01 üj Vraagt uwen winkelier uitsluitend Grunwald's Ideaal Koffie en Theeën. De Era de Wed. J. VAN HELLE. Prinses Juliana, Thee E.Br^ndsm^ lil Roodmerk Zwartmerk Croenmerk. 58 Paarsmerk 54 No. 8 64 ct. per pond. 60 No. 9 No. 10 52 50 46 Badhotel „Prinses Jeliana", te Koog op Texel. Royal Worcester American Corsnts Band en d es Bloed =i s. 99 t.3. Doop de gestadige pijzing dep koffie- markten van meep dan 4 cents pep half kilo binnen een tijdsvepioop van twee maanden, zijn wij genoodzaakt onze ppijzen opnieuw te vephoogen en als volgt vast te stellen i Steeds groote voorraad in SyndicaatCement, merk „HACCOURT", tot billijke prijzen, bij Firma Gebra. van PELT, Vaaatraat 10-18. Hendel in BOUWMATERIALEN. Bi 19 99 99 9» 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 Meerderij en Meubelmakerij van P. GOlfERS Spoorgr. 28/29. Levert massief eiken Stoelen, rug en zitting bekleed met mou- quette a f 8.50 p. st. Immitatie eiken f7.25 p. st. Prima werk. Concurr. prijzen. Amsterdam, 26 Thee ie onovertroffen van kwaliteiten zeer water houdend, 70, 80, 90 en 100 cent per pond. Padjes van - I - 21/, ons. In het onde Victualiehuig. R, MAALSTEE!), Dijkstraat 22, Helder. Wederverkoopers provisie. UËLDRIA Haar herstellert 99 Vraagt ae eonte; Van Helle's Koffie (uitsluitend in pakjes) bij uwen Winkelier t Roodmepk. Beproefd middel tegen het uitvallen en tot bevordering der her- groei van het hoofdhaar, blijkt iteeds het beste. Pep flacon 50 cent. Alleen verkrijgbaar bij T. VAN ZUYLEN, Spoorstraat. Coiffeur. MLet veel geld en goelte woord» Komt men in de wereld klaar, Zegt het spreekwoord, doch mijn vrienden B\j ons ia dit niet altijd waar. Voor weinig geld toch, kunt u koopen Een costuum, wis naar uw zin. Wilt dus naar geen ander loopen Maar treedt by ons den winkel in. Ook kan u nog terecht, te deksel, Te Oosterend op 't eiland Texel. Firma Lenghads, OOSTEREND, Tu.1. KEIZERSTRAAT 82, H.ldar. Het Hotel is geopend uitsluitend voor Hotel, Diners en Lunch. Aan het strand gelegenheid tot gebruik vuu Comsumptie voor het publiek. Aan het atrand zijn Baddoeken en Broeken te huur. Aanbevelend, Jn. FLENS Pz. 93 KËIXËKHTKAAT 93. Bordeaux Wijnen. f 0.45 Roode Port k Port 0.75 Witte 0.80 Samos, Muskaat 0.70 Malaga Spaansche. 1. Tokayer, medicimieB 0.75 Witte en Roode Bessenwijn. H. DE BIE-BIERSTEKER. (Zwaardemaker). Allerbjnste Limonade-Siropen, uit zuivere suiker en vruchtensap. Eden Essence 20 ets. met gebruik. M0- (**n ROK ZOON, eiWljn Hofleverancier), 00 Ct. De meest gevraagde en voordeeligsts zuivere bereids Verf is DE WIT's VERF. Gevestigd 1879. Fabriek Helder. Specialiteit i Confectie-Magazijn Spoorstraat 95. Paarsmerk. ME AMSTERDAM. Hoofdsoorten i 80 cent per 5 ons. GEDEPONEERD Vereeniging „Bet Groot Noord-Holl. Begrafenisfonds"' Gevestigd te DE RIJP. Door de benoeming van den Heer G. RIJKEBOER tot klerk ter Gemeen te- Secretarie te Helder, vaceert de betrek king van Agent van bovengenoemde Vereeniging voor Wisringen. Zy, die voor deze betrekking in aan merking wenschen te komen, vervoegen zich met franco brieven by de Directie te DE RIJP. BKILLËJV. Door overname van dit artikel van wijlen P. J. v. d. BOSCH, is ondergeteekende ruim ge sorteerd in gouden, doublé, zilveren en nikkelen Brillen en Lorgnets. Alle mogelijke soorten glazen. Aanbevelend, A. WIERINGA. Enorm Succes 11 Alom bekend. Grootste voorraad. Goedkoopste prijzen. Solide Goederen. Heeren-, Jougeheeren- en Kinder-Confectie. Demie's vanaf f6.—, f8.f 10. f 12. f 12.50, f 14. - tot f23.-. Heeren Costuums f7. f9. ,f 10. - -, f 11.50, f 14. - f 16.