MARINE. Aan de Leden der Hel Herr. lui Cursus der MltM IU, I. O. C. T. Openbare Vergadering „Volksbelang". „HELPT ELKANDER'. Afnemers gevraagd of Agenten, Tweede Blad. NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 16 September. De logger »de Noord" is gisteren weder van de viuoherjj teruggekomen met een vangst van 15 last haring. Door Z. D. H. den Bisschop van Breda is benoemd tot Kapelaan te Wassenaar de Weleerw. Heer Spigt alhier. De Post en het eskader in Australië. Zooals men weet, is het Indische eskader 16 Augustus van Soerabaja naar Australië vertrokken, waar verschillende plaatsen zullen worden aangedaan. Tegen 20 November zal het eskader weder in Indië terug zyn, en duurt deze reis dos ongeveer drie maanden. Naar aanleiding van deze reis ontvingen wy van eenige belanghebbenden de vraag oi' door het bestuur der Posterijen naar gewoonte een opgave was gedaan vermeldende de data's van verzending der brieven naar deze schepen. By informatie ten postkantore alhier werd uus medegedeeld, .dat aan het kantoor alhier nog geen bericht daarover inkwam". Het is, met het oog op zeer vele betrek kingen der opvarenden, in deze gemeente woonachtig, te wenschen, dat hierin kan worden voorzien, voor zoover dit nog mogelyk ie, zoodat belangrijke vertraging in de ver- zouding en ontvangst der brieven wordt voorkomen. Naar onze meening diende het Hoofdbestuur der Posterijen er voor te zorgen, dat hiervan in tjjds opgave werd gedaan, op dezelfde wijze, als wanneer een schip van uit Nedorland een reis van eenigen duur gaat maken. Het reisplan wordt immers ook voor deze Indische reis door het Dep. van Marine in den Haag goedgekeurd, en eenig overleg betreflende deze voor velen gewichtige aangelegenheid is blijk baar niet overbodig. Circus Libot. Keu circus, oi zooals het iu den volksmond luidt een paardenspel, trekt bier ter plaatse steeds veel publiek. Dit bleek ook gisteravond toen bet circus Libot, geplaatst op het laud aan het einde van de Laan, zijn openings voorstelling gaf. Hot aantal bezoekers van de goed verlichte circns was vrij talryk en de aanwezigen hebben zich wel vermaakt, hetwelk bleek uit de vele toejuichingen. De directeur, de heer Libot, gaf met den Arahischen hengst Oscar, met het sprekende paard en met don Brabantschen hengst Max verbazende toeren van dressuur te zien. l)e toeren door madem. Amelie en door den lieer Blondel met en op de paarden verricht, waren hoogst interessant. Bewondering wekten de werkzaamheden van mej. Rosini op den telefoondraad en niet minder van 2 dames en 2 heeren aan de Vliegende trapéze, dit was nu en dan wel angstwekkend, maar door vooraf een net te spannen, behoefde men niet te vroezen voor ongelukken. Be langwekkend waren ook de toeren van Me- phisto, het slangenmensch, zoo eenig hebben we zelden een mensch gezien. Deze voor stellingen werden aangevuld door de clows Polo en August Jo—Jo, die met hun grappen un koddige vertooningen de vroolykheid er in brachten. Tot slot werd een aardige pantomime vertoond, die het aangename van den avond verhoogde. Wy twijfelen er niet aan of hot circus zal wel bezoek trekken. Afloop der veiling van huizen, gehouden ten overstaan van den notaris H. M. Bceckman, op Donderdag 15 Sept. 1910. 1. Het huis en erf, aan de Achtergr. Westz. 