„DE KLEINE WINST", Te koop Bakkerij met Heetelucht-Dven SPEELGOEDEREN. ïotepeitioieiiit voor Alpine Kiesreclt. Aan de Leden der Ned. flerr. Kerk. Oproeping. Openbare Vergadering Sint-Nicolaas-étalage WJLJLUU SPOORGRACHT 4», SPOORSTRAAT KRUISWEG 175-176. - SPOORSTRAAT 17, hoek Spuistraat. Derde Blad. nieuwsberichten. HELDER, 25 November. Mej. E. de VrieB, alhier, hoeft gisteren met gunstig gevolg te Amsterdam het examen afgelegd voor de akte vrye- en orde-oefe ningen. Naar wy vernemen zal door de zang en reciteervereeniging Harmonie", directenr Joh. Brands op Donderdag 1 December a. s. een opvoering plaats hebben van het overal met buitengewoon succes opgevoerde zang spel in drie bedryven ,Nelly", muziek van Carel Bonman, tekst van M. v. Zanten, met begeleiding van strykorkeet en piano. Aan de uitvoering wordt veel zorg besteed door eigen vervaardigde damescostumes. Diefstal bij de Holl. Spoor. Met ingang van 1 December zal do H. IJ. S. M. manden of kisten met wyn en likeuren in üesschen, sigaren, eet- en vleeschwaren niet meer onverzegeld of ongeplombeerd ten vervoer aannemen. Deze maatregel is een gevolg van de veelvuldig voorkomende be- roovingen. Stuurlieden-examens. 's-Gravenhage, 24 Nov. Geslaagd voor de groote stoomvaart als eerste stuurman F. W. Smits; als tweede stuurman A. Matzinger, H. F. van Rhyn, T. Wessel, voor de groote zeilvaart als derde stuurman H. F. van Rhyn. De ziekte der Belgische koningin. Brussel, 24 Nov. Het ziektebulletin van 5 uur 30 luidt: De zieke was heden kalm en had slechts weinig koorts. De toestand blyft gunstig. De opstand in Mexico. Londen, 24 November. De corresponden ten te Washington van de Londensche »Mor- ning Post" en «Daily Chronicle" seinden, dat te Washington onrustbarende telegram' men in codeschrift zyn ontvangen over den toestand in Mexico. Naar de .Daily Chronicle"-correspondent vernam, wordt er gevochten in 12 Mexicaan- sche staten, waarvan de meeBte zeer ver van elkaar zyn gelegen. Ook meldt deze correspondent, dat de Amerikaansche gezant te Mexico (stad) aan de regeering te Was hington geseind heeft, dat president Diaz en zjjn regeering totaal zijn overrompeld door den opstand en dat zy den omvang ervan Biet beseffen. De correspondent van de „Morning Post" deelt eenige verklaringen mede, afgelegd door den broeder van den leider der opstan delingen, Maderos. Hij zeide, dat de opBtand gericht is tegen het despotisch bewind van president Diaz. Het onderdrukte en uitge mergelde Mexicaansche volk wil dat despo tische bewind vervangen door een in waar heid republikeinsche regeering, naar het model van de regeering de Vereenigde Staten. De Amerikaansche matrozen in Parijs. De stad Parys, die anders hare goedbe- talende trans-atlantische gasten met het ge laat eener glimlachende hotelhoudster begroet, wordt thans in den antieken zin van het' woord bezocht door een weinig welkomen swerm Yankees. De duizend wakkere matrozen van het te Cherbourg voor anker liggende Amerikaan sche eskader, die een verlof naar de licht stad gekregen hebben, meenen daar in ver overd land te zyn en toornen hun overwin naars-vreugde maar zeer weinig in. Overal ontmoet men de