J. VAN WILLIGEN, Grooten Uitverkoop BRIEF 0NN00ZELE SCHAAPJES. duizend: kaarten OP R_EIS Goedkoope Trein Slooperij „MABHIX K0FFEBS en TASSCHEN. WESTSTRAAT nr. 87-90. S. A. IANNEW ASSER ZONEN. Een blecke, slechte Gelaatskleur Oproeping» C. DE BOER J?. TE KOOP REISKOFFERS, TASSCHEN, zeer solide, TASSCHEN, geheel m leder, KOOPJES KOOPJESKOOPJES Marine en Leger. Ilr. Ms. „Piet Hein" is 26 dezer van Hergen vertrokken met bestemming naar Nieuwediep. De torpedobooten „G 11", de „Pangrango" en de „Ophir" zijn gisteren te Antwerpen aangekomen en zullen aldaar tot i Augustus verblijven. De stufinuziek der Marine zal dit jaar van -1 tot 6 Aug. te Leiden, van 6 tot 10 Aug. te Rotterdam, van 10 tot 20 Aug. te Hellevoetsluis en van 20 tot 29 Aug. te Amsterdam verblijven. De machinist L. Q. R. van Schie, geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Schorpioen", wordt 1 Aug. a.s. geplaatst aan boord van de „Balder" als chef der machinekamer. Aan de Marine-machinisten-school te Hellevoet- sluis zijn met 25 Juli bevorderd tot sergeant-ad- spirant-machinist de korporaal-adsp-machinist H. van der Hilst, M. de Vries, A. J. Tijmensen, B. de Krey, M. P. C. Visser en W. F. C. Kramer en tot korporaal-adsp.-machinist, de adspiranten A. W. Zuidweg, J. N. Gons, H. Uurbanus en 3. B. Louis. vreemde sinjeurs huis-gezellig over de tee- waarin het heet, dat hy het wel was en in de Getrouwd Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij-Nedeiu.and. K. W. II (thuisreis) vertr. 26 dezer v. Genua. Lombok (thuisreis) arriv. 25 dezer te Caineron. Vondel (uitreis) vertr. 26 dezer v. Southampton. Rembrandt arriv. 26 dezer v. A'dum te Sabang, K. W. I (uitreis) vertr. 27 dezer v. Suez Rotterdamsohe Li.ovd. Gogor (thuisreis) arriv. 25 dezer te Marseille. Ooentoer (thuisreis) vertr. 26 dezer v. Port-Said. Kediri vertr. 26 dezer v. Hamburg n. R'dam. Tabanan (uitreis arriv. 27 dezer te Marseille. Ternate (uitreis) is 27 dezer Dover gepass. Koninklijke Hollandschk Llotd. Frisia (thuisreis) vertr. 23 dezer v. Montevideo. Zeelandia (uitreis) vertr. 25 dezer v. Lissabon. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. Fr. H. (thuisreis) pass. 24 dezer SL Michaels. Pr. d. Ncd. arriv. 26 c lezer v. A'dam te Paramaribo. Pr. W. V. vertr. 27 dezer v. Paramaribo n. A'dam. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzendingsweg p. zeepost via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam p. Holl. mail via Genua p. Holl, mail via Marseille p.Fransche m.via Marseille (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Napels D.tum der terl?®??3? p..tbe..rgl^|ypoyk: i 1» Au,j.|7.- 29 Juli 7.— 's av. i 10 Aug. 7.— kening in Korff's étalage, plan, dat duidelyk laat zien, hoe de omgeving daar in den toe komst kan worden. Een hunner, 'n kregel-stemmende kwast, met het geld van den barbier in den zak, zeven dagen baard om de kin en 'n honderd duizend-gulden-fantasie in het leege brein, wiens aibeeldsel in chocolade, taai-taai, marsepyn, pypaarde, hoofdkaas, krenten mik, zoethout, cherving gum, roomys, scheer zeep, macaronie, drop en andere populaire materiën prachtig kon gloriën, een foei- mager manneke zag ik met de allures van 'n coquette dienstbode een paar minuten heen weer stappen, als en weerhaantje op de hielen draaien en gedurig onuitstaanbaar rewichtig wyzen naar den grond vlak by