Arm bloed BOELHUIS PAARDEN, RIJTUIGEN, TUIGEN, enz. Mijn Eiwitstaai! BALMUZIEK G. SCHUT te Koegras. te Fer Literflesoh f 1.05. A.MIJNHARDT, r- en Keizerstraat Marine en Leger. B(j K. B. is met ing. van 21 Febr. Hr. Ms. logementachip voor zeemiliciens sNeptunus", thans in dienst opgelegd aan 'a Rjjka werf te Willemsoord, voor de gewone bestemming beschikbaar gesteld en het bevel over dien bodera opgedragen aan kap. t. z. J. F. B. van Djjk. Bij besch. v. d. Min. van Marine zyn luit, t. z. d. 2e kl. P. T. de Meester, dienende a. b. v. Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam, en de off.-mach. Ie kl. i. Verschoor, uit O.-lndië teruggekeerd, op non activiteit gesteld, eerstgen. met 1 Febr. By K. B. is aan luit. t z. 2de kl. J. A. Holtzappel, met 1 Febr.. op verzoek, in O.-lndië eervol ontslag uit den zeedienst verleend. By besch. van den Min. van Marine is aan adelb, 2de kl., Ie afd., bij het Kon. Inst. voor de marine te Willemsoord L. J. van Roosendaal en aan adelb. '2e kl., 3de afd. bij dit inst. D. C. M. Hetterschij, op verzoek, eervol onslag uit den zeedienst ver leend, resp. met ing. van 1 Febr. en 26 Jan. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nkderland. Vondel, thuisreis, vertrok 30 dezer van Sabang. K. W. I, thuisreis, vertrok 30 dezer v. Port-Sald, Nias, thuisreis, vertrok 30 dezer van Port-Said. Bali, thuisreis, passeerde 31 dezer Gibraltar. Bands, thuisreis, passeerde 1 Febr. Oungeness. Flores arriv. 1 Febr. van A'dam te Cuxhaven. Pr. Juliana, uitreis, arriv 1 Febr. te Genua. rotterdamsohe lloyd. Kediri, uitreis, vertrok 30 dezer van Aden. Bogor, uitreis, vertrok 81 dezer v. La Pallice. Wleringen, thuisreis, arriv. 31 dezer te Marseille. Besoeki, thuisreis, pass. 31 dezer Pantellariu. Tabanan, thuisreis, vertrok 31 dezer van Aden. Tambora, uitreis, vertrok 31 dezer van Sucz. Wilis, thuisreis, passeerde 30 dezer Sagres. Kawi, uitreis, vertrok 31 dezer van Southampto» en passeerde 1 Febr. Ouessant. üphir, uitreis, arriveerde 1 Febr. te Padung. Koninklijke Hollandsohe Llotd. Amstelland, thuisreis, vertrok 31 dezer v. Santos met 10,000 bn. koffie voor R'dam en A'dam. Frisia, uitreis, arriveerde 31 dezer te Santos, llollandia, thuisreis, vertr. 81 dezer v. Las Palmas. Zeelandia vertrok 1 Febr. van Amsterdam naar Buenos-Ayres via Brazilië. Kon. West-Indische Maildienst. Ascania, vertrok 31 dezer v. Paramaribo,n. A'dam. Pr. <L Nederl. arriv. 31 dezer v. W.-Indië te Havre, Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: Verzending# weg Datum der ter postbezorging. p. zeepost via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille p.Fransche m.via Marseille (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Genua 3 en 17 Febr. 10 en 24 Febr. 14 en 28 Febr. 7 en 21 Febr. 10 en 24 Febr. 8 en 22 Febr. fydst. der laat. bus! a/h Postk 7. 7.'s av. 's av. 's nam 7.— 's av. 17 Febr. 14 en 28 Febr. 7 en 21 Febr. 10 en 24 Febr. 8 en 22 Febr. 8.30'smor, 's av. 3.30*3 nam (alleen op verlangen der afzenders.) Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.via Marseille p. Duitsche m. via Genua Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra p. Eng. mail via Brindisi eiken Vrijdag p. Holl. mail via Genua 14 en 28 Febr. p. Holl. mail via Marseille 7 en 21 Febr. (alleen op verl. der afz.) p.Franschem.viaMarseille 10 en 24 Febr. 7.— p. Duitsche m. via Genua 8 en 22 Febr. 12'smidd Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdami 16 Febr. |7. j>. mail via Queenstown eiken Vrjjdag 3.30'snam p. mail via New-York. 8 en 17 Febr. 3.30'snam p. mail via St. Nazaire .1 7 Febr. 17,— Naar Curnqao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 16 Febr. 7.'sav. p mail via Southampton eiken Dinsdag 3.30'snan of Queenstown. en Vrqdag p. mail via Hamburg 1 Maart 7.