A MANTELS Balmuziek tihef Kreuger Hz. MARINE. 111 yan •«oh. Brands, Casino-gebouw - Helder. Zomerfeesten in „Casino". IEEBTIE1E MUCU1L IMLUin nilSFEEST IJzeren Ramen, enz 50 gulden belooning Binnenhaven 2. VOOR SPOTPRIJZEN. 10% korting Stoom vaartber ichten. Stoomvaart-Maatschappij-Nederland. Flores (uitreis) pass. 6 Juni Point de Galle. Nias (uitreis) vertr. 7 Juni v. Suez. Rembrandt arriv. 7 Juni v. Batavia te A'dam, Sumatra (thuisreis) arrriv. 7 Juni te Marseille. Bali (uitreis) arriv. 7 Juni te Port-Said. K. W. III (uitreis) arriv. 8 Juni te Genua. K. W. I (thuisreis) arriv. 7 Juni te Suez. Vondel (thuisreis) vertr. 6 Juni v. Saban. Rottkrdambche Llovd. Besoeki (uitreis) vertr. 8 Juni v. Port-Said. Djocja (uitreis) v. Hamburg n. Vlissingen, pass, 7 Juni Cuxhaven. Solo (thuisreis) pass. 7 Juni Pan teilaria. Tambora vertr. 7 Juni v. Southumpton. Kediri (thuisreis( vertr. 8 Juni v. Padang, Sindoro (thuisreis) vertr. 8 Juni v. Tanger. Koninklijke Hollandsohf. Lloyd. Amstelland vertr. 6 Juni v. B.-Ayres n. A'dam Frisia (thuisreis1* arriv. 8 Juni te Lissabon. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. Maur. arriv. 7 Juni v. Paramaribo te IJmuiden. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Ooet-Indië: Verzendingsweg Datum der ter postbezorging. Tijdst. der laat. busl. a/h Postk. p. zeepost via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam p. Holl. mail via Genua p. Holl, mail via Marseille p.Fransche m.via Marseille (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Napels 10 en 24 Juni 17 Juni 21 Juni 14 en '28 Juni 17 Juni 15 en '29 Juni 7.— 's av. 7.'s av. 3.30's nam 7.- .v, 12'b midd. Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton uu Borneo: p. Eng. mail via Brindisi 10 en 24 Juni 8.30'smor. p. Holl. mail via Genua 21 Juni 7.— 's av. p. Holl. mail via Marseille 14 en 28 Juni 3.80'snum (alleen op verl. der afz.) p. Fransche m. via Marseille p. Duitsche m. via Napels 15 en Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra: p. Eng. mail via Brindtóii eiken Vrydag |8.30'smor. p. Holl. mail via Genua 21 Juni|7.— 's av. p. Holl. mail via Marseille 14 en 28 Juni 3.30's nam (alleen op verl. der afz.) p.Franschem.via Marseille 17 Juni!7.'s av. p. Duitsche m.via Napèls|l5 en 29 Iuni|12'smidd. Naar Guyana (Suriname): zeepost via Amsterdam mail via Southampton (alleen op verl. der afz.) p. mail via Queenstown p. mail via New-York p. mail ia St. Nazaire illten Vrydag 10 en 24 Juni 7 Juli 7.— 's av. 7.— 's av. 3.30's nam 3.30's nam 7.— 's av. Naar Cura<jao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 23 Juni 7.'s a mail via Southampton of Queenstown. eiken Dinsdag en Vrijdag 29 Juni 7.- p. mail via Hamburg (alleen op verl. der afz.)| Naar St. Martin, St. Eustutius en Saba: p. zeepost-via AmsterdamI 23 Juni|7.'s av. «alleen op verl. der afz.) p. mail via Southampton| 20 Juni|7.— 's av. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, S.SO 's namiddags. Voor Hr. Ms. .Friesland" naar Drontheim: 18 Juni, 8.30 's nam. 10 Juni, 12 uur 's midd.20 en 21 Juni, 8.30 's nam. Ingezonden Mededeelingen 20 cent per regel. Bloedarmoede - Slechte SpijsverteriDg Een slechte spijsvertering is wel een der zaken die het spoedigst het vrouwelyk organisme van streek brengt. Aan alle vrouwen wier spijsverte ring moeielijk is, zeggen wy dit»Uw slechte spijs vertering wordt door bloedarmoede veroorzaakt. Gij moet de oorzaak der bloedarmoede vernietigen, om hare uitwerking te doen verdwijnen. Door uitslui tend de verteringsorganen te verzorgen, gaat gij den verkeerden weg