ChronometBf iMirTMl GIJST.RIJHSE VOOR DE PINKSTER, ff Balmazlek „DE KLEINE WINST", Goedkoope Reizen. CililaalToorPalifc PST. BOM Hoofd Eau de Cologne ïat denkt gij van de Piot Pillen Nieuwediep en Texel naar Harlingen en terug, lederen MAANDAG en ZATERDAG öroot Tuin-Concert, in „DE TUINTJES op ZONDAG a.s. le kajait f 125. 2e kajuit f 1.00. Roomsoh-Katholieke Begrafenis - Vereeniging. Spoorgracht 45-46. OUOKERK v. PRAAG. Spoorstraat 52.^j» Marine en Leger. Blijkens bij het departement van marine ont vangen bericht heeft Hr. Ms, pantserdekschip zQelderland", onder bevel van den kapitein ter zee J. Albarda, te Tanger binnengeloopen, 22 dezer gemelde haven weder verlaten. By beschikking van den Minister van Marine is bepaald, dat de officier van administratie der 2de klasse .1. J. O Jas 1 Juni wordt in activiteit gesteld te 's-Gravenhage en dat de kapitein der mariniers J. P. A. Tcrmaut, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, op non-activiteit wordt gesteld. Bij Kon Bes!, is, met ingang van 1 Juni 1911, benoemd tot lichtwachter-machinist aan boord van 's Ryks lichtschip »Noord-Hinder' J. van den Bergen, machinist ter koopvaardij. Stoom vaartberichten. Stoom va aht-M aatscha ppu n koerland. Vondel, thuisreis, vertrok 22 Mei van Sabang. Ambon arriv. 23 Mei van A'dam te Batavia. K. W. 1, thuisreis, Tertrok 23 Mei v. Port-Said. Timor vertrok 24 Mei van A'dam nanr Java. Madura arriveerde 24 Mei van Java te A'dam. Celebes, v. Java n. R'dam vertr. 24 Mei v. Port-Said. Lombok, thuisreis, arriv. 24 Mei te Marseillu. Pr. Juliana, uitreis, vertrok 25 Mei van Genua. Rotterdamsche Llotd. Ternate, uitreis, passeerde 22 Mei Malta. Resoeki, thuisreis, vertrok 23 Mei van Padang. Timor vertrok 24 Mei v. A'dam naar Java. Bandocng, uitreis, vertrok 24 Mei van Suez Kawi, uitreis, vertrok 23 Mei van Sonthampton en passeerde 24 Mei Ouessant. Malang vertrok 22 Mei van Batavia naar R'dum. Tabanan, uitreis, vertrok 24 Mei van Perim. Tambora, uitreis, vertrok 23 Mei van Suez. Solo, uitreis, arriveerde 24 Mei te Sabang. Bogor, thuisreis, pass. 24 Mei Gibraltar. Menado, thuisreis, 'vertrok 24 Mei van Tellichcrry. Wilis, thuisreis, arriv. 25 Mei van Batavia te R'dam Koninklijke Hollandsohe Llotd. Frisia, uitreis, vertrok 22 Mei van Lissabon. Zaanland, uitreis, pass. 24 Moi Fernando Noronha. Kon. West-Indisciie Maildienst. Prins der Nederlanden, van W.-lndië n. Amster dam, arriveerde 23 Mei ter reede van Havre. Hemelvaartsdag. i 't Waa gisteren aan 't strand zoo vol en druk te Huisduinen, als we 't maar zelden gezien hebben. Zoo'n Zondag in de week is toch maar je ware, dan kan men nog eens profiteeren als 't mooi weer is. De tram vervoerde 2364 passagiers en maakte dus goede zaken. En de vele kandelaars met nat en droog ook. 't Valt dadeljjk op, als men er een tjjd niet geweest is, dat het strand er zoo snel aan groeit. Dat is een verblijdend teeken voor Huisduinen, 't Strand heelt nu al een mooie breedte gekregen en de zandaanwinning naar den ringmuur neemt snel toe. Huisduinen heeft wel een toekomst zouden wij meenen. Gisteren was 't er eenig. Jammer maar, dat het strand nog zoo slecht geëxploi teerd wordt. Gebrek aan stoelen, gebrek aan een nette inrichting, waar je tegen billjjken prys frissche dranken kan bekomen en wat zou een rutschbaan als te Bergen aan Zee of als te Zandvoort een succes hebben Visscherijberichten. Nieuwediep, 23 Mei. Aangebracht door 5 koniers te runen 40 stuks iniddcltong 30 cent per stuk, 70 kleine tong 10 cent per stuk, 10 mand kleine schol f 2,50 a f 4 per mand. Van rogvisschers 80 stuks rog 55 a 60 cent per stuk. Van trekkers 400 tal haring 50 a 70 cent per tal, 120 lal geep f 3,75 a f5,50 per tal, 7000 stuks makreel 2 a 5 cent per stuk, 26000 stuks ansjovis f 11,90 a f 12,30 per 1000 stuks. 