Notaris STAMMES Oproeping^. Lichtbeeldenavond, „Door Eendracht Sterk". Ambachtsschool Openbare Les en Tentoonstel „Hollands Noordpunt". Rijkspostspaarbank, Marine en Leger. Blijkens bij het Dep. van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. paatserdekschip tNoordbrabnnt", onder bevel van kapt t. t. H. T. Hoven, 28 deicr van Malta vertrokken. Blykens by het Dep. van Marine ontv. bericht is Hr. Ms. pantserschip «Heeraskerck", onder bevel van kap. t. z. O. L. Goedhart, 27 dezer van Malaga vertrokken. By beschikking van den Min. van Marine is bepaald, dat de kap. t. z. S. Woldringh, aftr. comm. van Hr. Ms. «Friesland", met 1 Febr. a.s, wordt op non-activ. gesteld. By K. B, is aan kapt.-luit. ter zee H. M. van Straaten met 19 Mei wegens langd. dienst eervol ontslag uit den zeedienst verleend, onder toeken ning van een pensioen van f 2400 's jaars. De kapitein-luit. ter zee J. Soutendam, bestemd voor den dienst in O.-I., zal 11 Maart naar de koloniën vertrekken. By K. B. is aan den chef-monteur, lste-ond. by de opleiding voor monteurs der zoemacht te Amsterdam, F. G. Otten, met 1 Maart op verzoek, eervol ontslag uit zyne betrekking verleend. Bevorderd op 1 Februari 1911. Schipper J.P.A. Quant tot opperschipper Bootsman P. v. d. Reiden schipper Kwartierm. M Lindenbergh bootsman Matroos-torp.in.J. H. Schenkc korp-torp.d m. Matroos 3e kl. P. Eyzinga matroos- id. id. Ie L. J. J. Duzee korp-torpedist id Th. Westhor j. id. Korp.-stok.lekl. M. Arends i serg.-stoker id. O. Rinderman id. id. W. de Zwijger id. id. M. v. d. Kuyl id. id. J H.Mcinderink id. id. 2ekl. R. Harings korp.-stok.lekl. id. W. C. Kraay id. id. C. E. N. Kuiper id. id. J. Krabbendam id. id. J. Donders id. id. N. P. Boze mond id. Matroos 3e kl. F. J. v. Zeyl matroos-timm. Korp.-mont. H. Lipplaa sergt.-monteur id. S. H. Boels id. id. H. A. Faber i id. id. I. Voorbrood id. id. J.G.A. Scheuer- inan id. Matroos-bottel. J. Jonker korp.-bottelier Matroos 2e kl. P.W. v. Savoyen t matr.-schryv. id. J. Esselman id. id. 3e G. Langenkamp id. Marinier le kl. P. Borgman matroos-hofm. Matroos 2e kl. J. L. Seyiler id. id. 3e P. v. Wcnsvoen matroos-kok id. J. II. Korendijk id. id. B. Eltingh id. Marinier 8e kl. L. A. v. Nooit schoenmaker Korp. d. marin. M. Steinhorst Bergt. d. raarin. id. M. v. d. Bos id. id. C. v. d. Hoff id. Alsnog bevorderd met ingang van 1 Oct. 1910. Stoker-olieman J. M. Grandia tot korp.-stok. 2ekl. AU boven met 1 Jan. 1911. Matroos-torp.m. P. Gabrielsc tot korp.-torp.d.m. Met ontslag. Marinier 3e kl. J. Spaan 3 Febr. 1011 id. Ie J. O. Jansen 8 id. H. C. v. Arkel 8 i id. M W. Schaap 10 id. W. C. Groenhuijicn 14 1 id. J. Grinvis 26 i Korp. d. marin B. W. Kuipers 1 Mrt. Korp.-tiekv.pl. A. Bysterveld 1 SergL-tiek.v.pl. P. J. Bos 16 Matroos le kl. J. van Prooijen 9 April Tokokkende Mkdaii.lks. Kleine gouden medaille aansergt.- konstabel H. van Olm, opper-konstabel P.W. Boll, bottelier-majoor W. T. Wicnhovcn, idem J. M. v. Rossum en scrgt.-bottelier D. Oudshoorn Zilveren medaille aan: matroos 1e kl. T. Dakkus, marinier 1e kl. H. Doozie, sergt. der mariniers A. Klaassen, bootsman J. A. Peeman, marinier le kl, P. J. v. d. Wolf, bootsman W. II. Sulters, stoker-olieman J. Smits, scrgt.-konstabel W. F. Lalau, scheerder .1. Vilten, machinist J Arents, torped.-majoor J. H. Dito, sergt,-torpedist L. P. J. Mazairac, sergt.-torpedomak. R. Ran, ma rinier 1e kl. J. van Raait, bootsman .1. Körndorflcr, matroos le kl. A. Vryman, sergt.-kok S. Durkstra, sergt.-bottelier J. Meinster, sergt.-maj.-schrijver der mariniers O. K. Vleeshouwer en marinier le kl. J. G. P. Kalf. Bronzen medaille aan: mariniers le kl.J. Kouwenberg, J. ten Kaate, I. Dekker, A. J. Schie- vcen, J. P. Schuiling, W. Jongepier, J. Vermeulen, M. v. Middelkoop, J. Meulman, \V, G. t. A. ileuger, J. Keesmaat, A. v. d. Velden, matroos bottelier J. C. H. A. Asbeek Brussc, marinier 2e kl. J. J. Rieteco, schoenmaker C. W. Schcflel, ma troos le kl. J. Wcbeling, marinier 2e kl. T. de Beer, matroos le kl. J. F. de Jong, idem J. E. Limmebank, stoker le kl. E. Jansen, kwartierm. M. Blankers, matroos-ziekenverpl. J. Kautz, korp.