op, want de werkelijke bron van het kwaad, het bloed, maakt, door zijn zwakte en tyn onzuiverheid, dat de maag zwak en ziek blijft en dat de ziekte slepend wordt. Doe het kwaad verdwijnen door het eenvoudigste en tevens het krachtigste der geneesmiddelen, de Pink Pillen". Ziet eens welk een goede uitwerking zij gehad hebben op Mej. Anna van Eek, een welbekende inwoonster van Hollandsche Veld. Zij heeft ons geschreven >lk heb gedurende lange jaren aan maagpijnen geleden. Ik dacht dat mjju ziekte slepend was ge worden en dat ik er nooit van zou genezen. Ten gevolge van mijne maagpijnen was mijn algeroeene gezondheidstoestand zeer slecht geworden. Ik kon aldus niet voldoende voedsel opnemen, en zoo was ik dan ook tot een staat van erge verzwakking vervallen. Ik had wel heel wat middelen beproefd, maar ik moest bemerken dat zij onwachtig waren om mij te genezen. Eindelijk heeft men mij de l'ink Pillen aangeraden, en de personen die dit deden waren, zeiven door dat middel genezen. Ik heb die Pillen genomen en ondervond er dan ook dadelijk de goede uitwerking van. Ik moet zeggen, het aan de Pink Pillen te danken dat ik een goede maag en een uitmuntende gezond heid heb weergevonden." Waarde lezers, indien gy niet tevreden zijt over uw maag, neemt dan een proef met de Pink Pillen. Er is geen reden waarom gy niet dezelfde uitwerking zult verkrijgen als Mej. A. van Eek heeft verkregen, Prijs fl.75 de doos fö.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Generaal-depöt der Pink Pillen van Eeghenlaan 22 te Amsterdam voor Helder en omstreken hy DE KOK, Middenstraat 11. DE B1E—Biersteker, Keizerstraat 93te Schagen bij J. ROTGANSte den Burg (Tezel) by T. BUIS en ver der bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Centraal-G«nootaohap voor Kinder- heratelllnga- en Vaoantiekolonlea. Afdeeling Helder. Overdruk uit de verspreide circulaire: U kunt uw medewerking verleenen door 't schenken van handwerken of andere cadeaus. (Giften in geld worden ook dankbaar aan genomen.) Zondag 12 Juni muziekuitvoering van de Koninklijke Marinekapel. Kapelmeester, A. L. Hazebroek, van 45 j unr. 1. L'adieu des Gladiatcurs. H. L. Blankenberg. 2. Ouverture „Oberon". C. M. Weber. 3. In Schoner Maicnnacht, Walzer. M. Rentzsch. 4. Arie aus Rinaldo, für Oboë Solo. O. Handel De Heer G. v. Vessem. 5. Vorspiel „Die Meistersinger von Nürnberg'. R. Wagner. aria für Militarmusik A. L. Hazebroek. Cavatine. J. Raff. 7. Prins Hendrik Marsch. J. Schouten. VERVOLQ BERICHTEN. HELDER, 10 Juni. Volksweerbaarheid. Zaterdag den llen Juni a.8. zal in de groote zaal van .Tiroli" door den reserve- Ie luitenant der infanterie J. W. Klein uit Amsterdam een lezing met lichtbeelden wor den gehouden. Onderwerp,Over hot streven en de ver richtingen der Kon. Nederl. Weerbaarheids- vereeniging". Allen, die belang atellen in de economische en militaire weerkracht van het Nederlandsche volk, worden uitgenoodigd deze interessante lezing by te wonen. De toegang is gratis. Orgelbespeling. De hoopvolle opmerking van het kleine, pittige manneke, orgeltrapper, dio ons bij den ingang met ietwat onderzoekende blikjeB liet passeeren, scheen al spoedig een voorspelling van zeer twijfelachtige waarde. Er was Woensdagavond maar weinig publiek in de Nieuwe Kerk aanwezig om de 22ste orgel bespeling te beluisteren. De byzonder druk kende warmte hud vermoedelijk velen terug gehouden, zeÜB de i) vaste klanten" doen afschrikken, voorkeur gevende aan een koeler oord. En toch, te oordeelen naar hot programma, als altyd, ook nu weer samengesteld met zorg en smaak, geput