Notaris 01. BEECKNAH. Mat Chr. Geb. Onth. Vereeniging, Je Nederlanden" m 1845. W. BIERSTEKER, is verhuisd naar Loodsgracht 21. Th. KKOONSTÖIVEK Gemeente-Gasfabriek HELDER. ïoooo H.L. grove cokes, Notaris STAMMES Woensdag 13 April 1910, Opeobire Vrijwillige Tweede Blad» nieuwsberichten. HELDER, 18 Msftrt. By het gisteren te VGravenhage ge houden examen slaagde voor Sden stuurman groote stoomvaart de heer J. Kuiper leerling der Zeevaartschool alhier. De Hagespelers. Wy wijzen de beminnaars van goed tooneel- spel op de in dit blad voorkomende adver tentie, waarby tegen Dinsdag a.s een opvoe ring door de Hagespelers wordt aangekon digd. Opgevoerd zal worden „Een huwelyk onder Lodewyk XV. Overal waar het gezel schap optrad, had het met dit stuk veel succès. Wy laten hier een recensie volgen uit de Oprechte Haarlemsche Courant Voor de tweede maal in dit seizoen heb ben «De Hagespelers", dir. Eduard Verkade, hier de comedie van Alex Dumas «Een huwe lyk onder Lodewyk XV" gegeven. Evenals by de eerste voorstelling bekoor den de fraaie costnmes en do élégance der bewe gingen de aanwesigen by zonder. Verkade en de zynen oogstten na elk bedrijf een dank baar applaus. Jufiana-dag. Het Bestuur van (Helders Belang", heeft in zyn laatst gehouden vergadering met al- gemeene stemmen besloten te trachten den veijaardag van H. K. H. Prinses Juliana, niet onopgemerkt te doen voorbijgaan. Het stelt zich voor, niet alleen het geven van muziek uitvoeringen, doch ook het organiseeron van een groot Kinderfeest, waaraan alle kinderen kunnen deelnemen. Zoodra de plannen meer vaste ren vorm hebben aangenomen, zullen zy uitvoeriger worden meegedeeld. De „Print Willem II". Behalve de reeds vermelde voorwerpen is, naar wij vernemen, nog een halve redding boei met het opschrift (Amsterdam" aange spoeld te St. Naziure, dat zuidelijk van Belle Ile ligt. Deze boei is ook van de Prins Willem IIafkomstig. Verdronken - Naar wy vernemen is de hofmeester van het stoomschip Aurora' van de K.N. Stoom bootmaatschappij even voor IJmuiden over boord geslagen en in de Noordzee verdronken. Hjj zou oen kop koffie brengen aan den loods en moest daarvoor over de deklast klimmen Die deklast nu lag zeer hoog opgesteld, althans tot een eind boven de roelings. En er waren geen spiezen ter beveiliging aangebracht. («Het Volk") IJmuidtn, 17 Maart. De stoomtrawler Y.M. 39 «Catania", van de Algemeen® Visschery Maalschaypy, werd gisteren met gebroken schroefas op de Noord zee aangetroffen en naar hier gesleept door den stoomtrawler Y.M. 17 (Dubbelman" van de stoomvisschery maatschappy „Mer- curius". De Catania" had reeds ruim 80 uren rondgedreven alvorens door den stoomtrawler (Dubbelman" opgemerkt en op sleeptouw genomen te worden,'ongeveer 50 mijlen N. N W. van hier. Brand te Zaandam. Dinsdagavond zyn opnieuw uit de puin- hoopen der pakhuizen van den heer A. W. Sabel de vlammen omhoog geslagen, vooraf gegaan -door een hevige ontploffing, welke op grooten afstand gehoord werd. De eigenaar, de heer Sabel, en de assuradeur, de heer J. J. Vis, uit Amsterdam, die de ruïne in oogenschouw namen, zyn gelukkig nog by tyds aan het gevaar ontkomen. Een eigenaardig versehynsel was als een gevolg van de ontploffing