ASTiniA. Me FMesverlooiiiiig Verkooplokaal aan de LOODSGRACHT. Verkooping, 1EÜ1U ei IMH, „Algemeen Belang", GemeeDte-Bnrgemondsctiool te Helder, VORDERINGEN ten laste van bet Algemeen Weeshuis Verkooplokaal. Zaterdag 11 Maart 1911, Notaris STAMMES Woensdag 16 Maart 1911, etig leven, hoofdelement hier ter stede, niet voldaan. 3e. Dat uw Redactie geen nitnoodiging ontvangt kan geen reden zyn tot zwygen. Immers de vergaderingen zijn openbaar en voorts hebt gy uw perskaart. Trouwens op uitnoodigingen wordt waarlyk niet door de pers gelet zoo consciëntieus als gy het wilt voorstellen. Als gy verslag geeft van een brand, een ramp, een relletje wacht gy dan eerst op een nitnoodiging? Toen men met Kerstmis iets buitengewoons in de Westerkerk ver wachtte, toen was de pers aanwezig, maar toch een nitnoodiging heeft zy Goddank niet gehad. 4e. Als in het preekbeurtenblad tot dusver geen verslag van lezingen is gegeven, zelfs niet van dio liggend in de richting onzer redactie, dan kwam dat, omdat wy zoo wei nig mogelyk in concurrentie met de plaatselijke bladen wilden treden en er op vertrouwende dat gy althans wel zoo .al gemeen" in uw verslagen zoudt zyn, dat gy niet zoudt negeeren het werken dier be sturen, die juist de belangstelling van de groote meerderheid uwer lezers achter zich hebben. Indien aldus uw blad in zyn ver slagen de spreekbuis wordt, wel van de bestryders van den godsdienst, doch niet van de vryzinnig-godsdienstigen, dan zal ons preekbeurtenblad voortaan, al was het alleen maar omderwille van de door u geschonden neutraliteit, in de daardoor ontstane leemte moeten voorzien. U dankend voor de plaatsruimte. Namens de Red. Held. Preekb.blad, Onnekes, Ons antwoord aan Ds. Onnekes. Voor de beantwoording van ons artikel en van dat in het /Dagblad", (die men niet in het .Predikbeurtenblad" heeft afgedrukt), zyn ditmaal de rollen verdeeld, en treedt de redactie nu ook persoonlek naar voren. Ds. Poort zet izl een bezadigd geschreven antwoord zyn argumenten uiteen ten opzichte van het verweer in het .Dagblad". Doch Ds. Onnekes heeft het meer scherpe deel van deze taak op zich genomen en dient ons op zyne wyze van antwoord. Wy meenden verplicht te zyn, dat artikel in zyn geheel op te nemen, en niet te moe ten handelen als Ds. O., die onlangs, b.v. toen hy een critiek in het .Predikbeurten- blad" lanceerde op het doen en laten van het bestuur van het .Leger deB Heils" alhier, den aangevallene geen voldoende plaats in z y n blad afstond, om zich op een behoor lijke manier te verantwoorden. Doch ter zake. Ten eerste: By een zoodanige opvatting van neutrali teit als U volgens bovenstaand stuk toont te hebben, zou geen enkel verslag in onze cou rant kunnen verschynen! Want wie zou uit maken waar begon «de godsdienstige, de politieke, de zedelykheidsstrekking" En gesteld, dat een censor voor ons blad aan te stellen ware, die alles wat in onze courant verschynt, met argusoogen doorblikt om uit te maken, of er niet een «godadien- stig-, politiek- of zodelykheids"-tintje aan ware, dan zou het nog kunnen gebeuren, dat die niets zag of kwaads vermoedde, waar U b.v. esn angel zoudt willen aanwyzenl Hij mocht dan boven elk verslag wel schryven het woord van Vondel: „Indien een spinnekop hier vcnyn uit- „zuige, 't comt by haren aert, niet by de „bloem toe." Wy geven in onze verslagen een beknop- ten inhoud van het verhandelde, een bloote mededeeling, zonder ons party te Btellen, precies zooals we ze gehoord hebben, ons wel wachtend ze voor onze rekening te nemen! Wy laten de uitspraak voor rekening van hem die ze uitsprak; wy commentarieeren die niet. Deden we dat, dan waren we niet neu traal. Gesteld eens, dat U een lezing of een preek hield, waarin de een of andere rich ting duchtig onder het mes genomen werd, dan meldden we dat maar we zouden er hartelyk voor danken dan onze meening daar telkens naast te geven. Dan zouden immers de verschillende