Ghiqae Mantel-Marnes en chiqne Heeren- en Kinder-Confectie Continental Band. De Hijst,! ADLER Champagne [Pilz woord !s in het Magazijn „Prinses Juliana", Spoorstraat 95. Firma J. COLTOF Zonen. P. PUIMBROEK, Wielrijders! UHILLUI. SCHRIJFMACHINE, Direct volkomen zichtbaar schrift Prijs f226 -, Met tabnlator f 276 Begrafenis-Ver eeniging „ONS BELANG". „HËLDKIA QUAST, Meobelmaker, Langestraat. „Eensgezindheid", Bloemenmagazijn Milengracht 6. t Bloempotten, Jardinières, Vozen, enz. Waarschuwing Alleen-Yertegenw. voor den Helder: H. C. BAKKBR, Jonkerstraat nr. tt en 26. V H. VAN MEURS BRILLMT KALK. C. J. QUANT, Kanaalweg 33-34 HËlIËliËM's RlËRËiV, H. C. BAKKER, Jonkerstraat II en 26 JAC. VËRFA1LLË, Grossier, uw dw. W. F. HUBREGTSEN, VERLOREN. bevattende de dienst regeling van Spoor, Boot, Post enz. enz., is verkrijgbaar bij de Boekhandelaren en ons Bureau Spoor straat. Door overname van dit artikel van wijlen P. J. v. d. BOSCH, Is ondergeteekende ruim ge sorteerd In gouden, doublé, zilveren en nikkelen Brillen en Lorgnets. Alle mogelijke soorten glazen. Aanbevelend, a. wieringa. 55000 in gebruik. van den eersten tot den laatsten Letter. Geeft 20 goede Doorslagen. Blijvend zuiver schrift. Zonder verbinding 8 dagen op proef. Reparatie inrichting voor alle systemen. Vertegenwoordiger: J. P. J. Schulmayer Spoorstraat 90. Aansprekers: R. M. BOUMA 2do Vroonstraat 9. J. J. BUT, Breewaterstraat 57. P. REINTS, 1ste Vroonstraat 11. Het Bestuur: H. F. B. DISSEN, Gravenstraat 83. A. v. WAARDEN, Laan 28. P. REINTS, 1ste Vroonstraat 11. Haarhersteller. 99 Beproefd middel tegen het uitvallen en tot bevordering der her- groei van hot hoofdhaar, blijkt steeds het bette. Per ffleoon 50 cent. Alleen verkrijgbaar by: T. VAN ZUYLEN, Spoorstraat. Coiffeur. Iets nieuws ie 75 atuka voorradig. De Lessenaar tevens Boeken kast, is eenvoudig, practisch en goed koop, onmisbaar voor ieder die leert om by te werken en een goede en zekere berging voor de boeken. Prijs f 6.50. Alleen verkrijgbaar by De Begrafenisver eeniging voert volledige, zeer nette be- finfenissen uit, tegen billijke och vaste tarieven Het Bestuur: G. WIJTSMA, President. S. C. G. DE MAN, Secretaris. L. MOL, Penningmeester. Zie onze groote keuze in (Geheel nieuw aardewerk). Dagelijks voorhanden f r i s s c h e bloemen als ROZEN, LELIES, ANJERS, IRISSEN, enz. AANBEVELEND. Verbruikers worden attent gemaakt, dat alleen de echte Champagne Pilz, weike alom verkrijgbaar is, te gebruiken en onder voortdurende scheikundige contröle staat van Dr. P. VINKHUIJZEN, Den Haag, als de flesch is voorzien van nevenstaand wettig gedeponeerd étiket. Wacht U dut voor minderwaardige namaak. Eerste Hederl.nd.oha Champagna Pilz Fabri.k, Haarlem. Mandenmagazijn, Keizerstraat 65. Doop eigen fabrikaat zijn onze goederen beslist het soliedste en goedkoopste. Wasch Reis- en Luiermanden, sterke Mattenkloppers. stoelen, enz. Reparatie-Inrichting. Luxe MandenwerR, altijd het nieuwste. VRAAGT» droogt rein wit op. W Geeft niet af. Bederft geen muren. Werkt ontsmettend. 9W Maar let vooral op 't woord „BRIL LA NT", weigert namaak. (gedeponneerd.) Verkrijgbaar in Pakken 9 en I71/, cent, bij: Quant-Swennen, Spoorgracht. Westerbaan, Sluisdijkstraat. Held, Koningstraat. Grooff, Hoofdgracht. Hin, Kanaalweg. Kolhorn, Californiestraat Ruigh, Spoorstraat. Wed. Zomer, Rozenstraat. Bakker, Binnenhaven. Kok, Middenstraat. Burgers, Laan. Kramer, Vlamingstraat. Steilberg, Oostslootstraat. Wed. Joh. Agema, Molenstr. Firma De Bie— Biersteker, Keizerstraat 93. Drinkt niet een etiquet, maar wel het uit de eerste Heldersche Champagne Pilz Fabriek. AloobolvrlJ, vrt) van Saoliarlne, Wl] nateenssuur en Sailoylzuur. Vergelijk de kwaliteit. AA N BE VELEND, Eiland TEXEL. H6tel „DE LINDEBOOM", oudste en eerste gelegenheid aldaar. Aanbevelend, J. BRUIJN, Cuisinier. "VK-A.