„Bnrprtói Har»ii". Buitengewone Uitvoering „VIRTUS NOBILITAT". Hnofdelijke Omslag. „Halleluja". Koningstraat 66, Advertentiën. 'DE SCHEIDING, Holde aan het lid DORDS RIJKERS, TooneelvereeDiging „JONG HOLLAND", Tooneeluitvoering op Maandag 13 Maart a.sin „Gasiao", „Door Eendracht Sterk". Theosofische Vereeniging Openbare Vergadering de Heer J. H, KENGKN, y&d Utrecht. DANSSCHOOL. VEBHDISD naar Mej. M. FILLEKES. Verkooplokaal. een fijn gevorkte gouden BROCHE. Marine an Lager. Blijkens by het departement van marine ont vangen bericht is Hr. Ma. pantserschip »De Zeven Provinciën", onder bevel van den kapitein ter zee P. Bauduin, '25 dezer te Tandjong-Priok aangekomen. Blijkens bjj het departement van marine ont vangen bericht is Hr. Ms. pantserschip «Heems- kerck", onder bevel van den kapitein ter zee O, L. Goedhart, 23 dezer te Las Palmas aangekomen. Bij beschikking van den minister van marine xyn de navolgende plaatsingen gelast: met 1 Maart: luitenant ter zee der 1ste klasse C. Kruys belast met het bevel over Hr. Ms. «Dolfijn"; luitenant ter zee 2de klasse R. H. Haantjens en officier van gezondheid 2de klasse J. J. Louwerse, geplaatst aan boord Hr. Ms. «Dolfijn"; met 0 Maart: luitenants ter zee 2de klasse W. L. C. Brunings geplaatst ann boord Hr. Ms. «Zeehond" en H. Vreeden berg geplaatst aan boord Hr. Ms. «Dolfijn". By beschikk. van den Min. van Marine is de kap. luit t. z. J. J. Rambonnet, tijdelijk werkz. in de dir. der marine te Amsterdam, met 1 Maart a.s. op non-activiteit gesteld. Schipper Bootsman id. Sergt.-stoker Bevordering op 1 Maart 1911. C. v. d. Poll C. v. Leeuwen C. F. Kroes R. P. Dekker IJ. Suzenaar Sergt. d. maria. S. v. d. Hoek Kwartiermeest. B. H. Schoo id. A. J. Lagaay Korp.-konstabel H. B. Reuvers id. W.J.Hulpusch Matroos 3e kL S.H.F.Itondel Matroos le kL C. C. v. Dort Matr.-ziek.v.pl. A. B. v. Beek Matroos 2e kl. W. Post id. J. A Proost KorpL-schrijver C. F. Amsterdam sergt.-schrijv. tot opperechinper id. Schipper id. stoker-majoor serg.-muj. mar. bootsman id. sergL-konstsb. id. matr.-bottel. id. korp.-ziek.v.pl. i matr.-ziek.v.pl, id. Marinier le kl. J. Otten korp.-schrijv. id. matr.-schrijv. id. matr.-hofm. sergt.-kok id. id. P. L. v. Deursen id. G. Landman korp. d. marin. Overplaatsing. Op 6 Maart 1911. Sergt d. marin. P. A. Kunkeler, id. P. C. Schorey, SergL-maj. mar, C. W- Booms, Op 24 Februari 1911. Sergt-bottelier B. Ryskamp, Op 1 Maart 1911. Schipper R. P. Dekker, van: op: V. Galen. K. InsÜt. Afd. R.d. V. Galen. K.Instit. Afd.W.o. van: op: i tijdelijk vanop Gelderl. W.s.W.o, By het 4e Reg. VesL-Art. alhier, zyn na afge legd examen, aangesteld tot sergeant: de milicien- sergeanten.- Engelbrccht, de Kok, Sparenburg, van Straalen en Zander; idem de korporaals: Corpo- raal, Neyts, van Poeteren en Vink. Tot milic.->ergt, de railic.-korporanls: Bos, de Jong, Kaper, van Kerkhoven, Kooij, Korteweg, Overweel, Post, Schirris, Stoop en de Zwart. De korporaal J. Duinker van de 2e compagnie korps torpediaten alhier, is overgeplaatst bij de le compagnie van dat korps te Brielle. en wetens een hatelijkheid bedoeld. Waar hy zoo angstvallig die verslagen nagaat, daar moet het hem bekend zijn, dat alleen van concerten, enz. in die en ook in andere kerken, op ontvangen uitnoodiging, verslag werd gegeven, evenals dit sinds jaren van de concerten en uitvoeringen, die in de Nieuwe Kerk worden gegeven, ge regeld geschiedt. $£De „getronwe lezer* zegt verder aan het slot van zijn stukje: .En nu wilde ik Uwe Redactie vragen: krijgt de plaatselijke pers voor lezingen van Protest.bond, Evang. Maatsch. en andere een uitnoodiging? Zoo neen, dan heeft mijn protest geen doel'. De bedoeling om ons te benadoelen, komt hierdoor des te meer aan het lieht. Had hij die