77, groot 65 c.a.; kooper de heer J. Vonk, voor f621. 2. Het huis en erf, aan de Koningdwarsstr. 41, groot 90 c.a.; kooper de heer T. J Bremer q.q., voor f 790. 3. Het huis en erf, aan de Hoogstraat 67, groot 76 c.a.; kooper dezelfde, voor f 700. 4. Het huis en erf, aan de Oostslootstr. 56, groot 1 are 30 c.a.; kooper dezelfde,, voor f 1750. 5. Het huis en erf, aan de Kuiperdwarsstr. 7, met het huis op den achtergrond aan een steeg no. 8, samen groot 90 c,a.; kooper dezelfde, voor f 1130. Langs de straat. In 't voorbijgaan. 14 September. Op do Nieuwe Brug kletsen een paar meisjes knus-gezellig, 'n tikje vyandig-irouisch. Witte mutsjes. Witte schorten. Lichte katoentjes. Ze hebben 't over de logge „Emma", kolossus die weldru voor goed van plaats gaat veranderen. ,Eu toen «Nou, toon 't bekend werd, kwam mevrouw ons in de keuken trakteeren". »Ei IWaarop Op 'u glaasje, op poeder, op jodenkoek". Heerlyk 1" «O meid, zij is ook zoo iu d'r schik, dat die schuit 'n eindje verder gaat''. Is 't waar «Dat denk ik ook. 't Is wat moois. lederen dag zoo'n boeman voor je neus. En dat iB nog niet het ergste, maar «Wat «Je bent nooit vry in doen en laten. Dio nare kerels gluren van vroeg tot laat over de verschansing. Als je dan toevallig achter in de kamers of op de plaats aan den gang bent, met wat ook, dan hei-je sekuur de poppen aan 'tdanseu. Geen minuut rust. Fluiten. Wenken. Roepen. Nee, 'n mirakel. Er is een tyd geweest, datte we niet goedschiks konden verschynen, ofDie rare praatjes, zie je, zoo maar hardop, zonder schaamte Toen is mevrouw wezen klagen Niets aan te doen Kan jo begrypen 1 't Zyn school kinderen. PuhJe moet eenB zien, hoe zo Zondags koekeloeren en te keer gaan Daar, op dét puntje Soms ergerlijk Goddank, dat er een eind aan komtSpaansche op ruiming 't Zal me benieuwen, wanneer dat gevaarte eenmaal aan de Zuidstraat tPetpstHalo Ip§t Ze spatteu uiteen. Met een gierlach. Zien uog eens even vlug om, schuin naar beneden, in de vlet, waar 'n witbroek, bezig met boenen en schrobben en poetsen, ten koste van 'n halve long, de onmogelykste en afgryselykste geluiden zit te porsen. Dan opeens weer by elkaar, stevig gearmd, met de ruggen ge keerd, zachtkens voortfluisterend, vlak by de leuning, waar wat opgeschoteu jongens hun tyd staan te verprutsen met het zien naar de baggermachine in 't kanaal, die gele rook ligt t« puffen, duchtig moddert on volle bakken ophaalt. Het koninklijk bezoek aan Amsterdam. De Koniug eu Koningin van België zyn gisteren op den bepaalden tijd te Amsterdam aangekomen. "Aan het Centraal station werden zij door H. M. de Koningin en Prins Hendrik ontvangen. Stapvoets ging het toen langs het Damrak naar het Paleis. Het laat zich be grypen, dat een groote massa meuscheu op de been was, die de kleurige stoet wilde zien passeereu. Des middags werd een rijtoer gemaakt en een bezoek gebracht aan hot Ryks-museum en aan het Stadhuis. Vervolgens werd het Galadiner gehouden in de Burgerzaal. H. M. de Koningin bracht in de Fransche taal een heildronk uit op het vorstelijk paar. Overigens o. a. by het bezoek aan het Stadhuis werd de Nederlandsche taal gebezigd. Het hoofdmoment voor het publiek was zeker wel de taptoe, die echter slechts door weinigen kon worden gehoord. Met het oog op het gebeurde, nu 19 jaar geleden, by het bezoek van den Duitschen