'i lp! Blaat Kleiig Conrail ir Helder, M, Wierinpi ei Ai Panlovoa m Zaterdag 17 Dec. 1910. iau ie Leien der Mfleri Kerk Openbare Vergadering DE TELEGRAAF. Tweede Bied. UIT HET BUITENLAND. Balgië maakt werk van zyn nieuwe kolonie den Congo. Het officieele orgaan van de kolonie bevat een Koninklijk Besluit, waarbjj een school wordt ingesteld over tropische ge neeskunde, teneinde geneesheeren en vee artsen in staat te stellen een bijzondere op leiding te volgen, om zich te bekwamen in de bestrijding van speciaal tropische ziekten. Er zal een byzondere aideeling zijn voor apothekers en missionarissen, om zich zooveel mogelijk op de hoogte te stellen van de ge vreesde slaapziekte en de behandeling van de daaraan lydende patiënten. Ook wordt een koloniale sohool gesticht voor personen, die zich wenschen te bekwamen voor eenige lagere dienstbetrekking in de kolonie. Het onderwys zal kosteloos verstrekt worden. Het hoette dat de „Matin"-artikelen te gen de versterking van Vlissingen, geschreven waren door den oud-minister Beenaert, of althans door hem geiaspireerd. Do Brussolsche correspondent van de „Köln. Volkszeit", is op bezoek geweest by den gryzen staatsman om dat te eens te onder zoeken. Deze verklaarde dat hy wel bezoek gehad had van een der redacteuren van de „Matin", doch geweigerd had zich te laten uitvragen. Wat het „Matin" -artikel hem in den mond legde, verklaard hy gedeetelijk verkeerd begrepen, anderdeels brutaal ver zonnen. Over kustverdediging had België zoolang hy minister was, oooit met Holland Onderhandeld. Wat bepaaldelyk de versterking van Vlis singen betreft, verklaarde de staatsminister, een geheel andere meening te .zijn toege daan dan die, welke hem door den Matin" wordt toegeschreven; hy is steeds van oor deel geweest dat do versterking van Vlis singen komen moest, en nooit of nimmer is door hem in verband met deze quaestie ge wag gemaakt van den invloed van Duitsch- land. De Fransche en Fransch-gezinde pers gaat by haar stoken wel een beetje ver 1 In Frankryk mag alleen de Staat lucifers maken en verkoopen. Ze zjjn kolossaal duur eu 't brengt een aardig duitje in de schat kist. De nieuwe uitvinding der „zelfaanste- kers- haalde een streep door haar rekening, 't Lucifersgebruik werd minder, en de regie bracht dus minder op. 't Bedrag wordt op 28 millioen franc minder geschat. De fiscus trekt een leeljjk gezicht enzint op mid delen. De minister van Financiën zal nu een wetsontwerp indienen tot heffing van belas ting op die automatische aanstekers. Kleine toestelletjes zullen belast worden mot fr. 2.50, zilveren met 5 francs, gouden met 20 francs. Voor grootere soorten het dubbele tarief. Nood maakt vindingryk, jawel, maar belas tingvermindering ook By de behandeling der begrooting van Buitenlandsche Zaken in den Duitschen Ryksdag deelde de betrokken minister weinig nieuws mee een goed teekou. De betrek kingen met het Buitenland worden geroemd. Met Rusland zijn door de jongste Keizer- ontmoetingen de vriendschapsbanden versterkt. Voor het binnenvallen van een Fransch oorlogsschip in een Marokkaansehe haven had hy een afdoende verklaring, waarnit blijkt dat de chauvinistische pers in Duitsch- land zoowel als in Frankryk, het geval noode- loos had opgeblazen. De verklaringen hebben ook in Frankryk een goeden indruk gemaakt. De Duitsche Rijkskanselier Von Bethman Hollweg is in den Ryksdag nog eens terug gekomen op bet Moabit-oproer en het op treden der politie daarby naar aanleiding van een verwyt van socialistische zyde, dat hy door zijne verklaring van 10 December invloed trachtte uit to oefenen op den loop van de aanhangige processen daaromtrent. Hy verklaarde