waar te nemen. Toen de dikke rookwolkeq waren weggedreven, zag men daarboven, hoog in de lueht, een grooten ring van rook, die zuiver cirkelvormig als een reusachtigen automobielband boven de stad dreef, en eerst na geruimen tjjd in de lucht verdween. Het. kostte heel wat moeite eer de brandweer het vuur opnieuw meester was. Vrouwen en Grondwetsherziening. Den 12en Februari zyn de presidente der Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht, dr. Aletta H. Jacobs, en de vice-presidente mevr. F. S. van Balen—-Klaar, op audientio geweest by den Minister van BinnenlanÜsche Zaken, ten einde te verzoeken, een of mser vrouwen te willen benoemen in de commissie tot voor bereiding der Grondwetsherziening. Het «Maandblad der V. v. Vrouwenkies recht* meldt daaromtrent. Hoewel door de dames deze benoeming zoo krachtig mogelijk werd bepleit, was toch de indruk, dien zy ontvingen van het onderhoud, met den Minister, geenszins bevredigend. Zonder dat Z. Exc. een absolute weigering gaf op het verzoek, was toch uit de door den Minister gestelde vragen duidelyk merkbaar, dat hy nóch de rechtvaardigheid, nóch de noodzakelijkheid eener .dergelijke benoeming beaamde". Eet noslt te veel. Wees in'alles matig 1 zeggen de dokters; geen eten óf drinken zoo gezond, of teveel ervan schaadt. Te Salford in Engeland is volgens do Engelsche bladen een man aan vergiftiging gestorven ten gevolge van het eten van een overmatige hoeveelheid sinaasappelen. r Langs de straat. Catastrophe. Woensdagmiddag. Het werf-torentje bonkt en bonst vier uur. En de scheepsklokken van uit de haven ant woorden schier oogonblikkelijk, in één toon, helder, vlug, mot Verre galmen né. In de laantjes van de Hoofdgracht zeilt, genoegelyk in zichzelf brommend, 'n dronken schipper. Zyn groenig haar, normaliter in fraai-vettige golvingen neergutsend, piekt styf en recht van onder een groezelig grijs wollen muts. De buismouwen van gelapt marine-blauw^ zjjn halverwege omhoog ge stroopt, torwyl een bloed-rood hemd daaruit tot de polsen reikt. Een korte, wjjde broek, gevlekt met modder,..hangt slordig, ruim, .dreigt iedere minuut verder te zakken, zoo-ie maar even z'n vuisten uit de puilende zakken mocht halen. Z'n waterige krent-oogjes pinken ia goedige aanzien van 't stadsgewoel, .ohim-w^, op de groote glibberige eteeoeo. Bedaard laveert hjj, smeuïg zwenkend boom naar boom. Vriendelijk omzeilt hij, met moeizaam sturen, de enkele kinderwagens, die, in de middagzon sneeuw-wit glinsterend, langzaam, onhoorbaar voortrollen, met zachte schommelingen als de meisjes er achter hun hoofden geljjk weerhaantjes doen draaien, om den mallen, .leuken zeeman na te oogen, griaaekead, gilkikksad van dea lack. Zoo stevent-ie blymoedig-dronken, onscha delijk verder. Totdat een dikke juffrouw, met rond gezicht, hard-appelrood-gebarsten vlek ken op 't verbruinde aangezichtsvel en grjjze kattenoogen in 't hoofd, hem vlug wil pas- seeren, voor haar uit duwend een snoeperig tweewielig karretje, topzwaar geladen met sinaasappelen, noten, mangelen, taai-taai, panlatten, twee kistjes, een flesch en drie trommels. Plots ziet-ie niets meer, hoort een gil, klemt zich vast, en als-ie rondkykt, hangt-ie aan den hals van het corpulente