1 Hoe men zyn plaats verliest. Tentoonstelling Vorderingen „Helders tiemengd Koor" I Soirée Amusante II Aan de Leden der Ked. Herr. Kerk. Derde Opvoering voor Kinderen van GOÜDSTERRETJE. Tweede Blad* NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 8 Februari. Gisteren is alhier aangekomen de generaal-majoor H. C. A. Neeteson, comman dant der 1ste divisie, en den luitenant-kolonel P. P. C. Collette, van den generalen staf, tot het b\jwonen van de tactische oefeningen op de kaart, met de officieren van het 2de bataljon 10de reg. infanterie. Bg het plaatselijk bestuur in den Helder der Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaat- sehappij, dat een som verzamelt om een kleine lijfrente te verzekeren aan DorisRijkers, den bekenden schipper der reddingboot, die medewerkte aan 40 reddingen en de redding van 500 mensohenlevens en nu zijn betrekking wegens ouderdom moet neerleggen, is inge komen voor dat doel een gift van H. M. de Koningin van f 100, van H. de Koningin- Moeder f 100 en van Z. K. H. den Prins der Nederlanden f 40. Er ontbreekt nog ongeveer f700 om het doel (een lijfrente van f 8 's weeks) te bereiken (N. R. Ct.) Kegelconcours. Op de banen van café iDe Pool" is het druk tegenwoordig met het concours. Het gaat er aangenaam toe en zeker menigeen zal aan gespoord worden om zich in het edele kegel spel te gaan oefenen. De commissie heeft dan ook wel algemeene medewerking. De korps- wedstrijden zyn nu afgeloopeD. Stand van den korpBwedstryden le prijs ,Aoht om de lange" met 325 2e prijs Hard gaat ie" mot 303 7 na3e prjjs •Poedelhaat" met 303 6 na. De vrije baan- en personeele-wedstrijden worden nog geregeld Maandags, Dinsdags en Zaterdags voortgezet, waar iedere kegelaar aan deel kan nemen, tot het bepaalde aantal kaarten weg is. Stand op heden. Vrije baan hoogste gooier 50. Personeele baanhoogste gooier 129. Deze wedstrijd gaat om prachtige medailles en een aantal zeer mooie kunstvoorwerpen. De banen zijn op genoemde avonden voor ieder te bezichtigen. De uitslag wordt later bekend gemaakt. Woensdag 1 Febr. ging voor een uit verkochte zaal voor de tweede keer «Goud sterretje." Aangemoedigd door dat succes, wordt het werk Zondagmiddag 2 uur voor de derde keer opgevoerd en dan speciaal voor kinderen tegen een zeer matigen prijs. (Zie de advertentie in dit blad). .Helders Gemengd Koor" geeft Zaterdag 11 Februari 1911, in «Casino" een Soirée Amusante. De Hagespeler8. Maandag a.s. zal in «Casino" een buiten gewone voorstelling worden gegevon door «de Hagespelers" onder leiding van Eduard Verkade! Dit gezelschap is hier evenals elders gaarne gezien en niet ten onrechte. De Hagespelers vormen werkelijk een zeer goed geheel, waarvan allen, onder de be kwame leiding van den heer Verkade, door groote beschaving uitmunten. De verzorging van iedere voorstelling is bij den heer Ver kade in goede handen en telkens weet bjj, als regisseur iets nieuws en behagelijks te vinden. Ook voor deze opvoering worden speciale decors meegebracht, welke naar ontwerp van den heer Verkade in eigen atoliers zijn uitgevoerd. Het stuk dat opge voerd zal worden «Men kan nooit weten", is een der meest populaire com6die's van den beroemden schrijver Bernard Shaw en is overal zeer gunstig, vooral wat spel be treft besohreven. Het gezelschap is hier overigens genoeg zaam bekend, zoodat verdere aanbeveling wel overbodig is. Ons staat een ware kunst avond te waohten! «Het Nieuws van den Dag" van 12 Deo. 1910 schrijft 't volgende .Je kunt het nooit weten, mijnheer 1" Verkade is aan het overwinnen van hoe danigheden, hem door de natuur gegeven, die het tooneelspelen bemoeilijken. Vriende lijk, gewoon en innemend sprak hij ook nu weer en was ook weer de vriendelijke heer onder allen, hy, de tandarts. Juffrouw Pine Beider beeldde de in systemen verstarde en boekenschryvende Mrs. Clandon in volkomen correctheid uit. Voor raisonneuse in de wieg gelegd! Grys als het voor te stellen karak ter is ook haar bevallig gedragen japon, waar de paarltint het doode aan