dat hy de politie in bescher ming moest nemen tegen het verwyt dat de onlusten door politiespionnen zouden zyn aan gestookt. «Dat heeft met de hangende rechts zaak niets te maken", zei hy. rOverigens is het geheel onverschillig of de aangeklaagden in Moabit worden vrijgesproken of veroor deeld de moreelo schuld der sociaal democraten aan de gebeurtenissen in Moabit staat vast". By deze woorden van den Rijkskanselier ontstond een geweldig rumoer. De socialisten schreeuwden: «Gy hebt gelogen en «onbe schaamd gelogen". «Schaamteloos". Het ru moer duurde geruimen tyd. Tusschen de socialisten die de zaal verlieten en de natio naal liberalen, die den Kanselier toejuichten werden scherpe verwyten gewisseld. De verkiezingen in Engeland brengen tot hiertoe weinig verandering in den stand der partyen. Wel i3 duidelyk dat de Ieren voor een groot deel den toestand zullen beheer- schen. De regeeringsparty is vol goeden moed en de ministers uiten dat by hun op treden in verschillende plaatsen. Uit het woelige Zuid-Amerika wordt be richt dat de goede betrekkingen tusBcbeu Peru en Bolivia zijn hersteld. In Brazilië is de regeeriug den toestand meester, zoo lui den althans de officiëele berichten. NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 16 December. Reisplan Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck". Het reisplan van hot pantserschip «Jacob van Heemskerck" is als volgt: Vertrek van Nieuwediep 9 Januari 1911verblijf te Maluga van 19 tot en met 25 Januari; te te Palermo van 6 tot en met 12 Februari to Cadix van 23 tot en met 28 Februari; aaukomBt te Nieuwediep 9 Maart 1911. Afloop der publieke verhuring van landerijen, gehouden ten overstaan van den notariB C. Stammes, op Woensdag 14 December 1910. Perceel 1. Verhuurd aan J. J. Kluft te Helder, voor f 197.50 per jaar. Perceel 2. Verhuurd aan L. C. Kraan te Helder, voor f 62.per jaar. Porceel 3. Verhuurd aan J. Stroomer te Helder, voor f 197.per jaar. Porceel 4. Verhuurd aan P. Hoogendyk te Heldor, voor f 100.por jaar. Porceel 5. Verhuurd aan P. Hoogendyk te Helder, voor f90.per jaar. Perceel 6. Verhuurd aan M. Blom te Helder, voor f171.per jaar. Uitvoering „Toonkunst". Woensdagavond woonden we in «Casino" de uitvoering by van den Cursus en de Kinderzangklassen van de Afd. Helder van de Maatschappij tot bevordering der Toon kunst, onder directie van den heer A. J. C. Mooy. Dat deze uitvoeringen by het publiek in de smaak vallen ea gaarne worden bijge woond, bleek wel uit de ovorvollo zaal. Die belangstelling spruit natuurlyk voor een deel hieruit voort, dat men gaarne ziet en hoort, hoo do eigen kinderen zioh op 't tooneel zullen gedragen en of zo 't er wel goed zullen afbrengen. Kunstgenot is uit den aard der zaak niet wel te verwachten. Toch gaat er een eigenaardige bekoring uit van dio zachte, glasheldere, zuivere stemmen en stemmetjes eu voor de pauze kregen we daar verschil lende staaltjes van te genieten, die werkelyk zeer Hangenaam aandeden. Zoowel de koren als do solo's voor sopraan en alt oogstten veel bijval en brachten de overtuiging by, dat het onderwys ia goede handen is en dat er ook met vrucht van het ODderwys werd geprofiteerd. Na de pauze werd ten gehoore gebracht „Het Ouderhuis'" van Richard Hol, cantate voor kinderkoor, met begeleiding van orkest eu klavier. Het orkest was dat der Afdeeling zelve; het klavier werd bespeeld door Mej. Janna Meijers. Het tooneel bleek te klein, om al de zangers en zangsters, zangertjes en zangeresjes te bevatten. De vertolking van het niet gemakkelijke stuk leed misschien ietwat door deze gepaktheid, hoewel menig gedeelte zeer goed tot zyn reoht kwam en wederom