wyfken te bengelen, en drie, vier andere vrouwen staren hem met hoe-is-'t-mogelyk-gezichten aan. De dikkert zegt: «stinkerd en de schip per: (O, da's niks,".klautert af en krabbelt naar den grond, waar-ie zich gaat inspannen om te grabbelen. Maar 't lukt niet. Integen deel, zyn onvaste houding belet de beste voornemens. De in 't wild tastende handen grijpen gedurig mis, terwjjl de lompe, gek- doende voeten finaal bederven watwerkelyk waarde had. In de nabijgelegen plasjes dryven de pan latten en verdrinken de taai-taaien. Iets verder liggen sinaasappelen, noten en mangelen ver spreid. Waartusschen de omgekeerde trom mels en de fieBch met staven drop. De wagen was gekanteld in 't natte gras. Een heele verwoesting! Daar komt van uit de tegenovergestelde richting aangetript 'n modernig heertje, sjeuïg- gepomadeerd kneveltje uittartend omhoog gestreken,glanzend boordje, glimmende schoen tjes, piekfijn hoedje op 't hoofd, wêlgesneden colbertje. Als de schipper hem ziet, komt-ie overeind, probeert stok styf te staan, steunt zich, zacht- kens deinend, tegen een boom en zet groote, verbaasde oogen op (Snkkeijonnig! Wa's dat voor 'n schuit? Nou, nou, nou, nou, hè, hè I Nou vaar ik dertig jaar maar dfit hè 'k nog nooit gezien sjonge, da's fijn spul die heeft schoon dek gemaakt, hoor je kyk me dat met een gereefd fokke-zeiltje". 't Piekfijne heertje is vlakby. De jolige schipper zet zich schrap. (Hola, draai er by, jongeheer, help ons d'r is 'n handje.". 't Ventje doodsbleek «Dankje, vriend; ik heb nu geen tyd; maar zeg eens, moedertje, wat kost die grap jou Huilend vertelt ze de heele geschiedenis. De schipper d r by. »Dfi kon 'k niet hellepe dfi kon 'k niet hellepe, maatje afijn, veul is er niet an vorlore maar hier hier, pak fin ik wil jelui groete en nou, uit de weg, ik mot do ruimte hebbe." Vroolyk zeilt de schipper verder. En 't chique ventje neemt drie, vier be dankjes in ontvangst als ook zyn partemon- naie weer dichtknipt. Uit den Omtrek. T«xel, 17 Maart. Beroepen by de gereformeerde kerk te Oosterend de heer Ds. M. M. Horjus, te Soest. By de aanbesteding voor het bouwen van een zuivelfabriek met woning te Eierland was laagste inscbryver de heer Overtoom te Schagen voor f11880. Men heeft evenwel het werk niet gegund. Voorloopig wil men in een hulpgebouw werken, en dan tot eene herbesteding overgaan. Verschillende natuurliefhebbers zullen dit voorjaar weder naar hier komen voor onder zoek etc. Een tweetal wie al met de Paasch- dagen aanwezig zyn voor het (kieken van nesten. Dit is evenwel te vroeg, daar men alsdan nog maar zeer enkele nesten kan vin den: De mooiste tyd is einde Mei en begin Juni. Van de Staatscommissie over de werkeloos heid, is by de visscheryvereenigingen alhier eén vragenlyst ingekomen, om op te geven welke werkeloosheid in het vissoherabedryf voorkomt. Aangezien hier de visschers geheel voor eigen rekening werken, zullen zy wel niet in de termen vallen voor dit Staataonderzoek. Voor de betrekking van directeur-boek houder by Texel's Eigen Stoombootonderne ming, waarvoor onlangs een ooroeping ge schiedde, op een salaris van f 1200 's jaars, hebben zich ruim 100 sollicitanten aangemeld. Do Texelsche schippers- en visschersbond, te