DE KLEINE WINST Bijvoegsel van 'T VLIECEIP BLAADJE van Zaterdag 25 Jimi IQ» O. ZEILWEDSTRIJDEN TBAHBAH BUI1I. drasgewas. Deurw. V. BIERSTËËER te Helder. OPENBARE VERKOOPING an de Leden der Ned. Hery. Kerk. Openbare Vergadering Verkooping Grootste sorteering. Soliedste kwaliteiten. Laagste prijzen. Bij OUDKERK v. PRAAG. NIEUWSBERICHTEN, HELDER, 24 Juni. Door het Bestuur van Helders Belang, Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, is een aanplakzuil geplaatst aan het einde der Spoorstraat hoek Parallelweg. Winnubst. Hedenavond zal Winnubst ter gelegenheid van zyn 10-jarig bestaan een concert geven op het Molenplein, waarvan het programma luidt 1. The Comedy Kingmarsch, R. Hirst. 2. Ouverture Vcndange t1 Moisson, A. Tack. 3 Diane de Lys, Valse H. Rinchard. 4. Hymne: 4 St. Cécile, Fr. Schubert. 5. Armor: Fantaisie rustique, Fernand Andrieu. li. Anniversaire, Jules Blangenois. 7. Ouverture: La Parure, J. Werkman. 8. Serenade: I'am Langely, Frankenflield. 9. Juliana-Mazurka, P. A. Stens. 10. Melodienkrans: Potpourri, Renaud. By het heden te 's-Gravenhage gehouden examen slaagde voor derden stuurman Groote Vaart de heer W. C. Harinck, leerling der Zeevaartschool alhier. Middernachtzending. Tegen de heeren J. H. S., J. de J. en It. S., leden van de vereeniging Midder- nachtsending alhier >s voor het kantonge recht alhier Dinsdag behandeld een tegen beu ingebrachte aanklacht wegens hinderlijk volgen, ingesteld door Jacoba J. De eisch was 2 dagen hechtenis of f 2.boete. Uit spraak 5 Juli a.8. Door de directie der Marine alhier werd hedenmorgen opnieuw verkocht het oude ge koperde en kopervaste instructieschip (Mar- nix". Ingeschreven werd door Firma Oudkerk Van Praag te Helder voorf 19008. 11. G. v. d. Poll te Helder voor 18608. T. C. Bakker en J. Spruit te Helder voor18182.— Gebrs. van Pelt te Helder voor 17899. J.T.v.d. Linden te Woerden voor 17233. I. L. van Os te Helder voor 16901. N. V. Scheepssloopery Holland te Hendrik-Ido-Ambacht voor 15100. N. V. Frans Ryksdyk'e Scheeps- slooperij tc id. voor 14688. G. Bakker en H. Klein te Helder voor14500.— Schietwedstrijd. Maandagmorgen wordt begonnen met de Marine-Schietwedstryd op de banen achter bet fort Kijkduin. De Stafmuziek der Marine zal die wedstrijden door muziekuitvoeringen opluisteren op Maandag van 9 tot 11 uur; Dinsdag van 2.80 tot 4 uur; Woensdag van 9.30 tot 11 uur; Donderdag van 2.30 tot 4 uur en Vrydag van 2.80 tot 4.30 uur. In de etalagekast van den heer H. M. Ma- uikus zyn de talrijke en fraaie prijzen voor dezen wedstrijd tentoongesteld. Jubilé. Dezer dagen herdacht de muziekafdeeling van den Ned. R. K. Volksbond Winnubst" haar 10-jarig bestaan. Deze vereeniging die zich in de belang stelling van het muzieklievend publiek onzer gemeente mag verheugen, heeft een verdien stelijk verleden. Ze is thanB reeds in 't bezit van 16 medail les. Daarvan zyn 5 eerste, 7 tweede en 4 derde pryzen, achtereenvolgens verworven op de concoursen te Medemblik, Bergen, Zant- voort, N.-Niedorp, Santpoort, Purmerend, Zaandam, Hilversum, Helder en Bolnes. Wijl zy dit jaar in de eerste afdeeling een eersten prijs verwierf mag zy voortaan by wedstrijden alleen mededingen in de afdee ling voor uitnemendheid. Wel een bewys dat zy onder leiding van den directeur den heer Jb. ter Hall zich met kracht toelegt op de beoefening der schoone muziek en daarby goede vorderingen maakte. Der vereeniging onzen harteljjken gelukwensch. Men heeft ons eens gevraagdhoe komt de vereeninging aan dien naam Winnubst P. Winnubst, thans nog organist te Medem blik is de componist van het Bondslied van de Ned. R.