KLEINE COURANT - 't Vliegend Blaadje helauiie sameDkomsten. voor Moktor, Toxot, WSoringon on Anno Poutownok No. 4012. Zaterdag 22 Juli 1911 39ste Jaargang. Advertentiën. OOD-GBREFORMEERDE GEMEENTE ZONDAG 28 JULI, Ned. Nat. VerU.-ïereenigio$ „0. S.W." Kermis te Anna Paulowna Dansmuziek, 't Vliegend Blaadje p. 3 m, 50 ct., fr. p. post 75 ct., buitenland f 4.25 Pre- Zondagsblad n i 37$ 45 f 0.75 mfën Modeblad 55 65 f 0.90 (Voor liet buitenland bij vooruitbetaling.) Advertenties van 1 tot 5 regela 30 cent. Elke regel meer Bewjja-exeinplaar24 t Vignetten en groote lettert worden naar plaatsruimte berekend. Intero.- lefoon BO. Uitgever i C. DE BOER Jr. (v./h. BERKHOUT A Co.). Helder. Bureeuxi Spooretra Tweede Blad. Buitenland. (Vervolg eerste blad). Omtrent de Marokko-zaak nog het vol gende Volgen* een Havas"-nota, heeft de Spaan- aohe gezant gisteren op bezoek by den Fran- schen minister van buitenlandsche zaken, dezen medegedeeld, dat hem was opgedragen, bet leedwezen zijner regeering te vertolken over het incident met den FranBchen con sulaire agent te El Kasar. De ambassadeur voegde hieraan toe, dat zyn regeering zich voorstelde, wanneer zy zelf inlichtingen zou ontvangen hebban, kolo nel Sylvestre uit te noodigen, zyn veront schuldigingen aan den consul BoiBset aan te bieden. De Spaansche regeering verlangt met Frankrijk de beste betrekkingen te onder houden, en beeft in dien geest haar agenten te El Kaar aanbevolen te bandelen. Een der Madridsche bladen geeft de vol gende lezing: Minister-president Canalejas ontving een draadloos telegram van kolonel Sylvestre, den bevelhebber der Spaansche troepen, waarin gemeld wordt, dat de consul Boisset verschillende wachtposten heeft gepasseerd, die, als ze den consul berkenden, hem niets in den weg legden. Toen de consul twee soldaten ontmoette, noodzaakte dezen hem naar du naastbygele- gen wachtpost te gaan, waar kapitein Pidal zoodanige uitleggingen gaf, dat Boisset hem verzocht, de bedoelde soldaten niet te straf fen, zeggende, dat hij als militair de streng heid der consignes kende. Sylvestre voegde hieraan toe, dat hij nader officieel rapport zal uitbrengen, dat hy de soldaten strafte, de instructie* ou consignes vernieuwde en dat hy een uitlegging van de zaak gaf auu den Frauscben consulairen zaakgelastigde. NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 21 Juli. Schaken. (Zie le blad). De party ScblecbterTarrascli werd door S;blecbter gewonnen, zoodat zy thans gelyk ■taan met ieder 2 winstpunten en 5 remise. Nederlandsche torpedobooten te Brussel. De tDerniére Heure" kondigt aan, dat de Nederlandsche torpedobooten G 10, Smcroe en Tangka van Zaterdag tot Maandag te Brussel zullen verblyven. Commissaris der Koningin in Noord Holland. Naar wij vernemen kan spoedig worden tegemoet gezien de benoeming van mr. dr. W. F. van Leeuwen tot commissaris der Koningin in Noord-Holland. (Hblad.) Een schip door midden gebroken. In de eerste Katendrechtscbe haven te Rotterdam was men Dinsdagmorgen 5 uur bezig met bet lossen van ijzeren staven uit het Rynschip ,Thérèse" in het stoomschip rDalveen". De staven werden opgeheschen, doch toen zij boven waren, brak de ijzeren band en vielen zy in het Rynschip terug met zooveel kracht, dat het Rynschip werd doorboord. Hierdoor maakte het zooveel water, dat het kort daarop zonk. Een gedeelte steekt nog boven water. De schipper wist zich met zijn gezin nog tydig in veiligheid te brengen, zoodat geen persoonlijke ongelukken tc betreuren zijn. Het schip is te Ruhrort verzekerd voor 28,000 mark. IJmuiden, 20 Juli. Vóór