Oudesohild, heeft do koninklijke goed keuring van zyn statuten bekomen. Wieringen. Door het bestuur van de onderafdeeling Wieringen der V. P. N. werd aanbesteed Ie het ophalen, wegen, aan boord brengen i ophalen der eieren 2e hét varen der eieren naar de veiling der V. P. N. te Amsterdam. Aannemer werd voor le de heer D. Oden, voor f0.08 per 100 stuks, voor 2e de heer P. Kaan voor f0.08 per 100 stuks. Marktberichten. Schagen, 17 Maart. Aangevoerd 0 paarden I a 0—, 0 stieren en ossen f 0 a —0, 0 stieren f 0— a 0—, duiven fOaO, 20 geldekooien f110 a 175, 20 vette id. f 165 a 265, 30 kalfkoeien f 160 a 230, 0 vaarzen f a 0—, 0 hokkelingen f 0 a 0 graskalveren f a - 150 nuchtere kalveren f 7 a 22, rammen f a 00. 00 magere schapen f00 a 00, vette id. f af 425 schapen (overhouden) f 16 a 25.50, lammeren f0 a 0 bokken en geiten f 0 a 0, 3 magere varkens f 16 a 18, 10 vette id. per Kg. 48 a 58 ct, 80 biggen f 12.— a 17.—, 20 konijnen f 0.50 a 1.50 kippen f0.50 a 1.50, zwanen f 150 Kg. boter f 1.50 a WW,' 10000 kipeieren f8.— a 3.50, 1000 eenden dito f8.75 a 0^= per 100, veulens f a f0—eenden f0.— a f0.-. Stoomvaartberichten. Stoobvaabt-Maatsohappu Nedkbl&hd. Rembr., v. A'dam n. Batavia, vertr. 17 Maart v. öUua koninklijkk hollandbohe Llotd. Rynland, van A'dam n. Buenos-Ayres, pass. 16 Maart- deCanar. Eili Delfland, v. A'dam n. Brazilië en Buenos-Ayres. arriv. 17 Maart te Duinkerken. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. W.1V,v.Paramaribo n.A'dam,arr.l7 Maart te Havi Rottkkdamsohe Llotd. Rindjani, van Batavia n. R'dam, pass. 16 Maart Perim Solo, van R'dam naar Batavia, vertr. 17 Maart v. Suez Tambora, v. R'dam n. Batavia,arriv. 16 Maart Padang Besoeki, v Batavia n. R'dam,vertr.l7Mrt. v.Port-Said Wilis, v. Batavia n. R'dam, pass. 17 Maart Quessant Visscherijberichten. Nieuwediep 15 Maart. Door garnalenvisschers aangebracht 20 mand schar per mand fl 751 f 1.25 6 mand schol per mand f4.— f3.50. Door trekkers aangebracht 100 tal haring per tal f9.— 4 f4.40, 1 zalm per stuk 123.50. 16 Maart. Aangebracht 100 tal haring per tal f4.80 4 f4.25. Aangebracht door 1 korder 10 middelm. tong per stuk f 0.70,15 kleine tong per stuk f0.25, 4 mand kleine schol per mand f4.,2 mand schar per mand f 1.75. 17 Maart. Aangebracht door 40 korders 5 tot 20 middelm. tong per stuk f0.65; 5 tot 20 kleine tong per stuk f0.25, 24 mand stort schol per mand f7. 4 f6.5 tot 10 mand kleine schol per mand f3.4 fl.50, 1 tot 4 mand schar per mand f 1.50 4 fl.— 18 Maart. Voormiddag 8 uur .niets binnen. Burgelijke Stand v. Helder van 15 tot en met 17 Maart 1910. ONDERTROUWDJ. Kooger en C M. van der VlietP. Teitsma en J. 0. v. d. LeekJ. S. P. Borgmann en A. E. Oroot; H. Donkersloot en M. Vogelezang; H. Ham en 1. SpigtO. Veenstra en C. A. Stroomer. GETROUWD: D. N. Ruiter en L. G. Smelik; C. Huurman en O. de Wolf. BEVALLENA. Stadtman geb. Kruit z.W. Post geb. De Vries z.C. Stelleman geb Govers d.; A. Weeda geb. Rinseina d.I. C. A. Koens geb. Singeling d.; L. W. Stoop geb. Lohreij. Correspondentie. Een ingezonden stukje (telaat ingekomen), eenige berichten en vole advertentiën zyn tot het volgend nummor^verschoven. Advertentiën. Den 20»ten Maart a.s., hopen onze geliefde kinderen