Balmnziek Chef Kreuger Hz. Boternoteering in „DE TUINTJES" op ZONDAG a.s. Openbare Bijeenkomst „Geestelijke Bijstand", J. DE JONGH en J. KLINKENBERB, Fropaganda-Avond METSELWERK. Bouwkundig Bureau. 60- en 66-cents BOTER. BREGMAN, Smidstraat. deze verordening; de instructie, welke voor hem of voor de ambtenaren van den tak van dienst, waartoe hij.behoort, is vast- c. de voor hem of voor de ambtenaren van den tak van dienst, waartoe hij behoort, vastgestelde verordening tot regeling der bezoldiging; d. de pensioenverordening. Artikel 5. De bezoldiging wordt door den Raad vastgesteld in minimum en maximum en wordt maandelijks, telkens voor een evenredig gedeelte, uitbetaald. Artikel 6. De ambtonaar, die gedurende meer dan dertig achtereen volgende dagen een hooger bezoldigde vacante betrekking waarneemt, geniet gedurende dien tyd het aan die betrekking verbonden minimum-salaris, met stilstand van zijne eigene bezoldiging. Artikel 7. Voor eiken tak van dienst worden zoo noodig door Burge meester en Wethouders, het hoofd van dien dienst gehoord, inatructiön vastgesteld, voor zoover dit niet bij de wet aan anderen is opgedragen. Deze instructien worden aan den Raad medegedeeld. Bepalingen in reeds voor ambtenaren bestaande instructiöo, afwijkende van, of strijdig met het in deze verordening vast gestelde, zijn nietig. Artikel 8. De ambtenaren hebben in elk kalenderjaar recht op een verlof van ten minste veertien werkdagen. In bijzondere ge vallen kunnen Burgemeester en Wethouders langer verlof verleenon. Het verlof wordt in den regel ten minste vier werkdagen te voren aangevraagd by- en verleend door hem, die daarvoor in de instructie is aangewezen. Bij het verleenen van verlof moet steeds rekening worden gehouden met de belangen van den dienst. Artikel 9. De ambtenaar, die wegens ziekte zijne betrekking niet of slechts gedeeltelijk kan vervullen, geniet tijdens het eerste jaar zijner ziekte zijne volle bezoldiging. De ziekte moet, wanneer dit door Burgemeester en Wethouders wordt gewenscht, door eene naar hun oordeel voldoende geneeskundige verklaring worden geconstateerd. Blijkt, na het verstrijken van den termijn in het vorig lid genoemd, uit een rapport van den geneesheer, dat de ambtenaar nog niet in staat is zijne werkzaamheden te hervatten, dan kan hem alsnog voor ten hoogste zes maanden verlenging worden verleend. Gedurende die zes maanden wordt van het salaris de helft uitbetaald. Indien de ziekte langer duurt of tengevolge heeft, dat. de ambtenaar, volgens verklaring van een door Burgemeester en Wethouders te benoemen geneesheer, voor de verdere vervulling zyner betrekking ongeschikt is te achten, wordt hij eervol ontslagen. Voorstel van den Heer P. P. Hartendorff. Als nieuw Artikel 9a op te nemen „Het in artikel ,9 bedoelde salaris wordt niet uitgekeerd» indien 1°. de ziekte, of de ongeschiktheid tot werken het gevolg is van drankmisbruik of eenige andere buitensporigheid van den ambtenaar. In geval van twijfel beslissen Burgemeester en Wethouders, na een door hen aan te wijzen geneesheer te hebben geraadpleegd 2°. de ambtenaar do hem gegeven geneeskundige voorschrif ten niet in acht neemt, waartoe behoort, liet zich niet laten opnemen in een geneeskundige ziekeninrichtiug 8°. de ambtenaar weigert om, met behoud van het hem, vóór