ontneemt van het grauwe harer theorie. Meesterlijk heeft Hermann Schwab den vriend gespeeld en een navolgenswaard voorbeeld van welzeg- genskunBt gegeven. De heer Brouwer liet in zyn créatie duidelijk het karakter zien door Shaw bedoeld en bleef op de oogen- blikken van het aandoenlijke buiten het theatrale. Julius Brongers komt eerst aan het slot op als advocaat. Van het bal-masqné gehaald, is hy nog in maskerade-pak en ziet men het eerst den aangeplakten reusachtigen neus van hem. Naar vereischte zogt hy alles bommend en dof. De rol van den in be rusting eener blijmoedige filosofie levenden kellner werd in groote trekken verdienste lijk geteekend door den heer Alex Frank. Hy kan er nog veel aan verbeteren, door het aanbrengen van fijne toetsen. Juffr. Enny Vrede heeft als Gloria in spel met den heer Eduard Verkade als Valentine ,het duel der geslachten" te leve ren. Zy heeft een sympathiek jongensmeisjes- beeld te aanschouwen gegeven, was behage- Üjk van gebaar en in het khakie mooi en bevallig gekleed. Verkade's gave om met smaak te mon- teeren viel te waardeeren. .Men kan nooit weten" heeft veel succes J. H. Rössing. «De Telegraaf", 12 Doe. 't Is by Verkade een bijzonder goede voorstelling. Verkade zelf speelt losser en met meer vuur dan ik ooit van hem zag. Rienk Brouwer is Crampton, hard, ruw en gevoelig. Zonder overdrijving weet hy het tragische in de figuur naar voren te brengen en het publiek is op die weioige oogenblikken muisstil. Ze duren, helaas, wat heel kort. Geen ll/8 minuut kan Shaw ernstig zyn zonder grap pen. Hetty Beek is de mensebkundige kwa jongen Philip ze zag er voor een Engel- sche boy wat al te Madera-aohtig uit en Pine Beider, Schwak en Brongers zyn ver dienstelijk als mrs. Clandon, M'c. Comas en de advocaat Bohun. Het stuk had veel succes. Rarbarossa. Kamer van Koophandel. Dinsdagavond j 1. vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier ten Raadhuize. Nadat de heer M. A. Kolster als voor zitter de vergadering had geopend, w(jdt hy een woord van huldo aan den overleden voorzitter, den heer A. Klik, en herinnerde aan het vele goede, dat hy in die hoedanig heid had verricht. Hy zegt, dat hy wel moeilyk en waardig den heer Klik zal kunnen vervangen, maar dat het toch zyn streven zal zijn, werkzaam te wezen in het belang dezer gemeente, tot bloei van handel en nij verheid. Daarby rekent hy op de mede werking en vriendschap der leden. Daarna worden besproken, de'ingekomen stukken, betreffende de: 1. arbeids- en ziekteverzekering; 2. wyziging der arbeidswet; 8. wettelijke regeling der Naaml. Ven. nootschappen en enkele andere kleinere zaken, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Op een ingekomen verzoek van de firma J. Coltof en Zn., alhier, om pogingen aan te wenden, dat ten postkantore meerdere lo ketten worden opengesteld voor de uitbetaling van postwissels enz., wordt besloten, dat ter bevoegder plaatse daartoe de nocdige stappen zullen worden gedaan. Verder wordt besloten op de ingekomen missives van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, betreffende de ont worpen concepten tot wyziging der Schepen en Schipperswet te berichten, daarop geeno aanmerkingen gemaakt zijn geworden. De door den secretaris opgemaakte reke ning en verantwoording, dienst 1910, wordt daarna door de vergadering nagezien en ac- coord bevonden. Den secretaris wordt dank gezegd voor het gevoerde beheer. De agenda afgehandeld zjjnde, richt de voorzitter een woord van dank aan den af getreden secrotariB, den heer J. Fray, voor hetgeen hy gednrendo den tjjd van 12 jaren voor de Kamer heeft verricht. Met leedwezen ziet de Kamer hem heengaan, doch waar hier gegronde omstandigheden aanwezig zyn, moet zy dit heengaan billyken. Hy spreekt namens de Kamer den wensch uit, dat het den L .er Fray in zyn verder leven wel moge gaan. Als bljjk van waardeering biedt de voor zitter, uit naam der leden, den heer Fray een souvenir aan, hetwelk door hem, onder dankbetuiging wordt aanvaard. De hr. Fray herinnert aan de aangename