int. *V\ VRIESLANDER. Balmuziek H. Kruijne, Vrouwenarts, Tyroler Conzert-Zither. igt U van de prjjien t Stelt U werkelijk prijs op goede waar? A. MIJNHARDT, Kanaalweg 147, ANTHRACIET, kt de nieuwe étalage, kt ie prijzen. - - «EOPESD. J. SMIT, Binnenhalen 23, Helder. Prima Glacé HANDSCHOENEN. Verplaatst. KEIZERSTRAAT 6§. EARES. Talrijk zijn de teleurstellingen, Koopt dan al Uw drogistbenoodigdheden, het zy groot of klein, aan onderstaand meest vertrouwd adres. Eleldersche kostuumschool, Marine en Leger. Geplaatst de kap.-luit. t, z. F. C. W. Moorrees, thuns non-actief, met 16 Sept. als le officier aan boord Hr. Ms. wachtschip, te Willemsoord ter ver vanging van den kapt.-luit t, z. G. W. de Leur, die inet genoemden datum op non-activ, wordt gesteld. De luit. t, z. le kl. H. J. Pak en de id. 2e kl. A. Dubois, uit O.-Indië in Nederl. teruggekeerd, worden op non-activiteit gesteld. Eervol ontslag verleend uit den zeedienst aan den off.-mach. le kl. bij den marine-stoomvaart dienst B. H. Harinck, op verzoek met 6 Sept. wegens langd. dienst, onder toekenning van een pensioen van f2500 'sjaars. Kon. Besl. Bevorderd, met 6 Sept. bij den marine-stoom vaartdienst tot off.-mach. le kl., de id. 2e kl. A. A. van Boven. By het Kon. Instituut voor de Marine is bevor derd tot sergeant-adelborst de korporaal-adelborst A. F. Kerbert. Stoom vaarftberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Grotius (uitreis) vertr. 8 Sept. v. Southampton. Oranje (thuisreis) vertr. 6 Sept. v. Genua. Elout, (uitreis) is 0 Sept. Dungeness gepass. K. W. II (uitreis) vertr. 7 Sept. v. Suez. Madura (uitreis) pass 6 Sept. Gibraltar. Bali (thuisreis) vertr. 7 Sept. v. Marseille. Celebes (thuisreis) pass. 7 Sept Gibraltar. Sandhurst (uitreis) vertr. 7 Sept. v. Suez. Rotteroamsche Lloyd Bogor (uitreis) is 6 Sept. Ouessant gepass. Goeutoer (uitreis) arriv 7 Sept. te Marseille. Kediri (uitreis) vertr. G Sept. v. Suez. Kavi (thuisreis) vertr. 7 Sept. v. Port-Said. Koninklijke Hollandscbe Lloyd. Frisia (uitreis) vertr. 5 Sept. v. Lissabon. Ingezonden Mededeelingen h 20 cent per regel. Ziekte en gesukkel in het huisgezin kan veelal vermeden en in elk geval genazen worden door het by de hand hebben en het tydig gebruik der Palm-Pillen. In duizenden huisgezinnen trouwens zjjn de Palm- Pillen steeds by de hand om direct aan te wenden. En terecht! Verschijn selen als bleeke,slechte gelaatskleur, uitputting, zenuwziekte, hoofdpijnen, stekende pijnen in borst, rug en lende nen en huiveringen zyn de meest voor komende symptonen die de komst eener slepende, wellicht doodelyke ziekte aan duiden. Zoodra een of meer dezer ver schijnselen zich voordoen, neme men zyn toevlucht tot de Palm Pillen. De Palm-Pillen zullen het gevaar bytyds keeren en ten slotte genezing en gezond heid brengen. De Palm-Pillen kosten per doos slechts 60 ets. en zyn verkrijgbaar by de meeste Drogisten en Apothekers. Centraal-Depöt278 Heerengracht, Am sterdam. NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 9 September. Eervol ontheven, op verzoek, met 16 Sept. H. L. Bouwman, leeraar B. H. B. S, alhier, van het geven van het hem tydelyk opgedragen onderwijs in de Engelsche taal aan de adelborsten by het Kon. Inst. voor de marine te Willemsoord. Door notaris C. Stammes werd Dinsdag in .Tivoli" publiek verkocht de vischbotters 11.D. 15, 16, 17, 18 en 40. Kooper de heer S. Roosendaal voor f 6100. Afloop aanbesteding. Door burgemeester en wethoudersalhier werd Woensdag 1.1. ten Raadhuize in het open baar aanbesteed: »Het maken van twee in richtingen voor vrye- en ordeoefeningen by de O L. Scholen nos. 3 en 4." Ingekomen 9 biljetten van de heeren Th. Dry ver, f 1423.