zijne ziekte toekomende salaris, andere dan zijne gewone werkzaamhoden, hem in overleg met een geneesheer opgedra gen, te verrichten 4°. de ambtenaar weigert zich te onderwerpen aan het onderzoek, bedoeld bij artikel 9. De ambtenaar kan hierover door Burgemeester en Wet houders worden gehoord." B. en W. merken hieromtrent op Tegen de opname van een nieuw artikel 9a overeenkomstig het voorstel van den Heer Hartendorff, bestaat bij ons geen overwegend bezwaar. Artikel 10. Bij overlijden van den ambtenaar wordt aan zijne weduwe, of, als hy geen weduwe achterlaat, aan zijne kinderen nog over de maand, waarin de sterfdag viel, de bezoldiging van den overledene uitgekeerd. Genoot de ambtenaar een weekloon, dan wordt viermaal het weekloon uitgekeerd. Artikel 11. Do ambtonaar mag zijn dienst niet verzuimen dan om wettige redenen; als zoodanig gelden: a. ziekte, desverlangd gestaafd door den daartoe aangewezen arts; b. het bewonen van een huis waarin eene in de wet tot voorzioning tegen besmettelijke ziekten, genoemde ziekte heerscht c. het voldoen aan een wettelijk voorschrift, waartoe do ambtenaar verplicht of gerechtigd is. Artikel 12. De ambtenaar is verplicht: u. zijne betrekking met ijver en nauwgezetheid te ver vullen en de hem toevertrouwde belangen naar zijn vermogen te behartigen; b. zich tegenover het publiek op betamelijke wijze te ge dragen en jegens zijne medeambtenaren verdraagzaam en hulpvaardig te zijn; c. zich gedurende zijne diensturen uitsluitend bezig te houden met hetgeen zijne betrekking van hem eischt, en d. omtrent alles wat hem in zijne betrekking bekend wordt en waaromtrent hem in het algemeen geheimhouding opgelegd is, deze te bewaren, uitgezonderd wanneer hij door Burgemeester en Wethouders tegenover bepaalde personen van die verplichting wordt ontslagen, of wan neer de justitie mededeelingen van hem verlangt. Artikel 13. Het is den ambtenaar verboden: a. middellijk of onmiddellijk deel te nemen aan ten behoeve van do gemeente uit te voeren aannemingen, leveringen of werken; b. geschenken, provisie of commissieloon te vorderen of aan te nemen van aannemers, ten behoeve van de ge meente werkzaam of van leveranciers der gemeente. c. misbruik te maken van hetgeen hij in zijne betrekking vernomen heeft. Voorstel van de Heeren C. Adriaanse en W. C. van Breda Artikel 13 aan te vullen met: d. Het is aan de ambtenaren verboden andere bezoldigde ambten of bedieningen te bekleeden of wel eenige nering of bedrijf uit te oefenen of te doen uitoefenen. De Raad kan, op advies van Burgemeester en Wethou ders in bijzondere gevallen machtiging verleenen, dat van deze bepaling wordt afgeweken. De door de ambtenaren bij de in werking treding dezer verordening waargenomen nevenbetrekkingen kunnen zij zonder machtiging behouden. Toelichting. Het komt ons gewenscht voor, dit artikel aan te vullen met de door ons voorgestelde bepaling, omdat anders ambte naren, voor wie nu een dergelijk verbod bestaat, weer de vrijheid verkrijgen, nevenbetrekkingen waar te nemen; over 't algemeen is dit toch niet gewenscht. Het slot van het door ons voorgestelde beoogt, om in bijzon dere gevallen van het verbod ontheven te worden. B. en W. merken op: Tegen de aanvulling van art. 13, zooals dit door de Heeren Adriaanse en van Breda wordt voorgesteld, bestaat