getuigenis aflegde van den ernst en do bekwaamheid van den wakkeren directeur, die niet geschroomd had, dit moeilijke stuk met zyn volkje ia te studeeren. Den directeur werd door zyn dankbare leerlingen een waardig en passend geschenk aangeboden en het publiek ging na afloop tevreden en voldaan naar huis. Hoewel 't voor den directeur zeker een zware dag is geweest, zal hij hieraan toch met genoegen kunnen terugdenken. Burgerkring „Harmonie". Gisteravond hield bovengenoemde vereeni- ging, ter gelegenheid van haar 41-jarig bestaan een buitengewone feesvierende ver gadering in „Tivoli". De president der veroeniging, de heer Hartsinck, heette het talryk opgekomen pu bliek van harte welkom, wenschte het een genoeglijken en prettigen avond toe, deelde mee, dat de werkende leden daartoe hun beste beentje zouden voor zetten en noodigde de aanwezigen uit, den avond te beginnen met het gezamenlijk aanheffen van het ver- eenigingslied, aan welke uitnoodiging met volle borst werd gevolg gegeven. Daarna volgde de opvoering van ,Janus Tulp", blij spel in 4 bedry ven, door Justus van Maurik, Jr. Het stuk mag bekend verondersteld wor den, het was niet de eerste maal, dat het hier ten tooueele werd gevoerd. Over de spelenden alle lof. Er werd Iob en uatuurlijk spel geleverd en meermalen werd hartelijk applaus vernomon. Een geani meerd bal hield de feestgenooteu nog langen tyd heel genoeglijk bij elkander. Burgerkring «Harmonie" heeft haar 41-jarig bestaan waardig en recht feeBtelyk gevierd. Een Nederlandsch oorlogsschip te Bangkok. Uit Bangkok wordt aan do „New-York Herald" geseind, dat het flottiljovaartuig «Koetei", van de Nederlandsch-Indischo marine, Dinsdag te Bangkok is aangekomen, ter bywoning van de plechtigheden ter ge legenheid van de troonsbestijging van koning Maha Vajiravudh. Volgens bovengenoemd blad hoeft in zovc-n- tion jaar geen Nederlandsch oorlogsschip een bezoek aan Siam gebracht. De Rijksmiddelen. Het is wel een hoel mooie oitkomBt, welke de Rijksmiddelen over November hebben op geleverd. De Woensdag verschenen maande- lyksche opgaaf toont aan, dat do totale ont vangsten niet minder dan f 19,035,266 hebben bodrugen, een opbrengst zoo hoog als nog nimmor in één maand is verkregen, zelfs niet in November, wanneer als regel de ont vangsten door het ruim vloeien der directe belastingen vrij belangrijk hooger zyn dan in de andere maanden des jaurs. In verge lijking met November 1909, toon de opbrengst toch reeds eon tevoren ongekende boogie aanwees, bedraagt de vooruitgang f 1,149,720, of byna 6$ pet. Weliswaar is er dit jaar een byzondere omstandigheid in het spel, in den vorm van den verhoogden accyns op hot gedistilleerd, waardoor dat middel ruim 2l/4 ton meer afwierp dan verleden jaar, muur afgescheiden daarvan is er toch nog een zeer aanzienlijke vooruitgang, die de vooruitzichten op do einduitkomst voor het jaar nog heel wat bemoedigender maakt dan een maand geleden aan de hand van do cy- fers mocht worden aangenomen. Wat een een Indische reis kost. Hoeveel kost een Indische reis vau een schip als de nieuwe «Prinses Juliana" van de Maatschappij Nederland te Amsterdam Antwoord f 40.000 aan kanaalgelden f 70.000 aan kolen, f33.000 aan voodiDg voor de bemanning I H. R. Een tegenvaller. Eenigen tijd geleden werd voor den amb tenaar van den Burgerlijken Stand eener vrij gToote gemeente in ons land huwelijks aangifte gedaan door een heer en jonge dame uit den gegoeden stand. By deze aan gifte verzekerde de bruid herhauldelyk per tinent den ouderdom bereikt te hebben van 85 zomers. Na ingesteld onderzoek bleek echter, dat deze opgave harerzyds niet geheel juist was, daar zij reeds 51 jaar oud was. Voor den 43-jarigen bruidegom een pijn lijke ontdekking 1 Stuurlieden-examens. 