Balmuziek Zonder twijfel Slooperij JARNIX OPENBARE VERKOOPING WAARSCHUWING. GROOT TUINCONCERT TE KOOP THEE. „HET OUDE ïlCTUAIMir. Tandarts Ansingh QRAVENSTRAATnr.54», Zuidstraat No 72 A. MIJNHARDT Abb Apotheker, Kanaal weg 147, to. de Molenbrug. lej. 1. P. WIJIHA«»EL. Uurwerk, Goud en Zilver yr p. HARTE. KEIZERSTRAAT 25 Marine en Leger. Minist. Beschikkingen. Gesteld ter beschikking van den gouverneur-gene raal van Ned.-IndiëO. Coster, P. A. Lijbaart, S. J. Schoort, J. A. Thysse, J. G. R. Maandag, V. Grisnigt, G. J. Lukaart, H. Roelink, E. J. Tjerkstra en W. C. Harinck, ten einde te worden benoemd tot derde stuurman bij de gou vernements-marine daar te lande. Stoomvaart berichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Bali (thuisreis) passeerde 24 Aug. Perim. Koningin Wilhelmina (uitreis) vertr. 24 Aug. v. Suez. Koning Willem II (uitreis) pass. 24 Aug. Quessant. Koning Willem III (thuisreis) vertr. 23 Aug. v. Genua. Surnatra (uitreis) arriveerde 24 Aug. te Padang. Lombok (thuisreis) arriveerde 23 Aug. te Havre. Rotterdambohe Lloyd. Tnmbora (thuisreis) vertr. 22 Aug. van Port-Said. Solo arriv, 23 Aug. van Rotterdam te Batavia, tvediri (uitreis) passeerde 23 Aug. Quessant. Menado (thuisreis) vertrok 23 Aug. van Port-Said. Rindjani (uitreis) arriv. 24 Aug. te Marseille. Koninklijke Hollandschk Lloyd. Ainstellund (uitreis) pas. 22 Aug. Fernando Noronha. Eemland (uitreis) vertrok 23 Aug. v. Duinkerken. Zuelandia (thuisreis) arriv. 24 Aug. te Santos. Maasland arriveerde 25 Aug. van Buenos-Ayres en Brazilië te Amsterdam. Kon. West-Indische Maildienst. Prin9 der Nederlanden arriveerde 22 Aug. van West- Indiè te New-York. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzendingsweg Datum der ter postbezorging. Tydst.der laat. busl. a/1» Postk p. zeepost via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille p.Fransche m. via Marseille (voor Surnatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Napels 2 en 16 Sept. 26 Aug. 30 Aug. 6 en 20 Sept. 26 Aug. 7 en 21 Sept. 7.- 'sav. 7.— 's av. 7.— 's av 3.30's nam 7.— 's av. 12'smidd. Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: p. Eng. mail via Brindisi p. HolL mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.Franschem.viaMarseille p. Duitsche m. via Napels 2 en 16Sept. 30 Aug. 6 en 20 Sept. 26 Aug. 7 en 21 Sept. 8.30'smor. 7.— 's av. 3.30'snam Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra: mail via Brindisi eiken Vrijdag p- fc"g. p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (ulleen op verl. der afz.) p.Fransche m. via Marseille p. Duitsche m. via Napels Naar Guyana (Suriname) 1 en 15 Sept. 30 Aug. i en 20 Sept. 26 Aug. i 21 Sept. 7.— 's av. 12'smidd. p. zeepost via Amsterdam p. mail via Southampton (alleen op verl. der afz.) p. mail via Queenstown p. mail via New-York. p. mail ia St. Nazaire 29 Aug. eiken Vrydag 2 en 16 Sept. (,30'snaui 3.30's nam 7— 'sav. Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 1 en 15 Sept. 7.— mail via Southampton eiken Dinsdag of Queenstown. en Vrydag p. mail via Hamburg (alleen op verL der als.) 30 Au Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost via Amsterdam I 1 en 15 Sept.|7.'sav. (alleen op verl. der afz.) p. mail via Southampton| 29 Aug.|7.'s av. