Bioscope-Theater „CASINO", DEN HELDER. Woensdag 12, Zaterdag 15 en Maandag 17 April (2de Faasclidag), Bioscope Voorstellingen „DE DAGERAAD Openbare Vergadering „Waarom Attheist". „Halleluja", Chr. ZangyereenigiDg v. Gemengd Koor. Openbare Uitvoering H. Groenendijk. Homoepatisch consult. Aanbesteding. Woensdag 12 April a.s. in bet Lokaal „TI VOLT', te Helder Slagers-Inventaris Belangrijk Boelhuis 20 stuks uitmuDteud Hoormee, Eerste kwaliteit Paarden en Rnndm. Belangrijk Boelhuis to KOEGRAS, 5 stuks uitmuntende PAARDEN: Stoomvaart berichten» Stoomvaart-Maatschappij Nederland. K. W. I, uitreis, arriveerde 7 April te Singapore. Timor, thuisreis, pass. 7 April Kaap St. Vincent. Bali, uitreis, passeerde 7 April Gibraltar. Ambon vertrok 9Apri! van Amsterdam naar Java en passeerde 10 April Dungeness. Billiton, uitreis, vertrok 9 April van Suei. Koningin Regentes arriv. 9 April v. Java te A'dam. K. W. III arriv. 10 April van Java te Amsterdam. K. W. II, uitreis, vertrok 8 April van Tanger. Madura vertrok 8 April v. Padang n. Amsterdam. Prinses Juliana, thuisreis, arriv. 9 April te Suei. Vondel, uitreis, passeerde 9 April Perim. Rotterdamsohe Llotd. Tambora, thuisreis, vertrok 7 April v. Marseille. Bandocng, thuisreis, is 9 April Gibraltar gepass. Goentoer, uitreis, arriv. 9 April te Southainpton. Tabanan, uitreis, vertrok 8 April van Colombo. Koninklijke Hollandsche Llotd. Eemland, thuisreis, vertrok 8 April v. Las Palmas. Frisia, uitreis, arriv. 8 April te Buenos-Ayres. Zeelandia, uitreis, vertrok 9 April van Vigo. Zaanland, thuisreis, passeerde 8 April St. Vincent. Kon. West-Indisobe Maildienst. Prins der Nederlanden vertrok 7 April v. New-York naar West-Indië. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: a/h Postk. p. zeepost via Amsterdam 14 en 28 April 7.— 's av. p. zeepost via Rotterdam 21 April 7.— 's av. p. Holl. mail via Genua .11 en 25 April 7.'sav. p. Holl. mail via Marseille 18 April 3.30'snam p.Franschem. via Marseille 21 April 7. (voor Surnatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Genua (alleen op verlangen der afzenders.) Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua p. HolL mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.F ransche m. via M arseille p. Duitsche m. via Genua 14 en 28 April n 25 April 18 April 21 April 19 April 8.30'smor. 7.— 's av. 3.30'snam eiken Vrydag 11 en 25 April 18 April 21 April 19 April smoi, 7.'s av. 3.30's nam Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.Franschera.viaMarseille p. Duitsche m. via Genua Naar Gnyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam |13 en 27 April p. mail via Queenstown eiken Vrijdag 13.30's nam p. mail via New-York. .14en28April 3.30'snam p. mail via St. Nazaire .I 7 Mei |7.'s av. Naar Curaijao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 13 en 27 April 7.'s av, p. mail via Southampton eiken Dinsdag 3.30'snam of Queenstown. en Vrijdag p. mail via Hamburg 1 Mei 7.'s av. (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost viaAmsterdam|13en27April [7.'sav. galleen op Verl. der afz.) p. mail via Engeland eiken Woensd.|7.- Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrijdag, 3.30 's namiddags. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 11 April. De op too noodlottige wjjze om het loven gekomen stoker-olieman A. Alstede werd gisteren door familieleden en collega's grafwaarts gebracht. Door den Commandant van het logementschip .Koningin Emma", werden aan de groeve eenige woorden van deelneming gesproken. By het Zaterdag te Utrecht gehouden examen slaagde voor machinist diploma B froote vaart, de heer H. S. de Vries, leerling er Zeevaartschool alhier. Gisterenmorgen werd in de haven al hier dry vendo gevonden de bovenkap van de roef van oen zeetjalk. Kenteekenen van her komst ontbraken. Do Christelijke Zangvereeniging voor üemeDgd Koor .Halleluja" zal, onder leiding van haren directeur, den heer Joh. F. Asma Jr., op Dinsdag 18 April a.s. een openbare uitvoering geven, ditmaal in het Concertge bouw .Casino", omdat het wegens gebrek aan plaatsruimte ondoenlijk geworden is, dat concert in de Bethelkerk te geven, zooals tot heden toe gebruikelijk was. Het programma luidt als volgt 1. JubelzangJ. C. de Puy. 2. Uw Koninkrijk kome S. de Lange. 3. ZondagmorgenJ. A. Iiöhringer. 4. LenteliedE. D. Pyzel. 5. Koor uit de Schepping Joscph Haydn. - PAUZE. 6. In 's harten ailerdiepsten grond Dr. A. D. Loman. 7. TranenJacob Kwast. 8. Hymne. C. C. A. de Vliegh. 9. Kerkklokstonen, voor sopraansolo, bromstemmen en gemengd koor C. F. Shattuch. R. Rijkens. t Te 's-Gravenhago is, 71 jaren oud, over leden de heer R. Rykons, oud-directeur aan de Rjjks Hoogere Burgerschool, eerst te War- fum, daarna te Helder. Het stofielyk overschot zal Woensdag a.s. te Groningen worden ter-aarde-bestold. IJmuiden, 10 April. In den laatsten tyd koopen de Zweden in. het buitenland vele visschersvaartuigei op om voor hunne makreelvisschery te ge bruiken. Vooral Engelsche sohepen vinden in Zweden eu Noorwegen gretig afnemers. Van de IJmuider vloot is de logger Y.M. 59 .Volharding" aan een Zweed6chen reeder verkocht. Dit schip werd in 1888 te Grimsby gebouwd en meet 60 netto register ton. Indertyd word door de Kamer van Koop handel en Fabrieken alhier au den minister van financiën een verzoeksohrift gezonden, teneinde gedaan te krygen, dat hier ter plaatse iemand benoemd zou worden by wien de wissel, formaat en plakzegels verkrijg baar waren. Met de groote toename van d< handelszaken zou dat hier zeer gewenscht zijn. Het Bestuur der Kamer kreeg thans bericht dat aan het verlangen zou worden voldaan on tegelykerlyd machtiging om iemand voor te dragen. In do Kc-izer Wilhelrastraat brak Zondag avond brand uit in de huiskamer van den heer H. Jongsma, handelaar in aardappelen, groenten eu overzeesch fruit. De bewoner, die ongehuwd is, was op het öogenblik afwezig. Ouder leiding van den opperbrandmeestor den heer P. Pool, verschafte de politie zich toegang door een deur in te slaan. Door haar word, in vereeniging met eenige burgors, de brand gebluschl met do koolxuurapuiten, zoo dat de brandweer niet behoefde uitte rukken. De geheele kamer brandde echter uit terwyl ook de verkoopsartikelen door den zwaren rook voel hebben geleden. Naar wy vernemen was de bewoner tegen brandschade verzekerd. Inbraak. Een brutale inbraak heeft Zondagavond te Amsterdam plaats gehad. Toen de heer W. Baak, die de eerste étage van perceel Korte Marnixstraat No. 3 