een paar weken had hier aan boord van den stoomtrawler «Concordia' een be- langrijke diefstal van lood en koper plaats. De politie hield als den dader aan, een op dien trawler varenden Btoker, die bekende de diefBtal gepleegd en het gestolene bij een opkooper te Velseroord verkocht te hebben. Het blykt nu dat ook den schipper van den trawler medeschuldig is. Hy heeft zich echter door de vlucht te nemen, uit de voeten ge maakt, doch zal by terugkomst zyn gerechte straf niet ontloopen. De twee stoomtrawlers, (lndia" en .Persia", welke de Algemeene Visscherij Maatschappij onlangs in Engeland aankocht, heeten du Christina" en .Jacquelina Clasina. De vloot van deze reedery telt op het oogenblik 24 schepen. Naar wij vernemen heeft een bekend inge zetene uit Amsterdam, aan het kerkbestuur der Ned. Herv. gemeente een gift van twee duizend gulden toegezonden als bijdrage iu den bouw van de nieuwe kerk, waarvan wy de opening in een vorig nummer berichtten. Gemeenteraadsverkiezing te Ameterdam. De gisteren gehouden herstemming voor den gemeenteraad te Amsterdam heeft voor de S. D. A. P. een winst gebracht van 3 zetels. De Raad bestond vóór de verkiezingen uit IC Liberalen, 6 Vrjjz.-Dem. 9 Socialisten, 5 Anti R«v„ 5 R.-Kath. en 4 Ch.-Bist. Thans is die samenstelling aldus gewij zigd: 16 Liberalen, 5 Vryz.-Dem., 12 So cialisten, 5 Anti-Rev., 4 R.-Kath. en 3 Christ. Hist. In district IV hadden de heeren Jacobus Polak (aftr. lid) en A. B. Kleerekoper (S.D. A. Peen gelyk aantal stemmen en werd de eerste aio. oudste gekozen verklaard In dit district ia echter een protest ingediend, omdat in de bus een biljet meer werd gevonden dan oproepingskaurten werden ingeleverd. Een dure hoed. Hoedjes van 2000 of 3000 tranos zyn tegen woordig te Parys heel gewoon. Natuurlijk dameshoeden, want heeren mop peren al, als hun Borsalino's meer dau een tientje kosten. En vermoedelijk mopperen hun vrouwen mee» het^ hoofdje met een bouquet of een plumpudding van eenige honderden guldens. Maar nu zoo wordt ons bericht, heeft mad. Georgette, modiste aan de Rue de la Paix lezers met teveel contanten weten metoen het adres een hoed geleverd voor twee en twintig duizend francs I Een hoed, niet byzonder groot, nog bij zonder van maaksel, niet duur door de on misbare aigrettes, die het loven kosten aan een nest vol jonge reigers: alleen maar van echt hermelyn. Qermelyn is mode te Parys. Helaas, als het echte zoo kostbaar is, wie draagt er dan geen katten-staartjeB Sigaren. Kan men een sigaar beoordeeleo zonder ze te rooken? Sidney Brooks, een Engelsche schrijver, heeft in opdracht van de Times de sigarenfabrikatio op Havana bestudeerd en hij beantwoord op grond van zyn opge dane ervaring deze vraag ontkennend. Al de theorieën en middeltjes, zoo schrjjft hy, waardoor men de waarde van een sigaar wil vaststellen voordat men ze gerookt heeft, hebben niets om het lijf. Volstrekt onjuist is de meening van gewone rookers, dat een donker dekblad op een zware en een licht dekblad op een lichto sigaar zou wyzen. De kleur van de sigaar heeft daarmee niets te maken. Het is ook geheel doellooB in een sigaar te knypen of er aan te rniken; dat geeft hoegenaamd geen goede uitkomsten. Wie zich wil verlaten op kleur of stevigheid van de asch zal ook bedrogen uitkomen zegt hij verdorde beste Havaua's branden niet met witte, maar met staalgryze asch, die bovendien tamelyk gemakkelijk loslaat. Vlek ken aan een sigaar beteekenen niets met het oog op goede of slechte kwaliteit. Of de sigaar droog of vochtig is, dat is ook maar kwestie van mode. De Amerikanen houden