— D. de Cock, I 1816.— J. Smit, f1274.— Th. v. d. Sterr, f 1269.— E. v. d. Plas, 1 1264.— R. N. v. Os, f 1127. H. Riemers, f1256.J. Steeman, f 1125. en G. Schellinger, f1104. De heer A. N. Jellema. onderwijzer alhier, heeft 5 en 6 dezer te Wageningen met gunstig gevolg examen afgelegd voor de acte landbouwkunde. De „reizende keuken". Naar we vernemen zal vanaf het begin der volgende maand hier vanwege de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen gedurende zes weken een cursus gegeven worden met de «reizende kouken". De kookleerares, mej. A. Keulen, vroegere plaatsgenoote, is met de leiding belast. De bedoeling is onderwys te geven in het bereiden van een zeer eenvoudigen, degelyken maaltyd, waarby rekening wordt gehouden met het inkomen van den gewonen burger, den werkman. Gedurende vyf dagen per week zullen de lessen gegeven worden aan groepen van hoogstens 12 leerlingen te gelyk. Elke les duurt 2£ uur. Voor het bezoeken van den cursus zal per leerling ecne vergoeding gevraagd worden van 50 cents per week. De bereide spijzen worden mede naar huis genomen. Wy willen gaarne wyzen op het groote belang voor moisjeB van 16-jarigen loof tyd en ouder, om deel te nemen aan dit onder wys, waartoe tot heden te Helder nog geen gelegenheid bestond, maar waarvan wy uit andere gemeenten de gunstigste beoordeeling vernamen. Wy vertrouwen, dat vele ouders, en ook zy, die dergelyke meisjes in hunnon dienst hebben, zich gedurende dien tyd de geringe onkosten of het tydelyk gemis hunner dienst bode zullen getroosten om haar deel te laten nemen aan een onderwijs, waarvan zy ge durende haar leven het grootste nut zullen kunnen hebbeD. Binnen enkele dagen zal in ods blad eene oproeping van leerlingen volgen. Voo.- de vacante betrekking van tuin man aan den Proeftuin te Julianadorp, Koo gras, hebben zich 50 sollicitanten aangemeld. Perronkaartjes. Een gevolg van de wygziging dor spoorweg tarieven inguande 1 Januari 1911 zal mede zyn, dat op de stations der Hollandsche spoor de prys der perronkaartes van 2'/s c. op 5 c. zal worden gebracht, evenals nu reeds by de Staatsspoor geschiedt. IJmulden, 7 September. Tot heden is het nog niet gelukt het En gelsche pleizieijacht «Gwalia" vlot te brengen, hoewel tot tweemaal toe twee sleepbooten van den sleepdienst getrokken hebben. Morgen zal men trachten het schip op een houten bodem te brongen, opdat het niet verder in het zand kan zinken. Van den haringlogger K.W. 114 „Noord zee I" werd door een onbekenden stoom trawler een groot aantal netten afgestoomd. De logger moest wegens deze schade met slechts 16 last haring aan boord naar hier terugkeeren. Adsp. Administrateur Zeemacht. Do Min. van Marino brenpt ter kennis, dat do nagenoemde jongelingen, in alphabetiecho volgorde gerangschikt, met ingang van 1 Oct. zyn in aanmerking gekomen voor eene benoeming tot adsp.-administrateur by de zeemacht: H. F. Beokkerk van Rutli, D. B. A. Franken en J. T. H. van Weeren. Noodlottige botsing. Een ernstige botsing tusachen een tram wagen van lyn 8 en een automobiel heeft Woensdagmiddag in de Roelof Hartstraat te Amsterdam plaats gehad. Uit de richting van de Ceintuurbaan kwam een automobiel aan rijden, waarin zich bevonden, de heer G. Frohn uit Baarn, met twee dames en een achttal kinderen. De heer Frohn chauffeurde zelf. In de bocht van de Roelof Hartstraat kwam de auto in volle vaart in botsing met een wagen van lyn 3 die uit de richting van van Baerlestraat aanreed. De schok