KLEINE COURANT 't Vliegend Blaadje ZwemsiBaijliflg. voor Helder, Texel, Wlerlngen en Anne Paulowna CROOT BAL Evangelieprediking Oudejaarsavond. Aan de Ledeo der Ned. Her?. Kerk. Afhalen Tan Mepliesluta. Het Magazijn MANIKUS CASINO-GEBOUW. ZATERDAG (Ouwe en 't Nieuwe). sameueijQthuis. ZONDAG (Nieuwe jaar). GROOT RAL Café DE KARSE600M, Oudejaarsavond No 3958. Zaterdag 31 December 1910. 88ste Jaargang. t Vliegend Blaadje p. 3 m. 50 ct., fr. p. post 75 ct., buitenland 11.85 Pre-Zondagsblad i 37J 45 f0.75 miên J Modeblad >»»55>>>>65> f0.90 (Voor het buitenland bij vooruitbetaling.) Advertentien van 1 Ut 5 regels 30 cent. Elke regel meer6 Be wijs-exemplaar Vignetten en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Intero.- Telefoon 10. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgever C. DE BOER Jr. (v./h. BERKHOUT Co.), Helder. Tweede Blad. NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 30 December. Naar w(j vernemen behoort de Vere n'ging «T.A.V.E.N.U.*, die onlangs deelnam aan den tooneelwedstryd te 's Gravenhage, uitgeschreven door de vereeniging „Niouw- land» aldaar en waaraan de beste vereeni- gingen hebben deelgenomen, onder de be kroonde vereenigingen, terwijl aan een der leden een personeel» prys zal worden toe gekend. De officieele uitslag hopen wjj bin nenkort te kannen vermelden. Zooals men weet, werd door .T.A.V.E.N.U- het bekende stuk van Top Naeff .Aan Flarden", opge voerd. Examens Handenarbeid. By het op 27 en 28 December te Amster dam, vanwege de Vereeniging tot bevordering van het onderwys in Handenarbeid (Slöjd) in Nederland gehouden examen, slaagden voor diploma A (klei- en kartonarbeid) onze plaats- genootcn G. de Boor en J. A. N. van der Hulst. De firma M. A. Kolster, reedery en groothandel in haring en ansjovis alhier, zal op 1 Januari het öO-jarig bestaan der firma herdenken. Afloop Herbesteding. Door de regenten van het Algemeen Weeshuis alhier, werd gisteren publiek her besteed .De levering van rundvleesch en rundvet voor het geslicht, gedurende het lste halfjaar 1911». Ingekomen 8 biljetten, van de heeren RundvleeschRundvet P. Wit f 0,85 10,69 Firma Wielink 10,80 f0,50 Firma H. K. Groen f 0,78 f 0,67 Alles per Kilogram. Wrakgoed. De gezagvoerder van bet stoomschip »Put- ney Bridge» doelt mede, dat hy op 15 rnyl afstand van het Terschellinger vuurschip con monigte witte pijnhouten balken is ge passeerd. Deze schenen nog niet lang in het water te hebben gedreven. Onze vroegere plaatsgenoote mejuffrouw Martha C. A. Koeman, thans te Leeuwarden, werd heden benoemd tot leerares in de Gymnastiek aan de Openbare lagere scholen te Leiden. „Crescendo". Door de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, afdeeling Helder, zal op Woens dag 11 Januari 1911, 's avonds 8 nar, in Casino' worden opgevoerd het Oratorium „Josua' van G. F. Handel. Solisten: Mej. Marie Verbeek, sopraaD, Amsterdam; Mej. C. ter Linde, alt, Amster dam De heer Henk v. d. Berg, teDor, Am sterdam De heer Anton Kortmann, bas, BerlyaMej. Janna Megara, Clavecimbaal, Helder. Koor en Orkest der Afdeeling. Het orkest versterkt door H.H. Leden der Kon. Marinekapel. Spertvereeniging H. B. S. Woensdagavond vierde deze vereeniging haar tweeden feestavond in Casino, door aan leden en genoodigden een soirée daüsante aan te bieden. Ook dezen feestavond mag uitstekend ge slaagd genoemd wordon. Tal van danslnstigen en anderen hadden zich by den aanvang laDgs de zyden der balzaal geschaard, in afwachting van hetgeen hnn geboden zou worden. In een openingswoord van den president der vereeniging, waarin allen hartelyk welkom werden geheeten en een genoegelyken avond werd toegewenscht, kwamen we te hooren, dat behalve de met smart verwachte walsen, quadrille's, lancicr's, extra's, etc. etc., ook een tooneelstnkje oftewel kluchtspel zou worden vertoond, benevens oen aantal voordrachten ter afwisseling van het balprogramma. Ook een paar partijtjes schermen zonden worden vertoond. 