-K. Volksbond. Bjj de oprichting der muziekafdeeling alhier, en ook later be wees hy vele diensten en uit dankbaarheid noemde men de vereeniging naar hem. Zyn zoon is een bekend musicus te Amsterdam. Hui8vliJttentoon8telling. Verleden Woensdag werden door bemidde ling van de afd. Helder van den Volksbond tegen Drankmisbruik de voorwerpen uit onze gemeente bestemd voor de Nationale Huis- vlyttentoonstelling die van half Juni tot September zal gehouden worden te Scheve- ningen, per H. IJ. S. M. verzonden. De deelname was zeer bevredigend. Naar wij vernemen is de deelneming in geheel het land veel grooter dan verwacht werd. Ook uit het Buitenland zijn tal van inzendingen. De minister van marine brengt in de Slct. ter kennis van belanghebbenden, dat de tydelyke en voorloopige pensioenen over het tweede kwartaal dezes jaars, die door het departement van marine worden voldaan ge durende de maanden Juli, Augustus en Sep tember 1910 by de verschillende Rijksbetaal meesters kunnen worden in ontvangst genomen. Voedinggeld voor gehuwde onderofficieren. Beantwoordende het Voórloopig Verslag omtrent de suppletoire Marine-begrooting voor 1910, beoogende toekenning onder bepaalde omstandigheden van voedinggeld aan de ge huwde onderofficieren met den rang van ser geant en hooger, merkt de Minister van Marine aan de leden, die hoewel ingenomen met de indiening, niettemin vermeeneD, dat het ont werp niet geeft wat de motie van de heeren Duymaer van Twist c.s. beoogde, op dat door tegemoetkoming zonder meer aan den letter der mode bezwaarlijk zou worden be reikt, hetgeen gebleken is door de stellers daarvan bedoeld te zyn. De Minister zet uileen dat hy had te over wegen de volgende punten lo. de toekenning van voedinggeld aan gehuwde onderofficieren met den rang v sergeant en hooger, die de vergunning heb ben om zich naar huis te begeven tjjdcns het schaft en rustuur 2o. het verleenen der vergunning aan ge huwde korporaals en gehuwde mindere sche pelingen om zich tydens het schaft- en rust uur naar hun gezin te begeven So. de toekenning van voedinggeld aan de gehuwde korporaals en gehuwde mindere schepelingen wanneer hun de vergunning verleend wordt bedoeld onder 2o. een en ander onder de ook in de motie uitgedrukte restrictie .voor zoover dienst het toelaat". De Minister zegt dat van hem een andere regeling, waarbij de nadeolen voor den dienst niet ten volle zouden worden ontgaan, niet verwacht kan worden. Ook kan niet door hem aanvaard worden een regeling als ten aanzien van de land macht van kracht is. Dat do bepaling ook tot hen is uitgestrekt die in de overzeescho gewesten dienen en op grond daarvan oen verhoogde soldy genieten, vindt zyn oorzaak in de wenschelykheid om de in Nederland genoten vermeerdering van inkomsten voor de gehuwden een blyvende te doen zyn. Ten opzichte der vraag aan wie het voe dinggeld zal worden uitbetaald, neemt de Minister het standpunt in, dat alle verdien sten aan den schepeling moeten worden uit betaald. Eerst als met zekerheid vast staat dat de betrokken onderofficier zich aan den onder hondsplicht van zyn gezin onttrekt, zal hem het voedinggeld worden onthouden. De Minister geeft voorts verschillende ge- vraugde inlichtingen en heeft tevens een ver gelijkende opgave van de minimum en maxi mum soldijen der sergeant-onderofficieren en hooger van de Kon. Marine en van de voor naamste korpsen der landmacht als bylage by zyn Memorie van Antwoord gevoegd. De