toegepast, omdat hy zich by vroegere gelegenheden heeft verzet tegen staking, heeft aan ernstige mishandeling van de zyde van een 30tal stakers blootgestaan. Komende van zijn werk aan de Nederlandsche Fabriek werd hy aangevallen en dusdanig mishandeld, ge slagen en getrapt, dat hy in een politie post huis moest worden binnengedragen. Verschei dene malen werden bedreigingen tegen zyn leven geuit. De mishandelingen waren zoo ernstig, dat de man zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Proces-verbaal is door de politie opge maakt. Do mishandelde kent van zyn ver volgers drie met name, en wel v. d. Pos, Vob en Lodewyks. Twee oplichters aangehouden. Ten kantore van notaris Ritman aan de Heerengracht 611 te Amsterdam heeft de recherche Dinsdagmiddag de hand gelegd op een tweetal Hagenaars, waarvan de één zich uitgaf voor jhr. Van Doorn. Reeds was het hun gelokt door tussohenkomst van den zaak waarnemer De Vries twee bedragen respec- tievelyk van f9000 en f2000 op den aange nomen naam te bemachtigen. Op het kantoor waren zy juist bezig aan het opmaken van een akte tot het sluiten van een geldleening van f20,000. Nader kunnen wy nog het volgende mede- deelen Eenigen tijd geleden, het was in]de maand November, werd de praktizyn L. A. de Vries te Amsterdam door zekeren Dntilh uit den Haag, die zeide directeur van een admini stratiekantoor te zyn, aangezocht om een hypotheek van f 9000 te sluiten op een huis aan het Bezuidenhout 11, toebehooreude aan zyn, Dutilh s cliënt, baron van Haersolte v. d. Doorn. Daar de heer De Vries omtrent den baron de meest gunstige informaties kreeg en Dutilh bewysstukken overlegde dat het perceel onbezwaard was, werd ten kan tore van notaris Ritman te Amsterdam, de hypothecaire geldleening gesloten. Eenige dagen later vroeg Dntilh den heer De Vries een bedrag van f 2000 te verstrek ken op een door baron van Haersolte geac- cepteerden wissel en ook deze transactie kwam tot stand. Nn enkele dagen geleden kwam Dntilh met een nienw verzoek by den heer De Vries: h^' wensohte een tweede hypotheek te sluiten op hot huis in het Bezuidenhout, ditmaal tot een bedrag van f20.000. Ook hiertegen had de practizyn geen bezwaar, omdat hem ge- bloken was dat het perceel naar schatting een waarde van f50,000 had, doch tevens stelde hy voor, de reeds voorgeschoten be dragen van f 9000 en f 2000 met de nu aan gevraagde f20,000 te doen ineensmelten tot een eerste hypotheek, tot een bedrag dus van f31,000. Het was van deze transactie, dat Dinsdag ten kantore van den reeds genoemden notaris op den Heerengracht by den Amstel de acte zou gepasseerd worden. De heer De Vries had echter argwaan gekregen door 't groote bedrag, dat thans gevraagd werd, en Maandag toog hy naar den Haag, om daar tot de treurige ontdek king te komen, dat hy hoogst waarschynlyk met een paar oplichters to doen had en dat de .baron" in het geheel geen baron was. Zich echter houdend alsof hij de zaak vol komen vertrouwde, begaf de heer De Vries zich Dinsdagmiddag met het gevraagde be drag naar liet kantoor van den notaris. Hy had evenwel de voorzorg genomen de politi? van een en ander in kennis te stellen en de inspecteur Versteeg Van het politiebureu op den Singel stelde zich met een paar recher cheurs in een aangrenzende kamer verdekt op. De acte word voorgelezen en door den rbaron" onderteekend. Toén hot de beurt van den heer De Vries was, om evoneens te teekenen, zeide deze nog even te willen wachten. Zonder meer beschuldigde hy daarop de beide heeren er van oplichters te zyn en hjj dreigde hen aan de politie over te leveren als zy niet zorgden, dat hij het hun reeds verstrekte bedrag van f 11,000 terug kreeg. De heeren vielen