breedbeenig heen stappende of als zeilschepen in den storm zwaaiende geBtalten dor blauwjakken, met name op plaatsen van lawaaiige pret, op Montmartre, die zy voortdurend bezet hou den. De music-halls, rolschaatsenbanen en bars maken schitterende zaken, maar menig maal ook is het met Uncle Sam slecht kersen eten, vooral niet als hij meent in den Nek te zyn gezien. Menig groot restaurant op Montmartre draagt de duurzame sporen van het Ameri kaansche bezoek. In een van die inrichtingen vielen alle ruiten ten offer aan een eieren- bombardement, dat door Amerikaansche Jantjes tegen de kasjufirouw en de kellners werd gericht. Maar één troepje matrozen iB het leelyk gegaan: die wilden zich des nachts op een paar negers wreken voor Jeftries' nederlaag. Ongelukkigerwijs hadden zy de neger-boxers van het Wintervelodroom getroffen en kwamen z\j er maar juist met ongebroken beenen en zeer blauwe oogen af. Muiterij onder Braziliaansche matrozen. Londen, 24 Nov. Het Braziliaansche ge zantschap ontving het volgende telegram uit Rio de Janeiro: De bemanning van de (Mi- nas Geraas' is aan het muiten geslagen en heeft den kapitein en drie officieren ver moord. Zij eischte hooger loon en minder werk. New-York, 24 Nov. Uit Rio de Janeiro wordt geseind, dat de muiters aan de regee ring hebben bericht, dat sy zich willen overgeven. De suffragettes. Een vergadering van de Unie van Libe rale Vrouwenveroenigingen heeft met alge- meene stemmen oen protest aangenomen tegen het ergerlyke optreden van de kiesrecht- vrouwen en de regeering bedankt voor haar besluit, om in de volgende zitting tyd te geven, voor een wetsontwerp tot invoering van vrouwenkiesrecht. Nader wordt nog gemold: Twee-en-vyftig suffragettes, beschuldigd van het stukslaan van ruiten en van een aanval op de politie, werden veroordeeld, meerendeels tot 5 p. boete of een maand gevangenisstraf. Een groot aantal harer be sloot gevangenisstraf te ondergaan. Luchtreis over den Oceaan. Men weet, dat ook Duitschers, na goede voorbereiding echter, het waagstuk van een luchtreis over den Oceaan willen ondernemen. De reis zal beproefd worden met het lucht schip Suchard van een voreeniging, die heet Munchensch Genootschap voor de uitvoering van een transatlantische luchtexpeditie. Do volgende maand wordt de Suchard te Kiel gestationeerd, om van daar uit proeftochten te doen. De luchtbol heeft een inhoud van 8000 kubieke meter, het schuitje den vorm van een motorboot en kan dan ook by het neerdalen in het water daarin veranderd wor den. De bemanning telt zeven of acht koppen, meerendeels wetenschappelijke mannen, onder leiding van dr. Gans Fabrice uit Muncben. In Januari of Februari denkt men van de Asoren uit de reis te aanvaarden. Tweede Kamer, Algemeens beschouwingen staatsbegrooting. De heer K u y p e r zette Donderdag zijne rede voort. Het kabinet wordt slecht aan gevallen op ondergeschikte punten, zegt hy. De onderwijs-kwestie is slechts aan 't begin van bare oplossing. De vrye school moet regel, de openbare school uitzondering wor den. Er is nog geen sprake van gelyk- stelling van openbaar en byzonder onder wijs 't eerste dat twee derden der leerlin gen