Sol Bont werken De Kleine Winst, Casino-Gebouw. Helder. Casino-Gebouw - Helder. Flanel Baaien Bever de heer J. DE VRIES, Noord-Holl. Propagaoda Comité. Belangrijke Vergadering G. RIJNDERS, t. Amsterdam. Socialisme en Welvaart. 1. O CM. T. Openbare Vergadering met Lichtbeelden. Dansclub ,T 0 P Ma afloop: Eerste Dansaiond, eo hxerciiiefereeoigiag „PROPATRIA". a FNfil ISH Amsterd. Tooneelgezelschap v.h. Paleis v. Volksvlijt. Zondag1 30 October ÏOIO: 1EËN VROUW DIE DE BROEK AAM HEEFTI DE WEttJKNTAHlM Donderdag 3 November TO, Echte Leidsche wollen Dekens Cretonné-, Satinet- en Molton Dekens. Wiegdekentjes. Gebreide wollen ONDERGOEDEREN. Echt kleurhoudende DUFFEL en ZEEDUFFEL. Wollen ZEEMAN8- en KINDEKTRUIEN. ton-,Rokken-,Manlel- Barets- en TrnienwoL en Bontmutsen. Sportflanelien, Flanel riche en Flanelleis, ?oor Blouses en Japonnen De Dienvste Onderrokken eo Rokstoffen. Kindermanteltjes, Ziet de UITSTALLINGEN Manofactnren-Magazijnen Spoorgracht 42, Spoorstraat 52, Vereeniging. Ik ben aangesteld totgeestelyk verzorger van het marineperBoneel te Den Helder. Ook nu reeds spreek ik met Jantjes, met onderofficieren, adelborsten en officieren. Het is nog een begin, maar op de wekelykscho bidstonden komen ook adelborsten". Toen ik ten slotte aandrong dat hy zyn meening zou uiten gaf ds. Warners my als zyn veronderstelling, dat admiraal Van den Bosch in de benoeming van een vloot-predi- ker een ongunstige meening, een ongunstige waardeering ten opzichte van de vloot ge voeld, zou hebben gezien. Voor den admiraal zou daarin een aanduiding gelegen hebben als had het marinepersoneel byzondere gees telijke zorg noodig en de admiraal zou hierin iets onaangenaams, iets krendends ten op zichte van het gehalte van het vlootpersoneel hebben gezien. Zoo iets, alsoi het vlootperso neel iets minderwaardig is. Deze lezing van den marine-dominé, wy wyzen er wel op, ligt heelemaal naast het principieele bezwaar tegen het instituut van den marine-predikant, dat volgens betrouw bare inlichting als de oorzaak de ontslag aanvrage moet beschouwd worden. Ds. Warners zeide ten besluite «Op mijn geweten kan ik verklaren niets geweten en niets gewild te hebben. Het conflict loopt tusschen den Ministèren admiraal Van den Bosch." Dit laatste bleek de marine-dominé al zyn de tusschen admiraal en departement ge wisselde stukken geheim toch wel te weten. Ik vestig in dit verband dan de aandacht op een geuite veronderstelling méér is het ook niet dat de Christelijke Officieren Vereeniging, die als principaal van ds. Warners door dezen natuurlijk op de hoogte gehouden werd, over zekere zaken met den Minister van Marine heeft gecorrespondeerd. En daarvan ook zou de admiraal in mede- deelingen en orderB den invloed geconstateerd hebben. Terloops vernam ik dat de Chr. Off.- Vereeniging die de marine-dominé uitzond, voor ongeveer 95 °/n uit officieren van de Landmacht bestaat. Ónder de marine-officieren in den Helder heeft de Vereeniging, naar men my mededeelde, geen enkel lid. De viootpredikant. ,In verband met de in de pers vermelde geruchten en in aansluiting aan de mede- deeling van ds. Warners in ,De Telegraaf", no. 6578, acht het hoofdbestuur van de Nat. Christen Off. Vereeniging het noodig, nadruk kelijk te verklaren dat na gehouden onder zoek is gebleken dat ds. Warners noch rechtstreeks noch door zync tusschenkomst omtrent een meeningsverschil tusschen den vice-admiraal v. d. Bosch en Z.WelEerw. of om andere redenen zich gewend heeft tot den minister van marine en dat alzoo het gerucht, dat Z.W.Eerw. in een conflict met den directeur en commandant in het gelyk zou zyn geBteld door den minister of dat den qdmiraal de last zou zyn verstrekt zich te gedragen naar de wenschen van ds. Warners, volkomen ongegrond is. Namens het hoofdbestuur, De secretaris, Van Schaix". Admiraal Van den Bosch houdt a.s. Zondag zyn afscheidsreceptie in de groote zaal van het Directiegebouw alhier. 