PALJAS Boterbanket en Boterspecnlaas, BOUW Casino-gebouw den Heider. HELDERS MANNENKOOR groote Houtverkooping, Onovertrefbaar Botersoorten T. C. COVERS AL, HOUTWAREN, HARING, krugerstraat, polderweg, van galknstraat De Ven verklaard is, op gezag van den gemeente-bouwmeester, dat geen verdere ver rassingen te wachten waren. Ook geeft hy nog in overweging by de Marine eens aan te kloppen voor restitutie, omdat het een merkteeken voor de schepen is. Na nog eenige bespreking komen in stem ming: 1. Om voor onderhoud van het woonhuis by de Postbrug f 60 minder uit te trekken. Dit wordt vorworpen. 2. Om voor onderhoud gebouw Wachtstr&at f 50 minder op de begrooting te brengen, Dit voorstel wordt aangenomen. 8. Het voorstel van den heer Oortgysen om de begrooting met f 508.80, uitgetrokken voor vernieuwing en herstelling van het vier kant gedeelte van den toren der Nieuwe kerk, te verminderen en later na onderzoek een beslissing te nemen, wordt aangenomen met 11 tegen 8 stemmen. Volgn. 88. Dag- en weekgelden der werklieden. Hierby wordt voorgesteld het salaris van C. Trap met f 26 te verhoogen. De heer Van der Ploeg is het vallen, dat in de le afdeeling het voorstel werd gedaan, dat voor eenige en niet voor alle werklieden loonsverhooging is voorgesteld. Hy acht deze voorstellén ontijdig en wil liever de loonsverboogingen aanhouden, tot de verordening, regelende de rechtspositie van de gemeente-werklieden aan de orde komt, die binnen kort is te wachten. De heer Hartendorf, de voorsteller dier verhoogingen, kan zich hiermede niet vereenigen en wyst er op, dat de loonstan- daard te laag is. Hy heeft niet voor enkele werklieden loonsverhooging voorgesteld, maar voor allo boven' de 23 jaar en overeenkomstig de voorstellen van B. en W. het loon bepaald voor de werklieden der gemeente-reiniging is hy hiervan afgeweken. Z. i. pleiten de noodzakelijkheid en billijkheid voor die voor stellen; hy' is tegen uitstel, omdat men dan nu by de begrootiAg hiermede rekening kan houden. De heer de Geus meent, dat de voor stellen van den heer Hartendorf nu geen zin hebben, omdat de loonen by de verorde ning der rechtspositie der werklieden ook in behandeling komen. Er zijn reeds amende menten op die verordening ingediend en het zal zeker geen 3 maanden meer duren tot de zaak haar beslag heeft gekregen. De heer V erstegen zou, wanneer de verordening met de ingediende amendementen daar niet lag, met den heer Hartendorf mee gaan, maar dan niet voor enkele, doch voor alle werklieden loonsverhooging voorstellen. Nu evenwel de verordening in dit vergevorderd stadium is, acht hy de voorstellen overbodig. Na nog eenige besprekingen komt het voorstel om aan C. Trap f 26 loonsverhoo ging toe te kennen in stemming en wordt verworpen met algemeene stemmen op die van den heer Hartendorf na. De Voorzitter vraagt aan den heer Hartendorf of hy na de gevallen beslissing zyn andere voorstellen nog handhaaft, waarop hy antwoordt: Ja, mynheer de Voorzitter. De heer Biersteker stelt voor, om alle voorstellen aan één stemming te onder werpen. Alzoo worden alle loonsverhoogingen voer de werklieden in alle takken van dienst in stemming gebracht. Zy worden verworpen alleen de heer Hartendorf stemde er voor. By Volgn. 84. Onderhoud van straten en pleinen, stelt de heer Penning voor dezen post voorde aan schafBng van klinkers met f 350 te vermin deren, aangezien by de aanbesteding van steenen, gehouden 2 Nov. 1.1., voor f 350 minder is ingeschreven dan hier geraamd wordt. De Voorzitter zegt, dat de gunning nog niet plaats heeft gehad. De heer Penning wyst er op, dat solide handelaar, de heer Stoel, de laagste inschryver is. De heer Van N e c k zegt, dat de capaci teit en de afmeting van de steen nog onder zocht moet worden, om te kunnen beoordeelen wat het voordeeligst is. Na deze toelichting trekt de heer Penning zyn voorstel in. Volgn. 