Groot T uinconcert, qptnsahe verinpiig Conversatielessen UITSLAG der stemming ter benoeming van twee leden voor de Provinciale Staten van Noord-Holland, gehouden In het Kiesdistrict HELDER, op Donderdag 16 Juni 1910. Onderdistricten. 31 c 5* os.2 Li l lig t| si Oeldige stemmen BOK w ai 3 KORVER |I WIJS HELDER I. 1400 914 17 897 483 491 160 297 169 1144 844 7 837 404 390 174 328 175 id. III. 1437 884 13 871 450 406 167 361 144 id. IV. 142 76 76 56 5*2 15 8 9 TEXEL, Den Burg 826 3 323 197 242 58 58 67 id. Cocksdorp 78 78 46 57 13 21 12 id. Hoorn >1231 84 84 20 52 21 44 22 id. Oosterend 124 124 56 76 23 49 27 id. Oudoscbild 78 78 63 66 9 3 10 VLIELAND 144 65 3 62 52 59 11 TERSCHELLING 669 811 1 310 205 218 19 106 21 Totaal 6167 8784 44 8740 2082 2109 659 1286 656 GEKOZEN de Heeren BOK en DIKKERS. Tweede Blad. NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 17 Juni. De Bazar ten voordeele van de Kinder-Vacantiekolonies is, dank zy de goede voorbereiding on de krachtige hulp van velen, uitmuntend ge slaagd. De lust tot koopen werd met iederen dag grooter, zoodat waar natuurlek niet werd ingekocht de voorraad al spoedig snel verminderde, zoo snel zelfs, dat Woens dagmiddag de Bazar moest worden gesloten, omdat men niets meer te verkoopen had. Dientengevolge verviel ook de aangekondigde veiling van de overgebleven voorwerpen, en maakten des avonds een massa menschen, die nog «een koopje" wilden halen, een ver- geefsche reis naar het gebouw van den Volksbond. Woensdagavond had de officiëele sluiting van de bazar plaats. Mevrouw Kruyne, de presidente van de regelings-commissie, zeide namens het bestunr allen, die hadden mede gewerkt tot het welslagen van den bazar, hartelijk dank voor hunne opoffering aan tijd en moeite, waardoor het mogelijk werd, dat do uitslag de verwachting verre overtrof. Do jongedames-verkoopsters hebben zeer zeker krachtdadig medegeholpen om dien mooien uitslag te bereiken en het was haar van harte gegund, dat zij den avond verder in een gezellig onderonsje doorbrachten. Zeer zeker kunnen ook zij met groote voldoening terugzien op haar vaak vermoeienden arbeid op die dagen. Het aantal betalende bezoekers bedroeg ruim 1400. Het bruto cyfer van de ontvang sten, met inbegrip van het bedrag der ver kochte loten, was f 1776.89'. De netto-opbrengst, die ten voordeele komt van de afdeeling Helder van het centraal- genootschap voor Kinderherstellings- on Vacantiekolonie's zal later worden bekend gemaakt. De verloting van de 1500 pryzen heeft gisteren plaats gehad. Die pryzen konden heden wordou afgehaald. De uitBlag Poppenverloting is: No. 1 op 180; No. 2 op 246; No. 3 op 284; No. 4 op 49; No. 5 op 216. De Schilderij is gevallen op No. 213. Vrouwenkiesrecht. Woensdag 15-Juni was de nationale pro- pagandadag van de Vereeniging voor Vrou wenkiesrecht". Dien dag was het twee jaar geleden, dat het Internationaal Congres van den Wereldbond voor Vrouwenkiesrecht in Amsterdam werd geopend, waarna de groei der Vereeniging zeer is toegenomen. Ter herdeuking van dit feit ging de afdeeling Helder met die van Schagen, Medemblik en Winkel naar Alkmaar om te propageeren voor het beginsel. Na aankomst van den trein begaf 't gezel schap van een 50-tal dames zioh naar het Victoriepark, waar Mej. Martina Kramers van Rotterdam een korte rede hield by het Vrijheidsbeeld, de leden opwekkende te vol harden in den strijd voor Vrijheid en Recht. Na de verschillende merkwaardige gebou wen bezichtigd te hebben, werd per stoom tram Egmond aan Zee bereikt, waar in een keurig versierde zaal de lunch werd gebruikt en een der Heldersohe leden een gedicht voorlas van een 70-jarige. plaatsgenoote, die