Keizer, had de politie zeer uitgebreide maatregelen genomen de Dam was een half uur voor den aan- vang geheel schoongeveegd, en alle straten waren afgezet. Alleen in de verbindingslijn Rokin-Damrak werd een klein gedeelte van hel publiek toegelaten. Omstreeks 8 uur werd het tramverkeer over do Dam geheel gestaakt, en toen kwam van allo zyden langzaam aan buiten de af zettingen het publiek oploopen. Het Damrak, de Vygendam, voor zoover die niet was opengehouden zagen zwart van volk, en do huizeu op den Dam hadden aan ven sters en op de daken geen plaatsen genoeg voor de kijkers. De Groote Club en Zeemans- hoop konden de kykers nauwelijks bergen, en het dak der consistorie van de Nieuwe Kerk, was zoo dicht bezet, alsof op ecu zonnigen morgen de Koningin haar intrek zou houden. Tegen kwart over negen kwamen de staf muziekcorpsen opzetten: de Kon. Mil. Kapel, de stafmuziek der marine, die van de 11 regimenten infanterie, van het Instructie- Bataljon, en de Japerskapel. Toen de Damklok half tien geslagen had, ging er een licht hoera op uit de wachtenden, eu het begon een beetje onrustig te worden onder het publiek, dat voor de Vischsteeg w«b saamgedrongen. De politie had daar groote moeite om het carré opeu te houden, dat voor de goede orde noodig was, en de bereden agenten over het geheele terrein waren er niet minder dan 35 in actie beleefden daar lastige oogenblikken. De toe schouwers van de voorste ryen natuurlijk niet minder, en er ging hier en daar veel gegil op Daar klonk plotseling, als een donderslag, de roffel van de honderd tamboers der land macht. Meteen was het dringen uit,het begon Als de roffel zwygt, dan zetten de 60 hoornblazers der landmacht de taptoe in, die straks overgenomen wordt door de tamboers van de landmacht. Vroolyk en klaterend verheft zich dan het getrompetter van 60 blazers der bereden wapens, veld-artillerie, rydende artillerie en cavalerie. Maar het grootste succes heeft toch de taptoe, geslagen en geblazen door de pijpers dor Kon. Marino. Het is of de Dam zwygt, of er geen ge luid opgaat, geen beweging gemaakt wordt als de pijpers een ontroerend lieve melodie doen hooren... Dat was wel een slaapzang voor de mannen ter zee, een uiting veel bogrypelyker dan de brutale roffel of de tap toe der infanterie Ton slotte werden nog eenige muzieknum mers gegeven. De oorlogsschepen, in het IJ liggende, waren allen electrisch geillumeerd. Men schatte het aantal dargenen, die door „Eerste Hulp bij ongelukken'* behandeld wer den, op meer dan honderd. Gelukkig waren de gevalleu niet van ernstigen aard. Afschaffing van weezenkleeding. De regenten van het Burgerweeshuis te Alkmaar hebben besloten tot afschaffing der weezenkleeding, zoodat de weezen aldaar uiterlyk van andere kinderen niet meer zul len te onderscheiden zyn. Aangeteekende brieven halen. K. W. schrijft uit Holland aan het «Nieuws van den Dag voor Ned.