-A.C3-T ALOM: gebotteld door aan U by het begin van het seizoen. Is U met Uwe banden tevreden? Hadden Uwe banden onder vroeg tijdige slijtage of defect worden te lyden Een werkelyk goede band ontheft U van ergernis en dure reparatie kosten evenals een werkelyk goed horloge. Waarom verlangt U niet bet beste wat de bandentechniek vermag te produceeren U knnt hot tegen matigen prys by iederen rijwielhandelaar bekomen. Onthoudt slechts de woorden AMSTERDAM. PRINSEN GRACHT 1077. Enorm Succes I Alom bekend. Door den enormen omzet van dit merk zijn wij in staat deze Sigaar met eene flinke strook Hi te laten méleeren De allerbeste dep 2-cents sigaren. Intere.tel. 146. Spoorstraat 69, Helder. De dag, waarop men „Onze VIoot"-pakjes kan verzenden, nadert weer. Zij, die hunne vrienden en verwanten in Oost en West willen onthalen op eene fijne SIGAAR, probeere mijne bekende merken 2 cents. h n Armas Bok 2% Hollandia 2% Arbeid Adelt 3 Terwijl ik aan hen, die voor minstens f 5.- besteden, een solide blikken bus (gemaakt volgens opgegeven maat van de Vereeniging „Onze Vloot"), geheel GRATIS geef, stel ik deze bussen tegen zeer lagen prijs ook beschikbaar voor hen, die als proef met mijne Sigaren, voor minder dan bovengenoemd bedrag koopen. gr* Bij onveranderde prijzen, wordt prima kwaliteit gegarandeerd. Aanbevelend, ZUID STRAAT I" nabij de Keizersbrug, den HELDER. FBTJILLEITON. 24) Maar hier i raren alle soorten van landslieden byeenRussische nihilisten, Iersche opstan delingen, Fransche anarchisten; alle lieden, die tot woede opgezweept waren tegen de een of andere regeering. Zy schoolden bier te zamen om tot een algemeene maatschap pelijke omwenteling te geraken, zich te ontdoen van do gebieders, die zy tirannen noemden. By oogenblikkon beefde zelfs graaf Kistow- sky voor hun woeste taal en opgeworpen denkbeelden, zeido hjj tot zichzelf, hoe vreed zamer het thans zyn moest in zyn woning, aan de zjjde dier groote, zelfverloochenende liefde, die de zyne was, dan hier te midden dier wanhopigen, waaronder zooveel bandieten schuildenmaar hy miste de geestkracht, voor altyd hun vergaderplaats te ontvluchten, den zodelyken moed, hun te verklaren, dat zy te ver gingen en hy hen niet vorder wilde volgen. Daarby hoopte hy nog altyd op vergelding en door hen alleen, zoo meende hy, kon hy daartoe geraken. Op zekeren morgen, aan het eerste ontbijt, men was thans reeds in October, vouwde hy de nieuwsbladen open en reikte hy er volgens gewoonte een aan Stella over. Zy doorliep het dagblad vluchtig, maar slaakte op eens een kreet. «Wat is er?" vroeg hy, ziende hoe zij lykkleurig was geworden. Wat er is?" antwoordde zy bitter. «Niets dat u'of my verwonderen kan, want het was vooral te voorzien, en toch grypt het aan, om harontwil, die arme, arme vrouw Spreek 1 Wat is er herhaalde Kistowsky. Ramanoff is gevangen genomen". i Lieve hemel I" schreeuwde haar echtgenoot, tdat is verschrikkelijk, want hy alleen had den noodigen moed om gevaarlijke papieren naar Rusland over te brengen. Hy is dus niet in handen van de Zwitsersche politie, maar van onze beulen gevallen". Men ziet, dat gjj uitmuntend