- stoker 2e kl. C. F. Verschuur, stoker 1c kl. J. Vcenstra, tamboer 2e kl. E Heilbron, machinist F. C. Goedhart, idem L. H. Smits, matrozen lekl. A. Brouwer, H. F. Laros, P. J. v. Keimpema, J. A. Verboom, machinist A. de Jong, scrgt.-torpedom, R. Koning, idem G. Koot, sergt.-monteur S. Rein- ders, kwartierm. H. M. Kemp, matroos-bottelier J. Schenk, korp.-schrijver J. W. F. Everts, stoker olieman A. Wehrle, marinier 2e kl, H. K. Gram berg, stoker 1e kl. A. J. M. van Sou, idem J. Wa- gener, matroos 1e kl. B Moojen en stoker-olieman J. F. Couton. Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Banda, thuisreis, passeerde 27 dezer Gibraltar. Celebes arriv. 27 dezer van .lava te Amsterdnm. Lombok arriv. 27 dezer v. Hamburg te A'dam. Vondel, thuisreis, arriv. 28 dezer te Singapore. Bali, thuisreis, vertrok 28 dezer v. Marscille. Madura, uitreis, vertrok 28 dezer van Catanla. Tirnor, uitreis, arriv. 29 dezer te Batavia. K. W. I, thuisreis, arriv. 29 dezer te Suez. K. W. III, uitreis, passeerde 29 dezer Perim. Grotius, uitreis, arriv. 30 dezer te Batavia. Rembrandt, arriv. 30 dezer v. Batavia te A'dam. Nias, thuisreis, vertrok 29 dezer v. Port-Said. Pr. Juliana, uitreis, vertrok 30 dezer v. Algiers. rottbrdamschk llotd. Tabanan, thuisreis, vertr. 25 dezer v. Colombo. Besoeki, thuisreis, vertr. 26 dezer v. Port-Said. Gorontalo vertrok 27 dezer van Tabang. Wioringen, thuisreis, pass. 27 dezer Kaap del Armi. Ophlr, uitreis, vertrok 28 dezer van Colombo. Ternatc arriv. 28 dezer v. R'dam tc Batavia. Tninbora, uitreis, pass. 28 dezer Stromboli. Walcheren, uitreis, arriv. 28 dezer te Aden. Kawi, uitreis, arriv. 29 dezer te Southampton. Sindoro arriv. 29 dezer v. Batavia te RMam. Bogor, uitreis, arriv. 30 dezer te La Pallice. Djocj», uitrois, arriv. 30 dezer te Padang. Wilis, thuisreis, vertrok 29 dezer van Tanger. Koninklijke Hoi.landsohe Lloyd. Amsteiland, thuisreis, arriv. 20 dezer te Santos. Snndhurst vertrok 27 dezer van Amsterdam naar Buenos-Ayres via Brazilië. Delfland, thuisreis, vertrok 27 dezer v. Bahia. Eemland, uitreis, vertrok 28 dezer v, Santos. Frisia, uitreis zal volgens een ontvangen draadloos telegram 28 dezer te Rio Janciro arriveeren. Hollandia, thuisreis, pass. 28 dezer St. Vincont. Zaanland, uitreis, pass. 28 dezer Teneriüo. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Frederik Hendrik vertrok 27 dezer van New-York naar Wost-indië. Visscherijberichten. Nieuwediep. 30 Januari. Door garnalenvisscliers aangebracht 30 mand schar f 1,50 n f 2 p. mand. 31 Januari, Voormiddag niets binnen. Burgelijke Stand v. Helder Van 27-30 Jan. BEVALLEN: A. Seidenstiker—Visser, z. M. IzakssonBais, z. A. E. Borgmaan Groot, z. M. C. Hoekstra—Lavell, d. S. Kui per—de Haan, z. C. Jannes—Portegys, d. E. van Helsland—Plas, z. A. A. H. Oldersom- Selter, z. E. v. d. Heuvel—Donkersloot, z. J, W. GrömmelWildenberg, d. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 31 Januari. Hr. Ms. pantserdekscbip Noord-Bra bant'', komende uit Oost-Indië, kan den 8en Februari a.s. alhier binnen worden verwacht. Naar wy vernemen sal ook de .Koningin Regentes" alhiur binnenvallen. Hr. Ms. «Zeven Provinciën'' is gister van Durban vertrokken. In plaats van Mauritius zal Malié de eerstvolgende plaats zyn welke de .Zeven Provinciën" aandoet, wegens het voorkomen van postgevallen op het eerstgenoemde eiland. Schipper Rijkers en de bemanning van de reddingboot ontving van den kapitein van de «Elfriedo', de volgende dankbetuiging: Ich, Kapt. W. Maas, voin .Elfriede", be- danke den Schilfer und die Bemannung von dem Rettungsboot, iür die im Nacht von 24 Januar rait Gefahr für eigen Leben voll- braohte Rettung von mir und meine Beman nung, mit hohe Brandung. W. Maas. Arm oudje. Zondagavond had een 74-jarige woduwe het ongeluk by het neergaan van een der trapjeB aan het Dykje zoodanig te vallen, dat zjj met gebroken arm naar haar woning in de Langestraat moest worden gebracht. f40.