'tGing er recht gezellig toe. Spelers, dan sers, réciteurs, kweten zich heel den avond uitmuntend van hun taak. Een prachtig bloem stuk werd in den loop van den avond nog aangeboden aan jongejnflr. KorfF, van wege haar groote verdiensten by het korfbalspel. 't Was om twaalf uur nog even vol als in don aanvang. Hoe laat 't wel geworden ie, verklappen we niet. By K. B. is goedgekeurd, dat G. C. Hulst, burgem. van de gem. Zjjpo en der gem. Callantsoog, is benoemd tot tjjdel. secr. dier gemeenten. Desertie. Omtrent de desertie van Hollandscho Jant jes in Australië vernam't N s. van Ned. I n d i van 'n paar schepelingen van de .Koningin Regentes" het volgende: Do deserties zyn niet het gevolg van on tevredenheid, maar meer van de omstan digheid, dat velen Australië als een goed, een heerlijk land beschouwen, waar voor den Europeaan met weinig werken voel geld valt te verdienen. Toen het eskader ia Australië arriveer de, hadden de schepelingen het zóó ge noeglijk mogelyk, er werd op de verschil lende havenplaatsen bijna geen dienst ge daan, 't was dagelijks passagieren en over al werden ook de mindere schepelingen har telyk ontvangen en goed onthaald. Zy werden in do gelegengeid gesteld hier en daar, ook in het binnenland, een kykje te nomen; daar waren reeds verscheidene Hollanders gevestigd, die zich wydden aan landbouw, veeteelt en nijverheid, handwer ken b. v. Een gewoon timmerman of smid verdiende er gemakkelijk een goed daggeld, kortom men spiegelde den schepelingen veel schoons voor by een verblijf aan wal in Australië, het land der toekomst. Er waren gedienstige geesten, die den schepelingen, zelfs den inlandschen, aanbo den, om han aan een plaatsing op da plan' tages of aan werk te helpen. De laatstbe- doelden hadden daar echter geen ooren naar; zij zeggen van Australië, aat het land goed is voor Europeanen, maar niet voor inlanders; voor dezen is het daar te dunr leven, en bovendien hebben zy 't by do Nederlandscbe Marine niet kwaad; zy bly- ven daarbij dionen, totdat zy hun pensioen verdiend hebben. Door dat telkens naar den wal gaan en door dat telkens in contact komen met do Hollanders, die er een beroep of een bedrijf uitoefenden, rypte by dezen en genen van de bemanning al meer en meer het denk beeld, om in Australië hun geluk te be proeven en er een nieuw leven te beginnen. Zy hadden bovendien byna allen wat geld, een paar honderd gulden, n.1. hun gage, die zij te goed hadden, en waarmede zy iets zonden kunnen ondernemen. Toen besloten was tot desertie, werd dit geld op gevraagd en by navraag, zeiden zij dat zy daarvoor het een en ander wilden koopeD voor de terugreis naar Java en daarna naar Nederland, en daar de état major geen arg waan koestorde, betaalde men het uit. En aldus werd besloten om gezamenlijk aau den haal te gaan. Alleen van de .Koninin Regentes" zyn gedeserteerd 46 man, met die van de beide andere schepen in 't geheel een kleine 150 koppen, meerendools mariniers on matro zen, allen Europeanen en onder hen zelfs gegradueerden, b.v- oen sergeant-majoor monteur. Onder de gedrosten bevinden zich ook een paar gehuwden; zy zyn byna allen het binnenland ingegaan, waar