OP REIS. Schietoefeningen Reis naar Vlieland. Bouwkundig Bureau lste Molenstraat 33 Goedkoope Trein Art. 28. Wetboek van Koophandel Reizen naar Harlingen. MUZIEKSCHOOL. Woensdag 27 Juli 1910, By acte, op 15 Juli 1910 voor den onder- geteekenden Hknricus Martin us Beeck- man, Notaris ter standplaats Nieuwediep gemeente den Helder, gepasseerd, is tus- schen Mejuffrouwen JOHANNA CHRIS- TINA BUCHELE en MAARTJE ADRI- ANA VERMEER, beiden handelares van beroep en wonende te den Helder, aan gegaan eene vennootschap onder de firma „Wed. P C. RIEKELS", ten doel hebbende het uitoefenen van den handel in manu facturen en hetgeen daaronder maar eenigszins kan worden gerekend. De vennootschap is gevestigd te den Helder en is aangegaan voor den tyd van 25 achtereenvolgende jaren, aanvang genomen hebbende 1 Juli 1910, met stilzwijgende verlenging na afloop van evengenoemde 25 jaren, telkens van jaar tot jaar, indien niet een der ven- nooten minstens zes maanden van te voren van voormeld aantal jaren of van ieder alsdan nieuw in te ganejaar schriftelijk kennis geeft aan haar mede vennoot, dat zij de vennootschap wenscht te doen eindigen. Elk der vennooten zal de handteeke- ning der firma voeren, doch zij zullen die niet mogen bezigen tot het opnemen van gelden, aangaan van borgtochten, verkoopen van eigendommen der ven nootschap, met uitzondering van die tot het bedrijf behoorende, voor welke handelingen de particuliere handteeke- ning der beide vennooten vereischt wordt. Nieuwediep, gemeente den Helder, den 15 Juli 1910. H. M. BEECKMAN, Notaris Nieuwediep. fan bet 4e Regiment Vesting-Artillerie. Wordt bekend gemaakt, dat in het tijdvak van 22 Juli 14 Augustus a.s., schietoefeningen worden gehouden van de forten „Kijkduin", „Kaaphoofd" en „Erfprins", waarbij het verkeer langs den Zeedijk vóór Erfprins" en „Kaap hoofd" op de meeste dagen van af 8 uur v.m een groot gedeelte van den dag over lange tusschenruimte gestremd zal zyn, reden waarom aan het publiek, dat zich op die dagen naar Huisduinen begeven wil, in overweging gegeven wordt, van den Huisduiner straatweg gebruik te maken. Tevens wordt een ieder gewaarschuwd, dat projectielen, scherven, buizen, banden, looden kogels enz., afkomstig van de schietoefeningen der Artillerie, welke gevonden worden op de zandplaat Onrust of op de Texel- sche kust, of die uit zee worden opgevischt, 's Rijks eigendom zijn. Hij die zich deze voorwerpen toeeigent, is der halve strafbaar volgens de wet. Het oprapen en vervoeren van geladen niet gesprongen projectielen, is levensge vaarlijk, ook voor de omgeving van hem, die zulks verricht. De Kolonel, Commandant van het 4e Regiment Vesting-Artillerie, G. A. VAN DER BRUGGHEN. Het stoomschip „ADA VAN HOL LAND" van T.E.S 0., zal op Zondag 24 Juli as, bg goed weder een reis maken, van Nisusvedisp naar Vlieland en terug. Vertrek NIEUWEDIEP: 's morgens 5.15 uur (per stoomschip „Dageraad") via Oudeschild. Terug des namiddags, op nader vast te stellen uur. Retour: ie tl. li.60; 2e tl. (1.-. Het stoomschip „ADA VAN HOL LAND" van T.E.S 0., zal eenige reizen maken van Nieuwediep naar Harlingen en terug, en wel: op Dinsdag 26 Juli: vertrek van NIEUWEDIEP: 'smorgens 5 15 uur (per stoomschip „Dageraad") via Oudeschild; terug van HARLINGEN op Woensdag 27 Juli 'snamidd. 2.30 uur. En op Vrijdag 29 Juli: vertrek van NIEUWEDIEP: 'smorgens 515 uur (per stoomschip Dageraad") via Oudeschild; terug van HARLINGEN op denzelfden dag, namidd. 5 uur. Enkele reisle tl. f1.