heeft, krygt 12 millioen uil de Rykskas en 9 millioen uit de gemeentekas, 't Bizon der onderwyB krygt 7 millioen. Te ontken nen valt het niet, dat in ons volk twee overtuigingen tegenover elkaar staan, die met het geloof veelal samenhangen. Spr. gaat nitvoerig de bedrijfsorganisatie na, ook de internationale en dringt aan op een Hooge- school voor Internationaal recht. De heer Van Dedem bespreekt den finuncieelen toestand. De uitgaven dienen tot het allernoodzakelijkste beperkt, alleen dan wil hy meewerken tot nieuwe belastin gen. Wat de sociale verzokoriug betreft, spr. gelooft dat op den duur het loon zal moeten verhoogd worden met de premies en dit kan het bedryf niet dragen. Gaat de regeering dan helpen, dan komen de kosten te hoog. Spr. erkent dat de otficierstraktc- inenten te laag zyn, maar hy had de rege ling iiefst by afzonderlijk ontwerp gezien. Later komt men ook om verhooging van pensioen. Het groot aantal sollicitanten bewyst, dat de ambtenaars-jaarwedden niet te laag zyn. De heer Drucker zegt, dat uit een oogpunt van vorm, onze wetgeving veel te wenschen overlaat. Voorts meent hij dat dit ministerie niets specifiek Christelijks heeft tot stand gebracht. Met christelijke begin selen op wetgevend gebied ia niet veel aan te vangen. Noch Dr. Kuyper, noch zyn vol geling kon dat. Er zyn eenige zondagstrei- nen geschrapt, het Rijksmuseum is een half uur langer gesloten, maar ten aanzien van staatsloterij, vaccine en doodBtraf is niets veranderd. Als de regeering hare christe lijke beginselen gaat toepassen vergist ze zich nog; bewys: het wetsontwerp op de gehuwde ambtenaren. De uitkomsten zijn magerwat de financiën betreft is hy hot met den heer De Meestor eens. Hy vreest de tarief herziening. De regeling der militaire zaken valt ook al tegen. By de Marine heerscht ontstemming over het ontslag van vice-admiraal Van den Bosch. De nota van den Minister bevat slechts een deel van t geen is voorgevallen. Do Minister van Marine interuin peertDie nota bevat alles wat is voorge vallen. Ik heb niets verzwegen. De heer Drucker zegt dat hy nieuws gierig is, of die minister die bewering zal kunnen waar maken. Op militair gebied doet men alleen iets aan de doode verweermiddelen. De kleine Christelyke pers behandelt nog met wellust de stakingsgeschiedenis van.1903, een bewys dat men zich zwak gevoelt, wat betreft het beleid van het kabinet. Van de kiesrecht-questie wordt in de M. v. A. niet gesproken. Positief is ze alleen als verklaard wordt, dat aan uitbreiding van leerplicht tot 14 jaar niet wordt gedacht. Spr. is voorstander van Zondagsrust, doch de regeering wil Zondagsheiliging opdringen. De rechterzijde is het daarover zelf niet eens. Spr. zou het betreuren als de idee 60 tegen 40 ingang vond. De regeering moot voor de oplossing der vraagstukken steun zoeken, zoowel links als rechts. Anders kan een fractie alle wetgeving verhinderen. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Zeelandia (uitreis) vertrok 24 Nov. van Dover. Kon. West-Indische Maildienst. Niobe arriveerde 24 Nov. v. Bordeaux te Amsterdam. Burgelijke Stand v. Helder Van 22 - 24 Nov. ONDERTROUWD: H. Rensmaag en M. Bruin. N. J. Stikkel en L. Qroersma. GETROUWD: T. Pranger en O. Boontjes. J. P. Joosse en A. Slagwater. BEVALLEN: S. A. de Munck—van der Bent, z. A. Diener—de Visser, z M. Biersteker—Zegel, z. M. van Williger.burgMallée, i M. S. C. Beukers— Frehse, i. OVERLEDEN: G. Staalman, 15 jaar. A. Vermeu len, 66 jaar. H. Smit Wed. W. Kiaassen, 83 jaar. Ondertrouwd L. Broersma N. J. Stikkel. Helder, 24 November 1910. Zitting van heden. In de zitting van heden zette de heer Borgesius zijn gisteren aangevangen rede voort. Links beBtaat geen coalitie, zoo zeide hy of zy er komen zal weet ik niet. De coalitie is sterk in aantal maar niet sterk in qnaliteit. Het kabinet is in gematigdheid achteruit gegaan, hetgeen blykt uit benoe mingen. Zelfs wordt geïnformeerd naar het geloof van iemand, die voor een eeremedaille in aanmerking komt; dit is te Rotterdam voorgevallen Minister Heemskerk: Dit is volslagen onwaar. Zulks geschiedt alleen op bevel van het hoofd der politie te Rotterdam. (Groote opgewondenheid j. Minister T a 1 m a vroeg het woord voor dat persoonlyk feit en deelde mede, dat de eeremedaille is verleend aan een werkman op voordracht van den burgemeester van Rotterdam. INGEZONDEN. Gratis St. Nicolaasfeest. Niet te verwarren met het St. Nicolaasfeest van den heer W. R. Zits. Wy vragen langs dezen weg een oogen- blik de attentie van Heldersch burgerij voor het groote St. Nicolaasfeest, dat den lOen December 1910 des avonds ten 7 ure gege ven zal worden, geheel gratis, aan ruim 200 der armste kinderen uit Helder, Huisduinen en Koegras. berichten beleefd dat voor belang stellenden de étalageB, uitgestald met de goederen, die aan de kinderen uitgereikt zul len worden, op Zaterdag 10 December, des middags van 2 tot 4 uur ter bezichtiging zyn gesteld. De St. Nicolaas te paard wordt des avonds ten 5.45 van den trein gebaald en onder be geleiding van muziek van Helders Harmo niekapel", die ons daarby geheel welwillend ter zyde staat, langs Spoorstraat, Koning straat en Kanaalweg gebracht naar «Casino". Ook in de zaal van (Casino" wordt voor behoorlijke afwisseling van mnziek en vroo- lijke luimen gezorgd ten genoege der kinde ren. Wie voor dit goede doel, ten behoeve van ruim 200 arme kinderen, van elke richting en stand, in financiën, in kleedingstukken, enz. enz., wenscht by te dragen, zende dit alsnog aan J. de Vries, Krugerstraat 15, alwaar het dankbaar zal worden aanvaard. Steun vooral het Gratis-St. Nicolaasfeest der arme kinderen, met groote tombola zon der nieten. Namens de Commissie. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Koning Willem I (uitreis; vertrok 24 Nov. v. Genua. Rotterdamsche Llotd. Ophir (thuisreis) vertrok 24 Nov. van Perim. Marine en Leger. Gerepatrieerd uit Oost-Indié en met verlof: Hoüfdinachinist W. G. Jansen en idem J. L. v. d. Snoek; machinist C. J. Avis en idem J. Mallee. Als boven en 24) Nov. 1910 per S.S. «Koning Willem II" te Amsterdam aangekomen: Kwartierm. K. de Jong, id. C. J. Hofstede, id. M. Ferwerda, id. A. Krol; sergt.-konst. W. C. Val kenburg; korp.-konst. 1!. v. Meisera; korp.-zieken- verpleger J. W. L. ter Smitte, id. F, F. v. d. Heu vel serg.