op de on dernemingen nog zooveel werkkrachten noo dig zyn. Op myn vraag of er door de komman danten der schepen geen stappen zyn ge daan, om de deserteurs weer in handen te krygen, antwoordde men, dat politie-be- ambten, aangezocht om naar hen te zoeken, verklaarden daartoe bereid te zyn, maar zy bedongen niet minder dan 60 gld., voor eiken deserteur, dien zy opbrachten. De schepen bleven nog een paar dagen liggen, daar het zou kunnen gebeuren, dat de deserteurs terugkeerden, doch goen en kele hunner kwam opdagen en toen besloot bet eskader Australië maar te verlaten on stevende hot terug naar het uitgangspunt: Soerabaja. De verdwenen f 10.250. Do 4de Kamer der Rechtbank te A'dam deed gisteren uitspraak in de zaak der ge broeders Jacobua en Willem Nadort, die terechtgestaan hebben respectievelijk wegens verduistering van f 10,250, toebehoorende aan de firma Moquette Co., en wegens heling van f25, verkregen door wisseling var. het verduisterde bankpapier. Jacobus Nadort, oud 18 jaar, besteller van beroep, die het geld verloren zon hebben, werd ver oordeeld tot vier jaren gevangenisstraf (ge- eischt was 8 jaar;; Willem Nadort, 20 jaar oud en los werkman van beroep, tegen wien één jaar gevangenisstraf was gerequircerd, werd vrijgesproken, aangezien het ton laste gelegde niet bewezen werd geacht. Mr. Bern. M. Cohen was als verdediger van Willem Nadort opgetreden. Mevrouw Mary Clarkef een van de voorvechters van de beweging voor vrouwen-stemrecht en een zuster van de bekende mevrouw Pankhurst, is overleden. Zy was verleden weck Vrydag uit de ge vangenis ontslagen, waar zij een maand ge zeten had, liever dan een boete van 5 pd. at. te betalen, die haar wegens het inslaan van ruiten was opgelegd. Te harer eere hadden de stemrechtvrouwen Vrydag een noenmaal aangericht. Den volgenden dag werd zy ziek, en kort daarop stierf zy. Een vergissing? Petersburg, 29 Dec. Na het avondmaal'in een dorpskerk in het district Petershof wer den 32 peraonon ziek, van wie er reeds 3 zyc gestorven. Do voorzitter van den Kerke- raad had een mengsel van zwavelzuur en ohroomzure kali in de Avondmaalkelk ge daan, in plaats van wjjn. Rockefeller heeft onlangs f25,000,000 cadeau gedaan aan de universiteit te Chicago. Hy ziet er dus niet tegen op om af en toe eens vorste lijk over de brug te komen. Maar om af en toe vrygeving te kannen zyn, moet men door de bank spaarzaam wezen meent de petroleum-magnaatspaarzaam ook, waar het geldt kerstfooien te geven aan de dienstboden. Dat nu zyn opvattingen waarmee bedoelde dienstboden zich oiet altijd kunnen vereeni- Zoo b.v. do meisjes Hortenee en Mary, dienen op Forest Hill, het buiten van Rockefeller by Clevoland. Hortense en Mary kregen, voor hun kerstmis ieder twee katoenen boezelaars. Zy waren tot schreiens toe ver ontwaardigd. Zóó verontwaardigd, dat de dames het gebeurde in de courant hebben laten zetten en hebben gedreigd met bet op zeggen van haar dienst. Luchtvaart. - Twee dooden. Do correspondent van de N. R. C. te Parys schrjjft dd. 28 December. Een extra-uitgave van de „Prosse" beeft heden tegen een nar do schrikkelijke tjjding plotseling door de geheele stad gebracht: oen vliegongeluk, twee dooden. En de tra gische details van den dood van de twee jonge slachtoffers Laffont en Pola werden door het publiek met zenuwaebtigen haast gelezen. Het was na vele dagen van mist en regen hedenmorgen zeer kond, droog en helder weer. Maar er was veel wind, een verrader lijke wind, die met rukken door de stad joeg. ,Als het maar oenigszins goed weer is", zoo