86. Onderhoud van delplaatsen en plantsoenen, De heer Adriaanse bespreekt by dit nummer een onderdeel van dezen post, n.1, de levering van boomen. Hy wyst er op,, dat zoovele jonge boomen door de Heide maatschappij geplant, niet zyn aangeslagen. Spreker meent, dat men onder garantie zeer bülyk dergelijke artikelen kan verkrygen, en men dan zulk een beduidend aantal boomen niet verkrygt, die het niet tot groei brengen. Hy acht het wcnschelyk, dat voor dergelyke leveringen en voorkomende werkzaamheden ook plaatsgenooten in aanmerking komen Verder zag by gaarne, dat met den ouden sleur gebroken werd en niet enkel iepen- boomen, maar ook andere boomsoorten aan geplant worden, zooalseiken, linden beuken. De heer Verstegen vraagt, of er be wyzen zyn, dat boomen door particulieren geleverd duurder zyn. De Voorzitter merkt op, dut bedooldo leverantiën en uit te vooren werkzaamheden door de Heidemaatschappij zonder winstbejag geschieden. Do heer Verstegen wijst er op, dat aan den Kanaulweg van de 60 geplante boomen 24 on aan den Parallelweg van de 30, 18 het niet tot groei hebben gebracht en weer uitgerooid zyn. Men dient daarom een anderen weg in te slaan, de Heidemaatschappy geeft geen voldoenden waarborg. De Voorzitter zegt, dat hy het col lege van B. en W. deze opmerking in over weging zal geven; hy zelf heeft er niets tegen. In de af deelingen was voorgesteld den post van f 520 voor loon van een plantsoon- arbeider te doen vervallen, hetgeen door den heer D e V e n bestreden wordt. Ily toont aan. dat het plantsoen toch onderhouden, het gras gemaaid en andere werkzaamheden ver richt moeten worden, niet alleen op het Stationsplein, maar ook op den weg naar de begraafplaats on den Stationsweg. De heer Van Neck zegt, nu wy eenmaal de luxe van een park hebben, wy ook de verplichting hebben dit te onderhouden door er geregeld in te laten werken. De heeren Adiraanse en Van Breda bepleiten het nut om een vakman aan te stellen, die do planten niet alleen kan onder houden, maar ook kan aankweeken. Het voorstel om den post met f 520 te verminderen wordt met 10 tegen 9 stemmen verworpen. B. en W. zullen nu trachten voor dit bedrag een vakman te krygen. In de derde afdeeling werd bezwaar ge maakt tegen de aanbrenging van 4 stand pijpen mot slang en tuiDbesproeier voor f 120; men wilde dien post schrappen. De heer Terra acht die standpijpen niet noodig, wel over eenige jaren, wanneer de grond niet zoo los meer is. De heer D e V e n meent, dat vooral in droge zomers het besproeien der grasvelden absoluut noodzakelijk is; ook de heer Ver- a i 11 e is van dit gevoelen, vooral om het gras en planten goed gezond te houden. Het voorstel, om geen f 120 uittetrekken voor de standpijpen, wordt met 14 tegen 5 stemmen verworpen. Nog bespreekt de heer Biersteker den onhoudbaren toestand van den toegangsweg van den Stationsweg naar de Koningdwars straat en wil daar eenige verbetering aan brengen door wegnemen van enkele boomen en door den weg te verharden. Hy stelt daarom voor, tot dit doel den post met f 60 te verhoogen. De lieor Van Breda merkt op, dat nog kort geleden dit zelfde punt in behandeling is geweest en toen gebleken is dat nog andere kosten er by komen. De heer D e V e n meent ook, dat f 60 te weinig is. De kosten zullen minstens f 150 bedragen, volgens den heer Kastelyn. De heer Oortgysen spreekt dit tegen, want het bedrag is overgenomen uit het preadvies van B. en W. De Voorzitter noemt het woggegooid geld, want als er een afdoende verbetering komt, is al het werk nutteloos geweest. De heer Biersteker zegt al is de verbetering voor een halfjaar dan nog is het geen weggegooid geld, omdat de toestand thans onhoudbaar is. By stemming wordt nu met 11 tegeu 8 stem men besloten f 60 voor het doel uit te trekken. Volgn. 