op de hoogte zyt", sprak Stella bitter. rJa, hy is reeds naar Moskou overgebracht". Graaf Kistowsky was zoo hevig ontroerd door die tjjding, dat hij tevergeefs het bericht poogde te ontcijferen en met bevende lippen sprak .Verder, zeg wat er verder is gebeurd. Ik kan niet lezen Wat niet nitblyven kon. De by hem ge vonden papieren waren van to ernstigen aard. Zy schynen betrekking te hebben gehad op de vernieling van Gatchina door middel van dyna miet. Alex is onmiddellijk ter dood veroor deeld. Men zal zyn vonnis echter niet vol trekken, aleer men gepoogd heeft hem tot spreken to brengen. Dit had men-gerost kunnen nalatentot het einde toe zal hy het stilzwijgen bewaren". Bolislav had het hoofd in de handen laten vallen en Bnikte luid. Alex, myn arme Alex, myn redder, myn vriendmompelde hy op gebroken toon. De jonge vrouw staarde stilzwijgend en somber op hem neer. tHet moest aldus eindigen", zeide zy einde lijk. .Het kon niet anders". Gij hebt gelijk. In dat land, waar men onB den laatsten droppel bloed wil uitzuigen Wanneer men naar gelyke wapens als zyn beulen grijpt, heeft men het recht niet, iets anders te verwachten, dan dat zy n on schadelijk zullen maken. Ik haat Rusland, dat zooveel tranen deed vergieten en den met y'zer beslagen hiel op den blanken, edelen hals van ons vaderland plaatst maar wanneer een moordenaar een woning binnensluipt, dan begryp ik den eigenaar, wie hy ook zy, die de opgeheven hand van den misdadiger ver brijzelt Alex Ramanoff een misdadiger! Hy, de vriendelijkste, goedhartigste man, die er leefderiep zyn vriend. «Dat was hy voor hen, die hy lielhad hy had het voor allen moeten zynom bet even hoe de dwingeland mag heeten, men heeft het recht niet hem te dooden. Ik had gehoopt, dat Polen te veel godsdienst en geweten zou hebben gehad om sluipmoord te plegen". Stil 1 Hy boet slechts al te zeer. Laten wy tenminste hem niet hard vallen ik be schouwde hem als een broeder". ,Maar ik vind geen verschooning voor hom, want Alex Ramanoff^bezat een vrouw, wier leven hy was en wier folteraar hy is geworden". Zy zal het hem vergeven, om hem slechts te boweenen". (Neen, dat zal zy niet", luidde het meer en meer opgewonden. ,0, gy mannen, telt het al zoo weinig een vrouw te martelen dat, als ge nwe nuttelooze samenzweringen" op touw zet en volvoert, gij geen oogwenk stil staat by de vraag, of haar hart daardoor ook zou kunnen breken. Alex Ramanoff heeft den keizer niet getroffen, maar hy heeft zyn eigen echtgenoote vermoord. Eene schoone uitslag waarlyk voor al zyn berekeningen". f Wat gy daar zegt, is spotternij, niet waar vroeg Kistowsky, snel het hoofd opheffende. Wat komt voor u lieden eedgenooten het leven van een vrouw meer of minder er op aan ,Ik wil het weten; waar is zy •Zy is dood". (Dood herhaalde de jonge man als versuft. „O I gy samenzweerders neemt het zoo nauw niet op met de gezondheid der nwen. Als uw vrienden u roepen, laat gy hen sterven of leven al naar zij kunnen. Mevrouw Ramanoff vernam de in hechtenisneming van haar man jnist, toen zy voor het eerst weer na een zware ziekte opzatzy was onmiddellijk een lijk". «En en hy zelf heeft dat toch niet vernomen ,Ja, men heeft het hem aangekondigd en dat moest ook zyn. OGeloof niet, dat ik niet van Alex hield, ik betreur hem van ganscher harte, maar tegenover zyn jonge vrouw was hij schuldig, zóó schuldig, dat alleen een boete als deze zyn misdrijf wisschen kan". En zyn kind Of spreekt het blad daarvan niet. Waar zon het zyn