ïem, naar de paden daarop aangegeven, naar de boomen, naar de huizen links ter zyde, naar de kerk, terwyl-ie op schamperen toon van alles heel wat had te zeggen. Jongeheer in zijn gezelschap stroo- ;eel haar, dweperig kalk-gezichtje, opkomend [neveltje, grys pakje, bruine schoenen zuigt en blaast behagelijk aau een sigaret, stinkend vodjo, met de hand zelf gefabriceerd. Hy luistert stilletjes, droomerig, sentimenteel toe. Met kniezerig trekje om den nens. Geeuwerig en vervelend. Om ten slotte ge ducht uit z'n slof te schieten over een ellen dig »gat" van Noord-Holland ha, hal op do kaart nog wel haantje-de-voorste Spaar me asjeblieft hot navertellen in détails. Ik zou uw gevoelige ziel wellicht prikken, uw goed Heldersch hart stellig even pynigen, lezer, onder het noemen van staal tjes, die werken als champagne en genoeg verklaren, hoe men van uit andere oorden deB lands soms op tergende wijze over onze plaats durft pruttelen Kom, kom Niet mogelyk Hm. Ik heb er waarlijk geen pleizier in, ik mis de lust om wat zotte praatjes te verklappen van een stel reizigers, die alB meteoorsteenen plots binnenvallen, even hier en daar gaan neuzen en dan weer vertrekken. En toch Zulke doortrekken- den of toevallig verdwaalden, die zóó klotsen, moet je in de gaten houden. Want ze ver tellen met radde tongen hun meening verder, steeds wyderen kring. Zoodat deze ge meente langzamerhand als van zeer ver dachte kwaliteit wordt, beter: reeds is voorgesteld. i 24 Aug.|t2'sraidd Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: p. Eng. mail via Brindisii 5 en 19 Aug.|8.30'9mor. p. Holl. mail via Genua 2 en 16 p. Holl. mail via Marseille 9 en 23 (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.via Marseille 29 Juli. p. Duitsche m. via Napels 10 en 24 Aug, Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.viaMarseille p. Duitsche m. via Napels eiken Vrydag 2 en 16 Aug. 9 en 23 Aug. 29 Juli 10 en 24 Aug. 8.30'smoi 7.— 's av 3.30's nan: Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam p. mail via Southampton (alleen op verL der afz.) p. mail via Queenstown p. mail via New-York. p. mail ia St. Nazaire 4 en 18 Aug,j7.— 1 en 15 Aug.17. eiken Vrydag |3.30'snam 5 en 19 Aug.|3.30'«naro 7 Aug.|7.'s av. Naar Curayao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdaral 4 en 18 Aug. 7.'sav. mail via Southampton eiken Dinsdag of Queenstown. en Vrydag p. mail via Hamburg 30 Jul (alleen op verl. der afz.)| I Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost via Amsterdam j 4 en 18 Aug.[7.'s r\ talleen op verl. der afz.) p. mail via Southampton! 1 en 15 Aug.|7.'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 3.30 's namiddags. Ingezonden Mededeelingen k 20 cent per regel. is meestal het gevolg van arm of slecht bloed, en verschijnselen als hoofdpijn, zenuwzwakte, prikkelbaarheid, lusteloos heid, doffe oogen en stekende pijnen in borat, rug of lendenen zijn de voor naamste symptomen die aanduiden dat het bloed den kracht mist om het lichaam te voeden. De Palm-Pillen zijn een speci fiek versterkingsmiddel voor het bloed en een tijdig gebruik der Palm-Pillen zal het gevaar eener totale uitputting bijtijds keeren. Tienduizenden menschen in de geheele wereld kennen de Palm- Pillen en hebben hunne weldadige, ge nezende werking ondervonden. Probeert ze eensge zult er baat bij vinden. De Palm-Pillen kosten per doos slechts cents en zijn verkrijgbaar bij de voor naamste Drogisten en Apothekers. Cen- traal-Depót278 Heerengracht, Amster dam. Park achter het Paleie. Zondag 31 Juli van 45| uur muziekuitvoering van de Koninklijke Marinekapel, or.der directie van den Onderkapelmeester C. F. W. Wemecke. 