Bloemen Uitstal ling Tuinconcert de Mond- en Klauwzeer. Aan de Leden der Ned. Herr. Kerk. Tentoonstelling Liefdadigheid naar Yennogen Algemeene Vergadering op DINSDAG 27 JUNI, en VERZUIMT NIET DE RECLAME-OPRUIMING TE BEZOEKEN IN HET KLEEDING-MAGAZIJN VAN HERMAN NYPELS. Marine en Leger. De hoofdmachinisten J. J. van Ouwerkerk en M. Ouwehand worden resp. op 1 Juli en 3 Juli geplaatst te Vlissingen en Hellevoetsluis. De eerste voor het dagelijksch toezicht aan de fabriek »De Schelde" bij de gereedmaking van ketels en ma chines van het gouverneinentsstoomschip «Alba tros"; de laatste aan de Marine-Machinisten-school, Ier voorbereiding zijner plaatsing als leeraar-in- structeur. De machinisten G. J. de Groot, P. Davidse, G. M. Fey en A. J. de Vries, hebben allen te Helle voetsluis het examen voor den rang van hoofd machinist met gunstigen uitslag afgelegd. Stoomwaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nkderland, K. Willem II, thuisreis, arriv. 22 dezer te Suez. Rottkrdamsche Lloyd. Menado, thuisreis, pass. 21 dezer Oitavos. Rindjani, thuisreis, vertrok 22 dezer van Marseille. Kawi, uitreis, arriv. 22 dezer te Padang. Bandoeng, uitreis, arriv. voor 21 dezer té Sin gapore Koninklijke Hollandsche Lloyd. Frisiu, thuisreis, vertrok 22 dezer van Rio Janeiro. Maasland, uitreis, vertrok 22 dezer van Santos, Amstclland, thuisreis, pass. 22 dezer Fernando Pest op Java. By het departement van koloniën ia ont vangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandach-lndië, dd. 21 dezer, betreflende peBtgevallen op Java Aideeling Malang gisteren vijf gevallen, waaronder drie dooden. Van de lydere van vorige dagen overleed er nog een. Kedirigeen gevallen. De lyder van 18 dezer is overleden. Een staking van woninghuurders. Naar men aan «het Volk" meldt, hebben ongeveer 74 bewoners van de Van Beuningen- straat en de De Wittenkade te Amsterdam eenparig geen huur betaald, wegens te hoogen hum-opslag. Vi.acherijberichten. Nieuwediep, 20 Juni Aangebracht door 75 kor- ders 5 tot 20 stuks groote toeg 85 cent per stuk, 10 tot GO middeltong 35 a 45 cent per stuk, 10 tot f>0 kleine tong 10 a 15 cent per stuk, 1 tot mand kleine schol f 1,50 a f 3 per mand, 1 tot mand schar f 1,75 a f 2 per mand. Van trekkers 20 tal haring f 2,15 per tal, 15- tal geep f 4 a f 4,50 per tal, 1000 stuks pieter man f 1,50 per 100 stuks. 21 luni. Aangebracht door 00 korders 5 tot 20 stuks groote tong 80 cent per stuk, 10 tot 60mid- deltong 35 a 40 cent per stuk, 10 tot 60 kleine tong 10 a 15 cent per stuk, 1 tot 10 mand kleine schol f 1 a f 3,50 per mand, 1 tot 6 mand schar f 1,25 u f 1,75 per mand. Van trekkers 20 tal haring f 2,50 per tal. 22 Juni. Van 55 korders 5 tot '20 stuks groote tong 80 cent per stuk, 10 tot 80 middeltong 35 :i 40 cent per stuk, 10 tot 60 kleine tong 10 a 15 cent per stuk, 1 tarbot voor f 5,50, 1 tot 4 mand kleine schol f 1,25 a I 3,50 per mand, t tot 5 mand schar I 1,25 per mand. Laatste berichten. Vliegen. De aviateurs Védrine, Prevost, Barru en Duval z^jn hedenmorgen te Soesterberg ge daald de laatste te 12.15. In het vliegkamp rogent liet hardde belangstelling van het publiek is gering. Bij opklarend weer, dat men verwacht, zal men hedenmiddag te 2 uur trachten de voorgeno men demonstraties te houden. Wijnmalen verdiende nu in de ótape 'Ltffk—=*VenloSoesterberg f 5400. De Hollander Van Meel zit te Grare met een klein defect aan zijn motor. Burgelijke Stand Helder Van Van 23 tot 22 Juni. ONDERTROUWD T. Claus en T. Forrer. J. C. de Groot en A. Bakker. A. Dienaar en (7) Goines. j. C B. Snel en J. Landman. D. J. van Viersen i W. Wezelman. J. Bleek en A. M. Jans. De Zeeliedenetaking. Amsterdam. Met den Duitschen trein, die Woensdag avond te Amsterdam arriveerde, kwamen een 30-tal werkwilligen voor de „Koninklijke Stoomboot-Maatschappij" aan. De politie had uitgebreide orde-maatregelen genomen. Niet alleen, dat in den trein een aantal politie-beambten had plaats genomen, om den vertegenwoordigers der stakers, die meereisden, te verhinderen contact met de GETROUWD: J. J. B. Schippers en A. van Verk. Doitschers te verkrijgen, maar ook was de J. B. Leijdeckers en G. van Vliet. j toegang tot het tweede perron door BEVALLEN: J.Tesch geb. de Wilde,z. V. Hoorns- - - man geb Neefjes, d, T. Bakker geb. Hollander, cordon van agenten afgesloten, en bovendien was het Stationsplein door politie te voet 1 en te paard afgezet. Buiten de aizetting hadden zich honderden stakers met hunne vronwen verzameld, en zoodra de werkwilli- gen uit het station kwamen, Bteeg aan alle zjjden geschreeuw uit de menigte op. De Duitschers werden geleid naar de aan den steiger van de Noord-Hollandsche tram liggende sloepbooten van de Koninklijke, de «Kievit'' en de ,Musch", die onmiddellijk naar de Handelskade vertrokken, voorafge- gaan door de havenpolitie. Ken vrouw brak door de afzetting heen, mnar werd gegrepen, en op de Prins Hendrikkade vóór de St. Nicolaaskerk moest de bereden politie, char- 1 geeren om de aandringende stakers terug te drijven. Overlast ondervonden de Duitschers niet, daar zoowel de brug voor den Schreiers- p toren, als die voor het OoBteljjk Viaduct waren afgezet. S. C. Bakker geb, Boelhouwer, z. M. B. Wieden- hofl' geb. Euckhof, d. C. E. J. Mulders geb. Ne- OVERLEDENA. Snip, 70 j. A. Listelle, 74 j, C. Ligthart, 70 j. Groentenveilingsvereeniging te Helder. 23 Juni. 300 Bloemkoolen, f 11.a f 16.per 100 stuks. 1000 bos Wortelen, f3.15 per 100 bos. 1500 stuks Kropsla, fl.15 per 100 stuks. 100 bos Uien, f2.80 per 100 bos. 150 bos Radijs, fO.BO per 100 bos. 10 muil Aardappelen, f 150 per mud. 100 bos Selderij, fl.GO per 100 bos. 100 bos Peterselie, f2.50 per 100 bos. 100 Meirapcn, f4.— per 100 stuks. 100 Mandjes Spinazie, f6.60 per 100 mandjes. 50 kilo Peulen, 17 cL per kilo '20 kilo Doperwten, 14 ct. per kilo. VERVOLG BERICHTEN. Hot .Rjjnland" Jon Kon. Holl. HELDER, 23 Juni. Lloyd is met voltallige bemanning, hoofd zakelijk uit Heldersche zeelieden bestaande, Hr. Ms. «Dolfijn" is Dinsdag van Woensdagavond zonder eenige stoornis ver- Lerwick vertrokken. trokken. Hr. Ms. .Zeehond" is Woensdag te De .Koningin Wilhelmina", van de atoom- Lerwick aangekomen en vertrekt 26 Juni VHarl mij „Nederland" te Amsterdam, weder van daar. gisterenmiddag met een volledige bemanning Gemeenteraadeverkiezing. n«r Spithead vertrokken. Door de Katholieke Kiesvereeniging is in Het gaat op verschillende punten in de district 1 candidaat gesteld de heer Th. Therra stad nu en dan rumoerig toe. Gistermiddag (aftr.), terwijl ten opzichte van de andere kwam een groep van twee honderd stakende districten het besluit werd genomen geen zeelieden komende van hun vergadering cundidaten te stellen en zich ook van aan- uit «d'Geelvinck" op Rapenburg met de hoveling van andere oandidaten te onthouden, politie in botsing. Er werden charges uit gevoerd en een oogenblik was het een for- Door de Chr.