-; 2e tl. 10 76. Uoll. IJzeren Spoorweg Maatschappij. Directeur A. J. LEEWEN8. Plaatselijk Muziekmeester. Lserares (Solo- en Koorzang) Mejuffr. EVELINE SYPKENS, einddiploma con servatorium der maatschappij t. b. der Toonkunst. Leeraar (Viool) den Heer G. HOP, einddiploma conservatorium d. maat schappij t. b. der Toonkunst. Leeraar aan de Stadsmuzieksehool te Hoorn. Onderwijs wordt gegeven ia: S0L07ANG door Mej. E. SYPKENS. KOORZANG Mej. E. SYPKENS en den Directeur. VIOOL door den Heer G. HOP. Piano en Orgelspel, Harmonie, Con trapunt en Compositie door den Di recteur. Opleiding Diploma. PROSPECTUS wordt op aanvraag p. o. toegezonden. De nieuwe cursus begint DONDEROAG 1 SEPTEMBER a s. Aangifte van Leerlingen dagelijks tot 1 Augustus. Teekeningen, Plannen, Bestekken, Begrootingen enz. SPRUIT, BOUWKUNDIG AANNEMER en ARCHITECT. Voor leerlingen H. B. S. wordt Hulp bij de herexa men* aangeboden. Ook gele genheid voor voortdurend toe zicht en leiding bij de studie. Franco br. letter Z, bureau van dit blad. ff 2.50 belooning voor diegene, die mij aan eane woning helpt, liefst terstond. Adres: Wed. AREMA, Yosstraat 5. Medaille. Verloren eene groote verguld zilveren HONDENTENTOONSTELLINGS MEOAILLE Tegen belooning terug te bezorgen aan het Hoofdbureau van Politie. VERLOREN de helft van een gouden MANCHETKNOOP. - Tegen beloo ing te bezorgen Spoorstraat nr. 108. VERLOREN een zilveren ARMBAND met Egyptische beeldjes, gaande van af Huisduinen naar den Helder. Tegen belooning terug te bezorgen Jan in 'fc Veltstraat nr. 41. VERLOREN Zaterdagavond in de Wil- heiminastraat een bruin lederen Poptemonnaie met ueld. Tegen belooning terug te bezorgen lste Rozendwarsstraat nr. 7. Weggeloopen een klein KEESHONDJE. Tegen belooning terug te bezorgen Kanaalweg 92. Fourler der veld artillerie, P. G., 31 j., wenscht den dienst te verlaten en zoekt eene hem passende betrekking, z. m. op administratief gebied. Brieven onder lett. D. aan het Bureau van dit blad. Bevraagd een Werkster, alleen voor Vrijdags. AdresLoodsgracht 1. GEVRAAGD voor nacht verpleging by oude Dame, een juffrouw, tu^schen 30 k 40 f jaar. Hoog loon. Brieven franco lett. U, bureau van J dit blad. Mevrouw KROON, Kerkgracht nr. 60, vraagt wegens huwelijk der tegenwoordige een flinke Dienstbode voor dag en nacht, v. g g. v. Zich aan te melden Dinsdag- en Woens dagavond nk 8 uur. GEVRAAGD een nette Dienstbode, wasch buitenshuis. Adres Mej. VEEN, Kanaalweg 98. GEVRAAGD een zindelijke Dienstbode, f2.50 per week. Adres: Jan in 't Veltstraat No. 65. GEVRAAGD een flinke DAGMEID. AdresBinnenhaven 22 Mevr. Tollenaar, Binnenhaven 3a, vraagt een DAGMEISJE, van 's morgens 8 u. tot 's namiddags 5 u. Zich aan te melden 's avonds van 89 uur. Een net Dagmeisje gevraagd. AdresRozenstraat 32. Gevraagd ean DAGMEISJE. Zich aan te melden 's avonds na zeven uur, Weststraat 57, (boven). Marine en Leger. Bij Min. Besch. gelast de navolgende plaatsingen enz.off. v. admin. 2e kl. C. de Priester, met 20 dezer a. b. Hr. Ms. „Neptunus"luit. t. z. lekl. P. H. D. Schuttevaer, met 0 Aug. a. s. gepl. bij het Dep. van Marine; luit. t. z. le kl. jhr. J. H.O. van den Bosch, met 6 Aug. a. s. eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. Udur" en als 1e off. gepl. a. b. Hr. Ms. „Schorpioen". He officier-machinist le kl. J. W. Kapteijn, tijdelijk belust met de leiding der technische werkzaamheden in liet vischtorpedo-atelier op 's R(jks werf te Helle- vootsluis, wordt 23 Juli op non-activiteit gesteld en met 21 Juli in die functie vervangen, door den officier-machinist 2e kl. M. v. Houwelingcn, thans geplaatst in de directie Willemsoord. De luit. ter zee le kl. J. A. Diemer Kool zal bin nenkort naar Oost-lndië vertrekken orn op te treden als chef van den torpedodienst by het departement der marine te Batavia. De hoofdmachinist der marine O. C. Carrière is geslaagd voor officier-machinist. De machinisten der marine A. (lovers, J. M. van Hoogstraten, J. C. Kroes en L. K. Thomas zullen in Aug. a. s. per particuliere gelegenheid hunne bestem ming naar Oost-lndië volgen. De adelborsten le kl. J. W. Cohen Stuart en C. Winkler, zullen 30 dezer hunne bestemming naar Oost-lndië volgen. Ingetrokken: de plaatsing van den olf.