1. Am schonen Strand der Elbe. Marsch. R. Vollstedt 2. Ouverture. Koning Mijdas R. Uilenberg. 3. Valse. Interrompue L. Montagne. 4. Fantuisie de 1'op. „Les Pècheurs de Perles" G. Bizet. 5. In der Fremde Romance Brinkley Richards. 6. Cortège de BalletL. Montagne. 7. Mazurka exentriqueP. Lincke. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 29 Juli. Vergadering van den Raad der gem. Helder, op Dinsdag 2 Augustus '10, 'sav. ten 7J uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Herstemmingen art. 50 Gemeentewet. 3. Voorstel in zake proeftuin te Koegras. 4. Verkaveling bouwterrein Polderweg en Van Galenstraat. 5. Wyziging Reglement Zeevaartschool. 6. Voorstel in zake Ambachtsschool. 7. Aanbieding Gemeente - rekening, dienst 1909. 8. Benoemingen. De heer H. Wyohman, onderwijzer alhier, heeft te Amsterdam met gunstig gevolg exa men afgelegd voor de hoofdacto. De heer P. H. Kamp alhier is geslaagd voor het eindexamen R. H. B. School. Rond de Wssterksrk. 27 Juli. Op een bank aan den schaduw kant van de Laan beraadslagen een paar Waarom zouden we het onder stoelen of banken steken We leven in een stadje, waar nog heel wat valt te doen om het aantrekkelijk te maken. Wie eeu open oog en een warm hart voor natuurschoon heeft, zal zelf kunnen aanwyzen de ietwat gore, armoedige, smakelooze punten hier ter stede, stiefmoederlijk bedeelde, bjjna vergeten diu- gen, die noodzakelijk in aanmerking dienen te komen voor verandering en verbetering. Er zyn jaren gepasseerd, dat miserabele indrukken van verscheidene plekjes aan nuchtere, fijne ópmerkers stof gaven tot spotternij en een zekere minachting. Och, op den duur raak je aan het aller- loelyksto gewoon, gehecht, hoor ik koud, onversohillig mokken. En daarby't uitzicht om mooi on groot te worden is ons toch ontzegd. Voor deu drommel, die zoo plachten te redeneeren 't Bevordert ongetwijfeld het minst de plaatselijke belangen. Zouden we aan den vooruitgang geen aandacht schen ken Met wat goeden wil een poging wagen om iets te bereiken Zoodat we den vreem deling nog eens met voldoening kunnen ontvangen en rondleiden? Door de gedaante-verwisseling aan het Stationsplein is alvast een belangrijke stap gedaan. Nn verder. In het westeljjk deel ligt een flink, daartoe zeer geschikt terrein te wachten op hervorming De tegenwoor dige Laan, sinds langen tyd onoogelyk, slor dig, verwaarloosd, moet bevrijd worden van de heele ontsierlyke rompslomp. Een over tollige massa boomen, die elkaar hinderen in den groei. Spijkerharde grond. Met kuilen en gaten en rommel. Van model door gras- aanleg geen sprake. Behoorlyk afgezette paden ontbreken. Een ieder kan loopen naar willekeur, 't Is niet anders dan een wilder- nisje aan den straatweg, dat eerst een degi lijk, een fraai, een prettig gezicht zaljgeven als op een goeien dag de spade er in gaat en datgene tot stand komt wat Helder s Belang" beoogt. Verdronken. Eergisteren zyn te Genemuiden twee pas sagiers van de stoomboot Meppel III, van Amsterdam komende, een tante en haar