bij ons geen bedenking. Artikel 14. Een verzoek om eervol ontslag moet door den ambtenaar schriftelijk worden ingediend minstens twee maanden vóór den datum, waarop hij wenscht dat het ontslag inga. Alleen, wanneer de belangen van den dienst het zonder bezwaar toelaten, kan van dezen regel afgeweken worden. Artikel 15. De ambtenaar, die de hem opgelegde plichten niet nakomt, kan, nadat het hoofd van den betrokken dienst is gehoord, worden gestraft. De straffen die den ambtenaar kunnen worden opgelegd, zijn a. onthouding van verlofdagen; b. opdracht van andere werkzaamheden c. onthouding van verhooging der bezoldiging; d. voorbijgang in bevordering in rang; e. verlaging in rang; f. schorsing, hetzij met behoud, hetzij met gedeeltelijke of geheole onthouding der bezoldiging; g. niet eervol ontslag. Artikel 16. De in hot vorige artikel vermelde straffen worden opgelegd door hem, die den ambtenaar benoemt. Beroep, bedoeld in het volgende artikel, schort de uitvoering van de straf op. Artikel 17. Ingeval een ambtenaar zich bezwaard gevoelt.wegens eene hem opgelegde straf, of om andere redenen zich in zijne rechten verkort, of onbillijk bejegend acht, dan kan hij daar tegen binnen 14 dagen in beroep komen bij den Raad, die in hoogste ressort beslist. Artikel 18. Deze verordening treedt in werking den Deze behandeling liep nu verder spoedig af. De Heer Adriaanse vderde even het woord ter verdediging van het amendement op art. 2, maar kon zich ook met de verwerping wel vereeni gen, zoodat het ook werd verworpen met algemeene stemmen, uitgezonderd die van den Voorsteller, die er nu weer vóór was en die van den Heer Hartendorff, die buiten stemming bleef. De overige amendementen niet van ingrijpenden aard en meest door B. en W. aanvaard, werden aangenomen. Het vaststellen van den datum der inwerking treding werd ook tot de volgende zitting verdaagd. Hierna niets meer aan de orde zijnde wordt de openbare zit ting opgeheven. Weer een nieuw Bioscope-Theater. De bioscope-theaters schieten te Amsler- dam als paddestoelen uit den grond te voor schijn. Nu zyn n.1. de perceelen Nieuwendyk 128, 180 en 132, waarin zoovele jaren het magazyn .De Byenkorf' gevestigd was, ver huurd aan de Naamlooze Vennootschap «Co8moram Bioscope-Theater Holland". De huizen zullen worden afgebroken en tor plaatse zal een bioscope-theater naar een ontwerp van den architect J. A. van Straa- ton Jr. worden gebonwd. Het theater zal een gevel breedte krygen van circa 15 M., terwyl de diepte ongeveer 24 M. zal bedra gen. Het gebouw moet binnen 8l/s maand gereed zyn. Een mijnongeluk. In de myn .Lukas", in de nabyheid van Dortmund, outstond Maandag j.1. een weir.ig beteekonende brand; doch door dit ongeval ontstonden in oen andere schacht vergiftige gassen, waardoor een inspecteur gedood en elf mynwerkers verdoofd werden. Zy poog den uit deze schacht den brand in de eerste te blusschen, doch zonken bewusteloos ineen. Dadelyk werden zij naar boven gevoerd daar bleek do inspecteur overleden te zyn de andere mynwerkers konden door toevoer van zuurstof weder tot het loven worden toegeroepen. NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 28 April. Helders ^Mannenkoor". (1881—1911). Mjjn oogen en ooren vertoefden Dinsdag avond nog by de keurige toiletten en het geroesemoos