verslagen gevolgd moeten worden door een beschouwing onzer zijds, waarin stond b.v. «de spreker was eenzydig, wantof de inleider sprak wel over verdraagzaamheid, maar by hem was se ver te zoekeo." Voelt U niet, dat dit voor ons niet gaat? Dat doen we dus niet en daarom zyn we neutraal. Of nu die meeningen zyn van .felle pro pagandisten alB do DageraadsmonBchen zyn" van felle of niet felle propagandisten, dat doet niets ter zake; wy betitelen hen niet, want dan zouden we weer niet neutraal zijn wy geven een verslag, meer niet. Het is hier de plaats nog even terug te komen op Uw aanvullend artikel van den .getrouwen lezer", naar wij vermoeden, van den man, die reeds meermalen achter het masker van anonymiteit dergelyke zeer ver- dachtmakende artikelen ook in de plaatse lyke bladen heeft geschreven. Waarom hebt U hem tegen beter weten in wij mogen toch veronderstellen, dat U ons blad leest, want anders zou uw critiek op onze versla gen al zeer misplaatst zyn dien «getrouwen lezer" niet gewezen op zyn schijnheilige toespeling, dat wy wel de verslagen opne men van hetgeen in de Bethelkerk plaats had en niets hoegenaamd wat in de Her vormde Kerk gebeurde! U hebt als ont wikkeld man moeten voelen en U hebt het ook begrepen, dut deze vergelijking ge bruikt is, om den eenvoudigen lezer tot de mooning te brengen, dat wy in dat opzicht partydig waren. En U waart, naar wy mee- nen, verplicht geweest, ter wille van de eerlykheid, dien «getrouwen lezer" op zyn verdachtmakende toespeling te wysen. Ten tweede Wy geven verslag van alle vergaderingen, die men in de openbare gebouwen hier ter plaatse houdt, indien men ons daarvoor een nitnoodiging zendt. Doet men dat niet, dan achten wy onze tegenwoordigheid niet ge- wenscht. Doch wy hebben ons van de oprichting van ons blad af, evenals onze collega het Dagblad, stelselmatig onthouden verslag te geven van hetgeen in de k e r- k e n en daarmede gelijkgestelde gebouwen plaats vindt, met uitzondering van zang uitvoeringen, orgelconcerten en dergelyke. Wy zyn tot dat standpunt gedwongen, eer stens omdat vooraf niet is na te gaan ofwy zullen hebben een strikt godsdienstige, een politieke of wel een streng zedelijke lezing, dan wel een preek. Zoo beperkt zal Uwe opvatting van .neu traliteit" niet zyn, om toe te geven, dat indien wy b.v. verslag gaven van Uwe «voor dracht", gehouden op den Hervormingsdag, wy ook verplicht zouden zyn (gewapend met onze perskaart, zooals U zegt), versla gen te gaan geven van alle lezingen, etc., die men in de verschillende kerken organi seert; angstvallig hadden wy dan te letten op hetgeen in de Evangelisatie, in de Bethel kerk, in de Katholieke, Luthersche, Doops gezinde, Israëlitische kerken, in het Theoso fisch gebouw, in het Leger des Heils, van buitengewonen aard plaats heeft. En al zou den wy al rekening houden met Uwe bewe ring, dat het vryzinnig godsdienstig leven een hoofd-element hier tor stede is, of zoo- als do .getrouwe lezer" zegt, 8/j der bevol king uitmaakt, zoo exclusief zult U toch niet zyn om de minderheid uit te Bluiten van het recht, dat ge U zelf wilt toekennen. Wy herhalenons standpunt is en blyft van de lezingen, voordrachten enz. in de kerken gehouden, geven wy geen verslag. Zoodra U of de Protestantenbond of welke vereeniging dan ook haar openbare verga deringen in een publiek gebouw houdt, dan zullen wy, indien ten minste door het zen den van een uitnoodigiDg onze tegenwoor digheid op prys wordt gesteld daarvan verslag geven. Ten derde: Hoewel over het .uitnoodigen" hierboven reeds een en ander is gezegd, zoo willen wy U nog even er op wyzen, dat U omtrent het hebben van een «perskaart" er een zeer zonderling begrip op na houdt. U zyt van meening, dat le. die kaart overal vryen toegang geeft, en ten 2e. dat dit ook de verplichting meebrengt alle bijeenkomsten te bezoeken. Onze verslaggever heeft wat punt 1 betreft wel andere ondervinding en ten tweede