HAMMETJES. eg Koninklijk Instituut vuor de Marine. AARDAPPELEN THEEBOOM - Spoorstr. 38 Gemarineerde HARING, Vao af Maandag 14 No¥zijn bij S. Manheim, Koningstr., R. J, i&n Amerongen en C. Boelen, 1 BOËLHIllë nette en goed onderbonden Ellen- en Xaboniehonten Meubelen en Huisraad, J. HEDOES, le Boterspeculaas Honig Taai Taai Botersprits. 8. v. Amesfoort, *Gemeenteraa4|van*Helder. Zitting van Dinsdag 8 November 1910. (Voortzetting der zitting van Maandag Nov.) (Vervolg uit liet eerste blad). De heer Do Geus bespreekt de wen- 8chelijkheid, om al het waterverbruik door meters te oontroleeren met de bedoeling om het verbruik per jaar te berekenen, omdat thans het eene kwartaal soms meer gebruikt wordt dan het gecontracteerde bedraagt, maar het volgende kwartaal het gebruikte veel minder is. Dit is een onbillijke regeling. De Voorzitter zegt, dat h(j gaarne een onderzoek wil instellen, alvorens voor stellen dienaangaande te doen en na wil gaan de financiëele gevolgen. De heer Adriaanse bepleit de wen- schelykheid, om het traktement van den len klerk J. Stoll te brengen van f 700 op 1800. Hg wy'st daartoe op den omvang die het bedrijf van de Waterleiding heeft geno men en de daardoor vermeerderde werkzaam heden van den klerk en vergelijkt diens salaris met dat van den klerk der Gasfabriek. Verder zegt hij, dat er verband bestaat tus- schen het behalen van een diploma voor boekhouden, hetgeen gevorderd wordt en de salariëering. Hy stelt daarom voor dit salaris met f100 te verhoogen. Met 10 tegen 7 stemmen wordt dit voorstel verworpen. De heer K r n e n verklaart zich tegen het vaste aanstellen van een klerk-meter- opnemer, doch welke motieven hy daarvoor aanvoert, is op de tribune niet te verstaan. De heer De Geus vraagt waarom elke maand en niet eens per 3 maanden de water meters opgenomen worden, waarop de heer Van den Berg antwoordt, dat hy zulks wel nuttig vindt, omdat de watermeters niet zoo betrouwbaar zjjn als de gasmeters. De heer B o k is tegen de aanstelling van een gasopnemer, want deze heeft maar een week in elke maand noodig voor het opne men der meters. Hy wil daarom een tijdelijke fitter aanstellen. De Voorzitter zegt, dat de heer Bok niet beoordeelen kan, hoelang men bezig is met het opnemen van 1500 meters, hy schat dit maar in het wilde. De heer Verfaille is van oordeel, dat de directeur mot 2 klerken gemakkelijk de administratie kan voeren en de opneming der meters best kan geschieden als tot dusverre. Hy stelt daarom voor den post van den klerk-meteropnemor te doen vervallen. Dit wordt met 6 stemmen tegen aangenomen. Byvolgn. 25. Verwarming der gebouwen, wyst de heer Penning er op, dat deze post exorbitant hoog is en wil daarom hem met f 150 verminderen. De heer K rjj n e n gaat nog verder en stelt voor dezen post met f250 te verlagen. Dit voorstel wordt met 9 stemmen tegen aangenomen. V o 1 g n. 27. Smeermiddelen en pakking. Hierby wordt voorgesteld den post met f 150 te vermindoron en hem daardoor te brengen op een zelfde bedrag als in 1910. Dit voorstel wordt met 3 stemmen tegen aangenomen. Zonder nadere bespreking komt in stem ming de voorstellen tot vermindering der navolgende postenonderhoud prise d'eau f250, onderhoud pompinstallatie met f200, onderhoud werken en gereedschappon met f150, buizennet met f50 en meters met f50. Met 5 stemmen tegen worden deze voor stellen aangenomen. Na deze beslissing (het is omstreeks 12 uur) gaaB er verschillende