uit den zeer rijken schat van gewyde muziek, instrumentaal en vocaalWaarlyk jammer. Zy, die wegbleven, om welke reden ook, hebben ongetwijfeld wat genot verzuimd. De heer A. J. C. Mooy, muziekleeraar, alhier, verrastte ons met de indrukwekkende voordracht van Bach's tPraelud'um" in a. kl. terts. Mej. J. Metzelaar, soliste, zong daarop «Te huis in 't Vaderland van Fred. Gumbert en liet zich hooren in »In de verte", van J. W. Kalliwoda, waaraan do begeleiding een bijzondere bekoring gaf. Volkomen accuraat, technisch beheerscht en fijn-toetsend geregistreerd klonk do ingewikkelde architec tuur van Rinck, liet omvangryke .Fluit concert', dat, hoe bekend ook, door een ge weldig imponeerende stemmingsmacht steeds een dankbaar gehoor vindt. Een opmerkelijk klank-schoon nummer bleek »Hot graf onder den Meidoorn'van H. C. Helleman. Gesteund door orkest en orgel trof speciaal hot meisjes koor (kerkzangklasse), terwyl de sopraan-en alt-solo's zich weldadig kwoten. Tot slot aller aandacht voor .Het Onweer", van Ph. Loots. Wonderlijk mooi getint. Zoowol de samenzang als de sopraan-solo voldeed hier uitmuntend. En de begeleiding zorgde zeer zeker dat het geheel waardig werd vertolkt. Vereeniging voor vrouwenkiesrecht De afdeeling Alkmaar van de «Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht" zal don lódenjuni, den door de jaarvergadering van December 1909 vaatgeBtelden herdenkingsdag, leden van de afdeelingen Helder, Medemblik, Schagen en Winkel ontvangen. 'e Morgens zal por stoomtram oen geraeen- schappelijken tocht naar Egmond aan Zee worden gemaakt, waar de lunch zal worden gebruikt. Om half vier zal in" .de Unie de namid dag-thee aanvangen, waar mej. Martina Kramers van Rotterdam «een korte uiteen zetting der wenschelijkheid van het invoeren van vrouwenkiesrecht" zal geven. De dames G. M M. C. Blom, A. C. Gouwe en K. Blom zullen de bijeenkomst opluisteren door muziek, terwyl mevrouw II. L. Boldingh— Goemans uit den Helder eenige verzen zal Een belooning. De Fransche regeering heeft aan onzen vroegeren plaatsgenoot, schipper Arie Bakker te IJmuiden, f 100 uitgekeerd en een bron zen medaille met brevet, als beloouing voor zyn moedig gedrag, tydens het stranden van de stoomboot ,La Chaille", in deu nacht van 15 Februari 1.1., by Portsmouth. Verkiezingen Prov. Staten. By de gehouden verkiezingen voor de Provinciale Staten in Noord-Holland zijn de volgende heeren by enkelvoudige cundidaat- stelling gekozen verklaard Alkmaar: Jlir. mr. H. Gevers, clirist.- hist., aitr. Haarlemmermeer: Mr. B. J. 1). Zuhli, christ.-hist., aftr. Onweer. Tydens een lievig onweer Woensdagna middag ging de 17-jarige fabrieksarbeider T. T., van do machinale gaienspinnory te Gouda, met een zak op den schouder de buitontrap der fabriek op. Byna boven zyndc, viel hy, waarscbynljjk schrikkende voor een donderslag, achterover, werd door eon draai ende as gegrepen en weggeslingerd. Hy werd dood opgenomen. Carboniet fabriek in de lucht gevlogen. Te Schlebusch bij Mülilheim a/d Rijn is de bliksem Dinsdagmiddag in de carboniet fabriek daar geslagen. Drie keeten, het filter- huis, het waschhuis en het carboniot-menghuis vlogen in du lucht. De meeste gebouwen zijn in vlammen opgegaan. Drie menscheu worden zwaar en een aantal werklui licht gewond. Van vele gebouwen in den omtrek heeft do kracht van do ontploffing het dak weggerukt. In een fabriek in het naburige Wiesdorf werd het glazen dak vernield. De neervallende scherven wondden een aantal werksters. Te Nippes worden acht winkelramen on vele ruiten verbrijzeld. In Keuion en de voorsteden dacht men aan een aardbeving. Een paar oude huizen daar kregen scheuren. Door den bliksem getroffen. Drcsdon, 7 Juni. Toen het 177ste infanterie regiment op weg was naar hut nieuwe kamp by KoningsbiUck, trof een bliksemstraal de tweede en derde groep van de derde compaguie eu sloeg 18 soldaten tegen den grond. Drie man werden gedood, tien zwaar en vyf licht gewond. 