was ontzettend. De heer Frohn werd uit do auto mobiel geslingerd, tegen den tramwagen aan. Hy werd deerlyk aan het hoofd en aan den neus gewond. Van de kinderen, die in de auto zaten, kregen er drie tengevolge van van de botsing lichte kwetsuren. Per rywiel- brancard werd de zwaar gekwetste naar het Wilhelmina gasthuis overgebracht, waar hy kort daarna overleed. De bestuurder van de tram bekwam ook eenig letsel; de auto werd zwaar beschadigd; aan den tramwagen werd eveneens schade toegebracht. De dubbele moord. Omtrent den dubbelen moord te Barger- Üosterveen, meldt men nader aan de ,Ass. Ct." Een afschuwolyke moord, een ware men- schenslachting, is te Barger-Óosterveen in den nacht van Zondag op Maandag gepleegd. Do gebroeders Jan en Albert Karstenborg, oud 22 en 25 jaren, ongehuwd, arbeiders, wonende het naburige Schöningsdorf, zijn de slacht offers. De gruweldaad is gepleegd bij de woning van een zekeren Hartman, wonende naby do Duitsche grens. Het lyk van den eenen ver slagens lag voor het huis van Hartman, op enkele meters afstand daarvan, achterover met een gapende wonde, in de liesstreek, een dito in de zyde, een in den arm en een snede over het aangezicht; dat van zijn broeder lag op 50 M. afstand in een greppel, op de knieën, armen en hoofd op den wal en had een vreeselyke wonde in den rug. Blykbaar had dit slachtoffer eon poging aangewend, om den dader le ontkomen, doch schijnt daar bij de greppel overvallen te zyn. De politie stelde terstond een y verig onder zoek in. Het vermoeden rees onmiddellyk, dat. de vermoedelijke daders de wijk hadden ge nomen over de grenzen, weshalve ook de Duitsche politie dadelyk werd gewaarschuwd. Een paar personen werden in den loop vun den dag dan ook door de gendarmen te Schöningsdorf gearresteerd en aan de Holland sche politie overgeleverd, die hen een voor- loopig verhoor, geleid door den brigadier der rylüveldwacht te Emmes, deed ondergaan, Wat de oorzaak van deze treurige daad is, ïb nog niet bekend, vermoedelijk miDnenyd. De lyken bly ven, in afwachting dat het parket uit Assen arriveert, onder strenge bowaking. Dat deze afgr(jselyke misdaad heel wat op schudding bracht, behoeft niet gezegd. Ondanks het slechte weer en den slechten weg, bezochten velen de plek des onheils, die, gelegen te midden van het veen, slechts te voet te bereiken valt. De justitie van hier is naar de plaats der misdaad vertrokken. Omtrent den dubbelen moord wordt nog het volgende gemold Zondagavond acht uur waren Albert en Jun Karstenborg in gezelschap van Kuilor, Boxen en Van dor Velde ten huize van Hartman te Barger-Oosterveen. De gebroeders Karstenborg verweten Kuiler, dat hy in Duitschland een meisje in het water gevoerd zon hebben ten gevolge daarvan ontstond ruzie en het vijftal ging vechtende de deur uit. Boxen word door Kuiler verwond en ging op de vlucht. Later hoorde hy moord roepen en ging terug en vond den jongsten Karstenberg gewond in een Bloot. Boxen legde hem de armen onder hot hoofd, doch daar hy volk zag aankomen, vluchtte hy de grens over. Jan K. waren de slagaders der dyen doorgesnedenzyn broer Albert werd dood voor de denr van Hartman gevonden met een steekwond ïd het been en in de zy. Het parket was Maandagavond aanwezig en stelde ter plaatse een onderzoek in. Kuiler, Boxen en Van der Velde zyn in hechtenis genomen. Een politiehond, onder leiding van wacht meester Van Boven te Smilde,was Maandag op het terrein der misdaad aanwezig. Door den velen regen werd geen spoor gevonden. De lyken werden vervoerd naar de kazerne te Barger-Oosterveen, alwaar de