samenwerking, welke hy steeds van de zyde der Kamer heeft ondervonden, hoopt, dat het don leden eveneens wel moge gaan en uit den wensch, dat zy nog langen tyd werkzaam moge zyn in hot belang van den handel en de ny verheid, speciaal voor deze gemeente De voorzitter richt daarna het woord tot den heer A. Kwant Jr., en zegt, dat het hem aangenaam is, hem als secretaris aan de vergadering voor te stellen, wenscht hem geluk met zyne benoeming, geeft de verze kering, dat hy op de welwillendheid der loden kan rekenen en hoopt, dat de administratie op dezelfde juiste wyzo als door zyn voor ganger zal worden gevoerd. Hierop betuigt de heer Kwant zyn dank voor den gelukwensch en voor het vertrouwen in hem geBleld en geeft de verzekering, dat het zyn streven zal zyn de administratie cor rect te beheeren. Daar de rondvraag niets oplevert, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. De 46 millioen en de kiaerechtstrijd. Gisteravond trad in Tivoli in openbare vergadering op de heer J. E. W. Duys, lid van de Tweede Kamer, met bovengenoemd onderwerp. Deze vergadering was uitge schreven door het plaatselyk Comité van Actie voor het volkspetitionnement voor Algemeen Kiesrecht. De opkomst van het publiek was zoo groot, dat er menschen terug gezonden moesten worden. De president, de heer Verstegen, opent de vergadering met een woord van dank voor de groote opkomst, herinnert er aan, dat we tegenwoordig onder Christelijke regiem worden geregeerd, Bpreekt met een enkel woord over de teleurstelling, ondorvonden in minister Talma met zyn bakkerswet, en vindt het een schande, dat by een tekort van f 12,/9 millioen, dit Ministerie het volk op het lijf valt met een wetsontwerp op de kustverde diging, dat 46!/a millioen gulden moet kosten. Na nog even gewezen to hebben op de kies- reehtaetie, welke de S. D. A. P. hier te lande op touw heeft gezet, geeft hy het woord aan den spreker. De voorzitter, zoo begint deze, heeft reeds medegedeeld, dat behalve de gewone jaar- lyksche uitgaven nog 461/, millioen gulden zullen gevraagd worden voor militaire uit gaven. Door een beroep te doen op de logica, zal ik trachten aan te toonen, dat deze uitgave uiet gerechtvaardigd is. Toen minister Kolkman in 1908 de portefeuille aanvaardde vond hy een te kort van f 81/, millioen; in 1909 was er een te kort van 5 millioen; in 1910 bedroeg dit te kort 12 millioen en thans in 1911 was dit te kort 18 millioen. Op verkiezingsvergaderingen roept men: (kiest niet die geldverspillende socialisten, maar kiest ons". En inderdaad, ze zyn zuinig. Ze geven voor de arbeiders niets uit, maar wel voor eigen klaasegenooten. Is er voor de kapitalisten geld noodig, dan grabbelt men maar in de gouden tientjes. Wanneer er al geen cent is voor den werk man, dan is er toch altyd geld te vinden voor allerlei andere doeleinden. Zoo byvoor- beeld f 600.000 voor de paarden van prins Hendrik op het Loo; voor de Koningin een half millioen voor verbouwing van het Paleis, voor do Koningin, die 6 ton traktement heeft, plus 8 ton uit de kroondomeinen, plus f 50 000 voor onderhoud der paleizen. Bovendien heeft onze Koningin nog een zeer ruim in komen uit particuliere middelen. Toch is er voor sociale hervormingen geen geld. De vorige keer heb ik over den Mi nister van Koloniën gesproken, den anti revolutionair, die zioh zelf voordraagt voor dat ambt. En die buiten zyn vrye overtocht, nog f 80.000 ontving voor zakgeld. Daar is geld voor; niet voor arbeidersbelangen. De kamerleden zyn dit jaar overstroomd met aller lei adressen van ambtenaren en militairen om loonsverhooging in verband met de dure tyden. Minister Heemskerk ontkent die duurte, maar schryft het te kort in het arbeidersbudget hieraan toe, dat de behoefteu grooter worden. Iedereen rjjdt tegenwoordig op een fiets. De waterstaatsbeambten, die 364 gulden per jaar hebben, krygen een reuzenverhooging, na jaren vragens, van i 25 per jaar. Voor kazernes worden andere bedragen uitgetrokken. Voor een kazerne in Apeldoorn f 251.000; voor eenige