kondigden reeds sedert verscheidene dagen de bladen in hun sportrubrioken aan, zullen in de verscbillondo vliegkampen van Frank rijk een aantal vliegers opstygon, om nog naar de prjjzen te dingen, die aan het eind van het jaar definitief toegewezen znllen worden." De Groote Prijs van de Fransche Auto mobiel-Club stond door zyn bedrag.bovenuan in de belangstelling. Daarna den Michelin- beker (f 12.500) voor den vlieger, die den grootsten afstand aflegde, zonder te landen, vóór 1 Januari 1911. De Groote Prijs van de Aatomobiel-Clab bad nog meer spanningwekkends. Eerstens hadden de laatste pogingen, die gedaan waren den Parys—Brussel—Parys met passagier te vliegen, nog eens in hel licht gesteld, welk een buitengewoon moeilijke en tegelyk bui tengewoon gevaarlijke opgave hier gesteld was. Vervolgens kwam er voor de Franschon dit by, dat op het oogenblik nog steeds eon buitenlander, een vreemdeling de eenige was, die dit zware en stoute stuk had kunnen volbrengen. En ofschoon die vreemdeling duchtig door chicanes vervolgd was, bleef hy, niettemin nog steeds de eenige, die in aanmerking kwam voor den prys. Dit denk beeld heeft sommigen Franschen sportjour nalisten, in de laatste helft van deze maand Boms wonderlijke dingen in de pen gegeven ze wilden de Fransche mededingers vooral opzweepen om het toch te beproeven en tot dat doel versmaadden ze niet, om Wynmalen's schitterende verrichting zooveel mogelyk te verkleinen. Eon zeer aanzienlijk sportjour nalist schreef zells kort geleden in een bitter artikel, dat de Fransche vliegers moest uit tarten, dat Wynmalen's verrichting in Oc- tober „1'enfauce de 1'art" was! Hebben deze chauvinistische sportredac teuren niet eenige verantwoordelijkheid in het schrikkelijk ongeluk van heden Zou zonder het ware opjagen, dat zy in de laatste lyden, ondanks het ongunstige seizoen, toe gepast hebben, de ongelukkige Laffont by een zoo verradelyken wind opgestegen zyn en zich zelf en zyn vriend, voor de oogen van diens vrouw ten doode godoemd hebben Arme jonge kerelsIn een huiveringwek- kenden val zyn zij uit den hemel neergestort. De rilling en beklemmende ontroering der enkele toeschouwers van het drama gaat over de wereld en diep bewogen ontbloot men alom het hoofd voor deze nieuwe slacht offers van de vermetelste aller menschelyke vindingen. Het oude jaar uitschieten. Men wil weten, waarvan deze eigenaardi ge gewoonte afstamt, gewoonte, die waar- lyk onverklaarbaar schijnt, omdat men er niet in kan terugvinden do Chineesche voor liefde voor geruchtmakende vuurwerk-knal len, ook omdat het militaire salvovnur er, in ons vredolievende land, vreemd aan moet zyn. Wel bestaat er nauw verband tusschen het lossen van schoten op Oudejaarsavond •n het gebruik maken van vuurwapenen door jagers 1 Op 31 December sluit de jacht op de meeste soorten wild. En nn was het een ond jagers gebruik, om op den Oudejaarsdag voor het laatst het hart nog eenB op te halen aan het jachtvermaak en lustig de laatste patronen te verschieten. Wanneer er echter weinig wild onder schot kwam, dan keerde de jager 's middags met leege weitasch, doch den koppel vol patronen huiswaarts terug. Het jagersgebruik was dan 's avonds, bij hot slaan van het middernachtelijk uur, het jachtgeweer aan don schouder te leggen en die laatste ongebruikte patronen in de lucht af te schieten. Langzamerhand werd die gewoonte by het volk, ook door niet jagers overgenomen Maar na talloos vele ongelukken, als ge volg van het onhaudig omgaan met vuur wapenen waren er n.b. geen simpelen, die hnn daim op den