's-Gravenhage, 15 Dec. ®eslaagd voor de groote stoomvaart als eerste stuurman H. K. de Jonge Mulock Houwer; als tweede stuurman W. J. de Mnnck, H. G. vau der Ploeg. Hst weer. Als men de weerberichten oit het buitenland leest, zyn wy de laatste dagen in ons land goed uit geweest. Het is al storm eu regen en overstrooming, waarvaH men in vele landen over de grens te klagen heeft gehad. Storm. Dinsdagochtend stak in de haven van BreBt plotseling een storm van ongekende hevigheid op. Een uur lang rommelde de douder en daarop begon hot zóó hevig te regenen en te hagelen, dat men geen uit zicht meor had op zee. Do Edgar-Quinet", een nieuwe gepant serde kruiser van 14.000 tOD, die sinds eenigo dagen proeftochten deed, sloeg by een hevigen rukwind van de kettingen en werd 800 meter verder op een zandbauk geworpen. Onmiddellijk werd om hulp geseind en weldra daagden zes slcepbooten, bemand met oude, ervaren zeelieden op, die er na veel moeite in mochten slagen het schip weder vlot to krygen. By onderzoek bleek do kruiser slechts onbeduidende schade te hebben opgeloopen. Verkeer gestremd. Toulon, 14 Dec. Ton gevolge van een hoos is een spoordyk in Zuid-Frankrijk over een groote uitgestrektheid weggeslagen. Aan de stations Toulon, St. Tropez en Cogolin worden geen biljetten afgegeven voorstations tusschen St. Tropez en Hyères. De muiterij te Rio de Janeiro. Rio de Janeiro, 13 December. De beman ningen van de Minaes Geraes, de Sao Paulo, de Deodora en de Bahia zyn aan land gezet en opgesloten in het fort Villegaignon. De schepen zullen onttakeld worden en de beman ningen zullen worden vervangen. Overal heerscht kalmte. Een vorstelijke gift. Washington, 14 Dec. Andrew Carncgii heeft heden aan een commissie van trustees voor tien millioen dollar hypotheoaire obli gaties ter hand gesteld, waarvan de rente zal besteed worden tot bespoediging van de afschaffing van den oorlog. Do trustees kozen Root tot voorzitter. Taft heeft zich bereid verklaard het eere presidium te aanvaarden. Spoorwegongeluk. Psrys, 15 Dec. Een trein komende uit Beauv&is reed met groote snelheid heden morgen te 9.50 het station binnen en kwam met kracht tegen een stootblok. Er werden een zestigtal personen gewond, van wie en kele ernstig, maar niet doodelyk gekwetst zyn. De verkiezingen in Engeland. Londen, 15 Dec. Gekozen: 239 liberalen, 257 unionisten, 40 loden vau de arbeiders- party, 65 Redmondisteu, en 8 Obrienisten. Scheepsbouw. De Engelsche admiraliteit heeft aan ,Scott's Shipbuilding Company" te Greenock den bouw opgedragen van een nieuw schip, dat het grootste slagschip van de Britsche marine zal worden. Het zal ongeveer 600 voet lang worden, een walerverplaatsing bobben van meer dan 24,000 ton en minBtens 21 knoopen afleggeD. Cholera. Sedert het uitbreken van de cholera op M&deira zyn niet minder dan 600 personen aangetast, waarvan ongeveer de helft over leed. Men is op het eiland zeer ontevreden over de Portugeesche regeering, die wel bereid schynt om geld te sturen, maar niet voorziet in de uiterst dringende behoefte aan genees- heeren, verplegers en geneesmiddelen. De volkstelling in Amerika. Het totaaloyfer van het zielental der Yer- ecnigdo Staten bij de telling van dit voor jaar was, indien enkel de Staten der Unie eu Alaska worden meegeteld 91,972,266, tegen ca. 75,500,000 in 1900. De totale be volking van alle gebieden onder Amerikaan- zebe vlag mag op 101,100,000 zielen worden geschat. Voor zoover het de bevolking van de eigenlijke Vereenigde Staten betreft, is het totaal boven de verwachting gebleken. Die