32 menschen verdronken. Een telogram uit Louren<;o Marqués meldt, dat een pleizierboot met handelsbedienden aan boord by het eiland Inyak gebleven is. Er zyn 82 menschen verdronken. De aardbeving. Heel veel bijzonderheden over de aardbeving vinden we in de bladen nog niet. De schok bewoog zich tegelyk in een voortgolvende en in een opwaartsche richting. Na hetgeon door Reuter reeds gemeld is vinden we nog de volgende byzonderheden De schade is vooral ernstig in de provincie Potenza. Te Riocastol zyn byna allo gebouwen ingestort. Vele menschen werden in hun slaap verrast on zyn onder het puin begraven. Dinsdagavond waren 20 Ijjken onder hot puin weggehaald. Men vreesde dat er nog tien menschen onder de puinhoopen lagen. De red- dingsarbeid wordt met spoed georganiseerd Karabiniers en genie-soldaten zijn, onder de leiding van ingenieurs, bezig met het zoeken naar slnchtollers. Te San Felle zyn vele huizen ingestort. Het aantal dooden bedraagt daar vyf. Üok te Vallata is de schade aanzienlijk. Een juiste opgave van het aantal slachtoffers ontbreekt echter totdusver. Gelijk reeds gemeld werd, wist men totdosver slechts van dén doode benevens verscheidene gewonden. In het gebied van Benevente doet de aan gerichte verwoesting denken aan die in Messina en Reggio in 1908. Er heerscht een paniek onder de bevolking en allerwegen heerscht diepe verslagenheid. Het aantal slachtoffers is gelukkig in verhouding tot den omvang der verwoesting nog al gunstig. Het gaat, 'tschynt, de twintig niet te boven. De inwoners van de dorpen by den Vesuvius zijn naar Napels gevlucht. Het volk schrijft de oorzaak van do ramp toe aan de komeet. Volgens een particulier bericht uit Napels aan den .Matin is de aardbeving niet van vulkanischen, maar van tcctonischen aard, dus veroorzaakt door grondverplaatsing en wel ten gevolge van de aanhoudende hevige regens. Naar het schynt ligt het epicentrum te Potenza, waar de schok gepaard ging met onderaardsoh gerommel. Men voelde daar ter plaatse een golfvor- migen schok van het Oosten naar het Westen, die 13 seconden aanhield. Het hevigst werden geteisterd de ge meenten San-Sossio, Vallata, Calabritto en Calitri. Te San-Sossio zyn 10 personen om het leven gekomen eu tal van andoren gekwetst of gekneusd. Over het geheel schynen er 50 menschen gedood te zijn. Onbeschryfelyk was de paniek, die te Avellino was ontstaan. Midden in den nacht vormden zich processies, die onder litanieën en gejammer naar liet voor de stad gelegen kerkje van Monte Vergine trokken en daar de hulp afsmeekten van de Madonna en den H. Andreas, den schutspatroon van de stad. Opstand in Mexico. Over een opstand in Mexico wordt uit New-York gemold Volgens een bericht uit Vera Cruz is in Y'ucatan oen gevaarlyke op stand van de Maya-Indianen uitgebroken. Zaterdag drongen de oproerlingen de stad Merida binnen en doodden 40 blanken. Later is ook de stad Valladolid geplunderd. Het aantal Indianen, die Valladolid aanvielen, wordt op 5000 geschat. Dn chef van de politie en de ambtenaren werden gedood, het tuighuis geplunderd. De opstandelingen hebben do gemeenschap per spoor en telegraaf gestoord. Ér zyn ijlings troepen naar de plaats van den opstand gezonden. De