12 3. Kosten van het in standhouden van schoollokalen. De heer Van den Berg stelt voor dezen post met f 100 te verhoogen en voor dit bedrag de buitendeuren van school 8 zóó te veranderen, dat zy naar buiten openslaan. Na bestrijding van dit voorstel door de heeren Van Neck en Hartendorf wordt het aangenomen met 14 tegen stemmen, Volgn. 12 6. Kosten van ver lichting en verwarming der schoollokaken. De heer Adriaanse stelt voor dezen post met f 500 te verminderen. Hy wyst er op, dat er op zulk een dure wyze op do scholen gestookt wordt en zegt, dat de uit gaven per kachel voor de school met den bijbel ruim f 19 per jaar en voor de ge meentescholen ruim f 88 bedragen. De ver laagde brandstofprijzen is mede een motief voor vermindering van dezen post. De Voorzitter heeft bezwaar tegen deze vermindering. Het is byna '/s van den prijs. Met 14 tegeu 4 stemmen besluit men evenwel tot vermindering van dezen post met f 500. De heer Van den Berg vraagt opgave van het verbruik van brandstoffen op elke school. De Voorzitter belooft hem zoodanige ljjst te zullen overleggen. Volgn. 137. Belooning van doc toren en vroedvrouwen. By dit nummer bespreekt de heer Van Breda de aanstelling van oen 4en genees heer. Hy zegt, dat eenigen tyd geleden door den heer Grunwald (arts) een adres is ingediend, om als 4e geneesheer te worden aangesteld, maar dat B. en W. dit hebben aangehouden om het tegelyk met bet adres van de schoolartsen te behandelen. Dit is de bedoeling van den heer Grunwald zeker niet. Vroeger waren hier ook 4 genees heeren en nu de gemeente grooter is ge worden heeft men dit op 3 gebracht. Spreker zou hierover wel een beslissing willen nemen. De heeren Van der Berg en Verste gen geven hnn bevreemding te kennen, dat een adres is ingediend en hiervau geen mededeeling aan den Raad is gedaan. De Voorzitter zegt, dut hem spijt den Raad geen kennis te hebben gegeven van het ingediende adres, doch dat het hem om tyd te winnen naar de gezondheidscom missie is verzonden om inlichtingen, evenals het adres tot aanstelling van een sohoolarts. Deze kunnen dan gelyktydig behandeld worden. Volgn. 16 9. Kosten van brand verzekering van gebouwen, De heer V erstegen zegt, dat het wen- schelyk zou zyn, dat de gemeento zelf brandverzekering ter hand nam. Hy wil evenwel heden hier niet over uitweiden, maar komt er later wel op terug. Volgn. 18 0. Kosten voor op richting Vissoherscursus. De heer Hartendorf zegt, dat dit punt niet in het rapport is vermeld, maar by toch bezwaar heeft tegen de som van f6 getrokken voor een visscherscursus. Hy merkt op, dat in de toelichting staat, dut 6 Sept. 1.1. door don Raad een besluit is genomen tot oprichting van zulk ecu cursus. Dit ii onjuist, er is nog geen beslissing genomen, De Voorzitter geeft toe, dat de toe lichting niet goed is. De heer Hartendorf doet nu het voor stel de f 680 van de begrooting af te voeren en af te wachten de uitspraak van den Ruud in deze zaak. Do heer Biersteker verbaast zich ovor het voorstel van den heer Harteudorf. Op voorstel van den heer Staalman is de zaui: aangehouden, omdat bij nog inlichtingen wilde inwinnen, die hy tegen een volgende ver