-Democr. Kiesvereeniging moel gevecht, dat naar het Kadijksplein ver- «Nederland en Oranje" werd Woensdag een piaatgt werd. ledenvergadering gehouden in verband met drietal zeelieden liep kwetsuren door de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. In deze sabelhouwen op en twee man werdon gear- vergadering werd door hot bestuur met leed- resteerd en geboeid naar het politie-buroau wezen kennis gogeven, dat de heer Staalman, overgebracht. die reeds meer dan 15 jaar met ijver en Nader vernemen wij, dat de groep stakers toewijding de belangen dor gemeente diende, op de brug voor het Kadyksplein door agen- waar hij tengevolge van den hem door de te en te V0€t ten getal0 van 50 Regeering gegeven opdracht voortdurend man tegengehouden werd. De politie wilde afwezig moet zijn, zich voor een nieuwe do meDaohen, die in optocht waren opge cundidatuur niet meer beschikbaar kon stelleD. trokken, uiteendrijven. Tengevolge hiervan mede, werden gesteld de Plotseling werden enkele groote steenen volgende candidatennaar de politie geslingerd. Daarop volgde In district I de heeren Th. van der Sterr cbarge8 en een algemeen gevecht op de en M. de Waard; in district II de heeren Schippersgracht en het Kadijksplein. Door '1 h. van der bterr, M. de Waard en C. Vinktwee veldwachters en een recheroheur wer- in district III de heeren Th. van der Sterr den daarby revolverschoten gelost, door elk en C. Vink. O0D j)e schoten troffen niemand. Alleen De Kieflrereoniging .Groen r.n Prin.terer. j >"'Jd<'n do ■•Mhoin'wi drie m»n gewond, vergnderl hedenavond, Ier deflnilieve enndi- I De nrrenUnten rjn twee mannen, die met doelstelling. Naar wij vernemen «nl njj in i «o™»» gegooid hadden, district I de heer Terra steunen, en in de districten II en III uitkomen mot den heer Jb. Bakker Dz. Door de S. D. A. P. is als voorloopig can didaat in de drie districten gesteld, de heer a. W. Michels, Tram Helder-Huieduinen. By Kon. besluit van 12 Juni 1911, nr. 67, zyn de ontworp-statuten van de naamlooze vennootschap „Tram Helder—Huisduinen" goedgekeurd. No. 144 van dn Staats-Courant bevat de koninklijk goedgekeurde Statuton van den Heldcrschen Bustuurdersbond. De jaarlyksche vergadering van onder wijzers en onderwijzeressen in het arron dissement Helder, zal dit jaar gehouden worden op Maandag 10 Juli in het Noord- Hollandsch Koffiehuis te Schagen. Schouwburg A. Wijlacker te Texel. Naar wij vernemen, zal den heer A. Wyl- ucker, die met veel succes vele ..jaren de kermis te den Helder heeft bezocht, dit jaar voor de eerste maal de kermis te Texel met zijn net ingerichte schouwburgtent be zoeken. Dè directie beschikt over uitstekende krach ten, en is in het bezit van de meest moderne tooneel- en blijspelen. Wij twijfelen dan ook niet of dit gezelschap zal ook te Texel zoo wel als overal veel succes inoogsten, wat wy den directeur met zyn dapper gezelsohap van harte toewenschen. Een der ruiten van het kantoor dor «Neder land" is gisternacht ingegooid, naar men zegt door stakers. Dreigende bootwerkers- staking. Het bestuur van ,Recht en Plicht" had gisteravond de bootwerkers opgeroepen tot een huishoudelijke vergadering in de groote zaal van het Paleis voor Volkvlijt, ter be spreking van den toestand. Zeer druk was de opkomst. De volgende motie werd aan genomen .Do groote vergadering in het Paleis voor Volksvlijt, bezocht door meer dan 2000 bootwerkers on gehouden op Don derdag 22 Juni 1911, .gehoord de samenwerking in de actie voor hun respectievelijke eischen, tusschen de besturen der Zeelieden en Haven arbeiders ,sproekt haar volle vertrouwen uit in het bestuur van Recht en Plicht; ,geeft dat bestuur volmacht hen tot daadwerkelijk handelen op te roepen, als het zulks noodig oordeelt.