Mayabs of' Maya-Indfanen zijn de over blijfselen van een oorspronkelijk volk, dat nog voor de Azteken Mexico en Midden- Amerika bewoonde. Op het van de wereld afgezonderde schiereiland Yucatan vormen zy nog heden ten dage al het landvolk en de meerderheid van de stedelingen. De Spaansch- Mexicaansche steden Merida en Valladolid liggen in het Noorden van Yucat:n, van het overige Mexico ver verwijderd. Uit Merida, in Mexico, komt bericht, dat in heel Yucatan de opstand opvlamt. Zeven duizend Maya-Indianen loopen in benden met geweren en fakkels het land af. Sedert 5 dezer zyn al 500 Mexicanen over de kling gejaagd. Er zyn 5000 Moxicaansche soldaten tegen hen uitgezonden. INGEZONDEN. Vereeniging Weduwenzorg van Gepension neerde Militairen voor de wet van 1909. Een woord tot opwekking van den Algemeen en Voorzitter. Propaoanda. Propaganda maken is nuttig en noodig, er komt echter eon kleine maar bij. Het is absoluut ouuoodig alle gepeDsion- noerden te overreden om lid te worden, 't is voldoende dat het hen bekend zij, willen zij niet, zien zij hun belang niet in, doe dan verder geen moeite. Aan dezulken is niets verbeurd. Wij hebben voor vele hunner zelfs reeds te veel moeite gedaan. Een andere propaganda is noodig. De leden dienen te beseffen en het kan niet genoeg herhaald worden dat het van de donatiën moet komen, laat er dus niet alleen Uwe besturen voor opkomen, maar werk zelf. Iedereen kan trachten een donateur te winnen en iedereen is dat zedelijk verplicht. Immers daardoor helpt ge de financiën der vereeniging sterken, daardoor werkt ook gij mede aan liet schoone doel om anderen to helpen. Indien gy sterft kunt gij niet meer medewerken, een ander heeft het dan voor Uwe weduwe en woezeu te doen. De kame raadschap viert hare grootste triomphen in hot helpen van anderen; begin daarom met to helpen nu het noodig is, om te mogen verwachten geholpen te worden indien hut noodig is. Zulke kameraadschappelijke leden hebben wij noodig en deze behoeven niet aangemaand to worden om zich als lid op te geven, wan neer zij het bestaan onzer vereeniging ken nen. Laat van hen de stoot uitgaan. Zie de afdeeling Wehe en Groningen, waar men het gemeentebestuur, zelf overtuigd het nut tige en noodzakelijke onzer vereeniging, waur door de gemeente als donatrice onzer ver eeniging is toegetreden. Wie doet het hen na? Er moet gewerkt worden mannen! In Uw eigen en odb aller belang. Werkt dusZulke propaganda helpt. Maas. Advertentiën. Den 16don Juni a.s., hopen onze geliefde ouders en groot ouders te Texel, Auke Boon en Marina Blom, hunne veertig jarige Echtver- eeniging te herdenken. Dat God hen nog vele jaren moge sparen is de wensch van hunne geliefde Kinderen en Kleinkind, A. DIENAAR. M. DIENAAR-Boon en Kleinkind. Helder, 9 Juni 1910. Ahd de Leden der Ned. tierv Kerk Evangelisatie-lokaal In de Palmstraat. ZONDAG voorm. 10 en '8avonds 6'/, uur Ds. A. DARAN, Herv. Predikant te Antwerpen. KINDERKERK. Diegenen, welke behooren tot de bloed verwanten van vaders- en moederszijde van Daniël de Wit, gewoond hebbende te Rotterdam, aldaar overleden 9 Mei 1910 en geboren uit het huwelijk van wijlen Pieter de Wit met Margaretha Zuyder- houdt, worden v e r z o c ht daarvan opgaaf te doen aan Notaris KROONEN, Leuvehaven 21b, te Rotterdam. YereenigiDg „weduwenzorg", van gepensionneerde Militairen voor de Wet van 1909. Nog een laatste Waarschuwing, zoo dat nie mand later kan zeggen ik heb het niet geweten. Sluiting voor leden beslist 30 dezer maand. Zy die nog als lid wenschen toe te treden, dienen zich voor dien datum te vervoegen bij den Penningmeester J. P. VAN EXTER, Molengracht 26. Kerkzangklasse voor Meisjes boven de 12 jaar, onder leiding v. d. Heer A. J. C. MOOIJ. Nieuwe leerlingen kunnen zich voor deze klasse aanmelden: Vrijdags van 3-4 uur, Kanaalweg 64 en Donderdagavonds van 7-8 uur in „Ons Huis", (Hoogstraat 127 a). in de „TUINTJES" op ZONDAG a.s. Alle dagen geopend. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. Muziekonderwijzer, SLUISDIJKSTRAAT No. IIO. Conditie f O.SO per lesuur. Conversatielessen in het Fransch en Engelsch aan eerst beginnenden en meergevorderden. Brieven fr. onder motto „Conversatie" aan het bureau van dit blad. FOTOGRAAF. SPOORSTRAAT 63, hoek HOOGSTRAAT INGANG ATELIER HOOGSTRAAT. - DAGELIJKS GEOPEND. Verkooplokaal. Ten allen tjjde disponibel voor het houden van verkoopingen enz., liet ruime Lokaal Loodsgracht 21. Goederen voor verkoopingen worden steeds aangenomen. W. BIERSTEKER, Deurwaarder. Gemeente Mienwe-Niedorp. Burgemeester en Wethouders van Nieuwe-Niedorp, zullen op VRIJDAG 17 JUNI I9IO, voormiddag» ten 11 ure, ten gemeentehuize, in het openbaar aanbesteden; Het bouwen van een Armenhuis met Boeren plaats te Hieuwe-Niedorp. Het bestek met drie teekeningen zijn, togen betaling van een gulden verkryg baar, by de firma Gebhs. GROOT, uit gevers te Nieuwe-Niedorp en by den Architect S. KRIJN EN te Helder. Aanwijzing Dinsdag 14 Juni a.s., voor- middags 10'/j uur op het terrein tegen over de betonfabriek aldaar. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. KOOPMAN, Burgemeester. J. KUILMAN, Secretaris. Openbare Verkooping by de Directie der Marine te Willemsoord op VRIJDAG 24 JUNI 1910, des voormiddags ten II 1/s ure, in de Marine- Cantine aldaar, van Het oude gekoperde en kopervaste Instructie schip „Mamix". De verkoopsvoorwaarden liggen ter lezing by het Departement van Marine te 's-Gravenhage en bij de Directiën der Marine te Willemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluis, alsmede by de Provinciale Besturen en ter Secretariën der ge meenten Rotterdam en Dordrecht. Voor zoover de voorraad strekt zyn die voorwaarden ad 10.20 (per post wissel over te maken) per exemplaar te verkrygen ter Griffie der Marine te Willemsoord. De inschrijvingen op gezegelde en onderteekende biljetten en op duidelijke wyze bevattende den naam en de woonplaats van den inschrijver, zoomede de geboden som in letterschrift, moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zijn in de bus, geplaatst in het Directiegebouw te Willemsoord. Het schip kan bezichtigd worden gedurende zes werkdagen onmiddellijk den verkoopdag voorafgaande, des voor middags van 10-12 uur en des middags van 2—4 uur. De gegadigden melden zich daartoe aan ten bureele van den Hoofdingenieur by 's Rijkswerf te Willemsoord. Wordt terstond gevraagd een nette DIENSTBODE, in een klein gezin, goed kunnende koken en van goede getuigen voorzien. Zich te vervoegen 's avonds nè. 7 uur, Binnenhaven 32. Wordt gevraagd ruim 100 Liter beste Melk, tweemaal daags Wiuter en Zomer versch te leveren, volgens vetgehalte en prijsopgave. Brieven onder motto „Melk" Bureau van dit blad. Ie. Zaterdagavond II Juni Tuinconcert „HELDERS HARMONIEKAPEL", Directeur G. H. J. v. d. BOGAERDE. 