vraag vooraf gedaan, óf aan ons óf aan de Redactie v. h. Predikbeurtenblad, dan had hü kunnen vernemen, dat ons geen uit noodiging voor de lezing van Prof. Groene- wegen was gezonden en dan had zyn ver- oordeeling volgens zijn eigen conclusie ook ongeschreven moeten blijven. De Re dactie v. h. Predikbeurtenblad vergeet in haar antwoord ook hierop bevestigend te antwoorden. Zij weet dat aan ons geen uitnoodiging tot het bijwonen van deze .lezing' was toegezonden. Zij weet ook, dat wij voor de politieke lezing van Prof. Eerd- mana (onlangs in de Nieuwe Kerk gehouden) voor eiken avond een uitnoodiging ontvin gen en dat wy, voor zoover onze beperkte ruimte dat toeliet, daarvan een behoorlijk verslag hebben gegeven. Toch willen wy ons niet verbinden om van elk onderwerp, dat men in de kerken behandelt, een verslag te geven, al ontvangen wy daarvoor ook oen uitnoodiging. Waar zou het heen moeten, wanneer wy van alle niet gewone godsdienstoefeningen, le- zingon, enz. in de kerken gehouden, een verslag moesten geven? Ter wille van de onpartijdigheid zouden wy dan toch zeker van de lezingen en voordrachten, gehouden in de kerken van elke gezindte, melding moeten maken! De partybladen zyn daarvoor aangewe zen; in dit geval is het Predikbeurtenblad het orgaan, waarin van de belangrijke zaken, die in de Herv. Kerk behandeld worden, verslagen bohooren te worden opgenomen. Zoolang de Redactie van dat orgaan zelf in gebreke bleef behoorlijk verslag te geven van de gehouden lezingen, daar past het haar niet ons daarvan een verwijt te maken. Ook de (Bargerkring Harmonie" zal ter eere van Dorus Rykers een voorstelling geven op 9 Maart, in Tivoli. .Harmonie" heeft een goeden naam, en de opvoering van het mooie drama «Een scheiding" is dan ook in goede handen. Het sfuk ,Van Renown tot Elfriede", een declamatie met zang, is door den heer J. Klik aardig in elkaar gezet en zal zyn doel niet missen. Zie verder de advertentie ii dit nummer. Stoomvaart berichten. STOOXVAABT-MaATSCHArPU-NEDERLAND. Bands vertrok 25 Febr. van A'dara naar Java. Grotius. thuisreis, vertr. 25 Febr. v. 8ingapore. K. W. li, thuisreis, arriv. 26 Febr. te Suez. Lombok, uitreis, vertrok 25 Febr. van Tanger, Madura arriv. 26 Febr. van A'dara te Sabang. Nias vertrok 26 Febr. van A'dam n. Hamburg. Oranje, uitreis, is 25 Febr. Perim gepasseerd. Vondel arriv. 27 Febr. van Batavia te A'dam. Celebes, uitreis, paseeerde 25 Febr. Malta. Pr. Juliana arriv. 26 Febr. v. A'dam te Batavia. Rembrandt, uitreis, vertr. 27 dezer v. Algiers. Rottkbdamscbe Lloyd. Sindoro, uitreis, pass. 25 Febr. Kaap del Armi. Rindjani, thuisreis, vertr. 25 Febr. v. Marseille. Gorontalo arriv. 26 Febr. van Java te R'dam. Kawi, uitreis, vertrok 26 Febr. van Colombo. Malsng arriv. 27 Febr. van Java te R'dam. Medan, thuisreis, arriv. 26 Febr. te Suez. Menado, uitreis, vertrok 26 Febr. van Suez. Solo, thuisreis, is 26 Febr. Point de Galle gepass. Walcheren arm. 24 Febr. v. R'dam te Batavia. Wilis, uitreis, arriv. 26 Febr. te Southampton. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Amstulland, thuisreis, is 26 Febr. Ouessant gepass. Hollandia, uitreis, vertr. 26 Febr. van Vigo. Rijnland, uitreis, vertrok 26 Febr. v. Las Palmas. Zoelandia arriv. 24 Febr. v. A'dam te Buenos-Ayres. Kon. Wkst-Indisobe Maildienst. Pr. W. IV, thuisreis, is 23 Febr, St. Michaels gepass. Pr. W. III vertr. 24 Febr. v. New-York n. W.-Tndië. Prins Frederik Hendrik vertrok 24 Febr. van Para maribo naar Amsterdam. Pr. d, Nederl., uitreis, is 25 Febr. St. Michaels gepass. Viooeherijberichten. Nieuwediep. 25Februari. Doorgarnalenvisschers aangebracht 12 mand schar f 2,per mand. 27 Februari. Niets binnen. 