nmrechaussée-kazernes f 36.000 per stuk. Toch is er voor de arbei ders geen geld. Wel om de salarissen van de officieren te verbeteren. Ja, zal men zeggen, maar er is toch een motie van Duymaer van Twist gekomen, die deze verhooging heeft verhinderd. Dat was echter niet om te be zuinigen, maar om er nog wat op te leggen voor de pensioneering. Die Dnymaer'sche motie was een duivelsche motie. Behalve do f 600.000 voor de loonsverhooging, wilde hjj I er nog een paar millioentjes bygeven. Zelfs I de Offleieren-Vereeniging was dit te machtig. Want zelfs de otfioieren vereenigen zioh om hun vakbelangen te behartigen. Zy mogen nog zoo sputteren tegen den Bond van Min der Marinepersoneel, of tegen de Onderoffi ciers vereeniging «Ons Belang', ookzy voeren vakactie en 't zal niet zoo lang meer duren, of zy sluiten zich aan by 't Nederlands Vak verbond en men zal er nog getuige van zijn, dat de een of andere Schout-by-Nacht met een Kiesrechtbanier op 't meetingterrein rond loopt. Nu, die H.H. officieren, vergaderd in hun Bond te Leeuwarden, zeggen zelf dat het, in verband met 's lands financiën, alsnog beter is de pensioenregeling te laten rusten. Ge hoort het. Omdat de financiën het niet toelaten, adviseeren de officieren zelf, dit vooralsnog te laten rusten. Is het dan geer. schandaal, dat de Tweedo Kamermeerderheid een Minister naar huis stuurt, en aan die stem gehoor geeft en een motie aanneemt met het duidelyk vooropgestelde doel, tegelijk met de loonsverhooging ook nog een hooger pensioen in de wacht te sleepen. En als men dan de toelichting van die motie leest, komt maar al te duidelyk het klassekarakter der tegenwoordige regeering uit. Want wat staat er in die toelichting? Als de Minister nu niet meteen de officierspensioneering regelt, tege lyk met de loonsverhooging, dan zal bij dit toch later afzonderlijk moeten doen. Maar begryp wel, dat dan de onderofficieren ook om hooger pensioen zullen aankloppen en dan zal het nog duurder worden. Zoo geeft dat christelyke kamerlid togolyk ook die categorie van landsverdedigers nog een trap. Een ander staaltje van bezuiniging, als het den minderen man geldt. Aan de Munt, een Rijksinstelling, waren 22 arbeiders tijdelijk werkzaam. Dat wil zeggen: ze werden op guiepige manier vastgehouden als tydelyk, als los, maar er waron er, die reeds 35 jaar als zoodanig werkzaam waren. Ministen Kolk man wilde die 22 man, omdat ze maar tyde lyk waren, zoo maar aan den dyk zetten, zonder pensioen en dat midden in den winter. Daar waren menschen by van over de 60 jaar, die natuurlek in de burgermaatschappij geen betrekking meer krygen. Dit had gebeurd onder een Christelijk Ministerie, als Hels- dingen, de socialist, niet pootig daartegen was opgekomen. Stjjging vau de pryzen der levensmiddelen wordt ontkend, maar aan de Commissarissen der Koningin, die reeds f 7000 per jaar ver dienen, wil men ieder f 1000 per jaar meer geven. Waarom? Omdat de levensmiddelen zoo zyn gestegen. Van een gezant, een consul te Buenos Ayres wil men zyn salaris tot f 12.000 ver- hoogen, omdat de levensmiddelen zoo duur zyn. Zoo ziet men aan de eene zyde do zuinig heid betrachten aan de andore kant verkwisting. Vraagt men om verbetering voor hen, die 't het hardst noodig hebben, dan kyken de heeren als uilen in doodsnood, maar als er geld gevraagd wordt voor 't militairisme bijvoorbeeld, dan zyn ze altyd scheutig. Als een tastbaar bewys en als om de kroon op 't werk te zetten, komt men daar nu weer aan met bet kustverdedigings- ontwerp van f 461/, millioen. Het is ook nog niet genoeg, dat men telken jare 1 76 milioen in den pot van het militairisme wegsmyt. Vyf en zeventig milioen. Vyftig millioen rechtstreeks voor Oorlog en Marine, plus 25 millioen rente voor leeningen, die ten behoeve van t miiitairisme zijn gesloten. By deze kwestie staat spreker na geruimen tyd stil. Berekent, dat in de laatste 25 jaar f 1200 millioen guldeu aan den God van den oorlog is geofferd. En wat hebben we daarvoor ontvangen? Vriend en vijand zijn 't er hartroerend