* Het steudpunt vau de bootwerkers was tot nu, zich niet in den strijd der zeelieden te mengen. Wjj hoorden onder hen meer malen het gevoelen uitspreken, dat de zaak der stakende zeelieden er goed voor stond en geen daadwerkelijk ingrijpen der boot werkers gebood, nóch uit solidariteit, nöch ter doorvoering van de eischen der zeelieden en van de bootwerkers zelf. Do toestand bljjkt echter de laatste dagen wijziging te hebben ondergaan. De zeelieden staken ter doorvoering van zekere eisoheD. De reeders achten deze niet voor inwilliging vatbaar on zorgen derhalve, dat hun schepen onvertraagd de haven kunnen verlaten. Dit laatste is den reeders, zooals uit de berichten gebleken is, steeds gelukt. De schepen ver trokken, voor zoover noodig, op den vaBtge- stelden datum. Dit feit heeft den zeelieden sterk geprik keld en den toeBtand meer gespannen ge maakt, zooals ook uit de gebeurtenissen der laatste dagen blyken kon. Het is mogelijk, dat het bestuur van den Zeeliedenbond het noodig geacht heeft een beroep op de soli dariteit der bootwerkers te doen. En mogelyk meunen de laatsten het oogenblik gunstig, om kracht aan hun eischen by te zetten. De bestuurders laten er zich üiet over nit. Maar de aangenomen motie spreekt duidelyk nit, dat de bootwerkers van dit oogenblik af ge reed staan op het sein van hun bestuurders het werk neer te leggen. Komt het inderdaad zoover, dan beteekent dit een ernstige uitbreiding van het conflict. Per s.s. Maasstroom" van de Holl. Stoom boot My. zyn van Londen aangebracht zeven tien Chineezeu om by de Stoomvaart-My. .Nederland" als matrozen en stokers te monsteren. Rotterdam. Het stoomschip .Tabunan" van de Rot- terdamsche Lloyd, dat met een groot aantal passagiers naar de Revue te Spithead ver trok, was reeds geheel gemonsterd zoodat geen gebruik behoefde te worden gemaakt van de in reserve gehouden Chineezen. In verband met de geplaatste advertenties krygt ook de HollandAmerikalyn zooveel aanbiedingen, zoowel uit 't land zelf als uit den vreemde, in het byzonder uit Duitsch- land, dat thans reeds vaststaat, dat zoowel de „Potsdam" als de „Zyldyk" Zaterdag op tyd zullen varen. Thans is men bezig te trachten, om het stoomschip „Merak" van de Reedery van Nievelt Goudriaun, dat Za terdag varen moet, van de noodige beman ning te voorzien. Ter bespreking van de zeeliedenstaking had Woensdagavond een openbare vergade ring plaats, bijeengeroepen door een viertal bonden. De leider der zeelieden, Brautigam, bepaalde zich tot enkele feitelijke mededee- lingen. Hij moest erkennen, dat de Neder- landsche schepen waarvoor de staking was geproclameerd, dezer dagen stuk voor stuk naar zee waren vertrokken. Hy had dat echter verwacht. De reeders zouden tot iederen prijs willen varen en er dus niet tegen opzien, om overal de mannetjes van daan te halen. Maar men behoefde zich daarover niet ongerust te maken. Want op den duur waren de thans aangenomen krach ten toch niet to gebruiken, en zouden dt reeders weer terug moeten keeren tot hen, die het werk hadden neergelegd. Buitenland. In de haven van Glasgow viel het merk waardig schouwspel te zien, dat de bedienden van een der reederskantoren in hun zomer pakje bezig waren schepen te laden, waarbij de toeschouwende stakers natuurlijk niet zuinig waren met schampere kritische op merkingen. Te Glasgow hebben Maandagavond ern stige ongeregeldheden plaats gehad, toen een groote menigte stakers een aanval deed op een stoomschip, waarop zich niet bij den Bond aangesloten zeelieden heetten te bevinden. Toen