lijkschouwing plaats heeft. Kuiler bekende met een mes ge slagen te hebben naar de gebroeders. Een broek van Kuilen met een bloedvlek in den zak werd in beklag genomen. Vermoed wordt dat hij het bebloede mes in den zak heeft gestoken en het daarna weggegooid heeft, want het mes is niet te vinden. De beide andere verdachten ontkennen alle schuld. Vermoed wordt evenwel, dat het een onder linge vechtparty is geweeBt. Boxen heeft 's nachts te Schöningsdorf, waar de ouders der verslagenen wonen, geslapen en heeft dezen niets van het voorgevallene verteld. By het verhoor wist Boxen ook geen ver klaring te geven, waarom hy dit verzwegen heeft, omreden hy met de ouders en een der verslagenen bevriend was. Om een voorbeeld te geven van de ruwe toestanden aldaar, kan dienen, dat een der meisjes, de 15-jarige L., in ëën uur tydg een potje bier en vyf borrels had gebruikt. De drie verdachten worden heden, Woens dagmorgen ter beschikking geBteld van den rechter-commissaris te AsBen. Luchtvaart. Vliegen te Zwolle. Voor de derde maal was een groot aantal toeschouwers naar het vliegterrein getrokken en reeds omstreeks 4 uur werd het bekend, dat Jan Olieslagers beslist de lucht zou ingaan. Het weer was beider, doch de Noord-Westenwind nog vry sterk. Blykbaar wilde de aviateur niet op nieuw het publiek teleurstellen, want om half vyf werd de machine naar den eenen hoek van het terrein gebracht en nam de vliegmunsch zyn plaats op de machine in. Het publiek juichte en precies om 4 uur 38 min. 45 seoon- den verhief de machine zich van don grond. Overweldigend was de aanblik. Wie zoo iets nooit gezien heeft kan zich daarvan geen voorstelling maken. Maar toen de eerste indruk een beetje voorby was, wist men niet wat het meeBt te bewonderen, den moed van den vlie ger, of de vastheid van de machine. Gelyk een vogel, statig en kalm, klom de machine de lucht in recht tegen den wind op. Daarna ging het in een grooten bocht met den wind op zy, om straks met een vaart van, naar schatting pl.m. 110 K.M. van den wind af over het ter rein en over de stad te vliegen. Op ongeveer 250 Meter hoogte werd gevlogenmen kon de deelen dor machine goed onderscheiden. Het publiek barstte in toejuichingen los. Eenigen tyd bleef zo weg, doch kort daarop werd de machine weer zichtbaar. Toen opnieuw de draai moest worden ge nomen, kon men duidelyk waarnemen, dat een krachtige zywind de vliegmachine deed afdryven. Gelukkig was de heer Olieslagers boven het terrein en kon hij byna op dezelfde plaats, waar hij was opgestegen, landen. De tocht had juist 16 minuten en 13 secon den geduurd. Dr. Crippen en juffrouw Le Neve. Het geding tegen Crippen en juffrouw Le Neve is Dinsdag te Londen hervat. Daarby bleek, dat de beschuldiging tegen Crippen, ais zou hy zyne vrouw vermoord hebben, op de volgende aanwyzingen steunt 1°. In de ingewanden van het lyk, dat men als dat van mevrouw Crippen beschouwt, is meer dan eon halve grein van het vergif hyoscyamine gevonden, welke hoeveelheid meer dan voldoende is, om een mensch te dooden 2°. den 19den Januari heeft Crippen 5 grein liydrobromide, een middel dat hyos cyamine in verbinding bevat, gekocht; 8°. een gedeelte van een nachtgewaad van een man, waarvan het buis met het lijk begraven was, is in het bezit van Crippen gevonden 4°. aan het lyk was te zien, dat op een be paalde plaats een operatie verricht was, en mevrouw Crippen had op diezelfde plaats een operatie ondergaan 5U. haarspelden en stren gen haar van 2 dM. lang zijn een aanwyzing, dat het gevonden overschot dat van een vrouw is, ook lagen er vrouwenkleeren