over eens en steken dit onder geen stoelen en banken, verkondigen 't openlijk, in woord en geschrift, tot zelfs in de regeeringslichamen toe, dat het een desolate boel ie. Het leger noch de vloot zyn voor hun taak berekend en zullen dit ook niet zyn, al werd het laatste ontwerp tot wet verheven. Bovendien geeft het tot allerlei, zoo natio nale als internationale verwikkeliugen aan leiding. Dit wordt in den breede met tal van gegevens aangetoont en spreker komt tot de conclusie dat het een misdaad is, begaan aan de arbeidende klasse, om met dit wets ontwerp voor den dag te komen. Thans wordt een kleine pauze gehouden, waarin de onlangs opgerichte Mannenzang- vereeniging Kunst aan 't Volk', onder directie van den heer Joh. Brands, debuteert met 't ten gehoore brengen van een paar strijdliederen, die aandachtig worden aange hoord en mot applaus worden beloond. De spreker wekt de hoorders op, ook deze pro paganda te versterken door toe te treden als lid der zangvereeniging. Na de pauze houdt de spreker nog een uitvoerige, zeer geestdriftige, principiëele uiteenzetting van de gronden, van de grond beginselen der socialistische wetensohapzet uiteen, hoe de verschillende maatschappij- vormingen wisselen en veranderen; hoe de geestesrichtingen met de stoffelijke verande ringen zich wijzigen; hoe uit 't feodale tijd perk der middeleeuwen het gildewezen, uit dit de kapitalistische productiewijze is gegroeid en hoe thans uit dit laatste de socialistische voortbrengingswijze bezig is te ontwikkelen. Hy eindigt zyn boeiende, meermalen door gelach en applaus onderbroken rede meteen hartstoohteljjke oproep aan alle werkers om door de verovering van algemeen kiesrecht zich de macht te verschaffen, die ze noodig hebben om de plaats in de maatschappij in te nemeD, waarop ze, krachtens hun arbeid, recht hebben. Daar niemand wenscht gebruikt te maken van de gelegenheid tot debat, sluit de Voor zitter ouder dankzegging aan den spreker, de vergadering. In vrouwenkleeren. In het logement van den heer Schar- wilchter, Warmoesstr. 79, te Amsterdam, stapte gistermiddag omstreeks vier uur een jonge vrouw af, die blootshoofds per rijtuig geko men was en voor een week pension vooruit betaalde. Het viel den hotelhouder op, dat dc vrouw iets zonderlings over zich had en hy vond het geraden de politie van het bureau Warmoesstraat te waarschuwen. Een inspecteur en kreeg den indruk, meteen verkleeden man te doen te hebben. De «vrouw" werd meegenomen naar het politie bureau en het daar ingestelde onderzoek bracht aan het licht, dat men inderdaad met een man, van omstreeks 30-jarigen leeftyd, to doen had. Het weelderige kapsel bleek een pruik te zyn en ook op andere wjjze had de man getracht zich het voorkomen varv een vrouw te geven. De aangehoudene gaf op een Duitsoher te zijn, ofschoon zyn tongval eer den Vlaming verried. Rechercheurs brachten den zonderlingen vreemdeling naar het hoofdbureau, waarheen ook zyn kofiers gebracht werden. Deze bleken ▼ol nieuwe dameskleedingstukken te zyn. Vermoedelijk beeft men hier te doen met een trouwens meer voorkomend geval van voorkeur voor vrouwenkleeren. Kwartjesvinders. De kwartjesvinders zyn Woensdagavond weer eens bezig geweest. In den laatsten trein van Rotterdam naar Amsterdam dreigden zjj het publiek met een revolver, indien mon niet wenschte mede te spelen. Het station den Haag werd telegrafisch hiervan op de hoogte gesteld, on toen de trein daar was aangekomen, werden er maat regelen genomen om de kwartjesvinders in verschillende coupé's te doen plaats nemen, waartegen zjj zich zoo heftig verzetten, dat dat zjj door het stationspersoneel met behulp vau politie on militairen uit de trein werden verwyderd zjj moesten het perron verlaten, waarbjj zjj gevoelige duwen opliepen. Zjj sche nen met hun vjjven te zjjn; op drie van hen, die werden verwyderd, werd geen revolver gevonden. Paul Singer. f Berlyn, 31 Januari 1911. Heden Dinsdag middag om 12 uur 45 overleed Paul Singer, sociaal-democratisch lid van den Rijksdag en den