24 Mei. 20 korders met 10 tot 20 stuks grooie tong 60 cent per stuk, 10 tot 100 middeltong 30 a 35 cent per stuk, 10 tot 40 kleine tong 10 cent per stuk, 1 tarbotje voor f 5, 1 tot 2 mand stort- schol f 4 a f 5 per mand, 1 tot 4 mand kleine schol f 1 a f 2 per mand, enkele manden schar f 1,50 per mand. Van trekkers 350 tal haring 45 a 80 cent per tal, 60 tal geep f 4,75 a f 5,80 per tal, 13000 stuks ansjovis f 12,25 a f 12,50 per 1000 stuks, 1 zalm voor f 21,50. Van rogvisschersi 30 stuks rog 55 cent per stuk. 25 Mei. Van trekkers 500 tal haring 35 a 80 cent per tal, 13000 stuks ansjovis f 12,25 a f 12,50 per 1000 stuks, 70 tal geep f 5,25 a f 6,50 per lal. Burgelijke Stand v. Helder Van 23 tot 24 Mei. ONDERTROUWD: T. F. v. d. Laaken en E. Nas. T D. Egers en H. c. Boon. GETROUWD: D. L. Fatlist en M. van Raalte. J. II. Okhujjzen en P. J. de Looze. J. W. Dinée eti A. M. 11. Leeman. T. H. de Jong en P. van Vleuten. S. Spoelder en 0. P. Nnrold. BEVALLEN: J. Bouina geb. Groeneveld, d. A. Hosvelt geb. Heijtvelt, d. OVERLEDENO. Maters, 33 j. J. Schreuder, 77 j A. Verboom, 64 j. C. Bijl, 01 j. Ingezonden Mededeelingen a 20 cent per regel. Antwoord van een Koopman. „Wat ik van dc Pink Pillen denk? Maar ik er nooit al het goede van kunnen zeggen dat ik er van denk. Zij hebben mij genezen nadat alle andere middelen mislukt warenwat kan men meer en beter van een geneesmiddel verlangen." Zoo laat zich de Heer JAKOB JANSSEN uit, die fabrikant van koperwerk is, llavenzij No. 530 te Zevenbergen „lk heb langen tijd aan pijnen in de lenden en de maag geleden. Zeer dikwijls ben ik genood zaakt geweest rayn werk op te geven, ik leed te veel. Ik was wanhopig, wunt ondanks alle midde len, bleef mijn toestand altijd even slecht. Van meerdere zijden heeft men iny toen aangeraden de Pink Pillen te gebruiken, waarover ik reeds veel had hooren spreken. Ik heb die goede Pillen Ingenomen en gevoelde mij weldra herleven. Men kan geen beter geneesmiddel aanbevelen aan de zwakken, aan beu die aan lendepijnen lijden, aan lien die een slechte maag hebben." Vraagt na en vormt uwe raecniug, gy zult altyd betreffende de Pink Pillen een gunstig getuigenis hooren. „De Pink Pillen zijn een goed middel, zij genezen", zeggen zij die er gebruik van hebben gemaakt. Wees dan ook niet langer de vjjand van u zelf en neem lieden nog een proef met dien wederbelever van het bloed, dien veerkrachther- steller der zenuwen, indien uwe gezondheid te wenschon overlaat. De Pink Pillen geven stellige, zekere resultaten, tegen de bloedarmoede de bleek zucht der jouge meisjes, de maagkwalen, de zenuw uitputting, de neurasthenie, de plaatselijke pijnen, de schele hoofdpijn en de onregelmatigheden der vrouwen. Prys tl.75 de doos, f9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bijGeneraal-depót der Pink Pill van