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 8.80 's namiddags. Correspondentie. Aan onze abonné's in het Buitenland wordt nogmaals herinnerd, dat ,'t Vliegend Blaadje' en do „Premiebladen" alleen geleverd worden by vooruitbetaling. De achterstalligen worden hierop attent gemaakt, ter voorkoming, dat de toezending gestaakt wordt. De Administratie. Ingezonden Mededeelingen 20 cent per regel. Arm of slecht bloed uit zich op duizenderlei wy'zen, maai de meest voorkomende verschijnselen en de voorboden tot een slepende, wel licht doodelyke ziekte zyn een bleeke, slechte gelaatskleur, zenuwzwakte, prik kelbaarheid, hoofdpynen, lusteloosheid, doffe pijn in borst, rug of lendenen, huiveringen, huiduitslagen slapeloosheid. Alleen een specifiek versterkingsmiddel voor het bloed kan het lichaam weder gezond en sterk maken, al deze ellen -dige verschijnselen genezen en daardoor erger voorkomen. Zulk een geneesmid del zijn de Palm-Pillen. De Palm-Pillen zyn bereid uit de zeldzaamste kruiden, planten en gewassen die in de Natuur gevonden worden en reeds by de eerste doses zult ge de weldadige, genezt werking ondervinden. Probeert ze eens, ge zult er baat by vinden. De Palm- Pillen kosten per doos slechts 60 cents en zyn verkrijgbaar bij de voornaamste Drogisten en Apothekers. Centraal-Depöt 278 Heerengracht, Amsterdam. VERVOLG BERICHTEN HELDER, 26 Augustus. De heer R. C. Zwaan, ouderwijzer al hier, heeft na afgelegd examen to 's Graven- liage do hoofdacte behaald. Afloop aanbesteding. Door Burgemeester en Wethouders alhier werd Woensdag ten Raadhuize in het open haar aanbesteed: „Het aanleggen van nieuwe wegen met rioleeringen en bestratingen aan den Polder weg en de Van Galenstraat, met daarby komende werken." Ingekomen 1 biljet van den heer J. Spruit voor f8500. Door de Directie der Marine alhier werd Donderdagvoormiddag aanbesteed: „De levering van 10.000,000 K.G. Engel- sche steenkolen (Cardiff)." Ingekomen 6 biljetten van de heeren W. H. Berghuis, Amsterdam, fl2.39s; Wam- bersie en Zoon, Rotterdam, f 12.27F. J. Bergendahl, Amsterdam, t 12.24 Boys en Co. Amsterdam, f 11.89; Scheepvaart en Steen kolen My., Rotterdam, 111.89 en d'Arnaud en Co., Amsterdam, f 11.84* per 1000 K.G. Politie op zee. De stoomsohoener .Zeehond", politievaar- tuig voor de visschery, kwam Dinsdagavond alhier binnen na een vierweeksche reis. Ge durende die reis werden 80 patiënten van diverse schepen der visschery vloot aan boord van de .Zeehond" verpleegd, van wie één, een man van 58 jaar, aan boord is overleden, wiens ljjk door de .Zeehond" werd aangebracht. Dr. R. A. Tange, off. v. gez. lste klasse b/d. zeemacht heeft by den uitgever P. van Rossom te Amsterdam een werkje gepubliceerd onder den titel„Onderzoek naar het kleuren- onderscheidingsvermogen in Nederland". De schry ver heeft met grooto zorg de voorgeschre ven methoden van onderzoek by 200 personen, waarvan 60 anomaliën vertoonden, onderzocht, en komt tot de conclusie, dat wyziging dier methoden, op het voetspoor van DuitBchland en Oostenrijk, noodig zal zyn. Engeland is ook reeds bezig zyn eischen te veranderen. Dat men echter in ons land aan wijziging in het onderzoek nog niet denkt, blykt uit de eischen, waaraan een schipper, een stuurman enz. moet voldoen, zooals die onlangs in de schepenwet zyn neergelegd. Het Deensche geschenk. Het door Hr. Ms. Evertsen" aangebrachte kanon uit Kopenhagen is ter beschikking gesteld