van vochtige sigaren, de Engelschen meer van droge. Het voornaamste is, dat een Havanasigaar de gevolgen van do „zeeziekte" gedurende het transport to boven is. Uiterlijke teekeueu voor de kwaliteit van een Havana beslaan er niet: men moet ze rooken. Spoorweg ongeluk in Mexico. Uit Mexico komt bericht van een ver schrikkelijk spoorwegongeluk by Morella, waar twee uit verschillende richting aan komende treinen met elkander in botsing kwamen. De oorzaak van het ongeluk i* niet bekend, doch uit de vage berichten valt reeds af te leiden, dut meer dan 40 reizigers den dood vonden en omstreeks 100 gekwetst werden. Het spoorwegongeluk bij Müllheim. Berlijn, 18 Juli. Het spoorwegongeluk te Müllheim heeft thans 15 slachtoffers gceischt. Het is helaas waarschijnlijk, dat nog twee gewonden hot leven zullen laten! Van de 50 personen, dio iu liet hospitaal te Müllheim gebracht zyn, zijn or nog 20 onder medische behandeling. De doodelijk gewonden hebben bijna allen Bchodolbreuk. Voor het hospitaal to Müllheim speelden zich hartroerende tooneelen af. Een groote menigte verdrong zich om het gebouw. De Zeeliedenetaking enz. Te Amsterdam. Op de Eilanden geschiedt thans het bewa ren van de orde hoofdzakelijk door mare chaussees. Het bestuur van den Zeelieden- bond verzekerde ons, dat dezen zich geheel gedragen, alsof de staat van beleg is afge kondigd. Dinsdag heeft men zich hierover bij den burgemeester beklaagd. Men zou onmiddc-llyk tot doorloopen worden aange maand, wanneer men met meer dan twee man blijft staan ook zon het herhaaldclyk voorkomen, dat de marechaussees do trottoirs schoonvegen, zonder dat hiertoe eigenlyk eenige aanleiding bestaat. Dinsdagmorgen heeft de kapitein der mare chaussees in de Czaar Peterstraat voor een aantal omstanders een stuk voorgelezen, waarin men gewaarschuwd wordt voor de gevolgen, als men zich niet onmiddellijk aan de aan maningen der politie hondt. Het stakers-comité van Recht en Plicht heeft ons verzekerd, dat op de terreinen van de Kon. Ned. Stoombootmaatschappij, zoowel als op die van de Hollandsche Stoombootmij. moeilijkheden zijn voorgevallen met de vreemde werkwilligen, waarby soldaten te pas zouden zyn gekomen. Wij konden het niet bevestigd krijgen. (,N. R. Ct."). De slaking heeft zich nog uitgebreid, door dat thans iu de gebeele Houthaven ook het werk is stop gezet. By de vijfhonderd werk lieden hebben geweigerd door te arbeiden. Dinsdag omstreeks middernacht is in de Gerard Doustraat to Amsterdam een stoker, die zou varen met een van de booten van de Holl. Stoombootmaatschappij, terwyl hy zich met eenige familieleden huiswaarts begaf, door drie personen aangevallen. Hij kreeg een slag op het hoofd, werd tegen den grond geworpen, en toen onmiddellijk daarop een der hem vergezellenden om hulp riep, werden twee schoten gelost, waardoor niemand ge wond is. De aangevallene werd door pnbliek en politie ontzet; zyn aanranders namen de vlucht. Een van hen, die zich in de Albert Cuyp- straat achter een telefoonpaal verscholen had, werd al spoedig gepakt. Hy bleek een zeeman te zijn. Een tweede is later door een rijksveld wachter in een winkel aangehouden. Men heeft op hem een met vyf patronen geladen revolver gevonden, waaruit echter nog geen enkele patroon verschoten was. Beide aan gehoudenen werden door den stoker herkend als de twee mannen, die hem geruimen tyd gevolgd hadden, terwijl iemand die juist passeerde, een van de twee herkent als dengeen dien hij heeft zien schieten. Later in den nacht ie in een portiek een revolver gevonden met vier patronen geladen. Een der