— 's av (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatiua «n Saba: p. zeepost via Amsterdami 16 Febr. |7.'sav galleen op verl, der afz.) p. mail via Engeland. eiken Woensd.|7.— 'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrijdag, 8.80 's namiddags. Voor Hr. Ms. iHsomikerck" naar Cadiz: 18 Febr., 7 uur 'sav.; 19 Febr., 12 uur 'smidd., 20, 21, 22, 28 en 24 Febr., 7 unr 'sav. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 3 Februari. Hr. Ms. «Koningin Regentes" is gisteren te Carthagena aangekomen. Gisteren was bet Vrouwendag." De leeuwerik heeft in de vorige week al ge zongen nu zwiggt hij weer. Als het waar is, wat de ouden beweerden, dat de leeuwerik zoovoel weken na Maria-Lichtmis moet zwijgen, als h\j zich vóór dien dag durft tu laten hooren, dan zullen we voorloopig nog van dit blijde gezang verstoken zjjn. Kiezerslijsten. De tijd, om zich, voor zooveel noodig, voor plaatsing op de kiezerslijsten aan tc melden is weder daar. Tot en met den 14den kan dit geschieden. W(j behoeven niet in het algemeen te wyaen op het belang, dat ieder, die kiesgerechtigd kan worden, het zyne doe, om zijn plaats op de lyst deelaobtig te worden. Het is van belang, op dit punt niet onver schillig te z\jn. De lijsten, die thans moeten samongosteld worden, zullen immers dienen bü de gemeenteraadsverkiezingen, ter ver vulling van de periodiek openvallende plaatsen dezen zomer te houden. Afloop aanbesteding. Gisteren werd door het Bestuur der Ver- eeniging .Ambachtsschool voor Helder Omstreken" aanbesteed: «Het uitbreiden van de Ambachtsschool aan de Laan te Heldor." Ingekomen 10 biljetten van de Heeren J. de Vries, f 18100.—I. L. v. Os, f 17996,50 J. Dninker, f17800.—A. Krynen, f17298.—; H. W\jker, f 17147.—H. Riemers, f 16000.- Th. v. d. Sterr, f16848.— R. N. v. Os, f14778.— J. Smit, f 14300.- en W. Last drager, f 18880. Mej. Elisabeth Kootfman, wed. Petrus Keyser, te het Zand (N.-H.) vierde gisteren haar lOOsten verjaardag. Hr. Mi. „Hertog Hendrik". Hr. Ms. pantserdekschip .Hertog Hendrik" is van Tandjong Priok naar Soerabaja ver trokken om gedokt te worden. Officieren en bemanning zjjn in de marinegebouwen gehuisvest. Ongeveer half Februari vertrekt het weer naar Tandjong Priok, waar terzelf der tyd .De Zeven Provinoiën" zal aankomen. Beide schepen zonden dienst doen by de ontvangst van den Duitschen Kroonprins, die dan te Batavia werd verwaoht, doch blij kens ontvangen berichten, om de pest in Azië plotseling zyne reis gestaakt ziet. IJmuiden, 2 Februari. De diepte in deze haven, die meestal 95 96 d.M. bedraagt, was in de laatste weck opgegeven te i(jn 82 d.M. Deze mindere diepte was veroorzaakt door een bank die zich voor de pieren gevormd had. Door de firma Volker Bos is echter met man on macht gewerkt om de haven weer op diepte te krygen en is deze thans weer, volgens opgave van hot Ministerie van Marine, genoteerd op 91 deoimeter. By vergelijking van don vischomzet in do maand Januari van dit jaar en van het vorig jaar valt thans eene vermeerdering van f105.988 te constateeren, n.1. f546.782 tegen 1440.844 in 1910. Geen goud I Men meldt van Vlieland Door het bergingsstoomschip .Lyons" zyn uit het wrak der „Lutine" opgehaald eenige kogels van kleine kunonnen, benev. 