loqp van het geweer hielden, om het geluid van den knal te verzachten! is deze gewoonte gaan ver minderen. Het Oude-Jaar-uitschieten komt de laat ste jaren al veel minder voor. INGEZONDEN. Geachte Redactie In de maand Januari zal de Tooneelver- eeniging •T.A.V.E.N.U' eene uitvoeriug geven ten behoeve van de ald. Helder der Vereeniging tot Steun van Verwaarloosden en Gevallenen. In den loop der volgende week zullen eenige jonge dames, die zich op verzoek vau het bestuur der atd. bereidwillig daartoe beschikbaar hebben gesteld, inteekenlysten voor dezo voorstelling aanbieden aan de buizen der ingezetenen. Ik ben zo? vry, M. de R., een plaatsje in uw geacht blad te vragen om het boven staande alvast hier ter stede bekend te ma ken, opdat ieder wete, dat hy de jongedames spoedig verwachten kan en reeds van te voren kan besluiten op de lysten te teekenen. De entree's zullen niet hoog worden gesteld, zoodat die binnen ieders bereik vallen, 't Is zeer te hopen, dat er flink geteekend zal wordeD, want het bezoeken van deze too- neelvoorstelling verdient warme aanbevoling. Men helpt daardoor de afd. van «Steun», die zulks ten yolle verdient on noodig heeft. In den laatsten tyd n.1. wydt de afd. zich hoofdzakolyk aan do verzorging van ver waarloosde kinderen, vau welken arbeid het meeste succes te verwachten is. Thans zyn 6 kinderen in verschillende gezinnen geplaatst ou óén meisje in een harer doorgangshuizen. Dit kost echter veel geld, zoodat de gewone middelen der afd. niet voldoende zijn en de kas op het oogenblik in een trenrigen toe stand verkeert. Hel werk mag toch niet opgegeven worden; daarvoor is het een te goed en te vruchtbaar werk. Veel meer zelfs zou moeten worden gedaan, want zoo veel gevallen hebben dringend de hulp van „Steun" noodig. 't Is zoo diep treurig, kin deren te zien verwaarloozen, opgroeien straks voor schande en misdaad, zoo graag een reddende hand te willen uitsteken, maar niet te kunnen, omdat het geld ontbreekt. Moge men bedenken, dat een goed bezochte voor stelling van T.A.V.E.N.U. allicht beteekent een kind meer uit de ellende der verwaar- ioozing gered! Bovendien zal men het bijwonen der uit voering Diet betreuren. Daarvoor is de goede naam van T.A.V.E.N.U. ons borg. Pas nog heeft men kuonen lezen, hoe schitterend deze Vereeniging uit den wedstrijd te 's Gravi hage te voorschijn gekomen is. Alzoo: in grooteu getale op naar de a. s. voorstelling van T.A.V.JB.N.U.1 Myn beleefden dank, M. d. R. voor 4 plaatsing van het bovenstaande Hoogachtend Uw dw. dr. Dz. J. W. Poobt. Laatste berichten. Hr. Ms. .Koningin Regentes" en .Noord- brabant" zijn gisteren van Sabang vertrok ken met bestemming naar Nederland. Uit den Omtrek. Texel, 29 Dec. Gedurende dit jaar werden van hier uit gevoerd 42.857 lammeren, 8191 schapen, 1235 koeien, 729 kalveren, 89 paarden, 31 veulens en 782 varkens. In 't geheel 58864 stuks vee. De totale uitvoer in 1909 beliep 57087 en in 1908, 56.378 stuks vee. Op den tweeden kerstdag en Donderdag d. av. gaf de rederijkerskamer T.A.V.E.N.U." te üudeschild, welgeslaagde uitvoeringen. Het blyspel .Voor 'n liefdadig doel", gevolgd door «Manos de Snorder", werd zeer ver dienstelijk ten tooneele gebracht. Deze rederijkerskamer, welke onder de uitstekende leiding staat van het hoofd der school, den heer C. Schaap, ontwikkelt zioh flink en beschikt over goede krachten. Texel, 29 December 1910. Aan het westerstrand werden vele citroe nen door de zee opgeworpen. Ze bevonden zich in gaven toestand en moeten dus nog maar kort in zee hebben rondgedreven. Een