W. Th. Wienhoven en N. Dienaar, hunne 20 jarigeEchtvereeniging te heidenken. Dat zy nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne liefhebbende Ouders. Helder, 18 Maart 1910. J. Kooger en C. M. van der Vliet. Helder, 16 Maart 1910. Huwelijksvoltrekking D.V. 30 Maart a.s. Geen receptie. Ondertrouwd Gerrit Veenstra en Comelia Aflna Stroomer. Helder, 17 Maart 1910. Huwelijksvoltrekking 31 Maart a.s. Ondertrouwd Pier Teitsma en Johanna Catharina v. d. Leek. Helder, 17 Maart 1910. Huwelijksvoltrekking D.V. 31 Maart. Tevredenheidftverklaring. De onlangs vlug eu royaal aan mij uitbetaalde schade noopt my mijne tevredenheid met de wijze van verze keren en de handelingen der Algemeens Paarder - en Veeverzekering Maatschappij te 's Gravenhage (opgericht Zwolle), Di recteur Linthout, uit te drukken en kan ik iederen Paarden- en Veehouder deze Maatschappij ten zeerste aanbevelen A. A. OVERTOOM, Helder, 16 Maart 1910. Kanaalweg. Agent: de Heer P. A. E. THIJSSEN. Afd.: Helder en Omstreken. Aan leden en begunstigers wordt be kend gemaakt dat de verificatie der boeken zal plaats hebben op Woensdag 23 Maart a.s., 's avonds ten 8 uur, in het lokaal Spoorgracht 43. HET BESTUUR. Loodsgpaeht 21. Het Kantoor van is verplaatst naar het Verkoop- lokaal LOODSGRACHT 21 Telefoownet Helder. Huishoud- aansluiting. vanaf 2% ct.p.dag, d. i. vanaf f10. - p. jaar en vanaf f2.50 entrée. Gewone aansluiting. vanaf 81/. ct. p. d.L vanaf f30.- jaar. 't Eerste vanaf f45. •T P" e jaar Jïieuwe aansluitingen: I 184. Maalsteed R., Kol. waren, Comestibl., Wijnen, Dykstr. 185. Middernachtzending, Bureau afd. Helder, Achtergr. Z.Z. Marine en Leger. Ten dienste der militaire hjdrographic in de vaarwaters tan het zuiderttontler' wordt 5 April te Hellevoetsluia in dienst gesteld bet opneraingsvaar- tuig iRaaf'. Het bevel wordt opgedragen aan den luit ter zee le kl. J. J. de Vries, terwijl mede aan boord wordt geplaatst de luit. ter zee '2e kl. H. O. van Straaten. Als hoofd der machinekamer is aangewe zen de machinist G. 0. van Wachem. Benoemd tot 3e liehtwachter aan het lichtachip >Maaat de gewezen matrees la kl. J. van Ualan. Hoofdagent van de Assurantie-Maat schappij tegen Brandschade en op het Leven „de Nederlanden" van 1845, Makelaar io vaste goederen, belast zich met de koop en verkoop van perceelen, onderhands en publiek, TE KOOP Woon- on Winkel huizen, op verschillende standen der gemeente. CI O '4 Adres: Koningstraat nr. 20. Verkooplokaal. Ten allen tijde disponibel voor het houden van verkoopingen enz., het ruime Lokaal Loodagracht 21. Goederen voor verkoopingen worden steeds aangenomen. W. BIERSTEKER, Deurwaarder. Aanbiedingen worden bij Burgemees ter en Wethouders der gemeente Helder ingewacht vóór 30 Maart e.k. voor den verkoop van waarvan de gedrukte voorwaarden op aanvraag franco en gratis te verkrijgen zyn bij den Directeur S. RIJKES. Aanbesteding. Donderdag 24 Maart a.e., n.m. ten 2 uur, zal door de Commissie van Be heer der Gereformeerde Kerk te Hel der, ten kantore van ondergeteekende, worden aanbesteed Het verbouwen van de Christelijke Bewaarschool aan de Hoogstraat, alhier. Aanwijzing Woensdag 23 Maart a.s., n.m. ten 2 uur, in de Bewaarschool voornoemd. Bestek en teekening, tegen fl.