-Indië": Het is geen pleziertje, als je in Amster dam een aangeteekenden brief moet ontvan gen. In Brussel, in Berlijn, in Parijs brengt een speciale postbode die stukken rond; woon je in oon hotel, dan komt hy op je kamer; je legitimeert je; door een paspoort, een credietbrief, een vroeger ontvangen adres, of zoo iets, aan hem te toonen, je teekent in 's mans boekje voor ontvangsteu je krygt je brief. Een kwestio van twee minu ten. Ik kreog te Amsterdam eene kennisgeving van een aangeteekenden brief, in myn hotel. Ik vul liet diug in, en verzoek het stuk af to geven aan C. Cornelissen, huisknecht van het Hotel NeufDe heer Cornelissen tee- kent dat, gaat in zyn ambtsgewaad naar het postkantoor, wacht een half uur op zyn beurt voor het loket, teekent voor ontvangst en krygt géén brief Uit niets bleek, zei de postambtenaar, dat de handteekening van den geadresseerde de handteekening van den geadresseerde wasl Heeft meneer je geen bewysstuk mee gegeven? Neen, zei Cornelissen. Maar meneer héét K. Wybrands. Ik ken hem. Dat kén wel, zei de Post. Maar ik ken fi niet. Dus als ik bewya, dat ik Cornelissen beu Dan geeft het nog niet, zei de Post. De heer Cornelissen kwam zonder brief terug, on vertelde my zyn wedervaren. Ik ging, in niet al te best humeur, zelf nuar het hoofdkantoor, tusschen de tanden iets mompelend van -stomme stuipekoppen". Alli teraties zijn altyd 'n liefhebberij van mij geweest. Voor het loket gekomen na een kwar tiertje staan in de ry: het gaat laugzaam in Amsterdam schrapte ik mijn machtiging aan mr. Cornelissen door, ik schrapte 's mans handteekening door, en ik zette myne eigene, welke munipulatius door den postambtenaar met onverholen argwaan werden gade ge slagen. Is u m'nheer K. Wybrands? Niet beter te weten. Kunt u dat bewyzen Ik zal 't probeeren. En ik haalde een stapel papieren voor den dag. Hier hebt u 'n visitekaartje. Maar dat zal niot geven. Hier heb ik paspoort. Maar dat kan ik gevonden of gestolen hebben. Nietwaar? Zeer waarschijnlijk: eerst ik een valsche handteekening, daarna Cornelissen een valsche handteekening; u weigert Cor nelissen, en dan kom ik, de oorspronkelijke falsaris, zelf, en zet brutaalweg voor de tweede maal eene handteekening, die mij 5 jaren tuchthuisstraf kan bezorgen. Nietwaar? Dat is al zéér waarschynlyk. De ambtenaar, ongevoelig voor ironie, zocht naar den brief, vergeleek het adres met de kennisgeving, vergeleek myn signalement op myn paspoort met myne wezenstrekken, en vroeg toen Weet u van wie die brief komt? Toen begaf mijne zelfbeheorsching mij, en tegelyk verdween myn booze luim. Ik begon schik in het geval te krijgen. Ik zei: Denkelyk van de Dalaï Lama van Thibet. Houdt u my voor den gek Heelemaal niet, man. Maar iB het niet een beetje veel gevergd om van my to eischen, dat ik weet, wie een maand geleden nit Indië aau mij schreef? Kunt u niet gissen van wien de brief komt? Geeft u me even Kleian's adresboek van Ned.-Indië, dan wil ik u wel een paar bladzyden opdreunen. Hij kan van iederéen in Indië komen. Apropos: Hier hebt u nog oen kwitantie ten mijne name, voor kalmee- rende drankjes: dat was toen ik de vorige maal hier een brief heb moeten halen Gelooft u nou dat ik bon, wie ik beu Ik heb een moedervlek op myn linker dij, als bet u pleizier doet, wil ik me wol oven nit- kleeden. Per slot van rekening kréég ik myn brief. De queue voor het loket was angstwekkend laug geworden, maar niemand dacht er aan, zieh over het nuttelooze, dwaze, onnoodige, getreuzel te beklagen. Ja, zei 'de ambtenaar aan bet loket, zelf-tevredenZiet u, we zyn hier secuur, meneer. Er wordt hier lang zoo veel niet ge stolen als in het buitenland, echoo'de dë myn heer die nu aan de beurt kwam. Neen, zei ik. Dat deuk ik ook. Maar wat zou het hinderen al wérd er wat meer gestolen, indien jelui daar wat wakkerder door word Nou, u praat er gemakkelijk over, zei de heer die-aau de-beurt-was, zijne ymerk- bare teekenen" aan den post-ambtonaar opge vende. We zyn hier goddank secuur in Holland. En de heele ry slaapkoppen voor en achter het loket mompelde, deinend: »'tIs... hier in Holland nog zoo kwaad niet." Marktberichten. Schagen, 15 September. C Paarden f 100 a f250. 