stemmen op om de vergadering te verdagen. De Voorzitter meent, dat de nog aan de orde zjjnde pun ten gemakkelijk afgehandeld kunnen worden. De heer Veritegen doet het voorstel de vergadering te verdagen, welk voorstel met 10 tegen 9 stemmen verworpen wordt. Hierop verlaten de heeren Van Breda, Hartsinck, Terra en Bok do vergadering. Het nu volgende punt is een voorstel van den heer Bok en de Voorzitter maakt don vertrekkenden heer Bok hierop attent, waarop deze zegt: «de volgende vergadering" en verlaat de raadzaal. De Voorzitter zegt daarop«dat is fatsoenlijk". De heet Biersteker vindt deze handel- wijzo ook onhebbelijk en onbillyk. De heer Harteudorf teekent even eens protest aan tegen zulk een houding en noemt het kw&jongensachtig. De heer Bok verschijnt weder ter ver gadering. Na dit incident wordt voortgegaan met de verdere behandeling. Aan de orde is nu Volgn. 45. Belooning van den incasseerder der gelden van de W aterleiding. B. en W. hadden voorgesteld dezen post te doen vervallen, omdat zy een nieuwe regeling van de salarissen voor het personeel bjj den gemeente-ontvanger hadden voorge steld. Deze regeling was op voorstel van den heer Bok aangehouden tot dit volgnum mer aan de orde kwam. De heer Bok zegt nu terug te komen op zyn voorstel van gisteren, om ook de reke ning te laten loopen over den Directeur der Waterleiding. Nu ie het evenwel noodzakelijk geworden, dat de gelden geïncasseerd worden door den ontvanger. Daarom stelt hy voor deze aangelegenheid tot den ouden toestand terug te brengen. Niemand verklaart zich hier tegen, zoodat alsnu volgn. 45 vervalt. Gasfabriek. De besprekingen der Gasfabriek loopen voor een groot gedeelte over het vormen van een reservefonds. Ook wilde men bjjna alge meen de ontvangsten der gasfabriek hooger ramen. Sommigen wilden deze f 5000 hooger stellen, en wel f2000 voor liohtgas aan par ticulieren, f1000 voor kookgas en f2000 voor ookes. De heer Van den Berg noemt het verstandig, dat er matig geraamd is en heeft bezwaar tegen verhooging. De heer Van Neck wil ook de raming laten, zooals de directeur die heeft gegeven. Mocht later blijken dat de ontvangsten hoo ger zyn, dan kan z. i. met dit meerdere be gonnen worden tot vorming van een reserve fonds. De heer Bok is van meoning, dat men wel hooger kan ramen en men evengoed knn overgaan tot vorming van een reservefonds, ongeacht of men meer of'minder winst maakt. De heer Hartendorf wil by deze begrooting reeds f 5000 uittrekken voor een reservefonds. De heer De Geus kan hierin niet mede gaan, zonder een serieuse toelichting en zonder dat bepaald wordt, hoe groot zooda nig fonds moet zyn. Maar bovendien moet dan niet enkel de Gasfabriek, doch ook uit de Waterleidinggelden gereserveerd worden. Verder wy'st hy den heer Hartendorf er op, dat een direct gevolg van zoodanige handel wijze is, dat de hoofdelijke omslag dan ver hoogd moet worden en vraagt hem of hy die verantwoordelijkheid mede op zich neemt. Spreker verwondert het, dat tot dusverre een formeel voorstel van hem is wegge bleven. De heer Oortgysen wil een*bepaald percentage van de winst reBerveeren en dan tevens bepalen op welke wijze dit belegd zal worden. De heer Biersteker noemt 5 °/0, do heer Verstegen 10 °/0. De heer D e V e n zegt dat binnen korten tyd door B. en W. een regeling voor de Gasfabriek aan de orde zal worden gesteld, waarby ook een reservefonds in opgeno men iB. De heer V orfaille wil nu maar de percentage