toeneming is voor een groot deel op rekening te stellen van de immigratie. INGEZONDEN. TWEEDE KAMER. (Vervolg). Waterstaatsbegrooting. Bij do verdediging zyner houding zette de minister uitvoerig uiteen waarom hy niet met de Ned, Vereeniging van Spoor wegpersoneel kan opschieten en haalt daar toe verschillende staaltjes aan, van haar toon en wyze van optreden. Er was ook nog een persoonlyk feit waar over de minister sprak. Herhauldelyk was hij van zekere zijde aangevallen als werk gever by somde daarom eens op wat hij als zoodanig deed voor het personeel. Daarna replieken. Vooral de heer Troel stra uitvoerig over het ontslag van spoor- egpersoneel en over liet optreden der Ned. Vereeniging. Stelde bij motie een onderzoek voor over ontslag conducteurs te Barneveld, die na discussie verworpen werd met 62 tegen 6 stemmen. By de afdeeling posterijen werd door ver schillende sprekers aangedrongen op salaris- verbetering post- en tolugrafie-beambten, vooral der lagere. De minister acht do positie nog zoo kwaad niet. Wat de klacht betreft dat by de post ambtenaren gevraagd was naar gods dienst, geschiedde dit, omdat geklaagd werd dat sommige gezindten «er toch niet aan kwamen", 's Ministers onderzoek wees uit dat er inderdaad zeer weinig katholieken bij de post waren aangesteld. Na replieken werd to tien minuten voor één de Staatsbegrooting voor WaterBtaat zonder stemming aangenomen. Donderdag was aan de orde de Oorlogsbegrooting. Algemeene beschouwingen. De beer Arts: oorlogsuitgaven stygen onrustbarendgeval de Groof beleediging milicien in zyn godsdienstige gevoelens door oen officier welke zaak thans voor het Hoog Militair Gerechtshof is. Betreurd het geval. Strijdvaardigheid leger te gering. Do heer Eland «ofschoon paganist" is het met de algemeene strekking vau 't vorig betoog inzake geval do Groof geheel eens. Behandelt de herziening der militiewet. De beer Van VI y men bespreekt den algemeenen toestand van het leger, acht ver hooging officiers-truktementen noodzakelijk, keurt het optreden van den onderofficiers- bond rOns Belang" af, is tegen bet twee- ploegenstelsel, vóór verbetering van de land weer; 't laatste zeer noodzakelijk achtend. Leg iets ter zijde. Als de courant vanavond binnenkomt en ge zit in de buiskamer, lezers eu lezeressen, dan hebt ge reeds uwe plannen gemaakt om met de a. s. Kerstdagen uw kinderen eon heerlyk feest te bereiden, en hoe aangenaam wanneer ge zyt gezeten rondom de Kerst boom, en uwe kinderen huppelen van pret, wanneer zij hun cadeautjes en lekkers ont vangen. Doch niet overal vindt dat plaats. In onze dichtste omgeving zijn er, die mis schien terwyl anderen feest vieren, aan het noodigste gebrek hebben. De heilsoldaten stellen zich ten doel om velen van deze armen in den Helder te verblijden en hun van een goed gevulde Kerstmand te voor zien, zoodat als anderen feest vieren, ook dezen niet zyn vergeten. Wilt gy ons helpen opdat dit doel bereikt zal worden? A.s. Maandag 19 tot en met 22 Dec. zul len we wederom met onze yzeren potten staan, in verschillende straten van den Hel dor om voor dit doel giften bijeen te verza melen. Er is veel noodig en hoe meer er inkomt hoo meer geholpen kunnen worden. Doe allen uw best en helpt goed mede. Uw dw. dn. K. Nollkkax. Geachte heer Redacteur 1 Verzoeke beleefd plaatsing voor het vol gende. Tot mijn leedwezen schreef de heer Polak in zijn antwoord aan den heer Stumphius, o.a. dat niet de uitvoering van de Wog- nxmmers afbreuk zou doen aan het Concert van mevrouw Van Asbeok op Maandag 19 December, maar wel dat het 2de Concert, dat tegen verminderde pryzen (25 en 50 cent) den 21ston Dec. gegeveu zal