bewoont, Zondagavond tnsschen zeven en elf unr met zyn echtgenoote uitwas, hebben inbrekers zich toegang tot zyn woning weten te verschaffen. De omstandigheid, dat het benedenhuis van genoemd perceel onbewoond is en de bewoners van de tweede verdieping een feestje vierden, droeg er toe by, dat de indringers ongestoord en ongezien konden binnenkomen. Zy sloegen een klein ruitje vau een zy vertrek stuk, konden toen den grendel van de deur schuiven eu entrée maken. De inbrekers hebben toen niet dadelyk hun slag geslagen. Mogelyk is door hen met opzet op de thuiskomst van do bewoners gewacht en misschien ook zyn zy ver moed wordt, dat er twee inbrekers zyn ge weest door de terugkomst van de bewoners overvallen. Hoe dit zy, de heer en mevrouw Baak te elf uur thuiskomende, bemerkten van de braak nietB, omdat zy door een andere denr hnn woning betraden. Zy gingen weldra na hnn thuiskomst slapen, en toen de in brekers het terrein veilig achtten, kwamen zy uit het zy vertrek een klein kantoortje te voorscbjjn. Een der boeven drong daarop tot het slaapvertrek van den heer Baak door, haalde den Blentel van de brandkaBt uit diens pan talon en sloop naar de voorkamer om de brandkast zonder eenige moeite nu te openen. Een bedrag van f 8500 werd hieruit ontvreemd. De brandkastsleutel werd na gebruik weer in de slaapkamer gedepo neerd. De verschillende kasten zyn vervolgens doorzocht, alle sieraden en kostbaarheden tot een totale waarde Tan f1500 werden gestolen en de inbrekers bedierven toen nog verschillende kleedingstukken door ze met inkt te besproeien. De heer Baak ontdekte by zyn ontwaken wat gebeurd was en waarschuwde dadelyk de politie. Deze stelde een uitgebreid onder zoek in, tot na zonder resultaat. De feestende bovenburen hadden natuurlijk niets van den braak bemerkt. De bestolene is tegen inbraak by de Nod. Lloyd (Verzekeringsmaatschappij), verzekerd. Pest op Java. By het departement van koloniën is ont vangen hot volgende nadere telegram van den gouverneur-generaal, dd. 9 dezer, betref fende pestgevallen op Java en daartegen genomen maatregelen: 7 dezer 13 gevallen, 3 dooden. Twee koortsgevallen op 6 dezer bleken pest te zyn. Het hoofdbrandpunt der pest is Batoo en omgeving. Te Singosari, in het district Karanglo, is de pest onder ratten en menschen sterk ver minderd. Het reizigersverkeer van en naar bet be smette gebied is 14 dagen stop gezet. Het goederenvervoer wordt voortgezet, behoudens de uitvoer van de goederen, bedoeld in art. 8 der pest-ordonnautie (Indisch Staatsblad 1902 n°. 112). Hierbjj wordt aangeteekend, dat Batoe ge legen is in het district Demangoenggan, dat evenals het medo in hel telegram genoemde district Karanglo deel uitmaakt van de af- deeling Malang der residentie PasoeroeaD. Er is besloten tot de uitzending van u jonge artsen uit Nederland naar Java tot bjjstand en aanvulling voor den tyd van 1 jaar van hot personeel van den burgerlyken geneeskundigen dienst in Ned. Indië. De oproeping van de gegadigden en uu voorwaarden voor deze tydelyke betrekking zullen spoedig vanwege het departement van koloniën uitgaan. De correspondent van de »N. Rott. Ct.