van het Ryksmuseum te Amsterdam. Een gevaarlijke arrestant. Woensdagmorgen omstreeks half acht was een wachtmeester der veld-artillerie met twee ;ewapcnde manschappen aan het station te Sde, als geleiders van een artillerist, die, geboeid en bovendien nog met touwen om e beenen, op den grond lag. Deze man moest naar het algemeen depót van discipline te Ylissingen worden overgebracht, Terwyl zyn geleiders by hem waren, haalde de ge boeide man met veel moeite zyn zakdoek uit den zak, teneinde zyn neus te Bnuiten, naar het scheen. In werkelykheid bevond zich daarin een vlymscherp mes, waarmede hy in een oogenblik de touwen doorsneed. Na snel opgesprongen te zyn, stak de man naar zyn bewakersdeze weken terug, en met den ketting aan de handen rende de mm over de rails en verdween in de bossohen. Zyn bewakers, waarop hy spoedig een voor sprong had, achtervolgden hem, maar tot nu toe heeft men geen spoor van den vluchte ling ontdekt. Nut der vogels. Uit Barneveld schryft men Een dnidelijk bewijs van den grooten vloed ten goede, die de vogels ook op de houtcultuur uitoefenen, is o.m. in de Staats- bosschen te Kootwyk waargenomen. In die streken toch, waar wegens gebrek aan drink water, vroeger byna geen vogels werden aangetroffen, hadden de verschillende hout soorten telkens veel van de rupsenplaag te lyden. Enkele jaren geleden echter heeft de Houtvester by het Staatsboschbeheer op een tweetal plaatsen in de bosschen cementen drinkbakken van één meter mirïdellyn en ter diepte van 35 c.M. doen aanbrengen, welke bakken steeds met water gevuld zyn, terwyl ook op tal van plaatsen nestkastjeB zijn aan gebracht. Dank zy dezen maatregel is het aantal spreeuwen en andere vogels byzonder toege nomen, welke beesten zulk een opruiming onder de rupsen gehouden hebben, dat het loofhout thans geheel van bovengenoemde plaag verschoond blyft. Een kind vermoord. Te Renkum heeft Dinsdag een afschuwelijk misdryf plaats gehad. Ongeveer 7 uur werd aan de politie kennis gegeven, dat het 13-ja- rig dochtertje van Pulle, dat 's middags het bosch in was gegaan om hout te sprokkelen, nog niet was weergekeerd. Onmiddellijk wer den alle mogelyke nasporingen gedaan, met het gevolg, dat om 9 uur in het Keyenberg- sche bosch het lyk van het meisje werd ge vonden. Het arme kind waB geworgd door middel van een riem. Uit het geneeskundig onderzoek bleek, dat het kind wat geschof feerd. Door de politie en de marechaussee uit Wageningen is onmiddellyk een uitge breid onderzoek naar den dader ingesteld. Omstreeks 7 uur iB een ongeveer 30-jarig persoon met een deukhoed in de nabylieii van het kind gezien bovendien werd by het lyk gevonden een zwarte das, welke vermoe delijk het eigendom van den dader is. Omtrent dezen moord wordt aan de >N. Arnh. Ct." meegedeeld De misdaad had plaats 50 M. van den weg, die van Fluitersmaat naar Nol in 't bosch gaat, in een holte van het bosch. Het meisje is geworgd met een band van haar pantalon. Ze is een dochtertje uit een gezin van 6 kinderen Het lijk droeg de sporen eener laaghar tige geweldpleging. De moordenaar had het kind iets in den mond gestopt om 't schreeu wen te beletten. Uit nadere berichten blykt het volgende De naam van het vermoorde meisje is Adri ana Augustina Ernstina Pulle. Zy was te 2 uur uitgegaan om dennenappels te zoeken, Toen het meisje langer dan gewoonlyk