patronen was verschoten. De toestand van den bootwerker Homma, die op Kattenburg in den buik werd geschoten, is nog steeds zorgwekkend. Gisterenmorgen is de staking der voer lieden te Amsterdam, welke, gelijk bekend is, voornamelijk was bedoeld als een uiting van solidariteit met de stakende haven-ar beiders, opgeheven. Reeds hadden verschei dene voerlieden zich weder bij hun stallen aangemeld; de plaatsen van anderen ingenomen door voerlui van elders de sla king was in één woord aan het verloopon, zoodat het bestuur gistermorgen na afloop van eone vergadering, hot verder voortzotten van den stryd als onbegonnen werk beschou- wend, besloten heeft baar op te heften. Dat dit van eenigen directen invloed zal zijn op het verdere verloop der zeelieden en bootwerkersstaking, laat zich niet aan zien. Het vervoer per as heeft door de, voerliedenstaking feitelyk slechts weinig, stoornis ondervonden, zoodat het niet waar- schynlyk is, dat de opheffing van deze staking; in het havenbedrijf sterk merkbaar zal zijn. Men was het er, ook in de kringen vani stakende bootwerkers en zeelieden, algemeen; over eens, dat de voerlieden, die Biecht ge-; organisoerd zyn, zich in een onbezonnen! avontuur hebben begeven, dat hun tronwensj ten sterkste afgeraden was. Hoe het staat met de vraag of alle stakers i weder worden aangenomen by de vroegere; patroons, wizt men ons niet mede te deelen. Aan de Amsterdamsche Rytuigmaatschappy hadden zich hedenmorgen reeds allen aan gemeld; 41 man werden weder in dienst genomen, doch een twintigtal zag zyn plaat sen door anderen ingenomen. En dit is het geval op verschillende stallen. Inzake de zeelieden- en bootwerkersstaking is er weinig nieuws. De ,Hebe" en de .At las" van de Kon. Ned. Stoombootmij. zyn van de Middellandsche Zee teruggekomen; de bemanningen hebben zich bij de stakers, gevoegd, wier aantal dus nog steeds groeiende, is. Van de Holl. Stoombootmy. vertrokken gisteren de Rynstroom" naar Huil en de .IJstroom" naar Londen. Woensdagavond zijn vertrokken de »Frisia", van de Kon. Holl. Lloyd, van Amsterdam naar Zuid-Amerika, en de .Saturnns", van de Kon. Ned. Stoomb.-My., naar de Middel landsche Zee. Voor de r/Koningin der Neder landen" en de «Banda" van de Stoomvaart- My. «Nederland" is de bemanning aangemon sterd, grootendeels bestaande uit Duitscher», met Chineezen als stokers. By de Holl. Stoombootmaatschappij heeft de oude beman ning van het stoomschip «Scheldestrnom"! opnieuw gemonsterd. Hel garnizoen, dat in gewone tyden be draagt plm. 500 man, is versterkt tot 3500' man. Het meerendoul dezer vindt huisves ting in de kazernes, eenigen in het Passan- tenbuis op de Lauriergracht, en de bereden, manschappen ook in de stallen van het abat toir. lloe zwaar de dienst is, welke vau de soldaten gevergd wordt (van gemeente en rijkspolitie valt natuurlijk hetzelfde te zeggen), mag blijken uit deze opgave, welke ons van officieele zijde werd verstrekt: een man die op wacht komt 's avonds om zet uur, houdt die wacht tot den volgenden mor gen zes uur, waarna hij nog de karren der niet-stakonde voerlieden moet begeleiden. Vraag: wanneer slaapt hy? De geregelde stoomvaartdiensten dor ver schillende maatschappijen, kunneu ondanks de staking, worden onderhouden. Gisterenmiddag heelt het bestuur van de Scheeps- en bootwerkeravereeniging Recht en Plicht een manifest verspreid, waarin het, nu de staking reedB de 4de week is ingegaan en uit niets blykt, dut er spoedig een eind aan het conflict zal komen, een kort over zicht geeft van de geschiedenis der beweging. O. a. schrijft het bestnur: door onze mani festen hebben wij ruimschoots bekend gemaakt, dat wij ten alle tijde bereid wareu op minnelijke wijze den strijd te beëindigen. We hebben het bewys geleverd, dat het ons ernst was met dit beweren; het aanvaarden van elke aangeboden interventie is hiervoor voldoende. In de eerste plaats de bemiddeling van den heer van Deinse, vervolgens vau den bur gemeester en ten slotte van minister Talma, en telkens bleek, dat de patroons geen ver gelijk wenschten, en den strijd tot het bittere qjnde wilden. Vooral op het laatste willen we de aandacht vestigen, opdat men wete wie er aan schuldig is, dat heel Amsterdam in rep en roer is en het gansche havenbedrijl met ondergang wordt bedreigd. Wel wordt van werkgeverszijde in de pers het bericht verspreid, dat alles naar behooren marcheert, doch ooggetuigen, die er verstand van hebben, weten beter, terwyl verzenders en ontvangors van goederen, die per boot worden getransporteerd, ondervinden hoe de gang van zaken is. Het is daarom, dat wy hier er met nadruk op willen wyzen, dat wij de geheelu verantwoordelijkheid voor den tegenwoordigen gang van zaken ver van ons werpen. Verder wordt geprotesteerd tegen hot optreden van militairen en politie. Er liggen op het oogenblik te Amsterdam niet minder dan vijfhonderd rijksveldwachters, te zamen getrokken uit alle deelen des lande, tot zelfs uit kleine grensplaatsjes. Ze zyn ondergebracht in do Sweelinckschool en de Reguliersschool en in het Passantenhuis op de Lauriergracht, waar ze aanvankelijk den nacht op zoogenaamde kermisbedden door brachten. Thans ia er voor elk hunner een krib geplaatst. De mannen gebruiken het middagmaal buitenshuis en zorgen overigens voor hun eigen ménage. (N. R. Ct.) In een gisteravond gehouden vergadering van de Plaatselijke Federatie van Transport arbeiders is besloten de stakingen van zee lieden, bootwerkers en schuitenvoerders mei kracht door te zetten. Een proclamatie. Naar liet ,N. v. N." verneemt, zal door den burgemeester by openbare kennisgeving een proclamatie worden uitgevaardigd, waar by hy in verband met de oploopjes, die in den laauteu tyd des avonds hebben plaats ge vonden, tot de ingozetenen van Amsterdam de ernstige waarschuwing richt, zich van nieuwsgierig toekyken bij dergelyke botsin gen tusscben kwaadwilligen en het openbaar gezag te onthouden. Vooral vrouwen en kin- ren, zegt do proclomulie, mooten zich daar van verwyderd houden mot het oog op het mogolyke gevaar, dat ontstaan kan by het kceren van geweld. Bevorderd. De korporaal der militaire wielrijders, die by den aanval van de menigte in de Haar lemmerstraat op hem en zyn manschappen, zyn kalmte wist te bewaren en daardoor erger voorkwam, is, naar wy uit goede bron vernemen, tot sergeant bevorderd. (»Vad."J Buitenland. Te Cardift hebben de stakers een entrepöt bij de haven in brand gestoken. De schade zal waarschijnlijk eenige duizenden ponden sterling bedragen. De stakende zeelieden hebben in de straten een betooging gehouden, ter gelegenheid van het terechtstaan van hun leiders. Een brand is toon in de dokken uitgebro ken het entrepöt is voor de helft vernield. De omstanders bemoeilijkten het werk der brandweer en gooiden de bereden politie met steoneneen agent werd ernstig gewond. Een tweede brand is in de haven uitgebro ken, maar werd spoedig gebluscht. Dinsdag middag zyn de dokwerkers in staking gegaan, uit solidariteit met de zeelieden. De relletjes duurden met tussohenpoozen den geheelen dag voort. Een twintigtal ernstig gewonden werden naar bet gasthuis gebracht. De politie moest herhaaldelijk