gadering zou inzenden. Dit is niet geschied en nu is er eerst een brief ingekomen. De inlichtingen, die spreker zelf heeft ingewonnen en het adres met 89 namen van visschers die genegen zyn den oursus te volgen, is h( met B. on W. overtuigd van de uuttigheu van een viescheryoursus. Hy is daarom tegen het schrappen van dien post. De heer Hartendorf heeft informatiën ingewonnen by de visschers, die de lyst hadden geteekend, maar zij hebben geteekend, omdat zy niet wisten, dat het onderwys aan hen beneden de 18 jaar over dag en voor ouderen van 69 uur zou gegeven worden, Dan kunnen zjj het niet bywonen, ook de ouderen kan men niet meer op de school banken plaatsen. De hesr Verstegen wyst op een fout van den heer Staalman, door niet tydig syn inlichtingen in te zenden en nu do begrooting aan de orde is, komt een schryven, dat in .Extra Ty'ding" opgenomen wordt met een verkeerde voorstelling. Dit is unfair. Hier door wordt de zaak op de lange baan ge schoven. De heer Hartendorf wil do zaak niet op de lange baan schuiven, maar de menschen hier zyn door de garnalenvangst niet in de mogelijkheid de school te bezoeken. Hy wil evenwel op andere wijze, wauneer do visschers vroeg thuis zyn en by ysgang hen ontwik kelen door het houden van lezingen. De heer Adriaanse meent, dat zoodanig voorstel thans niet op zyn plaats is, dan had men vroeger moeten zyn. Na deze bespreking wordt het voorstel van den heer Hartendorf, om f630 voor de vis- scherycnrsus van de begrooting af te voeren, verworpen met algemeene stemmen op die ran den voorsteller na. Alsnu komen geen meerdere posten van de begrooting ter sprake en gaat men over tot de begrooting van de Waterleiding. Volgn. 1. De heer Penning merkt op, dat er geen overeenstemming is tusschen cyfers in het jaarverslag genoemd on die in de begrooting zyn opgenomen. Hy wyst daartoe op den post spiritus; in de begrooting van 1909 staat f 321 en in het verslag f246.20; voor machinebehoeften Btaat in het eene f 492.66 en in het andere f 586.50. Dit verschil kan ook door den directeur niet opgehelderd worden. Verder zou spreker het wenschelijk achten, dat de toelich'.ingspoBten uitgebreider waren. De heer Bok heeft ook groote aanmer kingen op de balans van de Waterleiding, de cyfers moeten gelyk zyn, evenals op de balans van de gasfabriek. Het is hem een raadsel, dat een accountant die goedgekeurd heeft. Over deze aangelegenheid wordt door den heer Bok, Penning en den Voorzitter gediscusseerd, terwyl de heer Van den Berg aanraadt in het vervolg een anderen accountant te raadplegen. By de behandeling der verschillende posten doet de heer Bok het voorstel den post Waterlevering aan de marine met f 3000 te verhoogen. De heer Va n N e c k acht het ongemotiveerd, om de ontvangsten zoo hoog op le voeren, want tegen die hoogere ontvangsten worden geen hoogere uitgaven gesteld; zoodoende wordt gedeclareerd als winst wat geen winst is. Zoo kan men niet voortgaan, dat ii stryd met elke goede manier van zaken doen en ontegenzeggelijk niet te rechtvaardigen, Elk jaar wordt er door den accountant op gowezen, dat er te weinig afgeschreven wordt. De heer V e r f a i 11 e is van oordeel, dat de post waterlevering aan particulieren ge- rustelijk hooger geraamd kan worden. Er zyn nu reeds 250 nieuwe aansluitingen 70 wachten er nog. Hij stelt daarom voor, den post met f 2500 te verhoogen. Het laat zich aanzien, dat dit best bereikt wordt. Na nog eenige discussiën komen de beide voorstellen in stemming. Het voorstel van den heer BA, om den post met f 8000 te ver hoogen, wordt verworpen, dat van den hoer Verfaille, om den post f 1500 hooger te ramen, wordt aangenomen met 12 tegen 7 stemmen. (Zie vervolg in het "2e blad.) 3de Winterooncert van het Stafmuziekkorps der Kon. Marine, Kapelmeester A. L. Hazebrobk, op Dinsdag 15 November, van 810 uur. PROGRAMMA: No. 1. Marche des Patriarehes H. Candiolo, '2. Symphonie no. 1 (C dur). L. van Beethoven, a. Adagio inolto, allegro con brio. b. Andante cantabile con moto. c. Menuetto, allegro molto e vivace. d. Adagio, allegro molto e vivace. 