Eeghenlaan 22 te Amsterdam; voor Helder omstreken by DE KOK, Middenstraat, li. DE B1E— Biersteker, Keizerstraat 93; te Schagen bjj J. ROTGANS; te den Burg (Texel) bij T. BUlSenver- ■otiiekers en goede drogisten. der bij verschillende Apotlu VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 26 Mei. De heer A. M. Kloos, alhier, is geslaagd voor het examen boekhouden. De heer W. Geus, vroeger alhier woon achtig, is eveneens voor dat examen geslaagd. Marine-Schietwedstrijd. De zesde Marine-Schietwedstrijd wordt van 26 tot en met 30 Juni 1911 gehouden op de sohietbanen bezuiden het lort Kijkduin. Haring, Geep en Ansjovis. Van 23 tot 25 Mei werden alhier aange voerd 1250 tal Haring, per tal f 0.85 k f 0.f~ 250 lal Geep, per tal f3.75 k f650; 5200Ó ■tuks Ansjovis, per 1000 f 11.90 <Y f 12.50. De geheele gemiddelde opbrengst is 4 f 2660. Tuinconcert (e geven door do muziek- vereeniging .Winnubst" op Zondag 28 Mei, aanvang 's avonds 8| uur, in (Casino": PROGRAMMA. 1. ,,Winnubst"-Marseli" Jb. ter Hall. 2. Ouverture Sous les Tilleurs" Canivez. 3. „Zaraida", Polka voor Bugel Fr. H. Losey door den jongeheer Henri Suidraan. 4. Grand Fnntaisie „Faust" Chr. Qounod. Pauze. 5. Mursch „Le Chanchard" J. Doubleve. 6. Valse „OhcOhel Hopla" Aug. Proz. 7. „Klne vergniigte Negerhoch- xeit", humoristische Cakewalk F*. Folstedt. 8 „American Patrol" F. W. Meacliam. Finale. Bp ongunstig weder in de zaal. Hemelvaartsdag wordt in Amsterdam jaar lijks gevierd als een liefdadigheidsdag voor Liefdadigheid naar Vermogen*. Zou daar voor onze zoo nuttige instelling op zoo'n mooien dag als gieter ook te Huisduinen niet wat te collecteeren zyn? Vrijwilligers daar voor zouden zeker wel te vinden zyn. En de opbrengst kwam misschien goed tc pas. Een idee, dat wjj ter bevoegder plaatse gaurne ter overweging aanbevelen. 0e tocht naar Heiloo. Het Provinciaal Comité voor Openlucht- Samenkomsten van Vrjjzinnig-Godsdienstigen in Noord-Holland had op gisteren Hemel vaartsdag de 2e openlucht-samenkomst uitgeschreven, te houden op het landgoed Nyenburgh" van Jhr. Mr. P. van Foreest te Heiloo, des middags 1 uur. Als sprekers zouden optreden: Ds. A. van Wijk te Zaandam, met het ouderwerp De waarde vau Godsdienst"; Ds. D. Dry ver te Zaandam, m. li.o. Sticht elkander'; Ds. A. Rutgers v. d. Loeff te Haarlem, m. h. o, Christenen" C. F. A. Zernike te Amsterdam (Hoofd eener Openb. School), m. h. o. «Durf te leven 1" Ds. S. Spaan te Enkhuizen, m. h. o. Waarom gelooven wij?" Ds. A. C. de Regt te Alkmaar, m. h. o. >Het raadsel van den mensch'. Hot openingswoord zou worden itgesproken door Ds. G. W. Melchers van Purmerend; het sluitingswoord door Ds. W. Bax te Santpoort. Teneinde het gezang op het terrein tot zyn recht te laten komen, was vooraf bekend gemaakt, welke liederen gezamenlyk zouden worden aangeheven. Hiertoe waren uitge kozen: Psalm 118:7,14; Ev. Gez. 7 1, 2, 4 Ev. Gez. 198 1, 2, 5 en Ev. Gez. 267 2, Het muziekkorps, onder leiding van den heer J. M. Otto, zou zich op het terrein doen hooren. Het plaatselijk Comité voor Den Helder, bestaande uit de H.H. Ds. J. W. Poort, C. Stumphius, Dr. B. L. van Albada, B. Burgers, J. Koopman en J. Schendelaar, organiseerde voor de deelnemers uit onze plaats van in woning een Boottooht, waarvoor het een der grootste booten van de •Alkmaar-Pakket' ter