nichtje van 11 jaren, het dochtertje van den baken meester van Genemuiden, by het overstap pen van do boot in een roeibootje, door kan telen verdronken. Het vleselijk drama te Lochem. Te Lochem had Dinsdagmiddag 5 unr de teraardebestelling plaats van do slachtoffers. Er was een ontzaglyke belangstelling. De heer Koyzer, onderwijzer te Lochem, sprak in het sterfhuis een roerend woord. Aan het graf sprak de heer A. Vromen, nit Zutfen, die vroeger te Lochem woonde. Hy herdacht de zeer vrome levenswyzo van de vermoorden en herinnerde hoe Bachrach op den grooten Verzoendag de Gemeente in gebed voorging. Hy eindigde zyn rede met een woord van troost en berusting. De broeder van den dader was niet staat de plechtigheid by te wonen. Hy ver keert in zeer overspannen toestand. Ande re naaste familieleden van de beide slacht offers waren echter by de teraardbestelling aanwezig. Het eerst werd het stoffelyk overschot van de oude vrouw ter aarde besteld, daarna dat van den man. Inval in een speelhuis. Te Oostende zoo meldt de f Daily Mail» heeft de politie een inval gedaan in de Literaire Sociëteit, waar een talryk gezel schap baccarat speelde. De politic nam den inzet in beslag, te zamen een f 170,000. Jack the Ripper. Er zyn menschen, die gelooven, dat Jack tho Ripper, Jaap de Snyder, de man van de afgryslyke moorden op vronwen in Londen's Oosteinde, nog leeft. Trouwens, men heeft nooit kunnen vaststellen wie het geweest is en mogelyk is 't zeker dat hy nog rondloopt of misschien ergens in een krankzinnigen gesticht zit. De kwestie van die moorden wordt tegen woordig weer in de Engelsohe pers behandeld, en wel naar aanleiding van het optreden van dr. Forbes Winslow Deze vroeg den politie rechter in Bow-street of die iets doen kon voor den man William Grant. In Februari 1895 werd die Grant voor dien medisch student wegens het verwonden van een vrouw in Whitechapel, in dat Oosteinde van Londen, tot tien jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Terwyl hy in de gevangenis was voor dat misdryf, waaraan hij zich onschuldig bekende, zei men, dat hy Jaap de Snyder was. De politie deed onderzoek en kwam tot de slotsom, dat hy het niet was. Nn hy op vrye voeten is, zyn er brieven in de krant verschenen, gevangenis is overleden. Dr. Winslow, die beter weet, trekt zich het lot van den man aan. Een paar dagen geleden kreeg hy een brief van een dame n Australië, die hem Bchreef dat zij den armen Grant, beschuldigd van Jnck's moorden, wilde helpen. In 1889, in welk jaar de laatste moord werd gepleegd, verloofde zy zich te Melbourne met iomand, van wien zy, door eenige dingen die zy te weten kwam, de overtuiging kreeg, dat hy Jack the Ripper w&b. Zij beschreef in haar brief voortB, hoe de moorden waren uitgevoerd en de ge woonten van den man, o.a. hoe hy steeds een mes bij zich droeg. Zy gaf hem aan bij de politie. Hoe het hem verder in Australië verging, deelde zy (of deelde dr. Winslow) niet medewel dat hy nu in Znid-Afrika werkt. Dr. Winslow kent zijn naam en adres. Grant vervolgde dr. Winslow is nu Marylebone (Londen) in het werkhuis. Wat kan er gedaan worden, vroeg de dokter om de brieven uit de krant te houden, waarin Grant voor Jack the Ripper wordt uitge maakt De politierechter zeiLaat hy een aan klacht indienen tegen de schryvers van de brieven. Daarop ging dr. Winslow, die