- te Batavia seint: Er zyn uitgebreide maatregelen genomen om te voorkomen, dat de pest zich verbreidt. Het spoorwegverkeer is gestaakt. De wegen worden door militairen bewaakt op lust van gouverneur-generaal Idenburg, die uitdruk kelijk verlangt, dat er geen kosten zullen ontzien worden. In Malang (Kota) zyn twee gevallen van pest voorgekomen. De stad is daarop vol komen geïsoleerd. Een brand. Bombay, 10 April. Terwyl vyfhonderd Indiërs, in oen dorp ten Noorden van Poona, voor een Hiudoesch feest bjjeen waren in een gebouw met rieten dak, ontstond er brand. Het gebouw had slechts één uitgang en tweehonderd maunen, vrouwen en kinderen verbiandden. hield op met zacht-teer-spenren achter 't fonkelglansjo van twee brillenglazen en schonk nog eens in uit het potje, dat geurig pruttelde op een te hoog vlammentje. Zy dronk met korte tengies, bracht geeuwend het porselein van haar mond weer op tafel en begon dan te spreken over het volkje, dat gewoonlyk den middag neerstrijkt. 't Goeie mensch gaf me daarbjj ruimschoots gelegenheid tot persoonlijke overtuiging. Trekvogels van diverse pluimage fladderen er slechts een paar malen. Zy haten dst pronkend-zich-tentoonstellen van langen duur op één simpel baantje, 't zyn bewegende lyven, beenen en hoofden, onbestemde wandelaars, die gaan on komen. Zy verfoeien het knieren aan een en dezelfde gracht, voelen zich spoedig beklemd onder de dwang van 't gescharrel geljjk kippen en zeggen na een, hoogstens twee gangetjes't kan zoo wel toe. Maar zij, die meenen in het dagelyksca leven anders onopgemerkt voorby te gaanl Voor hen is de Kanaal weg een uitkomst Hier verscby neu ze uren aaneen, mooi, prachtig opgetnigdt. Om aandacht to trekken, om t« toonen, wie en wat ze zyn, dragen ze veelai de zonderlingste spullen, die ooit in de week om hun ljjf klungelden. De meesten hunner hebben verbeelding en wat erger is inbeelding. Ja, sommigen, onuitstaanbaar gewichtig, zien terwille van het uur groen en geel van den versmaders-honger en loopen beweert de juffrouw naast me met «gelapte magen" rond. Hindert niemendal. Ze gevoelen zich gelukkig in het zonlicht, dat even doorbreekt en levendig, hei-blinkend in-spiegelt in de raamgaten. Kanaalwcg. Hier is de stemming over het algemeen onbezorgd, prettig. Hier stuiven de geluiden stotterend en harrewarrend uit de massa op. Hier spatten stukjes gesprek links en rechts. Hier is joviaal gepraat, rad, geagiteerd gebabbel. Hier worden in een paar verloren aren socialistische en anarchistische staten geboren. Hier oreert men over de allernieuwste knnst. Hier babbelt men over de laatste mode. Hier worden niets-waardige concurrenten op den brandstapel gezet. Hier gaat vriend en vjjand over den tong. Hier zijn beoordeelaars, die wurgen, afmaken. Hier worden, in plooi-lief doen nieuwe paartjes gemaakt. Kanaalweg 1 Van circa half vier tot kwart over zessen almaar door eenzelfde pnbliek dat, zonder een zier verveling almaar door, onver moeid, onophoudelijk tnsschen de beide bruggen blyft slenteren als kippen in de ren. Kijkje* uit mijn veneter. Kanaalweg. Tien April en we loopen nog steeds met beren-jassen. Geen dag lekker warm voorjaarsweer. In de algeloopen weekBuitjes om te kleumen, om te rillen, grimmige nablazin- gen van een machteloozen, maar nydigen winter. Een vriend te Huisduinen, die be paald den