3. Ouverture itiuillaume Teil". O. Rossini. 4. Andante con moto. A. L. Hazebroek, i 5. Entre acte de fop. Mignon. Ainbr. Thomas. 6. Fantaisie de fop. «Tiefland", Eug. d'Albert. op vereerend verzoek. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. DE TOEKOMST. Er zijn woorden die over een toekomst beslis sen. Belangrijke gebeurtenissen komen uit een kleinigheid voort. Zoo bijvoorbeeld een land waar weleer niets was, en waar sedert kort een boom groeit. Daarvoor is één zaadje voldoende geweest dat de wind er heen droeg of dat een vogel uit zijn bek liet vallen. Een jong meisje kwijnde en kwam tot verval. Zy had te verguefsch tal van middelen geprobeerd en geloofde dat zy verloren was. Nu is zy blakend van gezondheid. Daarvoor is voldoende geweest dat men haar over de Pink Pillen sprak; dat zij, na zich over de waarde van dat geneesmiddel te hebben doen inlichten, die pillen beeft ingenomen. De Pink Pillen hebben haar genezen, toen alle andere geneesmiddelen daartoe machteloos geweest. Heel wal zieken konden hunne toekomst wijzi gen zoo zij den goeden fnval hadden de Pink) Pil lende probeeren. Mej. GoRnbma Steenwkq. (Cl. Witte.) Mej. Cornelia Steenweg, wonende te Delft, Poot- straat no. 145, heeft, dank zij de Pink Pillen, /.no goed haar ernstige bloedarmoede overwonnen, dat liet niet te zeer gewaagd is te zeggen dat zy, dank zij dit uitmuntende middel, haar toekomst gewij zigd heeft. «Gedurende vele jaren, schrijft zy, leed ik aan ernstige bloedarmoede. Ik was zeer zwak en zeer bleek geworden; ik ondervond dikwijls duizelin gen en hartkloppingen. Ik at weinig en verteerde mijn voedsel zeer slecht. Het ontbrak mij aan bloed en ik verviel iederen dag een weinig. Daar ik reeds meerdere geneesmiddelen zonder succes had geprobeerd, wist ik niet meer wat te doen, toen men mji het gebruik der Pink Pillen aan raadde. Ik heb navraag over dat middel gedaan en men heeft er my overal veel goeds van gezegd, Toen ben ik de Pink Pillen gaan gebruiken en mijn gezondheid ia merkwaardig verbeterd. Spoe dig heb ik opnieuw een goede kleur en krachten gekregen en ik heb mijne werkzaamheden kunnen hervatten.» Prijs fl.75 de doos; f9.per 6 dooien Verkrijgbaar bij Generaal-depót der Pink Pillen van Eeghenlaan 22 te Amsterdam; voor Helderen omstreken by DE KOK, Middenstraat, H. DE BIE—biersteker, Keizerstraat 93te Schngen bij j. ROTGANSte den Burg (Texel) bij T. BUIS en ver der by verschillende Apothekers en goede drogisten, Marine en Leger. Donderdag 20 October heeft Hr. Ms. Utrecht" voor ongeveer 3 maanden de haven van Curagao verlaten. Het schip gaat via Trinidad naar Suri name, om daarna de boveiiwindsche eilanden te bezoeken. (Cur. Crt.) Bij Kon. besl. van 8 dezer is, met ingang van 46 dezer: 4o de vice-admiraal 1. van den Bosch eervol ontheven van de betrekking van directeur en com mandant der marine te Willemsoord, tevens com mandant der Stelling van den Helder 2o. aan den vice-admiraal I. van den Bosch, op zijn verzoek, wegens Inngdurigen dienst, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, onder toe kenning van pensioen en onder dankbetuiging voor de door hem aan