by 6°. op 2 Februari, den dag, nadat mevrouw Crippen verdwenen was, en ook op 9 Februari heeft Crippen juweelen beleend, die naar het zeggen van kennissen het eigendom van me vrouw Crippen waren. De openbare aanklager beschreef de ver houding tussclien Crippen en zijne vrouw als komediespel tegenover dc buitenwereld. Maar in werkelijkheid heerschte er geen goede verstandhouding tusschen hen. Hare kennissen hebben mevrouw Crippen op den avond van 81 Januari voor hot laatst gezien, toen be klaagde en zyne vrouw den heer en mevrouw Martinetti by zich hadden. Verder kwam ter sprake de brief, dien mevrouw Crippen zoogenaamd den 2den Februari aan een kennis zou hebben geschreven, haar mede- deelende, dat zy plotseling naar de Ver- eenigde Staten had moeten vertrekken, omdat er een familielid van baar ernstig ziek heette te zyn. Eindelijk kwam ter sprake wat Crip pen den Ssten Juli tegen inspecteur Dew had gezegd. Crippen verklaarde al zyne vroegere beweringen over hare ziekte en haren dood in Amerika voor praatjes en zeidc, dat zij in het geheel niet dood waszy hadden woorden gehad en daarna was mevrouw Crippen uit huis gegaan met een man, ge naamd Bruce Miller, die uit Chicago ont boden zal worden, om getuigenis af te leggen. Er werd ook nog een lange verklaring van juffrouw Le Neve voorgelezen. Zij blykl dienvolgens gezegd te hebben, dat Crippen haar verteld had, dat zyne vrouw naar Amerika was gegaan, en later, dat zij dood was. Het was einde Februari toen zy by Crippen kwam inwonen. Crippen gaf haar juweelen en kleeren, die aan zijne vrouw behoord hadden. Sabotage. Een zonderling geval vau sabotage is ge pleegd op de marinewurf te Saint Nazaire, waar het pantserschip ,Condorcet< wordt gebouwd. Op dit schip zijn alle geleidingen van het electrische licht doorgesneden en de kabels naar de geschuttorens stuk gezaagd. Er is zooveel schade aangericht, dat volo werklieden oon maand zullen moeten arbeiden om die te herstollen. De daders van het misdrijf zijn onbekend gebleven. Twee werk lieden, tegenwie verdenking is gerezen, zyn weggezonden, hoewel geen bewys voor hun schuld kon worden gevonden. De lasten van den rijkdom. Van de onaangenaamheden van den rjjk- dom spreekt een bericht in do Britsche bla den over de aankomst te Plymouth van een tienmaandsch kind, dat het geluk, of zou het wellicht juister zyn te zeggen het ongeluk, heeft erfgenaam te zyn van een vermogen van twintig millioun pond sterling. Het kind wordt bewaakt door een schaar detectives en lijfsbedienden, het mag alleen ryden in een door een stalen kooi omsloten kinderwagen en wordt op een wandelrit omringd door bewa kers in burgerkleeding, alles uit vrees, dut hebzuchtige gauwdieven het zullen oplichten om de ouders eon loBprys af te persen. Het kind is een zoontje van den heer Mc Lear; zyn grootvader, de heer Thomas Walsh, aan wien de kleine zyn reusachtig vermogen heeft te danken, was een persoonlijke vriend van wijlen koning Leopold, die het kind bjj zyn geboorte een kostbare wieg Bchonk. Moord. De bladen bevatten lange verhalen over den moord op het gezin Rovolino te Bellosa (Zuid-Italë), welke Reuter telegraphisch meld de. Veel wjjzer wordt men er echter niet uit; de geschiedenis blijft zeer geheimzinnig, zoo dat het gerucht, dat hier deberuchte, onvindbare „Zwarte Hand" in het spel zou zyn, gretig geloof vindt. De bewoners van Bellosa werden midden in den nacht gewekt door een hevig gegil. Naar buiten gevlogen, vonden de buren op eenigen afstand van de woning van den koddebeier Rovolino het gruwlyk verminkte lykjo van diens