28 Februari, v.m. 8 uur. Van garnalenvisschers 14 mand schar f 1,50 a f 1,75 per mand. Burgelijke Stond v. Heldor Van 24 tot 27 Februari. BEVALLEN: E. Visser geb. Tuinhout, d. R. J. C. Krynen geb. Bos, d. M. Gras ff geb. Koster, d. J. Etnons geb. van Teulingen, d. K. Kwast geb. Korf, z. J. T. London geb. Ike, cl. 0. Rykers geb. Kramer, d. G. Jonkers geb. Rosseel, z. J. van Olst geb. Monima, d. OVERLEDENJ. van der Leek, 79 j. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 28 Februari. De heeren W. Rykoboer en L. Driesen zjjn geslaagd voor het examen van binnen loods. By het Zaterdag te 's-Gravenhage ge- honden examen slaagde voor derden stuur man Groote Vaart de heer G. Vlam, leerling der Zeevaartschool alhier. Het uitbreiden van de ambachtschool is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer W. Lastdrager alluer. Verkiezingen. Op een vraag van oen onzer lezers om eenige inlichtingen betreffende de in den loop van dit jaar te houden Gemeenteraads verkiezingen deelen wy mede, dat de perio dieke verkiezing in Juli van dit jaar moet plaats hebben. In het eerste district treden af de heeren Th. Terra on W. Biersteker; in het tweede district de heeren P. de Geus, D. H. Grun- wald en G. de Ven; in het derde district de heeren A. P. Staalman en E. J. Bok. Eerlijk In het (Predikbeurtenblad* van 25 Fe bruari vinden wy van «een getrouw lezer' een ingezonden stuk, waarin wjj, novene het Dagblad, van partijdigheid worden beschul digd in zake het geven van verslagen; en in hot antwoord der Redactie van het «Pre dikbeurtenblad* wordt deze beschuldiging nog wat aangedikt. «Wy geven wel verslagen* zoo heet het, «van atheïsten, socialisten en ook van uit- r voeringen in de Bethelkerk, maar angst- «vallig wordt blijkbaar vermeden hetgeen in «de Hervormde kerk voorvalt". De «getrouwe lezer" heeft met het noemen van de Bethelkerk in dit verband willens „T.A.V.E.N.U." Zaterdagavond gaf deze bekende Helder- sche tooneelvereeniging in «Casinovoor leden en genoodigden een uitvoering, be staande in de opvoering van een blyspel in 4 bodryven, getiteld De Roof der Sabynsche Maagden" uit het Duitsch. AuteursFranz en Paul von Schönthan. Onder gewoonte was de zaal, ondanks het min gunstige weer, geheel bezet. Het spel van deze dilettanten-acteurs en actrices was, aooals steeds, goed verzorgd. Ieder maakte van zyn en haar rol, wat er van te maken was. Toch scheen «Tavenu' dezen avond aan de gewoonlyk hooggespan nen verwachting niet te voldoen. Zooals gezegd, was dit met toe te schryven aan de vertolkersmaar dan moet het aan het stuk zelve gelegen hebben, of aan de bezotting der rollen. Misschien ook aan te weinige grimeering on maskoering. Doch ook de keuze vau het stuk voldeed niet. Wel bevatte het eenige komische momen ten en er werd bywylen hartelijk gelachen, dat neemt niet weg, dat het geheel geen stuk natuur, geen stuk werkelijkheid weer- geelt. De knoop is een samenwringing van veel onwaarschynlykheden en de ontwarring is zeer gezocht. Een tooneeldirecteur, die tot in de wolken is met een manuscript; een •jeune premier" of een »bon vivant", die dadelijk tot over de ooren is by een meer dan vluchtige kennismaking; een jonge vrouw, die haar man een engel" vindt na zyn bekentenis ovor zyn niet ongerepten studententijd, oen schoonmoeder, die haars mans maandgeld gebruikte, om de oude schul den van haar schoonzoon te betalen dat alles doet op 't tooneol zelfs niet waarschijn lijk aan. Zoo kwam het, dat de tooneel directeur Striese, die waarlijk verdienstelijk spel leverde, zelfs ondanks dat verdienstelijke spel, de renommée van dit gezelschap niet vermocht te handhaven. .Noblesse obligeEen vereeniging, die nog niet zoo lang geleden de hoogste onder scheiding te beurt viel «om de beste keuze van het stuk", biede ons voortaan weer iets aan, dat