bepalen van de netto winst en dan het winstcyfer met f5000 verhoogen. De heer De Ven en de Voorzitter meenen dat nu de begrooting vastgesteld wordt, maar men de reserve niet kan bepa len, want in 1911 kan er wel geen over winst zyn. De heer Van Neck wil geen bepaalde som en ook geen bepaald percentage noe men men kan de som voor het reservefonds elk jaar vaststellen. Na nog eenige discussie wordt bepaald, met 12 tegen 4 stemmen, de behandeling dezer kwestie uit te Btellen tot de verorde ning rogelende de zaken der Gasfabriek aan de orde komt., Alsnu komt in stemming een voorstel van den heer Krjjnen om het lichtgas voor particulieren met f 1000, het kookgas voor particulieren met f 500 en de opbrengst der cokes met f 1000 te verhoogen. Dit voorstel wordt met 9 :egon 7 stemmen verworpen. Een voorstel om den post lichtgas met f 2000 te verhoogen wordt aangenomen met 10 tegen 6 stemmen. Een voorstel om den post kookgas met f1000 te verhoogen wordt eveneens aange nomen met 10 tegen 6 stemmen. Een voorstel om den post opbrengst van cokes met f 2000 te verhoogen wordt ver worpen met 18 tegen 3 stemmen. Volgn. 4. Traktementen. De heer Penning doet het voorstel om het salaris van W. C. van Kalken f100 hooger te stellen, omdat het een verdienste lijk jongmonsch is, die veel arbeid presteert en zelfs Zondags in het laboratorium werk zaam is. De Voorzitter en de heer D e V e n aohten een verhooging van f250 tot f400 voorloopig voldoende. Later kan dit salaris altyd nog verhoogd worden. De heer Penning trekt na deze toe lichting zyn voorstel in. Reinigingsdienst. Volgn. 1. Compost, beer en molm boer. De heer V erfaille verdedigt het voor stel in de 3e afd. gedaan, om den post voor bcerverkoop mot f 1000 te verhoogen. Hy berekent, dat, wanneer men tydig turfstrooisel aankoopt en reeds vroeger dan het vorige jaar met den aanmaak van molmbeer begint, men gemakkelijk 3 X 600.000 K.G. kan ver- krygen. Men voorkomt dan ook, dat er zomers veel beer wordt vermorst en wegloopt. De Voorzitter oppert nog wol eenige bezwaren, maar deze worden door den heer Verfaille duidelyk weerlegt. Het voorstel om dezen post met f 1000 te verhoogen wordt dan ook met algemeeno stemmen op 1 na, die van den heer Van Neck, aangenomen. Nog brengt de heer Verfaille in het midden, dat Volgn. 4, Aankoop van paardenvoet gevoegelijk met f 100 kan verminderd worden, omdat voor do aankoop van 250 H.L. haver een te hoogen prys is geraamd. Een voorstel in dien geest wordt met alge- meene stemmen aangenomen. De heer Adriaanse geeft de Commissie van den Reinigingsdienst in overweging een premie te verleenen, zooals vroeger ge schiedde, wanneer er meer verkocht wordt dan een zekere hoeveelheid. Hij meent, dat daardoor grootero voordeelen uit dezen tak van dienst zyn te verkrygen. Wanneer men een premie toekent, zal waarschynlyk het afzetgebied grooter worden en er niet zoo veel vervloeien en verdampen. De heer Oortgysen herinnert de Voor zitter er aan, dat volgens een der artikelen van de instructie, den opzichter beëedigd moet worden en zulks nog niet is geschied. De Voorzitter zal bedoelde instructie er op nazien. De heer Van der Ploeg stelt voor den post Arbeidsloonen met f 78 te verhoogen, waardoor hot weekloon van A. Burgers kau gebracht worden op f 7.50. Hy doot zulks, omdat aan alle jongens, behalve hem, loonsverhooging is toegekend. Na een korte bespreking over meerdere of mindere geschiktheid, besluit men