driejarig dochtertje in het huis lagen de ontzielde lichamen van do ouders en vyf andere kinderen. Naby het lyk van Rovolino vond men een geweer. De buren hebben niemand zien vluchten en evenmin iets gehoord, voordat het gegil hen in hun slaap stoorde. De fa milie Rovolino is onlangs plotseling uit Amerika teruggekeerdonder de bevolking van het kleine plaatsje wordt verteld, dat men korten tyd geleden gepoogd heeft liet geheele gezin te vergiftigen de koddebeier zelf sprak menigmaal over de mogeljjklieid van een wraakneming op zijn persoon. Zoo als men ziet, gegevens genoeg om een go- heelen roman uit op te bouwen. Stationsweg 7, heeft de ppaktijk hervat. Notaris Van Houweninge, te Wieringerwaard, bericht dat by van af heden zal te spreken zijn iederen Donderdag van 9 1 uur ta Scha gen, in bet Koffiehuis „CÉRÊS",en iederen Zaterdag van 9—1 uur ta Alkmaar, in het Koffiehuis „de Tabaks- handel", op het Waagplein, terwijl ta Wieringerwaard zijn kantoor voorloopig gevestigd is ten huize van Mej. de Wed. J. BOON. MUZIEKSCHOOL. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. Afdeeling: HELDER. Directeur de heer A. J. C. M00Y, Eind-diploma Conservatorium Amsterdam. Aanmelding van Leerdingen bij de H.H.: A. J. C. MOOY, Directeur, Kanaalweg 64, VRIJDAGS n.m. van 3—4 uur; en eiken dag bij den heer F. SANT, Secretaris-Penningmeester der School, Hoog straat 115, waar tevens inlichtingen en prospectus sen verkrijgbaar zijn. Muzieksohool Hoogstraat 127. Namens het Bestuur: F. SANT, Secretaris-Penningmeester, der Muziekschool, Hoogstraat 115. Advertentiën. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en smartvol lyden, onze geliefde Echt genoot, Vader en aanstaande Be- huwdvader, de Heer Willem Hemelrijk, in den ouderdom van 53 jaar. Mede namens wederzydsche Familie, Wed. S. HEMELRIJK Hijlkbs. P. HEMELRIJK. Mej. J. M. TER BEEK. J. HEMELRIJK. Mej. C. LAVELL. W. HEMELRIJK. Amsterdam, 4 September 1910. Reinwardstraat 73 n. Prachtvol Kamer-Muziekinstrument. Niette verwarren met accoordcither e.d.g. Toonomvang ruim vyf octaven (Chro matisch. Leent zich ook uitstekend voor samenspel met piano of viool. Aan gename, gemakkelijke leerwijze, tegen billijke conditiën. Instrumenten op bestelling. Verkrijgbaar vanaf ff 15.—, bij A. KLAASEN, Laan 52, Extra aanbieding van een partij in SEPTEMBER «e leveren, fl.10 per H.L., vrij aan huis. II. DEUAAN, Kanaalweg 151. Ziet de étalage I Ziet de étalage I Groote groene of roode geblokte Broodtrommels 75 ct Geblokte Koffie en Suikerbussen 13 ct. Stalen Vorken 2 ct. Koolscha ven 5Vs ct. - Witte Kop en Scho tels 5 ct. Koperen Bloempotjes 22 ct. Prachtige houten Por- tretlysten 17 ct. - Theebladen met glas 55 ct. Groote Bloemstukjes 21 ct. Granieten diepe Borden 6Va ct. - 5-deelig Waschstel met bloem f 1.40. - Tumblerglazen 3l/j ct. Kaasstolpen 50 ct. Drankkaraffen 15 ct. Lepels (compositie) 6 ct. Gegalvani seerde Emmers 35 ct. Emaille Emmers 50 ct. - Nieuw Theeser vies, 16 stuks, f2.74. - Suiker vaas, Melkkan, Lepelbeker, 3 stuks met nikkel, 58 ct. Lepelbekers met nikkelrand 7 ct. Groote gebloemde Melkkan 25 ct. Ge- emailleerde Pannen en Vergieten spotkoopje. Prima Zoolbeslag 3V, ct. Groote geëmailleerde Tobbes met rand van f2.