voorjaarskolder al in den kop heeft, stuurde dezer dageu wat ansichten. Van zwoelen zomerdag. Van heerljjk,lachendstrand, met enorm veel bezoekers. Van badhuis, druk en gezellig. Van tram in aantocht, lange expres vol vermoeide stadsmenschen, Kiekjes van kleur. Die lokken en uitdagen do vaste klanten. Jawel, jawel, nog een paar maan den en dunnaur buiten. Voorloopig red den we 't 'a Zondags nog met den Kanaal weg. Van brug tot brug. Precies een aquarium, met allerlei viBschen en visacbjes. O, zoo knus-gezellig. Kanaalweg 't Ly kt me een schouwplaats, waar velen komen om gezien te worden en anderen om te zien. Hier langs de jonge, zorgzaam beschermde boompjes, zoo ongeveer van vieren tot zevenen, kunt ge heel Helder ontmoeten. Dan komt een wyleu rust. Er volgt zoo'n soort «schaftuurtje", weet u- Na het avond-eten opnieuw een in-jeugd-hopend- beginnen van do tierige voortstoeting der menigte, het wandel-kalme heen on weer loopen, het moeizaam, treuzelend gaan, nu de huizen er vestingen zyn, met geblinde vensters en gesloten poorten nu de straatstoenen luguber opdoemen onder de maan-bleeke lichten der gaslantaarns. KanaalwegMenig bewoner van den veel stilleren overkant kan er meer dan twee boekdoelen van zeggen. Is dat niet dichterlijk, niet fantastisch Verbeeldt u, oerbaar, rustig gezeten achter een kopje thee; aan do Loodsgracht. M'n tafelbuur, iemand die sedert een re spectabele reeks van jaren daar het benydens- waardige uitzicht door een hooge muur en veel belasting in pacht heeft, had hooldpyn boven de oogen van het onbevangen kyken, Advertentiën. De Heer en Mevr. HEUKELMAN van der Hoeven geven kennis van de geboorte van hunne dochter Bernharda Hendrika. Helder, 10 April 1911. Geboren Cornelia, Eveliena, Catriena, Geertruida, Dochter van Joh. KOUWENBERG en C. G. KOUWENBERG - Coster. Helder, 10 April 1911. Hiermede vervullenwy den treu- rigen plicht U in kennis te stellen, dat op den 269ten Maart 1911, de Heere tot zich nam, onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer Wilhelmus Johannes Louws, in den ouderdom van byna 73 jaar. Wed. H. P. LOUWS - v. d. Poel. helder' C. W. H. LOUWS. Tjepoe, M. E. LOUWS-Siebes. I N.-Indiö. J. P. LOUWS. T. LOUWS—Oldenburg. Haar- P.J HOEKSTRA - Louws. lem. S. O. HOEKSTRA. en Kleinkinderen. Wegens buitenlandsche familiebetrekkin gen eerst lieden geplaatst. Heden overleed, te St. Jacobi Parochie, zacht en kalm, in den ouderdom van 73 jaren, myn innig geliefde Moeder Trijntje C. Kramer, Echtgenoote van O. H. de Vries. Helder, 5 April 1911. K. DE VRIES. Volstrekt eenige plaatselijke en algemeene kennisgeving. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht U kennis te geven van het overlijden te Amsterdam, na eene langdurige ziekte, van onze dierbare Dochter, Zuster en' Be huwdzuster, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, Hendrika Alida Koopman, Echtgenoote van J. RUITER, in den ouderdom van 34 jaren. Uit aller naam: P. KOOPMAN en Familie. Helder, 7 April 1911. Hiermede vervullen wy den treu- rigen plicht U kennis te geven van het plotseling overlijden van onze, geliefde Moeder en Grootmoeder, MejT Adriaantje Gorter, Weduwe van den Heer W. STOOKER, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Wed. C. NOOTStooker. B. O. VAN