"■"I Voortzetting van de» Uitverkoop rs in de magazijnen „Nederland", -j I I Firn J. COLTOF ZONEN. I Het Magazijn MANIXUS E Aandeden Nos, 65, 70 en 106 de velbekende groote WINKKLKLOK. Verkoop wegens afbraak ?an de IJSPAKHUIZEN aan Onrnst bij het Bassin te Heider. Das naar Tweede Blad. NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 6 Januari. Hr. Mb. .Noord-Brabant" ia heden Tan Colombo vertrokken. Hr. Ma. .Zeven Provinciën" ia gisteren te Angra Peqnena aangekomen en heden weer vertrokken. Nieuwland. Woensdagavond ia by de feestviering van de Vereeniging .Nieuwland" te 's-Gravenhage de zilveren medaille van H. M. de Koningin voor de keuae van het beate atuk toegekend aan de vereeniging, die .Aan Flarden' van Top Naeff had gekozen. De jury verklaarde er zeer prys op te stellen te verklaren, dat die prys niet door haar, maar door de ver eeniging .Nieuwland" wae toegekend. Voorla kende de jury den lsten prys (zilveren medaille van H. M. de Koningin- Moeder met f300) toe aan de vereeniging V.Z.O.D." te Rotterdam voor de opvoering van .Verleden" van Ida Boudier-Bakker den 2den prys zilv. med. van Z. K. H. den Prins der Nederlanden met f 200 aan de vereeniging .Jan van Beers te Utrecht voor de opvoering van .Erfdeel" van Philippi den 3den prys verg. zilv. med. met f125 aangeboden door de vereeniging ter bevordering van het vreemdelingenverkeer aan de ver eeniging .Kunst naar Kracht" te Purmerend voor de opvoering van //Met den handschoen getrouwd van Fabricius den 4den prys verg. zilv. med. met f 75 uitgeloofd door de vereeniging «Schevenings belang" aan de vereeniging »T.A.V.E.N.Ute Helder met .Aan Flarden". Voorts werden toegekend een geëmailleerd silveren kruis, uitgeloofd door de vereeniging .Nieuwland" voor de beste leiding, aan de heer De Haan, regisseur van de vereeniging .Jan van Beers" te Utrecht, de gouden medaille, uitgeloofd door het gemeentebestuur van 's-ëlravenhage voor de beste uitspraak aan de vereeniging V.Z.O.D.", de medaille, uitgeloofd door de Toynbee-vereeniging .Ons Huis" voor het beste tooneelspel aan den heer Bosman uit Rotterdam. Persoonlijke pryzen behaalde voorts nog de heer Seger Klunk van de vereeniging V.Z.O.D." ie Rotterdam (medaille), mevr. Klunk-Moritz van dezelfde vereeniging (me daille), mevr. Lenpen, geb. Van der Vegt van de vereeniging //V.Z.O.D." (medaille) en mevr. Van der Lee geb. Van Leeuwen van de vereeniging .T.A.V.E.N.U." te den Helder (verguld zilveren medaille, geschonken door de afdeeling Den Haag van het Algemeen Nederlandsch Verbond). N. R. Ct. De doorT.A. V.E.N.U. behaalde diploma's en medaille's zullen gedurende eenige dagen in de uitstalkast van den heer Schulmayer, Spoorstraat, tentoongesteld worden. Vertrek naar Duitschland. De commissaris der Koningin in Gelderland heeft het vorige jaar rnim 6100 bewysen van Nederlanderschap afgegeven ten behoeve van personen, die in Duitschland zyn gaan werken. DE NOORD OM. Door DE JüTTEB. Op 8 Januari 1911 om 1 uur n.m. sal in het lokaal //De Karseboom*, Kal verstraat 23—25, een openbare vergadering worden gehouden van Oud- en Actief dienende ond- off. der Zeemacht en het korpB Mariniers, ten einde een zelfstandigen bond te stichten alleen voor de zeemacht en het korps mari niers, die zien ten doel stelt grooter toewy- ding aan Koningin, het Vaderland en de zee- maoht te bevorderen. Behartiging der zedelyke en stoffelijke be langen harer leden, adspirant-leden en hun kinderen, met bepaalde uitsluiting van alle politieke belangen. Getracht zal worden een werkplaats met teekenschool in het machinevak en in het electriciteitsbedryf op te richten en hierin kosteloos onderwys te geven aan kinderen van leden en adsp.