7 Veulens f 100 a f180. 5 Stieren f 160 a f 270. 40 Geldekoeien (magere) f 150 a f220. 100 Geldekoeien (vette) f 180 a f 805. 20 Kalf koeien f 170 a f 280. 20 Vaarzen f90 a f140. 9 Graskalveren f 50 a f 70. 20 Nuchtere Kalveren f7 a f 26. 170 Schapen (magere) f14 a f20. 510 Schapen (vette) I 22 u f 30. 360 Lammeren f 14 a f 22. Varkens (magere) f a f 30 Varkens (vette) f0.51 u f0.58. 80 Biggen f14 a f18. 250 Kippen f0.50 a f 1.50. Eenden f af—. 600 K.G. Boter f 1.40 fl.50. 200 K.G. Kaas f0.40 a f0.50. 3000 Kipeieren f 4.25 a f 4.75 per 100. Eendeieren fper Advertentiën. Op den 24sten September hopen onze geachte Oom en Tante Johannes Gerardus v. d. Klaauw en Cornelia Fransisca Hin, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Namens Neven en Nichten. Helder, 16 September 1910. Strekkende tot algemeene kennisgeving. Ondertrouwd J. P. J. Schulmaljer en H. de Wijn. Helder, Spoorstraat, Amsterdam, O. Handelskade 17, J Huwelijksvoltrekking 29 September a.s. 13 September 1910. Ondertrouwd Engelbertus i. Hen en Maria H. Adriaansen. Vlamingstraat 15. •2e Molenstraat 51. Helder, 15 September 1910. Huwelijksvoltrekking 29 September a.s. Algemeene kennisgeving. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht, U kennis te geven van het overlijden van onzen innig geliefden Zoon, Behuwdzoon, Broe der, Behuwdbroeder en Oom. den Heer ALBERT KLIK. Namens de Familie: Wel>. A. KLIK-Quak. Helder, 14 September 1910 Heden overleed plotseling te Am sterdam tot onze diepe droefheid, onze lieve Vader en Behuwd vader, de Heer Edzard Willem Ansingh, in den leeftijd van 84 jaren. H. ANSINGH. L. ANSINGH-Webek. Helder, 16 September 1910. Eenige plaatselijke kennisgeving. Marine en Leger. Overgeplaatst m. iiig. 1 Oct. de lichtw.-mach. a. li. v 's Rijks lichtschip „Terschellingerbank" W. H. Stoker, in gelijke betrekking a. b. 's Rijks licht schip „Haaks". Benoemd tot lichtwachter-machinist aan boord van 's Rijks lichtschip «Terschellingerbank'' W. Bartels, machinist ter koopvaardij. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Bali (thuisreis) is 14 Sept. des nain. 5 uur Ouessant gepasseerd. Billiton (thuisreis) vertrok 15 Sept. van Djeddali. Lombok vertrok 15 Sept. van A'dain naar Java. Oranje arriv. 15 Sept. van Batavia te Amsterdam. I Grotius (uitreis) vertrok 15 Sept van Genua. Nias (thuisreis) is Sept. des nam 3 uur Ouessant gepasseerd. Rotterdamsche Llovd Besoeki (thuisreis) arriveerde 15 Sept. te Marseille. Kawi (thuisreis) vertrok 14 Sept van Tanger. Medan (thuisreis) vertrok 14 Sept. van Djeddah. Rindjani (uitreis) arriveerde 14 Sept. te Padang. Heden overleed in den ouderdom van b\jna 84 jaar, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Jacob Hoogerduijn Sr Wed. M. HOOGERDUIJN - Daalder. M. ZAATMAN—Hoogerduijn en kinderen. M. HOOGERDUIJN. K HOOGERDUIJN. D. HOOGERDUIJN - van Twisk en