Berljjnschen gemeenteraad. Singer was voorzitter vau byna alle kongressen der Sociaaldemokratische Partij en een harer meest geliefde leiders. Hy bereikte den leef tyd van 67 jaren. De dynamiet ontploffing te New-York. Berlyn, 2 Februari. De middagbladen be vatten de telegrammen der Londensche bla den over de dynamietontploffing te New-York. Het getal dooden wordt tusschen 25 en 50 geschat en tegen de duizend personen zyn min of moer zwaar gewond. Vau de boot, waarin het dynamiet geladen werd, werd geen splinter meer gevonden, en evenmin iets van do elf menschen, die erop werkten. Aan den kaaimuur zaten 14 bootwerkers hun boterham te eten, de kade werd vernield, en men heeft slechts twee Ijjken gevonden. In New Jersey wordt de aangerichte sohade op 1 millioen dollars geschat. De ontplofffing werkte als een aardbeving, en men geloofde in den omtrek door een ramp als die van San Francisco getroffen te worden. In de haven ontstond een wilde paniek. Bootwerkers lieten hun werk, matrozen en stokers hun schepen in den steek en gingen op de vlucht. Ook van de opzichters en scheepsofficieren bleef niemand op zjjn post, want op de kade lag nog veertig ton dyna miet. Het is voor de deskundigen een raad sel, dat dit niet ontploft is. In een kring van vele kilometers oefende de ontploffing hare werking uit. Het ge schiedde juist in de uren, dat het 't drukst is in de straten van New York. De bnizen schuddon, en de vensters werden ingedrukt. In do torenhuizen geloofde men, dat alles ineenstortte. In de straten viel een regen neer van brokken muur en glasscherven. Er ontstond een krankzinnige verwarring. De stoomfluiten van honderden schepen en booten begonnen te gillen. Ook in de straten was het een helsch spektakel van geschreeuw en daartusschen door klonk onafgebroken het gebel van de tram om de menschen, die hun hoofd kwjji waren, to waarschuwen. Allen Bnelden in de richting van de rivier om het verderf in de stad, die naar men meende inviel, te ontgaan. Het was hoog tjjd, toen de rust terugkeerde, nadat de oor zaak van den schok bekend was geworden. Het oude Newyorksche raadhuis scbjjnt door de ontploffing in zyn'grondvesten ge schokt te zjjn, de muren vertoonen groote scheuren. Hetzelfde wordt van vele oude gebouwen gezegd, maar de torenhuizen heb ben, dank zjj hun stalen geraamte, den schok goed doorstaan. Laatste berichten. Tegen den besohadiger van de Nacht wacht, de gewezen korporaal-schoenmaker S., werd heden door' de Arrond.-Rechtbank te Amsterdam 2 jaar gevangenisstraf geëischt. De beklaagde was niet verschenen. Op Billiton, in Oost-Indië, is een koelie- oproer uitgebroken. Een halve compagnie infanterie is van Batavia, per Gouvernements- stoomer daarheen vertrokken. Marktberichten Schagen, 2 Februari. 8 Geldokouien(magere)f 140.af 185.— 49 Geldekoeien (vettef 180.k f 290.— 15 Kalfkoeien f170.- k f260.-. 20 Nuchtere Kalveren f12.— a f24. 190 Overhouden f 18.— k f 24.50. 85 Varkens (vette) f 0.47 4 f 0.50 p. K.G. 60 Biggen f 8.k f 14. 50 Konijnen f0.70 k f 1.25. 100 Kippen f 0.70 k i 1.60. 850 K.G. Boter f 1.45 ft fl.56 per K.G. 100 K.G. Kaas f0.50 k f0.60 per K.G. 1500 Kipeieren f 4.50 k f 5.por 100. 100 Eendeieren f 4.50. 8516 Wintereoncert van het Stafmuziekkorps der Kon. Marine, op Donderdag 9 Febr. 1911, van 810 uur. Programma Populaire. 1. Liebeskonkurrenz. Mnrsch. O. Jarno. 2. Ouverture »Haydée"A. Auber. 3. Was mir so g'fallen hst in Wien. Walzer a/d Operette >Das Musikantenmadel". O. Jamo. 4 Nach berühmten Mustem- llumoreake über das Volkslied. Kommt sin Vogel geflogen. Ernst Scherx. Pauze. 5. Ouverture tOrpheus i. d. Unterwelt Offenbach. 6. Yip-I-Addy-l-Ay. Valse. A. Bosc. 7. Eiae vergnügte Negcrbocbzeit R. Vollstedt. Humoristische Cakewalk. 