-liofmeester A. Schipper (vergund van af Genua over land te reizen); sergt.-kok C. Ha genbeek, id. H. Hendriks; matroos 2e kl. D. J. Wutfelé, id. K. Prins; torp.-inajoor A. Dijkshoorn, id P M. llstelle, id. J. G. Logeman; sergt.-torp.- dist M. Manni, id. J. Stins, id. G. Boumakorp.- torpedist J. H. Mak, id. J. de Vries. id. G. J. Bou- weus, id. lï. Woud, id. R. Bruin, id. W. C. Thijs- sen: korp. d. mariniers J. Bliek, id. B. J. Eernink, id. P. de Heer; tamboer 2e kl. W. v. Kampen, id. 3e kl. P. L. H. Luijken; pijper 2e kl. A Nierop; matroos ie kl F. D. L Groenewegen, id A. Dek ker, id. H. Ludolphy, id. P. W. Schutte, id. G. J. Witteveen, id. J. Tol, id. J. Serdijn, id. O. J. Koele- mau, id. P. J. Meijndershagen, id. J. Sies, id. I. L. B. Louwaard, id. T. v. d. Hoven, id. F. Vermeer, id. J. P. C. Tiesen, id. P. Mettes, id. A. Holkop, id. A. Verhagen, id. A. F. Sulsters, id. H. A. V. Hardeveld; matroos 2e kl. L. C. J. Kooien, id. J. Uitermark, id. C. D. v. Gorp, id. A. J. Versluijs, id. F. Palmkoek, id. L. Vinkesteyn, id. H F. v. d. Velden, id. J. Kraamer, id. N. A. H, Josten, id. A. J. A. Bolsius en id. J. J. Verhaar. Overplaatsing. Op 1 December 1910. van: op: Schipper C. v. d. Poll, Bellona W.s. W.o. id. J. C. Bender, W.s. A.d. Bellona. Op 15 December. van: op: Opperschipper P. Hagenaar, Atjch W.s. W.o. Schipper L. Bieleveld, W.s.W.o. Atjeh. Op 1 Januari 1911. van: op: Schipper E. J. Alink, R Claesz. V. Galen. id. A. Roest, V. Galen R. Claesz. Serg.-konst. P. J. v. d. Hoek, Heemsk. W.s. W.o. Op 1 December 1910. van: op: Korp.-monteur S. H. Boels, Evertsen W.s. W.o, id G. J. D. Keppels, W.s. A.d. ETertsen. Op 15 December. van: op: Korp.-monteuf J. J. Reuvers, P. Hein W.s. W.o. id. G. Hauer, W.s. A.d. P. Hein. Op 1 December 1910. van: op; Serg.-schrijv. D. Paals, P. Hein W.s. W.o. Op 1 Januari 1911. van: op: Serg.-schrijv. H. J. Nel, Evertsen W.s.W.o. Op 15 December 1910. van: op: Serg -schrijv. A. Piets W.s. A.d. V. Galer.. Bootsman A. Kersbergen, Dolfijn W.s. A.d. Hoofdtnach. J. Zeilstra, id. id. Machinist H. P. Millaard, id. V. Spe\jk. id. K. J. Metz, id. id. Sergt.-stoker W. P. Jagel, Heemsk. Evertsen. Op nader te bepalen datum. Bootsman J. Visser, P. Hein Evertsen. id. J. Boekei, Evertsen W.s.W.o. Op_26 November 1910. van: op: Bootsinan J. Langerak, W.s.W.0 P. Hein. Op 24 November 1910. vaa: op: Serg.-bottclier A. Dekker, V. Galen P. Hein. Op 26 November 1910. van: op: Serg.-stoker J. H. y. d. Hilst, Heemsk. P.Hein. Viascherijberichten. Nieuwedicp, 22 November. Aangebracht door 1 kordcr 20 middelmatige tong 65 cent per stuk, 25 kleine tong 25 cent per stuk, 2 mand kleine schol f 3 per inand. Van sardijnvisschers 20 mandjes sardijn f 1,40 per mandje. 23 November. 3 koniers te zumen inet 30 stuks groote tong 90 cent per stuk, 50 middelmatige tong 60 cent per stuk, 30 kleine tong 25 cent per stuk. 8 mand kleine schol f 2 a f 5 per mand, 8 mand schar f 2,25 per mand. 24 November. 