- ontvreemd. Vermoedelyk door insluiping is by een alleen wonende vrouw aan de Kerkgracht f 40. gestolen uit een kast in de achterkamer. De bewoonster was dien dag van 12 tot nam. afwezig. Kinderen hebben opge merkt, dat een man aan de achterzyde van de woning de schutting is overgeklomtaen. Aanranding. By de politie word door een koopman aan gifte gedaan, dat hy even buiten de gemeente, in Koegras, door een paar kerels werd aan gevallen, met het dool om hem zyn geld te ont futselen. Op hot zien aankomen van eenige wielrijders namen de aanranders schielyk de vlucht. Een ingesteld onderzoek bracht niets aan 't licht. Het Vrije Tooneel. Dit gezelschap, onder directie van Speen- bod* en De La Mar, doet een rondreis en deed gisteravond in Casino den Helder aan. Daar deed het goed aan, want, zoo ergens, vindt dit gezelschap hier zyn bewonderaars in groole mato. De zaal was stampvol on de acteurs en actrices handhaafden hun reeds lang gevcsligden roem. Het programma bestond uit een blyspel in 2 afdeelingen, getiteld t01ieslagers vliegt"; een satire, ook in twee afdeelingen, genaamd ,De Papendrechtsche Strafzaak" en daar- tussohen optreden van het echtpaar Speen- lioff op du bekende hun eigene wyze en bet niet minder karakteristieke optreden van den humorist De la Mar. Onnoodig te zeggen, dat het publiek zich uitstekend vermaakte. Vooral het eerstgenoemde blyspelletje was uitstekend geschikt om de lachspieren in be- weging te brengen. Er werd dan ook harle- lyk gelachen on levendig geapplaudiseerd. Dat in «Do Papendrechtsche Strufzaak' de H.H. psychiaters menig harde noot aan hun adres te kraken kregeD, behoeft ook geen vcrmolding. Hierin leerden we ook den onverbeterlyken moppentapper De la Mar, die in de rol van den verdediger van Garathagen optrad, nog van een andere, niet minder verdienstelijke zyde kennen. Werklieden-vereeniging. Zaterdagavond werd door de Ncderland- sche Nationale Werklieden-vereeniging, onder de zinspreuk //Door Orde on Spaarzaamheid tot Welvaart", de derde of laatste feestvie rende vergadering gehouden ter herdenking van het 39 jarig bestaan in //Casino" De zaal was stampvol en bevatte volgens ge gevens van het Bestunr ruim 700 menschen. Precies te 8 uur, de vereeniging houdt van orde, betrad de heer P. H. Bos, die do ver eeniging ruim 34 jaren presideert, het po dium en sprak een welgemeend woord van welkom tot de vele dames en heeren, waar na by do vergadering opende en de verdere leiding overdroeg aan den voorzitter der feestcommissie. Deze begon met de mede- deeling, dat het Bestunr der Vereeniging niet zoozeer een bestuur van het woord als van de daad is, daarop doelende, dat het Bestuur vele misstanden in de maatschappy heeft verholpen. Om niet te veel tyd van de feestvreugde te nemen, drukte hy zich kort uit. Alles bakt op Zondag, behalve de Werk lieden-vereeniging en toch geeft de bakkery 10 pCt. dividend (gejuich). Do vereeniging geefc ouden van dagen en gebrekkigen ondersteuning of pensioen. Dank uwe medewerking kunnen wo nu weder eon arme weduwe voor broodsgobrek be waren. Elk uwer betaalt daarvoor het kleine bedrag van 28 ets., welk bedrag met volle sympathie door n gegeven wordl. De winkel- ontvangst bedraagt over 1910 de som van f 8000 meer dan over 1909. Wy geven prima waar tegen coac. prijs en toch kunnen we aan de loden 7 pCt. dividend uitkeeren. Wilt ge dat percent zien stijgen, koopt uwe waren dan niet in de zoogenaamde vliegende winkels, als van Albert Ileyn en Jamin, wier eigenaars niet in onze gemeente belastingplichtig zyn, en die grinnikon om onze onnoozelheid. De brandstofibnhandol gaat niet voornit. Dat onze vereeniging