-macli. 2e kl. J. IJpelaar in de dir. der marine te Helle- voctsluis en die officier met 20 dezer op non activiteit gesteld. Stoom vaartberichten. Stoom va art-Ma atschappij-Nedkrland. Oranje arriv. 16 dezer v. A'dam te Batavia. Hcmbrandt (uitreis) pass. 16 dezer Perim. K. W. II (thuisreis) vertr. 16 dezer v. Perim. Orotius (thuisreis) vertr. t6 dezer v. Singapore. Ambon (uitreis) pass. 17 dezer Point de Galle. Sumatra (uitreis) arriv. 17 dezer te Antwerpen. Madura (thuisreis) is 17 dezer Kaap Roca gepass. K. Wilhelm, (thuisreis) vertr. 18 dezer v. Lissabon. K. W. 1 v. A'dam n. Batavia vertr. 18 dezer v. Algiers. Rotterdamsciie Lloyd. Uandoeng (uitreis) is 15 dezer Malta gepass. Mcnado vertr. 16 dezer v. Batavia n. R'dam. Sindoro (uitreis) is 16 dezer Messina gepass. Kuwi (uitreis) vertr. 16 dezer v. Colombo. Rindjani (thuisreis) vertr. 17 dezer v. Marseille. Tabanan (uitreis) al-riv. 17 dezer te Southampton. Ternate arriv. 18 dezer v. Hamburg te R'dam. Bogor (thuisreis) vertr. 18 dezer v. Port-Said. ICediri arriv. 18 dezer v. Batavia te R'dam. Koninklijke Holi.anosciie Lloyd. Frisia arriv. 15 dezer v. A'dam te B.-Ayres. Delfland (uitreis) vertr. 17 dezer v. Lissabon.' Ilollandin arriv. 17 dezer v. B.-Ayres te A'dam. Kon. West-Indische Maildienst Pr. d. Neder!, (uitreis) vertr. 15 dezer v. Madera. Pr. W. III vertr. 15 dezer v. New-York n. W.-Indië. Ascania arriv. 18 dezer van Paramaribo te A'dam. Visscherijberichten. Nieuwediep, 15 luli. Aangebracht door 40 kor- ders 1 tot 5 stuks groote tong 90 cent per stuk, Ti tot 30 middelmatige tong 40 a 50 cent per stuk, 10 tot 20 kleine tong 15 cent per stuk, enkele manden kleine schol f 4 a f 5 per mand, 1 tot 2 'mand schar f 2,25 a I 2.50 per mand. 16 Juli, 85 korders met 1 tot 5 stuks groote tong 90 cent per stuk, 10 tot 50 middelmatige tong 40 a 50 cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong i5 cent per stuk, 7 stuks tarbot f4 a f8 per stuk, 1 tot 10 stuks rog f 1,25 per stuk, enkele man den kleine schol f3 a f5 per mand, 1 tot 8 mand schar f 2,50 a f 2,75 per mund. 18 Juli. 3 korders te zamen met 40 middel matige tong 50 cent per stuk, 50 kleine tong 15 cent per stuk, 2 mand kleine schol f4 per mand, 2 mund schar f 2,50 per mand. Burgelijke Stand v. Helder ONDERTROUWD: K. T. Jullena en C. Zwaai. R. Lcnghaus en. E. J. J. Pronk. BEVALLEN: A. Gerssen geb. de Vries, d. J. Ootje geb. Mennes, z. M. Bregman geb. Wulirelé" z. J. M. Bauer geb. Murks, z. K. Bouthoorn geb. Bruin, d. G. Kaan geb. Seiderbeek, d. T. de Graal geb. Hoogschagen, d. G. Kansen geb. Schager, d. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 19 Juli. Tram Helder—Huisduinen. In de week van 11 tot 17 Juli werden vervoerd 8983 passagiers. Op Zondag 17 Juli was dit aantal 1680. Tentzending. De groote tent van de Nederl. Tentzending, die op het bouwterrein aan den Polderweg is opgesteld, trekt buitengewoon veel bezoek. Zondagavond waren circa tweeduizend toe hoorders aanwezig. Afloop aanbesteding. Maandag werd door den heer H. L. Elte, in de Sociëteit o Eensgezindheid", alhier, aan besteed (Het bouwen van een bakkerij aan de Koningstraat 110 alhier, en eenige bij komende werken aan het woon- en winkelhuis*. Ingekomen 8 biljetten van de heeren P. Korf! f8128.— H. Riemera 12947.— Th. v. d. Sterr 1 2885.— A. Kranen f2753.— R. N. v. Os f2687.— Gebr. Steeman 1 2647.H. Starrenberg f2640.en A. Lastdrager f2865.— Het departem. Helder der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, vergaderde op 15 Juli. Ingekomen waren o.a. de jaarverslagen der Volksbibliotheek en van de Zwem- en Hadinrichting. By do vaststelling der begrooting voor bet nieuwe dienstjaar werd 175.