zyner beschikking had gekregen. De Boottocht. Reeds vroeg vroeg in den morgen heerschte er een ongewone, gezellige drnkte langs de wegen, die naar de Binnenhaven voerden. Te zeven uur vertrok de gewone passagiers boot der Gebr. Zur Miihlen met een, naar we vernemen, honderd-zeventig passagiers, moest meetinggangers, en te 8 uur vertrok de (Prinses Jalinnu- van de .Alkmaar-Pakket' met ruim 350 meetingbezoekers. Tegelijkertijd vertrok nog van den anderen steiger een tweede boot met passagiers van Gebr. Zur Mühlen. Daar het weer byzouder mooi was wat trouwens den geheelen dag zoo go bleven is waa het geen wonder, dat de booten door een belangstellende menigte werden uitgeleide gedaan. Nog werden de booten gedurende de gebeelo reis door een groot aantal wielrydors en -rydsters op weg langs het Kanaal gevolgd. In tegenstelling met verleden jaar toen het weer niet zoo mooi do boot niet zoo geriefelyk en het aantal medegenomen passa giers, de ruimte in aanmerking genomen, te groot was was men thanB één roep over het prettige, gezellige, door uitstek prachtig weer begunstigde boottochtje. En toen de boot to elf uur te Alkmaar arriveerde, op gewacht door oen opeengepakte massa, waar onder vele bekenden, die reeds eer, 't zij por boot, 'tzy per spoor of per fiets, waren gearriveerd, had niemand zich verveeld, ja, had men graag nog wat langer van het watertochtje willen genieten. Tegelyk met do «Prinses Juliana* naderden van den anderen kant nog twee booten, gevuld met feestge- nooten, uit Amsterdam en Zaandam in grooteu getale vertrok meD, 't zij loopende, fietsende of trommende naar het meeting terrein te Heiloo. De meeting. Doze kan, zonder overdrijving, schitterend geslaagd heeten. Het schooue weder, de groote deelname, de verrukkelijke omgeving, de wel sprekende redenaars, de goede organisatie van het geheel en, om niet te vergeten de muziek en de zang van een 200 geoefende zangers en zangeressen, dit alles werkte mee en te zamen, om dezen dag voorde Vrijzinnig Hervormden tot een onvergetelijke te maken. Wjj kunnen geen gewag maken van al het gesprokenegenoeg zij het to vermeldeD, dat telkens van twee spreekgestoelten het woord werd gevoerd door sprekers, die iedere maal door een belangstellende, aandachtig luiste rende schare waren omringd en die tot in de achterste gelederen hun woord wisten te doen doordringen. Werd by den aanvang door Ds. Melchers in sjjn openingswoord de wensoh uitgesproken, dat de meeting door geen wan klank mocht worden ontsierd dat heel de samenkomst een ernstig, opbouwend, gewjjd karakter mocht blyven dragen, deze wensch is zeer zeker in vervulling getreden. In het slotwoord zei Ds. Bax, dat door doze bijeen komst de wankelmoedigen of moedeloozen waren versterkt en verkwikt dat de on wetenden waren onderwezen en de lauwen, de Loodiceeërs, waren verwarmd. Dagen als deze bewyzen, zoo zei lijj, dat de bij uitstek als onverschillig op het gebied van gods dienstig leven gebrandmerkte provincie Noord- Holland, deze meening logenstraf!, integen deel deelneemt aan de ontwaking, die aller- wege is te oonstateeren in de opleving van het godsdienstig bewustzyn. Natuurlijk werden allen hartelyk dank gezegd, die tot het welslagen van deze meeting hadden medegewerkt; in het bijzonder het muziek- en zangkoor, en den bezitter