worden, aan het eerste Concert afbreuk zou doen, daar toch zeor velen van dit 2do Concert zouden profi toeren. Hot zy my vergund den heer Polak er op te wyzen, dat dit niet de bedoeling is van het 2do Concert doch wel, en hier wil ik met nadruk op wijzen, het een zeer goede gedachto van mevrouw Van Asbeck is, om na het eerste Concert met fl.entree, een tweede te doen plaats hebben waarvan, met het oog op deD lagen entreeprijs, een ieder zooveel mogelyk zou kunnen gonieten. Dat de heer Polak het niet eens is met den hoer S. ligt voor do hand, doch had ik gaarne van den heer P. verwacht, dat hy de twee Concerten van mevrouw Van As beck niet op deze manier met elkander in verband had gebracht, overtuigd als de heer P. is van de edele bedoelingen, waarmede mevrouw Van Asbeck deze Concerten aan biedt. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, H. C. Koek, President «Ons Belang". Kostelooze Arbeidsbeurs. Ned. R.-K. Volksbond, Molengracht, Helder. Voor ieder toegankelyk. Gevraagd: 1 schildersleerling; 1 wasch- vrouw, voor waach aan huis. Biedt zich aan1 schilder. Zitting al ie werkdagen van 78 nur 's avonds. Marktberichten. Schagen, 15 December. 5 Paarden f150 a f 350. 19 Geldekoeien (magere) f 180 a f225. 60 Geldekoeien (vette) f180 a f365. 8 Kalfkoeien f200 a f250. 5 Vaarzen f 130 a f150. 290 Schapen (vette) f 24.— a f 83.50. 2260 Ovorhoudor8 f 20 a f 24. 40 VarkenB (vette) f 0.44 a f 0.50 p. K.G. 80 Biggen f 8 a f 14. 50 Konynen f0.60 it fl.30. 80 Kippen f0.60 a f 1.50. 40 Eenden f 0.75 a f 1. 550 K.G. Boter f 1.20 a fl.30 per K.G. 200 K.G. kaas f0.40 a f 0.50. 300 Kipeieren f 5.50 a f 6.50 per 100. Marine en Leger. L)e KapL-luiL ter zee A. J. van Stockuin zal 20 Januari naar West-Indiê vertrekken als zijnde bestemd voor het bevel over Hr. Ms, «Utrecht", ter vervanging vun den kupt.-luit, ter zee J. H. van Leent, die alsdan per particuliere gelegenheid zal repatrieeren. Visacherijberichten. Nieuwediep. 43 December. Aungcbracht door 5 korders te zamen 20 stuks groote tong GO cent per stuk, 30 middelmatige tong 35 cent per stuk, 2 mand stortschol f 4 per mand, 4 mand kleine schol f2,25 per mand, 40 mand schar f 4 a f4,25 per mand. 14 December. 4*2 korders met 40 tot 20 stuks groote tong 65 cent per stuk, 10 tot 40 middel matige tong 40 cent per stuk, 5 tot 15 kleine tong 15 cent per stuk, enkele manden stortschol f 5 a f 6 per inand, enkele manden kleine schol f 2,50 a f 3,50, 4 tot 2 mand schar f 1,25 per mand. 15 December. 8 korders mot 10 tot 20 stuks groote tong 75 cent p. stuk, 10 tot 30 middelmatige tong 50 cent per stuk. 10 tot 20 kleine tong 20 cent per stuk, enkele manden stortschol f6 per mand, enkele manden kleine schol f 3,50 per mand, 1 tot 2 mand schar f 1,25 per mand, 10 stuks rog 80 cent per stuk. Burgelijke Stand Helder Van 13 tot 15 December. ONDERTROUWDJ. Boogaard en F. v. Klooster- uis. GETROUWD: G. J. Beumor en G. Mangel. A. Mandemukcr en A. Agemu. BEVALLEN: S. E. van Aperen geb. Hofmeester, z. C. H. Kool geb. Bruggink, d. 1'. M. Vermeulen geb. Slenters, Al. Zegel geb. Wezelman, z. J. C. A. A. Sohreuder geb. Mettlitz, d. N. Meijer geb. van Eijk, d. OVERLEDEN: T. 1 jaar. Kooij wed. D. Hoogstraaten, Uit den Omtrek. Texel, 15 December. Sedert eeuigen tyd wordt hier een belang- I rijken handel gedreven in katten. De op- koopers besteden lioogo pryzen, vooral voor pikzwarte poesjes, 't Is hoofdzakelijk om het huidje te doen. Men schynt ze echter run allerlei kleuren te kunnen gebruiken. Menige poes vindt nu eou ontydigen dood of verdwijnt spoorloos. Nooit te voren werd zulk eeu fabulachtigen prys besteed voor wulken als sedert het begin dezer maand. Er wordt voor deze schelp dieren zelfs tot f 9.betaald per H.L. Aangezien byna aile schuilen aan 't gar- nalenvisschen deelnemen, worden maar kleine hoeveelheden wulken vorsohoept. Stoom vaartberichten. Stook vaart-Maatschap pij-Ne de rl and. Timor vertrok 15 Dec. v. A'dain naar Batavia. Kon. Willem III, uitreis, vertr. 