-leden, voorts zal gepoogd worden leden en hun kinderen geplaatst te krygen in oponkomende betrekkingen en zal men trachten fondsen byeen te brengen om tuberculoselijders uit den bond des zomers naar herstellingsoorden té zenden. Verder zal op deze vergadering alles nader uiteen worden gezet waartoe allen beleefd, doch dringend worden uitgenoodigd ter vergade ring te komen. Lidmaatschap is niet ver plichtend. Weer een auto-ongeluk. Eergisteravond is een bejaarde man in de Paleisstraat by den Dam te Amsterdam door een Atax overreden. Hy kon niet spoedig genoeg uit den weg komen en geraakte onder het voertuig. Zwaar gewond en in bewusteloozen toe stand is de ongelukkige per brancard naar het Binnengasthuis vervoerd. Hy bleek een schedelfractuur en een hoofdwond te hebben bekomen. De man behoorde tehuis in het Toevlucht voor onbehuisden aan de Passeer- dergracht. Hy is sedert overleden. Chanteurs. De beide te Amsterdam gearresteerde chanteurs zyn weer op vrye voeten gesteld. De bewysen van sohuld waren niet sterk genoeg, om hen in voorloopige hechtenis te houden. Het onderzoek wordt echter voortgezet. Onverschuldigde registratierechten. De oud-burgemeester van Egmond-aan-Zee, de heer P. Pranger, zal zich den lOden Januari a. s., des namiddags te 2 uur, voor de Alkmaarsche Rechtbank te verantwoorden hebben ter zake dat hy in 1905 aan den pachter van de Egmondsohe tol, Job de Vrjj, in rekening heeft gebracht de registratie rechten van het pachtcontract, terwyl dit registratierecht niet noodig was en door hem ook niet is betaald. Door gas gestikt. Gisterochtend is dood op haar kamertje, op de tweede verdieping van pand nr. 64 in de Rosestraat te R'dam, te bed liggende gevonden de 12-jarige Jansje Leyte. Het meisje is door gas gestikt. In de kamer, onder haar slaapkamertje gelegen, heeft men gisterenavond by het uitdraaien van het gaslicht een achuiffamp omlaag gehaald en vergeten die l%mp weder op te schuiven. Daardoor is den ganschen nacht gas ontsnapt, hetwelk door het pla fond het slaapkamertje van het meisje bin nendrong. Tevergeefs heeft men getracht de levens geesten op te wekken. Zeldzaam huwelijksfeest. Hot was Woensdag 25 jaar geleden, dat het echtpaar B. te Alphen a. d. Ryn in het huwelijk trad. Op zich zelf is dat niet iets vermeldenswaards. Maar de oude bruidegom heeft al eenmaal dat voorrecht genoten. Met cyne eerste vrouw heeft hy meer dan 25 jaar samen gewoond, met zyn tweede vrouw 8 jaar, terwyl h(j thans met zyn derde weer «een zilveren huwelijksfeest viert. Hy is thans jaar oud en nog een krasse man. De volle maan hielp niet veel, om ons heen lag er 'n zilver waas van diffuus licht over de zee, één warreling van flets opgloei ende lichtvegen, onrustig, onzeker, dat je oogen er haast pyn van deden, vreemd branderig van moeheid in de versuffende nachtkou. Zoo te kantelen in dat donkere yswater, 'n paar myl uit den wal in eens verstijfd, lam van kou, te suf om