2de Wintereoncert vangjhet Stafmuziekkorps der Kon. Marine, Kapelmeester A. L. Hazebrokk, op Dinsdag I November, van 810 uur. PROGRAMMA: No. 1. Marche MilitaireFr. Sc hu bert. Onverture«Rienzi",derLetzte der TribuneR Wagner. 3. Serenade voor Strijkorkest met Violoncel-solo R. Volkinann. De Violoncel-solo door den heer J. van Vcssein. 4. «Piet Hein", Hollandsche Rhapsodie P. G. van Anrooy. 5. Ouverture tMeeresstille und glücklicheFahrt", F.Mendelssohn-Bartholdy. 6. Elegie für Streichorchester P. Tschaikowsky. 7. Fantaisie a. d. Oper (Tiefland" Eug. d'AIbcrt. Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. K. W. II, thuisreis, vertr. '24 dezer v. Sabang, Lombok arriv. 25 aezer v. A'dam te Sabang. Vondel, thuisreis, pass. 25 dezer Bevezier. Java, thuisreis, vertr. 25 dezer v. Genua. Bali, uitreis, pass, 26 dezer Pantellaria. K. Wilhelm., thuisreis, vertr. 26 dezer v. P.-Snid. Oranje, uitreis, arriv. 26 dezer tc Genua. Vondel arriv. 26 dezer v. Batavia te A'dam. Rotterdamsche Lloyd. Solo, thuisreis, pass. 23 dezer Sagres. Wilis, thuisreis, vertr. 24 dezer v. Tanger. Bandoeng, thuisreis, vertr. 25 dezer v. Djeddah. Kawi, uitreis, arriv. 25 dezer te P.-Said. Wieringen. uitreis, psss. 25 dezer Perim. Ternate, thuisreis, vertr. 25 dezer v. Padang. Sindoro, uitreis, vertrok 25 dezer v. Southamptou en passeerde 26 dezer Ouessant. Tambora, uitreis, arriv. 26 dezer te Padang. Menado, uitreis, arriv. 26 dezer te Padang. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Zaanland, uitreis, arriv. 23 dezer te Rio Janeiro. Zeclandia, thuisreis, nrriv. 26 dezer te Santos. Steunt de belangen uwer blinde plaatsflenooten, door te koopen van de afdeeling Helder „Blindenzorg". Zy levert uitsluitend eigen hand werk harer blinden. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indiö: uaiuiu uer itr Venendmgswqj po.lb.„^. a/h Postk. p. zeepost via Amsterdam j 28 Oct. p. zeepost via Rotterdam 4 en 18 Nov. p. HoU. mail via Genua 8 en 22 Nov. p. Holl. mail via Marseille 1 en 15 Nov. p.Franschem.viaMarseille 4 en 18 Nov. (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Genua 2 en 16 Nov, 7.— 's av. 7.- 's av. 7.— 's 3.30'sn 7.'s av. 12'smid<l. (alleen op verlangen der afzenders.) Naar Palembang, Rionw, Banka, Billiton en Borneo: p. Eng. mail via Brindisi 11 en 25 Nov. p. Holl. mail via Genua 8 en 22 Nov. p. Holl. mail via Marseille 1 en 15 Nov. (alleen op verl. der afz.) p.Franschem.viaMarseille 4 en 18 Nov. p. Duitsche m. via Genua 2 en 16 Nov. 8.30'smor. 7.— 's av. 3.30'snain 7.— 12'smidd, eiken Vrijdag 8 en 22 Nov. 1 en 15 Nov. 8.30'smoi. 7.— 'sav, 3-30's nam Naar Atjeh en de Oostkust van Snmatra p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (alleen op verL der afz.) p.Franschem.viaMarseille 4 en 18Nov. 7.'sav. p. Duitsche m. via Genua 2 en 16 Nov. 12'smidd. Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam 10 en '24 Nov. |7.'sav, mail via Southampton (alleen op verl. der afz.) p. mail via Queenstown p. mail via New-York. p. mail via St. Nazaire 7 en 21 Nov. 7— eiken Vrydag 28 Oct. 7 Nov. 3.30'snam 3.30'snam 7.'9 av. Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 10 en 24 Nov. 7.'i p mail via Southampton eiken Dinsdag 3.30'sn Am of Queenstown. en Vrijdag p. mail via Hamburg 30 Oct. (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost viaAmsterdamilO en 24Nov. |7.'sav (alleen op verl. der afz.) p. mail via Southampton! 7 en 21 Nov. |7.'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie on Transvaal: eiken Vrydag, 8.80 namiddags. Voor Hr. Ms. .Friesland" naar Santa Crut de Teneriffe: 29 Oct., 7 uur 'sav.; naar Cadia: 10, 11, 12 Nov., 7 uur 'sav.; 18 Nor., 12 uur 's midd., 14, 15, 16 eu 17 Nov., 7 uur 's av. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 28 October. By hot te Zwolle op 24 en 25 Oct. gehouden examen voor Apothekersbediende, slaagde de heer Kr. van Leeuwen, van hier. De Heldereche Tooneelvereeniging T.A.V.E.N.U." geeft Zaterdagavond 12 November a.s. in Casino" hare eerste uit voering in dezen winter. Opgevoerd wordt »Het Goudvischje", drama in drie bedrijven door W. G. van Nouhuys. Opera Tiefland. Over de opvoering van bovengenoemde opera, door het Duitsche operagezelschap, lezen wy nog de volgende beoordeeling in het //Handelsblad: Toen de Noord-Nederlandsche Opera nog niet Noord-Nederlandsche Opera-vereeniging was, had geen harer opvoeringen zooveel succes als die van .Tiefland*; het lag voor de hand dat de vereeniging, die op den door de Ned. Opera golegden grondslag wil voortbouwen, met .Tiefland" spoedig voor don dag zou komen. En 't bleek gisteravond dat de zeer hooge toegangsprijzen voor velen niet 'n beletsel waren geweest tot het be vredigen van den wensch om het realistisch boerenstuk, het drama van verleiding, bedrog, bruut geweld en doodslag te gaan bywonen. Welk een toejnichiDg de opvoering vond, is heden ochtend reeds gemeld. Men kent de door Lothar*bewerkten opera tekst en het werk van Eugen d'Albert, die de compositie in de uitdrukkingsmiddelen beperkte. Hy is zeer eenvoudig in het me lodische, maar en dit is een van de voor- deelen zijner muziek hij wist de uit het tooneel groeiende stemming dikwyls merk waardig te treffen en te verhoogen. Hy had geluk in 't vinden van enkele thema's, als dat der bergeenzaamhoid en dat van den wolf. Zyn instrumentatie, over 't algemeen besoheiden, is nu en dan vol kleur. Een voortdurend innerlyk verband tusschen mu ziek en handeling is er niet, doch kon ook, by de ingewikkelde gebeurtenissen op het tooneel bezwaarlyk gelegd worden, zonder den duur van het drama veel grooter te maken dan hy reeds is. Dat de opvoering niet lang viel, pleit voor de artisten die het publiek boeiden, en voor den dirigent Schonten, die met het deugde lijk, wel eens al té uitbundig orkest zeer knap werk hcefl geleverd. Hy lykt my een degelyk opera-dirigent, die de moeilyke taak om de eenheid tusschen orkestspel en too- neelspel te bewaren, met ernst verricht. Een die 'n voornaam ding, van meer gewicht dan veel ostentatie en overbodig gebaren aan de lessenaar weet voor te bereiden, zóó dat bij de uitvoering zyn aandacht niet door de détails wordt in beslag genomen, maar langs de groote lynen kan voortgaan. Zyn directie was rustig, levendig waar 't moest, nauwkeurig en bescheiden. Mevrouw Judels-Kamphuyzen was, gelyk vroeger, geheel in haar