15 Dec. v. Tanger. Koninklijke Hollakdscbe Llotd. Zeelandia, uitreis, vertrok 13 Dec. van Santos. Rijnland, thuisreis, vertrok 14 Dec. v. Montevideo. Maasland, thuisreis, passeerde 15 Dec. Madera. rottebdakscuk llotd. Menado, thuisreis, pass. 14 Dec. Point de Gallc. Djocja arriv. 15 Dec. v. R'dnm to Hamburg. Kawi, thuisreis vertrok 15 Dec. v. Colombo. Rimljani, uitrois, vertrok 15 Dec. van Murseille. Tambora, thuisreis, pass. 15 Dec. 7 u. voorm. Stromboli en wordt, volgens draadloos tele gram te 9 uur te Marseille verwacht. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek konden wy heden ons feuilleton niet vervolgen. Advertentiën gelieve men 'a morgens vóór 10 uur te bezorgen. Advertentiën. Getrouwd: K. C. Over de Linden en Annie M. E. Verkerk. Pasirian, 10 December 1910. Ondern.: „Bades". Eenigste kennisgeving. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht, u kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Heers Brünhe BienhofT, in den ouderdom van ruim 74 jaar. Helder, 18 December 1910. Weststraat 64. J. P. BIENHOFF. A. E. HARMS-Bienhoff. E. D. HARMS. H. C. W. NOOT—Bienhoff. Th. NOOT, en Kinderen. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Maandag te li1/» uur* Nog treurende over het verlies van onze geliefde Moeder, trof ons heden weder een gevoelige slag door het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Johannes Reinier Agaart, in den ouderdom van ruim 75 jaar. Zyn heengaan was vrede. Helder, 15 December 1910. Namens J. AGAART. T. AGAARTBethlehem. A. P. AGAART. W. BOON—Agaart. G. J. BOON. J. AGAART. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben a.s. Maandag te half één uur, van uit het sterfhuis Oost- slootstraat 56. De ondergeteekenden betuigen hunnen innigen dank, voor de deelneming hun betoond gedurende da ziekte en over lijden van hunne geliefde Echtgenoote en Moeder. Namens wederzydsche Familie: C. J. VRIJVOGEL en Kinderen. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij onzen barte- Iijken dank aan de Heeren van het Bestuur van het Sint-Nicolaasfeest en ook aan alle milde gevers, om het feest zooveel mogelijk te steunen. Helder, 16 December 1910. Eenige huismoeders Wachtstraat en Artilleriestraat. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. Zondag voormiddags 10 uur, Da. C. VAN DER WAA, Ned. Herv. Pred. te de Waal op Texel. 'sAvonds 67, uur, Ds. A. VERWAAL, Ned. Herv. Predikant te Alkmaar. 10 uur Kinderkerk in de School met den Bijbel. De 6er. MeisjesTereeniging „LYD1&", noodigt alle belangstellenden vriendelijk uit de vervaardigde Kleedingstukken te bezichtigen a.s. Maandag 19 Dec., van 3 5 en 7-10 uur, in het gebouw IRENE", Hoogstraat. j^ET Bestuur. der Christ Jongelings-¥er Spr. 910a, op Woensdag 21 December, des avonds 8 uur, gebouw PALMSTRAAT. SPREKER: de WelEerw. Heer Ds. J. BUENK, van Arnhem. ONDERWERP: „De wandelende jood", KAARTEN èt 10 cent verkrijgbaar, bij de leden en aan de ingang van 't gebouw. Het Bestuur. I.O.G.T. Open Loge-Vergadering, te houden door de GOEDE TEM- PELIEREN te dezer plaatse, in het lokaal L00DSGRACHT No. 59, op MAANDAG 19 DECEMBER a.a., 's avonds 8 uur. mr ENTREE VRIJ. Nutsspaapbank. Zitting op VRIJ3AQ 30 DECEM BER a.a., des avonds van 7-9 uur, in plaats van Zaterdag 81 December. H. v. d. LEE, Boekh. Die zich voor 1 Januari a.s. abonneert, ontvangt de Courant tot dien datum GRATIS. 