je armen uit te slaan als 't zwarte water klokkend over je hoofd samenkolkt, nog even 't bleeko, wit blauwe maanlicht, spookachtig gloeiend in je starende oogen, wyd opengespalkt in ver- lammenden doodstrijd dan daar ronddryvon, dagen, weken lang langs de kust, van Noord naar Zuid en van Zuid naar Noord, draaiend en tollend in vlood en ebstroom, dat 't kou de gekabbel tegen je blauw-opgezette, water zuchtige, verzopen lichaam aanklotst je dan aanspoelt, ergens waar ze je eerst na dagen vinden, de uitpuilende wit-omfloerste oogen door de gulzige meeuwen nitgeslokt, verscheurd je doorweekte kleeren, van 't zachte blauwslymigo lichaam half'afgespoeld... brrll.'I dat je daar nog over filosofeeren kunt, rustig lurkend aan je pyp, lui leunend op 't helmstokje alsof er niets gebeurd was. Dan komen zoo zoetjes aan over 't donkere water al die geesten van lang verdronken mensohen, met de groote, holle oogkassen staren ze je aan uit de donkere golven, hier en daar gedrenkt met maanlicht, klam pen zich aan de reeling, wurmend met de blauwe, half vergane lyven tegen boord op, vunzend in 'n lauwe rottende lijkenlucht kleine Piet, die naar zee moest en zou, by moeder aan tafel zat met de ellebogen op 't harde blad, vol jong, heet verlangen voor zich uitstarend, tranen in de oogen, hy die de zèe zoo lief had met z'n warme, zonnige jongenshart lang had 't uit 't N. W. gebulderd, veel spoelden er aan op Texel en langs den langen wal van Kyk-Duin tot den Waterweg maar kleine Piet spoelde niet aan. Moeder heeft lang dik gezwollen, rondomrunde oogen gehad, was stil by 't harde werk, zwoegend voor d'r jongens. De (kaper" was weken niet meer uit stroopen gegaan, zoop niet meer, bungelend in de muffe drankkrotten, want als ie de deurklink al in de hand, had dan stond z'n broertje Piet achter 'm dat er 'n rilling liep over z'n stoere, geharde lichaam. Bakker Schuit, die krankzinnig, wild in delirium, in 'n kou den stormnacht uit 't raam sprong, tot diep in de duinen door de mannen uit 't dorp achtervolgd maar die nooit meer gevonden is, nooit meer, sinds 'n eenzame straod- zwerver heel in de verte in bleek mane- schynsel een zwaaiende gedaante dicht aan 't water heeft zien loopen... Als 't water heel laag was woei er by 't wrak, 2 palen van 't dorp de Noord om, 'n akelige, be nauwde stank uit zee aan Flits.... flitsin helle véruitschietende stralenbundels, zwiepen de lange lichtlijnen over dc zee, flauw, van heel ver, in nooit vertoonden, regelmatigen gang komen ze aanzetten, snel, dreigend aanschietend, dat de top van de nevelsluiers even opgloeit, dau ineens flitsen ze voorby, hel, in ver blindende schittering van witgloeiende kool- staven, dan ver weg deinend, breed uit zwaaiend over zee en duinen, flits..,, flits! vol rustige kracht, nooit slapende wachter door de lange, lange winternachten. Daar, ineens lonken ze rustig uit den maanlicht gedrenkten nachtnevel op, de kleine gloeiende vuurtjes, rood en groen, zacht wiegend op de deinende lichtboeien. Vlak langs stuurboord strijkt 't groene, vreemd glanzende licht, als 'n groot, sterk fosfores- ceerend insect in lauwe zomernacht. Lauwe zomernachtO wreede ironieHet schootje, even over boord gegleden, glibberde nat, koud en stug van 't yskorstje, wat er om heen lag, door je naakte handenwant de wanten, dryfnat