rol, die zjj weer met veel talent en warme overtuiging weer gaf; do Marta ligt geheel in haar tempera ment. En van vroegere opvoeringen weet men eveneens dat do boosaardige Sebastiano in Henri Maal een zeer verdienstelijk ver tolker heeft. Van Duinen had als stokoude Tomasso, ook om zyn grime succes. Al de kleinere partyen had men goed kunneD be zetten: een allerliefste, onschuldige Nuri was Marie Janssen, met een uitmuntend drietal spotziekte meisjes naast haar. De herder Nando en de molenaarsknecht Moruccio hebben we ook gewaardeerd: Joh. Hinz en A. Dirks. Kortom, de toejuichingen aan het slot waren te verklaren. Dat de dirigent Schou ten na dit proefstuk in de hem nieuwe om geving, eens voor den dag gehaald werd en bekranst, en dat mevrouw Judols uit den haar ruimschoots toekomenden huide ruiker bloemen losmaakte en op de hoofden der orkestleden wierp dat wekte harte ljjke bravo's, had aller instemming Op veler aanzoek en door onvoorziene om standigheden zal deze opera op Donderdag S November (in plaats van op Maandag 31 Oct.) in Casino alhier wordeD opgevoerd. Do plaatsbespreking is daarom verlengd tot en met Dinsdag 1 November. Gebrek aan harmonie. Woensdagavond waren man en vrouw uit een donker slob in de Vyzelstraat sterk aan het pimpelen geweest, met 't noodlottig ge volg, dat de drank kwam in beiden en do vrede uit het gezin verdween. Ze werden handgemeen en takelden elkaar dermate toe, dat zy in verscheurde plunje, met verwarde haren en een gelaat, door nagels wreed-hardnekkig bewerkt ontoon baar was, zoodat do vrouwen uit de buurt te hoop liepen om het zeer beleedigde lid harer sekse naar behooren tc wreken. Heet tintelende slagen vielen op 't gezicht van hem, die, wankel-los en totaal machteloos tegenover de meerderheid, van de been werd golicht en toen in blind getast van een woe dend-lustige troep niet zoo mis op x'n baadje kreeg. Een woesteling. In den voornacht van Maandag op Dinsdag beeft zich op de Groest te Hilversum een heele geschiedenis afgespeeld. Vier personen liepen daar .onder den invloed", toen de surveilleerende agent van politie Witperd hen ontmoette. Plotseling en als een dolle schoot één der vier, L. B. genaamd, op den agent toe dreigende hem aan het mes te zullen rygen. Dit zou beslist gebeurd zyn, als M. B ook een van het viertal, dit niet verhinderd had. In de daarop volgende worsteling ging het vreeselyk toe. De agent kreeg adsistentie, de sabel werd getrokken en L. B. kreeg eenige houwen over zijn hoofd eu lichaam. De woeste ling sneed vermoedelyk zich zelf nog in de hand althans één zyner handen bleek later één bloedmassa te zyn. Hij bleef echter nog zoodanig te keer gaan, dat twee toegesnelde rechercheurs het noodig vonden, eenige revol verschoten in de lucht af geven. Op het laats kreeg hy zoo'n geduchten haal met een sabel over zyn hoofd, dat men hem meester kon worden. Toon de agent Kroeso hem daar op hot mes wilde afnemen, kreeg deze een zóó hevigen trap tegen de bor9t, dat by eenige dagen geen dienst zal kunnen doen. Ook de kameraad van L. B., meergenoemde M. B., kreeg een messnede over de hand. Met twee handboeien aan elke pols werd de vechtersbaas naar het politiebureau overgebracht, waar men trachtte hem een dwangbuis aan te doen met bet oog op zijn over-woeBten toestand. Dit ge lukte evenwel met. Men verbond hem zoo goed en zoo kwaad als 't ging en Dinsdag werd hy in de R. K. Ziekenverpleging verder verbon