— uit getrokken voor de bibliotheek, torwyl een buitengewone subsidie van bet hoofdbestuur zal worden gevraagd om de bestuurders in slaat te stellen haar belangrijk uit te breiden met nieuwere werken. Door den afgevaar digde ter alg. vergadering wordt verslag uitgebracht van het daar behandelde en in verband daarmede doet het bestuur mededee- ling van hetgeen verricht is namens het departement in zake het voorstel betreffende bet Huisduinerfonds, welke zaak is aange- houdon tot de volgende algom. vergadering. Besloten wordt de noodige stappen te doen, opdat ook in onze gemeente, gelijk elders met veel succes geschiedt, een cursus zal worden gegeven van de .reizende keuken". De heeren Klerk en Kastelyn worden herkozen, de eerste als voorzitter, de tweede als lid van bestuur. Verder zegt het bestuur toe met het oog op de vele zaken, die door het departement zouden kunnen behartigd worden, wauneer de kas meer uitgaven toeliet, pogingen aan te wenden om het aantal leden uit te breiden en roept daartoe ook de medewerking der leden in. In het grootste deel van onze vorige oplage konden wy de hieronder volgende op gave van de overgangsexamens R. H. B. S. nog opnemen. Volledigheidshalve plaatsen wy haar heden nogmaals. Bevorderd zyn Van de le naar de 2e klasse: I. A. van Asbeck, S. J. Bruin, H. M. van Doesburgh, Jb. Elte, R. de Kok, C. H. E. van de Laar, J. A. Schagen, P. Vlam, P. J. Bakker, A. D. C. Habermann, P. Sohotel, G. Slikker, T. C. Spruit, T. F. F. Visser eu H. W. Vonk. Voorwaardelijk bevorderd 7. Niet bevorderd 6. Van de 2de naar de 3de klasse: A. J. van Aken, S. J. C. Baert, P. de Beurs, J. G. Charmes, F. W. A. Haberman, A. M. Hoo- gerdnyn, E. M. N. Korving, P. Kuiper, H. B. van der Mey, C. Rijkers, J. C. Stum- phius, S. O. Woldringh, E. J. van der Mo len, J. Bok, J. H. Bra inlage, M. Dry ver, J. A. Gauw, A. Diemer Kool, L. van Leeu wen, J. J. den Hamer, W. Maalsteed, Joh. Manni, A. F. Sant eu D. Slikker. Voorwaardelijk bevorderd 9. Niet bevorderd 7. Van de 3de naar de 4de klasse C. J. Adriaanse, Joh. van den Berg, J. F. A. van Bruggen, J. W. Naudin ten Cate, G C. Dibbetz, J. Duinker, J. J. Heyting, G. Kip perman, C. G. Korflf, J. W. Kuiper, J. Krui- singa, G. W. J. Massa, W. Tj. Oepts, J.C. Piek, J. Reuvers, A. Ruymgaart, G. M. Uur- banus. Voorwaardelijk bevorderd 8. Niet bevorderd 1. Van de 4de naar de 5de klasse: C. H. J. van Breda, W. Gauw, A. J. M. Heyting, J. Hofer, M. J. N. Korving, C. de Mazure, J. J. B. de Jonge Oudraat, P. W, van Bleys- wyk Ris. Voorwaardelijk bevorderd 2. Niet bevorderd 6. Door den bliksem getroffen. Tydens het zeer hevig onweer van Zondag avond, werd een kwartiermeester van de marine, C. de R., aan de Hoofdgracht plot seling door het felle licht getroffen en een eind weggeslingerd, By een bewoner direct in buis gebracht, kwam by na een poosje weer by uit zyn bewusteloozen toestand en scheen onge schonden. In de Langestraat ratelde de bliksem on geveer kwart over elven door een openstaand venster van een perceel en verbrijzelde er vier groote ruiten. Do bewoonster, een bejaarde vrouw, die alleen te bed lag, nam op het panieke oogenblik ijlings de vlucht en veroorzaakte door haar gillen en schreeuwen on straat een heele opschudding onder de buren, die naar buiten waren gesneld. Postduivenvereenigir.g Hollands Noordpunt. Uitslag wedvlucht Arlon (België) afstand 370 K. M., op 17 Juli. Duiveu gelost 6 uur. Goed weer, bewolkte lucht. N. O. wind. In concours 37 duiven, le duif Jan van Haaren, 1 u. 48 m. 30 s. 2e i J.C. Deelder Jr., 2 u. 28 m. 11 s. 8e H. Moojj, 2 u. 28 m. 40 s. 4e J. C. Deelder Jr., 2 u. 87 m. 56 s. 5e S. Schellinger, 2 u. 40 m. 56 s. 6e H. C. Bakker, 8 u. 18 m. 12 s. 7e J. Korver, 3 u. 42 m. 4 s. Terug uit Brazilië. In do afgeloopen week arriveerde alhier het gezin van K. D., dat verloden jaar Mei op de allerschoonste voorspiegelingen, welke omtront emigratie naar