de moeite van het instudeeren waard is dat een gang naar «Casino" rechtvaar- digd; dat stof aanbiedt tot ontwikkeling van hoofd en hart of tot verfrissching van den geest. -Dit moet «Tavenu" niet moeilyk vallen. Zondagavond gaf de Diilettantenclub «Alb. Thjjm" in het Bondsgebouw eene tweedo opvoering van het geschiedkundig drama «Neo of de Martelaars der Catacomben". Afgaande op het goede spel van den eersten avond en het talryke bezoek toen, hadden wy de opkomst grooter verwacht. Ook nu werd heel goed gespeeld. Het decor en de costumes waren mooi. Daarvoor komt den heer De Grauw een woord van lof toe, hj had er veel werk van gomaakt. De titelro was vry zwaar van de jeudige vervulster, se deed ze wel tot haar recht komen alleen was langzamer spreken aan te bevelen geweest. Het applaus was verdiend, ook door de overige spelers. Tot slot word een schit terende apotheose gegeven. Vrouwenkiesrecht. De Afd. Helder van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht hield gisteravond een Pro paganda avond in Casino. Als spreeksters traden op: 1. Mejuffr. J. C. van Lanschot Hubreoht, van Amsterdam, met het onderwerp: Recht en plicht"; '2. Mevr. Dr. AUetta H. Jacobs, van Am sterdam, met het onderwerp: >Hoe kwamen de vrouwen er toe het kiesrecht te vragen' voorafgegaan en afgewisseld door declamatie van Mevr. H. J. Boldingh, alhier, die de volgende verzen zei: I. Propagandistische a. Aan een jong meisje (dat alleen de wereld ingaat) door E. (Maandblad v. v. Vr.-Kies- recht v. 15 Juni). b. Van eene, die van verre stond, door S. Hermina Croiset. e. Ten strydl door J. J. de Ruyter Jz. IL Vrye Voordrachten: a. Herfstvisioon door H. Swarth. b. De schim van mjjn Hond id. id. c. Moederweelde id. id. d. Van twee Conincskinderen, door van Moer kerken. De opkomst liet wel wat te wenschen, denkelyk door de wel wat hooge entrée. De presidente der afdeeling, Mej. De Jager, heette de aanwezigen welkom, in 't byzonder de beide spreekster, benevens Mevr. Boldingh; sprak vorder een inleidend woord, opwekkende de Vereeniging en de Afdeeling door toetre ding als lid te steunen, en gaf het eerst het woord aan Mevr. Boldingh, die hierop de drie eerstgenoemde verzen met heldere, klankrijke Btem, zuiver en gevoelvol ten geheore bracht. Een welverdiend en welgemeend applaus was haar loon. Hierop verkreeg Mej. Lanschot Hubrecht 't woord, die in een heldere, warmgemeende improvisatie 't goed recht, ja de noodzake lijkheid aantoont van de beweging voor vrou wenkiesrecht. Zy somt heel wat gevallen op, waaruit bljjkt, dat de positie vau de vrouw in Staat en Maatschappij niet behoorlyk en onrechtvaardig is geregeld; doet uitkomen, dat de vrouw in heel veel opzichten, ook by de wet, ten onrechte by den man wordt achtergesteld en spreekt als haar vaste over tuiging uit, dat dit niet zal veranderen, aleer de vrouw medezeggingachap krijgt in het vaststellen van de wetten. Daarom wekt ook zy op tot toetreding der Vereeniging. Nu krygt mevr. Jacobs het woord, die begint te zeggen, dat zy ditmaal haar on derwerp eens niet zal behandelen in een voorat kunstig in elkaar gezette redevoering, maar dat zy er de voorkeur aan geeft, van avond eens een gemoedelijk praatje te houden; zoo van persoon tot persoon. Dan staat men wat vry er tegenover elkaar, en zal men meer vrijmoedigheid hebben, aan 't eind van de voordracht, met zyn bezwaren op gerezen vragen te komen, om die door haar te hooren beantwoorden. Van deze gelegenheid om in debat te komen, of vragen te stellen, hoopt ze, dat een ruim gebruik zal worden ge maakt. Met het oog daarop zal zy juist haar iuleiding bekorten, want dan zal er naar aanleiding van de gedachtewisseling nog ge noeg gelegenheid zyn, op een en ander dieper of breedvoeriger in