der fluisterstemmen onder het talryk publiek, dat zoo langzamerhand de .Casino"-zaal had gevuld, toen het scherm opging. Een keurig vaandel, met glinsterende insignes, te midden van frisch groen zie daar, de allereerste teestelyke indruk, die hot tooneol aan de toeschouwers bood. Om je heen gemompel, uitroepen van bewonde ring, dat hut zóó kranig, prachtig, erg pas send was. Dan diepe stilte en aller aandacht by de vetschyning van den voorzitter, den heer K. C. Valkenburg. Die verwelkomde met een joviaal woord, schetsto kort en pit tig de beteekenis van dun avond de her denking van het 30*jarig bestaan stond een oogenblikje stil by bekende, goedklinkende namen van hen, die zich in 't verleden, door leiding, yver, toewyding en steun hadden gegeven voor het Mannenkoor, en eindigde bij don togonwoordigen directeur, den heer C. W. Rusting, wiens ernstige, nauwgezette en hoogst bokwamu leiding hy opmerkte en roemde. Na dit speechje complimenteering en natuurlyk oen geweldig, schier onbedaarlyk applaus, dat eerst ophield toen eon tikje op du lessenaar beduidde, dat 't welletjes was, dat nu aan de beurt kwam de afwerking van het programma, voor deze gelegenheid voorbeeldig samengesteld uit den inderdaad heel rjjken schat van vocale en instrumentale muziek, dat teleurstelling vrij waarde en een onvermengd genot beloofde, ver wachting, die speciaal reods werd overtroffen by den aanvang, de voordracht van den gezond- muzikaal gedachten .Feestgroet", van C. W. Rusting. Hier toch geraakte men terstond sterk onder de bekoring der uitmuntende hoedanigheden van het koor en zyn talent- vollen dirigent, die een moeilyke, maar dankbare taak heeft, want overdrijving versmadend de samenzang kenmerkte zich door een magnifieke uitdrukking in 't mach tige en in de fjjnste nuances, dank zy de allerbeste krachten onder de verschillende partyeneen geheel, dat ontwikkelde hoor ders doet respecteeren. Dat kwam ook vol komen uit in de vertolking van .Psalm 84", van N. H. Andriessen, wat zwaar op de hand en voorzien van de noodige .klippen", streng religieus nummer, zóó gedirigeerd en zóó gezongen, een weelde van klank, tot in de puntjes beheorscht. Hierna hadden we het genoegen kennis te maken met den heer Sam. Swaap, 1ste violist aan het concertgebouw-orchest en adj.- leeraar aan 't conservatorium te Amsterdam. En hooi In Mozart's .Concert G-dur" ver wierf hy dadelyk de bewondering voor zyn immer aangename virtuositeit; er zat gloed, kleur en bezieling in zyn spel. Deze com positie, een allegro, een adagio en een rondo, gaf 'n heerlijke stroom van melodiën, uit nemend begeleid door den heer A. Kooger, te Alkmaar, die ook den voorafgaanden zang onberispelijk met de piano steunde. Op het frisch en naar hartelust uitgezon gen ,Lied van den arbeid', van J. P. J. Wierts, volgde «Euterpe", eon stemmingsvol feestgezang van G. H. Heinze, waarin de sopraan-soliste, mej. J. B. Molenaar, als een heldere zonnestraal, met de schoonheid van haar stem wist te boeien. Na afloop ontving zy een bloemstuk. Thans werd den hoer Rusting, namens .Helders Mannenkoor", door den voorzitter eon fraaie lauwerkrans aangeboden, hulde, die een algemeene geestdriftige instemming uitlokte. Na de pauze vernamen we de mededeeling, dat eenige telegrafische en schriftelijke ge- lukwenschen van