- tot f30, Kinderpakjes f2,30, f2.80, f3 40, f4.-, f4.50, 14.90, f6.20. Alles keurig afgewerkt. Goederen op maat wordeu in den korst mogelijken tyd algeleverd, en extra bewerking. F* Aan onze zaak is verbonden een gediplomeerd COUPEUR. Dus wilt U netjes en chic zijn, doe dan Uw inkoopan in het Confectie- Magazijn Prinses J u I ia na, SPOORSTRAAT 95. GEBRS. C0LT0F. IWarine-Costuums worden extra fijn afgewerkt, en voor bet laken wordt ingestaan. Verkrijgbaar gesteld by de Heeren: A. KORFF Azn., Kanaal weg; H. DE WIT Jrz., Keizerstraat 18, (direct by 't Spoor); Texel: F. BOON Mz., Cocksdorp; A. ELLEN, Oosterend; WiniKOur: Wed. KALEVELD; JOH. TAKESTi., NoorderbuurtKOEGRAS: D. MAREES; 't Zand Zijpe: P. RUIS; IJmdidbn: D. C. KAAN; Sohasxn: J. WARDENAAR, Regenten straat. En gros. Varzendingen naar alle plaatoan. En Detail Magazijn en fabriek BINNENHAVEN 74, HELDER. H. DE WIT. Hoor den enormen omzet van dit merk zijn wij in „taat deze Sigaar met eene flinke strook Havana te laten méleeren - - - - - De allerbeste der 2-oente sigaren. «9 AC. TËKFAILLË, Grossier, lntere.tel 14(i. Spoorstraat 69, Helder Attentie Beroemde Hooffdpijnzalff „DE RATO" geneest onvoorwaardelijk de felste hoofd- pyn. Prijs 20 ct. de doos. Verkrijgbaar o. a. te Helder by DE BIE Biersteker, Keizerstraat, H. W. ZEGEL, Kanaalweg. Beslist succes. Prijs ia iTO IE CO CORPULENTE damu worden verkocht in prijzen van f 2.95 tot f 12.80, met •teedc grooter sucoès, by; H. SPRUIT, J. J. M. SMIT, MoleDgracht hoek Bierstraat. Kanaalweg 13E ea Spoorstraat 101. Eens geprobeerd en U gebruikt geen andere meer. M. A. GRUNWALD Zn., Stoom-koffiebrandery en Thee-Import. Helder. FEUILLETON. 7) Neen, dat geloof ik niet. Er zyn zooveel verschillende soorten van liefde, maar ge heel zonder liefde gaat er zeker nooit iemand door het leven. Toen ik nog een klein kind was, aldus vervolgde de dochter van den schoolmeester, gevoelde ik ook do bohoefte my aan iemand te hechten. Onze oude meid was knorrig en doof, waardoor ik dus weinig aan haar had en als de school uit was en de kinderen vroolyk naar huie gingen, liep ik een van hen na en zag met jaloersohe blikken, hoe vriendelijk het door haar moeder werd ont vangen. Als ik dan nader kwam en de vrouw Bchuchter by haar kleed vatte, om haar aan dacht te trekken en verlangend naar haar opzag, in de hoop dat zy ook voor my een lieikoozing zou hebben, dan stieten de kin deren my terug en riepen Stuur baar weg, moeder, dat is de kleine heks van den school meester, die heeft booze oogen. En in plaats van ben over hunne ondeugendheid te be straffen, zei de moeder dan. Ja het is waar, het kind heeft ondeugende oogen. Zy trok de kinderen onwillekeurig naar zich toe, alsof myn blik hen kwaad zou doen. Later zag ik in, dat het myn bestemming was, alleen door het leven te gaan. Bianca waB opgesprongon en terwyl zy Aniela de beide handen toestak, riep zy levendigi Laat ons vriendinnnen zynWy zijn van denzelfden leeftyd, ik voelde my gisteren da- deljjk tot u aangetrokken en zou u zoo gaarne gelukkig maken. Aniela was opgestaan. Zy was veel lan ger dan Bianca. Zy staarde deze sprakeloos van schrik aan in het vriendelijke gelaat. Hoe kan er tusschen ons sprake zyn van vrienschap, zei zy, terwyl zy een schrede achteruit deed, alsof zy bang was de toege stoken handen aan te raken. Ge vergeet het verschil in stand. O, wie denkt daar nu aanWij zyn beiden jong. Ge hebt een vriendin noodig cn om de waarheid te zeggen, ik ook. Niet waar? Ge sjjt het origineel van het beeld in de kerk? Eu ge hebt zeker dikwijls genoeg geposeerd, om hem te leeron