partytje nieuw hout dreef eveneens aan. Wieringen. Tot Notabel der Ned. Herv. Gemeente te Hyppolytnshoef c. a. is herkozen de heer P. Koorn Jr. lu een Donderdagavond ten huize van den Heer D. Lont gehouden vergadering, gebon den door het Voorloopig Comité voor wijk verpleging is gebleken dat 276 personen een contributie hebben toegezegd. In verband met reeds toegezegde en te verwachten snbidiën werd dat aantal vol doende geacht om do pogingen om op ons eiland een verpleegster te krygen, door te zetten. Het is nu das zeer waarschynlyk dat eerlang hier een zuster zal wordon werk zaam gesteld. Tot voorzitter van het voorloooig comité werd in de plaats van den Heer A. J. Rein- ders gekozen de Heer Jn. Borker. Gemeenteraad nu Anoa Paaiovaa, op Dinsdag 27 December, 's namiddags 2 nar. Voorzitter de Burgemeester, de heer C. Wydenos Spaans. Afwezig de heeren A. de Graaf, mee kennisgeving, en Van Mullem. Na opening der vergadering, lezing en goedkeuring der notulen, deelt voorzitter mede dat zy, die benoemd zijn in de com missie tot wering van schoolverzuim en tot armvoogden, dezo benoeming hebben aange nomen, behalve de heer C. Tysen, die voor do benoeming tot armvoogd heeft bedankt. By de gehoudeu kaROpname was en moest aauwuzig zyn f 2256.95. Deze mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van 't voorstel van den heer Bakker in de vorige vergadering stel len B. en W. voor aan de Van Ewycksluis een urinoir van beton te plaatsen. Allen voor. Aan de orde komt de subsidie-aanvrage voor de Heldersche ambachtschool. Een leer ling nit deze gemeente bezoekt die school. B. en W, stellen voor, vanaf 1 Januari a. s. f 10.per jaar te geven; het maximum, als er meer leerlingen uit deze gemeente die school bezoeken, bedraagt f 40.Allen voor. Voor de benoeming van een armvoogd ordt een dubbeltal voorgesteld, bestaande uit de heeren S. Speets en R. Blaukevoort. Met algemeene stemmen wordt de heer Speets benoemd. Tot leden van de commissie van bystand voor het opmaken van de kohieren vau den hoofd, omslag voor 1911 worden gekozen de heeren Stammes, Blaauboer en Blanke voort, tot waarnemend secretaris wordt ge kozen de heer C. Keyzer, die de benoeming aanneemt en de vereischte eeden aflegt. Thans komt in bespreking de halte aan de Zandvaart by post 9. B. en W. hebben gecorrespondeerd met de directie der H.lJ.S.M., niet den heer De Meester, lid der Tweede Kamer, en met den Minister van Waterstaat. Zal de halte er komen, dan zal de gemeente een wachtlokaal moeten laten bouwen en de andere noodige werkzaamheden moeten be kostigen. De gemeente-opzichter heeft eene begrooting gemaakt, tot een bedrag van f985. B. en W. stellen voor deze kosten te bepalen op f 1100 en den Polder te verzoe ken de helft by te dragen. Is het Polder- bestnur hiertoe niet bereid, dan vervalt dit voorstel. Na nitvoerige discussie aangeuomen met algemeene stemmen. De kohieren school geld worden voor de scholen I, II en III achtereenvolgens bepaald op f 71.64, f 57.24 en f 28.32. Het aauvullingskohier honden belasting en dito hoofd, omslag bedraagt achtereenvolgens f 12.50 en f 260.04. Het laatste zal in geheime zitting worden behandeld. De rondvraag levert niets op. Daarna sluiting. Marine en Leger. Bij besch. van den Min. van Marine zyn de navolgende plaatsingen enz. gelast: met 2 Jan kapt. t. z. W. Houwing, benoemd comm. van Hr. Ms. „Piet Hein", eervol ontheven van de betr van chef van den staf der zeemacht in de Stelling van den Helder; knpt.