te gaan. Hierop houdt ook zy een propagandisti- rede, behandelende de geschiedenis van de vrouwenkiesrechtbeweging en aan 'tslot uit eenzettende, welk doel zy met het kiesbiljet aau de vrouw hopen en denken te zullen bereiken. Zy zet uiteen, hoe in verschillende landen met verschillende tendenz de vrouwen beweging begon; zoo in Frankryk, om het recht op arbeid te demonstreerenin Enge land, om op verbeterd onderwys voor de meisjes de aanstaande moeders aan te dringen en in Amerika om tot verbetering van de maatschappelijke positie van de vrouw te geraken. Maar hoe verschillend ook van opzet, in alle landen, waar de beweging ietB beteekende, kwam men tot dezelfde conclusie. Dat er maar een afdoend middel was: de gelijkberechting van man en vrouw in staat en maatsehappy. Uitvoerig toont zy aan, dat dit in het belang zou zyn van de geheele samenleving, in het belang van den staat, van het kind en van de vrouw zelf. De wetten zouden er rechtvaardiger en doel treffender door worden; de zorg voor het kind zou door meer bevoegden worden ter hand genomen en de vrouw zou er vooral in ethische beteekenis, door stygen. Na dit aan de hand van bestaande eh nog in te voeren wetten te hebben aangetoond, spreekt ook zij als haar meening uit, dat alleen het stembiljet, ook in de handen van de vrouw, tot uitoefening van het passief zoowel hIb het actief kiesrecht, aan de vele misstanden, die nog aan de positie van de vronw kleven, een einde zal maken. Na een korte pauze treedt nogmaals Mevr. Boldingh op, die, met applaus begroet, de andere geannonceerde verzen zegt met even veel succes en byval als de eerste maal. Van de gelegenheid tot debat wordt geen gebruik gemaakt. Wel zyn vele vragen schrif telijk ingediend, alle betrekking hebbonde op het onderwerp, dat hedenavond is behandeld en die zeer uitvoerig door Mevr. Jacobs worden beantwoord, terwyl gerezen beden kingen worden weerlegd of uit den weg geruimd. Hierna sluit do presidente, onder hartelijke dankzegging aan de drie Dames, alsmede aan het pnbliek, de vergadering, Aan het strand naby Castricum is een torpedo aangespoeld. Het is nog niet bekend of zy van onze Marine afkomstig is. By gunstig weder zal een torpedoboot worden gezonden om het instrument naar hier over te brengen. detailhandel, een voortdurende contróle op den winkelvoorraad, een massa last voor den winkelier, die van al zyn merken lysten moet 1 aanhouden en eiken dag zyn verkoop op contróle-staten moet boeken, zdó nauwkeurig, dat, naar verzekerd werd, geen grootere af wijking tu8schen verkoopstaten en voorraad zal worden gedoogd dan een getal van twaalf Bigaren 1 De contröle aldus moet de Minister van Financiën aan belanghebbenden hebben medegedeeld zal een módel wezen voor heel de wereld. Of znlk een contröle dan ook geld zal kosten I Misschien op den duur mëér dan de ge heele opbrengst van het debietreoht! Het is geen wonder, dat tegen het voor nemen van den Minister ware jammerklachten opgaan. De heer W. H. Meyer, te Hilversum, schreef aan de «Telegraaf*: De voorgestelde heffing van waarschyn- lyk 10 te betalen door de winkeliers van hun bruto verkoop, is beslist de minst aan bevelenswaardige vorm, die gekozen kan worden, om geldige redenen, die ik echter voorloopig moet verzwijgen. Bovendien zal deze manier van heffing byna onoverkomelijke bezwaren medebrengen en zal men dus genoodzaakt worden een centraal stelsel in toepassing te brengen met een leger van nieuw te vormen ambtenaren, wat ten gevolge zal hebben, dat de gelden, door deze belasting verkregen, door hen weer znllen worden ingeboet. Ergo de winkeliers, die na al zweeten om aan hun verplichtingen te voldoen, zullen nu gedwongen worden, bovendien zonder eenig belang, het ambtenarendom te