0e Agent P. SPRUIT, Kanaalweg 161. Telefoon nr. 148. Een nette weduwe, gev. leeftijd, biedt zich aan als Huishoudster, p. g., liefst bij eenig heer. Brieven onder lett. „O Z", aan het Bureau van dit blad. Gevraagd een Dienstbode. Loon f2.25 per week. Adres MANHEIM, Koningstr. Zich aan te melden 's avonds tusschen 6 en 7 uur. Wordt gevraagd een flinke Dienstbode, voor den dag. Loon f2. - per week. Adres: Spoorstraat nr. 120. Terstond gevraagd een flinke Dagdienstbode. Adres: Mej. BREGMAN, Wagenstr. nr. 25. GEVRAAGD een nette DIENSTBODE. Wasch buitenshuis. Adres Mej. SWEERING, Spoorstr. 40. Wordt gevraagd een net Dagmeisje, p. met de wasch kan omgaan. Adres: Jonkerstraat nr. 28. die Een flink Dagmeisje gevraagd. Adres: Verlengde Hoogstraat 107. Verzekering Maatschappij (geen brand- of levensverzekering) vraagt een Agent(ea). Brieven onder lett. „V J", aan het Bureau van dit blad. Muziek- Directeur gevraagd. Sollicitatie in te leveren vóór 19 De cember bij den Secretaris der Harmonie- Vereeniging A. P." te Anna Paulowna. Zit- en Slnnpkamer (met of zonder pension) gevraagd, v. Heer en Dame. Brieven motto Zit- en Slaapkamer, te bezorgen aan het Bureau van dit blad. KOSTHUIS gevraagd door een Onderwijzer. Brieven met ver melding van kostgeld enz., worden in gewacht vóór 23 Dec. a.s., onder letter P., aan het Bureau van dit blad. Te huur gevraagd tegen 1 Februari 1911, een Hoeren huis, bevattende 7 h 8 kamers en keuken, tevens geschikt tot het houden van kantoor. Opgaven worden ingewacht door den Heer A. D. DE ROOS, te Roermond. BURGERWOONHUIS. Te huur gevraagd een net Burgerwoon- hui8, in den prijs van f2.50 tot f2.76 per week. Br. met duidelijke omschrij ving enz., te adresseerên1ste Wormen- scheweg No. 110®, Apeldoorn. Te huur aan de Bassingracht no. 58 een net Burgerwoonhuis, met 2 kamers, keuken, kantoor en groot Erf met vruchtboom en groote Boet. Met Boet f3.00, zonder Boet f2.50, Adres G. KROON, Nieuwenbrugstraat 1. Aan hetzelide adres een partijtje Post duiven te koopmoeten weg. TE HUUR n Huisje, met waterleiding en tuintje, staande in het Brakkeveld. Adres: JAN KOK, Janzonstraat 10. TE HUUR een net Woonhuis, voorzien van Gas en Waterleiding, a. d. Oude Kerkstraat nr. 17, ad. f2.25 per week. Adres: Koningstraat nr. 20. TE HUUR een nieuwgebouwd Woonhuis, voorzien v. waterleiding, ad. f2.— per week. Adres: Koningstraat nr. 20. Winkalhuis ta huur, geheel nieuw, voor alle zaken geschikt. Staande: Van Galenstraat 48. Te bevragenKeizerstraat nr. 40. TE HUUR vrijs gemeubil. Voorkamer, by eene nette Weduwe, zeer geschikt voor een paar studeerende vrienden. Adres: Molenstraat nr. 107. TE HUUR het Huis Loodsgraoht 30, h. f4.— per week. AdresKanaalweg 161. Te huur aan Winkelhuis met ruimen Kelder, zeer geschikt voor Groentenzaak of iets dergelijks, aan de Bin nenhaven 23. Te bevragen by: H. F. THIEMAN, Spoorgracht nr. 36. TE HUUR tegen 1 Januari a.s. een nat Woonhuis, aan den Kanaal weg nr. 112, ad. f14.— per maand. Adres: Koningstraat nr. 20. TE KOOP oen nieuwo passerdoos, voor de hal ven prys. Adres: Loodsgracht 10. Te koop een SCHIP, groot p.m. 200 ton, voor sloopery, als mede een inventaris, mast, zeilen enz. van een afgetuigde Tjalk, groot 140 ton. Te bevragen: Binnenhaven 58. TE KOOP 3 Konijnen met Jongen en 2 Hokken. Adres: Hoogstraat nr. 16. TE KOOP een best vlug Werkpaard en 2 Ketten. Adres: 2de Molenstraat nr. 148-150. TE KOOP 6 jonge Kippen, aan den leg, broed 9 Mei 1910. Adres: Middenstraat nr. 48. TE KOOP een 2e hands, goedwerkende Hoogarm- Naaimachina, voor spotprijs. Adres: Weststraat 46.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 5