geworden, lagen hard als een plank naast me. .Meheer, ik geloof, dat me asem bevroren is, we moeste 't boeltje maar stryken en op de riemen gaan, want zóó crepeeren we". .Best Jan, 't is my ook niet meer om te harden". Schurend zeult 't fokkevalletje door 't ijzeren blokkie; zeil, gaffel en giekie zyn gauw aan elkander gebonden, hard stooten de dolpennen in de yzeren kokers. Ieder op 'n riem, Jan aan bak-, ik aan stuurboord, trekken we zoo langzamerhand 't warme leven weer in de verkleumde knoken, de voeten vast tegen de voordoft aangeklemd, buigend 't koude lichaam in langzaam roei- rythme, hard slaat de riem in do dol, hoe kend door 't donkere water, teekent het maanlicht er grillig kronkelende lichtlijnen in. Waar de riem telkens juist boven water blyft vormt zich 'n dikke ijskorst op 't taaie cBsenhout lekker warm stroomt 't weer door je liohaam, gloeit in je gezioht, de weer sterke handen en polsen, bontjas en jekker zyn te benauwd en de koude vrieslucht koelt frisch om je hals. Zóó hebben we uren geroeid, droomend by de eentonige arm- en lendenbeweging, lur kend aan je pypie, stil voor je uit neuriënd in de zacht glanzende maannacht. Dan glipten we vlug, op stroom meegedreven, de donkere, slapende haven van 't Nieuwediep binnen. .We bennen d'k" zei Jan; de vuurtjes op 't havenhoofd zeiden 't ook, de donkere rompen van de botters, zacht piepend en krakend in de harde, houten ingewanden nu en dan gorgelde 't eren op uit den zwarten chaoB van dikgeteerde scheeps wanden, kolkte 't stroomende water, wielend door de nauwe openingen, want rjj aan ry lagen ze, dat de berghouten soms even schrijnend tegen elkaar schuurdenuit de diepe duisternis van 't rompengewriemel rekten de kale masten spichtig in de koude nacht lucht op, bungelden de touwen in de knar sende blokken als er 'n flauw zuchtje uit het oosten aanwoei. (Wordt vervolgd). Stoomwaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Sumatra, uitreis, vertrok 4 dezer van 1'erim. Rotterdahsohe Llotd. Kawi, thuisreis, is 4 dezer Kaap Finiaterre gepass, Ternate, uitreis, vertrok 4 dezer van Suez. Koninklijke Hollandschf. Lloyd. Hollandia, uitreis, vertrok 4 dezer van Santos. Zaanland arriv. 5 dezer v. B.-Ayres n. A'dam. Viaacherijberichten. Nieuwediep, 5 Januari. Niets binnen. 6 Januari. Aangebracht door garnalenvisschers 00 mand scharren ff.25 a fl,50 per mand. Geen schuit naar Zee. Marktberichten Schagen, 5 Januari. 3 Paarden f80.— a f150.—. 50 Geldekoeien (magere) f 130.a f 160. 60 Geldekoeien (vette) f180.a f876.— 15 Kalfkoeieu f160.- a f260.—. 15 Nuchtere Kalveren f7.— a f26.—. 60 Schapen (vette) f24.— a f86.—. 400 Overhouders f 18.a f 24. 40 Varkens (vette) f 0.46 u f' 0.51 p. K.G. 40 Biggen f 10.a f 15. 50 Konynen f0.60 k fl. 100 Kippen f0.40 a f 1. 60 Eenden f 0.80 a f 1.20. 450 K.G. Boter fl.35 a f 1.45 per K.G. 200 K.G. kaas f 0.40 a f 0.50. 1100 Kipeieren f4.a f 5.per 100. Marine en Leger. Overplaatsing. 16 Jan.Opperstoker W. J. Kleijn van „Zeehond'1 op „Van Speyk" (instructeur werfdivisie) en Ópper- stoker J. de Wijn vun „Van Speyk" op „Zeehond". 9 Jan.: Stoker-inaj. H. S. v. d. Blom van „Friesland'* op „Bellona". Met ontslag. Marinier le kl. J. Ainbagtsheer 31 Jan. 1911. Serg.-hofm. J. F. Durivou 1 Febr. Marinier le kl. J. W. Zalm 1 Korp.