door de mand en wilden naar Den Haag gaan om het geld te halen 1 Daar kwam natuurlijk niets van in. De politie nam het tweetal mee naar het bureau op den^Singel, voor welke overbren ging gebruik werd gemaakt van de «Atax", waarmee de heeren naar het notariskantoor gegaan waren en die voor het kantoor stond te wachten. By fouilleering bleken beide slechts weinig geld op zak te hebben. De «baron" die deftig uitgedost was zeide thans assura deur te zyn. Hy verklaarde Van der Mee te heeten en te 's-Gragenhage te wonen. Dutilh bleek onder zyn werk ely ken naam gewerkt" te hebbenop hem werd o.a. een... ploertendooder gevonden. De recherche stelde ook te 's-Gragenhage een onderzoek in. Zy vond er in de woning van Dutilh een bedrag van ongeveer duizend gulden. Op avontuur in den vreemde. De veertienjarige zoon eener achtenswaar dige familie te Amersfoort is sedert Vrijdag verdwenen met achterlating van een brief, waarin hy bericht, dat hij op avontuur was gegaan in den vreemde en vyfhonderd gulden heeft roeegenomen, die hy voor zyn vader van diens zwager had moeten halen. Dit laatste is juist gebleken. De jongen is nog niet gevonden. Hij was een hartstochtelijk sonsatieromanlezer. Tijd".) Afdreiging. Voor do tweede maal tengevolge van het verzet werd Dinsdag voor de Haag- sche rechtbank behandeld de strafvervolging, ingesteld tegeu D. J. Polak, te 's Gravenliage, door de rechtbank aldaar veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Do eisch was 1 Va jaar- Door den veroordeelde waren vyf getui gen décharge gedagvaard. Do behandeling der zaak leverde geen andere gezichtspunten op. Polak beweerde geen geld gevraagd te hebben om het zwygen te bewaren over hem bekende zaken ten riadeele van een persoon aan wien gelyk de vorige maal werd medegedeeld f 950 was afgezet. Snbst. of!, v. justitie, mr. Van Geuns, vroeg bij breed gemotiveerd requisitor, be krachtiging van het vonnis en schetste hoe hier het middel van angstaanjagen, van rust verstoring in al zyn verschrikkelijkheid was toegepast. Hier is niet gehandeld in het algemeen belang maar hier is alleen hot doel geweest eigen voordeel behalen, hier is gehandeld uit eenig winstbejag. Daarom achtte het O. M. de straf van twee jaar niet hoog al had het zelf ander half jaar geëischt. Uitspraak over 14 dagen. Scheepsrampen. Rotterdam, 11 Jan. Volgens Bureau Veritas zyn in de maand Nov. 70 zeilschepen vergaan (hieronder is begrepen 1 zeilschip, waarvan nadere berichten ontbreken en als vermist beschouwd wordt.) Verdeeld als volgt: 2 Duitsche, 9 Ameri- kaansche, 22 Engelsche, 1 Chileensoh, 1 Spaansch, 6 Fransche, 5 Italiaansche, 13 Noor- sche, 5 Russische, 5 Zweedsche en 1 Neder- landsch. In hetzelfde tijdvak zyn 39 stoomschepen vergaan (hieronder is begrepen 1 stoomschip waarvan nadere berichten ontbreken en dat als vermist beschouwd wordt.) Verdeeld als volgt4 Duitsche, 4 Ameri- kaansche, 17 Engelsche, 1 Oostenryksch, 1 Nederlandsch, 3 Fransche, 2 Russische, 2 Japansche, 1 Zweedsch, 1 Turksch en 3 Noorsche- De oorzaken waren van de zeilschepen brand 1, stranden 33, aanvaren 5, zinken 2, verlaten 7, afgekeurd 21 en vermist 1 en van de stoomschepen stranden 12, aanvaren 4, brand 4, zinken 5, afgekeurd 12, verlaten 1 en vermist 1. De inval van de zeven honderd. Batavia heeft bezoek gehad van zeven honderd Amerikaansche toeristen. De corres pondent van »De Loc, te Batavia, schryft daarover als volgt: Ze zyn aangekondigd met een reclame alsof het slachtvee was of een rondreizende troep van Barnum en Baily; nu ik ze gezien heb, die zevenhonderd Amerikaansche wereldreizigers, nu kan ik zeggen dat het menschen zyn, al zyn 't dan zou ik willen zeggen Amerikaansche