weg bleef, werd de politie gewaarschuwd en trok men op onderzoek nit. Tegen 10 uur werd het deerlijk mishandelde lykje door den vader en den gemeente-veldwachter Den Otter ge vonden in akkermaalshout van het Keyen- bergsche bosch, op een afstand van onge veer 300 meter van de woning. Uit de geheel situatie en ook het verdere onderzoek bleek, dat men hier met een sexu- eelen moord te doen had. Toen het slacht offer gevonden werd, geworgd met een touw om den hals, was het lichaam nog warm, zoodat do veldwachter nog een poging deod do levensgeesten op te wekken. Onmiddellyk is door de marechaussee en de politie uit den omtrek een uitvoerig onderzoek aangevangen. Nog denzelfden nacht werd een te Wagenin gen vertoevend Duitscher geconfronteerd met de menschen, die een alleenloopend man in het bosch zagen. De Duitscher kon echter zyn alibi bewyzen en werd ook niet herkend als de persoon, die in het bosch was gezien. Te Oosterbeek werd een landlooper gear resteerd, die daar aan den weg lag. Wel kwam deze uit de richting Renkum, maar overigens zyn er weinig aanwijzingen, dat hy de gezochte misdadiger zou zyn. Woens dagmorgen te acht uur waren de substituut- officier mr. Schaepman en de rechter-commis- saris mr. Yan der Dussen op de plaats van hot misdrijf, terwyl spoedig daarna ook de officier mr. Yan Outeren aanwezig was. De sectie op het lyk werd verricht door de doc toren Roelofs en Wyn uit Arnhem en Ker sten uit Renkumvoor het microscopisch en soheiknndig onderzoek was dr. Hesselink uit Arnhem ter plaatse. Dit laatste wordt natuur lijk bemoeilijkt door de overigens te waar deeren poging van den veldwachter levensgeesten van het slachtoffer nog op te wekken. De plaats, waar het misdrijf heeft plaats gehad, wordt door marechaussee bewaakt de sak met dennennaaldeo, dien Adriana bij zich had, en hare klompjes heeft men net zoo laten liggen. Ten slotte vernemen wjj, dat het vermoor de meisje den laataten tyd wel eens meer iets langer uitbleef. Teneinde heti justitieel onderzoek niet te bemoeilijken, kunnen we vooralsnog in verband hiermede geen nadere mededeelingen doen. Men heeft echter hoop den dader uit de vinden. Na de schouwing is het lyk naar Arnhem vervoerd. dag geen spoor van den dader is ontdekt. Ook twee politiehonden, uit Den Haag ont boden, konden geen spoor vinden. Een oproerige geest in de strafgevangenis te Leeuwarden. Omtrent een oproerigen geest, die onder vele gevangenen in de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden heerscht verneemt de „Tel." het volgende Sinds eenigen tyd wordt, op last van den directeur-generaal van het gevangenis-, rijks tucht- en opvoedingswezen, den heer mr. H. C. Drosselhnys, een administratief onderzoek ingesteld naar gepleegde diefstallen van ver schillende goederen uit de gevangenis te Leeuwarden. Maandag j. 1. stond reeds een bediende ie rang, wegens diefstallen in den loop der jaren 1908, 1909 en 1910 terecht, en tegen hem werd 1 jaar gevangenisstraf gevraagd. Doch dit iB niet het eenige resultaat. De enquête duurt steeds voort en meer en meer blykt, dat nog vele personen, o. w. bewaarders en gevangenen beruchte misdadigers, die relatiön hebben in Rotterdam on Amsterdam, by deze misdrijven zyn betrokken. Een der gevangenen moet als verrader hebben gespeeld, wat het gevolg had, dat zwaar gestraften inbrekers en