leden die niet overtuigd zyn dat het practisch onuitvoerbaar is om den korpo raals in gelegenheid te stellen het middag maal by hun gezin te gebruiken, verwijst de Minister naar hetgeen door hem bij vorige gelegenheden over dit onderwerp werd ge zegd en voorts naar den inhoud van het ten vorige jare overgelegde ter zake handelende rapport van de vlagofficieren. Hetzelfde merkt do Minister op met be trekking tot de gehuwden minderen schepe ling. Tevens wijst de Minister op de verschil lende bezwaren aan een dergelijke regeling verbonden. Voorts zet de Minister uiteen waarom hy ook geen vrijheid heeft kunnen vinden om de voorgedragen toekenning van voedinggeld uit te strekken tot de gehuwde koporaals en gehuwde mindere schepelingen. Ook ligt 't niet in 's Ministers voornemen, om een voorstel in te dienen om den officie ren het eigenlyke voedinggeld uit te keeren. Overeenkomstig hetgeen door hem vroe ger is toegezegd over uitkeering van voeding geld aan zieke schepelingen is door den tlinister de mogelijkheid hiervan overwogen op grond echter van de verwachting dat de toekenning dezer toelage simulatie in de hand zou kunnen werken, heeft de Minister van zyn voornemen afgezien om ook deze sche pelingen onder de uitkeering van voedinggeld begrypen. De Minister is ook van meening dat een herziening van de traktementsregeling der officieren gewenscht is. Eene herziening der officierstraktement welke ook omvat de salarissen der marine officieren in Ned.-Indië, en waarbij van zelve ter sprake komt de verhouding hunner in komsten tot die van do officieren der land macht en van do burgelyke ambtenaren zoude door den Minister gaarne aanjdeorde worden gebracht. Gogevcn echter de steeds stygende offers welke voor zoovele andere zaken van de schatkist worden gevraagd, is het hem vooralsnog niet mogelyk voorstellen tot bedoelde herziening aan de goedkeuring der Staten-Generaal te onderwepen. Onder leiding van den arrondissements schoolopziener, den heer H. W. Brugmans, zal op Dinsdag 5 Juli a.s. te Schagen de gewone jaarlijksche vergadering van onder wijzers en onderwijzeressen in het arron dissement Helder gehouden worden. Door mej. W. S. Dumont, sp-aakleeran s Amsterdam, zal een lezing worden go- houden over ,Stemvorming en enkele sprank- gebreken" en de heer J. A. Verkuyl, leeraar aan de Cadettenschool te Alkmaar, zal spreken over »de Hcilooër kring terwyl een kinder zangkoor van den heer P. Stadt, te Wieringer- waard, eonige liederen zal zingen. Herstemmingen Prov. Staten. De totaal-uitslag van de herstemming in Overysel is, dat de verhouding van 25 rechts en 22 links veranderd is in 27 rechts en 20 links, door het omgaan van één zetel in Ommen en één in Enschede. Behalve deze twee zetels aan rechts verloren de vryzinnigc nog twee zetels aan de sociaaldemocraten in laa'stgenoemde district. Stuurlieden-examens. 's-Gravenhage. Geslaagd groote stoomvaart, derde stuurman de heer A. Tymons. Een wiskeyoverstrooming. Een week lang heeft het te Baltimore bijna onophoudelijk hevig geregend en een der ge volgen daarvan was, dat Woensdagavond de omgeving was overstroomd door.... whiskey. Het doorsijpelende water had nl. de grond vesten van het groote magazyn van de ,G wynn- brook Distilling Company" by Owings Mills ondermynd, een gedeelte van het trotsche ge bouw van negen verdiepingen stortte in, van de 20,000 vaten whiskey, die daar opgeborgen waren, werden er 8000 verpletterd en de geu rige inhoud stroomde den heuvel af over weiden en velden naar le Gwynns Falls. Mylen