wy herhalen, waar wy niet wor den uitgenoodigd, daar is onze tegenwoor digheid niet gewenscht en blijven wy thuis. Maar in de 2e en 3e alinea van sub 3 van Uw stuk wordt door U iets te berde gebracht, dat U maar achterwege had moe ten laten, al dacht U daarmede Uw scherpste pyl op ons te hebben afgeschoten. Ja zeker, men vermoedde op dien eersten Kerstdag een relletje in de Herv. Kerk, en tot dit vermoeden hebt U of de Redactie van het Predikbeurtenblad aanleiding gegeven. Door het zenden van de tendenziense artikelen aan de dagbladen van ons land, is be kend geworden, hetgeen hier op dien dag van vrede stond te gebeuren. En al blyven wy alweer buiten de zaak zelve, toch kunnen wy, nu U ons op zoo'n slinksche wijze daarin wilt betrekken, nooit de manier goedkeuren waarop door 0 of door de Redactie van het Predikbeurtenblad aan deze onverkwikkelijke geschiedenis ruchtbaarheid hier ter plaatse en in het goheele land is gegeven. Ja zeker, in den lande verwachtte men, naar aanleiding van die berichten over het eventueel optre den van Ds. Warners een godsdienstig rel letje te Helder, on als logisch gevolg van die verwachting kwam het verzoek van de redactie van het Handelsblad te Amsterdam een verslaggever naar die byeenkomst te zenden. De door U bedoelde plaatselyke pers stond daurbuiten, heeft over plaatselyke kerkelijke kwesties on dergelyke zaken nim mer iets geschreven on is waarlyk niet belust op relletjes. In dit opzicht hebben wy, dat durven wy gerust te zeggen een goede reputatie, en kunnen wy de vergely king met het Predikbeurtenblad beBt door- Ten vierde Wy zyn tot nog toe nimmer over onze partijdigheid, of over schending der neutrali teit, die wy in ons blad voorstaan, aangevallen of hard gevallen. Wy hebben steeds en altyd elke party, elke richting, waar het betrof 't maken van verslag over gehouden vergade ringen, over denzelfden kam geschoren, met dezelfde maat gemeten. Wij waren te dien opzichte steeds onbevooroordeeld en univer seel. Juist om dit standpunt te kunnen hand haven, hebben wy vermeden verslagen te geven van vergaderingen, gehouden in kerken, godshuizen of hoe zo anders genoemd mogen worden. Uit principe zonden we dus wy herhalen dit nog eens geen verslaggever naar kerken, etc., anders dan by hoogo uitzondering1), of wanneer de byeenkomst het karakter van een uitvoering droeg, en wy zullen dit blyven volhouden. By deze houding hebben wy ons steeds goed bevonden, en ze heeft ook geleid tot het niet zenden van een verslaggever naar de lezing van prof. Groenewegen. Was de lezing gehouden in Casino of in Tivoli, zonder twyfel was er dan iemand aanwezig geweest, om in een zy het dan ook al geen uitgebreid verslag (wat onze ruimte vaak niet toelaat) behoorlyk molding te maken van het gesprokene. Dit ons standpunt kon Ds. O. bekend zyn voor en aleer hy ons aanviel, en daarom had h^j zyn beschuldiging, dat wij de «neu traliteit" hebben geschonden, in de pen moe ten houden. En ten slotte nog dit: wy hebben waar lijk wel wat anders te doen dan ons onledig te houden met de muggenzifterij van de blykbaar strijdlustige redactie van het Pre dikbeurtenblad. Wy zullen daarom het debat over deze onaangename zaak hiermede ■luiten. De heer Stocker, dien wy erkentelijk zyn voor zyn bezadigd stukje en dien wy hulde brengen omdat hy in tegenstelling met den «getrouwen lezer" ruiterlijk met zyn naam voor den dag komt, vindt in ons be toog ons standpunt voldoende uiteengezet betreffende de door hem aangevoerde kwestie over het .uitnoodigen" en over het geven van verslagen van bijeenkomsten enz. in de kerkgebouwen. Redactie Vliegend Blaadje. Marine en Leger. Bij besch. van den Min. v. Marine zyn de navol gende plaatsingen enz. gelast van de a. b. Hr. Ms. pantserschip „Koningin Regentes" dienende offi cieren: kap. t. z. J. A. A. C. ridder van Rappard, aftr. commandant, op non-act. gesteldkap. luiL t. A. Pieren op non-act. gesteldluitenants t. z. 2de kl. J. J. Heilbron op non-act. gest; F. J. Witte- veen gepl. a. b. „Kortenaer"; A. Vos en W Voor- beytcl Cannenburg gepl. a. b. „Koningin Emma'; J. E. Meyer Ranneft gepl. a. b. „Heemskerck"; R. P. van de Wetering, bygen. De Rooy gepl. a. b. „Schorpioen"; officier v. gei 1ste kl. dr. H. F. Minkema; off. v. gez. 1ste kl. O. H. Hamersma; id. otf. v. adm. 2de kl. H. Hylkema, allen op non activiteit gesteld, en ofi.