daarin haar verlangen naar Vrouwenkiesrecht uitspreekt. Na een wandeling naar het strand keerde men naar Alkmaar terug, waar om half 4 een tea aanving met genoodigden in de groote bovenzaal van de „Unie". De presi dente van de afd. Alkmaar, Mej. E. v. d. Hoeven, opende met een kort woord aan Mej. Kramers, die in een pakkende rede uiteenzette, de billijkheid en de noodzakelijk heid van Vrouwenkiesrecht, wijzende op verbeterde maatschappelijke toestanden in landen, waar reeds het Vrouwenkiesrecht bestaat. Door de dames Blom en Gouwe van Alk maar werden op zeer verdienstelijke wijze eenige muzieknummers voor piano en viool ten beste gegeven, waarna mevr. Boldingh Goemans een vijftal verzen voordroeg nl. Herfotvisioenon" van Hélène Lapidoth— Swarth, een drietal fragmenten uit Fred. v. Eeden's Ellen" en Twee Koningskinderen" uit den bundel van Van Moerkerken. De voortreffelijke voordracht van mevr. Boldingh maakte een diepen indruk op de aanwezigen. De presidente sloot de vergadering met 'n woord van harteljjken dank aan allen, die tot het welslagen van dezen dag hadden meegewerkt. Evenals vorige jaren maakten ook. gis teren weder bijna honderd kinderen van School No. 8 onder geleide van eenige onder wijzeressen en onderwijzers een uitstapje naar Amsterdam. Een jaar lang hadden ze daar wekelijks weer hun stuivertje voor geofferd, maar ze hebben dan ook weer volop genoten, te oordeelen naar de opgewekte stemming, waarin ze 's avonds half elf terugkwamen en afgehaald door hunne gelukkige ouders en overige huisgenoten, benevens een dichten drom van nieuwsgierigen, zich onder bljj ge zang naar het Westplein begaven, waar ze weer aan de zorgen hunner ouders werden toevertrouwd. Wat zullen ze weer te ver- tellon hebben van Artiz, Aquarium, Panop ticum, het uitstapje naar 't Kalfje en Rozen- oord, van die overweldigende drukte in die groote stad, de electrische trams, de prach tige winkels, die groote Bazar, kortom, ze zullen niet uitgepraat raken. Zoo'n uitstapje schenkt hun voor langen tyd prettige herin neringen en een schat van indrukken voor het leven.Het moge voor de onderwijzers eeu moeiljjke dag zyn vol verantwoording, het genot, door de kinderen gesmaakt, moge hnn ruimschoots eene vergoeding zijn. Loodswezen. Met ingang van 1 Juli worden bevorderd de binnenloods J. Klijn tot loodssohipper 2e kl. op het inspectie vaartuig; en de loods- schipper 2e kl. J. de Wya tot schipper op het stoomtransportvaartuig de .Schelde". Tot directeur van het harmonie-gezel schap te Anna-Paulowna is benoemd onze plaatsgenoot de heer Van Roon, stafmuzikant K. N. M. Aan de heeren Gebr. van Pelt, aanne mers alhier, is by onderhandsche overeen komst opgedragen den bouw van een nieuw Post- en Telegraafkantoor met directeurs woning te Medemblik. 0, die vrouwen! 't Gebeurde Woensdagmiddag op een vlot in de Buitenhaven. Wel twaalf hengelstokken hingen roerloos over het water. Doodsche stilte en onaf gebroken aandacht onder de jeugdige vis- scbers, meest schooljongens, die hun vrye uren er doorbrachten, 'n Echt vervelend oogenblik. Geen dobber ging onder. De pie terman had Bchynbaar maling aan talryke aasjes, voedsel wat hnn op verdachte wyze werd gepresenteerd. En toch een heele zwerm aanwezig. Ze zwommen zichtbaar aan de oppervlakte rond, rustig, onverschillig, of schoten pylsnel naar de diepte, alle kanten heen, stoeiend enjukkerend, dartel en levens lustig, zich maar weinig bekommerend over de wrevelige gezichten op het droge. Opeens voelt een dreumes, die op het uiterste puntje geruimen tyd met bewonde renswaardig geduld heeft staan te peuteren, een ruk aan zyn lyntje. Floep 1 het stukje