DER HOUT-Stooker. J. VAN DER HOUT. A. A. B. NOOT. W. C. J. NOOT. L. VAN DER HOUT. Amsterdam, 8 April 1911. Ie Looiersdwarsstraat 12, (huis). By vonnis van de Arron- dissements-Rechtbank te Alkmaar, d.d. 13 October 1910, is het huwelijk, op 14 September 1894 tusschen partyen gesloten, bestaan hebbende tus schen Jacobus, Abraham, Josephus Sanders, Majoor-Stoker bij de Kon. Marine, wonende te Helder en Chrietina Maria Barendse, wonende te Amsterdam, op vordering van laatstgemelde, ontbonden verklaard door echtscheiding, op grond van over spel, gepleegd door den man. De Procureur van de eischeresse: Mr. D. SLUIS. Alkmaar, 8 April 1911. Directie Bioecope-Theater Haarlem. met geheel nieuw Programma, Afdeeling Helder en Omstreken. op VRIJDAG 14 APRIL 1911, 'e avonds 8 uur, in „CASINO". SPREKER: De Heer H. SCHUTJES, Redakteur van het Week blad „DE DAGERAAD". ONDERWERP: Entrée 10 cent. Debat VRIJ. Directeur: JOH. F. ASMA Jr. Hiermede betuig ik myn hartelijken dank aan de H.H. Doctoren en hetver- plegings-personeel van het Marine-Hos pitaal, voor hunne zorgvuldige verple ging van mijnen geliefden Echtgenoot Anton Alstede, welke op zoo'n droevige wijze op de torpedoboot 04 om het leven kwam. Ook betuig ik myn dank aan de H.H. Officieren en verdere bemanning van Hr. Ms. „Emma", voor de laatste eer aan hem bewezen. Wed. S. ALSTEDE-Tiekkk. op DINSDAG 18 APRIL a.s., des avonds te 8 uur, in 't Concertgebouw „Casino". Zaalopening half acht ure. In de pauze zal als spreker optredende WelEerw. Heer Ds. de Walle. PROGRAMMA'S, tevens bewijs van toegang, a f 0.25 en f 0.15, verkrygbaar by de bestuursleden en by D.VAN LEEUWEN, KoningstraatM. S. BREMER, Keizer straat 34; Wed. AGEMA, leMolenstr.; R. JONGKEES, Paardenstraat 24, en op den avond der uitvoering in „Casino", Het Bestour. Arts, Donderdags li1/»'Va uur. STATIONSTRAAT II. DINSDAG 18 APRIL... voorm. ten II uur, zal door ondergeteekende voor de N. V. „Landbouw Maatschappij" te Helder in het Hotel „BELLEVUE" aan de Spoorstraat te Helder worden aan baateedi Het bouwen van een Boe renplaats in het Koegras te Helder. Aanwijzing Vrijdag 14 April a.8., voorm. ten 10 uur, op het terrein nabij Dog gersplaats. Bestek en teekeningen zyn tegen beta ling van f 1. verkrygbaar ten kantore van ondergeteekende. In8chrljving8blljetten, welke per post worden ingezonden, te adresseeren aan het kantoor der Yennootschap Dljkstr. nr. 31 te Helder. S. KRIJNEN, Architect wagens liquidatie an wertrek op voormiddags 10 uur, van den zeer netten en completen van Mejuflr. Wed. O. W. BROERS MA, als: Yan Berkels patent vleeschsny machine met voetstuk, snijtafel, gehaktmachine, hakblok, koperen en ijzeren vleesch- rekken, schalen en borden, étalage trapjes, messen, hakmessen, zagen, bas cule, kogel-unster, gewichten, zonne schermen en jalousiên, marmerblad, handwagen, stopmachine, slijpsteen, kookfornuis met pijpèn, takels, en ver dere slachtplaatswerktuigen, een partijtje kruiden en conserveeringsmiddelen. Wijders zaer nette Meubelen en Huiereed, als: mahon. linnen kast, dito stoelen en tafels, schilderijen, spiegels, klok en pendule, kleeden, kar petten, kachel met toebehooren, kastjes, barometer, kranzenmand, toog, keuken- benoodigdheden, porselein, glas