nog recht van bestaan heeft, blijkt nit het leden tal, dat nu 927 bedraagt. Het ligt aan u, om dit getal te doen klimmen tot 1000. Wan neer we dit ronde getal bereikt bobben, is er iu 1912 alle grond om het -10-jarig be- luisterryk te vieren. Namens de feestcommissie verklaarde de heer Heyting de feestelyke vergadering voor geopend en verzocht bet feestlied no. 1 op de wyze van ons Volkslied aan te heffen. Begeleid door een afdeeling van do Marine kapel, onder directie van den heer Hazelhoff werd alsnu het feestlied geestdriftig gezongen. Hierna werd opgevoerd door een bekend tooneclgezelschap tc dezer plaatse; //Hage naars on Pension', blyspel in twee bedry von. Als er ooit een blijspel mag genoemd worden dat een overtalrijk publiek in een ailervroolykste stemming weet te houden, dan mag dit voorzeker de voorkeur I Tijdens het spel kon men een speld hooren vallen, zoo aandachtig werd er geluisterd. Allo medespelenden waren bijzonder goed gegrimeerd, zoodat men waarlijk een boeren familie voor zich meende te zien, die voor do zomermaanden een paar pensiongasten in hnis genomen bad. Het uitbundig applaus bewees dat het stukje voldaan had. De voordracht //Kiesrecht-dames* had mede het gewenschte succes. Na de pauze werd feestlied No. 2 aangeheven, waarna gegeven waarna gegeven werd ,De Buren*, drama tische klucht in één bedryf, door Justus van Maurik Jr. Ook dit spel werd zeer toege juicht. De vrooljjke Btemming werd niet weinig verhoogd door do populaire muziek, onder directie van den heer Hazelhoff. Ook de laatste voordrachten van het programma Dansen en het huwelijksfeest- eu n Aardige menschenvielen zeer in den smaak van het publiek. Het waB dan ook welverdiend, dat de president na afloop alle medewer kenden hartelyken dank bracht voor het vele, dat zy gegeven hadden, om den avond recht feestelyk te doen zyn. Fanfares van de muziek en luid gejuich van het publiek stemden met de laatste woorden van den voorzitter in. Na afloop was gelegenheid tot dansen. Postd. Vereen. „Hollands Noordpunt". Goedgekeurd by Kon. Besluit van 21 Dec. 1909, Stbld. nr. 80. Bovengenoemde vereeniging, opgericht 2 September 1909, mag zich verheugen in een gestadige bloei en op een prettig en werk zaam jaar terug zien. Werden in 1910 de duiven 26 maal op verschillende plaatsen losgelaten, het eind- >unt was Arlon (België) wat de groote kosten n aanmerking genomen heel wat zegt voor zoo'n nog jonge vereenigingdit jaar wordt nog belangrykor, daar de vereeniging 8 Ja nuari lid is geworden van de Ned. Algem. Bond van Postd.-Liefh. en het den leden nu mogelyk is hunne duiven naar Bordeaux (Frankrijk) te zenden, wat voor een alleen staande vereeniging door de enorme kosten onmogelyk is. Wat dus één vereeniging niet vermag, volbrengen vele vereenigingen, vereonigd tot bond te samen. Ook hier is het spreek woord van toepassing: Eendracht maakt Macht". Voor deze verre wedvluchten stelt genoemde bond zeer mooie pryzen beschik baar, zooalseen wisselboker, medailles enz., welke door de leden kunnen gewonnen worden. Vele mooie pryzen zyn reods in 1910 door verschillende leden gewonnen, o. a.2 zil veren cu 2 bronzen medailles, beschikbaar gestold door de vereeniging; 1 zilveren, 1 bronzen on een luxe diploma, beschikbaar gestold door den Minister van Oorlog, be nevens vele geldpryzen en kunstvoorwerpen. Wie dus plezier van zyne duiven wil heb ben, sluit zich by deze vereeniging aan. Zie hiervoor desbetreffende advertentie in dit blad. By K. B. pensioen verleend aan J. J. Commerell, deurw. der dir. bel. f 1568 en B. C. Charbou, ontv. id. f SU00, beidon vroeger alhier gestationeerd. De nieuwe onderzeeër. De gister van de werf der Kon. Maat schappy „De Schelde" te water gelaten onderzeeboot, is voorzien van een oliemotor met omkeerbare beweging, waarmede aan de oppervlakte een vaart van l'/a myl kan worden behaald. Onderwater, kaD, door een eleciromotor, eon