-luit. t t. J. C. Bentz van den Berg belast met de laatstbedoelde betrekking; met 4 Jan.: luit. t. r. 2de kl. jhr. J. C. A. van der Wijck gepi, b. Hr. Ms. „Schorpioen" on W. A. Maas, a. b. Hr. Ms. „Friesland". By besch. van den Min. van Marine is, meting, van 1 Jan. benoemd tot 2de lichtw. a. b. van 's Rijks lichtschip „Maas", de 3de id. L. Waterman. Transport op 7 Januari 1911 per. part. S.S. «Koning Willem 111". Luit. L z. ie kL A. L. Boeser; adelborst le kl. O. F. N. v. Doorn; opperschipper T. Hagenaar; bootsman J. van der Oord; sergL-konstabel J. J. Motiestorpadist-maj. J. H. Ditosergt.-schrjjver O. Zaiderbaan; sergt.-kok A. Dorst; kwartier meesters H. M. Kemp, P. Verhulst, H. Schrage, J. A. Kol en K. Mulder; korp.-raonteur J. J. Reu vers; matr.-timmerman C. Maasland; korp.-botle- lier J. v. d. Sandekorp.-xiekenverpl. J. F. Bat matroos-ziekenverpl. A. A. Oroeneveld; korp.-hof- meester J. K. Gastkorp.-torpedist A. Stoffels schoenmaker P. Rietdijkmatrozen 3e kl. J. Rasch, P. W. Welagen, H. Vos, C. Penseel, H.Th. B. A. ten Brink, B. Grooten, B. de Haas, J. W. ter Voort, J. J. L, Pesscher, H. J. Glinthuis, J. J. de Moor, G. A. Parie, A. Stout, K. Theal, F. H. Daniels, P. de Graaf, F. II. Marthe, M. v. d. Pas, G. Blomsteek, F. P. Roelse, J. A. Monsma, E. A. Sys, I. C. Duynker, C. P. Mostert, W. F. van Eekcres, II. v. d. Schaft, A. de Vries, C. Swart, J. Klein, C. J. v. Meurs, J. J. Heijboer, W. J. Zandvliet, J. van Schaik, R. Th. van Wijnmalen, H. de Man, P. B. v. Straaten, W. A. G. Jacobs, J. J. W. Lankester, C. Kooij, W. A. v. d. Scheer cn P. H. Muller; lichtmatrozen A. J. Engberts, J. W. anders, J. Okkes, O. Brouwer enA.Korma en tamboer le kl. P. J. Michilsen. Overplaatsing. Op 2 Januari 1911. van: op: Hoofdmach. J. C. Francino, Hadda Dolfijn, id. A. C. Dat, Fries!. Hadda. id. E. M. A. Busser, V. Speijk Friesl. id. J. Zeilstra, Dolfijn V.Speijk(be stemd v. Korten.) Op 3 Januari 1911. van: op: Serg. d. marin. P. J. Kuling, Afd. R.d. Afd.W.o. Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Ainbon, uitreis, vertrok 28 Dec. van Perim. Bali vertrok 28 Dec. van Padang n. A'dam. Prinses Juliana, thuisreis, vertr. 28 Dec. v. Algiers. Rotterdamsche Llovd. Menado, thuisreis, vertrok 28 Dec. v. Port-Said. Sindoro, thuisreis, vertrok 29 Dec van Colombo. Koninklijke Hollandsche Llotd. Zeelandia, thuisreis, vertr. 28 Dec. v. Santos met 11,500 bn. koffie voor A'dam en arriv. 29 Dec. te Rio Janeiro. Kon. West-Indische Maildienst. Suriname arriv. 27 Dec. v. West-lndië te N.-York. Visacherijberichten. Nieuwediep, 29 December. Aangebracht door 20 korders 2 tot 10 stuks groote tong 90 cent per stuk, 5 tot 30 middelmatige tong 45 a 50 cent per stuk, 5 tot 20 kleine tong 15 cent per stuk, 2 stuks tarbot f 6,50 a f 7,50 per stuk, 10 stuks rog 75 cent per stuk, 4 mand stortschol f 8 per mand, 4 mand schar f 2 per mand, 1 steurtje voor f 12,60, 1 party kabeljauw voor f 30. 30 December, v.m. 8 uur. Niet9 binnen. Marktberichten. Schngen, 29 December. 4 Paarden f 80 a f 185. 4 Geldekoeien (magere) f 120 a f 160. 53 Geldekoeien (vette) f180 a f825. 8 Kalfkoeien f 180 a f 220. 25 Nuchtere Kalveren f 1.— a f26.—. 100 Schapen (vette) f 26.— a f 85.—. 5Ï0 O verhouders f 18.a f 24. 45 Varkens (vette) f 0.43 a f 0.52 p. K.G. 10 Biggen f 10.a f15. 40 Konijnen f0.50 A fl.50. 100 Kippen f0.50 a f 1.50. 40 Eenden f 0.80 a f 1. 450 K.G. Boter fl.25 a fl.85 per K.G. 200 K.G. kaas f 0.40 a f 0.50. 3")0 Kipeieren f5.a 16.