menBcheD. Dat voorbehoud mag gemaakt, want men moet er al zeer eigenaardige genoegens op na hon- don om behagen te scheppen in een klop jacht op wereld-bezienswaardigheden. Maar ze zyn binnen en dat is voorioopig do hoofdzaak. De ,Cleveland', een groote stoomer, heeft ze van Singapore hier gebracht; tegen 7 uur 's Zondagsochtends dacht men op de reede te zyn en dan zou de boot, die maar 27 voet diep lag, vermoedelyk aan den wal kunnen komen. Op de mogelykheid van niet binnen komen was echter gerekend. Om 6 uur was het schip al iu de buiten haven, maar binnenkomen kon het ïiiet. De Reael van de Paketvaart die er voor klaar lag, stoomde het schip tegemoet en nam in zee de zeven honderd over. Dat ging heel vlot en heel ordelyk, geen geschreeuw, geen gedrang naar de loopplank; een ieder wist dat hy op zyn tyd van boord zou komen. Dat weten wy, als we te Priok een nieuwe boot gaan zien, ook wel, maar toch dringen we en maken zoo'n kabaal, alsof ons leven ermee gemoeid is. Ziehier, voor een volgen den keer, het Amerikaansche voorbeeld. De «Reael* had een ambtenaar van de recherche aan boord, zoodat het visitceren zeer bespoedigd werd. De menschen konden dau ook in een uur aan wal worden gezet. Te Priok een allergezelligste drukte. Er waren vry veel nieuwsgierigen uit Batavia gekomen, die met de zeven honderd de kade vulden. Die zevenhonderd bewogen er zich alsof ze thuis waren. Geen herder met een fluitje, geen dry ver met een bel; ze kwamen vanzelf wel aan het station, dood op hun gemak en daar zagen ze hun treinen staan. Een ieder zocht zich een plaats, zonder ka baal en zonder dringen. Als voor de rennen, hier of daar, een troep reizigers den trein bestormen, dan knnnen zo daar weer een voorbeeld aan nemen. Aan het station Koningsplein stond het intusschen zwart van de menschen. Daar hadden ze zich een uur vóór den tyd van aankomst der treinen al in rijen opgesteld. Daar waren er die er zich speciaal voor hadden opgedirkt; zooals een ander naar 't oirens gaat, zoo waren dio gaan kyken naar de zeven honderd". InlandorB stonden zich by bossen te vergapen. Op hot perron weer een aardige drukte, zooals we hier niet gewend zyn, en ook hier ging 't weer even geregeld en ordelyk als te Priok. Van de ruim tweehonderd voer tuigen, die langs het plein en voor het sta tion stonden opgesteld elke koetsier droeg een blauwen band met nummer om zyn arm werden er dadelyk eenige in beslag ge nomen door de ongeduldigsten, die alvast op toer gingen langs den aangegeven weg. Een deel bleef nog wat aan het station om by te komen, want vooral onder de dikken en die waren er voor Amerikanen won- derlyk veel scheen de warmte nogal slachtoffers te maken. Daar stonden er let- terlyk slap van de hitte, in pakjes, die je wel uit kou wringen. Nu was 't ook een extra warme dag, en nu waren de toeristen ook ontstellend dik gekleed. Die daar in de wachtkamer achter bleven, verzwolgen glazen bier en fiesschen ajer blanda, alsof ze op hun gansche wereldreis alleen hier laving konden vinden. Dan was er nog een derde troep, meer bestaande uit jongeren want ze waren er in soorten die dadelyk een kaartje door namen naar Buitenzorg om daar den dag verder te slyten. Na opgemerkt te hebben, dat de vereeni ging rToeristenverkeer' in den Dierentuin eeu bureau had gevestigd, dat alle gewenschte inlichtingen verstrekte en reisbeschrijvingen leverde tegen sterk verhoogden prys .ter bevordering van het vreemdelingenverkeer', zegt de correspondent nog: Morgen nog zoo'n dag en dan keeren ze «Nederlandsch Indië" weer den rug, dan hebben ze genoeg van onzen Oost gezien, velen niet meer dan den Dierentuin I Misschien, dat enkelen by hun thuiskomst vertollen, dat Java