in den omtrek was de lucht alB het ware doortrokken van den geur van oude Maryland whiskey. De schade bedraagt onge veer 250,000 doll. De bomaanslag te Friedberg. De roover die gisteren, op echt Russische wyze, een bomaanslag in het stadhuis te Friedberg in Hessen heeft uitgevoerd en daarna in het gebouw van het agentschap van do rijksbank binnendrong, om de kas te kapen, heeft niet veel wil van zyn boeven stuk gehad. Het hoofd van het agentschap Meyer is een pootig man, die tegenover den binnendringenden vreemdeling,luitgedost mot een Panamahoed en een zwart masker, geen kamp gaf. Er ontstond een handgemeen, waar- by de bankier, voor zyne geopende kluis staande, een paar slagen met een stomp voor werp op het hoofd kreeg. Daarop trok do roover een reyolver en loste een schot, dat Meyer maar licht wondde. Maar voor hij bewusteloos in elkaar zakte, zette hy een koel van geweld op, zoodat ds roover het geraden achtte, boenen te maken. Hy sprong op een andermans fiets, die buiten stond en trapte er als een bezetene van door, in de richting van Nauheim. Twee heeren zetten hem in een auto na, en later trachtte ook de politie hem in een auto te achterhalen. Een doofstomme jongen van 13 jaar, die toevallig in zyn weg kwam, kreeg een kogel in het lyf en is lator aan deze wond be zweken. Twee boeren, die op het veld werk ten, die hem trachtten tegen te houden, werden ook gewond. Eer de politie-auto den man in had gehaald, zakte hy kort voor Nauheim uitgeput by don weg neer en joeg zich den laatsten kogel, dien hy nog in zyn revolver had, door zyn slaap. Hy lag nog tien minuten te reutelen en gaf toen den geest. Uit een onderzoek bleek, dat de doode een twintigiarig chauffeur Barkenstein uit Halle a/d. Saaie was, die zich uit had ge geven voor een reiziger in glas. De 4800 mk., die men by hem vond, waren niet af komstig uit het agentschap van de bank, want men wist daar geen pfennig. Voor het agentschap heeft men nog twee peervormige blikken bommen en een lont ge vonden. De politie heeft die in een emmer water gedompeld en buiten de stad onder bewaking in het veld neergezet. Men vermoedt, dat Barkenstein ook de pleger is geweest van den aanslag op de villa van den bankier Maier te Frankfort a. d. Main, op 14 dezer. In de kamer, die hy in een hotel bewoonde, heeft men nog meer materiaal voor het ver vaardigen van bommen gevonden. Men vermoedt, dat Barkenstein een mede- >lichtige heeft gehad, die te Nauheim of te ■'rankfort vertoefd heeft. Adveptentiën. 26 Juni a.s. hopen onze geliefde ouders Harmen Wezelmaa en Jacoba Kramer, hunne 20 jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog vele jaren moge sparen is de wenach van hun dankbare kinderen Uit aller naam M. SLOT. P. SLOT-Zwaan en kleinkind. Helder, 24 Juni 1910. Hiermede geven wy kennis van de geboorte van een zoon Johannes Cornelis. C. J. BOON. C. A. BOON de Groot. Amsterdam, 21 Juni 1910. Amaliastraat 2. Prinses Maria der Neder landen Prinaee ven Wied. Overleden 22 Juni 1910. De Prinses was buiten Koningin Wil- helmina en Prinses Juliana de laatste afstammelinge uit het Huis van Oranje- Nassau. In Haar verliest onze Koningin haar laatste bloedverwant van vaderszy de Ondertrouwd Josephus Hendrikus Martinus Kootker en Elisabeth Magdalena Verberne. 