van het landgoed, Jhr. Mr. P. van Foreest, voor de prachtige gelegenheid aan het Comité ge schonken, om do samenkomst in Gods heerlyke natuur te kunnen honden. Met een woord van weedom werd herdacht de nagedachtenis van Ds. Ternooy Appèl, die zooveel had bijge dragen tot bet welslagen van de eerste dezer famenkomsten, ten vorigen jare gehouden: en een woord van hulde werd door hem gebracht aan de kloeke strijders te Alkmaar, die de oude leus: «Van Alkmaar begint de victorie I" hadden doen herleven, door den stembusstrijd Kiescollege contra Kerke- raad in het voordeel der vrijzinnigheid i te doen beslechten. Behalve door het gesproken woord, werden de vrijzinnig godsdienstige beginselen nog in ruime mato verspreid door het geschrevene. Tal van bladen en broobures op dit gebied werden met ruime hand gratis verspreid of te koop aangeboden. En naast bet voedsel v..or den geest, was er ook gelegenheid om den Btofieljjken mensch te versterken, zoodat aan het einde van de meeting ieder gesterkt, voldaan en tevreden, huiswaarts keerde. Het Comité, dat doze bijeenkomst organiseerde, kan zeker met voldoening op zijn arbeid terugzien. Naar wjj iuforraeerden, werd het aantal bezoekers geschat tusschen de 4 k 5000, terwijl het aantal fietsen, alleen al op het terrein in bewaring gegeven, ruim 850 bedroeg. Schaken. Onder de geestes-spelen is er geen tweede, dat in deD laatsten tijd zooveel opgang maakte, als hot schaakspel. Niet alleen neemt het aantal schaakspelers en schaakclubs ook in ons land gestadig toe, maar het groote publiek interesseert zich in vroeger ongekende mate voor al wat in de schaakwereld voorvalt, getuige de aanwezigheid van een speciale schaakrubriek in bijna al onze groote dag- weekbladen. Het verschijnsel is er, maar het is niet gemakkelijk er een verklaring van te geven, Zeer waarschijnlijk hangt het intusschen samen met, of kan beschouwd worden als een niting van een veel algemeener verscb jjnsol, dat den tegenwoordigen tijd kenmerkt: de toenemende bewustwording van den menschelijken geest, het zich meer en meer stelselmatig rekenschap geven van het hoe en waarom der dingen. Hoe het zjj, het aantal mannen en vrouwen, dat zich als ontspanning na den arbeid om nu van beroepsBcbakors niet te spreken met het schaakspel onledig houdt, is in de laatste jaren enorm toegenomen. Is er ook wel een tweede spel, dat zoo alle eigenschap pen in zich vereenigt, welke noodig zyn voor die opfrissching onzer hersenen, welke men geestelijke ontspanning* noemt? Schaken is een vermaak, dat elementen van kunst en wetenschap beide in zich bovat en een fraaie schaakpartij verschaft den 3pelers een genot van dezelfde soort, als de oplossing van een wetenschappelijk vraagstuk en het aanhooren eener schoone compositie samen. Schaken ontwikkelt het voorstellingsver mogen, verrijkt onze fantasie, scherpt het geheugen en leert kalm en bezadigd deDkon. Het leert, dat men zich rekenschap heeft te geven van zyn handelingen, maar bovenal het stelt ons in de gelegenheid vernuftig en geestig te zyn! Dit laatste stempelt het zoo reeht tot een nobel spel, waardoor zelfs de toeschouwers meegesleept kunnen worden, niet ongelyk aan de wyze, waarop men mee gesleept wordt door een debat tnsschen twee boeiende redenaars. Portius zegt het zoo aardig in zijn «Katechismus