kinderen. Helder, 15 September 1910. Rurgelijke Stand v. Helder Van 13 tot 15 September. ONDERTROUWDH. Meijer en A. Tegelaar. E. I. Hen en M. II. Adriaansen. W. Kwast en Al. C. Molenuar. GETROUWD: S. van Beek on IJ. Postma, J. A. Oostendorp en J. G. Kamp. J. A. Vermeulen en J. A. van 't Hert. W. N, Moes en A. van Hiel. BEVALLEN: A. M. Tenseu geb. Jansen, d. O. van Eldert geb. Willems, d. J, A. Breuiergeb. van der Reyden, d. J. G. Ingelse geb. Ravenstein, z C. E. van Elburg geb. de Roos, d. OVERLEDEN: A. Klik, 42 j. J. Potter, 5 m. Visscherijberichten. Nieuwedicp, 13 September. Aangebracht door 50 korden 5 tot 10 stuks groote long 90 cent per stuk, 10 tot 20 middelmatige tong 50 cent p. stuk. 10 tot 40 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tot 5 stuks rog 90 cent per stuk, 1 tot 2 mand kleine schol f 2 a f 4 per mand, 1 tot 2 mand schar f 2 a 1 2,50 per mand. 14 Sept. 18 kordors met 2 tot 5 stuks groote tong 90 cent per stuk, 5 tut 20 middelmatige tong 40 a 50 cent per stuk. 5 tot 20 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tarbot voor f 4.75, enkele man den kleine schol f 2,50 a f 4 per mand, enkele manden schar f 2 per mand. 15 Sept. 48 korders met 1 tot 5 stuks groote tong 85 cent per stuk, 5 tot 20 middelmatige tong 40 a 45 cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong 15 cent per stuk, 1 tot 3 stuks rog 85 cent per stuk, 1 tarbot voor f 5, 1 tot 2 mand schol f 2.50 11 f 4 per mand, 1 tot 2 mand schar f 2 p. mand GEVRAAGD door een Heer om terstond te_betrekken, een gemeubileerde Zit- en Slaapkamer met Pension. Brieven met conditiön onder letter H., aan het Bureau van dit blad. KOSTHUIS gevraagd met gebruik van een vrij Kamertje. Brieven franco met prijsopgaaf aan H. J. J. SWAALF, Groote Houtstraat 120, Haarlem. Aangeboden een lief, net Slaapkamertjef zeer geschikt voor twee onderofficieren van de Marine of twee nette Commensaals. Adres: Bureau van dit blad. Te huur een net Burgerwoonhuis, h f3.- per week, staande in de 2e Schagendwarsstraat no. 5. Te bevragen Weezen straat 33. Te huur met Kersttijd een stuk BOUWGROND, in den Huisduinerpolder nabij 't fort Dirksz Admiraal. AdresMANHEIM, Koningstraat. Heden overleed na een smartelijk lijden onze geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. N8eltje van Horik- Rijper, in den ouderdom van 51 jaar. Helder, 15 September 1910. H. J. VAN HORIK. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. De Heer en Mejuffrouw MOES betui gen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, by bun hu welijk ondervonden, zoowel iu als bui ten deze gemeente. Helder, 16 September 1910. Evangellsatle-lokaal In de Palmstraat. Zondag v.m. 10 uur en 's avonds 6'/, uur, D». A. J. MONTIJN, Ned. Herv. Predikant te Haarlem. 10 uur kinderkerk in de school met den bijbel en gebouw Middenstraat. Departement HELDER der laatschappij lot Mnt m 't Algemeen. (bereiding van goedkoope, degelijke maal tijden) ven 3 Oet. tot 12 Nov. Lesgeld 50 ets. per week. Nadere in lichtingen en aangifte van leerlingen vóór 22 Sept. bij Mevrouw DE VEN, Spoorstraat 108, Mevrouw OORTGIJSEN, Spoorgracht 1, of Mevrouw DE BOER, Koningstraat 29. Zangkoor „Harmonie". Tot nader aankondiging geen repetitie. HET BESTUUR. Algem. Held, Wipfceliers-Vereepigipg, Openbare Vergadering op DINSDAGAVOND 