7 yzeren bonten gemerkt 2, 8, 4, 5, 6, 7 en 8. De Lyons" is binnendoor naar Amsterdam ver trokken ter reparatie van een defecte schroef. Een vierkant stuiverstukje. In zyn antwoord op het Verslag der Eer ste Kamer over de Begrooting van Finan ciën is de Minister na ontvangst van het voorloopig rapport van den Muntmeester tot de overtuiging gekomen, dat de invoe ring van een vierkant stuiverstuk met af geronde hoeken het beste zal wezen. In deze richting worden thans de proef nemingen en onderzoekingen voortgezet. Voor een ongunstig oordeel over het uiterlyk van de nionwe kwartjes vindt de Minster geen aanleiding. De diefstal te Hoorn. De korporaal H., die te Hoorn was aan gehouden in verband met den diefstal in de cantine aldaar, is weer op vrjje voeten gesteld, daar de verdenking tegen hem is opgeheven. Aan brandwonden overleden. Te Beerta heeft oen 1-jarig zoontje van den arbeider H. de V, door nit een pot met heete thee te drinken, Maandag ernstige brandwonden gekregen, waaraan het in den trein, op weg naar het ziekenhuis te Groningen, is overledeD. De versterking van Vlissingen. Reuter meldt uit Parys: Ia den »In transigeant" verklaart generaal Langlois, dat uit eeu moreel oogpunt de Vlissingache quaestie beteekont, dat Duitschland de hand op Nederland heeft gelogd. Uit een practisch oogpunt echter heeft het voor Frankrijk geen belang, of Vlissingen versterkt wordt of niet. Niemand zal tusschen beiden treden, omdat niemand het recht heeft, Nederland te verhinderen op zyn eigen grondgebied versterkingen aan te leggen. Dan zouden de Belgen ook moeten ophouden met de fortificaties om Antwerpen, en Ostende Brugge zouden evenmin versterkt mogen worden. Langlois is van meening, dat Duitschland tot de versterking heeft aangespoord en dat dit land zyn doel zal bereiken. Dat is een overwinning ran Duitschland, maar deze is niet op de Franschen behaald en raakt hen ook niet direct. Maar zy hebben geen reden om zich te verhengen over iets, dat hun tegenstander sterker maakt. Nederlandsch-Indische Handelsbank. Do procuratiehouder van do Nederlandsch- Indische Handelsbank to Semarang, C. J. Swart, is verdwenen, met medeneming van f 65,000 aan effecten. De correspondent van de .Nieuwe Rott. Courant" te Berlijn schrift het vol gende over do Duitsche Marine. Het ongeluk met de onderzeesche boot by Kiel is gebeurd toen do begrootings- commissie uit den Ryksdag juist over de begrooting van marine beraadslaagde. Men is er op het oogenblik verstandigerwyze op uit, by alle departementen, tot verbetering van 's ryks financieelen toestand, sterk te bezuinigen. En ook v. Tirpitz, do staats secretaris van marine, moet met dezen algo- meenen wensch zooveel mogelyk rekening houden. Hij heeft ditmaal een bogrooting overgelegd, waarin naast andere besnoeiingen 0. a. ongeveer 1% nok. op de bijzondere toelagen aan het personeel van de zeemacht bespaard is. In het geheel beloopt de be grooting van marine met inbegrip van de uitgaven voor de in aanbouw zynde schepen ongeveer 450l/s millioen mk. Verleden jaar hebben ettelijke leden van den Ryksdag, behalve op andere uitgaven voor het materi- 001, aanmerking gemaakt op zekere persoon lijke toelagen, aIb het tafelgeld voor de officieren enz. Een eskader-chef kreeg ge middeld 83 mk. daags voor tafelgeld, een gowoon admiraal 22 mk., de commandant van een oorlogsschip 121/, mk. enz., om zichzelven den kost te geven, wat gewoon lijk op deze wijze gebeurde, dat hy het eten van de offioieratafel gebruikte, wat hem op eou matigen prys kwam te staan, en do rest opstak. Wanneer hy gasten by zich zag, moest hy natuurlijk extra betalen. Door de bank moet op het tafelgeld een aardige duit bespaard zyo, wat tot dusver vanzelf sprak en algemeen bekend was on als goed oud recht beschouwd werd. Maar de Ryksdag wilde daar niets meer van weten. Onder den dnbbelen aandrang van den staatssecretaris van financiën on den Ryksdag, heeft de