van Grant vergezeld was, heen. Pers-gae De Berlijnsclie correspondent van het (Han delsblad' schrylt: Nu Amsterdam steeds meer electrisch ver licht wordt, kan het zyn nut hebben te wijzen op de ondervinding in Berlijn opgedaan met het nieuwste middel tot straatverlichting, het pers-gas. Berlyn de best verlichte stad ter weield, naar men zegt schaft in de hoofd straten het electrisch gloeilicht af, om het plaats te doen maken voor pers-gas. De eerste proef werd genomen in 1902. Deze slaagde niet byzonder. Eerst toen het gelukte ,Invert- lampen" te fabriceeren voor pers-gas, begon de zegetocht. Eind 1908 was 40 kilometer straat met pers- gas verlicht, en de projecten zijn gemaakt voor nog 95 kilometer binnen enkele jaren. Meer en meor wordt de electrische bol ver drongen. En wie dan ook de moeite genomen heeft een vergelyking te maken in de licht sterkte, zal zich hierover niet verwonderen. Het pers-gas kan practisch in iedere licht sterkte aangewend worden. Het heeft de eigen schap zich met de noodigo verbrandingslucht te mengen, terwyl aan het gewone gas buiten lucht toegevoerd moet worden, waardoor het warmte afgeeft, die voor de lichtvorming verloren gaat. Bij pers-gas wordt de warmte nagenoeg zonder verlies in licht omgezet. Het aansteken geschiedt automatisch, zoodra de pompen beginnen te werken. Wat de rentabiliteit betreftEen pers-gas lamp met drie vlammen en een lichtsterkte van 4000 Hefner kaarsen, kost per unr 24.70 pfennig berekend naar den eenheidsprijs te Berlyn van 12.35 pfennig per kubieken meter een booglamp met een Bterkte van 3100 kaarsen kost per '-uur 83 pfennig berekend naar den eenheidsprijs te Berlijn van 40 pfennig per kilowattuur. Pers-gas is voel goedkooper dus. En waar schynlijk, omdat de vlam veel en veel zachter licht verspreidt, is het beter voor de oogen dan electrisch licht. Bovendien brandt het gelijkmatiger. E. J. Pronk, die, ook namens hunne wederzijdsche familie, dankzeggen voor de vele blijken van belangstelling by hun lmwelyk on dervonden. Helder, 27 Juli 1910. Getrouwd C. J. F. Denker en C. Sonstral, die, mede namens wederzydsche familie, bedanken voor de betoonde belangstelling. Helder, 27 Juli 1910 Getrouwd J. Drijver en E. Smits, die, ook namens wederzydsche familie, hartelijk dankzeggen;-voor de talrijke blij ken van belangstelling by bun huwelijk ondervonden. Helder, 27 Juli 1910. Uit den Omtrek. Texel, 28 Juli. Een auto-ongeluk in onze gemeente be hoort daarom wel tot de zeldzaamheden, omdat de auto's zelf er zeldzaam zyn. De hier ver toevende familie van L. had zulk een voer tuig meegebracht. In matige vaart werd er mede getoerd, waarby ook enkele ingezetenen van Oosterend zich bevonden onder de ge- □oodigden. Niet ver van den Koogerweg achynt een defect aan het stuur te zyn ont staan ec geraakte de auto in een sloot te water. Sommigo passagiers bekwamen min of meerdere ernstige kwetsuren. Tot de ern stig verwonden behoorde de hier algemeen zeer geachte heer J. Daalder Dz., die be langrijke kwetsuren aan 't hoofd en do armen had bekomen. De doktoren Over en Wagen maker verleenden hnn goede dienBten aan de gekwetsten. Gelukkig is de toestand van de heer D. niet zorgwekkend, üet voertuig werd 's namiddags met veel moeite met man en maebt weer op 't droge gewerkt. Tot de geslaagden voor de hoofdakte L. O. behooren ook onze voormalige