kennen en te waardeuren. Nu dan, vermoedelijk kent ge dan ook onzo betrekking tot elkander en weet go dat wij verloofd waren, maar door het noodlot wor den gescheiden. Er is hier een misdaad, be gaan, waaraan hy onschuldig is. Zyn onschuld moet bewezen worden. Ik ben overtuigd, dat de lieve God my daartoe don rechten weg zal wijzen. Wilt ge my helpen? Ik bid u, zie my niet zoo onheilspellend aan geef my uw hand, moet ik dan vergeefs om uw vriendschap vragen En wie zegt u, dat ik kan helpen? Nu, ik verwacht geene directe hulp van u. Wat kunnen twee zwakke meisjes in zulk eon zaak ook doen Maar ik zou al gelukkig zyn als ge vriendschap voor my gevoeldot en belangsteldet in ons lot. Zy vatte Aniela's handen en zag haar met een smeekenden blik aanhet was de eersto maal, dat iemand de dochter van den school meester zoo vertrouwelijk naderde en een be roep deed op alles wat zacht en vrouwelijk in haar was; een wonderlyke ontroering maakte zich van haar meester. Laat my, smeekte zy mot harde, maar toch bevende stem. Ge weet niet, wat ge van my verlangt 1 En toen de andere haar verbaasd aanzag, ging zy voort: Ik ben een slecht, norsch schepsel en ben niet geschikt om de vriendin van iemand te zyn. Ik geloof, dat ik alle menschen, die met my ia aanraking komen, ongelukkig moet maken. Er is ook nog nooit iemand goweest, die naar myn vriendschap heelt verlangd. Maar ik doe het en niet alleen om mijnent wil, maar ook om uwentwil. Ik laat u niet los. Ge moet het leven van een vroolyker kant leeren kennen. Geloof my, als men met de menschen leeft en met hen lacht en weent, hun zwakheden verdraagt en het beminnelijke in hen erkent, dan onstaat er van zelf sym pathie en men ziet ook onze zwakheden door de vingers. Kom, ge belooft my op de hand, dat ge u van nu af aan niet aan myn in vloed wilt onttrekken? Ik ben wat heersch- zuchtig; ge moet u dus aan my onderwerpen. Het was onmogeljjk, dit hartelijk, lief schep seltje te weerstaan. Zij vroeg zoo dreigend en vriendelijk en de genegenheid van het teruggetrokken meisje, dat deze, gehoor ge vende aan een onwillekeurigen drang, zich eensklaps vooroverboog en een der kleine witte handen aan de lippen drnkte. O, wat doet ge daar? riep Bianca ver schrikt en terwyl zy op de teenen ging staan, kusten haar roode lippen Aniela's hleeke wang. Wat zyt ge mooil ging zy vol bewonde ring voort. Veel mooier dan ik gisteren by onze eerste vluchtige ontmoeting kon zien. Conrad hoeft geljjk gehad, u als model te kunnen krygen. O, maar daar komt myn rjjtuig al. Het onweer is opgehouden en de koetsier schynt te denken, dat die zachte regen my geen kwaad zal doen. Ik mag de paarden niot laten wachten. Vaarwel, lief kind! Wy zien elkander spoedig weer; vergeet my niet in dien tyd! De jonge dame sloeg haar mantel om, knikte nog eens vriendelyk, trok de kap over hot blonde haar en liep toen vlug de deur uit naar het rjjtuig. Toen de vurige paarden over de hobbelige bestrating van het stadje rolden, werd hier en daar een venster geopend en nieuwsgierige gezichten zagen het rytuig vol belangstelling na. In een plaatsje, waar men zich dood ver veelt en over niets kan praten dan over zijn medemenschen en hetgeen er dagelijks in het Btadje zelf gebeurt, is de verschijning van ceno elegante equipage altyd een groot evonement. Ook mijnhoor Windler, de apotheker, rekte zyn langen hals uit om het rytuig den hoek te zien omslaan, hy wreel zich toen in de handen en mompelde Zoo, zool Dus waren zy bij den school meester. Daar moet toch wat achter steken. Zoodra de regen ophoudt, wip ik eenB over naar