kurk duikt weg, wipt weer omhoog en oogen- blikkelyk daarop ligt een prooi op den vei- ligen kant te gapen, prachtig melkwit en gespikkeld gryz glimmend beestje, dat eerst erg voorzichtig van den hoek vry komt en dan met oen vork in den buik aangepakt naar een groezelig boterhammenzakje wordt getransporteerd Mooi zoo. Nog even kyken. Laten bewonderen, 't Is inderdaad een zeldzame kanjerd. Die met Iletse oogen, 'n tikje kromgebogen, zyn beulen machteloos, maar strak uanziet. Zich geheel onverwachts wentelt en bij die gelegenheid eens kras af rekent. De jongen schreeuwt het uit. Steu nend en snikkend kneep-ie in de getroffen hand, welke opmerkelijk dik niet alleen, doch ook paars on violet van kleur werd. Dan als de-wind naar huis, waar moeder hem direct en zonder dralen geneeskundig onderhanden nam. De kwade pieterman, die het simpele prikje had gegeven, gelukkig meegenomen, werd haastig opengesneden, ontdaan van ingewanden, kop en staart. En het vrouwtje in haar buurt bekend als een fanatiek schepsel, prevelde daarop een soort gebed, wikkelde het geslachte offer in een speciaal warm gemaakt doekje en lag ver volgens dit probaat middel op de wonde. Zóó verbonden kwam broer gisteren op school, waar meester zeer terecht hem niet toeliet wegens de onaangename lucht diehy meebracht. Eerst naar een dokter om dat zaakje op te knappen I We schryven immers 1910 Spoorloos verdwenen. De majoor-garnizoenscommandant te Does burg verzoekt aanhouding en overbrenging naar Doesburg van den le-luitenant A. J. van L. de H., van het 1ste bataljon, 8ste regiment infanterie, als verdacht van ontrouw en kwade administratie. Hy is sedert 2 Juni j.1. ongeoorloofd weggebleven uit het militair hospitaal te Amsterdam, waarheen hij ter verpleging was geëvacueerd. Stuurlieden-examens. 's-Gravenhage, 16 Juni. Geslaagd groote stoomvaart dorde stuurman, de heeren T. Edelenbosch en J. C. L. van der Graaff. De Rijksmiddelen. Naast de directe belastingen hebben vooral de accynzen tot het hoogere totaalcijfer by ge dragen en wel suiker met een vermeerdering van f89.600, d.i. 5% en gedistilleerd met een toeneming van f210.000 of 101/, Ten aanzien van den jeneveraccyns blykt overigens opnieuw, dat de opbrongst wel is waar door de sterke verhooging van het heffingspercen- tage grooter is geworden, maar dat het cyfer belangryk by de raming ten achteren bljjft. Voor de maand Mei bedraagt deze achterstand f 360,000. Ondanks het feit, dat de afgeloopen maand een dag meer telde dan haar voor gangster, bedraagt de vermeerdering in ont vangst tegenover April slechts een luttele f 10,500, waardoor eens te meer de mislukking der verhooging, van een fiscaal standpunt gezien, in het licht wordt gesteld. De accynzen op zout en bier gaven ongeveer eenzelfde opbrengst als verleden jaargeslacht ging met f 61,000 of 15 °/0 vooruit. Voor de eerste 5 maanden van 1910 over treft de opbrengst der middelen het totaal der zelfde periode in 1909 met niet minder dan f4.008.600. Door een koe aangevallen. Te Netterden (gem. Gendringen) is de 82-jarige G. Bonman door een jonge koe in de weide zoodanig aangevallen en gekwetst, dat zyn haisgenooten, welke hem eenigen tyd misten, hem stervende in de weide vonden. Dure smokkelarij. Te Huil is J. S., stuurman aan boord van het stoomschip ,Takvan Poortvliet, uit Harlingen, veroordeeld tot 41.17.11 p.st. (ruim f 500) boete, wegenB het smokkelen van een hoeveelheid tabak en sigaren, die hy achter een paneel in zyn hut verborgen hield. De PluviöSB. Het te voorschyn brengen der lyken uit de .Pluviöse" is voor het oogenblik gestaakt moeten worden en men zal het werk, waar voor men tot dusver telkens