25 korders met 5 tot 15 stuks groote tong 80 cent per stuk, 10 tot 40 middel matige tong 45 tot 55 cent per stuk, 10 tot 20 kleine tong 20 cent per stuk, 1 tot 3 mand stort- schol f 4 a f 5 per mand, 1 tot 4 mand kleine schol f 1,50 a f3 per mand, 1 tot 4 mand schar f 1,25 a I 1,50 per mand. Advertentiën. Den 25sten November 1910 hopen onze geliefde Ouders P. J. Scheer en J. Scheer—Zwart, hunne 121/9-jarige Echtvereni ging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen; JOHANNA MADALENA. KLAAS. JOHANNA. PIETER JOHANNKS. Helder, 25 Nov. 1910. 3 Dec. a.s. hopen onze ge liefde Ouders J. Groen en G. Barteling, den dag te herdenken van hun 25 jarige Echtvereniging. Namens de Kinderen A. GROEN. A. GROEN, i Ned. G. GROEN, j Oost-Indiö. B. GROEN. Helder, 25 Nov. 1910. 1885 1910. Den lOen December hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders Adrianus v. d. Wal en Johanna Kossen, den dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in den Echt zyn verbonden. Dat zy nog lang gespaard moge blyven is de wensch van hunne dierbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 25 Nov. 1910. Ondergeteekende betuigt by deze zijnen hartelijken dank voor de veelvuldige bewyzen van belangstelling, zoowel van binnen als buiten de gemeente, op 21 dezer ondervonden. Namens de Familie: S. VAN DER PLAAT. Helder, 24 Nov. 1910. Evangelisatie-lokaal In de Palmstraat. Zondagmorgen 10 en 's avonds 61/, uur, Os. H. A. C. SNETHLAGE, Ned. Herv. Predikant te Hoenderlo. 10 uur Kinderkerk in de School met den Bybel en gebouw Middenstraat. Wie te vorderen heeft van ver schuldigd is aan of borgtochten be zit geteekend door den Heer J0ANNES DUNSELMAN, gewoond hebbende te Hel der en aldaar overleden, wordt verzocht daarvan vóór 10 December 1910 opgaal, afgifte of betaling te doen ten kantore van Notaris STAMMES te Helder. (Plaatselijk Comité van Actie). op MAANDAG 28 NOVEMBER a,s., in „Tivoli". Spreken F. W. N. HUGENHOLTZ, Lid van de Tweede Kamer. Onderwerpi „ALGEMEEN KIESRECHT EN HET MILI TAIRISME TE WATER". Aanvang 8 uur 'sav. - Entrée 10 cents. Debat vry. Namens het Comité: A. W. MICHELS, Secr. Ter overname aangeboden bod Bierboitelarij aooei Mioeraalvoterfabrïel. l)e Brouwerij is geneg-en tinancieelen bijstand te bieden. Brieven onder letter A. Z. Bureau van dit blad. op goeden stand in den Helder, 'I, der koopsom kan als hypp. blijven staan Brieven motto „Bakkerij", Bureau van dit Blad. I Stoomdorschmachine. w— g.j. o.dTdTkkersJ Notaris te Texel, zal op Woensdag 30 Nov 1910, 's middags 12 uur in het Hotel „Do Lindeboom" aan den Burg op Texel, ten verzoeke van den Heer J. DE GEUS, publiek verkoopen Een volledige Stoomdorsch machine zijnde locomobiel, dorschmachine met dubbele reiniging en pers, volgens de beste constructie. lAAAi MM M! Hiermede heb ik de eer U te berichten, dat de gereed is. Ruim voorzien van een collectie prachtige Luxe-Doozen met Fondants, Chooolade en Borstplaat en voor de kinderen een groote keuze SUIKERGOED en CHOCOLADEWERK. Tevens vestig ik uw aandacht op onze fijne Banketletter», Gebak van Hammen en Harten. Heerlijk gekruide BOTER-SPECULAAS 50 en 35 cent per pond. Zuivere Honig-Taai-Taai 16 ct. p p.al jaren met veel succes verkocht. Hopende met een druk bezoek vereerd te worden en uw geëerde ordprs tegemoet ziende, verblyf ik, hoogachtend, ^jw (jw MIDDENSTRAAT 34. K. METZELAAR JBzn, VERLOREN Een bruin