het de stakers niet gelukte op het schip te komen, staken zy vaten met brandbare stoffen in brand, met het gevolg, dat na eenige tyd ook de gebouwen der reedery door het vunr werden aangetast. De politie en de brandweer, die de brand trachtten te blusschen, werden in hun werk zeed bemoeilijkt door de stakers, die voort durend met steenen wierpen, het gelukte hun echter ten slotte het vuur tot staan te brengen, waarna zy de brandslangen op de menigte richtten, die toen uiteen stoof. Te Goole staat het verkeer in de haven geheel en al stil. De reedersveroeniging aldaar heeft bekend gemaakt, dat zy vreem de arbeiders in dienst zal nemen, wanneer de arbeid Maandag niet hervat is. Huil, 20 Juni. By het vertrek van het stoomschip .Ladybrook" naar Rotterdam, trachtten een aantal stakers aan de kade de bemanning over te balen om eveneens het werk neer te leggen. Een deel der bemanning loste daarop eenige schoten en wondde een staker, naar men gelooft levensgevaarlijk. New-York, 21 Juni. De staking van de zeelieden der kustvaart is geëindigd. Door beide partyen zyn tegemoetkomingen verleend. Naar de Times meldt, blyven Londensche reeders elke concessie weigeren. Zy zullen liever hun booten opleggen. Het ernstigst is de stand van zaken te Huil en Southampton, waar het geheele havenverkeer nagenoeg stilstaat. Te Southamp ton hebben 1200 bootwerkers zich by de stuking aangesloten. Ook staken sjouwers te Weymouth, werkzaam aan de Kanaalbooten van de Groote Wosterspoor. Een groote hoeveelheid vracht blyft daardoor liggen. Uil den Omtrek. Texel, 22 Juni. Nu de garnalenvisschery voor dit seizoen geëiudigd is, hebben tal van visschers hun vaartuigjes afgetuigd en zyn naar de boeren getrokken, om daar met het maaien en hooien gedurende eenige weken een middel van be staan te vinden. Jammer genoeg dat het visschersbedryf zoo kwynend is en van jaar tot jaar achteruit schijnt te gaan. Met drie veebooten werden heden weer naar de Leidache markt uitgevoerd 1220 lammeren. Gedurende deze week werden voor de lammeren besteed van f 8.tot f 18.—. In het geheel zyn nu reeds 28678 lammeren naar elders uitgevoerd. Anna Paulowna. Groenteveiling op Dinsdag 20 Juni 1911. Aardappelen f 1.80 a f 2.70 per sak. kleine f 1.50 k l 2.20 per zak. Bloemkool: le soort fll k f 18.75 per 100. 2e soort f 5.50 k f7 per 100. Sla: f0 60 k f 1.25 per 100 krop. Wortelen: fl.90 a 18.50 per 100 bos. Peulen: 10 lll/a cent per pond. Doppers: 6 h 7 cent per pond. INGEZONDEN. Mynheer de Redacteur, verzoeke beleefd een klein plaatsje in uw courant, om den Heer F. Hildema te kunnen antwoorden zyn schryvery van j.1. Dinsdag. De majoor F. Hildema is daar aau het doorslaan van hondehokje op zyn huis en allerlei fraaiigheden meer, die my de moeite niet waard zyn om op te antwoorden. Alleen zeg ik dit: waarom vertrekt Hildema niet uit die woning van f 2.50 in de Spoorstraat No. 2? Of laat hem de Gezondheidscom missie te hulp roepen, als zyn huis dan zoo'n stuk afbraak is. Wanneer de .Heems- kerek" binnen is, zal het huis tentoon ge steld worden voor bet Bestuur van Samen werking ik noodig ieder uit het huis Spoorstraat No. 2 in oogenschouw te nemen, en zich dan zelf te overtuigen. De majoor houdt van waarheid bovenal; wat bedoelt hy met zijn praatje, dat hy geen andere woning kan krygen, of hy moet f 2.50 k f 5.