charges maken duizenden sta kers omringden het entrepöt en beletten de brandweer om het vuur te biusschen, wierpen met steenen naar de politie en begonnen de entrepöt* te plunderen, sloegen de vaten bier open en drongen steeds meer op. De spuit gasten richtten hnn slangen op de menigte en de politie kon eindelyk de plunderaars dwingen de entrepóts te verlaten. Dezen wierpen daarop met steenen naar een schip, dat in de haven lag. Met den stok dreei de politie den troep ait elkaar. Er vloeide bloed eu vele stakers geraakten bewusteloos. Ook enkele agenten werden verwondeen van hen viel bewnsteloos neer en geraakte onder deu voet. De chef der politie werd door een steen ernstig aan den neus verwond. Noch keukenmeid, noch veldwachter. Pas kort wareu ze getrouwd. Ze kenden mekaar dus nog niet goed. Maar 't zou wel komen. Want gistermiddag kwam Peer thuis en toen 't eten niet naar z'n zin was, en hij er aanmerking op maakte, kreeg hy van z'n vrouw ten antwoord: „Wel, als 't je niet aanstaat, kook dan zelf: ge hebt een fabrieksmeid getrouwd en geen keukenmeid." En 's nachts maakte z'n vronw 'm wakker: Peer, ik hoor leven in 't schop; ga 'ns kyken1 Mina, was 't bescheid ga zelf maar als ge zin hebt: ge hebt maar een wever getrouwd en geen veldwachter." (Zw. Ct.) Het Fransche tooueel. Een jong auteur biedt eeu stuk atui by Claretie van de Comddie Franfuiae Myn stuk, mijnheer, is zoo oorspronke lijk mogelyk. 't Gaat over een man die zyn vrouw niet bedriegt ou een vrouw die geen amant beeft." Twee heeren uit Gouda maken een wan deling buiten de stad. Dorstig geworden door de warmte, stappen zij een boerdery op en vragen toen aan de boerin een glas water. „Willen de heeren liover een glas melk? Er is genoeg." Beiden vinden dat nog'beter. Na het gebruik van de melk vraagt een van hen, wat zij schuldig zyn. En het antwoord lnidt: #0! niets, heeren. Onze koeien hebben allen tongblaar en nu kunnen wy de melk toch niet kwijtraken Verlegenheid tracht zich dikwyls te ver bergen onder het raBsker van valsche be scheidenheid. Wanneer bescheideuheid eenmaal verdwe nen is, keert zij nooit terng. Hoe hooger men stijgt, hoe besoheideuer men wordt. Neemt men valsche bescheidenheid voor ernst op, dan is de betrokkene teleurgesteld. Iu het oog springende bescheidenheid is gewoonlijk verkapte trots. (Uit: ..Levenspuntjes", van Stephai prijs f0.75.) Zenjan, Marktberichten Schagen, 20 Juli 1911. 5 Paarden f80.— k f150— 13 Stieren f170.— k f207.50 6 Geldokoeien (magere) f 170.k 1215. 80 Geldekooien (vette) f180.k f325.— 20 Kalfkoeien f170.- k f280— 25 Nuchtere Kalveren f7.— k f25. 50 Schapen (magere) f 12.k f 16. 410 Schapen (vette) 122— k f24.50. 210 Lammeren f 10.k f16. 45 Varkens (vette) f 0.47 k f 0.52 p. K.G. 40 Biggen f9.k f14. 10 Konijnen f0.50. 60 Kippen f0.25 k fl. 1050 K.G. Boter f 1.10 k fl.20 per K.G. 200 K.G. Kaas f0.50 k f 0.60 per K.G. 6000 Kipoieren f 8.25 k f 4.25 per 100. Groentenveilingsvereeniging te Helder, van 19, 20 en 21 Juli. 75 mandjes Spüiaiie, fl.p. 25 mandjes. 70 bos Rhabarber, f004 k 10.07 p. bos. 250 mandjes Postelijn, f0.62kf5. p. 100mandjes. 1300 krop Kropsla, fl.4 f 1.80 p. 100 krop. 1400 bos Wortelen, fl.— k f3.p. 100 bos. 50 bos Seldery, f0.10 4 f0.14 p. 10 bos. 30 bos Peterselie, fO.OÖ 4 f0.07 p. bos. 700 krop Andijvie, fl.40 a f2.45 p. 100 krop. 1100 stnks Uloemkuolen, f 5 30 4 f 11.25 p. 100 stuk*. 330 K.G. Peulen, f0.04 4 fO.10 p. K.G 60 K.G. Doperwten, 10.10 p. K.G. 10 K.G. Bruine boonen, f0.13 p. K.G. 30 zak Aardappelen, fl.55 4 fl 60 p. zak. 1450 stuk» Komkommers, f2.50 4 f3.per 1UÜ st. 25000 stuks Spersieboonen, f0.40 4 f0 58 p. 1000 si. 26.000stuks Tuinboonen, f0.54af0.90 p.lOOOstuks. 