8. Humoristische Fantasie über-Kutschke Polka. J. Stasny. Burgelijke Stand v. Helder Van 31 Jan. tot 2 Febr. ONDERTROUWD: K. Smit en E. Hellendoorn. GETROUWD: H. Rozeboom en P. J. Zwijnen- burg. C Hoogvorst en M. Metselaar. BEVALLEN: M. S. de Jong geb. Romyn, d. H. G. W. H. de Loenen geb. Appel, d. G. van Zwanenburg geb. van Esseveld, z. D. de Winter geb. Verschoor, z. OVERLEDENR. Wijn, 76 jaar, J. A. de Jong, 3 weken, C. v. 4. Vlis, 4 mnd. Viescherijberichten. Nieuwediep, 1 Februari. Aangebracht door gar- nalcnvisschers 30 mand schar f 1,50 a f 2 per mand, 4 mand kleine schol f 4 per mand. '2 Februari. 1 korder met 4 mand kleine schol f 3,50 a f 4 per mand, 2 mand schar f 2,60 per maod, 1 tarbotje voor f 7,55, 2 stuks lev. kabel jauw f 5,25 per stuk. Van garualenvisschers 30 mand schar f 1,75 a f 2,25 per mand. 3 Februari, v.m. 8 uur. Van garnalcnvissche» 40 mand schar 1 1,50 a f 2 per mand, 6 mand kleins schel f 8,50 a f 4 per maud. Stoomvaartberichten. Stoom va a rt-Ma atsoh a p pi j-Nrde rl a nd. Bali, thuisreis, is 1 Febr. Kaap SL Vincent gepass. Bsnda arriv. 2 Febr. van Java te Amsterdam. Billiton, thuisreis, vertrok 2 Febr. van Perim. Floris arriv. 2 Febr. van A'dam te Hamburg. Madura, uitreis, arriv. 2 Febr. te Port-Said. Rotterdamsche Llotd. Wilis, thuisreis, passeerde 2 Febr. Ouessant. Koninklijke Holi.andsche Lloyd. Kernland, uitreis, arriv. 1 Febr. te Montevideo. Frisia, uitreis, vertrok 31 Jan. van Santos. Zeelandia, uitreis, vertrok 2 Febr. van Dover. Kon. Wkst-Indiscbe Maildienst. Prins der Nederlanden, van West-Indië n. A'dam, vertrok 2 Febr. van Havre. Marine en Leger. Overplaatsing. Op 1 Febr. 1911. van: op: Machinist O. v. Noortwyk, Schorpioen R.CIncsz. onder intrekking plaats, a.b. Gelder), id. J. Terpstra, R. Claesz Gelderl. Sergt.-bottel D. Oudshoorn, Friesland W.s W.o. id. J. v. Overbeek, Bellona Gelderl. id. S. Schoenmaker, Vulkaan Bellona, id. B. Rijskamp, W.s. A.d, Vulkaan. Met ontslag. Marin. 2e kl. A. Lint 6 Febr. 1911. id. P. Vermeulen 24 i Matroos lekl.J. J. v. d. Berg 1 Maart s Stoker oliem. L. J. v. Vessem Is Marin. 2e kl. D. de Wit 1 De miliciens, behoorende tot de le ploeg van het bljjvend gedeelte der lichting 1910, van het 2e bataljon 10e reg. inlanteric, zijn gisteren in het genot gesteld van groot verlof. Ingezonden Mededeelingen 20 cent per regel. Een zieke bediende is byna zeker zyn plaats le verliezen. Bedenkt daarby dat terwijl liy ziek is, de bediende zijn inkomsten ziet verdwnnen en dat hij weldra geen geld meer zal hebben om zich te verzorgen. Men zal toegeven dat dit een treurig vooruitzicht is. Overweegt dut, en over weegt ook het voorbeeld dat ons geleverd is door den heer A. J. Bentvelzen, 111, Haarlemmer Hout tuinen, Amsterdam: Gedurende drie jaren,schryft hy, i9 mjjn gezond heid steeds achteruit gegaan. Van sterk en J stevig, zoo als ik was, ben ik nietig ge worden. Ik heb aan een groote algemeene zwakte geleden en aan steken in de zyde, die heviger werden naar mate ik mij in spande Ik heb ook aan zenuwuitputling geleden. Ik was be diende op een groot kantoor en ik ben ver zorgd, maar daar ik niet beter werd heeft men my ten slotte tnyn ontslag gegeven. Het liep my dus wel tegen en ik was altijd even ziek. Ik was er toe gekomen my voor niet meer te weten wat te doen of wat te ondernemen en alles don- geheel reddeloos te houden, niet r ker in te zien. Maar toen hebben vrienden my geraden de Pink Pillen te nemen. Ik bad in de couranten veel lofredenen over de Pink Pillen gelezen. Ik heb ze genomen en ik moet tot eer van de waarheid zeggen dnt alleen die Pink Pillen ray goed hebben gedaan en dat ik, van den dag af dat ik ze genomen heb my beter heb gevoeld. Nu gevoel ik my al sedert meerdere maanden geheel en al goed en geheel en al op mjjn gemak." Men moet niet wachten met zich te verzorgen tot men zijn plaats verloren heeft Men moet zich verzorgen tijdens men werkt. De behandeling met de Pink Pillen, die krachten, eetlust en een goede spijsvertering geeft, is uitmuntend voor dat doel De behandeling maakt geen enkele verandering in de gewoonten noodig. Zij bestaat in het nemen van drie Pillen per dag, één na iederen maaltijd. Niets is eenvoudiger. Dit is een raad voor hen die ljjden aan bloedarmoede, san algemeene zwakte, aan maagpijnen, aan iedere ziekte die slapte van bloed of zwakte der zenuwen tot oorsprong heeft. Prijs 11.75 de doos f9.