den lande bewezen diensten; 3o. het bedrag van het ouder 2o. vermelde pen sioen, ingevolge de artt. 2, sub. lo., 3, 46, 17 en 26 der Pensioenwet voor de Zeemacht 1902, vast gesteld op f 3825 's jaars; 4o. de betrekking van directeur en commandant der marine te Willemsoord, tevens commandant der Stelling van den Helder, opgedragen aan den schout-bij-nacht F. C. E. L. Koster, zulks onder eervolle ontheffing van de thans door hem be kleed wordende betrekking van chef van den marinestaf en van de afdeeling Defensie aan het departement van Marine; 5o. tijdelijk belast met de betrekking van chef m den marinestaf en van de afdeeling Defensie aan het Departement van Marine, de kapitein luitenant ter zee W. J. G. Urabgrove. De kapitein ter zee C. Witsen Elias en dc offi cier-machinist der 1e kl. A. den Hamer, hebben eervol ontslag uit den zeedienst aangevraagd. Bij besch van den Min. van Marine zijn de na volgende plaatsingen enz. gelast met 9 Nov. a.s.: luit. t. z. le kl. E. M. J. Chevalier geplaatst in de dir. der marine te Willemsoord, en luit. t. z. 2de kl. J. E. van Hoogcnhuyze, thans gepl. in voor melde directie, op non-actief gesteld. De luitenant ter zee der 1e klasse J. de Voogd wordt medio November a.s. geplaatst als 1e offi- er a. b. Hr. Ms. »Kortenaor". De olT.-macbinist 2e kl. M. W. Horning is dezer dagen uit O.-I. hier te lande' teruggekeerd. Nedeplandsch Tooneel-Ensemble Directie: Joh. Steenbergen van Amsterdam. Stoomvaartberichfen. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Grotius vertrok 7 Nov, van Sabang n. Amsterdam Flores arriveerde 8 Nov. v. Amsterdam te Padang Celebes, uitreis, arriveerde 8 Nov. te Sabang K. W. II, thuisreis, vertrok 8 Nov. van Port-Saïd Nias, uitreis, vertrok 9 November van Suez Rembrandt, uitreis, arriveerde 9 Nov. te Qenua Timor, thuisreis, vertrok 9 Nov. van Port-Saïd Kon. Wilhelm, arriv. 9 Nov. v. Batavia te (Jniuidcn Rotterdamsche Lloyd. Ternatiï, thuisreis, vertrok 8 Nov. van Perim Wilis, uitreis, vertrok 8 Nov. van Southampton Medan arriv. 8 Nov. v. Hamburg te Rotterdam Rindjani, thuisreis, vertrok 8 Nov. van Tanger Solo vertrok 9 Nov. van Rotterdam n. Hamburg Sindoro, uitreis, vertrok 9 November van Suez Koninklijke IIollandsche Lloyd. Eemland, thuisreis, vertrok 7 Nov. van Santos inet 46,500 bn. koffie voor Rotterdam en Amsterdam Zeelandia, thuisreis, passeerde 7 Nov. Tenerille Frisia, uitreis, vertrok 7 November van Lissabon Delfland vertr. 8 Nov. v. A'dam n. Brazilië en B.-Ayres Advertentiën. 1885. 1910. Den 26en November a.s. hopen Gerrit Nicolaas Bout en Anna Willemina Elisabeth Emmelot, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Lochem, 11 November 1910. Uit naam hunner Moeder en Zuster. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejuffr. Aagje de Roos geb Tholen. Helder, 8 Nóv. 1910. C. VAN DER ESCH-DE ROOS. A. VAN DER ESCH. A. RIJKER de Roos. P. DE ROOS. Voor de vele bewijzen van vriendschap en deelneming bij het overlijden van Mevrouw de Weduwe I. D. Sachse geb. C. H. Koentze betuigt de familie haar oprechten dank. Qalileïstraat 21, Den Haag. Zondag 13 November 19ÏO Buitengewone Volksvoorstelling. Opvoering van het wereldberoemde successtuk Sensatie-drama in 5 bedrijven door D'ENNERY. Verdeeling der bedrijven: 1. Paljas op de kermis. 2. Het huisgezin van Paljas. 3. Paljas op het feest. 4. De arrestatie. 5. Hereenigd. Costumss HELMHOUT Co. Coiffures J. BAPTIST. UAAMnAllon Belphégor (bijgen. PALJAS), de Hr. J. Steenbergen. nOOIUrOIIVII Madeleine, zijn vrouw, Mevr. A. Bouber-ten Hoope. Vóór den aanvang zal de PROLOOG uit de OPERA PALJAS gezongen worden. Na afloop Groot Bal (Caoino-orohest) Bureau 7l/4 uur. Aanvang 8 uur. Prijzen der plaateen i Stalles (5 eerste rijen) fl.