de eb moest afwachten, niet kunnen hervatten vóór de gezonken onderzeeër hooger op de knst ge bracht is. Dat gedeelte nl. van het vaartuig, waarin zich thans nog de meeste lijken be vinden, komt met de eb, ondanks hot pompen, niet droog te staan. Ook behoort er, by het aanraken der reeds zeer ver ontbonden lijken, de grootste voorzichtigheid in acht genomen te worden, zoodat maatregelen tot ontsmet ting dringend noodzakelijk waren. Door den bliksem gedood. Dinsdagmiddag zyn bij Herrnstadt in Silezië drie vrouwen, die op het hooiland aan het werk waren en onder een vollen wagen met hooi schuilden, door een bliksemstraal gedood. Vier anderen werden zwaar gewond. De noodlottige brand te Montreal. Het aantal slachtoffers, hetwelk de brand in het gebouw van de «Montreal Herald", het grootste liberale blad van den Canadeeschen staat Quebec geëischt heeft, is zeer aanzienlijk. Zooals Reuter seinde, bedraagt het aantal dooden 40, maar er zyn veel meer gewonden. Zoo moesten er 90 employé's, die voor het meerendeel werkzaam waren in de boekbin derij van de Montreal Herald" naar het gasthuis worden gebracht, waar een deel hunner in hopeloozen toestand verkeert. Het reddingswerk ging met de grootste moeilijkheden gepaard. De brand greep met woedende snelheid om zich heen, gevoed als hy werd door den reusachtigen papiervoorraad. De vrouwen, die werkzaam waren in de boekbinderij en de vouwery, waren na verloop van slechts enkele seconden reddeloos ten ondergang gedoemdde vlucht werd haar door de vlammon belet. Velen der ongeluk- kigen stormden, met roeds brandend' haar en kleederen, naar de vensters, om door een sprong hun leven te redden. Dit gelakte slechts weinigen. Twee vrou wen bleven dood liggen, terwyl bjjna alle andere zich zwaar verwondden. Toen de brandweer even later verscheen, was het al te laat om allen te kunnen redden. Wel slaagdo zy er in, met ladders en reddings- zakken een aantal der zetters en andere employé's, die zich in doodsangst aan de vensters verdrongen, te redden. Toen echter stortte op do bovenste verdieping een zware toren in, die door de plafonds van verscheidene verdiepingon heensloeg en aan alle hoop om nog iemand te redden, onherroepelijk den bodem insloeg. Een uur later was het fraaie gebouw nog slechts een rookende puinhoop. Verkiezingen Provinciale Stalen In de provincie Noordholland zyn by deze verkiezing van leden dor Provinciale Staten enkele zetels voor de vrijzinnigen verloren gegaan. In Amsterdam IX, thans vertegenwoordigd door een vrijzinnig demo craat en een liberaal, is de vrjjzionig-demo- cratische zetel verloren. By de herstemming in het district guat het tusschen één liberaal, 2 sociaal-democraten en een antirevolutionair. Te Haarlem is een der drie vryzinnige zetels aan een christolyk-historisch man afgestaan moeten worden. Voor de beide andere komen drie vrijzinnigen en één sociaal-democraat in herstemming. Verder ging een vryzinnige zetel verloren te Zaandam. Er treden daar 2 vrijzinnigen af, on by de herstemming dingt slechts één vryzinnige (met 2 socialisten en één man van rechts) mee. In den Helder wordt door de vrijzinnigen één plaats gewonnen, die van den eenigen christen-democraat (den heer Staalman), die de Staten zitting had. In alle districten van Amsterdam, behalve district IV, moet herstemming plaats hebben, Vérder in Zaandam en Haarlem. In de overige districten heeft deze ver kiezing geen kleurverandering gebracht. Zuid-Holland heeft voor de rechtsche meerderheid in de Staten, die sinds 1907 30 zetels bedroeg, winst noch verlies gebracht. Bij eerste stem ming wist de rechterzijde al de zetels te bezetten, waarmee zy