23 Juni 1910. Amsterdam, Helder, Hazebroekstraat 1. Hoofdgracht 45. TWEEDE KAMER. In de zitting van Woensdag deelde voor zitter mee dat ter griffie ter inzage der leden zyn gedeponeerd exemplaren van het rapport der Krupp-commissie, uit te breDgen in comité- generaal. De behandeling der aanvullingsbegrooting- Indië ten behoeve der reorganitatie van den burgolijken geneeskundigen dienst werd daar na voortgezet. De minister verdedigde tegen over den heer Schapor de samenstelling der reorganisatie-commissie en voorts de voorge stelde opleiding der inlandsche artsen. Na re pliek werd het ontwerp aangenomen. Een aan tal kleine ontwerpen werden ingelyks aan- Getrouwd Jens Jörgen Larsen en Johanna Adriana Groen, die, mede namens wederzydsche familie, bun hartelijken dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling by hun huwelyk ondervonden. Helder, 23 Juni 1910. Spoorstraat 12. Uit de wyziging-ongevallenwet nam de minister, na beBtryding door de heeren Duys en Bos een artikel terug, waarna die werd In behandeling kwam daarna het ontwerp octrooiwet waarop door de commissie van rapporteurs een aantal amendementen waren voorgesteld, die voor 't grootste deel door den minister werden overgenomen. By de be handeling van dit ontwerp werd de regeering bijgestaan door den regeorings-commissaris mr. Fruin uit Rotterdam. Eindstemming beden Vrydag. De Kamer deed ook Donderdag een heel aantal kleine ontwerpen af. De Kamer vergaderde reeds om 10 uur 's morgens maar hield geen avondzittiug. Marktberichten Sohagon, 23 Juni. Aangevoerd 00 paarden f 0 a 0,0 stieren on ossen f 0— a —0, 4 stieren f 120 a 180, duiven fOa^, 28 geldekoeien f 110 a 185 60 vette id. f180 a 300, 12 kalikoeten f 170 a 280.— 10 vaarzen f 80 a 100, 0 hokkelingen f 0 a 0 graskalveren f a - 20 nuchtere kalveren f7 a 24, rammen fa 00. 00 magere schapen f 00 a 00, 350 vette id. f 20 a f 2850., schapen (overhouders) f a 00. ,255 lammerenf 9 a 17.bokken on geiten f 0.a 0.magere varkens f -, 37 vette id. per Kg. 52 a 57 ct, 30 biggen f 10.a 16.konynen f 0.a .0, 20 kippen f 0.50 a 1 1.50, eenden f 0.a f0.0 ganzen f0.a f 0.—0 zwanen f 0.a 0.600 kg. boter f 1.10 u f 1.20, 200 kg kaas 10.40 a f0 50, 3000 kipeieren f 3.a f 8.75, 0 eendeiereu f0.- Marine en Leger. Blijkens bij het Dep. van Marine .ontvangen be richt is Hiy Ms. pantserdekschip tutrecht" ondei bevel van den kapitein ter zee G. P. van Hecking Colenbrander, te Paramaribo aangekomen. Bij Kon. besl. van 21 dezer is: io. aan den adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, den luitenant-generaal F. H. A Sabron, chef van den generalen staf, niet 1 Juli 1910, op zijne aanvrage, onder toekenning van pensioen, eervol ontslag nit den militairen dienst verleend; en 2o. met ingang van 1 Juli. benoemd tot chef van den generalen staf, de generaal-majoor C. J. Snijders, sous-chet van dien staf. Stoom vaartberichten. STOOMVAART-MAATSCHAITIJ Nederland. Nias arriv. 23 Juni v. A'dam te Sabang. Vondel (thuisreis) vertrok 23 Juni v. Port-Said. Koning Willem I arriv. 23 Juni v. Batavia te A'dam. Oranje, v. A'dam n. Batavia, vertr. 23 Juni v. Genua. Rotterdamsciie Lloyd Ternate (thuisreis) passeerde 22 Juni Kaap del Armi. Tabanan (thuisreis) passeerde 22 dezer Peniehe. Billiton (uitreis) passeerde 23 dezer Perim. Koninklijke hollandsciie Lloyd. Maasland (uitreis) vertrok 21 dezer Riojaneiro Frisia (uitreis) vertrok 38 dezer van Dover. Burgelijke Stand v. Helder Van 2t tot 23 Juni. ONDERTROUWD: L. Greiner en M. A. Annart. J. Versluis en B. Snellen. H. de Boer en A. E. de Moedt J. H. M. Kootker en E. M. Verberne. GETROUWD. E. Gerssen en C. Snoek. J. Larsen en J. A. Groen. S. v. de Pol en A. Krijgsmi REVALLENM. van Stokker geb. Veli d. Steegers geb. Rood, d. F. Bethlehem geb. Ki mer, z. A. Ridder