staatssecretaris van marine ditmaal een memorie over de toelagen hy de marine overgelegd en tegelyk de bovenvermelde bezuiniging van anderhalf millioen mark ingevoerd. Buiten het gewoue traktement krygen de officieren onder verschillende hoofden nog allerlei toelagen, die al of niet voor hun pensioen meetellenevenzoo krijgt het mindere personeel behalve zyn gago nog allerlei vergoeding by bijzonder zwaren dienst. De begrooting voor 1911 bezuinigt nu op drie categoriën van deze toelagen. In de eerste plaats op het tafelgeld. Van den jong- sten adelborst af tot den groot-admiraal toe krygt ieder, die boven den rang van mindere staat, zijn tafelgeld. Voor oen kadet (adel borst 8de klas) bedroeg dit b.v. tot nu toe 1 mk. 95 pf. daags. Zy ontbieden hun eten uit de zoogenaamde Messen, d.z. kameraad schappelijke vereenigingen, die onder eigen beheer hot gemeenschappelijke eten bereiden. Al die tafelgelden zyn nu verminderd. De jongste adelborsten moeten 5 pf. daags tot leniging van den geldnoot van het ryk afstaan, de officieren, iugenieurs, dokters enz. van hun 81/, tot 4 mk. daags ongeveer 20 pf. enz. enz. De commandanten en do admiraals worden erger geplukt: zy moeten al naar hun rang van 2 tot 7 mk. daags verbeuren, een eskaderchef zelfs 11 mk.de hoogste vlootvoogd daarentegen maar 1 mk., aange zien deze meer representatiekosten heeft. Behalve de tafelgelden, die moeten dienen voor de verstrekking van den kost en alleen betaald worden, wanneer het personeel aan boord van een schip is, zijn er nog zooge naamde Messegelder, die bestemd z(jn voor de aanschaffing en vernieuwing van den dooden inventaris van de tafels, als daar zyn tafellakens, servetten, eetgerei, glas- en aardewerk. Ook deze toelagen, waarop by zuinig beheer de gemeenschappelijke tafel tot nu toe een beetje geld voor andere doel einden op zy kon leggen, zyn besnoeid. Alles te zameii zal in het begrootingsjaar 1911 op deze twee soorten van toelagen ongeveer 450.000 mk. bespaard worden. Verder worden de zoogenaamde Bordznla- w in met de helft verminderd. Deze toelagen worden eveneens alleen by dienst aan boord van een schip betaald en wel aan den veel geplaagden eersten officier, aan alle machinist- officieren en aankomende machinisten, de betaalmeesters, de dokters enz. Voor de laatsten is de toelage voor den dienst aan boord maar gering, eigenlijk alleen maar een vergoeding voor schrijfmateriaal on dergelijke kleinigheden. De betaalmeester krygt veel meer en dekt daarmee gewoonlyk kleine tekorten in zyn kas. Bij hem, den eersten officier en de ingenieurs zyn die toelagen een belangrijk deel van hun traktement en de verlaging tot de helft staat voor hen gelyk met een verlies tot tien percent toe, dus van meer dan een maand traktement. De ingenieurs en machinisten slijten by hun ingespannen dienst aan boord in de warme bedompte rnimten meer onder- en boven- kleeren en hebben dus grootere uitgaven. Voor hen is de verlaging van do toelagen met vijftig percent by hun zooveel zwaar deren dienst dan aan den wal een zeer ge voelige slag op hun begrooting. Hy treft grootendeels gehuwde mannen, die een gezin hebben on voor wie 500 mk. meer of min der in het jaar een belangrijke rol spelen. Behalve voor degenen, die den officiers rang hadden, zon echter ook voor de geheele dienstplichtige bemanning, die tot nu toe 20 en 30 pf. toelage daags voor dienst aan boord krygt, op voorstel van de regeering deze toelage geschrapt worden, dus o.a voor het geheole ondergeschikte personeel van de machine-kamers en de stokers, die in den romp van het schip den zwaarsten dienst hebben. Dit vooral heeft by de officieren en manschappen kwaad