— geven? bedoelt hy hiermede de admi nistrateur van Samenwerking zoo ja: Ik heb verlof om vyf-en-twintig gulden aan de armen te geven van het bestuur van Samenwerking, zoo Hildema bewyzen kan, dut de administrateur geld aanneemt voor het verhoren van woningen. Nogmaals Hil dema bemoei u maar niet met hondehokjes of dergelijke dingen een goed zeeman ver trekt als hem de woning niet aanstaat en kyk nu eens in deze courant hoe veel wo ningen er niet aangeboden worden. Is daar nu geen een goede by voor den heer F. Hildema, Spoorstraat 21 Zoo u weet, zal ik u de huur niet opzeggen. Je hondenhokje krijg je niet. Maar doe my een plezier en vertrek uit die woning; je doet het Helder sche publiek dan het bewys leveren, dat je waarheid boven al hebt verkondigd. Het zal my aangenaam zyn te vernemen, of u mij, of het bestuur van Samenwerking ook kan overtuigen, dat een der bestuurderen van die vereeniging aanbrenggeld eischt. Ik zal dan mededeelen den naam van dat be stuurslid en tevons de f 25 in de kas der Algemeene armen storten. Op uw verder ge schryf zal ik niet antwoorden. U dankzeg gende Mijnheer de redacteur, voor uwe plaats ruimte, A. Kkijnxn, eigenaar der woning Spoorstr. 2. TWEEDE KAMER. Door de Tweede Kamer is eergisteren aangenomen het wetsontwerp tot het ver- leenen van subsidie aau de Koninklyke Pakotvaart-Maatschappij voor hare lyn tus schen Java en Australië. Een motie van den heer Yan Karnebeek, beoogende het tydelyk buiten werking stel len van het Totalisatorverbod (de gelegen heid om by de paardenwedrennen te wedden), is met 46 tegen 28 stemmen verworpen. In de zitting van Woensdag is het Steen- houwers-ontworp met 68 tegen 6 stemmen aangenomen. België. Het Handelsblad van Antwerpen schryft: De toestand wordt meer gespannen. De stakende zeelieden verliezen hunne kalmte en zyn begonnen dan hier, dan ginder niet- stakers aan te vallen en duchtig af te slaan. Wat er ook van zij, de staking schynt in allo geval niet te verminderen. Volgens de aanwervers wordt het met den dag al moeie- lijker en moeilijker om volledige bemanning te vinden voor de vertrekkende Bchepen. Eenerzyds zyn reeds vele vreemden in de plaats der stakers vertrokken en tweedens, degenen die zouden wiHen voortvaren, zelfs op de schepen, waar ze sinds jaren op zyn, durveD niet meer, uit vrees van door de stakers te worden afgetakeld. Advertentiën. Den 5den Juli a. s. hopen onze geliefde Ouders, P. C. Hagenaar en P. A. Hagenaar-Ahrend, hunne 12V»-jarige Echtvereni ging te herdenken. Dat zy nog lang voor ons gespaard mogen blyven, is de wensch van hunne dankbare Kinderen CATHARINA JACOBA en JACOB. Haarlem, 23 Juni 1911. Eindehoutstraat 11. Heden overleed na een kortston dig doch smartelijk lijden na voor zien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. Corneli Lichthart, wed. van wijlen den Heer D. Kraft, in den ouderdom Yan ruim 70 jaar. Uit aller naam D. KRAFT. Helder, 22 Juni 1911. VERLOREN een gouden Bril. De vinder wordt beleefd verzocht, terug te bezorgen, tegen flinke belooning. Adres: Weststraat 35 Meid-Huishoudster. Wegens ziekte der Vrouw voor direct gevraagd in gezin met twee kinderen oon Huishoudster. Adres: Binnenhaven no. 84. Wordt gevraagd een zindelijke DAG-DIENSTBODE. Wasch bui tenshuis. Adres: Loodsgracht 70. Heden overleed plotseling, ten huize van den Heer P. HEERE te Egmond aan Zee, in den ouderdom van ruim 87 jaar, onze geliefde Vader, Behuwd-, "Groot- en Over grootvader, den Heer C. WIjker, in leven gep. Zeeleods. Namens de Familie: H. WIJKER. Helder, 22 Juni 1911. Mevrouw LEEGSTRA, Binnenhaven hoek Broodsteeg 6, vraagt eene nette Dienstbode. Zich aan te melden 's avonds tusschen 8—9 uur. De Burgemeester van Helder, over wegende, dat gevallen van Mond- en Klauw zeer in deze Gemeente zijn voorgekomen, geeft den ingezetenen dringend in over weging, geen melk ongekookt te gebruiken. Helder, 23 Juni 1911. De Burgemeester voornoemd, VAN STEIJN. Hiermede berichten wy het plot seling overlyden van ons zoontje Jan Biem, in den ouderdom van acht dagen. Rotterdam, 22 Juni 1911. J. LAP. A. M. E. LAP-Thijsskn. Eenige kennisgeving. Evangelisatie-lokaal in de Palmstraat. Zondag v.m. 10 uur Ds. JOH. KIJHE, Ned. Herv. Predikant te Den Burg op Texel. Voorm. 