geb. Bruin, d. A. Bak geb. Vol kers, z. G. Bak geb. Oosthuizen, d. OVERLEDEN M. M. de Pijper, 7 m. P. M. den Engelsen, 3 j. M. Kroonstuiver, 41 j Visscherijberichten. Nicuwediep, 21 Juni. Aangebracht door 35 kor- ders 5 tot 10 stuks groote tong 75 cent per stuk, 10 tot 30 middelmatige tong 40 cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tot 4 mand kleine schol f 1,50 a f 2,50 per mand, 1 tot 4 mand schar f 1,50 a f 1,75 per mand. Van trekkers 20 tal haring f 1,75 per tal, 1 I geep f 1,75 per tal 1500 stuks pieterman f f 1,25 per 100 stuks. 22 Juni. Van Texelaars 50 stuks rog 55 cent per stuk. Van trekkers 10 Ul geep f 1,75 per taL 60 kordera met 5 tot 20 stuks groote tong 75 cent per stuk, 10 tot 80 middelmatige tong 35 a 40 cent per stuk, 10 tot 40 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tot 2 mand kleine schol f 1,50 a 1 3 per mand, 1 tot 4 mand schar f 1,25 a f 1,50 per mand 3000 stuks pieterman f 1,50 per 100 stuks. 23 Juni. 70 korders met 2 tot 20 stuks groote tong 75 cent per stuk, 10 tot 100 middelmatige tong 35 a 40 cent per 9tuk, 10 tot 40 kleine tong 15 cent per stuk, 4 stuks tarbot f 5 a f 7 per stuk, 1 tot 2 mand kleine schol f 1,50 a f 2,50 per mand, 1 tot 0 mand schar fl a f!,25p. mand. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht konnis te geven van het plotseling overlijden van ons innig geliefd dochtertje, Maartje Margaretha, in den leeftijd van ruim 7 maanden. Namens haar diepbedroefde ouders en broertje: J. DE PIJPER. J. DE PIJPER-Buis. J. P. DE PIJPER. Helder, 21 Juni 1910. Basstraat 27. Tot onze diepe droefheid over leed heden, na een lijden van slechts enkele weken, onze geliefde echt- genoote, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, Jannetje Kooger, in den ouderdom van 70 jaar en 8 maanden. Uit aller naam L. DUINKER. Oudeschild (Texel), 23 Juni '10. GEVRAAGD een ZIT- en SLAAPKAMER met PENSION, voor dame en heer, liefst omtrek Kerkgracht of Loodsgracht. Brieven onder letter B, aan het Bureau van dit blad. 2 JULI a.s. Bij genoegzame deelname zal op 2 JULI a.s. gelegenheid worden ge geven om aan boord van het s.8. „Ada fan Holland", van „T. E. S. O." de zeilwedstrijden op bet Marsdiep by te wonen. Afvaart Havenhoofd 10 uur voorm. KAARTEN 80 cents 1ste klasse en 60 cents 2de klasse aan te vragen by den Commissaris SMIT, Texels Veerhuis, tot 30 Juni a.8. Vanaf Zondagmorgen GEOPEND. Goede consumptie. Billijke prijzen. Aanbevelend, R. GROOT. Aanbesteding Burgemeester en Wethouders van Hel der zullen op WOENSDAG 6 JULI a.8., des namiddags ten 2 uur, ten Raadbuize in bet openbaar aanbesteden 1 Het bui ten verf werk aan de Gemeentegebouwen, Brug gen, enz 2. Het plaatsen, schoonhou den en wegnemen van ka chels in de verschillende Gemeen te-gebou wen Bestekken zyn, zoolang de voorraad strekt, tegen betaling van f0.25 per exemplaar afzonderlijk verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarie. Aanwijzing op Vrijdag 1 Juli a.8.. 's voormiddags 10 uur, aan het Bureau van Gemeentewerken. De inschrijvingsbiljetten behooren op zegel te worden gesteld. Helder, 23 Juni 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. zal op ZATERDAG 25 JÜNI'10, 's avonds 7 uur, in de Herberg v. d. Heer KUIT, te Koegras, publiek verkoopeni Bet Grasgewas van 11 H A Hooiland, (bestemd voor proeftuin), nabij het Juliana- dorp te Koegras gera. Helder in 4 perc. ie Anna-Paulowna, in de „VLAS EN KORENBEURS", op D1NSDA6 12 JULI 1910, '«namiddags half één uur, van: Twee woningen onder één dak, HuismetSchuur en Bouwland