Brazilië werden ge geven, naar dat land was vertrokken. Het jaar daar doorgebracht, is een aan eenschakeling van ontbering en tegenspoed voor de arme menschen geweest. Zjj zyn, schoon zoo goed als ontbloot van alles, over gelukkig weer op den geboortegrond terug te zyn. Die belooft wat. Zondagavond pikte de visscherman Arie B., die voor pleizier onder Texel aan het zeilen was, een 15 jarigen jongen op Bleeptouw, die daar in een bootje zoo goed als hulpeloos ronddreef. Uit zyn verhaal bleek, dat de deugniet reeds Zaterdagnacht het ouderlyk huis heimelyk had verlaten om, louter uil zucht naar avontuur, met vador's oud, gelapt eigendommetje een tocht langs de kust te ondernemen. Subsidiën Provinciale Staten. In de zitting van beden worden goedgekeurd: een subsidie van f3000.— voor de Ambachts school te Helder; idem van f900.voorde Zeevaartschool te Vlieland en idem van f 125.voor de Bewaarschool te Terschelling. Arbeidsvoorwaardsn Rijkswerklieden. Door den heer Passtoors zyn d.d. 21 Juni j.l. de volgende vragen ingezonden lo. Is liet juist, dat nopens verschillende verzoeken van de zyde van Rykswerklieden aan den Minister van Oorlog, betredende ver betering van arbeidsvoorwaarden, geene be slissing wordt genomen, in afwachting van bet Rapport van du Staatscommissie voor de Arbeidsvoorwaarden der Rykswerklioden, ingesteld by Kon. Besluit van 19 Mei 1908, No. 8? 2o. By bevestigend antwoord op de sub lo. geBtelde vraag: Is het bekend, of het daarin bedoelde Rap port eerlang mag worden tegemoet gezien 3o. Voor het geval zulks uiet spoedig te verwachten is Kan alsdan omtrent enkele der kenbaar gemaakte wenscben, niet reeds dadelijk een beslissing worden genomen De heer Cool, Minister van Oorlog heelt hierop d.d. 15 Juli geantwoord lo. Waar het meerendeel der kenbaar gemaakte wenschen een algemeene, ook ten aanzien van andere Departementen geldende, strekking heeft, werd het niet wenschelijk geacht den bestaanden toestand te wyzigen, zoolang de bedoelde Staatscommissie, die o. a. tot taak beeft voorstellen in te dienen om in de verschillende arbeidsvoorwaarden dor Rykswerklieden de noodige overeenstemming te brengen, daarmede niet gereed is. 2o. Blykens ingewonnen berichten by den voorzitter van genoemde commissie, kan hot bedoelde Rapport niet binnenkort worden tegemoet gezien en laat de stand harer werk zaamheden niet toe, met eenige nauwkeurig heid te bepalen, wanneer de commissie haar taak zal hebben beëindigd. 3o. Op verschillende verzoeken, die geen verband hielden met de taak der meerbe- doelde Staatscommissie, is reeds vroeger be slist geworden. By den Mimster bestaat niet het minste bezwaar om, bij aldien alsnog daarvoor in aanmerking komende verzoeken worden ge daan, deze in overweging te nomen. IJmuiden, 18 Juli. De hulploods H. Schol Kz. is van Willems oord in gelyke betrekking naar hier over geplaatst. Evonals vele vereenigingen heeft ook het Witto Kruis alhier veel last van klaploopers, die gedurende een groot deel van het jaar materieel halen op hnnne oude kaart. Door het bestuur is thans de goede maatregel ge nomen, dat na Augustus niets moer wordt afgegeven op een kaart van het vorig jaar. Hierdoor hoopt men te bereiken dat de con tributie beter op tijd wordt betaald. Anders vervalt men in de boete. Onweer en Overstrooming. Het onweer en de overstrooming, waarvan wij eergisteren nacht ook onze portie hebben gehad, en dat by velen eenige schade door lekkage on onderloopen heeft veroorzaakt, heolt gisterenmorgen in Noord- en Zuid holland danig huisgehouden. Op heel wat plaatsen is de bliksem ingeslagen, en overal heeft men last van het water gehad. In den Haag, in het oude gedeelte van de stad, zyn een massa woningen ondergc- loopen en hadden vele winkeliers groote schade door beschadiging van hun winkel voorraad In Amsterdam