moordenaars .ls Willem Yeltman, Muizelaar, Bonma, zeer gebeten werden op den verrader. Ze wilden hem in de werkzaal niet zien en kwam hy daar, dan moesten de bewaarders handelend optreden, opdat de goede orde niet werd ver stoord. De ontevredenheid duurde evenwei voort, zoodat de orde-verstoorders meermalen in de boeien moesten worden gesloten. Werden ze daar weer uit bevrijd, dan begon de herrie opnieuw, by het luchten, op de werkzalen of gedurende de nachtrust en wel iu die mate, dat de hulp van de mare chaussees moest worden ingeroepen. Javanen als conversatie-leeraars. De regeering overweegt de uitzending naar Nederland van eenige ontwikkelde inlanders, om de studenten van de Indische instelling te Leiden behulpzaam te zyn by hunne taalstudie Het ligt in de bedoeling voorloopig een proef te nemen met een tweetal Javanen, die de hoofdenschool hebben doorloopen en deze voor twee jaren naar Holland te zenden, al waar ze dan ter beschikking van den betrok ken hoogleeraar zullen worden gesteld. Diens colleges zullen zy hebben by te wonen en overigens conversatie-lessen aan de studenten hebben te geven. (Java-Bode.) Ie „Hollandia". i Holland ia" schrijft Advertentiën. Den 27sten Augustus hopen myne geliefde Ouders Cornelis Bos en Alida Ida Kruit, den dag te herdenken waarop zy vóór 26 jaar door den Echt werden verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun liefhebbenden Zoon, ADRIAAN IKA BOS. Los Angeles Cal., 11 Aug. 1910. Vereenigde Staten van Amerika. Geboren: Johannes Hubertus zoon van H. FAAS en A. M P. FAAS-Yan Es. Amsterdam, 24 Augustus 1910. Madurastraat 20. Ned. Heit. Kerk te Hnisdninen ZONDAG voorm. 10 uur (28 Augustus) Dr. P. A. KLAP, van Amstardam. 000P6EDIENINS. „Casino'-Gebouw. Helder. Zondag 28 Augustus 1910, door Helder's Harmoniekapel, Directeur de heer G.H. J. v.d.BoGAERDE. Afgewisseld door BAL. Casino-Orkest. Aanvang 8 uur. N^* VRIJ ENTREE. Programma 15 cent. Uit Renkum meldt meu dat tot Dönder- De aanvaring van t Een passagier van de aan het tN. v. d. D. De Hollandia" is aan den boeg geraakt is dusdanig beschadigd, dat een geheeh nieuwe voorsteven noodzakelijk ie. De aan varing had plaats om halfzes. In 't kort alB volgt Ik, als le klas passagier, heb ring gezien. Om vyf uur ongeveer kwam mist opzetten, om kwart over vyf werd vaart verminderd en begon de misthoorn te wer ken. Om even vóór halfzes hoorde ik de machines terugslaan, lag het schip haast stil en begaf ik my naar boven. De mist was erg dik; van het promenadedek kon ik slechts ongeveer 15 meters vooruitzien. Toen werd aan de rechterzijde de misthoorn van do .Sparta" gehoord. Plotseling, toen, volgens mjjn opinie, de Hollandia" stil lag, verscheen de „Sparta* uit den mist en wilde paBseeren. Direct klonken drie fluitsignalen en bewoog de «Hollandia* zich achteruit. Toch ontstond eëne botsing; de stoot was niet noemens waardig. De .Sparta" ging met groote snel heid langs ons heen on raakte onzen voor stoven. Geruimen tyd werd stil gelegen seinen gewisseld maar dnidelyk vernam men, dat de seinen verderaf klonken en de ,Spar- doorstoomde. Ofschoon ik slechts de Sparta' even zag, bemerkte ik toch, dat er een paniek aan boord ontstond en alles naar de booten holde. Direct werd verbinding met Amsterdam gevraagd per Marconi-stelsel en de schade opgenomen. Het water drong naar binnen, maar