-mach. E. M. Buyck gepl. in de dir. der marine te Amsterdam. By besch. van den min. van marine zyn de navolgende plaatsingen, enz. gelast: met 6 Maart: offi-machinist le kL L, J. J. Dornickz a. b. Hr. Ms. „Kortenaer"; met 11 Maart: olT.-machinist 2e kL H. P. de Loenen a. b. Hr. Ms. „Heemskecck" en J. J. van Wyk in de dir. der marine te Willems oord; met 15 Maart: luit. ter zee le kl. J. H. Zee man belast met het bevel over Hr. Ms. „Hadda'; met 18 Maart: luit. ter zee le kl. J. J. M. Baart gepl. by het dep. van marine; met 21 Maart: luits. ter zee le kl. J. P. Muller, thans gepl. by het dep. van marine, op non-acL gesteld, en J. C. F. Hooykaas gepL bij het depart. van marine; luits. ter zee 2e kl. J. F. Osten a. b. Hr. Ms. „Van Speyk" en R. H. Arntzenius a. b. Hr. Ms. „Belloua"; met 30 Maart: luit ter zee 2e kl. C. L. M. Bijl de Vroe a. b. Hr. Ms. „Bellona"; met 24 Maart: off. van gez. le kl. 1. Bosman a. b. Hr Ms. „Neptuuus"; met 30 Maart: off. v. gez. le kl. J. W. C. Bovenkerk a. b. Hr. Ms. „Van Ualen"; met 5 April: off. v. gez. le kl. S. Overdiep gepl. a. b. Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam; R. Numans gepl. a. b. „Koningin Emma", G. J. Colder in de dir. der marine te Amsterdam en J. A. van Trotsen- burg, thans a. b. Hr. Ms. ^Koningin Emma", op non-act. gesteld. Van Hr. Ms. «Koningin Regentes" worden na beëindiging van veriof overgeplaatst: de hoofd machinist J. C. Duijff naar de directie der marine te Amsterdam (4 Maart); de hoofdmaoh. W. N. v. Pelt en de machinisten L. A. Meijer en W. C.Gort, allen op de «Koningin Emma" (15 April); de machi nisten H. L. Karsen, J.Mertens, A. fezie, allenopde «Bellona" (15 April). Eu spontaan klonk uit de dichte menigte een luid: hoerah! Schipper Rykers' stem, die misschien nooit getrild had in de beangste oogenblikken als 't op durven aankomt, trilde even en in korte, kloeke zeemanstaal antwoordt hy: Mannen, den helmstok vasthouden, dat kan ik als 't moet, maar spreken kan ik niet. Ik zeg U allen vriendelyk dank voor de hulde my en myn mannen gebracht van zooveel zyden. Hartelyk dank!' En weer klonk het (faverend hoerah! der dichte menigte. Winnubst speelde daarop den Winnubst- marsch van den directeur J. ter Hall. Nog een fanfare, de vaandels salueeren en de stoet zette zich in beweging door de nauwe straten van den Ouden Helder om langs Dykztraat, Loodsgracht, Koningstraat en Molengracht onder 't spelen van opge wekte muziek terug te keeren naar het Bonds- gebouw, waar hy werd ontbonden. Een talryke menigte was op de been, overal stonden de menschen dicht opeenge pakt om van 't eigenaardige van den licht- stoet te genieten. De zonen der zee hadden een zeeheld ge huldigd een van de mannen waarop Hol land trotsch mag zyn. Mutatiën bij ds Marine. Naar wy vernemen zullen de schout-by- nacht J. B. Snethlage en de kapiteins t. R. O. J. Verschoor en W. D. H. baron van Asbeck mét 1 Augustus a. s. den zeedienst met pensioen verlaten. De kapitein ter zee G. P. van Hecking Colenbrander zal alsdan worden bevorderd schout-by-nacht en als directeur en commandant der marine te Hellevoetsluis optreden. (Hblad.) - By besch. van den Min. van Marine met ing van 1 April benoemd tot 2den lichtwachter a. b. v. 