300 bos Uien, f0.14 a f 0.18 p. 5 bos. 250 mandjes Aardbeien, fÖ.104f6 50 p. 100 mandjes. 550 stnks Roode kool, f8.— a f 10,60 p, 100 st. 50 K.G. Aalbessen f0.13 per K.G. Op 1 Augustus 1911 overgeplaatst machinist J. Walrave, van »Ever" op «Schorpioen" en idem M. H. v, d. Hoeven, vau »Das" op «Van Speijk". Overplaatsing. Op 1 Aug. 1911. van: op: Bootsman K. Kimsu-a, Ever W.s.A.d. id. J. Marteijn Das Atjeh. Op 19 Aug.. 1911. van: op: Sergt.-konstab. J. v. Sluijs, Hefring ffaW.o, id. K. de Boei, BeUona Hefring. Met ontslag. Matroos 2e kl. J. H. C. Hoberg, 20 Juli 1911. Matroos le kl. R. Keizer, 16 Aug. Marinier le kl. H. v. Apeldoorn, 16 Marinier 2e kl. G. Stouten. 16 Korp.-torped, J. de Groot. 16 Bootsman H. Worm houdt, 16 Stoker le kl. C. v. Brederode, 16 Lichtmatroos F. W. Gerver, 16 t Korp.-stok.2ekl. P. J. Dweelaart, 10 Sept. Timmerm.-maj. J. Kelder, 21 Marinier le kl. N. A. C. Melis, 25 Ziekenv.pl.-maj. W. F. Rommeling, 1 Oct. Opperschipper P. C. Vliek, 16 Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Suinatra vertrok 19 dezer van Padang n. A.dain. Rotterdamsohe Llotd. Solo, thuisreis, vertrok 19 dezer van Periin. Koninklijke Hollandsche Llotd. Hollandia, uitreis, vertrok 19 dezer v. Rio-Janeiro. Maasland vertrok 19 dezer van Buenos-Ayres naar Amsterdam. Viascherijberichten. Nieuwediep, 18 Juli. Aangebracht door 70 kor- ders 2 tot 10 stuks groote tong f 1 per stuk, 10 tot 20 middeltong 50 h 60 cent per stuk, 10 tot 100 kleine tong 15 a 25 cent per stuk, 1 tot 2 mand kleine schol f 1,50 a f 2,50 per mand, 1 tot 4 mand schar f 2 a f 2,50 per mand. 19 Juli. 40 korders met 2 tol 10 stuk9 groote tong f 1 per stuk, 5 tot 20 middeltong 50 a 60 cent per stuk, 10 tot 70 kleine tong 15 a 20 cent per stuk, 1 tarbot voor f 6,50, 1 tot 2 mand kleine schol f 1,50 a f 2,50 per mand, 1 tot 4 mand schar f 2,50 a f 3 per mand. 20 Juli. 45 korders met 2 tot 10 stuks groote tong f 1 per stuk, 5 tot 30 middeltong 45 a 55 cent per stuk, 10 tot 80 kleine tong 10 a 15 cent per stuk, 1 tot 2 mand kleine schol f 1,50 a f 3 per mand, 1 tot 4 mand schar f 2,50 f 3 p. mand. Burgelijke Stand v. Helder Van 18 tot 20 Juli. ONDERTROUWD: G. Wezelman en M. Post. F. J. Rijkers en A. C. Ham. D. Domerchie en O. Sas. R. v. d. Meulen en A. Dee. J. P. Klant eu E. Lastdrager. G. Eraan en J. M. Brouwer. C. Bijl en J. Steegers. W. I.afeber en A. Jansen, ft v. d. Meij en P. W. Hubbeling GETROUWD: A. J. Scheller en A. Streutker. W. H. Schipper en H. Wessel. D. Kerkstra en C. E. Kries. A. Schoorl en M. Vredenburg. BEVALLENH. Eelmau geb. Kramer, d. T. Stertefelt geb. Schellens, d. H B. Kater geb. Rippens, d. F. Koenderman geb. Sikkema, d. H. de Blank geb. Kroon, d. G. van Leeuwen geb, Kooger, z. E. M. F. Oedee geb. Koenen, d. De Heer en Mevrouw W. VAN BRAAM— Fracis geven kennis van de geboorte van een Zoon. Weltevreden, 20 Juni 1911. De Heer en Mevrouw CEDEE—Koe nen geven U kennis van de geboorte van hun Dochter. Helder, 20 Juli 1911. Keizerstraat 2c. Geboren: Petronella Margaretha, Dochter van J. H. KATER en H. B. KATER-Rippens. Helder, 18 Juli 1911. GeborenJacoba, Dochter van J. DE BLANK eu H. DE BLANK-Kroon. Helder, 18 Juli 1911. Ondertrouwd Franciscus Johannes Rijkers en Anna Catharina Ham. Helder, 19 Juli 1911. Receptie: Zondag 28 Juli 1911, van 1—3 uur, Spoorstraat 134. Huwelijksvoltrekking 2 Augustus 1911. Ondertrouwd Rein van der Meulen en Alida Dee. Helder, 21 Juli 1911. Binnenhaven 81. Plaatselijke kennisgeving. Ondertrouwd