— Eerste rang f0.76 Tweede rang f0.50. Derde rang f0.30. - Plaatsbespreking van 12 2 uur, 10 ct. per plaats extra. N.B. PALJAS ia, evenals de Fabrieksbaas, een der grootste suooesstukken van dit Eneemble. CONCERT op WOENSDAG 16 NOVEMBER, 's avonds 8 ure, met welwillende medewerking van: Mej. U. B0UCHIER - WEIJENS Piano, den Heer N. B0UCHIER. Tenor, P. BRIZEECello, J. A. VAN DER VLIET. Piano. HET BESTUUR. LBES EIT! GELDI veel GELD I geeft G. VISSER, Weetetraat 24, voor Huisraad, Koper, Lood, Zink, Konijnenvellen on nllee wet voor komt. Laat zich voor allee aan hui» ontbieden. Firma Wed. L. J. Groen, Zuidstraat 79, j het oude bekende soliedste adres, van verkoop met het recht van weder- inkoop tegen de hoogste waarde, daar alléén ontvangt men een briefje voor den tijd van 6 maanden. Heeft ook weder een nieuwe Singer- Naaimachine te koop. Bij dezen betuigen wy onzen welge- meenden dank, voor de vele bewijzen van deelneming by het overlijden van onze innig geliefde dochter en zuster Johanna ondervonden. IJmuiden, 11 November 1910. N. C. SMIT, Echtgenoote, Kinderen en Behuwdkinderen. Yoor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader den heer Jan Boon, be tuigen wy onzen hartelijken dank. Helder, 9 November 1910. Wed. J. BOON - Kemp en familie. Vermiat een OVERHOUDER, blauwo stip op het kruis. Terug te bezorgen by M. JIMMINK, Koegras, Frederica's hoeve. OOSTSLOOTSTRAAT 46. Uit de hand te koop een zoo goed als nieuwe Sinter-Naaimachine. De hoogste waarde voor oud goud en zilver. Aanbevelend, S. KIKKERT. Directeur: C. W RUSTING. Laatste afkomstig van het Marineschip „Marnix", op WOENSDAG 16 NOVEMBER 1910, 's morgens 10 uur, mnn het BASSIN te Helder, vangave eiken balken 30 X 40, 20 X 40, 15 X 40, 15 X 30, groote partij gave, eiken huiddeelen 10 X 30, 9 X 28, 8 X 25 in diverse lengten, eiken dam- en hekpalen, Amer. grenen vloerleggers, teakh. dekdeelen, licht en zwaar eiken brandhout. Voorts: een directiekeet 3 X 4 M., veldsmidse, koelbak, sloopers-gereed schappen, touwwerk, zeildoek, enz. »W Te bezichtigen daags te voren van 10—4 uur. Voor het vervoer gemakkelijk aan weg en water gelegen. Daurw. ttf. BIERSTEKER. Belangryke Verkooping afkomstig van 's Rijkswerf ie Amsterdam, op DONDERDAG 17 NOVEMBER 1910, 's morgens 11 uur, aan het Weatplain ta Helder, van: lichte en zware eiken en grenen deelen, landpalen, trappen, schotten, deuren, kisten, licht en zwaar Brand hout, enz., enz. ■W Te bezichtigen daags te voren, van 10-4 uur en voor de verkooping. Deupw. W. BIERSTEKER. DIJKSHOORN'» fijn genterineerde 8 ct. per stuk, is weder geregeld verkrijgbaar in elke hoeveelheid. Koningdwarsstraat 49. De allerbeste blanke Winter-Aardappe- len van het Overmaatsche zyn onver beterlijk, evenals het vorige jaar, fin overtreffen alle andere soorten in kwaliteit en smaak. - Verkrijgbaar bij C. STEEMAN, Kanaalweg nr. 51. Verkrijgbaar dagelijks versch in de Luxe Brood- en Banketbakkerij KONINGSTRAAT 110. - 9 H. L. ELTE. 9 T|1 Ten kantore van J. SPRUIT, voor belangstellenden verkrijgbaar, schetsen van het verkavelings plan bouwgrond-exploitatie aan de paul enz, benevens verdere inlichtingen. Schetskaarten ook verkrijgbaar bij den Heer Notaris BEEGKMAN en den Heer T. C. BAKKER, Keizerstraat. SPRUIT. xijn mijne verpakte in den prije van 37, 42, 47, 52 ct. per pond. Tevene veetïg ik de aandacht, dat ik op eik pond Boter, een overwioht geef van 20 p.Ct. 2' Vroonstr. 67.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2