— per 100. Burgelijke Stand Helder Van 27 tot 29 December. ONDERTROUWD: E. Heilbron en H. A. van Baardwijk. K. J. Metz en P. Bolk. GETROUWD: J. Boogaard en F. van Klooster huis. BEVALLENJ. C. Bethlehem geb Bandsma, d. M. C. Cornielje geb. de Cock, z. M. C. Dost geb. Schol, d M M. Hillege geb. Becker z. J. C. Harfut geb. Visser, d. C. Kapitein geb. Wal, d. C. J. de Wit geb. Visser, d. W. R. v. d. Hoeven geb Tjit- es. d. OVERLEDEN: D. H. Leegwater, 5 j. Kostelooze Arbeidsbeurs. Ned. R.-K. Volksbond, Molengracht, Helder. Voor ieder toegankelyk. Biedt sich aan: een aankomend barbiers- bediende, een naaister en een dagmeisje. Zitting alle werkdagen van 7—8 unr 's avonds. Advertenftiën. Ondertrouwd K. J. Metz en P. Bolk. Helder, 29 December 1910. Geboren: Petrus, zoon van Nv CORNIELJE en M. C. CORNIELJE-DE COCK. Helder, 26 December 1910. Algemeene kennisgeving. Zij, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan-, of onder hunne berusting hebben behoorende tot de nalatenschap vau den Keer Johannes Reinier Agaart, zonder beroep, gewoond hebbende en overleden to den Helder aan de Oost- 8loot6traat nr. 66, den 16 December 1910, worden beleefd verzocht daarvan ten spoedigste opgave, betaling of af gifte te doen ten kantore van den Notaris H. M. BEECKMAN, Weststraat 43, te Nieuwediep. Helder, 30 December 1910. GEREFORMEERDE GBMBENTE. HOOGSTRAAT. Zaterdag 31 Daoember. Oude jaarsavond, ten 7 ure en Zondag I Januari, 's morgens 10 ure en 's avonds 6l/s uur treedt D. V. voor de gemeente op, den Eerw. Heer H. G. VAARTIES, van Dordrecht Vijzelstraat 15. Aanvang fcif acht. Plaatsan vrij. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. Zaterdag, Oudejaarsavond 7 uur: Da. C. J. WARMERS, Vloot-Predikant. Zondag, Nieuwjaarsmorgen 10 uur: Da. H. P. DE PREE, Ned. Herv. Pred. te Alkmaar. Wegens vacantie geen Kinderkerk. De Burgemeester van Helder brengt ter kennis van hen die delegatie trekken, dat de uitreiking der aanvragen ter be koming van postwissels, ter Secretarie zal plaats hebben als volgt: op Dinadag 3 Januari a.a. aan ben, wier geslachtsnamen beginnen met de letters A tot en met Q j op -Woenadag 4 Januari a.a. aan hen, wier geslachtsnamen beginnen mot de letters H tot en met Q| op Donderdag 5 Januari a.a. aan hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters R tot en met Z, tel- kana van 9 tot il uur voor- middaga. Helder, den 30 December 1910. De Bur gei neeester voornoemd, L. F. OVER DE LINDEN, loco-Burgemeester. Het Bestuur van het departement Helder der Mij. tot Nut van 't Alge meen maakt bekend, dat in de verga dering van 16 Dec. zyn UITGELOOT de Obligatlën no. 67 en 64, welke even als de vervallende coupons vanaf 2 Jan zyn betaalbaar gesteld by den Penning meester, den Heer Jb. KLUIN, Kerk- gracht no. 32. Verhuisd van Laan 56 naar Kanaalweg No. 2. D. DK COVK, Mr. Timmerman. ia van af I JANUARI 1911 GESLOTEN. Belanghebbenden, die nog goederen in reparatie hebben, worden beleefd ver zocht, dezelve binnen 14 dagen terug te halen. Nog to koop de veMende groote WIMK8LKL0K, alsmede 2 Pietmolens, Aambeeld, Trek bank, Trekljzere, Bankschroef, Blaasbalg, Fornuis, enz. Les aangeboden tegen bill. cond. in Boekhouden on Handolarekenon. Opleiding examen en practyk. Brieven fr. onder lett. A Boekhandel EGNER. in „CASINO". Een oerie nieuwe Walsen door het Caaino-Orkoat. Froslt iVeuj anr. Prijsbiljarten op Oudejaarsavond in 't Kanaalweg 33. io het lokaal „PRINSES JOLIANA", aan de Kooi, van Q. SCHUT Entree 10.25. Dames toegang vry, Om 12 uur wacht élk der aanwezigen een buitenge wone verrassing. Aanbevelend, G. SCHUT. gevraagd eon net Dag »iaja. Adres: Spoorstraat 90.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1910 | | pagina 1