Bijvoegsel vae ,.'T ÏLIEGE1 BLAADJE van ZATERDAG 2 JU 1910. Gemeenteraad van Helder. Zitting van Donderdag 30 Jani 1910. Voorzitter de heer Van Steyn, Burgemeester. Tegenwoordig bij den aanvang der zitting 14-, later 16 leden; afwezig dc heeren Staal man, De Geus, Oortgysen, Van den Berg en Penning, de drie eerstgenoemden met ken nisgeving van verhindering. Nadat de vergadering is geopend, worden de notulen der vorige zitting onveranderd vastgesteld. Daarna geschiedt mededeeling van de volgende Ingekomen Stukken: 1. Kennisgevingen van de aanne ming hunner benoeming als hulpkeurmeester van den heer C. van der Laan en als onder wijzeres aan school 2 te Huisduinen van mej. M. Kroon. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Ontslagaanvragen van den heer O. J. F. Denker, als onderwijzer aan school 4 tegen 1 Sept., van mej. C. Sonstral, als onderwijzeres aan school 4 tegen 15 Aug. en van mej. K. M. van der Woude, onderwijzeres aan Bchool 5 tegen 16 Aug. a.s. Deze gevraagde ontslagen worden tegen de genoemde datums eervol verleend. 3. Adressen van de heeren J. Spruit en T. C. Bakker, verzoekende goedkeuring (met intrekking van de vroegere toestem ming) van het plan van verkaveling van een perceel weiland aan den Polderweg en de Van Galenstraat en van den heer J. Oortgijsen een dergelijk plan tot verkaveling van een stuk grond aan de Bassingracht. Wordt in handen van B. W. gestold om advies. 4. Een verzoek van mej. de wed. Karseboom om een gratificatie. Wordt in handen van B. W. gesteld om advieB. 5. Een dankbetuiging van de. Held. gemeentewerkliedon-vereeniging" voor het toestaan van het stemlokaal aan de Kerk- gracht voor het houden hunner vergade ringen. Voor kennisgeving aangenomen. 6. Een adres dier zelfde vereeniging, verzoekende kennis te mogen Demen van de pensioenverordening en van het concept, regelende de rechtspositie der gemeente beambten en werklieden, alvorens deze vast gesteld worden. Na eenige bespreking wordt met op één na algemeene stommen, die van den heer Van Neck, het verzoek ingewilligd, nadat men uitdrukkelijk verklaard heeft, dat zulk een kennisneming der voorstellen niet dient om advies te geven, doch enkel om de wen- schen der werklieden kenbaar te maken. (De heer Biersteker komt ter vergadering). 7. Een adres van de bewoners aan de Laan, verzoekende het pad achter en om de Westerkerk aan het publiek verkeer te ont trekken en het terrein aldaar van de over tollige boomen te ontdoen en verder van gras te voorzien. Wordt in handen van B. W. gesteld om advies. 8. Een kennisgeving van de fam. Van Twisk, meldende het overlijden van den heer P. van Twisk, oud-raadslid. De Voorzitter zegt, dat deze kennisgeving met een brief van rouwbeklag is beantwoord. 9. Procesverbaal van kasverificatie bij den gemeente-ontvanger op 29 Juni 1.1., waaruit blijkt, dat er f 178.697,51' in kas was en dc boeken in orde waren. Voor kennisgeving aangenomen. 10. Ontslagaanvrage van den heer M. H. Bouma, als onderwijzer aan school 5. Het ontslag wordt met ingang van 1 Sept. a.s. eervol verleend. Kohieren. Door B. W. worden voor den dienst van 1910 aangebodena. het le suppletoire kohier van den Hoofdelijken Omslag, bedragende f 8.658,57b. het le suppl. kohier van school geld h f 520,02; c. bet le suppl. kohier hon denbelasting k f 140, Met algemeene stemmen worden deze vast gesteld. Financieele regeling. Tot regeling van den dienst 1909 zjjn door B. W. opgemaakt een concept-beBluit voor een derde suppletoire begrooting in ontvangBt en uitgaaf sluitende met een bedrag van f 137.350; een concept-besluit tot het doen van af- en overschrijving en een concept besluit tot het doen van betalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven. Met eenparige stemmen wordt deze finan cieele regeling goedgekeurd. Onderlinge Verzekering. Opnienw wordt aan de orde geBteld de behandeling van het adres van den heer Mr. W. H. A. Elink Schuurman te Hilversum, waarin verzocht wordt voorwaardelijke deel neming aan een onderlinge Brand- en Inbraak- verzekering, waarop B. W. afwijzend heb ben geadviseerd, omdat de gemeente zich aan een bedenkelijk risico zou blootstellen. In de vorige vergadering was het nemen van een beslissing verdaagd. Thans verlangde nie mand het woord en unaniem verklaarde men zich tegen deelneming. Waterleiding. Overeenkomstig een rapport van den direc teur der Waterleiding Btellen B. W. voor nog 19 grooto putten te maken ten dienste der Waterleiding en wel 14 in de zuidelijke en 5 in de westelyke puttenry. De heer Krijnen is voor het voorstel, maar dringt er op aan, dat geen andere putten gemaakt worden voor de Raad gehoord is. Er moeten geen andere putten hersteld wor den, want wil de proef slagen dan moet het geheele prise d'eau van groote putten voor zien worden. De Voorzitter begrijpt deze opmerking niet, want het voorstel is geheel in den geest der Commissie. Er iB geen sprake van andere putten te maken, want daarvoor is geld noo- dig en dan moet de Raad zijn toestemming verleenen. Nadat nog de heer Terra er zyn genoegen over uitgesproken heeft, dat B. W. zulk een voorstel doen, maar tevens zich aansluit bij de opmerking van den heer Krynen, wordt het voorstel in stemming gebracht en aange nomen met algemeene stemmen. (De heer Feenders komt ter vergadering.) Vergunningen. Aan de orde wordt gesteld het adres van de afdeeling Helder van de Gereformeerde vereeniging voor drankbestrijders», verzoe kende het aantal vergunningen te verlagen tot 2 op de 1000. Bij B. W. bestaan hiertegen geen bezwaren, waarom xy advi- seeren in dien geest te beslaiten.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 7