deze zaak aan te houden tot de behandeling van de verordening, regelende de rechtspositie der werklieden. De heer De Geus vraagt nog of de kos ten van de commissie's voor de bedryven uit den post onvoorziene uitgaven worden betaald. Hy ontvangt hierop een bevestigend ant woord. Hiermede is de artikelsgewyze behandeling der begrooting geëindigd en wordt deze in haar geheel in stemming gebracht en vast gesteld mei algemeens stemmen, in ontvangst en uitgaaf, tot een bedrag van f699.178.281 met een sluitpost van onvoorziene uitgaven van f3078,62. De post Hoofdelijke Omslag werd vast gesteld tot een bedrag van f76.500. (Het vorige jaar bedroeg deze f70.000). Hierna niets meer aan de orde zynde, wordt de vergadering des uachts half twee gesloten. Uit: „Onder de Streep". Uit een Artistenblad «Gevraagd voor België tooneelspelers. Er zal meer gelet worden op heerachtig voor komen en fatsoen als op talent. Ook genegen de tent te helpen opzetten". Gelezen op een openstaande deur: «Schel Ka duuc Gelife te bomsen. Marktberichten A'/; Sohagon, 9 November. 3 Paarden f 90 a f 160. l^jJJlO Stieren f 100 a f 180. 200 Geldekoeien (magere) f 180 a f 260. 106 Geldekoeien (vette) f180 a f850. 20 Kalfkoeien f 200 a f 300. 180 Vaarzen f120 a f180. 92 Graskalveren f 40 a f 80. 15 Nuchtere Kalveren f 7 a f 26. 300 Schapen (vette) f24.— a f35.50. 170 Overhouders f 18 a f22. 40 Varkens (vette) f 0.48 a f 0.54 p. K.G. 80 Biggen f 12 a f 16. 40 Konijnen f0.40 f 1.50. 65 Kippen f0.50 a f 1.50. 50 Eenden f0.65 a f 1.10. 400 K.G. Boter fl.50 a fl.60 per K.G. 200 K.G. Kaas f0.40 a f0.50 per K.G. 400 Kipeieren f 7.50 a f 8.50 per 100. Den 26sten November a.s., hopen onze geachte Vriend en Vriendin G. N. Bout en E. Emmelot, te Lochem, hunne 25-jarige Echtvereeniglng te herdenken. Jb. ZON en Familie. Helder, 11 November 1910. lste Vroonstraat 38. GeborenMartin, zoon van W. HANSEN en A. S. HANSEN van Otteren. Helder, 10 Nov. 1910. Getrouwd L. Schoonhoven en Catriena van Amesfoort, die, mede namens wederzij dsche familie hartelijk bedanken voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk on dervonden. Helder, 9 Nov. 1910. Getrouwd Johannes Pieter Dekker en Alida Margrietha de Boer. Tevens brengen wij namens weder- zijdsche familie onzen hartelijken dank voor de vele belangstellingbij ona huwelijk ondervonden. Helder, 10 Nov. 1910. Hiermede vervullen wy den treu rigen plicht U kennis te geven, van het overlijden van onzen geliefden Vader, den Heer Jacobus Eizas, Weduwnaar tan Mej. Cornelia Bruin, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van circa 42 jaar. Uit naam van zijne liefhebbende Kinderen, JOHANNES. ANNA. CATHARINA. Helder, 8 November 1910. Dankbetuiging. Langs dezen weg betuigen wij onzen oprechten dank, voor de vele bewijzen van deelneming, tijdens de ziekte en het overlijden van onzen geliefden zoon Hugo, ondervondenin het bizonder aan de jongeheeren Dragers voor de laatste eer aan den overledene bewezen. Zijne Ouders: H. v. BAARS. E. A. v. BAARS—Booister en verdere Familie. De Heer en Mevrouw VREEDE—Volcke, betuigen hun dank voor de belangstelling, ondervonden by de geboorte van hun Zoon. Kraamvisite: Woensdag en Donderdag 16 en 17 Nov., van 272-47s uur. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. Zondagmorgen 10 uur, Da. H. E. VINKE, Ned. Herv. Predikant, te Alkmaar. 