— per stel, verkrijgbaar by ondergeteekende. S. KRIJNEN, Architect. LEBBBN in NUTTIGE EN FRAAIE HANDWERKEN. Aangifte den 18tbn en 15dbn van iedebe maand. De Boer-Korver - c. Meijers. - Ten kantore van 2QÉBÏ. A. Grunwald Zn. Kanaalweg 67-68, naast de Israëlletische Kerk, zijn, zoolang de voorraad strekt, heele en gedeelten van Loten te bekomen. Trekking 1ste klasse 21 Maart. Conciërge. De Nat. Chr. Oeh. Onth. Vereeniging, afd. „Helder en Omstreken" vraagt voor het koffiehuis Spoorgracht 43 een Conciërge. - Gehuwde lieden, zon der kinderen ten hunne laste, de chris telijke en geheel-onthouders beginselen toegedaan, genieten de voorkeur. Sollicitatiön worden ingewacht uiter lijk tot 1 April a. s., by P. GEUS, Sluis dijk straat nr. 29, Helder. Flinke Bijverdienste. Werkzame, solide agenten gevraagd, by gebleken geschiktheid vast salaris door een groot assurantie-woning-bureau. Brieven onder No. 1274 a/h Centr.- Adv.-Bur. Max R. Nunes, A'dam. Er biedt zich aan een Huishoud af er, om terstond in dienst te treden. Brieven onder „motto Huishoudster" Bureau van dit blad. OEVRAAOD een Boerendienstbode bü O. W. SEVENHUIJSEN, Korte Vliet te Koegras. Wordt gevraagd met Juni in een klein gezin een nette Dienstbode p. G., goed kunnende koken en netjes werken, van g. g. voorzien. Br. fr. Mevr. VISSER, Luth. Pastorie, Culemborg. Een flinke Dienstbode gevraagd, tegen half April. Adres: Weststraat 35. Gevraagd een Dienstbode. Zich aan te meiwei} des avonds n& 8 uur. Adres: Havenpldin 16a. Wordt gevraagd wegens huwelyk der tegenwoordige een zindelijke Dag- Dienstbode, die met de wasch kan omgaan. Adres: Jan in 't Veltstraat No. 84, Gevraagd een flinke Dagmeid. Loon f2.25 per week. Zich aan te mei den tusschen 8 en 9 uur, Dijkje 53. Te huur gevraagd een WONING. Huurprijs f2.- per week, voor een klein gezin. Brieven „motto Woning", Bureau van dit blad. Te huur wegens omstandigheden een HUIS m. bebouwden Moestuin en Vrucht- boomen. Conditie voor vijf jaren tegelijk hurenook genegen op lijfrente te geven. Te bevragen bij den boekhandelaar A. J. MAAS te Helder. GEVRAAGD zindelijk Dagmeisje, boven 16 jaar, wasch buitenshuis. Zondags Yrij. Adres: Bureau van dit blad. Een aankomend net Meisje gevraagd. AdresKanaalweg 147. Gevraagd een net Dagmeisje, 16 h 16 jaar, voor halve dagen. Adres: Spoorstraat 97b. Een net Dagmeisje gevraagd. Adres Langestraat 44. Gevraagd een Werkster,tevens voor de Schoonmaak. AdresAnkerpark 19. Een nette OOMMENSAAL gevraagd. Adres: Wed. L. DUNK, Basstraat 35. BROODBEZORGER. Gevraagd een flink en degelijk Persoon. Adres „DE VOLHARDING". GEVRAAGD oen flinke JONGEN. Adres A. J. DE BUNJE, Kanaalweg. GEVRAAGD oen nette Loopjongen. AdresRozenstraat 33. Een Jongen kan geplaatst worden met 't vak bekend, niet beneden 16 jaar. Adres. W- KLUT, Meubelmaker, Vla- mingstraat 64. Wordt gevraagd een flinke LOOPJONGEN. Adres COLTOF, Binnenhaven 1. Een Zeeofficier vraagt van April tot October nette gemeobileerde Zit- en Slaapkamer. Brieven met volledige inlichting onder letters C. H. Bureau van dit blad. GEVRAAGD een nette Woseh en Werkvrouw. Adres: Havenhoofd 1. pakhuisruimte. TE HUUR een PAKHUIS aan den Dijkweg, achter de Israöl. Kerk. AdresBureau