's Rjjks lichtschip Ter- schellingerbank de 3de id. D. K o s s e n. 1) Die hooge uitzondering hebben wij b.v. ge maakt ten opzichte van de politieke lezing van Prof. Eerdmans en van Uwe godsdienstoefening, by de geboorte van Prinses Juliana. Een gegarandeepd middel tegen Verlichting gegarandeerd. - Anders geld terug Dr. R. SCHIFFMANN's middel tegen Asthma faalt nooit in het geven van dadelijke verlichting in de ergste gevallen van Asthma. Men behoeft niet op de uitwerking te wachten het werkt direct, onmiddellijk en zeker, en geneest bepaald alle gevallen die genezen kunnen worden. Dadelijke verlichting wordt gegarandeerd in de hevigste aanvallen, hoe zwaar de benauwdheid en hoe hardnekkig de kwaal ook is. Het betaalde geld voor een pakje f 1*50 wordt teruggegeven door de Firma b\j wie het gekocht is, wanneer het middel in het gebruik niet voldoet. Dr. SCHIFFMANN's ASTHMAMIDDEL is verkrijgbaar bij de Firma DE BIE-BIERSTEKER, Keizerstraat 93. (Ook op schriftelijke aanvrage met inzending van fl.65) met garantie dat zij het tegen het volle betaalde bedrag terug neemt, als het Middel niet voldoet. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappu-Nederlzkd. Banda, uitreis, vertrok 2 Maart van La Pallice. Celebes, uitreis, vertrok 2 Maart van Suez. Grotius, thuisreis, vertrok 2 Maart van Colombo. Lombok, uitreis, pass. 3 Maart Point de Galle. Madura, uitreis, arriveerde 3 Maart te Padang. Oranje, uitreis, vertrok 4 Maart van Colombo. Rembraudt, uitreis, is 4 Maart Kaap del Armi gepass. Tiruor vertrok 3 Maart van Padang naar A'dam. Flores vertrok 4 Maart van A'dam naar Batavia. K. W. I vertrok 4 Maart van A'dam n. Batavia. K. W. II, thuisreis, arriveerde 4 Maart te Genua. Nias vertrok 4 Maart van Hamburg naar A'dam. Rotterdamsohe Llotd. Kawi, uitreis, arriveerde 2 Maart te Padang. Menado, uitreis, passeerde 2 Maart Perim. Besoeki, uitreis, passeerde 2 Maart Peniche, Bogor, uitreis, arriveerde 3 Maart te Padang. Rindjani arriveerde 3 Maart van Java te R'dam. Bandoeng vertrok 3 Maart van Batavia n. R'dam. Ophir vertrok 4 Maart van Padang naar R'dam. Ternate vertrok 4 Maart van Batavia n. R'dam. Wilis, uitreis, vertrok* Maart van Lissabon. Koninklijke Hollandsche Llotd. Frisia, thuisreis, vertrok 3 Maart van Vigo. Delfland vertr. 3 Maart v. A'dam naar Buenos-Ayres. Kon. West-Indiscbe Maildienst. Ascania, uitreis, is 4 Maart Lydd gepasseerd. Prins W. IV arnv. 5 Maart v. Suriname te A'dam. VERVOLG BERICHTEN HELDER, 7 Maart. De heer J. ter Laag, ontvanger der Registratie en Domeinen alhier, is als zoo danig benoemd te Farmerend. - De Loodskweekeling C. van Leeuwen is Zaterdag geslaagd voor zeeloods. Opgepast. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gra- venhage brengt het volgende onder de aan dacht In verschillende bladen, voornamelijk Pro vinciale, komt een annonce voor onder het hoofd Tegen den Woeker", waarin door het zich noemende 's-Gravenhaagsch Midden at ands- bnrean (Vereeniging tot hulp aan den Midden stand), van Speykstraat 249 te 'a-Gravenhage, geld ter leen wordt aangeboden, voor le of 2e hypotheek, tegen 41/* h 4$ rente, onder geheimhouding, reëele behandeling, spoedige afwikkeling, geen extra afslnitprovisie en andere aantrekkelijkheden. De hoofdcommissaris voornoemd maakt be kend, dat dit kantoor, dat gehouden wordt door zekeren M. PenDings, in geen enkel verband staat met de bekende «Natonale vereeniging tot bestrijding van den Woeker", en dat hy degenen, die op de aanbiedingen van dit kantoor willen ingaan, aanraadt vooraf hy hem, hoofdcommissaris, informatiën in te winnen. Padvinders op eigen risico. Drie vyftieDjarige jongelieden uit Haarlem, wier hoofd op hol was geraakt door padvin- derslectuur, gingen na volbrachte dagtaak Donderdagavond op avontuur uit. Na een fiinken en vermoeienden tocht bereikten zy het Zandvoortsche strand, waar met behnlp van touw en eenig zeildoek eeu soort tent werd gespannen. Daar ze het wel wat koud kregen, zochten en vonden ze 't pad, dat naar de heerlyk verwarmde wachtkamer van 't station leidde; besloten werd hier te over nachten. Het heeft niet mogen zyn; de rijksveldwachter De Brnin, die hen half sla pend aantrof, noodigde hen uit, met