'sAvond8 67, uur, Dhr. A. VAN OS, Zendeling onder Israël, te Amsterdam FRAN8CH. Fransche Lessen aangeboden door eene Onderwijzeres. Ook genegen hulp te ver leenen by studie. Billijke condities. Brieven onder motto „Fransch", aan het Bureau van dit blad. Cursus Fransch, Ëngelsch. Viermaandelykscho cursus, van Decem her tot April, voor eerstbeginnenden en voor meergevorderden. Nieuwste methode. Fr. brieven onder motto „Cursus", aan het Bureau van dit blad. VERLOREN een zilveren Halskettinkje. Tegen belooning terug te bezorgen bij J. A. FEIJ, Breewaterstraat 5. Verloren Woensdagavond, een witte beenen Waaier. De eerlijke vinder zal beloond worden. Adres: Koningstraat 26. Staatsloterij. heele en gedeelten wan LOTEN verkrijgbaar. W Trekking 21 November. Staatsloterij. De Collecteurs der Staatsloterij te Helder berichten, dat de trekking van de le klasse der 395e Loterij zal plaats hebben 21 Novembar a.k. De verkoop van LOTEN ten hunnen kantoren, zal aanvangen op 14 NOVEMBER. "13 Ten kantore van M. A. Grunwald, Kanaalweg 6768, naast de Israëlitische Kerk, zijn van af Maandag 14 November, zoolang de voor raad strekt, heele en gedeelten van Loten te bekomen! - trekking le klT 2Ï Nov. De Raad van Toezicht van het Kon. Instituut voor de Marine te WILLEMS OORD, zal op Vrijdag 18 Novem ber a. b., des voormiddags ten 10 uur, onder nadere goedkeuring van Z.Exc. den Minister van Marine, in het open baar aanbesteden de navolgende leveringen ten behoeve van genoemd Instituut, gedurende het jaar 1911 en wel 1. Kruidenierswaren. 2. Tarwewaterbrood, Tarwe- melkbrood en Roggebrood 3. Rund- en Kalfsvleesch en Rund- en Kalfsniervet. 4. Varkensvleesch, versche Worst» Geldersche Rook worst, Gerookt- of Pek el- spek, Varkensniervet, 8au- cis de Boulogne, Cervelaat- worst en gerookt vleesch. 5. Groenten en Vruchten enz. 6. Versche Melk. Voor de ontvangst der gezegelde, inschryvingsbiljetten, (voor elk perceel afzonderlijk) is tot het uur der aanbe steding een daarvoor bestemde gesloten bus geplaatst ten bureele van den Offi cier van Administratie van genoemd Instituut, alwaar tevens vanaf beden op de gewone bureau-uren de Voorwaar den, Ramingen en Monsters ter inzage liggen en alle gewenschte inlichtingen betreffende deze leveringen verstrekt worden. De aandacht van gegadigden wordt er op gevestigd, dat op alle artikelen van een perceel behoort te worden inge schreven, overeenkomstig de monsters en de eenheden, by de ramingen aan gegeven. De Raad van Toezicht voornoemd: VAN ASBECK, Voorzitter. J. R. J. DE RAADT, Secretaris. Willemsoord, 11 November 1910 Aanbesteding. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den polder „HET KOEGRAS" zullen op 18 November e.k. aanbesteden Het vervoeren van onge veer 2000 M* diggelen, liggende op de opslagplaats van den Gemeente-Reinigingsdienst te Helder naar de in aanleg zynde wegen in het Zuidelijke deel van het Koegras. Bestekken zijn te yerkrygen bij den Boekhandelaar A. J. MAAS te Helder, tegen betaling van f0.10 per stuk. Aanbesteding. Maandag 21 Nov. a.s., n.m 2 uur, zal ondergeteekende voor de Coöp. Heldersche Ijsfabriek „Het Noorden" in het Hotel „De Toelast" van den heer P. PLUIJLAAR alhier, aanbesteden s Het houwen van een IJs fabriek op het perceel achter de Hartestraat, bekend onder sectie C. No. 5594. Aanwijzing Vrijdag 18 Nov. a.sv.m. 10 uur op het terrein. Bestek en teekening k f I.— per stel van af Maandag 14 Nov. a.a. by ondergeteekende. G. DE BEURS Gz., Kerkgracht 53, Architect. Helder. op WOENSDAG 23 NOV. a.s. voorm. 