buiten en uit de gemeente waren ingekomen. Het koor liet zich nu weder hooren in Op-de wallen", van Saints. Eon het anders of hier imponeerde voortdurend de weder gave. Opmorkoljjk mooi nummert Bijzonder aantrekkelijk by de uitbeelding der .Sere nade", waar het o. m. groote innigheid bevat. Nog werden we vurrast met een viertal kleine, welverzorgde nummertjes .Das erste Veilchen", ,Du bist die Ruh", .Avond" en >/De Koekoek waarin do sopraan gelukkig slaagde. Het laatste, geestig-gezongen, bracht mej. Molenaar een extra-succes. Ruimschoots verdiend. Een langdurige byval behaalde nog 'n toegiftje. Opgetogen en van enthousiasme stralend was het publiek, toen de heer Sam. Swaap verscheen voor de ryko .Faust-fantasie", van Henri Wieniawsky, die, eigenlyk onnoo- dig te zeggen, door zyn meesterschap klas siek, prachtig diep-gevoeld tot uiting kwam, daarbjj vaardig geaccompagneerd door den heer Kooger. Geen wonder, twee, driemaal teruggeroepen voor machtige, geniale gaven en genoodzaakt tot nog-iets-geven. Ton slotte verrukte het koor ons met zyn treffende schoonheden in Mendelssohn's ,Fest gesang un die Künstler" en Banierzang' van Rich. Hol. Diefstal aan da Marinewerf. Dat de diefstallen aan de Ryksmarinewerf te Amsterdam nog steeds plaats vinden, bleek uit een zaak, die voor de 5e Kamer aldaar werd behandeld. Daar stond terecht de jarige werkman D. J. T. V., werkzaam aan het reservemagatyn van 's Ryksmarinewerf. TuBSchen 20 Februari en 25 Maart van dit jaar hud hy van die werf weggenomen 23 metalen verpakkingen, 4 koperen schroef bouten, 8 koperen ringen, twee koperen flenzen, stokjes plaatkoper, stukken roodkoperen pyp, enz. Deze goederen waren onder zyn bereik, daar hy belast waB mot het aannemen, op bergen en rangschikken van scheepsinventa- rissen. Toen bekl. de winkel van een opkooper wilde binnengaan, zag hy een rechercheur. Hy ging toen de winkel voorby, doch de rechercheur arresteerde hem, waardoor de diefstal aan het licht kwam. Wegens dit feit hoorde hy eene gevange nisstraf voor den tyd van 6 maanden tegen zich eiachen. De verdediger mr. Levenbach wees er op, dat bekl. uit armoede tot den diefstal was gekomen. Alle stukken, advertentiën, enz. bestemd voor ons blad, ook postwissels, enz, te adresseBren aan: C. DE BOER Jr., Helder. Fransch, Engelsch, Duitsch, Wiskunde. Opleiding- en repetitie voor verschillende examens. Leiding voor leerlingen H. B. S. Billijke conditiën. Franco brieven onder letter W, aan het Bureau van dit blad. TE HUUR. Te huur het ruime Winkelhuis Kanaalweg, hoek Zoutsteeg, gevelbreedte 8 Meter. Adres: Loodsgracht 10. LES aangeboden in boekhouden, handelsrek^r-r:'-->e- schrijven enz., billijk'", conditiën. Fr. br. lett. K E, aan boekh MAAS, 78. TE HUUR een Heerenhuis, Kerkgracht 14, ;eheel gerestaureerd met acht camera, flinke keuken, kelder en groote bergplaats. Huurprijs f350.—. Adres: J. L. v. OS, Nieuwstraat 27. Bouwkunde. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aaD tot het maken wan plannen in eiken stijl; tot het gewen wan lessen in Bouwkundig teekenen, Kunst nijverheid en Kunstgeschiedenis. E. J. HOEK, Bouwkundige, Binnenhaven 27. Advertentiën. Ondertrouwd Dirk Kwak en Johanna Rensmaag. Helder, 27 April 1911. Breestraat No. 5. Huwelijksvoltrekking 11 Mei a.s. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunnen hartelijken dank voor de vele blyken van belangstelling en deel noming, tydens de ziekte en bij bet overlijden van hunnen geliefden Zoon en Broeder Arnoldus Jacobus betoond, inzonderheid aan de H.H. Dr. GROE NENDIJK en Ds. KOSTER, de Familie OUDIJK, aan het personeel van destoom- werkplaats der Marinewerf en aan het Bestuur der zangvereeniging „Harmonie" voor de laatste eer bij de ter-aarde-be stelling bewezen. Helder, 27 April 1911. B. VAN INGEN. Z. VAN INGEN Meesters, en Kinderen. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. wan (VereenigiDg tot behartiging van de geestelijke belangen der Marine in Vrijzinnigen geest), op VRIJDAG 28 APRIL, des avonds 8 uur, in de zaar van „TIVOLI". Openingswoord van den Voorzitter Ds. J W. POORT. Sprekers de Heeren: Hoofden der School. Voordrachten van LAURILLARD en WERUMEUS BUNING. Solo-zang: Mevr A. POORT—HAZELOOP. Begeleiding Piano: dé Heer BAKKER. Begeleiding Viool: de Heer LUCA. Toegang wnij woon het per soneel den Marine en de leden der Vereeniging. Minimum Contributie f 0.25. Algem. NederlaodsGhe Typografenbond Afdeeling HELDER. Openbare Vergadering op ZONDAG 30 «PRIL 1911, des middags 12 uur precies, in „TIVOLI" van den Heer P. v. Twisk. Spreker Secretaris van het Hoofdbestuur. Onderwerp De loonen in het typografenvak te Helder in verband met het Landelijk Loontarief. Waar het zeer zeker van groot belang is voor de typografen deze vergadering by te wonen, daar roken wy op aller opkomst. Ook zy, die in andere vakken werkzaam zyn, zullen goed doen deze vergadering by te wonen. Het Bestuur: F- DE JONG, Voorzitter. E. v. d. KUIJL, Secretaris. TOEGANG VRIJ. DEBAT VRIJ, Algem. Nederl. Geheel-Onthouders Bond, Afdeeling HELDER. op Woensdag 3 Mei, in „TIVOLI", 's avonds 8 uur. Spreker: Ds. C. J. A. BOSCH, van Limmen. Medewerking van eenige Heeren Musici. OPVOERING van: „MANUS DE SNORDER". Entrée 10 eant. Kaarten verkrijgbaar by H. JOUSTRA, Breestr. nr. 10, wed. manni, Kanaalweg nr. 88, ii. J. eg- NER, Keizerstraat en 's avonds aan de zaal. FOTOGRAAF. SPOORSTRAAT 63, hoek HOOGSTRAAT DAGELIJKS GEOPEND. (Ook des Zondags). Biedt zich beleefd aan voor alie voorkomend A. J. STUUK. Doolhof 16. Plannen, TeëKENINGEN, Restekken, Begrootingen, bnz voor Bouwwerken, Gewapend Beton, 1 Jzerconstructie. Bouwkundige en Architect. Telefoonnummer 147. Oticf t>C3elft>2 kinderen zijn het meer na zoo'n beurt met Boldoot's Dubbel Blank Zeep Men lette op de premie Simplex Cycloïde Rijwiel. Tegen 1 MEI gevraagd een flinke Dienstbode van buiten, die koken kan en genegen is in een klein gezin in Amsterdam te dienen. Zich schriftelijk aan te melden by Mevr. BAL, Binnenhaven 53. GEVRAAGD met 1 Mei te Scheveningen in een Hötel Café-Restaurant, een flink, zindelijk WERKMEISJE, liefst een van Urk. Brieven onder letter H. C. R., aan het Bureau van dit blad. Gevraagd een DAGMEID Adres: Kanaalweg 52. GEVRAAGD eenSchoenmakereknecht, die vlug en netjes alle reparatiewerk kan maken. Loon naar overeenkomst met kost en inwoning. Alleen nette personen komen in aanmerking. Adres JOH. KIKKERT, Schoenhandel, Burg, Texel. Te buur met Mei het Bowonhuio Hoofdgracht 49a, thans bewoond door den WelEd. Heer P. SANT. Te bevragen by W. C. VAN BREDA, Hoofdgracht 49 Voor klein gezin een Bowonhuio te huur, voorzien van Gas- en Water leiding, op eersten stand. Huurprijs f250 per jaar. Adres: Bureau van dit blad. TE HUUR het ruime Woon* en Win' keihuis met drogen Kelder, voorz. van gas en waterleiding, staande Middenstr. 