van dit blad. Te huur het geheel nieuw en naar de eischen des tyds ingericht ruim Bovenhuis, Bassingracht No. 4, be vattende vestibule, 7 kamers, keuken, W. C., erker en balkon, voorzien van gas- en waterleiding. Adres: Benedenhuis. Te koop eenige nieuwe en gebruikte Compassen, Zeekijkers, lichte Kettingen, een Bascule met gewicht (geijkt), een partijtje eiken Planken (zonder gaten) en een Steekwagen, zeer goedkoop. Adres: Spoorstraat, hoek Spuistraat. Te koop een flink Huie, van alle gemakken voorzien. AdresBureau van dit blad. Uit de hand te koop 2 zeer nette Burgerwoonhuizen, staande op een der netste standen van den Helder. Te bevragenVan Galenstraat nr. 11. Wegens vertrek naar Amerika te koop een net onderheuden HUIS INBOEDEL. Dagelijks te bezichtigen £rac^ Van der Hamstraat 10. *- TE KOOP. Te koop een makke Ket en een 4-wieler Wagen, ook afzonderlijk; Adres: H. HEEMAN, Achtergr. ZZ. 32, Handelaar in Brandstoffen. ZOETE MELK te koop aangeboden, ongeveer IOO Liter, te leveren Zomer en Winter, 2 maal daags. Brieven motto „Zoete Melk", aan het Bureau van dit blad. Voor afbraak te koop 2 Woonhuizen, staande op het ter rein aan het Plantsoen, grenzende ach ter de erven Spuistraat. Voorwaarden op schriftelijke aanvrage verkrijgbaar. Adres: J. J. WIGBOUT, Zuidstr. 21. TE KOOP een Sportkar en een Kinderwagen. Adres: De Rujjterstraat No. 24. TE KOOP beat Hooi ean pak ken. - Adres: P.TESSELAAR, Wal- vischstraat 36. Afbraak «e koop. Afkomstig van het perceel Spoor- en Koningstraat een groote party Kozijnen met Ramen, Deuren, Balk- en Plankhout. Adres: Firma GEBRS. VAN PELT, V osstraat 10-12. zal op 'a avonds 7 uur, in „CASINO", publiek verkoopon de volgende perceelen te Helder, als: 1. Het huls en erf aan de Sluisdyk- atraat no. 129, groot 98 centiaren. 2. Het huis en erf aan de Sluisdyk- straat no. 127, naast het vorige perceel, groot 1 are 2 centiaren. Het huis en erf aan de Sluisdijk- straat no. 125, naast het vorige perceel, groot 1 are 5 centiaren. 4. Het huis en erf aan de Sluisdijk- straat no. 123, naast het vorige perceel, groot 96 centiaren. Combinatiën 1 en 2 8 én 4 1 tot en met 4. 6. Het huis met kapberg, ingericht voor boerenbedrijf, met hooiberg en vee stallen en erf aan de Breestraat no. 18, groot 4 aren 30 centiaren. 6. Het huls, ingericht voor brood- bakkery, 611 er"f &&Q do Breestraat nos. 35, 38 en 33a, groot 3 aren 93 centi aren. 7. Het logement eu koffiehuis genaamd „De Vereeniging" hoek Waagsteeg en Schipperstraat no. 17, groot 1 are 13 centiaren. Verhuurd voor f6.— per week. 8. Een perceel open grond nabij de Vlschmarkt, achter het perceel van den Keer Makelaar, groot 85 centiaren. 9. Het huis met ssrre, twee kippen hokken met loop en grooten tuin aan den Parallelweg no. 48, groot 1 are 80 centiaren. 10. Het huie en erf aan de Hoek- steeg no. 3, groot 85 centiaren 11. Het huis en erf aan de Hoek- steeg no. 5, naast het vorige perceel, groot 60 centiaren. 12. Het huis en erf aan de Hoek- steeg no. 7, naast het vorige perceel, groot 60 centiaren. 18. Het huis en erf aan de Hoek- steeg no. 9, naast het vorige perceel, groot 62 centiaren. Combinatiën 10 en 11 12 en 13—10 tot en met 18. 