den oude, om te hooren, wat de reden is van dat bezoek. Aniela sloeg een donkeren doek over het hoofd en liep den tuin in. De regen had nog niet opgehouden, maar irissche geuren vervulden de lucht. De ver kwikte natuur stroomdo een heerlijk aroma uit. Zy ging langs het kiezelpad naar den grooten kastanjeboom aan het einde van den tuin en zocht bescherming onder zyn takken. Do doek was haar van het hoofd gegleden en de warme, groote droppels vielen van de takken op lieur haar en langs haar slapen. Zy haalde diep eu zwaar adem, als leed zy liohamelykc pijnen en bedekte het gezicht met de handen. Afgebroken, onsamenhan- de klanken kwamen over haar lippen, gelui den die getuigden van de vreeselykste ziele- smart. Zij wist dat zy hier alleen was en niemand haar zag, want bloeiende heesters onttrokken haar geheel aan het gezicht en wie zon in den regen ook naar buiten gaan 1 Maar toch I naderden daar geen voet stappen langs het kiezelpad, harde, vaste schreden, die zy maar al te goed kende, maar juist nu en hier het allerminste had verwacht te hooren. Zy klemde de tanden op elkander, richtte 1 zich ih haar volle lengte op en wischte zich de regendroppels en misschien ook tranen J van het gelaat. Het volgende oogenblik stond een breede j mannengestalte voor haar op het plekje onder i den kastanjeboom. Zjjn haar vroeger blond, i maar nu bjjna grijs, kleefde op zyn voor hoofd en maakte het onvriendelijke, rimpe lige gezicht nog terugstootender. Zyn trekken 1 getuigden van een ijzeren wil, maar alle zachtere aandoeningen schenen dezen man vreemd te zyn. j Ik zocht u, Aniela. Ik heb wat met u te bespreken. i En dat moet zeker iets gewichtigs j zyn, vader, want gewoonlyk vermijdt ge deze plek aan het meer. Zullen wy naar huis gaan Neen, wat ik te zeggen heb, kan hier ge zegd worden en wel dadelyk. En wat kan het zyn Er was vanmiddag een man by my. Hy kwam om met laf gewauwel zyn tyd te ver dry ven en ik moest hem wel aanhooren. Later bleek dat zijn gebabbel niet geheel nutte- loos was geweest, want ik heb door hein dingen gehoord, die aohter myn rug gebeurd zijn. Ik begryp niet, hoe die zoo lang voor my verborgen konden blyven. Ondanks de gedwongen kalmte, waarmee hij sprak, klonk zyn stem toornig en fon kelden zyn oogen. De meeste vrouwen zou den bang voor hem geweest zyn, maar Aoiela was zyn eigen vleesch en bloed en een waar dige tegenpartij voor hem. Zy zag hem onbe vreesd aan en zei koud Wat kunnen dat voor dingen zyn Wilt ge u zoo onnoozel houden vervolg de vader op driftigen toon tot zyn doohter. Of wilt ge misschien ontkennen, dat ge dag aan dag dien schilder in de kerk zyt nage- loopen en dat go zyn model geweest zyt voor de muurschildering. Iedereen zal met de vin gert naar u wyzen en u en my uitlachen, als zy in de kerk komen. Kunt go dat loo- ohenen Neen, ik loochen nietz. De schoolmeester was gewend aan de eigenaardige spreekwyse van zijn doohter, maar die koele bedaarde bekentenis bracht hem toch een oogenblik in de war. Toen hief hy dreigend de hand op. MeidI Maar hy bedwong zich en deed moeite kalm te blyven. Ik heb u altyd in vrijheid uw gaog laten gaan, omdat ik zag, dat ge anders waart dan do gewone meisjes hier uit de plaats en omdat ik veronderstelde, dat ge geen misbruik zoudt maken van uw vryheid. Zeg liever dat ge er niet het minste be lang ia steldet, wat ik deed. Uren lang hebt ge boven in de kerk ge zeten, ging de man voort, zonder op haar gezegde te letten, om je door dien man, mis- schieu van alles wjjs te laten maken. iWordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 4