vergrooten, en het grootendeels uit hun laden te onder honden. De voorsteller der debietbelasting heeft, dunkt my, geen goeden kijk op de dingen gehad, door den sigarenhandel te belasten, iD het algemeen de meest uitgeknepen en minst loonende handel, zoo zelfB, dat er naar secure schatting hoogstens 30 °/0 winkeliers in dit vak er hun bestaan in kunnen vinden, de overigen vullen dit aan met bijbaantjes vau zeer uiteenloopenden aard. Het ligt dus voor de hand, dat er van dezen niets te halen zal zyn. Gevolg dat de kleintjes op doeken moeten, de grooten zullen dus hier door eenig voordeel krijgen, wat, dunkt mij, nooit de bedoeling van den wetgever kan zyn, en waar het toch op zal moeten uit- loopen." Bezoek van den President Faiilières. Aan de «Nat. Zeitnng" van heden avond wordt door den Brusselschen correspondent geseind, dat president Faiilières toch een bezoek zal brengen aan Nederland. Ook wordt het bezoek van Koningin Wilhelmiua aan Brussel voor de naaste toekomst in uit- komst gesteld. Builenpest op Java? De correspondent van «De N. Ct.' seint: Te Soerabaja is vermoedelijk builenpest uitgebroken. Het bestuur nam krachtige maatregelen. Het Fransche ministerie. Parijs 27 Febr. Het ontslag van het Fransche ministerie is heden officieel bekend gemaakt. Monteur bij de Marine. Dit jaar kunnen by den aanvang van den nieuwen cursus op 1 Oct. by den opleiding tot monteur te Amsterdam worden geplaatBt 3 jongelieden, die ambachtscholen voor metaal- of houtbewerking met een gunstig diploma hebben verlaten en den 20-jarigen leeftyd nog niet hebben bereikt. Aangespoeld. Vlielaud, 27 Febr. Vier wagenvrachten mynstutten, ongemerkt, zijn alhier aangespoeld. Een wraakneming. Gistermiddag heeft de knecht W. Talsma, 43 jaar oud, die werkzaam was aan de jaloe- ziënfabriek der firma Senft, te Haarlem, den patroon J. B. Senft, 46 jaar, en diens zoon W. Senft, 20 jaar, met een mes verwond. De vader is in den buik getroffen en is in zeer ernstigen toestand naar het gasthuis vervoerd en de zoon werd in de borat en den arm gestoken en in gelukkig minder zorgwekkonden toestand naar het militair hospitaal overgebracht. Talsma was Zaterdagavond ontslagen en heeft toen reeds de bedreiging geuit. Toen hy heden zyn daad bedreef was er behalve de heeren Senft, slechts een knecht in de werkplaats aan de Nassaulaan. Het drama ging zoo ganw in zyn werk, dat voor tegenweer geen tyd was. De dader is spoedig aangehonden en wordt thans op het politiebureau ondervraagd. Talsma is gehuwd en heeft een kind. Brand op een gemaskerd bal. Te Bergen-op-Zoom zijn Zondagavond op een gemaskerd bal, door een tot heden onbe kende oorzaak, plotseling de klecderen van een dame in brand geraakt. De vlammen sloegen om vele anderen heen, zoodat spoedig verschillende dames, met haar licht brandbare kleeding in lichtelaaie stonden. Men begrypt de paniek, die in de voorzaal, waar het plaats vond, ontstond. De walm drong ook de bal zaal binnen. Het is alleen aan het spoedig en doel matig optreden van zeer vele heeren te danken, dat de vlammon spoedig werden gestuit. Drie gemaskerden hadden toch vry erge brandwonden bokomen, voornamelijk in het aangezicht. Tabaksbelasting! Zooals bekond is hebben wij binnenkort een debietrecht op tabak te verwachten. Deze wet brengt een directe inmenging mede van den Staat in den groot- en den ODTWERP-ZOMERDIENST op de Hollandsche Spoor. Aanvang 1 Mei 1911. - Vertrek Aankomst van Helder te Amsterdam 5.31 's Maandag en na feestdagen 7.50 6.30 behalve op Zon- en feestd. 