dezen stembusstryd is ingegaan. De vrijzinnigen verloren in Rotterdam I iij deze eerste stemming twee zetels: daar komen 2 socialisten mot 2 coalitie-candidaten in herstemmiug. In Rotterdam III en V, in Den Haag, Dordrecht en Leiden zullen de vryzinnigen *iij de herstemming tegen de coalitie en tegen de socialisten te vechten hebben om het behoud van hun zetels, byna overal echter met zeer goede kans. Gorinchem zag een van zijn beide vrijzinnige afgevaardigden aanBtonds herkozen, en prof. Visser is op zyn anti-revolutionnairen mededinger nu reeds een paar honderd stemmen voor. Oud-Beierland herkoos bij eerste Btemming zijn liberaal Statenlid. Gelderland. De Statenverkiezingen in Gelderland heb ben byna geheel hun beslag gekregen bij eerste stemming. Herstemmingen behoeven slechts plaats te hebben in de districten, Arnhem, Zutfec en Aalten. De vryzinnigon verliezen drie zetels aan i verbonden rechter partyenéén in Voorts, waarvan de twee aftredende liberalen een niet herkozen werd; en twee in het district Doesburg, dat geheel omging. Te Arnhem komen de beide vryzinnige eandidaten in herstemming met een anti-re- volntionair en een sociaal-democraaten te Zntfen zal de herstemming loopen tusschen een vrjjen liberaal, een Unie-liberaal, een vrijzinnig-democraat en een christelyk-histo- rischen candidaat. In het district Aalten, waar aftreden één liberaal en één anti-revolutionair, moet her stemming plaats bobben tusschen deze twee, een roomsch-katholiek en een liberaal. De beide aftredende leden behaalden nu de meeste stemmen. Overijeel. De Staten van Overysel zyn op 't oogen blik samengesteld uit 20 vrijzinnigen, 2 so ciaal-democraten en 25 leden der rechterzyde. Aftredende zyn 12 vryzinnigen on 11 leden van rechts. Do rechterleden zyn allen her kozen. Rechts wint bovendien één zetel in Ommen, waar twee leden der rechterzyde in herstemming komen. De vryzinnignn behouden 6 plaatsen. Over 6 plaatsen (2 te Zwolle, 3 in Enschede, en 1 in Ommen) moet herstemming plaats heb ben. Daarin dingen mee 2 vrijzinnigen te Zwolle (tegenover een candidaat der rechter zyde en 1 socialist); 2 vryzinnigen te En schede (tegenover 3 socialisten en 1 rechter man). De vryzinnigen verliezen de straks genoemde plaats te Ommen, en 1 plaats in Enschede, waar van de drie vryzinnige ean didaten er een voor de herstemming nitvalt. Het resultaat in deze provincie is duson- goveer gelyk aan dat in Znid-Hollandver lies voor de vrijzinnigen, kans op winst voor de rechterzyde en de sociaal-democraten. Friesland. Van do Statenverkiezingen in Friesland zyn op bet oogenblik nog slechts de uitslagen van 2 districten bekend: Leeuwarden en Dokknm. Dokkum was overwegend rechts, en bly ft rechts, gelyk niet anders verwacht kon worden. In Leeuwarden, waar 4 liberalen eu één sociaal-democraat aftreden, moet herstem ming geschieden tusschen 5 liberalen, 3 soci- aal-democraton, en 2 rechter eandidaten. TWEEDE KAMER. In de vergadering van Woensdag werd behandeld het ontwerp tot wijziging der wet op het Nederlanderschap en 't ingezetenschap. De heer Dnys diende een amendement in om te bepalen dat wanneer in den vreemde wonende Nederlanders, die niet in Nederland zyn geboren, voldaan hebben aan de wets bepaling, dat zy binnen 10 jaren moeten hebben gemeld, dat «y Nederlander wenBchen te blijven, voortaan dan geen verdere ken nisgevingen behooren te doen. Volgens het ontwerp moeten die personen olke 10 jaren uitdrukkelijk melden, dat zy Nederlander wenschen te blijven. De Mnister van Justitie bestreed het amendement dat daarop werd ingetrokken. In de overgangsbepalingen wilde de heer Duys opgenomen zien, dat zy, die volgens deze