der Schackspid- kunst* «De zwygende schaakspeler kan door zijn zetten, evenals de redenaar door zyn woorden, verrassen, vermaken en bewondering afdwingen. Zoo goed als de redenaar wyze en verstandige, geestige en grappige, fraaie en fijne, krachtige en pakkende, scherpzin nige en diepzinnige, oorspronkelijke en geniale woorden heeft, zoo goed heeft de schaakspeler zulke zetten*. Is het wonder, dat wie eenmaal in de be ginselen van dit kunBtspel is ingewijd en vour wien een tip van den sluier, die al dat schoons tot dusverre voor hen verborg, is opgelicht, er als vanzelf toe komt, zich verder te be kwamen en te trachten, een goed schaakspeler te worden? Velen ontbreekt het echter uau de gelegenheid zich verder te oefenen, door dat zy in hun naaste omgeving geen partner kunnen vinden, met wien de zoo zeer ge- wenschte partytjes kunnen worden gespeeld. Voor dezulken bestaan nu gelukkig schaak clubs, waar zij gelegenheid vinden hnn kennis van het spel, eerst met zwakkere, later met sterkere tegenstanders aan het bord, te ver- grooten, hetzij in vrjje partijen, hetzy in ge organiseerde wedstrijdeu, zooals die af en toe in elke brhoorlyke club worden gehouden. Wy hebben hier in Helder de schaakver- eeniging ,Morphy», zoo genoemd naar den onsterfelyken Amerikaauschen meester, d* n grootsten onder de grooton, welke club in wekelijkscbe bijeenkomsten een klein deel der Heldersche schaakliefhebbers regelmatig ver eenigt. Het komt mjj intusschen voor, dat het aantal leden dezer club aanzienlijk grooter kon zyn en omdat ik ervan overtuigd ben, dat vele schakers in onze goede stad geen lid van die club zyn, omdat ze het bestaan ervan zelfs niet vermoeden, maak ik gaarne van do mij hier geboden gelegenheid gebruik, om dit ter algemeener kennis te brengen en de wensch uit te spreken, tot slot, dat de bovenstaande regelen er toe mogen bijdragen, niet alleeu nieuwe vrienden van het Bcbaak- spel te maken, maar ze ook zooveel mogelijk samen te brengen op de plaats, waar hier in Helder het koninklijke spel getrouwelijk bo oefend pleegt te worden. Hasker. Getrouwd Jakobus Hendricu8 Okhujjzen en Petronella Johanna de Looze Wed. van Jac. Hoogerduijn, die, namens wederzijdsche familie, har telyk dank betuigen voor de belang langstelling bij hun huwelijk ondervonden. Helde*-, Mei 1911. Hiermede vervullen wy den treu- rigeu plicht, U kennis te geven van het overlijden van onze dier baren Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer Lodewijk Vermeulen, in den ouderdom van 70 jaar en 8 maanden. Zyn heengaan was vrede. Uit naam der Familie C. VERMEULEN. Helder, 20 Mei 1011. Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Het s.s. „ADA VAN HOLLAND" van „T.E.S.O." zal gedurende JUNI, JULI en AUGUSTUS des Maandags en des Zaterdags een reis maken van in aansluiting op de treinen der Staats spoorwegen te HARLINGEN. Dienstregeling. (behoudens verhindering). Vertrek NIEUWEDIEP (per s.s. „Dageraad") 5.15 voorm. Vertrek TEXEL 6.30 voorm. Aankomst HARLINGEN 10.00 voorm. Heden trof ons de gevoeligste slag van ons leven, door het af sterven van onzen eenigsten Zoon Andries Nicolaas, in den nog jeugdigen leeftijd van ruim 22 jaren. Een langdurige, hevige ongesteld heid maakte een einde aan zyn voor ons zoo dierbaar leven. Namens zyne bedroefde Ouders en