20 SEPTEMBER, in TIV0LI, 's avonds 8 uur. Spreker: de Heer COR. VISSER. OnderwerpMiddenstandscredietbanken Vrije toegang voor leden der Veree nigiug eu belangstellenden. HET BESTUUR. op Donderdag 22 Sept. e. k., des avonds 8 uur. Zaalopening 7'/, uur. in bet Gebouw der Cbrist. JoDgl. Vereen,, Spoorstraat 7-9. ONDERWERP: TOEGANG VRIJ. van het Ziekenfonds op Zaterdag 17 September des avonds 9 uur, in het lokaal „TIVOLI". Namens het Bestuur. Heeren Landbouwers! U wordt bekend gemaakt, dat DE WAAG geheel opnieuw is gereetaureerd. DE WAAG MEESTER. Helder, September 1910. «■■ge— ZATERDAG a.s. is het kan- toor van de N.V. Grot8ierderlJ voorheen A. KLIK gesloten. De Adjunct Directeur: BRUIJN. Wegens familieomstandig- heden is de zaak Zaterdag van uur GESLOTEN I. DE VRIES, Spoorstraat 102. VERLOREN door een armen loopjongen een paar Dames hooge Rijgschoenen (zwarte), gaande van den Dijkweg, Ka naal weg tot den Heer Hubbkling. Terug te bezorgen: Vijzelstraat 30. «2.50 BELOONING aan hem of haar die my aan een Woning helpt, vóór half October. Huurprijs f2.20, niet te bovengaande Adres: Breestraat 21. VERLOREN eon ZIJNAALD. Terug te bezorgen tegen belooning, Goversstraat 5 Aan hetzelfde adres te koop eenige witte Jassen, Broeken en witte Pet (53) voor Marine-onderofficier Openbare Verkooping, by de Directie der Marine te WILLEMS OORD, op Donderdag 29 Sep tember I9IO, des voormiddags te 9 ure, in de Marine-Cantine aldaar, van de navolgende voor 's Rijks dienst onbruikbare goederen, ais: Oud-koper, -lood, -zink, draaibanken, metalen voor werpen, oud-ijzer, slapping, loodsjollen, wnalebooten, 1 sloep B 4, 1 reddingboot, 5 wulvischsloepen (zijn van een bij de Marine weinig meer ge bruikt wordend model, doch verkeeren in zeer goeden staat; bij elke sloep zijn aanwezig eenige toebehooren, als mas ten, ra's,, stuurjukken, enz.), stoomsloepmachine, dynamo's, distilleertoestel, Muntzmetalen houtdraad bouten, stoomketels, afval van electriscbe kabel, oude zeilen, kleeden, blokken, kabelketting, commaliewants— goederen, kombuisketels, want- slag, kanonnen van 12 cM granaten enz De goederen kunnen door gegadigden worden bezichtigd op 21, 22 en 28 September 1910, des voormiddags van 9 ll'/a uur en des namiddags van 1 41/» uur en op den dag der ver kooping van 7-10 uur des voormiddags. De koopen 20, 21, 22, 23, 24, 25,26, 27, 28, 29, 60, 107, 119, 120, 122, 123 en 127 worden by inschrijving, de ove rige koopen by afslag verkocht. Voor de gemelde koopen, welke by inschrijving worden verkocht, moeten de inschryvingsbiljetten op gezegeld papier, volgens ter Griffie der Marine te Wil lemsoord kosteloos verkrijgbaar model, in de daartoe in het Directiegebouw (bureel Griffie) geplaatste bus vóór den aanvang der verkooping worden inge leverd, waarna in de Marine cantine te 9 uur tot de opening der biljetten wordt overgegaan. Daarna worden de overige koopen by afslag verkocht. De voorwaarden van verkoop liggen ter lezing ter Griffie voornoemd, alwaar op aanvraag, zoolang de voorraad strekt, lijsten van de te verkoopen goederen en van de koopsvoor waarden tegen betaling van 10 cent per exerapl. verkrijgbaar zyn. De waarborgsommen, welke worden gevorderd voor de koopen die by in schrijving worden verkocht, moeten uiterlijk ten 4 uur namiddag op den dag vóór den verkoopdag