den, Den man had enorm veel bloed verloren. Hy is reedB in hechtenis gesteld. De zaak Le Neve. Londen, 25 October. Mejuffrouw Le Neve is vrijgesproken. Het proces Le Neve hoeft slechts kort geduurd. De vryspraak door de jury is na een beraadslaging van nauwelijks 20 minu ten gevolgd. De verdediger Smith heeft op welspreken de wjjze voor vryspraak gepleit. De voor zitter van het Hof heeft in zyn resumé voor de gezworenen het pleidooi van den verdediger ieitelijk overgenomen en wees erop, dat Crippen mej. Le Neve onkundig heeft gelaten van den moord. Waarom vroeg de voorzitter zich af, zou Crippen haar ingelicht hebben. Hy gaf toe, dat de vlucht van mej. Le Neve met Crippen onder de bestaande omstandig heden min of meer verdacht was, maar de jury diende bekl. niet op booze vermoedens alleen schuldig te verklaren. De vryspraak heeft geenerlei sensatie in de zaal verwekt en is zwygend opgenomen. Scheepsramp. New-York, 26 Oct. UitPort-au-Prince wordt gemeld, dat de Haïtiaansche kanonneerboot .Liberté" gezonken is tengevolge van een ontploffing op de hoogto van Port-de-Paix 70 man zouden verdronken, slechts twintig gered zyn Onder de dooden zyn tien generaals die zich naar hun afdeelingen be gaven in het Noorderdepartement. IJmuiden, 26 October. Een geheimzinnige zelfmoord heeft lieden morgen alhier plaats gehad. Een logé van het Koning Willemshuis, die eerst gisteravond was aangekomen en zich in het nachtregister had ingeschreven onder den naam Yan der Heyden, schoot zich hedeu- morgen ongeveer half tien met een revolver van klein kaliber dood. Omtrent den werke- lijken naam van den doode tast men in het donker, omdat er niet één papier aanwezig was dat eenige aanwyzing kon geven. Ook op het linnengoed ontbraken alle letters- Naar gissing was de man, die als heer gekleed was, van een zestigjarigen leeftyd. Door de justitie werd heden een onder zoek ingesteld. Men meent in den doode een vroegeren inwoner van deze plaats te her kennen, doch elke besliste aanwjjzing daar omtrent ontbreekt tot nogtoe. Naar de conciërge van het Willemshnis vertelde had men gisterenavond nog niet het minste vermoeden met welke gedachten de logé rondliep Hy nam nog levendig deel aan de gesprekken in de conversatiezaal. Advertentiën. Den 10de» November hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, Frans van Dok en Wilhelmina Enters te IJmuiden, den dag te her denken, waarop zij vóór 40 jaar in den Echt werden ver bonden. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wensch van hunne liefhebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 27 Oct. 1910 De Vice-Admiraal en Mevrouw YAN DEN BOSCH geven hierby kennis, dat zy wegens den korten tijd, dien zy nog hier zullen zyn, niet in de gelegenheid zyn afscheidsbezoeken af te leggen, maar dat zy gaarne voor het laatst zullen ontvangen op Zondag 30 October a.s., na 2 uur in de groote Zaal van het Directiegebouw. (Ingang Hoofd deur). Aan de Mokers der Kort. •Marine en belangstellende Burgers Vergadering op Maandag 31 October, 'savonds ten 8 ure, in de zaal van den Heer P. DE KONING, Hoofdgracht 80. Als Spreker treedt op voormalig ass. Secr.