bloed gezet. De ingenieurs en machinisten, die er zeiven zoo bekaaid afkwamen, waren meer nog dan over hun eigen traktementsvermindering over de voor gestelde loonsverlaging voor hnn personeel en hunne stokers woedend. Het is al erg, zeiden zy, zooals men ons op onze bezoldiging kortmaar dat men aan onze arme onder geschikten hun kleine vergoeding, waarmee zij zich nu af en toe eeu kleine versnapering kunnen gunnen, wil afpingelen, is meer dan erg. Terwyl de verontwaardiging hierover nog gaande was, gebeurde het ongeluk met de onderzeesche boot U 8 en vestigde de aan dacht op het inspannende beroep van de manschappen der marine, dat zelfs in vredes tijd door zoovele gevaren bedreigd is. Elk officier en elk matroos staat al op een even gevaarlijken post of kan er ieder oogenblik op geplaatst worden. Uit Kiel en Wilhelms- havcn sloeg zulk een golf van toorn naar Berlyn over, dat de begrootingscommissie uit den Ryksdag zich gehaast heeft, het voorstel tot algeheele afschaffing van de toelagen voor do bemanning, te ververpen. Men besloot in het byzonder aan de stokers de helft, d. w. z. 10 en 15 pf. daags, voor hun dienst aan boord in zee te laten. Boven dien verzekerden do parlementariërs en do vertegenwoordigers van de regeering om Btryd, dat zy den stokers een goed hart toedroegen, maar toch de helft van hun toelage werd ook van hen afgepingeld. Tien tot vyftien pfenning daags moeten ook zij ter eere van den geldnood van het ryk offeren. De bezuinigingen beloopen nn alles by elkaar nog maar een half millioen op een gezamenlijke uitgaaf van 4501/s millioen mk. voor 1911. Het lydt geen twyfel en het is ook te begrypen, dat er in marine-kringen op het oogenblik groote ontstemming heerscht, veel meer dan in de paar opmerkingen, welke men af en toe in de kranten leest, aan den dag komt. Of het verstandig en noodig is geweest, by den tegenwoordigen hoogen levensstandaard jnist op de bezoldigingen van de lagere officieren on minderen te bezuinigen, kan in het midden blyven. Wat de Ryksdag pas een jaar geleden aan de traktementen verbeterd heeft, wordt hun nu in een anderen vorm weer afgenomen. Men bouwt ijverig nieuwe oorlogsschepen, ver meerdert gestadig het doode materieel en jaagt het lerende personeel het land op, vooral het technische personeel, dat zulk een belangrijke rol speelt. Daarby komt, dat sedert jaar en dag tusschen de zeevarenden en de technici aan boord, tusschen het corps zeeofficieren en het corps ingenieurs, een onvriendelijke spanning heerscht, die zich vooral in de wrevelige klachten van de laatsten over de bevoorrechting van de eer sten uit. Het hedendaagsohe oorlogsschip is hoofdzakelyk nog slechts een machinemeestal is meer dan de helft van de bemanning tech nisch personeel en, in verhouding tot de zee-officieren, is er gebrek aan marine- ingenieurs, wier beroep nog minder jonge lieden zou aantrekken, iudien zyne schaduw zijden meer bekend waren. Schip met dynamiet ontploft. New-York 1 Febr. Een schip, geladon met dynamiet, is hedenmiddag, even na twaalf uur, ontploft bij den steiger van de Jersey Central Railrorad Cy." te New Jersey. Het schip, benevens een ander vaartuig en een sleepboot die in de nabyheid lagen, zyn ge heel verdwenen. De schatting van het aantal menschenlevens, die bij deze ramp verloren gingen, loopt tusschen twaal en vyf-en-twintig. Honderden zyn gewond door do scherven glas van de gebroken ruiten, niet alleen te New Jersey, maar ook te New-York waar de ontploffing hevigen schrik veroorzaakte. Later bericht. De ontploffing heeft een schade van duizende dollars veroorzaakt door het springen van een prachtige spiegel ruit van een venster