— voor f 1.19. Koperen Bloembak 30 ct. Boodschapnetten van 6 tot 16 ct. Scheerspiegel 15 ct. Nik kel Peper en Zoutstel 53 ct. Saladebak 24 ct. - Prima nikke len Koffiekan, nieuw, f2.20. Dameskopjes met blok 91/, ct. Droogljjndraad, per Meter 3 ct. Gebloemd 12-Els Karpet fl.89. Extra koopje in geëmaill. Handen- waschkomraen. Geheel geëmaill. Petroleumstellen (Hallem) van 80 ct. tot f 1.30. - Prachtige Thee schermpjes 21 ct. Geëmailleerd Zeepbakje 10 ct. Prachtige Ta felserviezen f 4 50. Wandspreu- ken met glas en houten lijst 30 ct. Theebus, gesponnen glas, nikkeldop, 25 ct. Soepterrine, Dekschalen, Borden van Serviezen. Gekleurde Lampetkom 50 ct. Gele Broodtrommel, groot, 50 ct. 6 zware Stroomatstoelen f6.90. Bloempotten, Kasten, Kar petten, Spiegels en honderde ar tikelen. MAIHTIEN. CONTENJMCE. Dansschool van B. H. Polak Zonen Dijkstraat 37 - Helder. »Der Tanz enthalt alles was zu einer schonen sprache nóthig ist; man musz aber mehr als das Alphabet davon wissen". Noveerl. Aanvang van den nieuwen cursus in DANSE ET MANTIEN, 15 Stptembep a.s. Het onderwys bepaalt zich niet alleen tot het leeren der moderne dansen, doch omvat ook het onderricht in wellevend heid en goede manieren. Het is een goed teeken, dat de Dans kunst zich weer beweegt in de richting van vroeger, toen het dansen van een Menuet een vermaak van Vorsten en Edellieden was. Dagelijks bestaat er gelegenheid tot inschrijving van Leerlingen, Dijkstraat 37. Men vrage prospectus, waarin nadere inlichtingen. Aanbevelend, Hoogachtend, B. H. POLAK, Schrijver van „Het Dansen". Ph. B. en JAC. B. POLAK, Leeraren in het Dansen. DIJKSTRAAT 37. Zaterdagavond 7V> uur in de „TUINTJES" op ZONDAG a.s. Alle dagen geopend. Beleefd aanbevelend, i. BLAAUBOER SCHRIJFLESSEN. VERBETERING DER SCHRIJFHAND IN ONGEVEER 3 MAANDEN. BESLIST SUKSES. RONDSCHRIFT km SIER8CHRIFT. OPLEIDING VOOR BKSAMENS. J. DRIJVER Jr., BINNENHAVEN 64a. De btoomzuiveltabrlek „De Boksberg", te Den Burg (Texel), brengt hiermede den ingezetenen van den Helder ter kennis, dat zy als wederverkooper van hare prima NATUURBOTER, (verpakt in Kilo's), heeft aangesteld, den Heer Aanbevelend, S. POSTMA, Oir. Magazijn „OE MAGNEET*', MOLENGRACHT ho«k BIERSTRAAT. Steeds toenemend snccea met onze ff I.IO en ff 1.40 In wit en gekleurd. Elk paar wordt onder garantie verkocht. Aanpassen in den winkel steeds gewild. Aanbevelend, H. SPRUIT. Prima Glacé Heeren-Handschoenen, k f 1.40, in wit, zwart en gekleurd. Speciaal adres voor MILITAIRE HANDSCHOENEN, reclame prijs, 55 ot. en 75 ot. per naar. Het Magazijn van: GOUD, ZILVER en UUR- WERKER, wordt half September verplaatst naar Aanbevelend, als gij Uwe drogisft-benoodigdtieden niet i- koopt aan een vertrouwd adres. -i Daar menigeen zich zonder voldoende voor bereiding- op den verkoop van deze artikelen toe legt, lijdt het geen twijfel of zulks kan slechts g'eschieden ten n a d e e I e van het koopend publiek. Vele stoffen verliezen dan ook tengevolge van onoordeelkundige behandeling, een groot deel van de innerlijke waarde, beantwoorden niet meer aan het doel waarvoor ze gebruikt worden, en stichten dan meer kwaad dan goed. ZOO JA! Ass.-Apotheker, Drogisterij. tegenover de MOLENBRUG. Sluisdijkstraat IIO. Op bovengenoemde school kunnen eeniga nieuwe Leer lingen geplaatst worden. Vanaf 1 September is er gelegenheid zich g.heel te bekwamen als Coupeuse. Bij gebleken bekwaamheid wordt een diploma uitgereikt. Aanmelding voor een nieuwen Knipcursus (te beginnen 1 of 15 Septemlter) dagelijks. I October aanvang van den awondour.ua. Onderricht in 't Knippen en vervaardigen van Dames- en Kindor- kleeding, ook SSnntela en Reform. Aanbavelingen wan Oud-Leerlingen woorhanden. Dagcursus f i5.Avondcursus f 10.—. mm~ Op aanvraag wordt gaarna uitgebreid protpuctua toegezonden. Jk.nbe.al.nd, A. BRANDS-REUS, Q.diplom..rd-L..p.a-..< DORA G. v. d. STRUIJS, Coatumièra.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2