-bottelier R. J. Swint 16 Marinier 3e kl. D. Sluymer 1 Maart Matroos H. G. Aret li Burgeiijke Stand w. Helder Van 3 tot 5 Jan. '11. ONDERTROUWD: P. Westenberg en S. de Wit. GETROUWD: C. Brinkman en T. Verberne, N. Welboren en C. de Groot, W. Tol en A. de Vlugt, J. Kooy en J. Pasterkamp, P. J. Greeuw en P. C. de Ligt, BEVALLEN: K. Fillerup geb. Mangel, d. A. van Halen geb. Rieuwers, z. J. Vliek geb. de Boer, d. A. Minneboo geb. Kuiper, z. C. E. Hooning geb. Schol, d: OVERLEDEN: A. C. van Dongen, 7 mnd. J. van Straten, 73 j. VV. K. de Vries, 12 mnd. Correspondentie. Een ingezonden stukje van den heer S. wordt in het volgend nummer opgenomen. Advertentiën. Geboren: Trijntje Johanna, Dochter van G. P. VLIEK en J. VLIEK-de Boer. Helder, 4 Januari 1911. Heden werden wij verblijd, door de geboorte van een Hinken Zoon Jan. P. T. MINNEBOO en A. MINNEBOO—Kuiper. Helder, 6 Januari 1911. Vischstraat nr. 34. Ondertrouwd Hermanus Brouwer en Flora Julia van Breda. Haarlem, i - T Amersfoort, I 6 Januan 19U' Puntenburgerlaan 22. Huwelijksvoltrekking 24 Januari 1911. Heden overleed na kort doch smartelijk lyden, onze kleine lie veling Wiihelmina Klazina, in den nog jeugdigen leeftijd van 1 jaar en 3 weken. Diep betreurd door haar lieiheb- bende Ouders, Broeder en Zusters, Behuwdmoeder, Oom en Tante. M. DE VRIES. A. DE VRIES-Storm. Wed. A. STORM- Veenstra. L. TIEROLF en Echtgen. Helder, 6 Januari 1911. Heden overleed zacht en kalm, in het gesticht „Liefdadigheid naar Vermogen", onze geliefde Broe der, Behuwdbroeder en Oom, de Heer Jan van Straaten, in den ouderdom van 73 jaren en 7 maanden. Namens de Familie: Wed. C. VAN STRAATEN - Bregman. R. GAUW. T. OAUW—Van Straaten. C. VAN TWUIJVER. A. VAN TWUIJVER— Van Straaten. en verdere Familie Helder, 6 Januari 1911. Strekkende tot algemeene ken nisgeving. Voor de vele blyken van belangstel ling, ondervonden by het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer Heere Brünhe Bienhoff, betuigen wy onzen hartelijken dank. Namens de Familie, J. P. BIENHOFF. Helder, 6 Januari 1911, Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt haar hartelijken dank aan familie en buren en in 't byzon- zonder aan Zuster Wed. M. E. Dank Berkhout, Kraamvrouwenverzorgster, voor de hulp en belangstelling by de geboorte van ons dochtertje ondervonden. T. MASSEUS-Wiegel. Helder, 6 Januari 1911. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wy onzen welge- meenden dank voor de vele blyken van belangstelling op den 253ten December 1910 ondervonden. Jb. TER HALL. Ds. en Mevrouw VISSER betuigen met wederkeerige heilbede bun harte lijken dank voor de vele gelukwenschen by de jaarswisseling ontvangen. „Winnubat". P- f- 1911. Hiermede betuigen wy onzen harte lijken dank aan Chefs, Collega's en Oud- Collega's der politie alhier, en verder aan Familie, Vrienden en Bekenden, zoowel binnen als buiten deze gemeente, voor de belangstelling op 2 Jan. j.1. betoond. Namens de Familie GROEN. Het Bestuur der Ambachts- school voor Helder en Omstre ken maakt bekend, dat ingevolge Art. 4 van de voorwaarden der geldleening, de zyn uitgeloot en betaalbaar worden ge steld ten kantore van den Penningmees ter, den beer R. KASTELIJN, Kerk- gracht 10. Voorts worden H.H. Aandeelhouders in de Obligatie-leening ten laste van de Ambachtsschool voor Helder en Omstre ken, bijeengeroepen tot het houden van eone VERGADERING op Donderdag 12 Januari 1911, des avonds 8 uur, in het gebouw der Ambachtsschool, tot het benoemen van eene Commissie van drie Aandeelhouders, ingevolge art. 7 en 8 van de voorwaarden der geldleening. Het Bestuur der Ambachtsschool, C. STAMMES, Voorzitter. D. H. ÖRUNWALD, Secretaris. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. Zondag voorm. 10 uur, Ds. J. D. IDENBURG, Ned. Herv. Predikant te Amsterdam, 's Avonds 61/» uur, Ds. C. C. G. VISSER, Luthersch Predikant, alhier. 10 uurKinderkerk in deSchool m. d. By bel. is van af I JANUARI 1911 GESLOTEN, Belanghebbenden, die nog goederen in reparatie hebben, worden beleefd ver zocht, dezelve binnen 14 dagen terug te halen. Nog te koop alsmede 2 Pietmolens, Aambeeld, Trek- bank, Trekijzers, Bankschroef, Blaasbalg, Fornuis, enz. op -: Dinsdag 10 Januari I9llf 'smorgens 10 uur, van: diverse HOT) TWAKEN, w.o.: balken, planken, delen, leggers, schrooten, brandhout, enz. Voorts: 7000 pannen en al wat meer zal worden aangeboden. Te bezichtigen ter plaatse gemeld daags te voren en 's morgens voor den verkoop. Voor het vervoer gunstig aan het water gelegen. Dsurw. W. BIERSTEKER. Evangelieprediking. HEDEN, Vrijdagavond pradiking i het Lokaal In de VIJZELSTRAAT. Voorganger de WelEerw. Heer Ds. DE WALLE. - Aanvang 8 uur. PLAATSEN VRIJ. De ondergeteekende be- richt hiermede zijn geachte Cliëntèle, dat hij zijn Agentschap van de Zuid-Hollandsche Bierbrouwerij en de Mineraalwaterfabriek heeft over gedaan aan den Heer Chr. VAN DIJK. Onder dankzegging voor het genoten vertrouwen beveelt hy zyn opvolger ten zeerste aan. Hoogachtend, N. L. TEN HACKEN, Binnenhaven nr. 4, alhier. In verband met boven staande kennisgeving bericht ondergeteekende dat by het Agentschap van de Zuid-Hollandsche Bierbrouwery en de Mineraalwaterfabriek van den Heer N. L. TEN HACKEN op denzelfden voet zal voortzetten. Door correcte, vlugge en zindelijke bediening, hoopt hy het vertrouwen te verwerven. Onder beleefde en voortdurende aan beveling. Hoogachtend, Chr. VAN DIJK, Binnenhaven nr. 4, Helder. Net persoon vraagt f50 ten leen, tegen maandelyksche aflossing van f8. - Br. fr. lett. M B, bureau van dit blad. BEKENDMAKING. De lezers van dit blad wordt onder staand adres als het vertrouwdst en soliedste aanbevolen, daarom allen naar de OOST8LOOT8TRAAT 46. Beslist de hoogste waarde voor alle artikelen, ook Fietsen. Aanbevelend, S. KIKKERT, Oostslootstraat 46. Aanbesteding. ZATERDAG 14 JANUARI a.s. v.m. ten 11 ure, zal door ondergeteekende in het Café „CENTRAL" aan den KAnaalweg te Helder worden aanbesteed: Het verbouwen van perceel Kanaalweg No. 80, alhier. Aanwyzing ter plaatse DONDERDAG 12 JANUARI v. m. 10 uur. Bestek en teekening verkrijgbaar ten kantore van ondergeteekende, ad fl.— per stel. S. KRIJSEN, Architect. antoesteding. ZATERDAG 14 JANUARI a.s., n.m. ten 3 uur, zal door ondergeteekende in de Sociteit „Eensgezindheid", aan den Dijk- straat alhier, worden aanbesteed: Hot bouwen van een Woon huis aan den Stationsweg te Helder. Aanwijzing op het terrein Donderdag 12 Januari a.s., voormiddags ten 11 uur 30 min. Bestek en teekening zijn ten kantore van ondergeteekende verkrijgbaar, tegen fl.