werkelyk ,the wonder land" is en dat er dan eens meer komen kijken; overigens hebben wij, zoo min als zij zelf, iets aan dit bezoek gehad." Het sujet, by wiens aanhouding Zaterdagavond in de Aubry le-Boucher-straat te Parys een straat gevecht geleverd is, waarby, zooals onze lozers weten, een agent gedood is en andere agenten zeer ernstig gewond zyn, blijkt zelf ook een leelijken stoot met een sabel opgeloopen te hebben, die een der longen getroffen heeft. De jongen, Jean Liabeuf is zijn naam, ligt in het ziekenhuis en mag niet vervoerd worden. Hoewel zeer zwak, gaat hij geweldig te keer tegen de politie-mannen, die hem bewaken en tegen den rechter vau instructie, die hem kwam ondervragen, zeide hy Is het je om myn hoofd te doen Geneer je dan maar niet en neem het. Ik wil jouw hoofd en dat van alle klabakken. Liabeuf vertelde, dat hy al een poos loerde op twee agenten, die hem in Juli opgepakt haddeD. Het was hun schuld, zeide hy. dat hij veroordeeld was. Daarom waB hy bly, dat hy nu den agent Deray dood geschoten had en het speet hem, dat hij niet alle agenten had kunnen dooden. Van de arm beschermers, die Liabeuf by zyn arrestatie droeg, leeren riemen met vlijmscherpe punten, zeide hij; dat hij deze prachtige vinding in een uit het Engelsch vertaald boek gevonden had. De prefekt van politie, de heer Lépine, heeft thans een dienstorder uitgevaardigd, waarby de agenten eraan herinnerd worden, dat zy, wanneer ze in een toestand van recht matige zelfverdediging verkeeren, gebruik moeten maken van hun wapens. Mijnwerkersvrouwen. De strafkamer te Halle heeft drie mynwer- keravrouwen, die by de staking te Mansfeld kolendelvers, die aan het werk waren gebleven, op weg naar hun werk uitgejouwd en mis handeld hadden, tot gevangenisstraffen van een week tot 5 maanden veroordeeld. Een kras oudje. Te Crest, in het departement Dróme, is de weduwe Blanc, geboren 15 October 1802, overleden. Tot het laatste oogenblik toe heeft de meer dan honderdzeven jaar oude vrouw haar volle verstand gehouden. Zy had ge vraagd of men haar na haar dood haar trouwmuts wilde opzetten. Uit de school De Ned. vertelt als historisch In een der hoogste klassen van een onzer Christ. scholen is de onderwijzer bezig met een repetitie van de jaartallen der Vader- landsche Geschiedenis. .1296", vraagt hy aan een jongen. «Floris V door de edelen vermoord''. .Heel goed. Uit welk Huis was die graaf?" .Uit het Bourgondische". .Dat weet je wel beter". .O ja, meester, uit het Oostenryksche". Meester, ontstemd, dat de jongen zoo zit te knoeien, ziet een anderen leerling achter zijn hand pogingen doen een geweldige lach bui in te houden. «Jan, waarom laoh jy klinkt het streng nit meester's mond. Meester, Adriaan zegt tegen ons Uit het Warenhuis Tableau. Bij dit nummer behoort een byvoefleel. Schagen, 13 Jan. Aangevoerd 5 paarden f 80 a 180 0 stieren en ossen f —0 a —0, 4stieren f 110 a 160, duiven f 0 a 0, 8geldekoeien f110 a 160, 60 vette id. f 160 a 820, 7 kalfkoeien f 140 a 210, 0 vaarzen f a 0—, 0 hokkelingen f 0 a 0 graskalveren f a - 25 nuchtere kalveren f 7 a 21, rammen fa 00. magere schapen f a ,80 vette id. f20 a Jf 28, 410 «chapan (overhouden) f12 a 19.50, lammeren f0 a -0 bokken en geiten f 0 a 0, 5 magere varkens f 16 a 30 vette id. per Kg. 46 a 58 ct, 50 biggen f 8.a 13.200 konynen f 0.50 a 1.60, 300 kippen f 0.50 a 1.75, zwanen f 550 Kg. boter f 1.20 a 1.40, 3000 kipeieren f4.a 5.000 eenden dito f0.a per 100, veulens f af 060 eenden f 0.75 a f 1.25. Den 15den Jan. 1910 hopen onze geliefde ouders H. A. Bos en A. Bos-Oom, hunne 127,-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hunne liefhebbende Kinderen ADRIANA JACOBA. TRIJNTJE. PIETER