barstte het onweer om 3 uur los, en had men een noodweer, zooals ouden van dagen met scherp herinnerings vermogen beweerden nog nimmer te hebben beleefd. Het felle hemelvuur werd 9chier geen uogenblik onderbroken en tusscben het flitsen der stralen brak ratelend de donder, die uit- knetterde boven de stad en alle bewoners den slaap verstoorde. En onderwyl gudste de regen neer by zware stralen, spoelde in breede banen langs plaveisel eu daken, rees in de paden der stadstuintjes en sieperde door tus- Bchen reten en kieren, om straks onherstel bare schade aan te richten. Kelders, keukens en zolders, achterkamers en voorkamers, voor overstroomingen van alle mogelyken aard werd de brandweer dringend verzocht om toch hulp te bieden voor het werk, dat des loodgieters is, en waarvoor de brand weermannon zich dan ook niet beschikbaar konden stellen. Op de Weteringschans bluschte de brand weer den brand in een kubelhuisje van Electra, waar de bliksem was ingeslagen in perceel Haarlemmerdijk 53 werd op de binnenplaats een kleine brand gebluscht, veroorzaakt door bet inslaan van den bliksemhet hemelvuur veroorzaakte brand in een achterkamer van perceel 56 in de De Ruy terstraatvan per ceel Kerkstraat 107 werd de topgevel afge slagen in de ziekenverpleging inde'l'erHaar- straat sloeg de bliksem in den schoorsteen het gevaarte viel naar beneden en door een glazen lantaarn in het trappenhuis. In perceel Batavierstraat 52 ontstond een schoorsteenbrand en in al deze gevallen ver leende do brandweer hulp, terwijl zij uit het trappenhuis in de Ziekenverpleging alle ge vaarlijk hangende voorwerpon verwijderde. Van persoonlijke ongelukken werd gelukkig niets vernomen. In de straten der stad zag men bier en daar hevige verwoestingen aangericht door de geweldige slagregens. -■ Fundamenten van in aanbouw zijnde huizen werden geweldig geteisterd. Flanken en bal ken lieten los en de zandlagen werden groote, zwartgapende modderpoelen, waarin het voort- werken gistermorgen totaal onmogelijk bleek. Zandhoopen spoelden weg, gootsteenen, die verstopt geraakten, stroomden over. .De witte bazaarin de Kalverstraat by de Munt gevestigd, heeft door het verstopt gera ken van de dakgoten enorme waterschade ge kregen. In de magazijnen heerscht de grootst mogelyke wanorde, en al de subtiele batisten en linnen goederen doorweekt lagen opeen gestapeld on in de uitstalkast de kostbare etalage van Brusselsche kanten en Tenrif volkomen was wegggospoeld. En in het maga- zyn van kindergoederen aan den overkant der straat is eveneens door het hemelwater vreese- ljjko verwoesting aangericht. Honderden kin derjurken worden doorweek' in dit perceel gevonden, witte zyden hoedjes lagen verfom faaid neer en overal ook in dit perceel stroom de modderwater. De eigenaar van ,De witto bazaar" is genoodzaakt om zyn magazjjnen voor eenigen tjjd te sluiten. In een winkel van galanterie-waren in de Kalverstraat werd door hot regenwater de etalage gedeeltelijk weggespoeld. (Nieuw-Engeland" was zóó door het water geteisterd, dat het Maandagochtend niet kon openen. Statenverkiezing te Amsterdam district IV. By de gisteren gehouden verkiezing van een lid voor do Provinciale Staten in districtlV, ter voorziening in de vacature, on'.staan door hot bedanken van mr. J. C. de Vries, hebben de heeren mr. W. baron ltöell (lib.) 1112, H. Barnstein (V.-D.) 630 en Z. Gulden (soc.