in Laag Manhattan. Aan de gouvernementsgebouwen op Ellis Island en Governor Island werd eveneens groote schade toegebracht. Twaalf Poolsche arbeiders waren bezig met het overbrengen van het dynamiet nit twee wagenB naar de boot, toen de ontplof fing plaats vond. Behalve do personen, die het leven ver loren aan boord van de drie verdwenen ipen, waren op den steiger nog ongeveer honderd menschen aan het werk, die voor het meerendeel gewond werden. by het allereerste aanschouwen. We hebben d'r zoo'n handje van. Woensdagmiddag kon je hier o, wonder een paar Chineesjes gadeslaan, snoeshanen, niet eens in hun Bmaakvolle landskleedy, maar evengoed als wy, heel gewoontjes, burgerlijk gekleed. Met hoeden. Met lange jassen. Met broeken. De heeren hadden het gewensoht geoordeeld om hunne staarten tusschen den jaskraag op te bergen. Nogal logisch: d&t moeten zy weten. Doch het was voor een handjevol middag wandelaars de welkome aanleiding om met dit oolyke tweetal op te loopen. Zelfs eenige heusche dames en heeren namen er aan deel. Zoo zag ik een kleine pa, op den voet gevolgd door vrouw en kinderen, zioh rep pen om er toch maar al dichter by te komen. Een mooie jonge vrouw, glinsterend-zwarte struisveeren op een zwaaihoed, blonde haar dos om zoo, met bet je grypende handen in te woelen, wyn-roode mantel en dure lak schoenen, begaapte schier onafgebroken droomerig on dwepend de tengere, door sober leven uitgeteerde gele kerels. 'n Dandy, hoogen hoed en stok, met de allures van 'n coquette maagd, volgde hen onvermoeid. Twee mannen, prachtige koppen voor heeren anthropologen, grauwo oogen, neus breed en gebroken van lyn, gingen brutaal ter zjjde. Soms grynzend, dan weer proestend over de vlechtjes, koddig verstopt. 'n Goedig- dikke meneer, die al maar den bovenlip optrok alsof-ie z'n neus wilde aaien, zag kwaai-onverschillig, maar had z'n pasje ver traagd om niet vóór te komen. Daar slenterde nog vlak by 'n juf met kalkgezicht, waarin twee oogen eenig leven wekken. Ze draagt een hoed in den vorm van 'n bloem pot, met 'n verflensde liberty-sjaal. Haar groote, zwarte kijkers gaan adoreerend naar de merkwaardige jongelui, die intusschen al genoeg te doen hebben om wat onbehouden jongens en meiden, die schreeuwend en gie chelend opdringen, van het lyf te honden. Wat nog erger wordt als de Chineezen voor een winkel-étalage even blyven staan. Een vlegel, gemilimeterd hoofdhaar, weggescho ren brauwen en geslepen snuitwerk, begint met rauwe, gescheurde stem En Li-Hnng-Chang bekeek het wel, Maar koopen deed hij niets." Dan volgen zyn kornuiten zangerig, op hnppelwijs, in koor; ,Li-Hung, Li-Hung, Li-Hung Kieleke, Li-Hung Kieleke hop-sa-Ba Flauwe grap, die evenwel inslaat. De om standers grinniken. En zoo luidruchtig klin ken andere hatelijkheden, dat de zonen van het Hemelsche Ryk minachtend neerzien op de bende. Ze willen verder. Moe zyn hun gebaren. Je hoort de taal. Ratelend, piepe rig. Onbegrypelyk. Eén spreekt iets luider. Hy verklaart stellig, dat het zóó niet langer kan. De andere luistert, knikt, schudt het hoofd en ziet nu en dan op de blijkbaar onverzadigde nieuwsgierigen, die waarlijk niet snapten wat het meêlydend, het spottend lachen van deze mannetjes te beduider. had en ook niet voelden dat ze door deze men schen voor dwaas werden versleten. Vreemdelingenverkeer is een prachtig ding. Het brengt menigeen voordeel. Ik hoop vu rig, dat onze veste nog eens een aantrek- kingspunt mag worden voor velerlei natio naliteiten. Laat Franschen en Duitschers en EDgelschen hier volop komen. Zy zullen zeker ongehinderd kannen neerstrijken. Maar om menBchen te ontvangen, die er anders uitzien