HERMANUS Helder, 13 Jan. '10. Heden overleed mijn echtgenoot G. W. Bovendeert, in den ouderdom van ruim 66 jaar. Wed. g. W. BOVENDEERT-Rob. Helder, 9 Januari 1910. Heden overleed, na korte onge steldheid, onze geliefde echtgenoot en vader, Paulus Plaatsman Jzn., in den leeftijd van 59 jaren. Wed. W. PLAATSMAN - Vermbulen en Kinderen. Nunspeet, 12 Jan. '10 De ondergeteekende betuigt haren har- telijken dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. J. C. J. C. SMITS, aan Direc trice en Zusters van het Gemeente- Ziekenhuis voor de liefderijke verpleging en bij 't overlijden aan haar echtgenoot Wed. G. W. BOVENDEERT-Rob. Helder, 12 Januari 1910. Hartelijke Dankbetuiging. De ondergeteekende betuigt hiermede z\jn hartelijken dank aan den ZeerGel. Heer Dr. C. G. v. r>. LEE voor zyn onvermoeide hulp en bijstand gedurende de langdurige ziekte aan zijne geliefde echtgenoote bewezen. J. POSTHUMA en kinderen. Weggeloopen of meegenomen op de Achtergracht Westzijde een klein grijs Poesje, gemerkt: een witte plek onder de keel. Diegene, die het terugbezorgt zal beloond worden. AdresBureau vaD dit blad. GODSDIENSTOEFENING in de school te KOEQRAS, op Woeosdag 19 eo Woensdag 96 Jau 's avonds 7 uur, Ds. A. E. VAN 6RIETHUIJSEN. Evangelisatie-lokaal In de Palmstraat. Zondag v. m. 10 uur en 's avonds 61/# uur, Ds. J. A. QERTH VAR WIJK Jr., Herv. Predikant te Bennebroek. Luthersche Kerk. ZONDAG 16 JANUARI, voorm. 107j uur (niet 10 uur), Ds. K. P. C. A. GRAMBERG, van Enkhuizen. DE KERKERAAD. H.H. BËanufmcturiers S Er biedt zich aan een J0NGMENSCH als reiziger of bediende-reiziger, oud 24 jaar, P.G., thans als bediende-reiziger werkzaam in de provincie Groningen en van prima getuigschriften voorzien. Brieven lett. B, bureau van dit blad. Iemand met vast inkomen vraagt f80.— tsr Issn. Conditiën f4. p. m. af te betalen (tegen 5 procent.) Brieven onder lett. J. A. Bureau van dit blad. GEVRAAGD een zindelijke Dienstbode, die met de wasch kan omgaan. Adres Mej. DE HAAS, Hoofdgracht 22. TE HUUR <3.0 JBOllt in de Heldersche duinen en op den Koegras-Zanddyk met zyne binnenbermen, groot ongeveer 250 H.A., van 1 Mei 1910 tot 30 April 1911. Prysaanbiedingen worden ingewacht tot uiterljjk 1 Februari 1910, des namid dags 12 uur, bij den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Helder, die nadere inlichtingen geeft. TE HUUR een groote Werkplaats met Erf. Adres: Weststraat No. 14. Flinks SLAAPKAMER te huur voor 1 St 2 personen, fl.50 per week. Adres: SPOORSTRAAT 89. Te huur het Hoerenhuis a/h Ankerpark no. 21, voorheen bewoond door den WelEd. Gestr. Heer Van Laer, bevattende: 6 Kamers, Badkamer, Keu ken, Bijkeuken, enz. voor f400 per jaar. Adres: Koningstraat 20 Heerenhuis met Tuin te huur. Wegens vertrek van den HoogEd. Gestr. Heer Van Hoogstraten, wordt met 1 Februari a.s. te huur aangeboden: hot modern en logeabel ingericht Heerenhuis met grooten Tuin, Havenplein No. 10. Te bevragen by den Aannemer J. DUINKER, Breewaterstraat 69. Door vertrek van den WelEd. Gestr. Heer Braam, naar Indië, te huur een geheel modern Hosrsnbovsnhuio, Binnenhaven 4 hoek Brugstraat, bevat tende vyf kamers, keuken, w.c. en ver dere gerieflijkheden. Huurprijs f350. Te bevragen: Kanaal weg no. 141. Ter overname aangeboden een Tapperij en Slijterij met Vergunning. Adres: Bureau van dit blad. PROBEERT de Noack's Metworst, Ontbijtspek en Leverworst. Machinaal gesnaden Vleeachwaren. Leverpastei 25 ct. per blik, I. de Vries, Spoorstr. OPRUIMING van een groote partij geëmailleerde Goederen, Kachels, Fornuizen, Kolenbakken, Juk-emmers, Vloerkleeden, Kleed jes, Loopers en nog duizenden artikelen» - -■

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2