wet Nederlander worden, drie jaar tyd hebben om daarmee genoegen te nemen, 't Werd met 59 tegen 6 stemmen verworpen. Daarna werd 't ontwerp goedgekeurd. De heer Van Doorn vroeg en verkreeg verlof om den Minister van Buitenlandsche Zaken te interpelleeren over de Borromeus- encycliek. Dit zal geschieden op een nader te bepalen dag der volgende of der dan volgende week. Daarna worden do algemeene beraadsla gingen geopend over het wetsoutwerp tot wijziging en vorhooging der Indische begroo ting voor 1910 ten behoeve van eene reor ganisatie van den burgerl. geneeskundigen dienst. De heer Schaper wees op vele leemten in het ontwerp, dat z. i. niet genoeg geeft. Do heeren Boogaerdt, Verhey en C o 1 y n verdedigden 't ontwerp. De algemeene beraadslagingen zullen aan staanden WoenBdag worden voortgezet. Marktberichten. Sohagen, 16 Juni. Aangevoerd 12 paarden f 150 a 250,0 stieren en ossen f 0- a 0 5stieren f 140 a 300, duiven fOaO, 25 goldekoeien f130 a 180 90 vette id. f180 a 305, 15 kalfkoeien f 160 a 240.— 10 vaarzen f 80 120, 0 hokkelingen f 0 a 0 graskalveren f a 25 nuchtere kalveren f7 a 24, rammen fa 00. 00 magere schapen f00 a 00, 390 vette id. f 20 a f 32. 50 schapen (overhoudors) f 24 30.—, 540 lammeren f 10 a 16.bokken geiten f 0.a 0.magere varkens f a 55 vette id. per Kg. 48 a 55 ct, 50 biggen f 18.a 17.konynen f 0.a .0, 25 kippen f 0.50 a f 1.50, oenden f0.a fö.0 ganzen f0.a 10. 0 zwanen f 0.a 0.1100 kg. boter f 0.95 a fl.10, 200 kg kaas f0.40 a f0.50, 4000 kipeieren f 3.40 a f 4.0 eendeieren f0. Marine en Leger. De kapitein-luit. L z. J. J. Rambonuet wordt dezer dagen uit Oost-Indië hier te lande terug verwacht. De off. v. adm. ie kl. C. Mathol wordt 18 dezer geplaatst in de directie der marine te Willemsoord. Overplaatsing: Op 2 Juli: Van: Op: bootsman R. Wever, 'Friesl. Atjeh., id. J.C. v. Bohemen, Everts. id. Op 1 Juli: Van: Op: Bootsman W. Oostendorp, P. Hein Atjeh. id. F. 1'. Arnst, Atjeh P.Hein, id. W. A. Muurman id. Everts. id. F. M. Ie Febore, Everts. W.s. A'd. Op 2 Juli: Van: Op: Bootsman J. v. d. Wakker, Friesl. Everts. Op i Juli: Van: Op: Sergt.-kongt. D. Heukelom, P. Hein Atjeh. id. J. Boer, Atjeh P. Hein. Op 9 Juli: V»n: Op: Scrgt.-schrijv. S. de Waal, V. Galen Friesl. (onder intrekking plt.s. n/b.W.s.W.o.) Sehrijv.-maj. J, P. Giltay, Friesl. W.s.W.o. Op 4 Juli: Van: Op: Stafmuzikant H. P. J.J. Kalff, Friesl, V. Galen. Op 1 Juli: Van: Op: Bootsman H. Alexander, Kweeks. W.s.W.o. Op 6 Aug.: Van: Op: Serg.-torped.m.K. Wiegel, Friesl. K.Emma Op 9 Juli: Van: Op: Serg.-torped.m.R. Ran, Heemsk. K. Emma Torped.m.-maj.A. A. Rueck, K. Emma Heemsk. Op 6 Aug.: Van: Op: Serg.-torped.ro.H.W. Kraak, Sch.pioen W s.W.o. id. J.G.Nagelkercke, K.Emma Scherp. Op 1 Juli: Van: Op: Machinist J.G. Hellendoorn, V. Galen K Emma Op 2 Juli: Van: Op: Machinist G. A. Verharen, V. Galen R.Claesx. Op i Juli; Van: Op: Machinist H. J. Oldemans, V. Galen Schorp. id. A. A. Roosa, id. Friesl. id. W.v.Leeuwen Hz., id. Schorp. id. D. Houthuysen, Heemsk. K. Emma id. P. A. Karsdorp, Friesl. cons.A'd. Op 2 Juli: Van: Op: Machinist P. J. Stroo, Friesl. Afd. A'd. Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Sumatra (thuisreis) is 16 luni Dungeness gepass. Tirnor (thuisreis) arriv. 16 Juni te Suez. Oranje (uitreis) pass. 16 Juni Kaap Finisterie. Rottbrdamsciis Llotd. Medan (uitreis) arriv. 16 Juni te Port-Said. Malang (uitreis) pass. 16 Juni Benchy Hcad. Tambora (uitreis) vertrok 16 Juni v. Harseille. Koninklijke Hollandgche Llotd. Amstelland (thuisreis) arriv. 15 Juni te Bahia, Rijnland (uitreis) vertrok 16 Juni van Vigo. Zaanland (uitreis) is 15 Juni Fernando Noronha ge passeerd. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Willem UI arriv. 15 Juni v. A'dam te Para maribo. Prins Willem IV vertrok 15 Juni v. Paramaribo naar Amsterdam. Rurgelijke Stand v. Helder Van 14 tot en met 16 Juni 1910. ONDERTROUWD K. N. van Amesfoort en W. Bruin D. Middelink en B. Coerman K. Langendoen en T. Mooy. GETROUWD C. J. P. Cooymans en A. C. G. VerstegenH. Wormhoudt en A. A. de RuyterA. Wiersma en C. Visser. BEVALLEN A. C. Oeljee geb. Koning z. A. Poppe geb. Waagmeester d.W. B. H. Folkerama geb. Cardinaal z.G. Kamp geb. Bergyk z.II. J. Ladiges geb. Rykenberg z. G. van de Kuyt geb. Geerts d.E. van Voorst geb. Snysd.A. C. Beukers geb. Tesselaar z. OVERLEDEN A. C. Goverts geb. Brandt, 77 jaarA. C. van Veen, 10 maandenP. Mentjox, 4 iaarM. de Bie, wed. J. van Hoven, 85 jaar. Visscherijberichten. Nieuwediep, 14 Juni. Aangebracht door 60 kor- ders 5 tot 10 stuks groote long 80 cent per stuk, 10 tot 30 middelmatige tong 40 a 45 cent p. stuk, 10 tot 20 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tot 3 mand kleine schol f 1,50 a f 2,50 per mand, 1 tol 4 mand schar f 1,25 a f 1,50 per mand. (fC- Van Texelaars 100 stuks rog 75 cent per stuk. Van trekkers 60 tal haring f 2,05 a f 2,40 per tal, 15 tal geep f 2,50 a f 3 per tal.| 15 Juni. 10 korders te zamen met 120 stuks groote tong 75 cent per stuk, 200 middelmatige tong 40 cent per stuk, 120 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tarbot voor f 4,50, 12 mand kleine schol f 1,50 a f 2,50 per mand, 30 mand schar f 1 f 1,50 per mand. Van trekkers 35 tal haring f 2,50 af 2,60 p. tal, 500 stuks pieterman f 1.50 per 100 stuks. 16 Juni. 50 korders met 5 tot 10 stuks groote tong 75 cent per stuk, 10 tot GO middelmatige tong 35 a 45 cent per stuk, 10 tot 40 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tot 2 mand kleine schol f 1,50 a f 2,50 per mand, 1 tot 4 mand schar 1 1,25 a f 1,50 per mand. Van trekkers 80 tal haring f2 a f 2,60 per tal, 5 tal geep f 2,50 per tal. 17 luni, v.m. 8 uur. 75 tal haring f 4,85 a f2,10 per tal. Adverfentiën. Heden, den 17den Juni, hopen onze geliefde grootoudera, Pieter Smit en Geertruida Koningstem, te IJmuiden, hunne 35 jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zy nog lang voor ons ge spaard mogen bly ven, is de wensch van hunne liefhebbende kleinkinderen GEERTRUIDA SMIT, G HERMIENE SMIT, f PIETER SMIT, j SIMON SMIT, GEERTRUIDA BOCK, Helder. Helder, 17 Juni 1910. Herplaatst wegens misstelling. Den 19den Juni a.s. hopen onze geliefde ouders, Cornelis Deelder en Geertruida Smit, hunne 25 jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. IJmuiden, 17 Juni 1910. Heden verblijde ons de Heere met de voorspoedige geboorte van eene dochter Catharina Johanna. Scheveningen, 16 Juni 1910. L. D. DEN DULK. C. J. DEN DULK Zoetelief. Getrouwd Jan Jacob Munter en Elisabeth de Vet, die, mede namens wederzydsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling by hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 1*2 Juni 1910. Mede namens kinderen en klein kinderen bericht ik het overlijden van mynen geliefden echtgenoot den Heer Pieter van Twisk. in den ouderdom van byna 73 jaar. Wed. A. VAN TWISK - Van Dijkhorst. Overveen, 14 Juni 1910. Den 15en Juni overleed mijn ge liefde dierbare pleegmoeder Mej. Wed. J. van Hoven geb. De Bie, in den ouderdom van 86 jaar. Namens haar diepbedroefde pleegdochter Mej. Wed. P. J. VAN TWISK geb. Verton en Kinderen. Helder, 17 Juni 1910. De ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank aan den Heer H. KERK HOF, Sergeant-Torpedomaker, voor het met levensgevaar redden van hun zoontje uit 't Heldersche kanaal op 15 Juni j .1. C. v. d. HAAGEN en Echtgenoote. By deze betuig ik mijn hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming mij betoond by het smartelijk verlies van mijn zoonook myn hartelyken dank aan den Directeur eu jongelieden der Christ. Jongelieden-vereeniging voor de laatste eer aan myn geliefden zoon be wezen. Wed. R. F. GLADPOOTJES -Burkunk en Familie. Helder, 17 Juni 1910. Razar Vacantiekolonies. Rekeningen gelieve men ten spoedigste in te dienen bij Notaris H. M. BEECKMAN. GEVONDEN een gouden Medaille. Adres J. SWART, Koningsweg no. 89 VERLOREN een zilveren ARMBAND. Tegen belooning terug te bezorgen Hoofdgracht 38. Wordt gevraagd een nette Dienstbode tegen 1 Juli. Te vervoegen by de Direc trice van het Gemeente-Ziekenhuis. Belangstellenden, die mede willen werken om in deze gemeente te komen tot oprichting eener Vereeniging die zich ten doel stelt in het belang van verbetering der volkshuisves ting werkzaam te zijn, worden opgeroe pen de Vergadering bij te wonen, welke gehouden zal worden op Dinsdag 21 Juni a.s., des avonds 8 uur, op de Bovenzaal van Café „CENTRAL" aan den Kanaalweg. Het voorloopig comité: C. Adriaanse. F. v. d. Ploeg. P. van Dalen. S. Rijkes. P. Doorewaard. Th. Terra. Dr. TAMUE is ZATERDAG ZONDAG en MAANDAG niet te consul- teeren. DP. E. R. WITTIG, Homoeopatieoh Geneeeheer, HERVAT 22 JUMI zijn spreekuur 12 l8/«i *an huize van Mej. HUISKEN, Koningdwarsstraat 27. Algemeene Vergadering op MAANDAG 20 JUNI 1910, in het café Central" (bovenachterzaal). Agenda: Jaarverslag over 1909. Rekening en verantwoording over 1909. De Secretaris, G. C. D1BBETZ. Algemeene Vergadering van het Ziekenfonds „HELPT ELKANDER", op Zaterdag 18 Juni 1910, des avonds 9 uur, in 't Lokaal „TIVOLI". Namens 't Bestuur. Casino-Gebouw HELDER. ZONDAG 19 JUNI'10 door de Mosiekvereeniging „Winnobst". Directeur de Heer Jb. TER HALL. Fraaie illuminatie van den Tuin. In de pauze en na afloop BAL Casino-Orkest, aar Op dit Tuincor.cert zullen de bekroonde nummers van bet concours te Bolnes worden uitgevoerd. Vrij entree. - Programma 15 ct. Aanvang 81/» uur. Bij ongunstig weder in de Zaal. in het Fransch en Engelsch aan eerst begiunenden en meergevorderden. Brieven fr. onder motto „Conversatie" aan het bureau van dit blad. Oproep van Gegadigen voor hetdagelyksch Onderhond Tan het Telefoonnet te HELDER. Schriftelijk aan te melden bij de Directie te Alkmaar. Opgaaf van prijs gevraagd, voor het maken van een bestek met teekening van 3 werkmanswoningen. Brieven onder letter G. S„ aan het Bureau van dit blad. Aanbesteding. Het Bestuur van het Algemeen Wees huis te Helder, is voornemens op Zater dag 25 Juni a.s., des namiddags ten 2 uur, publiek aan te besteden: De levering van Aardappe len, Rundvleesch, Rundvet, Rook-enPekelspekenReuzel, benoodigd voor het gesticht, gedurende het 2e halfjaar 1910. De voorwaarden liggen ter inzage in het Weeshuis, iederen werkdag van 's morgens 9 tot 's namiddags 4 uur. Helder, 17 Juni 1910. Het Bestuur voornoemd: C. J. VERHEIJ, De Secretaris, SCHRAA. te ANNA PAULOWNA, OP VRIJDAG 24 JUNI a.s,, voormiddags 10 uur, van eene partij Hout en andere goederen, op het erf der gesloopte boerderij „Zeldenrust" aan den KLEIWEG te Anna Paulowna, als Vloer- en zolderdeelen, balken, schot hout, deuren, ramen, kozijnen, een party gebikte steenen, pannen, tegels, en brand hout, een partyije nieuwe steenen, een dubbel vierkant, 2 boeten waarvan 1 met box, beiden ter amotie, een partijtje takkebossen, een kippenhok, en al het geen meer zal worden aangeboden. Alles daags vóór en op den verkoop dag te bezichtigen. Deun». H. KWANT.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 5