aan de Mo lenvaart te Anna-Pau- lowna, samen groot 57 aren 40 centiaren. Te veilen in 3 perceelen en in combinatiën. Verhuurd tot 1 November 1910. Behoorende tot den boedel van den Heer K. BOSMAN en wijlen Mej. AAL TJE PRINS. Breeder by biljetten en nadere inlich tingen ten kantore van notaris STAM MES te Helder. Er biedt zich aan een net tweede Meisje, voor dagen nacht. Gok genegen Kindermeisje te zyn. Liefst iD een klein gezin. Brieven onder letter J. P., aan het bureau van dit blad. Een flinke Winkeljuffrouw om het vak te leeren kan direct ge plaatst worden. Magazyn „Nederland", Kanaalweg 142. GEVRAAGD •en zindelijke WASCHVROUW, voor 's Maandags. Te bevragen Jan in 't Veltstraat 55. Gevraagd een nette Werkster. Adres: Kanaalweg 71. Wordt gevraagd wegens huwelijk der tegenwoordige, een nette Dag-Dienstbode. Adres Mej THIEMAN, Spoorgracht 36. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. ZONDAG voorm. 10 uur Ds. C. J. WARMERS. KINDERKERK 's morgens 10 uur in de School met den Bijbel en Gebouw Middenstraat. der Christelijke Jongelings Voreeniging „Spreuken 9IOa", (afd. N. J. V.), by gelegenheid van haar 51 jarig bestaan, op ZONDAG 26 JUNI a.s.v des namiddags ten 5 uur, in 't gebouw PALMSTRAAT, met medewerking der Chr. Zangvereeniging „Zingt den Heer e". SPREKER: de WelEd. Heer J H. B. DUIJKEE. TOEGANG VRIJ. Het Bestuur. wegens vertrek. Deurwaarder W.BIERSTEKFR te Helder, zal op Woensdag 29 Juni 1910, 's morgens 10 uur, in het verkooplokaal aan de Loodsgracht voor den Heer J. VEICHT publiek verkoopeni diens geheelen inboedel, w. o. diverse Salonmeubelen Tafels, Stoelen, Kasten, Spiegels, Schilderijen, Étagères, een Pia- nino, Canapé, Trapnaaimachine, Heeren rijwiel, Ledikanten, Waschtafels, Nacht kastje, Veeren eu Kapokken bedden, Matrassen, Dekens, Kleeden, Karpetten, Zeileif, PorceleinGlas- en Aardewerk, Keukenbenoodigdheden, Kachels, For nuis, Gaslampen enz. enz. Voorts een party Oude Wijnen in diverse merken, twee Manometers en al wat meer zal worden aangeboden. Te bezichtigen daags te voren van 10-4 uur Mevrouw KLIK, Westgracht 9, vraagt een flinke Dienstbode en een net tweede Meisje. Zich te vervoegen 's avonds na 8 uur. Gevraagd een flinke Dagmeid. Adres: van Galenstraat 62. Mevrouw ALBARDA, Ankerpark 37, vraagt een net Kindermeisje! van 8—8 uur. Zich aan te melden 'sav. na 7 uur. Mevrouw VAN DISHOECK, Binnen haven 48, vraagt een net Meisje, van 9-5 uur. Zich aan te molden 's morgens vóór 12 uur. Eenflink Dagmeisje gevraagd Niet beneden 16 jaar. Wasch buitenshuis. Adres: Spoorstraat 120. Qevraagd een net Dagmeisje, niet beneden de 16 jaar. Adres Mej. MOEN, Koningstraat 21. Gevraagd een flink Dagmeisje. AdresWeststraat 58. Magazijnskneoht, (jonge man) per week f7.50-f 10.-. LOOPJONGEN, flinke Jongen. Adres: Bureau van dit Blad. Gevraagd een JONGEN. AdresSpoorstraat 102. Het eenigst Adres. HENGELPIETERMANNEN. BÜ NEELTJE KRAAN, zijn heden avond en verder dageljjks heerlijke gerookte Pietermannen verkrügbaar. LEbEK DEN HEIEN. M aAIVDAG a s. des avonds O uur, zal door Kolonel W. PALSTRA, van Transvaal, een byzondere Bijeenkomst worden gehouden. Belangrijke mededeelingen over het werk van het LEGER DES HEILS onder de Kaffers en Zoeloe'e. S Manufacturen, Garen, Band en Sajet. - Bedden, Dekens en Matrassen. - Tricot- en Jaeger onder goederen. Gemaakte Onder- en Bovengoederen. Kousen, Handschoenen, Boezelaars, Modeartike len, enz., in de Magazijnen 99 9 99 Spoorgracht 42 en 46. Spoorstraat 52

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 5