hem het pad te bewandelen naar het politiebu reau, waar se met innigen spijt afsoheid namen van hun drie mooie, blankgepoetste pistooltjes met overvloed van flaubertpa- troontjes. Daar ter plaatse werd den moeden zwervers welwillend nachtlogies verstrekt. Zaterdagmorgen zyn de padvinders naar de plaats hunner woning en dus op het rechte pad teruggebracht. De pest. De «Times" verneemt oog het een-en-ander van zyn correspondent te Petersbnrg over.de pest-toestanden in Mantsjoerye. De berichten, den laatsten tjjd in de Russische hoofdstad ontvangen nit Noord-China, luiden beslist pessimistisch, zoowel wat betreft de uit breiding der epidemie als wat aangaat de houding der Chineezen. Te Charbin hebben vier leden van den hospitaalstaf de ziekte gekregen en zyn er aan gestorven. Haflkine heeft verklaard, dat het hospitaal aldaar zóó zeer met pest-bacillen besmet is, dat het gebonw zal moeten worden verlaten en een nieuw betrokken, wyl anders het leven van doktoren en verpleegsters te veel gevaar loopt. Mamontofi, een medisch student, is gestorven aan pest, opgedaan by het verplegen van een verpleegster, juffr. Snetsjkova en twee andere studenten. Daar Mamontofi. byziende was, kwam hy te dicht by de door hem verpleegde lyders, en kreeg hjj dientengevolge zelf de ziekte. De etaalkoning Frick. Naar het heet is de staalkoning Frick de man, die 100,000 pond voor Rombrandts- molenlandschap heeft geboden. De eigenaar, Lord Lansdowne, krygt onaangename dingen te hooren over zyn bereidvaardigheid een onvervangbaar kunstwerk dat in zekeren zin de natie mede toebehoort, voor geld af te staan. Wat zullen anderen doen als een man van zyn positie niet meer voorgaat Noblesse n'oblige plus, zegt de «Daily Telegr." Scheepsbouw. De nieuwe invincible-kruiser «Von der Tann' die door torbine-werktuigen voortbewogen wordt, is op het oogenblik op een verre reis. Het schip heeft op het eerste gedeelte van die reis beantwoord aan de hooge verwachtingen, die men er na zyne eerste proeftochten in Dnitsche wateren op gebouwd had. Het heeft den afstand van Kiel naar Teneriffu, onge veer 2500 zeemylen, afgelegd in 6 dagen. De afstand, die gemiddeld eiken dag werd afgelegd, bedroeg 420 zeemijlen. De «Von der Tann" heeft dus eeu snelheid van 17.! zeemyl in het nnr kunnen behouden. Dit is voor een oorlogsschip op een zeereis een buitengewone praestatie. Totnutoe hadden de Dnitsche oorlogsschepen het op verre reizen niet verder gebracht dan tot 10 zeemylen in het uur. Nieuwe telefoon-aansluiting. 154. Dyk, Chr. van, Mineraalwaterfabriek, Agent Zuid-Hollandsche Bierbrouwerij, Zuidstraat. Serenade aan Dorus Rijkers. In 't Bondsgobouw verzamelden zich Maan dagavond de leden van Helder's Harmonie- kapel en die van «Winnubst", de muziekaf- deeling van den R. K. Volksbond. Met gedoofde fakkels en stille trom trok ken ze op, Loodsgracht en Kerkgracht langs, 't Westplein over, by 't einde derDykstraat den zeedyk op, voorafgegaan en omstuwd door een dikke menigte, Op den zeedyk werden de fakkels ontstoken. By 't wacht- hok, dat onze turende helden zoo vaak een schuilplaats biedt, dat hen «op wacht* vindt als daar de storm op onze kusten spookt, om uit te zien of daar helpende handen noo- dig zyn, werd linksom gemaakt en daar ging 't de Blomsteeg in. De politie had werk om de baan vry te houden voor den hulde- brengenden stoet; hare taak was zwaar te midden dier dichte menigte, maar ze deed 't prachtig, zonder vertoon. 