Familie: F. LOSSIE. A. LOSSIE Keijzbr. Wieringen, 24 Mei 1911. De Heer en Mevrouw KONINGSFELD— Stammes bedanken voor de vele blijken van belangstelling by de geboorte hunner Dochter ondervonden. Helder, 26 Mei 1911. Kraamvisites kunnen niet worden afgewacht. Dankbetuiging. Door deze betuigen wij onzen oprech ten dank aan allen die ons in deze treurige dagen van de ziekte en ter aarde-bestellen van onzen dierbaren doode, vooral aan don ZeerGeleerde Heer Dr. SMITS, voor zyu onvermoeide hulp by de ziekte betoond. Namens de Familie, C. VERMEULEN. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. Zondag voorm. 10 uur en'8 avonds 6'/»uur Ds. C. VAM DER WAA, Ned. Herv. Predikant, te Waal en Koog, Texel. Voorm. 10 uur Kinderkerk in de School met den Bijbel. ZONDAGAVOND in „CASINO' door de Muziekvereeniglng „WINNUBST" Uil van de Federatie van Muziekkorpsen in Nederl Beschermheer: de WelEd. Heer D. Koppen. Directeur: de Heer Jb TER HALL. Afwisselend BAL. Casino-Orkest. Aar.vang uUr' VRIJ ENTREE 1W Programma 15 cent. Bij ongunstig weder, iti de Zaal. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. Advertentiën. Onze jongens hebben een schuur noodig, waar ze hunne gereedschappen enz. kunnen bergen en by ongunstig weer enkele oefeningen kunnen houden. Eigenaars van schuren, die bereid zyn deze tegen een billijken huurprijs voor dat doel af te staan, worden verzocht hun* e voorwaarden in te zenden by H. SCHUITEMA, Kerkgracht 17. Zoo de Heer wil en zy leven hopen op 9 Juni a. s. onze geliefde Ouders, Leonardus Conijn en Martje Kooiman, hunne 30 jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zy nog lang voor ons gespaard mogen blyven, is de wensch van hunne liefhebbende Kinderen. T. CONIJN. J. CONIJN-Stapel. J. DEKKER. N. DEKKER-Conijn. M. CONIJN. Jc. CONIJN. W. CONIJN. W. CONIJN te Schoonhoven. H. CONIJN, en Kleinkinderen. Helder, 26 Mei 1911. Klaas Duitstrant 13. VERLOREN in de Dykstraat of Middenstraat oen groene Dames-Poptemonnaie Herinneringswaarde. Vriendelijk terugbezorging verzocht, Dykstraat 1. Vertrek HARLINGEN 2.30 namidd. Aankomst TEXEL 6.00 namidd. Aank. NIEUWEDIEP i 6.45 namidd. ENKELE-REIS van Nieuwediep of Texel naar Harlingen of omgekeerd. Wijziging in den dienst wordt zoo mogelijk vroegtijdig bekend gemaakt. Zie verder de dienstregeling. Het s.s. Ada van Holland" is teven» te huur voor één of meer daagsche tochten. Inlichtingen by den Directeur van „T. E. S. O." te Oudeschild, TEXEL. Een flinke DIENSTBODE gevraagd. Zich aan te melden 's avonds 11a 7 uur. Adres: Binnenhaven 76. Juni gevraagd een flinke Dienstbode en een net Pakmeieje. Adres: Keizerstraat 110-112. Gevraagd een zindelijk Dagmeisje, niet beneden de 16 jaar. Zondags vry. AdresKoningstraat 15. Gevraagd een DAGMEISJE. Adres: Parallelweg 72. Gevraagd net Meisje voor halve dagen om met 2 kinderen te wandelen. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Adres: Hoofdgracht 16a. Een nette Costuumnaaister vraagt werk aan huis. Adres: Wilhclminastraat 49. GEVRAAGD een HUISNAAISTER. Adres: Mevr. HORNING, Kanaal weg 30a. De ondergeteekenden, R.-K. Aanspre kers, berichten hiermede, dat zy de door wijlen den Heer G. J. BOSCH, R.