10 uur, in bet Café Waagstraat hoek Schippersteeg te HELDER, van als: linnen- en penantkasten, buffet, etagères, salon- en uittrektafels, bekleede en andere stoelen, spiegels, schilderijen, wandversieringen, pendule, klok, wekker- klok, kachels, fornuis, petroleum- en kook- stellen, porselein-, glas- en wit- en ge kleurd aardewerk, keukenbenoodigdheden, vloerkleeden, karpetten, gangloopers, vloermatten, bedden met toebehooren, matrassen, ledikant, waschtafels, nacht kastjes, wollen en moltondekens, en wat meer zal worden aangeboden. BT Te bezichtigen daags te voren, van 11—4 uur. Deurw. H. KWANT. Een Burgerjuffr. vraagt een Zit- Slaapkamer met of zonder Pension, in de Keizerstr., Spoorstr., Koningstr. of Kanaalweg. Brieven met opgaaf van prys vóór 13 Nov. onderlett. G, aan hetBureau v.d.blad Een DAQMEISJE gevraagd, van 8 4 uur. Adres: Mevr. MAAS, Hoofdgracht 88a. Een Dagmeisje gevraagd. AdresDjjkstraat 10. Mevrouw "VAN DALFSEN, Station straat 10, vraagt tegen 1 December een net Dagmeisje. Zich aan te melden 's avonds na 8 uurDykstraat 40a. Een net Dagmeisje gevraagd. Zich aan te melden Binnenhaven 132. Flinke Dagmeid gevraagd. Adres: Hoogstraat 97. Mevrouw VAN MAANEN, Nieuwebrug- straat 2 b, vraagt een Werkvrouw. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Costuumnaaister houdt zich by voortduring beleefd aan bevolen voor het maken van alle soorten Dames- en Kindercostuums op maat. AdresJanzenstraat 22 Alhier. Een Kleermaker vraagt Maat- of Confectiewerk. Het maakloon kan met stof uitbetaald worden, -r Brieven onder motto „Kleer maker" aan het Bureau van dit blad. Zeevaartschool te HELDER. Aan bovengenoemde inrichting wordt gevraagd een leeraar in de Stoomwerk tuigkunde, Werktuigkunde, Electro-techniek en Teekenen voor 20 lesuren, salaris f1120, met verhoogingen tot f1280. Diploma C of gelijk gestelde bevoegd heid wordt vereischt. Nadere inlichtingen verschaft de Di recteur. Inzending van stukken (adres aan den Raad op zegel) vóór 26 November a.s. aan den Burgemeester. GEVRAAGD een nette Loopjongen. AdresLuxe brood en banketbakkerij, Koningstraat 110. Een net Persoon, over veel srryen tijd te beschikken, eene goede hand kunnende schrijvend, zag die gaarne bezet met schrijfwerk of anderszins. Br. onder lett. A, Bureau v. d. blad, In Magazyn „Nederland" Kanaalweg, kan direct geplaatst worden een flink Jongmenach die in het manufactu renvak wenscht opgeleid te worden. Zich aan to melden Vrijdagavond van 6-8 uur. Gevraagd een Jongen, die i n het vak wenscht opgeleid te worden. Adres: Keizerstraat 75, (Fotograaf). GEVRAAGD een net flink JONGMENSCH, voor loop- en winkelwerk. Zich aan te melden na 8 uur. Adres: Bureau van dit blad. Een flinke Loopjongen gevraagd Adres Boekh. A. MAAS, Kanaalweg. Er kunnen I 2 Kostgangers geplaatst worden met vrye Slaapkamer, en aan hetzelfde adres goede slaapge legenheid. AdresBureau v. d. blad. Een nette COMMENSAAL gevraagd bij de Wed. L. DUNK, Basstr. 35, TE HUUR een net Burgerwoonhuia, bevattende: voor- en achterkamer, al- coof, gang en keuken, met bovenkamertje en ruime zolder, voorzien van wel- en regenwater, met 600 Ms. tuingrond, ge legen by het Station te Heiloo. Huurprijs f2.30 per week. Te bevragen bij Jac. Sengers, aldaar. Begin December te huur op netten stand een mooi Burgerwoonhuie, voor- en achterkamer, serre, gas- en waterleiding. AdresKerkgracht 30. Pakhuisruimte te huur aan den Dijkweg. Adres: Bureau van dit blad. TE HUUR een Woon- en Winkelhuis aan de Gravenstr. nr. 27, ad fl.60 p. w. AdresKoningstraat 20. TE HUUR een Woonhuis aan de Gasstr. nr. 16, met waterleiding, ad fl.50 per week. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR een Aohterhuisje aan de Gasstr. nr. 14, met waterleid. ad f 0.70 per week. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR een Bovenhuis aan de Dijkweg 89, met waterleiding, ad f 1.75 per week. Adres: Koningstraat 20. Winkelhuis te huur, geheel nieuw, waarin uitstekend een Manufacturenzaak gedreven kan worden, van Galenstraat 48. Te bevragenKeizerstraat 40. TE HUUR de Smederij staande in de Station straat, zeer geschikt voor Loodgieterij of anderszins. Adres: Ijzerwinkel Koningstraat Huizen en Bouwterrein te koop, waarop 60 k 70 procent als hypotheek gevestigd blijven. AdresW. DE JONG, Stationsweg 3, TE KOOP een SERAFINE-ORGEL, zuiver van toon, voor den spotprijs van 15 gulden. Adres: Bureau van dit blad. Wegens plaatsgebrek nette Voor< kamer-Meubelen te koop. Adres: Jan in 't Veltstraat 44. Te koop aangeboden een gebruikte doch nette Kinderwagen. Adres: Binnenhaven 84. Te koop een goed onderhouden Kinderwagen met 2 Duwere. Adres: Gravendwarsstraat nr. 3. Gebruikt BILLARD te koop aangeboden. AdresMarine-Machinisten-Club. Te koop een mooie lohommeh wieg. (groot model). Adres: SCHAGENSTRAAT 46. OCTANT byna nieuw, ter overname aangeboden, voor zeer verminderden prijs. Adres: Bureau van dit Blad, of Egelantiersgracht 18, Amsterdam. TE KOOP 2 eolide, nieuwe HUIZEN, staande Langestraat 61—61a. Te bevragen: Binnenhaven 22. TE KOOP Heeteluchtovens en Könings- winteroven. Te bevragen: Langestraat 74 Te koop aangeboden een Promenadewagen. Adres: Laan 50. BOXER. Te koop een Boxer, oud 11 maanden. Goudgestroomd met Halsband en Penning voor den spotprijs van 6 gulden. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP een beete MANGELMACHINE. Adres: Schagenstraat 16. Te koop gevraagd tamme Konijnen, Hanen en oude Kippen, aan hetzelfde adres alle dagen verkrijgbaar prachtig mooie Duin konijnen, Hazen en gevogelte. Adres: C. RIJK,Poelier, Spoorgracht 21. Ter overname aangeboden een sinds vele jaren bestaande ZAAK, een flinke broodwinning opleverende. Koopsom met inventaris zeer billyk. Brieven onder letter A. B. C., aan 't Bureau van dit blad. Deriotit. Mooie Drielingen, IS cl. per S kop, f 1.20 per half mud. Verkrijgbaar bij: SMISSTRAAT. Ontvangen: de bekende lste kwaliteit en zeer concurreerende prijzen. Aanbevelend, J. KORVER Jr. 28 cl. KAAS 28 cl. ONTVANGEN een party fijne onde Leidsche KAAS, 28 ct. per pond. 6 ct. per ons. Tevens het vertrouwbaarste adres voor Versche Poldereieren en Kopboler. Marktprijzen. IAAI Door myn Machinale inrichting ben ik in staat myn fijne en voor den laagst concurreerenden prlji te leveren. Neemt tevens proef van mijn fijne Aanbevelend, Firma F. VERFAILLE, HELDER. Do lljnate ft S cenl per stuk, ft 4 cl. per 8 one. Bierstraat. Neemt proef mat KOKS BOTKRSOORTEN ian 36,40,46 en de overbekende 80 oanta Boter. Ontvangen een party fijne Edammer Kaas v.af 65,80,110,130ct. p.st. Fyne Goudsche Kaas 45 ct. p. pond. Fijne Leidsche Kaas 36 ct. p. pond. Souvenir 45 ct. p. pond met cadeau. M. se kok, Scbaéenstraat tf 18. Advertentiën tooi- alle couranten in het binnen-en buiten land worden door ohb ter plaatsing aangenomen. Adm.„'t VI. Blaadje". Koningstraat. Interc. Telef. nr. 50.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 2