't Halt en front de vaandels zwaaiden, Dorus Rykers verscheen in de deur, de breede borst op dezen dag behangen met de talryke onderscheidingen in zoo zwaren kamp met de elementen verdiend. Helder's Harmoniekapel zette in «Roeiers lied', compositie van den directeur G. H. J. van den Bogaerde. Plechtig klonken de tonen. En als het lied van de zee zoo toepasselijk by de huldiging van dezen held geëindigd is, treedt de heer L. van der Kraan, president van «Winnnbst* naar voor. «Hooggeachte heer Rykersaldns sprak hy; «Hebben we verleden week hulde ge bracht aan een groot kunstenaar, thans is ods genoegen grooter, nu wy mogen huldigen ean plaatsgenoot, een held, die zoo dikwyis in storm en doodsgevaar is uitgetogen als het leven van medemenschen in gevaar was. Wy huldigen in U den Redder van zoovelen en wy zyn er trotsch op dat te mogen doen. Wisten de velen, die Gy het leven reddet van deze hulde, zy zouden zeker blyde met ons instemmen. Namens «Helder's Harmo niekapel' en «Winnubst* biedt ik U op dezen dag dat gy uw 25-jarig jubiló viert als schipper der Reddidgboot, onze welgemeende holde aan. Moogt gy nog lang genieten van de rust, die gy zoo zeer verdiend hebt. Uw u in dienst, mynheer. werk was schoon on edel sjj uwe rust PatroonDan schijnt het je b(j my te bo- genoeglykl' vallen I Afgeweerd. Getrouwde man (op Oudejaarsavond)Jullie, vrijgezellen, hebt een prettig leventje, maar op Oudejaarsavond ben je er toch akelig aan toe. Vrijgezel: Ja, en jullie getrouwde mannen de andere driehonderd vier-en-zeatig dagen. Jubileum. Boekhouder: Ik ben vandaag 25 jaar b(j Advertentiën. Op den 15den Maart a.s. hopen mijne Kinderen Corneli8 Boon en Clazlna Bas, hunne 121/»jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat z\j nog vele jaren gespaard mogen blyven is den wensch van hun Moeder, Broer en Zusters en verdere familie. Helder, 6 Maart 1911. Heden overleed ten huize van den Heer R. v. d. Veen, zacht en kalm, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Hendrikje Keizer, Wed. van A. Klein, in den ouderdom van 92 jaar. Namens de Familie, H BAKKER Dz. Helder, 5 Maart 1911. Kanaalweg 186. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. Bij deze betuigen wy onzen hartelijken dank voor de hlyken van belangstelling by- ons huwelijk ondervonden. WOUDSTRA en Echtgenoote. wegens vertrek en opheffing op Woensdag 8 Maart 1911, 's morgens 10 uur, van w.o. diverse tafels en stoelen, crapeaux, linnen- on penantkast, pianino, spiegels, schilderyen, ornamenten, gasornaraenten, gasstellen, gaskachel, vulkachel, vloer- kleeden, zeilen, gordijnen, ledikanten, springveeren matras, bedden, dekens, waschtafel, porcelein, glas en aardewerk, keuken benoodigdheden, kaasschaaf, koperwerk, w.o. gedreven koperen borden. Voorts: een brandkast, rijwiel, hand en trapnaaimachine, een antieke lade tafel, een id. klok, eenig Chineesch blauw porcelein, een speeldoos, een zeildoeksche boot, enz., kleermakersnaaimachine, ta fels, persplanken en persyzer, party grys linnen, trekbank, blaasbalg, pietmolens, bankschroeven, glazen platen, toonbank, enz. enz. Wegens opheffing zal nog worden verkocht een partij Gouden en Zilveren Sieraden, Horloges enz. Te bezichtigen daags te voren, van 10—4 uur. Beurv. W. BIERSTEKER. MARINE W0NINGB0UW VEREENIGING Goedgekeurd bij Kon. Besluit van4 Febr. 1911,nr. 6. H.H. AANDEELHOUDERS worden beleefd verzocht, de eerste stor ting op het aandeelbewijs te voldoen bij den Penningmeester, den heer P. BUS, Binnenhaven nr. 134, of door tusschenkomst van den Secretaris. H.H. Onderofficieren der K. M. of van het Korps Mariniers, welke LID (aandeelhouder) van bovengenoemde ver eeniging wenschen te worden, vervoegen zich by het Bestuur. Namens het Bestuur: J. SLAMAN, Secr., Oostslootstraat Ia. N.B. De aandeelen kunnen terstond wor den volgestort. Eindexamen 1911. Zy die wenschen deel te nemen aan dit examen, moeten zich daartoe schrif telijk opgeven by ondergeteekenden, vóór 12 MAART a. s. De Directeur: A. J. BESSELING, Dykstraat 25. De Ontvanger der Regi stratie en Domeinen te Hel der zal op Woensdag 15 Maart 1911, des voormiddags ten 8 ure in de Concertzaal „Concordia", van den heer Jb. BRUUL te Hippolytushoef op Wie- ringen, ten overstaan van Notaris VAN DER SPECK OBREEN aldaar, in het openbaar by inschrijving VERPACHTENi De Noorderdijken en Zeeweringen op Wieringen, in 56 perceelen, en de Vo gelarij op