- dem.) 540 stemmen verkregen, zoodat her stemming zal moeten plaats bobben tusscben de heeren Röell en Barnstein. Levensmoede. Gisternacht omstreeks 2 uur bemerkte eeu waker van den particulieren nachtveiligheids dienst te Amsterdam dat ecu dame to water lag op de Heerengracht bij het Tborbecko plein. De waker sprong de dame onmiddellijk na en bracht baar op het droge. Het bleek dat de vrouw zich van bet leven had willen berooven. De waker nam een voorbijgaande auto en bracht de dame met dit voertuig naar hare woning aan de Keizersgracht gelegen. Op heeterdaad betrapt. Zondagmiddag omstreeks 3 uur ging de beer Sternheim, wonende op den N.Z. Voor burgwal te Amsterdam, even naar zijn kan toor ook op den N.Z. Voorburgwal gelegen. Groot was zyn verbazing, toen hij de deur aan de Btraat open vond, doch nog grooter toen ook de deur van het kantoor bleek opengebroken. Toen de heer S. zyn kantoor binnentrad, stond er plotseling tegenover hem eeu 19-jarige jongen, die al zyn aandacht beBteedde aan den geldtrommel van den heer S., waarin ongeveer f7000 aan bankbiljetten was geborgen. De beer S. wierp zich op den man, tengevolge waarvan een worsteling ontstond. Ten overvloede stampte de heer S. op den vloer, teneinde de benedenwonenden te waarschuwen. In het benedengedeelte van bet huiB is gevestigd de «Oranje Ijlbode Toevallig waren er eenigen van het personeel aanwezig, welke zich naar boven spoedden en met rereende krachten slaagde men er in den man te overmeesteren. Inmiddels werd de politie gewaarschuwd en geboeid werd de inbreker naar het bureau Warmoesstraut overgebracht. Hier werd hem onmiddellijk een verhoor afgenomen. Het bleek, dat de man recidivist is en reeds verschillende ver oordeelingen achter den mg heeft. Daar de man op heeterdaad betrapt word, werd het geld nog in de trommel gevonden. Wederom een „steker"? Zaterdagavond omstreeks 10 uur werd in het le Weteringplantsocn te Amsterdam de dienstbodo van een familie, in de omgeving wonende, door een als werkman gekleed persoon onverhoeds met een scherp voorwerp in het lickerschouderblad gestoken. In de apotheek van den heer Hempenius, op de Vyzelgracht, werd zy door een geneesheer, wonende op de Weteringschans, verbonden. Deze kon geluk kig constateeren, dat de wonde niet gevaarlyk was. By de politie van liet bureau Ferdinand Bolstraat werd aangifte gedaan. De gewonde kon alleen opgeven, dat zy gestoken was door iemand, die er als een metselaar uitzag en in gezelschap was van een tweeden op dezelfde wijze gekleeden man. De dood gevonden. De hardnekkige zelfmoordenaar Weiss te Reims, die tevergeefs het water, den strop, bet vergif, den revolver, het mes gebruikte, heeft thans zelfmoord gepleegd door verband watten, die hem na een operatie waren aan gelegd, in te slikken en daarna water te drinken. Hy stikte door de uitzettende watten- massa, welke 600 gram woog. INGEZONDEN. Aan de Redactie! In het laatste No. van Uw blad werd by den uitslag van het admissie examen voor de R. H. B. School wel vermeld van welke school de geslaagden afkomstig waren, doch was niet het geval met hen die afgewezen moesten worden. Wy stellen er prijs op mot het oog op onze school dit even aan te vul len. Wil ons dit vergunnen. Aan het toel&lings-examcu voor de R. H. B. School werd door twee leerlingen van de Groen van Prinster er -school deelgenomen. Slechts de eene, die ook toegelaten werd, werd geschikt geacht om de lessen te kun nen volgen, wat bereids den Directeur der H. B. S. was' bericht. Aan de ouders van het andere kind was het by herhaling beslist ontraden om teleurstelling te voorkomen, om haar aan te bieden. Te kort was zy op onze school. Slechts van September jl. volgde zy de lessen teu onzent. Verder achten wy bet niet alleen voor ons belang om er de aandacht op to vestigen, dat de oud-leerlingen der school, thans leer lingen der R. H. B. School, die werden toe- golaton op een verklaring van 't Hoofd der Bchool, waaruit bleek dat deze hen in staat achtte, 't onderwys met vrucht te kunnen volgen, niet ëdn bleef zitten, maar dat allen zelfs onvoorwaardelijk naar eene hoogere klasse werden bevorderd. Wij vertrouwen dat U deze aanvulling als .Ingezonden" wel zult willen plaatsen. Voor die welwillendheid onzen dank. Het