plaatsgenooten, de heeren J. Cz. Duinker, onderw. te Yelsen en D. L. Daalder, onderw. te Blaricum. Van 20 tot 28 Juli zyn van hier weer uit gevoerd 771 lammeren, 474 schapen, 8 koeien, 7 kalveren en 14 varkonB. Voor lammeren werd betaald f 12.Af 14.5^. en voor schapen f 18.A f24.50 per stuk, Vlieland. Het Duitsche stoomschip „Karlsruhe" van Stolpmunde naar Rotterdam bestemd, kwam hier wegens slecht weer en gebrek aan steen kool binnen, ankerde te Terschelling en zette de reis via Nieuwediep naar Rotterdam voort. Bij dit nummer behoort een bijvoegsel. Stoomtram HELDER-HUISDUINEM. Dienstregeling 1910. Gewone Dienst. Vertrek van HELDER, Kruisweg. 12.- 1.30 2.30 3.30 4.80 5.80 6.80 7.80 8.30 Vertrek van HUISDUINEN, Tramstation. 11.30 1.10 2.10 3.10 4.10 5.10 6.10 7.10 8.10 Zondagsdiensti op Zon-, feest- en byzondere dagen, mits gunstig weer. Zie de halteborden. Vertrek van HELDER, Kruisweg. 12.— 1.80 2.— 2.30 3.— 3.30 4.— 5.— 5.30 6.— 6.30 7.— 7.30 8.30 9.— 9.30 10.— Vertrek van HUISDUINEN, Tramstation 11.30 1.— 1.30 2.— 2.30 3.— 3.30 4.30 5.— 5.30 6.— 6.80 7.— 8— 8.80 9.— 9.30 Advertentiën. Ondertrouwd N. J. J. de Voogd, Docts. Nederl. lett., Leeraar R. H. B. S. en Betsy W. Ephraïm. Helder, Enschedé, Gronauscbe Weg 102. 29 Juli 1910. Ondertrouwd Fredericus Gerardus van Kooten Johanna Elisabeth Stecher. Amsterdam, Helder, Torensteeg nr. 24. Huwelijksvoltrekking 10 Augustus a.s. 26 Juli 1910. R. Lenghaüs Burgemeester en Wethouders van Hel der brengen ter algemeene kennis, dat door den heer M. H. J. GROENENDIJK, Arts alhier, zitting zal worden gehouden tot kostelooze inenting en herinenting op WOENSDAG 3 AUGUSTUS e.k., 's namiddags ten 2 uur precies, in het gebouw aan de Kerkgracht, naast het Weeshuis. De ouders worden uitgenoodigd de geboortebewijzen van de kinderen, waar voor inenting wordt verlangd, mede te nemen. Helder, 27 Juli 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN STEIJN, Burgemeester. UURBANUS, Secretaris. Mevr. VAN DEN BOSCH, Paleis 4, verhinderd MAANDAG 1 AUGUSTUS a.s. te ontvangen. Wie te vorderen heeft van-, verscbul digd is aan- of borgtochten bezit getee- kend door den Heer AUGUST PETER JAC0BUS GERARDUS MAlGRET, gewoond hebbende te Helder en overleden in het gesticht „Meerenbkrg", wordt verzocht daarvan voor 15 Augustus 1910 opg; afgifte of betaling te doen ten kantore van Notaris STAMMES te Helder. Huishouding. Een beschaafde juffrouw P-G. biedt zich aan als juffrouw in de huishouding, liefst bij een eenig Heer. Hoog salaris geen vereischte. Franco brieven motto Huishouding" bureau van dit blad. DAGDIENSTBODE gevraagd, niet beneden 17 jaar en van goede getuigschriften voorzien om op 5 Augustus in dienst te treden. Zich op 3 Augustus e.k. aan te mel den Buitenhaven 24 te Nieuwediep. Wordt gevraagd eene flinks zindelijke DIENSTBODE- tegen nader over een te komen huur. Adres in persoon in Hotel „Bellevue". GEVRAAGD een net KINDERMEISJE, van 9 5 uur. Adres: Mevrouw SCALONGNE, Bin nenhaven nr. Ia. Wordt gevraagd in een burgergezin een Meisje, 16 k 17 jaar. Adres: Oude Kerkstraat nr. 20. Een JONGEN gevraagd vuor Dinsdag en Vrijdag, van 's middags half twee tot half vijf, op het Bureau „Vliegend Blaadje", Spoorstraat 99 Een Kleermakersjongen of gevorderd Leerling gevraagd. Adres: Weezenstraat 49. Een nette COMMENSAAL ge vraagd. Adres: Schagenstraat nr. 95. ƒ1.60 A CONTANT HELDER s HET BESTUUR DER VEREENI6ING VOOR VOLKSHUISVESTING - „HELDER", - t! HELDER, verzoekt prijsopgave van Bouwterrein. Aanbiedingen worden vóór 16 Augustus a.s. ingewacht, by den Secretaris-Pen n i n gmeester, Hoogstraat 106. in de „TUINTJES" op ZONDAG: Alle dagen geopend. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOEB. Holl. Uieren Spoorweg Maatschappij 2e en Se klasse, op WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1910, DEN HELDER, A.-PAULOWNA, SCHA- GEN, N.-SCH ARWOUDE, HEER-HUGO- WAARD, ALKMAAR, HEILO, CASTRI- CUM, UITGEEST, KROMMENIE, WOR- MERVEER, KOOG ZAANDIJK, ENKHUI ZEN, BOVENKARSPEL-GROOTEBROEK, HOOGKARSPEL, WESTWOUD, HOORN, AVENHORN, OOSTHUIZEN, KWADIJK- EDAM, PURMEREND, OOSTZAAN en ZAANDAM naar BAARN of APELDOORN en terug. Heen en terug op één dag: 2e klaars f 1.50, Seklassefl.- Terug den volgenden dag: 2eklassef2. 3e klasaef 1.25 Inlichtingen aan de Stations. Zie de aanplakbiljetten Stoomzuivelfabriek „DE WIJK". cfc Zn BEVERWIJK. M f. RBES «LKMAARSCHE WEG. Karnemelk met Gort 10 ct. p. flesch. Karnemelk per flesch 5 ct. Dagelijks versch te bekomen. Onder controle van het laboratorium van Dr. F. BASEN AU, Amsterdam. Depothouder: T. C. 00VERS Az., 2e Vroonstr. nr. 67. Aan de Burger-Avondschool te Hel der wordt gevraagd een Lee raar in het handteekenen. Het aantal lesuren bedraagt 8 per week, waarby komen 2 tydelijke les uren. Hét salaris bedraagt f35 of f25 per wekelijksch lesuur, al naar de be noemde al of niet in het bezit is van bevoegdheid volgens de Wet op het Middelb. Onderw. Duur van den cursus 1 October— 1 April. Stukkeu (adres op zegel) worden franco ingewacht by den Burgemeester van Helder vóór 15 Augustus Aangeboden gem. Kamers met Pension, aan den Kanaalweg. Adres: Bureau van dit blad. Te huur het geheel nieuw on naar de eischen des tyds ingericht ruim Bovenhuis, Bassingracht No. 4, be vattende vestibule, 7 kamers, keuken, W. C., erker en balkon, voorzien van gas- en waterleiding. Huurprys f300.-. AdresBenedenhuis. TE HUUR een ruim Winkelhuis, zeer ge schikt voor Melk of Groenten-affaire, Kanaalweg, tegen f200 'sjaars. Te bevragen Spoorstraat 70. TE HUUR een ruime WERKPLAATS, ook geschikt voor bergplaats, aan den Dykweg. Adres: Kanaalweg 113. TE KOOP en TE HUUR enkele en dubbele Lieren, IJzeren Blokken en Staaltrossen, tot 30 ton lichtver mogen, alsmede Kettingen, Touwwerk, Blokken, Haken, Zuig- en Perspomp, Com- passen, Zeekijkers, Spanschroeven, Ballast Schoppen enz., alle soorten geijkte Ge wichten, Bascule, alles zeer goedkoop. Adres: Spoorstraat 17, hoek Spuistraat. OCTANT byna nieuw, ter overname aangeboden, voor zeer verminderden prys. Adres: Bureau van dit Blad of Egelantiersgracht 18, Amsterdam. Teakhouten en Amerikaansche Dekdelen, zware eiken en grenen Balken, Huidplanken, eiken Vloerleggers, Timmer- en Brandhout, enz., enz Ligplaats: Binnenhaven, tusschen de Scheepswerven „Lastdrager" en „De Hoop", te HELDER. zeep solide, lengte 70 cM.f4.-. 80 cM5.-. 90 cM6.-. 100 cM,7.-. REISMANDEN, prsterk, 70 cM. 1 875, 76 cM. 14.26, 80 cM 14.76. f0.90, fl.-, f 1.10, f 1.20, f 1.35. vindt men werkelijk alleen in den in de KANAALWEG 148-149, ZUIDSTRAAT 82, LANGESTRAAT 64. Een ieder profiteere van onze werkelijk goedkoope aanbieding Aanbevelend, A

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2