26 zeer geschikt voor verschillende zaken. Adres: W. H. BURGERS,Middenstr. Heerenhuizen te huur op billijke woorwaarden. Adres: A. KRIJNEN, Bouwkundige en Aannemer, Weststraat nr. 115. Pakhuisruimte «o huur aian den Dijkweg. Adres: Bureau van dit blad. Motor-Rijwiel. Te koop een goed onderhouden Motor- Rijwiel, in goeden staat, 3 P.K. AdresSluisdykstraat 83. OCTANT byna nieuw, ter overname aangeboden, voor zeer verminderden prijs. Adres: Bureau van dit Blad, of Egelantiersgracht 18, Amsterdam. BOUWTERREIN te koop, ongeveer 60 Aren, naast de vroegere Hout werf van Janzen Co., Bassingr. Adres: J. L. VAN OS, Nieuwstr. nr. 27. AFBRAAK. Steeds in voorraadHekpaaltjes, Panuen in soorten, Straatsteentjes goed Tim merhout, Kozijnen, Deuren en een party Brandhout. Afbraakhandel, Gravenstraat 56. Firma Wed. L. 1 GROEN, Ziidstr. 79, koopt tegen de hoogste waarde oud goud, zilver en alle voorkomende artikelen. Heeft weder nieuwe Singer Naaimachines te koop. TE HUUR het Huis san de Binnenhawsn nr. 61. Huurprijs f18.50 per maand Voorzien van gas en waterleiding. AdresKerkgracht 53. Probeert in Uw oigen belang onze prima fijne Roommapgarine, van 38, 40, 43, en 45 c«. En onze onovertroffen Door contract met een der grootste fabrieken van Nederland het fijnste wat geleverd kan worden op dit gebied. L. iu;hki„K, ROZENSTRAAT 46. Opgave van bixondere merken Wijn met etiquetcapcule en kurk voorzien, van den naam van het huis van herkomit, geiraporteerd door J. A. CHRISPIJN, Reclitboomsloot 28, Amsterdam. In Depót by den Heer G. LANGBRIJS, SPOORSTRAAT. BORDEAUX WIJN. X Ch&teau La Lagune Verduc Budos. f 0.90 per flesc-h. RED. PORT. x Stormonth Tait Co. Oporto and London. Hofleveranciers van den Koning van Portugal, f 1.30 per flesch. MADERA. x Cossart Gordon Co., Madeira, opgericht 1743. f 1.30 per flesch. RIJNWIJN. x Manskopf Söhne, Frankfurt a/Main. Hofleveranciers van den Keizer van Duitsch- land en andere hoven, opgericht 1810. Rüdesheimer 1904er, f 1,10 per flesch. MALAGA VIEUX. x F. de Fa. Luque lialaga, opgericht 1858. 11.40 per flesch. MUSCAT DE SAMOS. x John N. Nicolareizis Samos. fl.per flesch. VERMOUTH. x Domoc Bellardie Cia Torino. fl.17 per flesch. De fijnsts soorten Blikgroenten, (uitgewogen), ook Doperwtjes, 16 cent per pond, zijn verkrijgbaar bij Wil men overtuigd zyn, van goede waar voor weinig geld, gaat dan naar het Magazijn „DE ZWALUW", Middenstr. 22, Helder, daar vindt men alles wat men noodig heeft voor de huishouding, zooals alle soorten Matten, Emmers, Teilen, Porse lein, Glas- en Aardswerk, enz., enz. Ook a11 es voor het Boerenbedrijf. GROOTE SORTEERING. - LAGE PRIJZEN. - Op alle Artikelen 5 korting. Slijters groot Rabat. Aanbevelend, W. CONIJN. Geld, veel Geld ontvangt mei in het Kantoor van verkoop met het recht van wederinkoop, voor alles wat voorkomt, onverschillig wat, laat zich ook aan huis ontbieden voor verkoop met het recht van wederinkoop. Geheimhouding ver zekerd. Solide behandeling. Groote be dragen tegen mindere rente. Aanbevelend, S. Kikkert, Oostlootstraat 46

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2