dan wy, Europeanen, dienen we eerBt eens aan onze beschaving te gaan werken. De bewnste langstaarten zouden dit uit ervaring kunnen staven. ■f* Allen, die iets te vorderen m mochten hebben, of borgtochten onder zich mochten hebben van- ofiets ver schuldigd mochten zyn aan, of stukken onder zich mochten hebben ten behoeve der gemeenschap van goederen, be staan hebbende tusschen nu wijlen WILLEM KEPPEL, gewoond hebbende te Anna Paulowna en aldaar overleden 12 Januari 1911 en zyne echtgenoote BRECHTJE KERKMEER, en der nala tenschap van eerstgenoemde, welke nalatenschap is aanvaard geworden onder het voorrecht van boedel beschrijving, worden verzocht daarvan opgave, betaling of afgifte te doen vóór don eersten Meert 1911, ten kantore van den Notaris C. G. VAN H0UWENINGE, te Wieringerwaard. Ondergeteekende bericht zyn geachten begunstigers dat hy zyn ZAAK in Manufacturen en aanverwante artikelen heeft verpleetet van Middenstraat 21 naar LANGE8TRAAT 78. Hopende even als voorheen ieders gunst waardig te mogen worden. Het beste adres voor kuip- en timmer werk. Aanbevelend, P. BOMHOFF. Wordt l een flinke Dienstbode. Adres: Hotel „DEN BURG". Aanmelding na 7 uur 'a avonds. KLEERMAKERSKNECHTS gevraagd by H. J. SEEBOLDT Weezenstraat 49. half Februari te huur een net gemeubileerde Zit- en luchtige Slaapkamer, van gas en alle gemakken voorzien. Met of zonder pension. Adres: Weststvaat nr. 55. Advertentiën. Op den 17den Februari hopen onze geliefde Grootouders Jan Dulnker en Johanna Zwagerman, den dag hunner 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zy nog lang gespaard mogen blyven is de wensch van hunne liefhebbende Kleinkin deren Johanna Clasina Duinker. Albebtina Duinkeb. Ernstina Frederik a v. Pour. Albert v. Podr. Rotterdam, 3 Februari 1911. Geboren: Willem Pieter, Zoon van J. A. STREUTKER en D. STREUTKER-Sa af. Helder, 2 Februari 1911. Kijkjes uit mijn venster. Over de nieuwsgierigheid. jj, die vermeenen, dat wo hier wat ge woon zjjn, verkeeren in een schromelijke dwaling. Ja, ik vraag u of 't ernst is dat wy menBchen van beschaving mogen heeten, en durf zoo rry te zjjn om een deel van ons publiek voor mal te verklaren, wanneer het een goed uur lang 'n vreemdeling, een man nit het Oosten blyft volgen, aan wien na zestig minuten niet andere ie to zien dan Ondertrouwd Karei Smit en Eva Hellendoorn. Amsterdam, Nieuwcndjjk 12, Helder, Jan in 't Veltstr. 1 Huwelijksvoltrekking 16 Februari 1911 Februari 1911. Heden overleed, tot mijne diepe droefheid, na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten der Sterven den, myne geliefde Echtgenoote Hillegonde Smit, in den ouderdom van ruim 66 jaar. M. HEERES. Haarlem, 30 Januari 1911. Parklaan 41. Dankbetuiging. Voor de vele bewijzen van deelne ming, zoo van buiten als in deze ge meente, ons betoond by de ziekte en overlijden van myn geliefden Echtgenoot Willem de Bakker, betuigen wy onzen harteiyken dank. Wed. H. DE BAKKER-Kreuobr en Familie. Helder, 3 Februari 1911. op Zondag; 5 Februari a.s. t>q ERGLISH door een Engelschman (conversatie, corres. etc.) Prys fl.— per les, 1 persoon. fl.60 twee personen. Brieven franco onder motto „English" aan het Bureau van dit blad. TE HUUR aan groot Winkelhuis, Binnen haven nr. 4, met achteruitgang aan de Achter-Binnenhaven, waarin sinds jaren met succes een Bierhandel is gedreven. Ook zeer geschikt voor alle andere han delszaken. Te bevragenNieuwstraat 27. gemeente Helder. Dagelijks besohikbaar (ook des Zondags), de donkerbruine Hengst LODBWIJBL, (eenige draver). Vader: Fr. W. PaulIII (Geld.P. St. 22). Moeder: Rieka, (Geld. P. St. 45.) Dekgeld contant f 10.