— per stel. S. KRIJNEN, Architect. L£2S ln Boekhouden, Handelsrekenen, Handels recht, Machineschrijven, Administratie en Correspondentie. Opleiding tot Steno typist in de moderne talen, tot gediplomeerd boekhouder, diploma „Mercurius". Al de deelnemers aan den vorigen cursus werden op Kantoor geplaatst. Onze candidaten voor het Mercurius diploma slaagden bij herhaling voor de eerste maal. De school voor Kantooropleiding en Machineschrijven, HOOGSTRAAT 107. A. C. v. d. MEIJ. SM" Inlichtingen na vyf uur. Gevraagd oen NOODHULP die goed kan koken en netjes werken. Adres: Havenplein 17a. Aanmelden 's avonds na 7 uur. GEVRAAGD een netto Dienstbode, genegen tegen hoog loon by Heldersche menschen in Amsterdam te dienen. Aanmelding Vischstraat 74. GEVRAAGD een flinke Dienstbode, die met de wasch kan omgaan. Adres: SWATERS, Bassingracht 14. Gevraagd een nette DIENSTBODE, v.g.g.v., flink loon en verval. Adres: Marine-Club. Mevrouw VAN GRIET HUIJSEN, Huis duinen, vraagt tegen 1 Februari een Dienstbode, v.g.g.v. Gevraagd een flinke Dagmeid, niet beneden de 18 jaar, goed kunnende werken en met de wasch om kunnende gaan. Adres: Bureau van dit blad. Winkeljuffrouw gevraagd in een Manufacturenzaak. Br. fr. lett. H bureau van dit blad. Mevr. DETMERS, Haveuplein 18, vraagt een 2e Meisje, v.g.g.v., niet beneden 16 jaar, om huiswerk te ver richten en met kinderen om te gaan. Spreekuur .Zaterdagavond van 8 9 uur. GEVRAAGD een flink Dagmeisje, niet beneden 16 jaar. Adres: Binnenhaven 22. GEVRAAGD een nette WERKSTER. Adres: Bureau van dit blad. LOOPJONGEN gevraagd, by Apotheker H. J. ROOTLIEB, Binnenhaven 11. Smidejongen gevraagd by J. DE ROOS, Wilhelminastraat 1. Een nette Wed. biedt Koet en In- 'oning, aan een net gepensioneerd persoon, tegen billijke prys. Brieven onder letter D, aan het Bureau vau dit blad. Tegen 1 Maart te huur gevraagd, door drie dames, GEMEUBILEERDE KAMERS, met gelegenheid om te koken. Brieven met prijsopgave onder iett. M C", aan het Bureau van dit blad. TE HUUR het net ingerichte Woonhuis, Vischstr. 78. Te bevragen: Vischstraat 74. Te koop gevraagd een degelijk Burgerwoonhuis in 't centrum dezer gemeente. Brieven franco onder lett. „K", aan bet Bureau van dit blad. Een Huls to koop gevraagd, tusschen de Brouwerstraat en de Nieuw- straat, oneven nummer. Aanbieding met prijsopgaaf onder lett. „E", aan het Bureau van dit blad. TE KOOP een Kinderwagen met 2 duwers, een Sportwagen en een Ko nijnenhok. AdresBassingracht nr. 5j9. Te koop aangeboden Amerikaansch Orgel met Tabouret, prach tig van toon, 7 registers, 2 kniezwellen, voor den prys van f65. Adres: Bureau van dit blad. Ter overname aangeboden een Melkzaak. Franco brieven onder letter A, Bureau van dit blad. Paardenhooi. le kwaliteit Paardenhooi 11.70 p. 50 K.G.Stroo f0.90 p. 50 K.G. AdresM. BAKKER, Molenstraat nr, 148/150. Nog enkele prijzen laten wij volgen, ten bewijze v«n d. ontzettende OPRUIMING in onze magazijnen. 800 el CHEVIOT voor Kinderpakje, en Manteloostuums, 2 el breed wan 140 nu 88 cent. 2000 fijne DAMESZAKDOEKEN wan 10 nu 4oant. 200 geheel feston DAMESSCHORTJES 44 cent. 1000 el VITRAGE wordt opgeruimd, fijne Tule, wan 70 nu 29 et- LAPPEN Stoffen, Bukskins, Baaien, Bewer, Flanellen, enz. enz. Kanaalweg 141, Spoorstr. 77, Binnenhaven I. TPalz_lmma. aaaaainan aVI Ziet Zondag onze étalages. Komt MAANDAG koopen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 5