-K. Koster en Aanspreker, gedurende zooveel jaren met succes gedreven bediening der begrafenissen, voor hunne gezamenlijke rekening zullen voortzetten. Tevens berichten zij hunne geachte geloofsgenooten, dat zy hunne bedieningen binnen zeer korten tijd in uniform- kleeding met uitmonstering en gelijke hoeden zullen daarstellen, waarvan de levering is opgedragen aan den Heer J. A. MEIJER, Hoofdgracht. Zich by hunne geloofsgenooten min zaam aanbevelende, Achtend, W. J. WINTER en G. H. MOORMAN. Aan beide adressen worden opdrachten aangenomen. Niet te verwarren met de Onder Afdeeling „Barbara". Gsmeub. Zit- en Slaapkamer te huur. Brieven franco onder letters-„X. X.", aan het Bureau van dit blad. TE HUUR een klein WOONHUIS aan de Spuistraat No. 2f, voorzien van water leiding, ad f0,95 per week. AdresKoningstraat 20. TE HUUR een Heerenhuis, Kerkgracht 14, geheel gerestaureerd met acht kamers, flinke keuken, kelder en groote bergplaats. Huurprijs f350.-. Adres: J. L. v. OS, Nieuwstraat 27. RIJWIELZAAK ter overname aangeboden met compl. i inventaris en gereedschappen voor f 150- j Brieven onder motto „Rijwielzaak" aan den boekhandelaar A. J. MAAS, Kanaal weg. I TE KOOP een Terra-Cotta ameublement (Canapé, 4 Stoelen, Tafel). Een Mahonie Schrijf bureau, Engelsch Ledikant en Salontafels. Adres: Verkooplokaal aan de Loods- gracht 21. TE KOOP jonge Konijnen (Reushaas). Tevens beschikbaar een Reushaas Rammelaar. i Adies: Rozenstraat 49. Te koop oen Heerenrijwiel voor den spotprijs van f 12. Adres: Sluisdykstraat 71. J.deMunckJ1*. Aanspreker en Lijkbezorger. 3e Rozendwaretlr. 8. TE KOOP wegens opheffing der zaak een com plete Smido-lnventario. Te bezichtigen by R. BOUMA, 2de Vroonstraat 9. (Niet op Zondag). TE KOOP heft Winkelhuis aan de Binnenh. nr. 94, met daarachter staand Pakhuis en Bovenwoning." Inlichtingen aan boveugenoemd adres en by de Firma Gebrs. VAN PELT, Vosstraat nr. 10 12. HELDER I is een groote internationale, coöperatieve inkoopsvereeniging met eigen fabrieken te Genève, Bi«-1 en Glashiltte, met ruim 1500 leden. Deugdelijk, billijk eu sierlijk zyn de horloges der Union Horlogère; zy worden met vermijding van den tusschenhandel direct aan de leden geleverd. De garantie is gemeenschappelijk, zoodat een horloge by my gekocht, kootelooo ook in het :- buitenland in orde gebracht wordt. -: Te HELDER alléén verkrijgbaar bij versterkt den haarwortel, voorkomt het uitvallen der haren, vernietigd alle hoofdonrein, probaat middel tegen hoofdroos. In flacon a 20, 35 en 50 cent verkrijgbaar in de GOEDKOOPE DROGISTERIJ MIJN HARDT VERSEEF, Kanaal weg 147 bij Casino. Getrouwd Theodorus H. de long en Pieternella van Vleuten. Helder, 24 Mei 1911. Achtergracht 5. Ondertrouwd Theodorus Petrus van der Laaken en Elisabeth Na». Helder, 24 Mei 1911. '2c Molenstraat 178. Huwelijksvoltrekking 8 Juui 1911. Ontvangen in groote keuze en verschillende kwaliteiten: Damesblouses, Costuumrokken, Moiré, witte en gekleurde Tus- schenrokken, Corsetten, Ceintuurs, Handschoenen, Jabots, Kinder jurkjes, Zijde, Stroo-en Waschhoedjes, Jongensblouses en Broekjes (wit en gestreept). Katoenen en wollen Dames- en Kinderkousen, in alle maten en kwalifteiften. Gemaakte Ondergoederen, fijn» afwerking «n lage prijzen. Dames- en Kinderboezelaars. - Piqué-Manteltjes. - Witte wollen Kinderdoeken, Sokjee. Alles voor de Pinkster. In de Manufaoturen-Magaailjnen

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2