14. Het houten pakhuis aan een brand- steeg tusschen de Vijzelstraat en de Brouwerstraat, achter de perceelen aan de Vijzelstraat nos. 28 en 80, groot 1 are 26 centiaren. 15. Het huis no. 65i in het hofje van Wiblick, groot 88 centiaren. i 16. Heihuis no. 65h, naast het vorige perceel, groot 88 centiaren. Combinatie 15 en 16. 17. Het huis en erf aan de Loods gracht no. 66, groot 1 are 26 centiaren. 18. Het huis en erf aan de Loods- no. 67, naast het vorige perceel, groot 1 are 37 centiaren. Combinatie 17 en 18.'j 19. Het huis en erf aan de Oostsloot- straat no. 50, groot 91 centiaren. 20. Het huls en erf aan de Oösfcsloot> straat no. 52, naast het vorigé perceel, groot 68 centiaren. Combinatie 19 en 20. 21. Het huis en erf aan de Oostsloot- straat no. 24, .groot 85 centiaren. 22. Het woon- en winkelhuis met tuin aan de Koningstraat no. 110, groot 1 are 75 centiaren. 28. Het huis en erf aan de Vlaming straat no. 41, groot 1 are 5 centiaren. 24. Het huis en erf aan de Vlaming^ straat no. 84, groot 84 centiaren. 25. Het woon- en winkelhuis met kelder en erf aan de Binnenhaven no. 94 met pakhuis en twee bovenwoningen daaraehter aan de Achterbinnenhaven no. 66>, samen groot 1 are 35 centi aren. Te bezichtigen 2 dagen vóór en op den verkoopdag van 2—4 uur. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden notaris C. STAM- MES to Helder. HUIZEN uit de hand te koop, staande in de Oude Kerkstraat, Nos. 15, 17 a, 17 b, 17 o en 17 d. Adres: W. A. DE MIN, Spoorstraat81. TE KOOP* Een vierwieler Bakwagen op Veeren. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP oen net flink WOONHUIS, met grooten TUIN, riant uitzicht. Adres: Parallelweg 46. BOUWTERREIN, benevens geriefelijk ingerichte en solide HUIZEN te koop aan de Janxenstraat No. 70, 76 en 78. Adres Firma GEBR. v. PELT, Weststr. 110, Vosstr. 12. Uit de hand te koop een BURGERWOONHUIS. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een Werkvrouw, voor den Zaterdag en om de 14 dagen Dinsdags voor de wasch. Adres: Molenstraat 184. TE KOOP wegens vertrek een goed werkende heetoluoht Motor, voor elk aannemelijk bod. - In werking te zien by K. ZAAL, Huisduinen nr. 26. Billfik te koop een 8AL0N-PIANIN0. Adres: Zuidstraat 89. Te koop aon Woonhuis aan de Loodsgracht. Brieven onder lett. D aan het bureau van dit blad. Kleedermakerij GEBRS. LEEN, voor direct gevraagd, een TPT .TWTT"B1 TQWQ-IEIM", die broek of vest kan maken, (vast werk). to Nieuwodiop gom. Hslder, zal op WOENSDAG 8 APRIL 1910, des avonds om 8 uur, in het lokaal „C A S I N O" te den Helder, in het oponbaar varkoopeni Gemeente HELDER. 1. Het huis en erf staande en gelegen aan de Molengracht no. 18, groot 59 centiaren. 2. Het huis eu erf daarnaast gelegen gemerkt no. 14, groot 69 centiaren. 3. Het huis en erf achter perceel no. 1, gemerkt no. 8d, groot 58 centiaren. 4. Het huis en erf naast het voor gaande, gemerkt no. 8 e, groot 58 cen tiaren. Afzonderlijk en in combinatiën. De perceelen zyn voorzien van gas- en waterleiding. Te bezichtigen Dinsdag 6 April a s van des voormiddags 10 tot 12 uur 's middags en van 2 tot 4 uur des na middags. •jW Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris BKECKMAN, Weatskraat 48.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 5