Rachel Prins en Meijer de Liever. Dordrwïht, 21 Juli 1M1- Huwelijksvoltrekking Woensdag 9 Augustus 1911 ten 12.30 uur in de Israëlitische kerk te Helder. Eenige en algemeene kennisgeving voor cliöntèle. Heden overleed, zacht en kalm, in den leeftijd van 35 jaar, onze innig geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer M. 6. Brederode, in levm 1e Officier Rolterdamsclie L'oyd. B. BREDERODE Buhse. BERTHA BREDERODE. Rotterdam, 19 Juli 1911. Scheepstimmermanslaan 15b. Marine en Leger. De -2e luitenants J. J. Rutgens, A. W. de Koningh j eu A. P. Lieuweas, van het llle regiment infan- 1 terie, zijn bevorderd tot le luitenant. j De Heer en Mevrouw DE JONGE— Kwant betuigen hun dank voor de be wijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van hun lieven Vader en Behuwdvader, den Heer L. de Jonge. Rotterdam, Juli 1911. Heden overleed onze geliefde Echtgenoot en zorgvolle Vader, den Heer J. Klein, in den ouderdom van 51 jaar. Namene Weduwe, Kinderen en Familie. Wed. J. KLEIN-van Twisk. Van Ostadestraat 206, 2e Etage. Amsterdam, 19 Juli 1911. Den 289ten Mei j.1. werd ons ouderhart diep getroffen door het plotsel i ngoverlijden van ons een igste geliefde Dochtertje en Zusje, Aagje de Groot, in den nog jeugdigen leeftijd van 15 jaar. Diep betreurd door hare Ouders en Broertjes. H. DE GROOT. A. DE GROOT Schendelaar. Amsterdam, 21 Juli 1911. Wegens buitenlandsche betrek king eerst heden geplaatst. De ondergeteekende betuigt zijn wel- gemeenden dank aan hen, die van hunne belangstelling deden blijken hy zyne herkiezing tot lid van den Gemeenteraad. G. DE VEN. Evangelleatle-lokaal In de Palmetraat ZONDAG v.m. 10 uur.: Da. C. J. WARMERS. Wegens vaeantie geen kinderkerk. HOOGSTRAAT. ZONDAG 38 1ULI 1911, 'l morgens 10 n 'e avonde 5'/j ure, de Eerwaarde Heer H. J. VAARTIES, van Dordrecht. Leger des Heils. geleid door kapitgina VAR CERE. Verzuim dit niet! Van Zondag 23 Juli tot Zaterdag 5 Augustus iederen avond bijzondere lei ders. Aanvang telkens 8 uur. Zondagmeetings zullen 's morgens 10 en 's a vonds 8 uur worden gehouden, en, by gunstig weder, 's middags 3 30 uur in de opan lucht aan den Huieduiner weg. Afdeeling: Begrafenisfonds. Leden van bovengenoemd fonds, genegtm lid der commissie van toezicht bij begra fenissen te worden, vervoegen zich Maan dag 24 Juli in het Kantoor, 's avonds van 8-9 uur. HET BESTUUR Hotel „VEERBURG". ZOND AG, MAA0DA6, DINSDAG, (23, 24, 25 JULI), van de Heeren POLAK uit „Casino" te Helder. r~ Tevens gelegenheid tot stalling van rijtuigen en flinke bergplaats voor fietsen. VERLOREN, Dinsdagnamiddag, in een der tramwagens van Helder naar Huis duinen, een Portamonnaie, inhou dende vyf bankbiljetten van f 10, bene vens een Rijksdaalder. De vinder, die het verlorene terug brengt aan onderstaand adres, zal goed beloond worden. Adres: Kanau 1 weg35. Er biedt zich aan een nafta Dienstbode. Adres J. VENNEKER, Heiligland 18, Alkmaar. Een natte Dienstbode gevraagd in Café-Hótel-Restaurant „De Uitkijk", te IJmuiden. Loon f2, later f2.50. Adres Mej. de Wed. BAAK. Reisgeld voor' de dienstbode van Helder n. IJmui den wordt vergoed. Tegen 1 of 15 Augustus gevraagd in Den Haag een nette Dienstbode. Loon 110 gulden en waschgeld. Br. lett. B. H., boekhandel A. J. MAAS, Kanaalweg. Gevraagd een flinke Degmeid, niet beneden 20 jaar, die goed met de wasch kan omgaan. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur. Adres Mevr. KORVER, Weststr. 42. Flinke Dagmeid gevraagd. Zondags vrij. AdresMej. MEIJER, 2e Vroonstraat 115.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 1