10 uur Klnderkerk in de School met den Bybel. Oud Gereformeerde Gem. Hoogstraat. ZONDAG 25 JUNI, 's morgens 10 uur, 's avonds 5l/a uur, de Eerw. Heer H. J. VAARTIES, van Dordrecht. Opsnbaps Vsrgsdsring der Chr. Jongel.-Ver- „Spr. 9:10a" (afd. v. h. Ned. Jongel. Verbond) te Helder, op Zondag 25 Juni a.s., des namiddags ten 5 uur, in het gebouw Palmstraat, ter gelegeuheid van haar 52-jarig bestaan, met medewerking van de Chr. Zangver- eeniging „Zingt den Heere". Spreker: de Eerw. Heer A. van OS, van Amsterdam. Toegang vrij. HET BESTUUR. Geboren: Paulina, Dochter van F. H. NYPELS en J. M. A. NYPELS Verlegh. Helder, 28 Juni 1911. Getrouwd Willem C. v. d. Hoek en Betsy Brouwer, die, tevens namens wederzydsche familie, hun harteiyken dank betuigen voor de blyken van belangstelling by hun huwe lijk ondervonden. Onzen hartel ijken dank aan Familie, Vrienden en Bekenden, voor de belang stelling ondervonden bij onze 25-Jarige Echtvereeniglng. K. BOS en Echtgenoote. «an bloemen, planten en allerlei voorwerpen van nut en smaak, in het „LBGER DES HEILS", Spoorgracht 98 op Zatordag (morgen), Zondag Maandag a.a. Platform herschapen in Bloementuin met rots en springende fontein I zeer interessant! LET WELMORSEN (Zaterdsg)avond 8 uur opening. ZONDAG 10 uur 'smorg. en 8 uur 'sav. bijzondere bijeenkomsten. MAANDAGMIDDAG van 2-5 uur ter bezichtiging en verkoop geopend. VRIJE TOEGANQ. Maandagavond 8 uur Open bare Verkoop by opbod van al het tentoongestelde. Wij noodigen u dringend uit tot een bezoek P. S. Zondagmiddag 4 uur, by gunstig weder, Openluchtmeeting by het „Schuthek" aan den Huisduinerweg des avonds D1/', uur in „TIVOLI". AGENDA 1. Jaarverslag. 2. Rskening en verantwoording. De Secretaris, G. C. DIBBETZ. 99 Muziekvereenlging AJPOJLJLO" Directeur: J. M. JANSEN. op Dinsdag 27 Juni, in „CASINO". INTRODUCTIE te bekomen by den Secretaris W. J. D. MAAS, Artilleriestraat nr. 2, V erpaebting- De ondergeteekende verzoekt gegadig den, die genegen zyn tot 81 Deo. a.a. het Graagevraa te paohten van da donkara duinanf vóór 1 JULI a.s. hunne aanbiedingen by hem in te zenden. Informatiën zyn aan zyn kantoor ver krijgbaar. De Directeur der Waterleiding A. J. LAFEBER. VERLOREN aan Muntbiljat van f IO.OO. De vinder zal flink beloond worden, Adres: K. VAN OS, Spoorgracht. Wordt gevraagd tegen 1 Aug. a.s. of iets later tegen hoog loon een Dianstboda v. g. g. v., goed kunnende koken en werken en een Dagmeisje van 8—5 uur, om direct na de Kermis in dienst te treden. Zich aan te melden na 8 uur 's avonds by Mevrouw WOLDRINGH, Haven- in 17a. GEVRAAGD_ in een burgergezin een Dianatbode. Adres: C. BURGERS, Oudekerkstraat. Terstond gevraagd een net DAGMEISJE. Adres: MARINE CLUB, Hoofdgr. 71. GEVRAAGD een net Dagmeisje voor assistentie in de huishouding, (wasch buitenshuis) by Mej. A. WORMHOUDT, Spoorstraat 28. Wordt gevraagd een flink Meisje. Zondags vrij. AdresBureau van dit blad. Gevraagd een Slagersleerling, liefst eenigzins met het vak bekend, by G. PRINS, Wilhelminastraat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2