-. Na 3 maanden f 12.50. Standplaats: A. GRIN, nabij de Spoorbrug (Koegras). Het Bestuur, P. A. E. THIJSSEN, Voorzitter. D. SLEUTEL, Penningmeester. Te huur oen Winkelhuis met ruimen Kolder, zeer geschikt voor Groentenzaak of iets dergelijks, aan de Bin nenhaven 23. Te bevragen bij: H. F. THIEMAN, Spoorgracht nr. 36. Pakhuisruimte to huur aan den Dijkweg. Adres: Bureau van dit blad. TE HUUR wegens vertrek naar Indiö, de beide Heerenhuizon No. 62 en 63 Hoofdgracht, huurprijs f 300, ieder bevattende 6 kamers en keuken. Te bevragen byI. L. v. OS, Nieuw straat 27. Tevens een Heerenhuie aan de Kerkgracht No. 14, geheel restaureerd, met 8 kamers keuken en groote bergplaats, voor f 350 per jaar, direct te aanvaarden. Te huur een Woon- en Winkel huis met Pakhuis, Middenstraat 23 Te bevragenMiddenstraat 12. Te koop een Aakje met Bun, van 34 tot 38 voet lang, gebouwd n& 1900. Adres: P. KOOIJ Dz., Nieuwesluis, gem. Wieringerwaard. Te koop l jonge Kippen, (broed 1910). Adres: Rozenstraat 14. TE KOOP een Woon- en WinkelhuisL staande Keizerstraat en drie nieuw ge bouwde Burgerwoonhuizen. Adres A. VAN PELT, Weezenstraat 73. Te koop een VERDUNNING. Adres: Kanaalweg nr. 89. TE KOOP jonge Fozterrieps, zuiver ras, prima afstamming, zeven weken oud. Adres: C. KWAST, Wilhelminastraat 49. OCTANT bijna nieuw, ter overname aangeboden, voor zeer verminderden prys. Adres: Bureau van dit Blad, of Egelantiersgracht 18, Amsterdam. TE KOOP 61 aren 50 centiaren TUINGROND, aaneengelegen aan de De Ruijterstraat, gunstig voor ongeveer zestig perceelen bouwterrein. Adres: Langestraat 84. te SCHAGEN, op Donderdag 16 Febr. '11, des voormiddags II uur, op de Marktplaats te Schagen, vóór het Café van den Heer J. BOONTJES, c contant gold, van: behoord hebbende tot de Stalhouderij van het Hötel „Vredelust", voorheen C. BROERSMA, als: 1 zwart Merriepaard (10 jaar). 1 zwart Ruinpaard. 1 zwart Merriepaard, beiden gelyktands, zeer mak en geschikt voor alle doel einden. Voorts: 1 Lijkkoets met lange paardenkleeden, hoofdstellen en koppluimen. 1 Coupé met groen laken bekleed. 1 Havanna beiden goed onderhouden. 1 Utrechtsche Jachtwagen metColling- patent assen en zijportieren (merk Vet). 1 Tentwagen, zoo goed als nieuw. 1 Glazenwagen voor 6 personen met Colling-patent assen. 1 Bak wagen. 2 Tilbury's. Diverse Tuigen. 12 beste gezonde jonge Oonscbapen. Te zien één uur vóór den verkoop op de Markt. Dourw. VAN DER KAMP, Verrijkt Uw bloed met mijn Eiwit- ataal en overwint zoodoende Bloed armoede, Bleekzucht, alge meens Lieheemezwekte, Rugpijn, Gebrek een Eetlust, Loomheid, Bleeks Gelaats kleur, afgematheid, Hoofd pijnen en Voortdurende Ver moeidheid. BIJ gebruik bemerkt men spoedig, dat de krachten terugkeeren. maakt elk deel van het menschelyk lichaam krachtig. Schitterende voor beelden bevestigen het U. Goedkooper b(j gebruik dan eenig ander geneesmiddel. ass.-Apotheker, Kanaalweg nr. 147, tegenover de Molenbrug. Te TEXEL verkrijgbaar by: GEZ. PETERSEN (Den Buhg) en D. WUIS (Oosterend). 34. EENIG is onze Boter van 30, 35, 40 en 45 ct. per pond, doch onze 50-oonto Boter vervangt geheel de Natuur boter. Groote keuze in 6oud8Che, Leidsche, Edam mer, Frleeche en Zwitsersche Kaas. Aanbevelend M. S. BREMER. aders,g moeders en allen die de(zorg over kinderen hebben, moeten zich in acht nemen b(j verkoudheden. erst VENO's Hoestmiddel ia huis genomen ou ge aljt ge waarborgd. en gedurende den wtnter- o w alle "long- en borstaandoe- ^WRNIningen direct te hersteUen. Prjjj» 55 ct, 75 ct, en ft.50 p. flesch. Verkrijgbaar bn; H. DE BIE—Bibrstekbr, te Helder en voorts by de voornaamste drogisten ia Nederland.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2