en aarde werk, en hetgeen meer zal worden aangeboden. BIJ bovenetaanden verkoop zal nog worden gevoegd: als: Mahon. Koffiehuistafels, p.m. Weenerstoelen, 2 ijzeren Ledikanten met Springveerenmatrassen, Dekens, 1 Lek- bak, Vloermatten, enz. enz. Te bezichtigen daags te voren van 12-4 uur. Deurw. H. KWANT. waarbij o.m.: In Tunis. Natuuropname. De twee Musketiers. Prachtig gekleurd drama, i Hond sis dief. Komisch. Tintine en Totor. Co lino sis brandweerman. Liohtotralon en Sohaduw. De kleine geitenhoeder. Een Droom. Prachtopname. Een dog vrij por week. 't Dramatische bericht. Zeldzaam mooi. De fabel won Bébé. ENTREE Woendage en Zaterdagavond I MAANDAG (2de Paoschdag) le Rang 25 ot., 2e Rang 15 ot. le Rang 35 ot., 2e Rang 25 ct. Woensdag, Zaterdag en Maandag (2de Faaschdag), Kinder- en Familie-Voorstelling, met uitgekozen Programma. Entrée 10 en S cent per persoon. Kaartverkoop vanaf '8 middags 12 uur. W "%\"DPA.S.iL,l.pBrL Na afloop BAL. J&jjjSfejfr te KOEQBA8, aan de Doggersvaart op de Boerderij van den Heer H. BAKKER Dz., op WOENSDAG 19 APRIL a s., 'smorgens 9 uur, van: 38 stuks koeien, gekalfd hebbende of die op kal ven staan, 2 gelde koeien, 1 twee-jarige stier, 1 een-jarige stier, 2 kalfstieren, 9 hokke- lingen, eenige kuikalveren, 15 schapen met lammeren, 1 zwart merriepaard, (weder ge dekt) met veulen, 2 zwarte merriepaarden, 1 bruin ruinpaard, 1 drie-jarig zwart ruinpaard, 1 een-jarig bruin merriepaard. Voorts: bakwagen met toebehooren, 2 boerenwagens, 2 driewielige karren, Utrechtsche witkapkar, maaimachine, ijzeren hooihark, hooischudder, kunst- meststrooi-machine, bietensnyder, ekker- ploeg, egge, 2 kruiwagens, houten gang- loopers, tuigen, melkgereedschappen, een klamp beet hooi en hetgeen meer zal wor den aangeboden. Melketaten zijn verkrijgbaar. C. STAMMES, Notaris ta Helder. ib Callani: OP Woensdag 19 April 1911, 's morgens 10 uur, ten huize en ten verzoeke van den Heer B BLOM te Callantsoog aan den Schen- keldyk, van als: 13 Koeien, die gekalfd hebben of op kalveren staan, 1 Zomerkalver, 2 Oeldekoeien, 4 Hokkelingen, eenige Kuikalveren, 2 Aftands bruine Merries, 1 Ket, 8 Oonschapen, 4 Overhouders, 35 Kippen, 18 Eenden, 4 korven Byen. Een Hooischudder, een Hark, een Schuif, Ploegen, Eggen, Kapwagen, 3 Boerenwagens, Driewalde Kar, Ierbak, Kettingegge, diverse Tuigen, Boeren- en Bouwgereedschappen, Kaastobbe n, Karns, enz. Voorts: eenig Huisraad en Inboedel, w.o. een eikenhouten Kabinet en al wat meer zal worden aangeboden. Deurw. W. BIERSTEKER. F. VAN DER KAMP. op Zaterdag 22 April 1911, voormiddags 9 uur, ten huize van Mej. de Wed. K. BRUIN Gemeente HELDER, 28 Kalfkoeien, die gekalfd hebben of op kalven staan, 10 Pinken, 3 Pink-Stieren, 1 Os en Kuikalveren, Bruine Ruin (schoone draver), oud 5 jaar, zeer makke bruine Merrie, oud 10 jaar, bruine, drachtige Merrie, (beste draver), oud 6 jaar, bruine Merrie (aftands) en bruine 1-jarige Merrie-Veulen. Voorts: Tilbury, 2 Boerenwagens, 2 Driewielde karren, waaronder een met en hekken, zoo goed als nieuw, 2-paards Dorschmachine, Harkmachine, Maaima chine, Zaaimachine, Machine-Waaier, Eckertpioeg, Zeeuwsche Ploeg, beste Scheurploeg, 2 Eggen, Kettinghort, houten Hort, 2 Aardtroggen, houten