9.10 7.10 op Zon- en feestd. alleen tot Alkmaar 7.51 sneltrein 9.32 8.09 Donderdags tot Schagen 9.09 11.87 12.18 2.35 1.50 Zondags niet 4.40 (overstappen te Alkmaar) 4.10 sneltrein van Alkmaar af 6.08 7.80 sneltrein 9.14 8.85 10.54 Vertrek AankomBt v. Amsterdam te Helder 4.54 alleen Donderdags 7.84 6.16 op Zon en feestd. niet 8.45 7.26 alleen Zon- en feestd.9.42 overstappen te Alkmaar 9.12 sneltrein 10.50 Alleen van Alkmaar en op Zon- en feestd. niet 12,01 12.59 3.21 8.30 op Zon- en feestd. niet 5.47 4.46 6.66 8.43 sneltrein 10.22 alleen vanaf Alkmaar 11.10 10.47 op Zon- en feestdagen 12.45 Een verbetering is, dat de morgenaneltrein uit Amsterdam reeds om 10.50 hier aankomt die trein kan dan de reizigers uit Rotterdam nog aanvoeren. Evenzoo is het een verbetering, dat de avondBneltrein uit Amsterdam 14 mi nuten later vertrekt. De ochtendsneltrein van hier komt echter te Alkmaar precies 4 min. te laat, om den trein naar Enkhuizen en Friesland te halen. Wy vernemen, dat men doende is hierin verandering te brengen, Door het inleggen van een nieuwe boot EnkhuizenStavoren hoeft de ochtendtrein (vertrek 9.09 van hier) daarentegen een door gaande verbinding gekregen. Overigens blyft de verbinding met het noorden van ons land even gebrekkig als vroeger. Geboren: Wenandia, Dochter van J. v. d. OORD en E. J. v. d. OORD—Krol Helder, 26 Februari 1911. Geboren: Jan Pieter Nicolaas, Zoon van J. P. N. KLEIN en c. W. KLEIN -De Jong, Helder, 27 Februari 1911. Algemeene kennisgeving. Heden is te mijnen huize over leden, Mej. Wed. N. de Vrij - Eksteen, in den ouderdom van circa 83 jaar. "Wed. K. BRAS en Kinderen. Helder, 27 Februari 1911. Heden overleed na een kortston dig lyden onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer J. v. d. Leek, in den ouderdom van byna 80 jaar. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Wed. v. d. LEEK—Langbduk. Helder, 28 Februari 1911. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht kennis te geven van het overlijden op 23 Februari j.1., van onzen geliefden Schoonbroeder, den Hoog EdelGestr. Heer Jhr. L. C. van den Brandeler, Generaal-Majoor, Gouverneur van de Kon. Mil. Academie, Ridder in de Orde van de Nederl. Leeuw, enz. M. C. van Hecking Colenbbander Grbve. H. H. o. van Hecking Colenbrander Op den 248ten Februari j.1. over leed na een langdurig doch gedul dig lijden in het Binnengasthuis te Amsterdam, onze geliefde Broe der, den Heer Johan George Kuntz, in den ouderdom van 62 jaren. Namens zijn bedroefde Zusters Wed. J. M. BOUMAN- Küntz. Rotterdam, 28 Februari 1911. Ohristlaan de Wetstraat 8. Wed. A. VEEN—Kuntz, Helder. Voor de vele blijken van deelneming, by het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, betuigt de Familie BINK hare oprechten dank. Amsterdam, 28 Februari 1911. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer R. Wijn, betuigen wy onzen hartelljken dank. Namens de Familie: A. WIJN- Helder, 28 Februari 1911. DANKBETUIGING. Hiermede betuig- ik mijn hartelljken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer JOSEPH VEICHT. Uit aller naam: Wed VEICHT en Kinderen. Scheveningen, 25 Febr. '11. Renbaanstraat 3. Opgericht 1 Dec. 1869. op Donderdag 9 Maart 1911, in „TIVOLI", met medewerking van „HELDERS GE MENGD KOOR" en eenige Heeren maslcl van de Marinekapel, ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van DORUS RIJKERS, als schipper der Reddingboot. OPVOERING van: oorspronkelijk drama in 4 bedrijven, (6 tafereelen) door Jozef Toissaint. (van „RENOWN" tot „ELFRIEDE"), voor Declamatie en Zang, welwillend op gedragen aan DORUS RIJKERS, door J. Klik, lid van Burgerkh „Harmonie". N.B. Met toestemming van den EdelAcht- baren Heer Burgemeester, worden den ingezetenen deze week inteeken- lysten aangeboden, tot het nemen van Plaatekaarten f 0.50. HELDER. Artistieke leiders Ph. B. en Jac. B. Polak Wy betuigen aan allen onzen hartelljken dank voor de belangstelling op den 26sten Februari ondervonden. Helder, 