het strand van en rondom Wieringen, in 8 perceelen. De dijken ter beweiding en behooiing der eerste snede, en de bermen dier dijken en de zeeweringen tot het drogen van wier, voor zes jaren, ingaande voor de dyken en zeeweringen 1 Januari 1911 en voor de Vogelary 1 Mei 1911. Geen onraad verschuldigd. W Boekjes, houdende voorwaarden en perceelsbeschryving zyn k 10 cent ver krijgbaar by Ontvanger en Notaris voormeld. over 1910. Regenten van het Algemeen Weeshuis te Helder noodigen belanghebbenden uit, hunne rekeningen over het jaar 1910 in te zenden vóór of uitsrlijk op den 15 Maart a.s. Helder, 1 Maart 1911. Regenten voornoemd C. J. VERHEIJ. De Secretaris SCHRAA. Telefoonnet Helder. HUISHOUD- AANSLU1TING vanaf f 10.— p.jaar. en f2.50 entrée. GESPLITSTE AANSLUITING vanaf f22.50 p.jaar en f2.50 entrée. GEWONE AANSLUITING van af f30.p.jaar !l en f5.— entrée. Nieuwe aansluiting: 154 DIJK Chr. VAN, Mineraal- waterfabr., Agent v. d. Zuid-Holl. Bierbrouwerij, Zuidstraat. Ten allen tyde disponibel voor het houden van verkoopingen enz. het ruime lokaal LOODSGRACHT nr. 21, ■W Goederen worden steeds aange nomen en kosteloos tot de verkoo ping bewaard. Bsurw. W. BIERSTEKER, op voormiddags 10 uur, te HELDER op het WESTPLEIN. Een groote en mooi gekweekte goed gevormde partij FT 3VTE13V, waaronder: extra mooie Hulst, Taxus, Coniferen, Palmen, Sparren, Laurus en Rhododendrons in soorten. Vruchtboomen, Bloemheesters, Stam-, Klim- en Struikrozen, in de fijnste soorten. Alles kerngezond en afkomstig uit de bekende kweekery „Sativa", te Boskoop. Te bezichtigen op den dag van den verkoop. Dsurvr. H. KWART. zal op des avonds 7 uur, in „CASINO" publiek verkoopen, de volgende perceelen të HELDER: 4-3. Drie huizen en erven aan de Rozenstraat nos. 13, 15 en 17, resp. groot 77, 86 en 77 centiaren. Afzonderlijk en gecombineerd. 4—8. Vijf huizen en erven aan de Rozenstraat nos. 35, 37, 39, 41 en 43, ieder groot 81 centiaren. Afzonderlijk en gecombineerd. 9. Het huis en erf aan de Wilhel- minastraat nr. 44, groot 83 centiaren. 10. Het huis en erf aan de Hoog straat nr. 2, groot 81 centiaren. 11. Het huis en erf aan de Kuiper straat nr. 3, groot 58 centiaren. 12—1.8. Twee huizen en erven aan de Goversstraat nos. 9 en 11, resp. groot 87 en 81 centiaren. Afzonderlijk en gecombineerd. 14. Het huis en erf aan de Binnen haven nr. 61, groot 90 centiaren. 15—22. Twee huizen en erven aan de Gasstraat nos. 22 en 24a, en 26, resp. groot 75 en 81 centiaren - en zes huizen daarachter aan eene steeg, nos. 34b, c, d, e, f en g, ieder groot 16 centiaren. Afzonderlijk en gecombineerd. 13. Het huls, in tweeön bewoond, aan de Achtergracht Zuidzijde nos. 12 en 11a, groot 63 centiaren. 24. Het winkelhuis en erf aan den Kanaalweg nr. 37, groot 90 centiaren. 15. Het huis en erf aan de Bassin gracht no. 48, groot 1 are 22 centiaren. !6—28. Drie huizen en erven aan de Gravenstraat nos. 29, 31 en 33, resp. groot 43, 43 en 46 centiaren. Afzonderlijk en gecombineerd. 19—32. Vier huizen en erven aan de Schagenstraat nos. 25, 27, 29 en 31, ieder groot 65 centiaren. Afzonderlijk en gecombineerd. 33—34. Twee huizen en erven aan de Jonkerstraat nos. 37 en 89, resp. groot 67 en 68 centiaren. Afzonderlijk en gecombineerd. 35. Het huis en erf op Onrust nr. 19, groot 66 centiaren. 36—87. Twee huizen met stal en erf aan de Binnenhaven nos. 114 en 114a, resp. groot 82 centiaren en 1 are 65 centiaren. Afzonderlijk en gecombineerd. 38—40. Het winkelhuis aan de Sluis dijkstraat hoek Gravenstraat nr. 40, het woonhuis en het winkelhuis en erven daarnaast aan de Gravenstraat nos. 93 en 91, resp. groot 50,58 en 88 centiaren. Afzonderlijk en gecombineerd. Te bezichtigen 2 dagen vóór en op den verkoopdag, van 2—4 uur. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris C. STAMMES te Helder. Pakhuispuimta ta huur aan den Bijkweg. Adres: Bureau van dit blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2