de saterdichte schotten beletten het verder doordringen. Toen werd teruggevaren en kwam het bevel: Naar Amsterdam, wat later in Sout hampton werd veranderd, Yoor de passagiers werd door den Kon. Holl. Lloyd direct uitstekend gezorgdzi werden in de beste hotels in Southamptoi ondergebracht. Na eenige dagen vertrokken or versoheidenen met Engelsche en Duitsche booten. Door de andere voedingswijze kwa men in de hotels onder de passagiers lichte ziekten voor en 't was zeer goed van den Kon. Holl. Lloyd gezien zyn dokter in een hotel in Southampton te logeeren, zoodat uitstekende hulp direct voorhanden was. De kruiser „Bedford". De kruiser (Bedford", die met het Britsche eskader in de Chineesche watoren op weg was van VVei-Hai-Wei naar Nagasaki, is aan don ingang van de Straat van Korea vergaan. Het schip deed snelheidsproeven, toen het in volle vaart ter hoogte van het eiland Qnelpaert op de Samarang-rotsen liep. De «Bedford" kreeg een geweldig lek, waardoor het zeewater met kracht binnenstroomde. Achttien man, voor het meerendeel machinisten en stokers, ver dronken in het ruim de rest van de bemanning werd door de overige schepen van het eskader gered. Het schip zit op de rotsen vast, het staat tot het benedendek vol waterde admi raliteit deelt mede, dat het zeer waarschynlyk als verloren beschouwd moet worden. De .Bedford" is een vry nieuwe kruiser, zy werd eerst in 1908 in dienst gesteld. Zy is 440 voet lang, 66 voet breed, heeft 24J voet diepgang en een 9800 tons waterver plaatsing. Zy heeft 706,000 gekost. De juweelen-disf. De dief, die zich in St. Moritz meester heeft gemaakt van de jnweelen van mevr. Bacon, heeft zich niet lang in het bezit van den gestolen schat mogen verheugen. Maandagavond is hy te Saint-Germain des-Fossés naby Vichy in hechtenis genomen. De man heet Cattaleo, is van beroep kellner en is de echtgenoot van de dienstbode van mevr. Bacon. De juweelen werden met een som van 2000 frs. aan bankbiljetten gevonden in een flesch, die hy aan den voet van een boom in de buurt van Vichy onder den grond had begraven. Geruischlooze motorbus. Volgens een Engelsch blad heeft de Lon- densche Algemeene Omnibus maatschappy nu een geruischlooze motorbus in het verkeer gebracht. Hy loopt naar 't heet, haast zoo zacht en onhoorbaar als een electrische tuf. Er rijden er al verscheiden zoo. De maatschappy heeft er dadelijk vijftig besteld, en het plan is ge leidelijk de oude door dit nieuwe soort te vervangen. Dat de motorbussen en gewone tuffon zoo min mogelyk stank verspreiden, daarvoor heeft de Londensche politie al lang gezorgd. De bestuurder van een sterk rookende en ruikende tuf getuigende van geen be hoorlijk onderhoud wordt er aangehouden en beboter* OCTANT byna nieuw, ter overname aangeboden, voor zeer verminderden prijs. Adres: Bureau van dit Blad of Egelantiersgracht 18, Amsterdam. Teakhouten en Amerikaansche Dakdelen, zware eiken en grenen Balken, Huidplanken, eiken Vloerleggers, Timmer- en Brandhout, enz., enz. Ligplaats: Binitenhavten, tusschen de Scheepswerven „Lastdrager" en „De Hoop", te HELDER. Een partij geurige en goed waterhoudende THEE wordt, zoolang de voorraad strekt, verkocht in prachtige gede coreerde bussen. p l pond l gulden. I1/, 55 cent. R. MAALSTEED. ■leldersche Costuumscliool, Sluisdijkstraat IIO. Op bovengenoemde school kunnen eenige