Wentel, Ploegsleep, Graanrollen en -Maat, 2 Zaadtonnen, Tiemtuig, Ploeg-en andere Tuigen, 2 Kippenhokken met 13 Kippen en 1 Haan, Kruiwagen, Gangloopers, Groepbeun, Zoutkist met Schragen, Kaas- weeker, Kaasborden en Zetters, Pekel- balies, Draaikarn, Roomvaten, Botermout met Stelling, 5 Melkbussen, Melkemmers en -Schotels, enz. enz. BW Op de plaats is uitspanning. Notaris VRIJBURG Werk gevraagd. Een Weduwe, met nog drie school gaande kinderen te haren laste, zoekt voor haar zoon en kostwinner, 20 jaar oud, werk als sjouwerman, opperman of alle andere losse werkzaamheden. Mocht iemand deze arme menschen aan eenig werk kunnen helpen, dan verricht men een goeden daad. Adres: Bureau van dit blad. Mevrouw Mr. W. DE SITTER, vraagt met met Mei een nette Twoede-Meid, niet beneden 18 jaar. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. GEVRAAGD tegen 1 Juni of eerder een flinke DIENSTBODE. Zich te vervoegen 's avonds tusschen 7 en 9 uur, by: Mevr. VAN VEEN, Windwijzer, alhier. Mevr. ANSINGH, Hoofdgracht nr. 28, vraagt oen zindelijke Dienst bode. Gevraagd aen flinke Dag meid, loon f2.25. Adres: GRUNWALD, „De Zon", Kei zerstraat. Gevraagd aen meid-alleen in een klein gezin te Alkmaar. Loon f100.—waschgeld f26. Zich in persoon aan te melden bij Mevr. VREEDE, 'Havenplein 15 alhier, 's avonds na half 8. Gevraagd een net Dagmeisje boven de 16 jaar. AdresVlamingstraat nr. 28. Gavraagd een Werkster. Adres: Klaas Duitstraat nr. 28. De Weduwe FELS vraagt beleefd Braiwerk met de hand. Ook borduurt zy kleedjes voor het theeblad, net en goedkoop. Adres: Oostslootstraat nr. 1. Gevraagd een flinke Loop jongen. Adres: GRUNWALD, ,De Zon", Keizerstraat. Gevraagd een nette Loop jongen voor de morgenuren. Adres: Bureau van dit blad. GEVRAAÖD een gebruikte, doch in goeden staat zijnde Mangel. Adres: Bureau van dit blad. TE HUUR tegen 20 Mei a.e. een gemeubileerde Zit- en Slaap kamer, met of zonder pension. Adres: Hoofdgracht 77. Te huur een Winkelhuis met ruimen Kelder, zeer geschikt voor Groetenzaak of iets dergelijks, aan de Binnenhaven 23. Te bevragen by: H. F. THIEMAN, Spoorgracht nr. 36. TE HUUR het Woon- en Winkelhuis aan de Sluisdykstraat hoek Gravenstraat. Adres: Janzenstraat nr. 58. Te huur een Heerenbehuizing, Binnenhaven 35, bevattende 6 kamers, badkamer, serre en tuin. Huurprijs f315.-. Een Heercen-Bovenhuis, Brug straat, bevattende 6 kamers, badkamer enz. Huurprijs f300.—. Adres: Kanaalweg nr. 141 en Binnen haven nr. 1. Met 1 Mei een net gemeub. Zit- en Slaapkamer aangeboden, zon der Pension. Adres: Bureau van dit blad. Voor klein gezin een Bovenhuis te huur, voorzien van Gas- en Water leiding, op eersten stand. Huurprijs f 250 per jaar. Adres: Bureau van dit blad. Te huur met Mei het Bovenhuie Hoofdgracht no. 49a, thans bewoond door den WelEd.Heer P. SANT. Te bpvragen by W. C. VAN BREDA, Hoofdgracht 49. Te koop drie solied gebouwde Woonhuizen. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP een zeer mooi Hoeren huis, met waranda, bijkeuken, kelder, enz., staande Spoorstraat alhier. Br. lett. O H, bureau van dit blad. TE KOOP een goed onderhouden Hee renrijwiel voor den spotprijs van f 12.50. Adres: Parallelweg nr. 44.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2