-Penningm. van den Stokershond „GOET GELUK". Onderwerp „De Puntjes op de i's", of „Mijn verdediging tegenover de brutale aanranding van het vorig Hoofdbestuur van „Goet Geluk" alias B v. VLIET en J. A. STREUTKER. J. DE VRIES. INGEZONDEN. in de zaal van den Heer Koning, HOOFDGRACHT nr. 80, op ZATERDAG 29 OCTOBER, 'savonds 8 uur. SPREKER ONDERWERP: Entrée 10 cent. DEBAT VRIJ.Allen daarheen. HET BESTUUR. Zeer Geachte Redacteur! Voor onderstaande enkele regelen, ver zoekt ondergeteekende een bescheiden plaatsje in Uw blad, waarvoor byvoorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer J. A. S in Uw blad van Vry dag 22 October jl., wil hot my als bezoeker dezer vergadering, voorkomen dat de geachte inzender abuis is, wanneer hy meent op <lo vergadering van 18 Oct. jl. succes te hebben gehad. Nu ligt het er maar aan, wat men onder succes verstaat. Doch hoe dit zij, ik kan de meening van den heer Streutker niet deelen. Bestaat dit succes volgens inzender in (Ie uitspraak der aanwezige vrienden van den inzender Hy generaliseert en spreekt over de aanwezigen, en dat deze de houding van het H. Bestuur afkeurde, alsmede do houding van den heer J. de Vries, door hnnne afwezigheid. We weten wel, dat de heer Streutker van meening is, dat, wanneer hij iemand uitnoodigt tot debat, deze de nit- noodiging heeft op te volgen uit eerbied voor zyn persoon, en zoo niet, dan is dit eenvou- dig lafheid. Hy schjjnt het niet te kunnen begrjjpen, dat men den geachte inzender, den heuBchen lezer van couranten door hem zelf volgeschreven met leugen en verdacht making van anderen, (want dit was de spr. van 18 October j.1.), om zeer begrijpelijke redenen voor „leelijkert" te kyk zet. Zoo staat het echterGeen mensch met een ge zond stel hersenen, die er aan denkt, zich voor de nonsens van den inzender ook maar even druk te maken. En ondanks dit alles durft die man na deze gehouden vergadering andermaal te schrijven in Uw blad, ,dat hij de stokers een raad wilde geven in hun belang, en in het belang van den Bond", terwjjl door de vele stokers hier in den Helder vertoevende, werd getoond door hunne afwezigheid, dan dat zij van de voorlichting van den heer Streutker niet gediend waren. Dit getuigt dus ook niet van al te veel suc ces, hoe hartelyk hem dit ook was toege- wenBcht door het H. Bestuur. De heer Streut ker is echter spoedig over zichzelf tevreden, cn waagde het er dus op, om te zeggen, dat het ingezonden stukje van het H. Bestuur leugen op leugen is, om de menschen maar op een dwaalspoor te brengen, en dat by zelf de verpersoonlijkte waarheid is. Allicht blyft er wat van hangen; en is dan opnieuw het behaalde succes nu reusachtig. M. de R Waar ik echter voor een groot deel de las- ter-campagne van den heer Streutker als lid van G. G. van zeer naby heb meege maakt: wjjs ik er op, zonder my nu eens te bekommeren over hot H. Bestuur, noch over Streutker, noch over de Vries, dat de heer Streutker met al zyn beschuldigingen tegen den heer de Vries, do Bond niet uit de misère helpt, waarin hij ze juist daardoor heeft gebracht. En had hy nu van succes willen spreken, dan had hij den zoo zwaar beschuldigde moeten noodzaken af te staan, datgene wat behoorde van onze organisatie G. G. Doch lezers I de heer Streutker zelf weet wel beter! Tegen de Vries uitgebrachte beschuldigingen kennen aan hem geen recht toe: Mr. v. d. Hoeven toch, advocaat en procureur te Alkmaar zegt dat er geen ter- mon zyn om de Vries to vorvolgen, zelfs niet eens, om hem te gelasten, afstand te doen van het archief van den stokershond G. G. En dat getuigenis zet toch nog meer kiacht by, dan leden voor den Bond te werven voor den tyd van acht dagen, om er aan mee te helpen, de