gebleven Bij vreemden, natuurlijk", sprak zy kortaf, «misschien wel in een weeshuis. Bekommeren opstandelingen zich om hunne kinderen Er ontstond een pynlyke stilte tnsschen hen. Kistowsky was in een wereld van ge dachten verdiept en hy ontwaakte als uit een boozen droom, toen hij zachtjes zyn naam door Stella hoorde uitspreken. ,Wat is er vroeg hy met gesmoorde stem. Ik wilde n zeggen, dat ik hedenmorgen alles met de dienstboden zal regelen, opdat het u aan niets ontbreke, terwijl ik weg bon". Gaat gij heen?" riep hy vol verbazing uit. ,Ik herinner my niet, van een dergelyk plan te hebben hooren spreken". Neen, het iB plotseling by my opgekomen". Eu verlaat gy my juist nn, op het oogen- blik dat ik zoo geschokt benzeide hy met bitter verwyt. »Gy hebt dan geen hart hoegenaamd Misschien niet", antwoordde zy rustig. (Tenminste zoo gy het betwijfelt, moet ik er wel aan wanhopen. Lang blyf ik echter niet nit. Slechts den tyd om heen en weer te reizen". Maar waar gaat gy dan heen?" Naar Genève. Dat kind heeft ouders noodig zoo gy het goedvindt, zullen wy het aannemen. In elk geval breng ik het voorloopig mede". Bolislav stond sidderend op. De grootheid van de ziel dier vrouw verpletterde hem. Stella" riep hy uit. ,Hoe zal ik u ooit kunnen danken voor dien inval". «Dat is onnoodig'gaf zy op schorren toon ten antwoord. «Ik doe het ter wille van zyn arme moeder". «Om het even voor wie gy het doet, het is meer dan eenig ander zou verrichten". Dan beklaag ik die arme menschheid, dat zy zoo weinig medelyden kentmaar genoeg hierover, ik heb nog veel te doen voor myn vertrektot straks dus". Bolislav zonk weer op zyn zetel terug. Hy gevoelde zich als vernietigd. Ja, hy zag het thans in. Stella had gelijk gehad in de don kere vergaderingen, welke steeds in het ver borgen werden gehouden, hield men geen rekeniDg met het wel of wee der schuldelooze wezens, die toch aanspraak mochten maken op de lietde en bescherming van een man en vader. Men dacht slechts aan zyn eigene grieven, niet aan hun gelukde dwingelanden bleven ongedeerd, omgeven|als zy waren door een meoschelyk harnas van lijfwachten, maar vrouw en kinderen vielen als de slachtoffers van het gesmeed komplothet afgewende staal keerde zich op hun borst, om hen to doorboren. Zou het ook aldus gaan met haar, die zyn leven deeldezou zy zoo wreed gekastyd worden voor haar liefde Hy gevoelde het in dat oogenblik, hoe het zyne plicht was geweest, tot de door hem geliefde mannen te gaan om hun te verklaren, dat hy voortaan met alle samenspanningen wilde breken. Had Slella hem niet alles opgeofferd, offerde zy ook thans haar tyd en rust niet op voor het kind van zyn vriendwas het niet billijk, dat hy eindelijk ook iets zou prys geven voor haar geluk Maar wat kou hy aan zyn volgelingen zeggen Zouden zy hem niet terecht verwyten, dat hy zyn beginselen verloochende ter wille van een vrouw dat hy het werk van een zwakke ling verrichtte En daarby al die duizenden, wier lyden hy van zoo naby had aanschonwd, riepen zy niet om wraak in hun droeve machteloosheid Zou hy hun belangen verwaarloozen, omdat hy zelf gelukkig was Toen de jonge vrouw hem drie kwartier later vaarwel kwam zeggen, brandde hem het woord op de lippen, dat hen voor altyd W6er had kunnen vereenigen, maar hy sprak het niet nit, en zy, die geleerd had, om duidelijk in zyn ziel te lezen, gevoelde, dat hy andermaal voor haar verloren was. Wordt vervolgd.) 1

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 4