2e. Zondagavond 12 Juni Tuineoncert „HELDERS MANNENKOOR", Directeur C. W. RUSTING. Beide avonden afgewisseld door BAL, Casino-Orkest. De tuin zal schitterend geïllumineerd zyn. IJskoud Lager en Pils, uit de Zuid Hollandsche Bierbrouwerij. Beide avonden aanvang 8Va uur. Entree vrij. Programma's 15 cent. op WOENSDAG 32 JUNI 1910 te BEBGEN, op het Landgoed van den HoogWelGeb. Heer Jhr. J. VAN REENEN. Plaats van Samenkomst „ONDER DE HOOGE BOOMEN, nabij de uitspanning „Dulnvermaak". Aanvang 10 uur. SPREKERS; de H.H.: H. W. CREUTZBERG, S. A. BALJOU, M. J. BES- SELAAR, Dr. P. BLAAUW, E U. SCHALLENBERG, H. GUITTART en J. BRANDSMA, Herv. Predikanten van IJmuiden, Spaarndam, Arkel, Beekbergen, Leusden, Minnertsga en v.h. Schoterkwartier; de Heer J. MULDER, Geref. Pred. te Broek op Langendyk, de Heer J. L. D. VAN DER ROEST, oud zendeling der Utr. Zendings-Vereen, en de Heer T. W. A. KORPF, zendeling onder Israël. Het Comité voor Zendingsfeesten in Noord-Hollend B. BALJOU, Halfweg. R. G. BARENDS, Heilo. ■W* Zie de aanplakbiljetten. A. SNETHLAGE, Heemskerk. P. DE HAAS, Purmerend. GEVRAAGD een flinke DIENSTBODE. Adres: „HOTEL DEN BURG". Aanmelden 's avonds nè, 7 uur. Direct gevraagd een WINKELJUFFROUW. Zondags vrij. Brieven motto „Winkeljuffrouw" Bureau van dit blad. Gevraagd gedurende de Kermis een ruime Zit- en Slaapkamer met dubbele Ledikant en Pension, om trek Spoorstr., Hoofdgr., Kanaalweg of Koningstraat. Brieven letter T. H. Bureau v. d. blad. Te huur het geheel nieuw en naar de eischen des tyds ingericht ruim Bovenhuia, Bassingracht No. 4, be vattende vestibule, 7 kamers, keuken, W. C., erker en balkon, voorzien van gas- en waterleiding. Adres: Benedenhuis. TE KOOP en TE HUUR enkele en dubbele Lieren, ijzeren Blokken en Staaltrossen, tot 30 ton lichtver mogen, alsmede Kettingen, Touwwerk, Blokken, Haken, Zuig- en Perspomp, Com- passen, Zeekijkers, Spanschroeven, Bailast- Schoppen enz., alle soorten geijkte Ge wichten, Bascule, alles zeer goedkoop. Ailres: Spoorstraat 17, hoek Spuistraat. Te huur of te koop eon Woon- en Winkelhuis met Werkplaats, staande aan de Kooi te Koegras. Adres M. NOOT, Julianadorp te Koegras. SPOEDSPOED Eerste soort GLANSlfERF nog verkrijgbaar bij de vijf Kilo Wit 40 ct., Bruin 35 ct.. Zwart 35 ct. en Grondverf 30 ct. per kilo. Adres: KLEIN, Bassingracht No. 4. Twee Huizen te koop, staande Loodsgracht naby de Molenbrug. Gevelbreedte 10 Meter. Adres J. GRAAFF Spoorstr. 80—82. TE KOOP een zoo goed als nieuw Woonhuis, bev. 3 kamers, slaapkamer en keuken, daarby voorzien van gas- en waterleiding en op goeden stand staande. AdresSCHOEFFELENBERGER, Aannemer, Loodsgracht. TE KOOP een 2-kruks KINDERWAGEN, voor f5.50. AdresBureau van dit blad. Timmermanswerkplaats. Te huur een groote houten Loods met opslagplaats, zeer geschikt voor Timmer manswerkplaats of Brandstoffenhandelaar. Te bevragen Jonkerstraat 28. Te koop een Vergunning. Brieven onder letter K., Bureau van dit blad. TE KOOP mooie Fox-Terriers Honden, 4 weken oud. Adres: Wilhelminastraat nr. 79. te koop. 4 stuks hoog 2,00 Meter, breed 1.00 M. 1 2,50 1,50 2 2,00 1,25 1 rond Raam 1 M. diameter, zeer ge schikt voor pakhuis, zoo goed als nieuw. Alsmede oon Winkelpui. Adres: H. WIJKER. loof ik uit,, aan een leder die goedkooper adres weet voor het koopen van PARAPLUIES of PARASOLS, dan in het Parapluis-Magazijn FLegen ol Wlnö, van J. DE LEEUVE, 2e Yroonstr. 18, (7de huis) van af de Spoorstraat. «iet- «M Bekendmaking. aERMAlTWRËËSMANN, WIJNHANDELAAR, IMPORTEUR COGNAC MEUKOW. WIJNEN van bovengenoemde Firma zyn steeds voorradig by den Depöthoudei H. W. ZEGEL, Kanaalweg 63. Minzaam aanbevelend. Koningstraat 42 is het goedkoopste adres voor al uw Rijwielbenoodigdheden. Aanbevelend, Hdr. WILLEMSE. II"" Tevens zal er gedurende deze Opruiming op alle Goederen voor contante betaling gegeven worden. Aanbevelena, II. J. M. J*Ai

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2