worden gestort. a. J. P.'b Eierpudding is versterkend en zeldzaam lakker. Ze kost (ion oent per pakje. Koopt liet eens ge neemt ze dan steeds. MAINTIEN. CONTENANCE. Dansschool wan B. H. Polak Zonen Dijkstraat 37 - Helder. »Der Tint enthalt alles was zu einer schonen sprache nèlhig Ut; man muaz aber mehr als das Alphabet davon wissen". NO"erre. Aanvang van den nieuwen cursus in DANSE ET MANTIEN, 15 September a.s. Het onderwijs bepaalt zich niet alleen tot het leeren der moderne dansen, doch omvat ook het onderricht in wellevend heid en goede manieren. Het is een goed toeken, dat de Dans kunst zich weer bewoegt in de richting van vroeger, toen bet dansen van een Menuet een vermaak van Vorsten en Edellieden was. Dagelijks bestaat er gelegenheid tot inschrijving van Leerlingen, Dijkstraat 37. Men vrage prospectus, waarin nadere inlichtingen. Aanbevelend, Hoogachtend, B. H. POLAK, Schrijver van „Het Dansen". Ph. B. en JAC. B. POLAK, Leeraren in bet Dansen. DIJKSTRAAT 87. Ondergetoekende beveelt zich aan voor het leveren van PIANO-MUZIEK op bruiloften en andere gelegenheden. Billijke conditiën. H. C. DE GRUIJTER Bohlkn, Parallelweg 47. Alcohol vrij. Zeer toenemend en billijk in prijs. Inlichtingen te verkrijgen. Brieven franco Mathijs van der Erve, Marnixstraat no. 8, Amsterdam Ter leen gevraagd 400 gulden, voldoonde zekerheid. Brieven lett. A.B., Bureau van dit blad. Een net Persoon met Rijksbetrekking vraagt f IOO. - ter leen, tegen maan- delijksche aflossing. Brieven onder lettor Q, Bureau van dit blad. Gevraagd een nette Dienetbode in een klein officiersgezin. Adres: Spoorstraat, boven hoedenma- gazyn C. TROOST. Gevraagd een flinke Dienetbode. Adres: Hótel DEN BURG, zich aan te melden 's avonds na 7 uur. Wordt gevraagd een flinke Dienetbode (Dagmeid). Zich te vervoegen Spoorstraat 41, (ingang huishouding Koningstraat.) Gevraagd een net MEISJE voor lichte huiselijke bezigheden. AdresBureau van dit blad. Een net Dagmeieje gevraa fld. niet beneden 16 jaar. AdresDijkstraat 46. WERKVROUW. Stationsweg 5, wordt gevraagd een zindelijke Werkvrouw, voor dagelijks van 9 tot 12 uur, alsmede Zaterdagmiddag van 2 tot 7 en Zondags van 9 tot 10 uur. Zich aan te melden na zes uur. De firma C. R. KEIJSER Coiu Granen en Hulpraeststoffen te den Burg op Texel, vraagt om direct in dienst te treden een tweeden KANTOORBEDIENDE. Alleen schriftelijke aanbiedingen met volledige inlichtingen worden ingewacht. Gevraagd voor kantoorwerkzaamhed« n een flink JONGMENSCH, een nette hand schrijvende. Eigenhandig geschreven brieven met opgave van leeftyd onder lettor B. A., aan het Bureau van dit blad. Een Smidsknecht gevraagd, bekend met hoefbeslag. Adres: H. LANSER, Blauwe Keet, Koegras. Er kan een nette LEERLING geplaatst worden bij H. v. i> MADE Coiffeur, Kruisweg 1-2. Geviaagd een nette Jongen om in het barbiersvak opgeleid te worden. Adres: Sluisdijkstraat nr. 18. Banketbakkerij. Nette Jongen ter oploidinggevraagd. Adres: Firma VERFAILLE, Keizerstr. Gevraagd een Jongste Bediende in de MARINECLUB. GEVRAAGD een flinke LOOPJONGEN, liefst niet beneden 16 jaar, by R. MAALSTEED, Dijkstraat 22. Te koop gevraagd een stuk grond, van pi. m. 200 Mf oppervlakte. Brieven met prijsopgaaf onder letter K., bureau van dit blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 5