nieuwe Leer lingen geplaatst worden. Vanaf 5 September is er gelegenheid zich geheel te bekwamen als Coupeuse. Bij gebleken bekwaamheid wordt diploma uitgereikt. Aanmelding- voor een nieuwen Knipcursus (te beginnen 1 of 15 September) dagelijks I October aanvang van den avondcursus. Onderricht in 't Knippen en vervaardigen van Dames- en Kinder- kleeding, ook Mantels en Reform. Aanbevelingen van Oud-Leerlingen voorhanden. Dagcursus f 15.Avondcursus f 10. flV Op aanvraag wordt gaarne uitgebreide prospectus toegezonden. Asnbevel«ndv A. BRANDSREUS, Dediplomeerd-Lcerares. DORA G. v. d. STRUIJS, Coetumièrv. in de „TUINTJES op ZORDAGi.1 Alle dagen geopend. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUB0ER. is Maandag 29 Augustus wederom te Consulteeren. VERHUISD van SCHAGENSTRAAT 59 naar tegenover de Broodfabriek „De Eendracht". P. ASSENDORP. VERHUISD van Westgracht No. 74 naar Met achting, P. MINNEBOD, Mr. Kleermaker. Verschenen by C. DE BOER Jr., te Helder: GKSCHIEDKNIS VAN EN EENIGE BESCHOUWINGEN OVER HET MARSDIEP C.A. (ZEEGAT VAN TEXEL) MET4 KAARTEN EN 2 TEEKENINGEN VOORDRACHT GEHOUDEN OP DE ALQBMEENR VER GADERING VAN DE VEIÏEENIGING van Opzichters van den Rijks- Waterstaat, op 20 Sept. 1909, door het Lid A. T. VAN VEEN. Prijs f 0.75. Verkrygb. by eiken Boekhandelaar. Het eenigst Adres. HEHGELPIETERMAMHEK. Bjj NEELTJE KRAAN, zgn hedenavond en verder dagelijks heerlijk gerookte PONEN en PIETERMANNEN verkrijgbaar. op Woensdag 7 Sept. a. s., voormiddags 10 ure, in „CASINO" te Helder. a-. Wegena vertrek van den WelEd. Heer VAN DIJK naar Indië, en b. Wegens sterfgeval, van zeer nette onderhouden INBOEDELS, bestaande uit: Eiken- en notenhouten Salonameublement, bonheurPianino, Buffet, Spiegels, Schilderyen, Etagère's en mahon. Linnen- en Penantkast, Ta fels, Stoelen, Beddegoed, Kleeden, Kar petten, Loopers, Pendule, Beelden, Wand versieringen, Slaapkamerameublement, Porcelein, Glas- en Aardewerk, Keuken gereedschappen, Ry wiel en hetgeen meer zal worden aangeboden. Te bezichtigen daags vóór den verkoog van 10-4 uur. Deurw. H. KWANT. LIJDERS aan bloedarmoede, bleek zucht en algemeene lichaams zwakte, raad ik aan mijn fel WM ÏW TA.A.E* te gebruiken !k verklaar hierbij openlijk dat er gaen Eiwitstaai bestaat dat een hooger procent staal aan aitwit ge bonden bevat, dan het myne. U kunt het laten onderzoeken Meer dan TIENDUIZEND flesschen worden door my jaarlijks verkocht, tegen 1.05 per literflesch. Dnitiche Haip-Cnrioi. Aanvang 8 Septambar a.r. Dames, die in zeer korten tyd de nieuwste Costuums op maat wenschen te leeren knippen, worden beleefd uitgenoodUd voor genoemden datum zich aan te melden. Prijs zeer billijk. Voor het verlaten v. d Cursus mag men gratis een costuum of mantel vervaardigen. Ie Vroonstraat Nr. 8. G. JOH. VAN DER LEE. HELDER. M.l Mijne U !J\ ff V bevalen. na gebrulU, «ItA aetf aan. Nnln, waarom ik V beleefd tot proefneming uitnaodig. Aanbevelend, O JOH. VAN DER LEE, Telefoon 121 2e MOVSbSTRAdT 156-liS. is Uw Adres «oor solied Koopt oud Goud, Zilver en Diamant, Zegelringen, Verlovingsringen in alle breedten en prijzen. LET VOORAL OP *T ADRES. - P. HARTE, Horlogemaker, O Se 3 e Mijn Ratten- en Muizendood zuivert bjj gebruik Uw huis binnen twee dagen van dit ongedierte. E. H. VRIJBL0ED, GA8STRAAT nr. 11.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2