snelheid van 1/9 mijl ge geven worden. Aan de oppervlakte kan de boot een afstand afleggen vau ongeveer 600, onder water van 40 myl. Vier Whitehead- torpedo's van 45 centimeter diameter kunnen achtereenvolgens door de boegbuizen gelan ceerd worden. De boot is van de noodige stuur inrichtingen voorzien om zoowel in het ho rizontale als in verticale vlak te kilnnen sturen. Ontvreemd. Uit de kas der cantine van de kazerne te Hoorn is in den nacht van Zaterdag op Zondag een bedrag van 150 k 160 golden ontvreemd. Toen men den diefstal Zondag morgen ontdekte, werden er onmiddellijk uit gebreide politiemaatregelen genomen. Ook werd een onderzoek ingeBteld met 2 politie honden. Deze dieren wezen by herhaalde proefneming twee korporaals aan, die in voorloopig arrest zyn gesteld. Als verdacht van medeplichtigheid aan den diefstal in de cantine te Hoorn, is gisteren nog in arrest gesteld den soldaat bykok V. De beide korporaals en hy ontkennen alle Bchuld. „August de Domme." In het Israelietisch Ziekenhuis is op 64- jarigen leeftijd overleden, de heer J. S. Schuytevoerder, die vele jaren geleden als August de Domme" triomfen vierde by Carré. Ruim 12,000 francs gestolen. Gistermorgen is op de V temarkt te Rotter dam den kantoorbediende D., in dienBt van de bankiersfirma S. van Dantcig Co., aan de Zuidblaak No. 34b aldaar, nit de jas oen bedrag van 12,300 francs ontrold. De dader is onbekend. Poging tot doodslag. Te Waldorveon by Barneveld bestond reeds eenigen tyd een ernstige veete tusschen den arbeider H. S. en zyn schoonvader J. K. naar aanleiding van een erfenisquaeBtie. Zelfs bad S. zich meermalen uitgelaten, dat hy den oude by gelegenheid wel eens de horsons zou inslaan. Deze bedreiging nu heeft S. inderdaad ten uitvoer trachten te brengen. Met een schop heeft hy namelyk zyn schoonvader, die op het land aan het werk was, bynadoodgeslagen. Laatstgenoemde bekwam znlk een diepe hoofdwonde, dat hy bewusteloos in een sloot viel, waarin de ontaardo schoonzoon hem stil liet liggen. Geruimen tyd duurde het vóór het bewust zijn terugkeerde, waarna de ongelukkige met veel moeite op den kant wist te kruipen. Gelukkig bevatte de sloot slechts weinig water, anders was do man stellig verdronken. Gesticht voor drankzuchtige vrouwen. Naar do ,Rott.' verneemt, heeft hot be stuur der Nat. Cbr. Vrouwen Geh- Onth, Unie het landgoed //Do Papenberg", van notaris Feith te Beokbergen, bij Apeldoorn, aangekocht. Do bedoeling is, het landhnis na aanzienlijke verbouwing en vergrooting te bestemmen tot eon gesticht voor drankzuch tige vrouwen. Sinds eenige jaren had de Unie oen dergerlyke inrichting op bescheiden schaal to Hilversum. De praktijk deed echter omzien naar meer ruimte en rustiger om geving. De bekende drankbestrydster jkvr, H. Uartsen, presidente der Unie, zal zich te Beekbergen geheel aan de stichting geven. Een tuindorp. Betreffende het te Hengelo te stichten tuin dorp, waarin een tweehonderdtal huizen zullen gebouwd worden, wordt gemeld, dat de eerste wegen met de eerste huizengroepen zyn uitgezethet ook in het plan opgenomen sportterrein is ton naaste by op voldoende hoogte gebracht. Dit jaar worden een vijftig tal woningen, alle met een tuin, sommige met een voortuin, gebouwd, die tegen Novem- bor gereed zullen zyn. Het zyn huizen, die nogal in huurprijs uitoenloopen. Er komen nl. 8 woningen van f 2.25 hunrprys per week, 16 van f2.60, 13 van f 8, 2 van f3.60, 4 van f 4, 4 van f 4.75, benevens enkele van f5 en f6 per week. Een geit en een bankbiljet. De Krieger, uit Drumpt, kwam Zaterdag gelden innen by R. Pluym, te Zoelen. Deze betaalde hom met een bankbiljet van f25, waarvan teruggegeven moest worden. Het bankbiljet wordt op een plank gelegd, is onder het bereik van een geit, die het ver orbert. De geit werd voor f8 door de K. gekocht, geslacht, maar in haar maag werd weinig gevonden van dc overblijfselen van bet geldswaardig