Vries een hak to zetten. Deze handelingen van den heer Streutker, en zooveel meer andere schaam- telooze stukken, vergat de spreker der ver gadering van 18 October in het midden te brengen. En deze citaatjes Mynheer de Redacteur zyn waar, doch om niet te veel plaats in Uw blad in beslag te nemen zal ik hierover niet uitwyden. Het publiek kan zich gerust stellen, 't Muisje heeft nog een staartje. Het spreekwoord zegt.de wyze kont zyn tyd". Het lid van den stokershond Goet Geluk", W. F. Qoast, a/b. Hr. Ms. tTromp". te geven door den Heer B. Anderssen van Amsterdam, op ZATERDAG 29 OCTOBER '10, des avonds ten 8 ure, in het Lokaal LOODSGRACHT nr. 59. Voor kinderen ZONDAG 30 OCTOBER. 'snamidd. 4% uur. Van af heden zyn kaarten 10 cent en voor kinderen üi 5 cent te bekomen bij W. VAN DER LEEK, Wagenstraat nr. 4, W. NIEUWENHUIZEN, Midden straat nr. 15 en aan het Lokaal Loods- gracht nr. 59. Br kunnen I 2 Kostgangers geplaatst worden met vrye Slaapkamer, en -aan hetzelfde adres goede slaapge legenheid. AdresBureau v. d. blad, Vergadering van oud-leden en oproeping van nieuwe leden op Zondag SOOctober te 5 uur in „Casino". HET BESTUUR. Openbare Vergadering der Gereformeerde .Jongelings-Vereeni- ging „Uw Heil Komt", op D.V. 2 November a s. in de Bethelkerk (Kanaalweg). Spreker: Ds. HAGENBEEK, (van Ouderkerk a/d IJsel). Onderwerp „Ons Isolement, 't geheim onzer kracht". Aanvang half acht Toegang 10 cent. Toegangskaarten verkrijgbaar by de leden en zoolang de voorraad strekt des avonds aan de kerkdeur. HET BESTUUR. Opgericht 1 October 1884. Feestelijke Vergadering op 5 NOVENBER a.s. N.B. Op dien dag zullen geen intro- ductie'3 meer worden afgegeven. HET BÉSTUUR. Fransch. Engelsch. Onderwijs aan eerstbeginnenden en meer gevorderden. Conversatielessen. Franco brieven onder motto „Fransch Engelsch" aan het Bureau van dit blad. A-E5SE/1 Z.OP VE RL^HGP AAn Hüi^h» rJCDYMOCKWOOD.1 GR. HOUTSTRAAT, HAARLEM. Directie i J. W. Berjé. Enorm Lachsucces, Buitengewoon Kluchtspel met Zang in 3 Bedrijven, naar het Frantch, van Mallian. 99 Voorafgegaan doori in één Bedryf van Rosster Faassen. De Hoofdrollen worden vervuld door de Dames ANNA BEUKER, A. MEIJER, A. HART, H. DE GRUITER en de HeerenW. TEN HOONTE, J. W. BERJÉ, J. GROEBE, J. v. d. CA AP, FRANKEN, BOELEN, enz. Na afloop BAL. - Casino-Orkest. BUREAU 7'/. UUR. AANVANG 8 UUR. PRIJZEN: Stalles (5 voorste r(jen) tl.-, Eerste Rang fO.75, Tweede Rang 10.50, Derde Rang f0.30. Plaatsbespreking op den .Speeldag van 12 tot 2 uur. Directie: HENRI MAAL. Opera in 3 acte», van EUGENE D' ALBERT. Begiet HENRI MAAL. Dirigenti JOH. M. SCHOUTEN. HOOFDROLLEN: du Hceron HENRI MAAL, HENDRIK VAN STRAATEN, F. H. VAN DUINEN, ANTOON DIRKS, Joh. HINZ, en de DAMES: FRANCISCA FISCHER, GRETA HARTZ, H. v. d. FINCK, M. SCHUTTE en M. VERHAGE. Deze Opera wordt geheel opgevoerd als In de groote steden, met eigen decors en requisieten. Koren en eigen Orkest. PRIJZEN: Stalla. (5 voorste rijen) f2.00. Eerste Rang f 1.50. Tweede Rang I.OO. Dorde Rang (Galerij) f 0.50. Plaatsbespreking van af heden tot en met Dinsdag I Nov., dagolyks yan II 2 uur. BUREAU 7 UUR. AANVANG 8 UUR. Van deze Opera zyn HolUndsohe Tekstboekjes, met den geheelen inhoud, aan het gebouw verkrijgbaar. De nieuwste Groote sorteeringi Wollen Capere, Vrouwen mutsjes, Kousen, Hand schoenen, witte en gekleurde wollen DEKENS, enz., enz. in de

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2