is onze gewoonte niet over onze school in 't publiek te scbryven, zoodat wij U niet veel moeite daarmede zullen veroorzakenvoor ditmaal weken wy er van af en meenden tot publiceeren verplicht te zijn. Namens het bestuur der Vereeniging «Laat de Kinderkous tot mij komen". C. Stadig, Voorzitter. M. J. Wallast, Secretaris. Correspondentie. De „Vischmarkt". Een onzer lozers schryft ons, naar aan leiding van het stukje over de Vischmarkt, dat naar zjju meening aan deze omgeving den naam van wylen den godsdienstonder wijzer J. Rinner kan worden verbonden. Zeer velen, zoo schryft hy, kunnen zich nog zeer goed herinneren met welk een volharding en steeds opofferende liefde Rinner daar ge durende bijna 50 jaren werkzaam was. Advertentiën. Geboren: Dirk Hendrik, zoon van PIET DORTMUNDT en A. E. DORTMUNDT-Buok. Helder, 18 Juli 1910. Vlamingstraat 40. Ondertrouwd K. Th. Jullens, Sergt.-Maj, d. Infanterie, en C. Zwaai. Helder, 15 Juli 1910. Qoversstraat nr. 18. Huwelijksvoltrekking 28 Juli 1910. Ondertrouwd Pieter van der Schans en Aaltje Mets. Oudeschild, Texel, 16 Juli 1910. Huwelijksvoltrekking 28 Juli a.s. Namens: J. DAAMEN en Echtgenoote. Heden overleed te Den Burg op Texel, na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader Willem Schaatsenberg, in den ouderdom van 78 jaar. Th. BROUWER. A. BROUWER- Schaatsen berg. Helder, 15 Juli 1910. Algemeene kennisgeving. Heden overleed plot;eling te Hil versum, in den ouderdom van byna 48 jaren, rayne innig geliefde Echt genoote, Mejuffrouw Geertruida Jacoba Maria van Wijk. Uit aller naam K. RIJPER. Amsterdam, 17 Juli 1910. Czaar Peterstraat 33. Heden heeft de Heer tot zich genomen, na een dag van smarte lijk lyden, onze jongste lieveling Maria Rika, in den aanvalligen leeftijd van 4 maanden en 1 week. Diep betreurd door haar Ouders en Zusje, HENDRIK VAN DOK. MARIA VAN DOK-Bijl. ZIJTJE VAN DOK. Helder, 19 Juli 1910. Brouwerstraat 32. Voor de vele bewijzen van belang stelling, ons betoond in de dagen tus scben 2 en 16 Juli, zoowel binnen als buiten deze gemeente, betuigen wij onzen welgemeenden dank. A. J. VAN ZWEDEN en Echtgenoote. Helders Gemengd Koor. De LEDEN worden dringend verzocht Woensdagavond ten 8 uur present le wezen. Het Bestuur. tiÊËÊÊÊK** In dn veiling van 27 JULI a.s. zal nog worden verkocht: Het Huis met Stal, Boet en Erff aan de Prinsenstraat nr. I, groot I ore 35 centiaren. Notaris STAMMES. VERHUISD van late Molenstraat 2 naar Beleefd aanbevelend, D. C. FRANKFORT, Meubelmaker. Zeevaartschool ta HELDER. Do inschrijving van leerlingen voor den tweejarigen cursus aan bovenge noemde school, zoomede voor den met 1 September a.s. aan die inrichting te openen Machinistencursus ter opleiding van de diploma's by de koopvaardij is geopend tot 25 Juli a.a. Aangiften en inlichtingen bij den Directeur eiken Maandag, Woensdag en Zaterdag, 's namiddags van 2 l/B 4 uur, aan de Zeovaartscbool. GEVRAAGD «en net Dagmeisje voor heele dagen, v. g. g. v. Aanbieding 's avonds n& half acht. Adres: Bureau van dit blad. en se Kiasse OP van DEN HELDER, ANNA PAULOWNA, SCHAGEN, N.-SCHARWOUDE, HEER- HUGOWAARD en ALKMAAR naar AMSTERDAM en terug. Inlichtingen aan de Stations. Zie de aanplakbiljetten. Heen en terug op één dag 2e klasse f 1.50, 3e klasse ff I.—. Terug den volgdenden dag (Alkmaar uitgezonderd) 2e klasseff 2.-. 3eklasseff 1.25. Wordt gevraagd in een burg erg ezin een Meisje, 16 17 jaar. Adres: Oude Kerkstraat nr. 20. Gevraagd een net MEISJE, van 's morgens 9 u. tot 's middags 5 u om een kindje bezig te houden. AdresBureau van dit blad. Bij HERMAN NYPELS, Kanaalweg 165, kunnen geplant.! worden yoor atelierwerk 2 bek.eme Kl.Srne.k.r. legen vut loon. Terstond gevraagd een SMIDSKNECHT, bekend met hoefbeslag. AdreoH. LANSER, BlauweKeet,Koegrae.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2