papier. De maag met in houd is aan de Nederlandsche Bank op gezonden. De K. hoopt, dat deze hem f25 zal betalen. De haven van Londen. Het bestuur van de haven van Londen heeft zoo goed als zyn goedkeuring gehecht aan een plan tot verbetering van de haven van Londen. De uitvoering zal 14 millioen pond sterling kosten en in 20 jaar voltooid zyn. De rivier zal verbreed en uitgediept worden en de havens vergroot, soodat de omvangrijkste schepen er in kunnen, groote droogdokken zullen aangelegd en spoorwegen itgebreid worden. Scheepsbouw. Van deze week zal van de scheepswerf der Thames Iron Works te Blackwall de eerste droadnought te water loopen, die er te Londen gebouwd is. Do „Thunderer", al dus zal het schip door do echtgenoote van den aartsbisschip van Kantelberg worden gedoopt, zal een 5000 ton grooter zyn dan de oorspronkelijke „Dreadnought", die na genoeg 18000 ton meet. Haar tien kanonnen zullen van ongeveer 34 cM. zijn, tegen 30Vg die der „Dreadnought", welke alle tien (tegen acht) naar één zyde zullen kunnen schieten. De „Dreadnonght" had een pantsor van een cM. Krupp-staal, de „Thunderer" krjjgt er een van 30 cM. Simpson-staal. De snelheid zal dezelfde zyn als die der „Dreadnought", 21 knoop. Mijngasontploffing. Hamborn, 29 Jan. Tengevolge van een mijngaaontploffing, die Zaterdagavond in de myn rDeutscher Kaiser" ontstond, zyn heden nacht en hedenmorgen nog zes mijnwerkers het hospitaal overleden. Hamborn, 30 Jan. Het aantal slachtoffers der myngasontplofling van j.1. Zaterdag be draagt elf doodon en acht gekwesten, die in het ziekenhuis verpleegd worden. Een dezer ligt op sterven. Vloedgolf op de Philippijnen. Manilla, 30 Jan. Berichten uit het Taai district maken melding van de verwoesting van vijf kleino dorpen door een vloedgolf, die volgde op een vulkanische uitbarsting. Er zijn minstens driehonderd dooden in die streek. Velen dezer zyn omgekomen in het vuur, veroorzaakt door massa's gloeiende lava. Door haaien verslonden. In de Roode Zee, tusschen Aden en Suez, is een kapitein van het Engelsch-Indische leger, die aan zwaarmoedigheid leed, 's avonds overboord gesprongen. De ongelukkige is door baaien verslonden. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: 1T Datum der ter Verxcndingsweg postbezorging. Tijdst. der lont. busl. a/h Postk. 3 en 17 Febr. |7.— 'sav. 10 en 24 Febr. |7.— 's av. p. zeepost via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam p. Holl. mail via Genua 31 Jan. p. Holl. mail via Marseille 7 en 21 Febr. p.Franschem.viaMarseille 10 en 24 Febr. (Voor Sumatra's Westkust én benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Genua| 8 en 22 Febr. (alleen op verlangen der afzenders.) Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: 7.— 's 3.30'snam 7.— 's 12'smidd. 8.30'smor. 7.— 's av. 3.30'snam p. Eng. mail via Brindisii 3 en 17 Febr. p. Holl. mail via Genua 31 Jan. p. Holl. mail via Marseille! 7 en 21 Febr. (alleen op verl. der afz.)| p.Fransche m. via Marseille 10 en 24 Febr. p. Duitsche m. via Genua| 8 en 22 Febr. Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra: p. Eng. mail via Brindisij eiken Vrijdag |8.30'sinoi, p. Holl. mail via Genua 31 Jan. |7.— 's av p. Holl. mail via Marseille 7 en 21 Febr. |3.30'snam (alleen op verl. der afz.) p.Franschem.viaMarseille 1 p. Duitsche m. via Genua Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam 2 en 16 Febr. |7.'sav. p. muil via Queenstown eiken Vrjjdag 3.30'snam p. mail via New-York. 3 en 17 Febr. 13.30'snam p. mail via St. Nazaire 7 Febr. |7.'s av. Naar Curapao, Bonaire en Aruba: p. zeepost viaAmsterdamj 2en 16Febr. 7.'sav. p mail via Southampton of Queenstown. p. mail via Hamburg (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost via Amsterdam! 2 en 16 Febr. i7.'s av. galleen op verl. der afz.) p. mail via Engeland eiken Woensd.|7.- Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 8.30 's namiddags. Voor Hr. Ms. •Heemskerck" naar Oadiz: 1, 2, 8, 4 Febr., 7 uur 'sav. Febr. 12 uur 's midd.6, 7 en 8 Febr., 7 uur 's av. naar Las Palmas (Gran Canaria): 18, 16, 17 Febr., 7 nur 'sav. en 20 Febr. 8.80 's nam. eiken Dinsdag 7.— 's av. Advertentiën gelieve men 's morgens vóór 10 uur te bezorgen. Advertentiën. Op den 10de Februari hopen onze geliefde Grootouders Anthony Bernardus Karei Vogel, gep. Opper-konstabel K. M. en Maria Hendrika Westhoff, te Haarlem, Zoetestraat 19, de dag hunner 35-jarige Echt- vereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard blyven is de wensch van hun liefhebbende kleinkinderen ANTONY BERNARDUS I KAREL ROODERS. JOHANNA ROODERS. JOHANNES ROODERS. i i MAR1NUS ROODERS. j =Den Haag, 30 Januari, Noorde-j ibeekstraat 43. Geboren: Jeanne Anthonia Henriëtte, dochter van H. P. DE LOENEN en H. G. W. H. DE LOENEN-Appel. Helder, 80 Jan. 1911. 1811. 1911. Den 2den Februari e.k. hoopt onze geachte Moeder, Behuwd- Groot- en Overgrootmoeder, Mejuffrouw Elizabeth Kooijman, weduwe van G. Boekei, eerder van P. Keizer, te 't Zand gem. Züpe, haar 100ste verjaardag te vieren. Uit aller naam W. SLIJKERMAN en Echtgenoote. Helder, 31 Jan. 1911. Een net Meisje zag zicb gaarne geplaatst als Winkeljuffrouw, 3 jaar als zoodanig in betrekking geweest. Brieven onder letter „H", aan het Bureau van dit blad. Wie te vorderen heeft van ver schuldigd is aan of borgtochten be zit geteekend door den Heer JOHANNES VAN MUIJDEN, in leven koopman, ge woond hebbende aan de Binnenhaven te Helder en aldaar overleden, wordt verzocht daarvan voor 15 Februari a.s. opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris STAMMES. Ondertrouwd Pieter List en Martha Keljeer. gortT'exel, I 27 1911 Getrouwd H. W. Wildenberg en C. Gieling, die, mede namens wederzijdsche familie, hunnen hartelljken dank betuigen voor de belangstelling by hun huweljjk onder vonden. Helder, 26 Jan. 1911. Getrouwd Corrie C. W. Schuijt van Castricum en Jan C. Waldenmaier, 1e Officier K. P. M. Kalie Baroe, 28 Dec. 1910. Op 26 Januari 1911 overleed kalm in het O. en N. Gasthuis te Zutphen, myn geliefde Echtgenoot Willem de Bakker, in den ouderdom van 32 jaren. Wed. H. DE BAKKER- Kreugkr en Familie. Helder, 27 Januari 1911. Heden ontvingen wy de treurige tyding, dat onze beminde schoon zoon, de heer Cornelie Kikkert, te Michigau, Ave 626, Grandrapids in N.-Amerika, den 17en Januari is overleden, in den ouderdom van 52 jaar. R. SLIKKER en Familie. Oudesluis, 31 Jan. 1911. Dankbetuiging. Voor de deelneming, ondervonden by 't overlyden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw Johanna Maria Elisabeth van Amesfoort, geb. Willems, betuigen wy onzen hartelyken dank. Namens de Familie, S. VAN AMESFOORT. LEGER DES HEILS. LICHTBEELDEN. MORGEN (Woensdagi zal Majoor Feenstra een belangryke meeting leiden, waarin een 40-tal aanstellingen aan Plaatselyke Officieren zullen worden uitgereikt. DONDERDAG 2 Februari zal Adjudant Rönitz PRACHTIGE LICHTBEELDEN ver- toonen. Boeiende geschiedenissen, bijzon der mooie gekleurde beelden Toegang 10 cent. - KINDERVOORSTELLING 5 uur. Nuttig, genotvol, leerzaam. Toegang 3 ct. Kerk te Julianadorp. Vrijdag 3 Febr. a.s., '8 av. 7 uur, aangeboden door den Heer H. S. ENTREE 10 Ct. KINDEREN 5 Cl (Voor de Herv. Gem.) Ds. A. E. VAN GRIETHUIJSEN. Bond van Bouwvakarbeiders op WOENSDAG 1 FEBRUARI, 'n avonds 8 uur, in het Lokaal van den Heer P. DE KONING, Hoofdgracht 80. AGENDA: „Gemeentelijke zorg voor Werkloosheid". Voor Leden verplichte opkomst Ongeorganiseerde Bouwvakarbeiders zijn op deze vergadering welkom. HET BESTUUR. te HELDER. van de door de Leerlingen vervaardigde wenkatukkan en teekeningen, op DONDERDAG en VRIJDAG 2 en 3 FEBRUARI a.e., dee middags van 2—4 uur. 19" Toegang VRIJ. HET BESTUUR. Poetduiven-Vereeniging Poetduivenliefhebbere, die LID wen- schen te worden van bovengenoemde Vereeniging, worden beleefd verzocht met het oog op het a.s. vluchtseizoen, zich zoo spoedig mogelijk aan te melden, Namens het Bestuur: JOH. DARPHORN, Secr., Zuidstraat 52. Gelegenheid voor nette COMMENSAALS Adres: Wed. K. AREMA, Vosstraat nr. i. De leerlingen en oud leerlingen der „Inrichting voor Dans- onderwljs", Dijketraat 37, (B. H. POLAK ZONEN), worden er aan her- rinnerd, dat de Iste BALAVOND zal plaats hebben op Zaterdag 4 Februari a.s., in „Caaino". INTRODUCTIE'» te bekomen: Dijkstraat 37. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaarbankboekjes,uitgegeven in de maand FEBRUARI en waarop de rente over bet afgeloopen jaar nog niet werd bijge schreven, zoo spoedig mogelijk, ter veri ficatie en rentebyschryving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan ge bruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvang. zal op Woensdag IB Februari 1811, des avonds 7 uur, in „CASINO", publiek verkoopen, de volgende percèelen te Helder: 1. Het Woon- en Winkelhuis en Erf aan de Middenstraat nr. 53, hoekScha- pensteeg, groot 1 are 77 centiaren. 2. Het Huis, waarin Stalling voor vee en Hooiberging met Stal en Erf aan de Oude Kerkstraat nr. 18, hoek Stoep- manssteeg, groot 1 are 73 centiaren. 3. Het Koffiehuis met Woonhuis daar naast en Erf -aan de Zwaanstraat hoek Hartesteeg nos. 8, 6 en 4, groot 1 are 83 centiaren. 4. Het Huis met Schuur en Erf aan de Keizerstraat nr. 99, groot 1 are 26 centiaren. 5. Het Huie en Erf aan de Keizer straat nr. 22, groot 88 centiaren. 6. Het Huie en Erf aan de Keizer straat nr. 24, naast het vorige perceel, groot 85 centiaren. Combinatie 5 en-6. 7. Het Huie met Steeg en Erf aan de Oranjestraat nr. 51, groot 68 centi aren. 8. Het Hui» en Erf aan de Bassin gracht nr. 47, groot 1 are 22 centiaren. 9. Het Hult en Erf aan een brand- steeg daarachter nr. 46a, groot 1 are 10 centiaren. 10. Het Huis en Erf daarnaast nr. 46b, groot 96 centiaren. 11. Het Huis en Erf aldaar nr. 46d, groot 1 are 4 centiaren. Combinatiën 9 en 10, 9, 10 en 11, 8, 9, 10 en 11. 12. Het Huis en Erf aan de Cornelis Ditostraat nr. 7, groot 78 centiaren. 13. Het Woon- en Winkelhuis met houten Boet en Erf aan de Oostsloot- straat nr. 33, groot 75 centiaren. 14. Het Huis en Erf aan de Lange straat nr. 6, groot 2 aren 40 centiaren. 15. Het perceel bouwterrein aan de Langestraat naast het vorige perceel, groot 78 centiaren. Combinatie 14 en 15. 16. Het Huls en Erf aan de Oude Schoolstraat nr. 10, groot 63 centiaren. 17. Het Huis en Erf daarnaast, nr. 8, groot 67 centiaren. 18. Het Huis en Erf daarnaast, no. 6, groot 88 centiaren. 19. Het Huis in tweeën bewoond en Erf daarnaast, nos. 2, 4 en 4a, groot 1 aren 7 centiaren. Combinatiën 16,17 en 18, 16,17,18 en 19 20. Het Huis en Erf aan de Rens- steeg nr. 4, groot 1 are 68 centiaren. 21. Het Huis aan de Langestraat nr. 69, groot 25 centiaren. 22. Het Huis en Erf aan de 2de Wil- helminadwarsstraat nr. 1, groot 82 cen tiaren. 23. Het Huis en Erf aan de 2de Wil- helminadwarsstraat nr. S, naast het vorige perceel, groot 76 centiaren. Combinatie 22 en 23. 24. Het Huls en Erf aan de 2de Vroonstraat nr. 12, groot 76 centiaren 25. Het Huis en Erf aan de Diaco niestraat nr. 41, groot 55 centiaren. 26. Het Huls en Erf aan de Diaco niestraat nr. 43, naast het vorige per ceel, groot 55 centiaren. Combinatie 25 en 26. 27. Het Huis en Erf aan de Basstraat nr. 36, groot 79 centiaren. 28. Het Huls en Erf daarnaast, nr. 38, groot 79 centiaren. Combinatie 27 en 28. 29. Het Huis en Erf aan de Basstraat nr. 70, groot 78 centiaren. 30. Het Huis en Erf daarnaast, nr. 72, groot 86 centiaren. 31. Het Huis en Erf daarnaast, nr. 74, groot 86 centiaren. Combinatiën 29, 30 en 31. Te bezichtigen 2 dagen vóór en op den verkoopdag van 2-4 uur. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris STAMMES te Heider en van Notaris G0TTMER te Obdam wat perceel 2 betreft.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2