lederen portemon- naie met inhoud. Tegen flinke belooning terug te bezor gen Piet Heinstraat No. 3 Mwww* 9WWWWWWWWW%9WWWWWWWWWW9WW Gevraagd voor Donderdags- en Zater- agsmorgens eene jonge nette WERKSTER. Adres: Weststraat 59. kunt ge een geschikt St. Nicolaas Cadeau in den vorm van een klatje fijn belegen Sigaren vinden? Men zie de pryzen eens in de Etalage van het Sigarenmagazijn „De VerwachtingKoningstraat35. Voor ieder iets verrassends. Eigen fabrikaat. DIRK VAN LEEUWEN Gx. Gevraagd een flinke Dienstbode. Loon f2.25 per week. Adres: S. MANHE1M, Koningstraat. Zich aan te melden 's avonds tusscben 7 en 8 uur. Gevraagd een nette Dienstbode, voor dag of dag en nacht, loon f2.50 en verval. Adres: MARINE CLUB. Dienetbode gevraagd. Een nette DIENSTBODE die met de wasch kan omgaan. AdresLoodsgracht nr. 18. GEVRAAGD een zindelijke DIENSTBODE. AdresJb. DE JONG, Bassingracht nr. 29. Mevrouw PENNING vraagt een flinke Kindermeid, van 's morgens 7uur tot 'savonds 71/, uur. Adres: Binnenhaven 9a. Een Loopjongen gevraagd. Adres: M. Th. DE HAAS, Hoofdgr. 22. Wordt gevraagd een Loopjongen. Adres: Firma Wed. RIESSELMANN, Zuidstraat. TE HUUR een Woonhuis aan Weltevreden (Onrust), ad. fl.35 per week. Adres: Koningstraat nr. 20. TE HUUR een net Woonhuis aan de Wilhelminastr. No. 86, ad. f2.50 per week. AdresKoningstraat nr. 20. TE HUUR een flink Woonhuis aan den Polderweg 25, voorzien van gas- en waterleiding, serre enz. Te bevragen No. 24 daarnaast. TE HUUR een Burgerwoonhuia, bevattende twee kamers, keuken en bovenslaap- kamer. Te bevragende De Ruyterstraat 57- Te koop aangeboden een groot Burgerwoonhuis, staande in de Keizerstraat. Br. letter D, bureau van dit blad. TE KOOP een Broodwagen op 4 wielen, zoo goed als nieuw. Adres: Langestraat 74. TE KOOP 2 Pakhuizen met Erf in de Oude Kerkstraat, gevelbreedte 15 M. Te bevragen Binnenhaven 22. Te koop voor f10.- een witte KAKAT0E met gele kuif, in mooie koperen kooi. Te bevragen Diaconiestraat 4. H.H. BAKKERS. Te koop gevraagd 2 Taai-Taai prenten, voorstellende: een Fruitmand (k 1 pond) en een Ruiter (2t 2 pond), gebruikt doch in goeden staat, by Joh. P. DROS, Oude- schild, Texel. AFBRAAK TE KOOP zooalsstraatsteenen, raetselsteenen, eiken en grenen schuttingpalen, kaphout, vloerleggers, sparren, pannen, enz. enz. tevens een groote melkboet. Adres Jb. v. ZOONEN, Gravenstraat 56. Hei degelijkste nuttigste St. Nioolaascadeau voop Dames is een die koopt men elegant, solide en zeer goedkoop, in de HANÜFACTÜREIf-MAOAZIJNEN Goedkoopste adres. Grootste sorteeriug. Poppen, Poppenwagens, Stallen, Kutners, Keukens, U'eeysch aten, Poppen koppen, Wotien Beesten, Meubeldooxen, Serviesen, Paarden, Kruiwagens, Wiegen, Ledikantjes, OPRUIMING van een groote partij P Mooie collectie Luie-Artllelen, Lederwaren, Zeepen, Odenrs, Ean de Cologne, enz. Ziet da étalages en spotprijzen. VRIJ ENTRÈE. Timnterdoojsen, Blokdouzen, Kegeldooxen, Perfdoozen, Kubussen, Prenten- boe teen. Te eken boeken KAOHTWERKJES. KRUISWEG 175-176. SPOORSTRAAT 17, hoek Spuistraat. Firma S. J. PRINS Co. WIV TER A VON DSPELEN in 60 soorten. slijters flisk rabat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 5