28 Februari 1911. M. VAN DER HOEVEN, Echtgenoote, Kinderen en Kleinkinderen. ter eere van den Heer Th. RIJKERS, Schipper der Reddingboot, by zyn 25-jarig jubileum, van (DEUGD ADELT). Tooneelspel in 5 bedrijven en een naspel, door B. H. POLAK. Geïllustreerd met zang,dans en apotheose. Men zie voor bijzonderheden de i^w strooibiljetten. Prijzen der plaatsen: Stalles f 1,00; le Rang f 0,76; 2e Rang f 0,503e Rang f 0,30. Kaarten verkrijgbaar by de leden, by de artist. leiders (Dykstraat 37) en in „Casino". Plaatsbespreking op den speeldag van 11—2 uur, k 10 ct. extra per plaats, in „Casino". Entre-acte-Muziek, belangloos aange boden door de Muziekvereenfging „Apollo". Directeur: de Heer Jansen. N.B. Het batig saldo dezer uitvoering komt ten goede aan den Heer Th. RIJKERS. Bureau 7 uur. Aanvang 8 uur. De Heeren Salomon, Abraham en Levie Coltof, handelende onder den naam van de Firma J. COLTOF ZONEN, gevestigd te den Helder, geven hierbij kennis, dat met onderling goed vinden met 1 April a.8., de tusschen hen bestaande Vennootschap, zal worden ont bonden. Namens partyen, H. M. BEECKMAN, Notaris. Helder, den 28sten Februari 1911. Ter voorkoming van vervolgingskosten worden achterstalligen met de betaling van Hoofdelyken Omslag over bet afge- loopen dienstjaar 1910, uitgenoodigd het verschuldigde binnen de eerstvolgende acht dagen te voldoen. Het kantoor is geopend dagelijks van 's morgens 9 tot 's namiddags 3 uur, uitgezonderd den Zaterdag, den laatsten Donderdag der maand en Zon- en feest dagen. Helder, 28 Februari 1911. De Gemeente-Ontvanger: A. J. DE JONGH. SPAARBANK. NED. R.-K. VOLKSBOND, afd. HELDER. BondsgebouwMolengracht. Het uitreiken der Spaarbankboekjes, die ter rentebyschryving zyn ingediend, zal plaats hebben op Woensdagavond 1 Maart a.8. om 8 uur en NIET heden avond, zooals was bepaald. HET BESTUUR. Chrlet. Zang-Vereen, voor Gemengd Koor. Woensdagavond geen repetitie voor de Heeren. Donderdagavond 8 uur gecombineerde repetitie. HET BESTUUR. Bond van Bouwvakarbeiders 2a Jaarvergadering op Don derdag 2 Maart 1911, des avonds 8 uur, in het lokaal van den heer P. DE KONING, Hoofdgracht. HET BESTUUR. Loge HELDER. LokaalSLUISDIJKSTRAAT nr. 64. op ZATERDAG 4 MAART, 'sav. 8 uur. Spreker: Onderwerp De Ethiek der Theosofie. Entróe 10 wit*. GemeeDte-BargeraYondschool te Helder. Eindexamen 1911. Zy die wenschen deel te nemen aan dit examen, moeten zich daartoe schrif telijk opgeven by ondergeteek enden, vóór 12 MAART a. a. De Directeur: A. J. BESSELING, Dykstraat 25 ZIJ, die wenschen net en spoedig te leeren dansen, kunnen zich vervoeg'en bij den Heer BOHLE,Vlamingstr. 20, Alhier. Opleiding Examen Nuttige Handwerken. Billijke conditiën. Heden slaagden tien leerlingen der Ryks-Normaallessen. Adres: Mej.G.KLOTS, Onderwijzeres der R. N. L. Spreekuren 's morgens vóór twaalf uur en des namiddags van vyf uur tot half acht. Verloskundige. Ten allen tijde disponibel voor het houden van varkoopingan enz. het ruime lokaal LOODSGRACHT nr. 21. NW* Goederen worden steeds aange nomen en koatalooa tot de verkoo- ping bewaard. Daurw. W. DIERSTEKER. VERLOREN Tegen een goede belooning terug te bezorgen: Schagenstraat 107. VERLOREN aan xilvaranStukJaaarmband gaande van de Basstraat naar de Spoor straat. Tegen belooning terug te bezorgen. Adres: Bureau van dit blad. VERLOREN, Zondagavond, aan Handmof. By terugbezorging goede belooning. Adres: Bureau van dit blad. VERLOREN aan Bankbiljat van f 10.-, in de Spoorstraat. De eerlijke vinder zal ruim worden beloond. Adres: Politie-Bureau Molenplein. WERKELOOSHEID. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aau voor alle voorkomende Timmer* WAdree" H. H. LONDON, Weetgracht 28.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2