— per 6 dooien. Verkrijgbaar bij: Generaal-depdt der Pink Pillen 41 Eeghenlaan 22 te Amsterdam; voor Helderen omstreken bij: DE KOK, Middenstraat, H. DE ÜlE-Biersteker, Keizerstraat 93; te Schagen by J. ROTGANS; te den Borg (Texel) by T. BUIS en ver der bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Advertentiën. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer R. Wijn, rustend H. d. S., Weduwnaar van G. Kossen, in den ouderdom van ruim 76 jaar. Helder, 1 Februari 1911. A. WIJN. A. WIJN. Wed. H. WIJN-Kuipkr. G. WIJN. De ter aarde-bestelling zal plaats hebben Zaterdag 4 Februari, des namiddags om half één. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer A. Bouma 6z„ betuigen wy onzen hartelijker) dank. Uit aller naam: J. S. A. KROON. 3 Februari 1911. Dankbetuiging. Ondergeteekende, Wed. E. OUTENA AR betuigt haar oprechten dank aan de N.V. Maatschappij „Beider Belang" en aan den beer W. HEILIG, Hoofdvertegen woordiger te IJmuiden, voor de coulante behandeling ondervonden by 't overlijden van haar echtgenoot, houder van polis nu. 6682, inzake gratis uitkeering van f100.-. Achtend, Wed. E. OUTENA AR, Enschedéstraat 6, IJmuiden. By myn vertrek naar Noord-Amerika roep ik aan Familie, Vrienden en Bekenden een hartelijk vaarwel en tot wedarziens toe. JAN SCHEKKERMAN. s.s. „Potsdam", i. c. Jan Driessen, Hartington. U. S. N. ANebrasca. Ambachtsschool te Helder. van door de LEERLINGEN vervaardigde Werkstukken en Te.k.nlng.n op Zondag 5 Februari as., des middags van ll/s-4 uur. T0EGAN6 VRIJ. HET BESTUUR. T entoonstelling. Zaterdagavond half aoht OPENING DER TENTOONSTELLING, met Vastenavond-vermakelijkheden, in bet Bondsgebouw, Molangracht. Zondag- en Maandagmiddag vanaf vier uur geopend's avonds 10 uur sluiting. Komt allen raden naar het aantal Poia Varts. Het Dames Comité. tan laata van bat Burgerlijk Armbestuur ta Halder. Het Burgerlijk Armbestuur te Helder verzoekt belanghebbenden hunne vor deringen, ten laste van genoemd Arm bestuur over het dienstjaar 1910, zoo spoedig mogelijk doch uiter lijk op I Maart 1911 in te leveren. Het Armbestuur voornoemd J. DU1NKER, Voorzitter. J. FRAIJ, Secretaris. Hedenavond 8 uur repetitie in het lokaal „Tivoli". Trouwe opkomst gewenecht. HET BESTUUR. op Zaterdag II Febr. 1911 in Casino". Aanvang 'e avonds tan 8 uur. HET BESTUUR. V DirecteurJOH. BRANDS. Evangelisatie-lokaal In de Palmstraat. Zondag voorm. 10 uur en 'e avonde 6uur Da. T. DOEVENOANS, Ned. Herv. Predikant te Amsterdam. Onderwerp '8avonds: „HET LAATSTE OORDEEL". Voorm. 10 uur KINDERKERK in de School met den Bybel. Woensdag 1 Febr. ging voor een uit verkochte zaal voor de tweede maal „Goudsterretje". Aangemoedigd door dit succes Zondagmiddag 2 uur, in „Tivoli", Sprookje io vier bedrijven van Mevr. HOPMAN-KWAST. Muziek van JAC. BONSET. Kabouter-, heksendans, heksenwals, ballet: P. v. TWIST. Kaarten te verkrijgen by den Direc teur, Parallelweg 56, en aan „Tivoli". Gemeente-Reiniging. By de Gemeente-Reiniging te Helder kunnen geplaatst worden 2 Jongens, niet beneden den 14 jarigen leeityd, op een loon van aanvankelijk f 3.60 per week. Schriftelijke aanmelding by den Op zichter der Gemeente-Reiniging vóór II Februari a.s. GEVRAAGD aan zindelijke Dienstbode, loon f 2.50 per week, van goede getuigen voorzien. - AdresJan in 't Veldstr. 55. Gevraagd tegen 15 Maart eene natte Dienstbode, goed kunnende koken en van g. g. v. Adres: Boekhandel SPRUIT. Door onvoorziene omstandigheden ter stond gevraagd een flinke Nood hulp, P. G., liefst voor dag en nacht ol voor den dag alleen. Adres: Diaconiehuis, Oostslootstraat. Maiaje gevraagd, voor halvedageu, leeftyd circa 16 jaar. Adres: Hoofdgracht 53. Net Persoon gevraagd vooi werk, bekend met boekhouden. Br. fr. onder No. 92 aan DUINKER's Adv.-bureau Spoorstraat. GEVRAAGD aan natte Jongen. Adree: Rijwielhandel, Keizerstraat 19. Een natte LOOPJONGEN gevraagd. Adres: Boekhandel P. SPRUIT.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 5