KLEINE COURANT 't Vliegend Blaadje voor Heldor, Texel, Wioringon en Anna Paulowna* No. 4018. Zaterdag 12 Augustus 1911. 39ste Jaargang. 't Vliegend Blandje p. 3 in. 50 et., fr. p. post 75 et., buitenland 11.25 Pre- Zondagsblad 37$ 45 f 0.75 iniën j Modeblad i i i 55 i 85 i f0.90 (Voor tiet buitenland bij vooruitbetaling.) Advertentie» van 1 tot 5 regels 30 cent. Elke regel meer6 fiewys-exeinplaar2$ Vignetten en groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Intnrc- Telefoon 60. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgeven C. DE BOER Jr, (v.h. BERKHOUT I Co.), Helder. BureausSpoorstraat en Koningstraat. Tweede Blad. BIEUWSBERICHTEN. HELDER, 11 Augustus. Lijk aangespoeld. Zondagmorgen is op het strand te Cal- lantsoog, by paal 12, wederom een lyk aan gespoeld, geheel ontkleed. Naar gissing 12 18 jaar oud, mannelijk geslacht; donker blond, kort haar. Op den linkerarm waren de letters P. P. L. en op den rechterarm de letters P. L. L. getatoueerd. Het lyk verkeerde in verren staat van ontbinding en ia op de algemeene begraafplaats te Callants- oog ter aarde besteld. De Zeeliedenstaking opgeheven. In een Woensdagavond gehouden verga dering van de afdeeling Amsterdam vun den Alg. Ned. Zeemansbond is besloten tot op heffing van de staking en dientengevolge de volgende motie aangenomen De vergadering enz. kennis genomen heb bende van het bestaan van een commissie uit de bnrgerjj, welke het verlangen koestert zoo mogeljjk de beëindiging te bevorderen van de ongeregelden toaatand, waarin het zee- mansbedrijf te Amsterdam verkeert overwegende, dat bet nog eenige lijd kan duren voor genoemde commissie een resul taat zou kunnen bereiken overwegende, dat het aantal zeelieden, hetwelk zich by de staking aansluit steeds grooter wordt, en daardoor steeds meer geld voor Bteun noodig is; van meening zijnde, dat genoemde commis sie na opheffing van de staking nuttig werk kan verrichten in het belang der zeelieden besluit de staking op te heden en hiervan mededeeling te doen aan de betrokken Stoom vaart-maatschappijen. Vóór voortzetting der staking verklaarden zich 254 stemmen, en voor opheffing 409, blanco stemmen 39. Het Volk* schrijft: Zoo is dan gisteren in den namiddag de staking der Amsterdamsche zeelieden opge heven. Opgeheven op de eenige wijze die iih het óchec der bootwerkersstaking nog ui aar mogelijk wasmet oen volledig verlies voor de arbeiders. Terwijl te Rotterdam en Antwerpen, in Engeland en Amerika de zeeliedenstaking alle geëindigd zyn met vergelijk tusschen reeders en vakbonden, een vergelyk waarbij de laatsten belangrijke voordeelen wisten te bedingen, is daarvan te Amsterdam geen sprake. Er is nog eenige boop, dat het de «ver- zoeningskommissie", samengesteld op initiatief van den heer Dirk Ëeerends, gelukken zal iets los te krygen. Mogelyk zullen de reeders, nu de stakers het hoofd in den schoot hebben gelegd, uit eigen beweging het loon wat verhoogen. Mogelyk ook niet. Dat moet afgewacht worden. Maar zeker iB het wel, dat reeds in de tweede week der staking minstens zooveel te krygen was geweeBt. De leiders meenden dat toen niet te moeten aanvaarden. Zij hebben eerst heel de anar chistische mikmak de Bymphathiestakingen, de besmetverklaringen, de sabotage, de vossen jacht in werking willen stellen. Het droevig gevolg is het besluit, dat gisterenmiddag genomen moest worden. Op stelen afgerichte kinderen. Gieternamiddag ongeveer half-vier kwamen iu den winkel Maison Pierre, Nieuwendijk by den Dam te Amsterdam, twee vrouwen binnen, ieder met een kind aan de hand, meiBjes van vjjf en twaalf jaar. De vrouwen wenschten schilderijen te koopen, doch kon den geen keuze doen en wilden nu byjou- terieën zien. Men geleidde haar naar de byjouterieënkast en na lang wikken en wegen werd daar een eenvoudig broche van 40 cents gekocht, waarop de vrouwen den winkel verlieten. 't Was de winkelbediende, die de vrouwen geholpen had, opgevallen, dat ze zich vreem^ gedroegen, en daarom telde hij de voorwer pen van een zilverblad, dat hjj even onbe heerd had laten Btaan, na, en het bleek, dat twee zilveren bonbonnières en een servet ring ontvreemd waren. De winkelbediende hol^e de straat op, doch ontdekte de dames niet meer. Hy begaf zicht ten slotte naar het bureau St.-Pietershal en toen hy daar weer uit kwam, zag hy juiBt de vrouwen en PHTTILLHTOir. Zonder Hart. 29) «Ja stiet Magdalen uit. «Dat is het blok aan ons been. Hy moet haar nooit zien, want dan zou hy haar ongetwijfeld her kennen. Zjj moet uit den weg geruimd worden, en wel hoe eerder hoe beter." i/Uoe vroeg haar vader vol belang stelling. «Ze moet verdwynen." ,Maar er zon navraag gedaan worden. Ze heeft vrienden, die niet rusten zouden voor ze haar weer hadden", zei haar vader. «Zend haar terug naar dominee Tempest", wierp Magdalen na eenig nadenken op. «Dat zal voor 't moment het veiligste zyn." ,Je bent een genieuse vrouw", zei haar vader galant. «Dat zou nooit in my opge komen zyn. Maar onder welk voorwendsel krjjg ik haar daar?" «Wel ge breekt uw huishouding op, gaat op reis, kortom ge kunt Eleonora niet meer tot uw last hebben. Dominee Tempest is vol medelyden voor het zoogenaamde onge lukkige kind en zal haar zoker niet ver- stooten. Hoe is zy tegenwoordig?" «Zy spreekt byna niet en kan me dik wijls zoo vreemd aanzien, dat ik werkelyk begin te gelooven aan het sprookje, dat je dien dominee op den mouw hebt gespeld, namelyk dat ze krankzinnig wordt." Onzin", zei Magdalen ongeduldig. de kinderen voorbijgaan, die wegvluchtten, zoodra ze hem zagen. Maar met behulp van twee agenten duurde het niet lang, of ze waren gearresteerd, doch niet voordat een van de kinderen een bonbonière had wegge worpen. Op 't politiebureau kwamen by het fouil- leeren nog meer ontvreemde artikelen te voorschijn, en in de woonhuizen in de Jor- daan werd wel een kar vol goederen gevon den. Het kwam aan het licht dat de moeders de kinderen afgericht hadden om voor haar in de winkels zooveel zij konden ongemerkt weg te nemen. («Tel.") Een stoomketel gesprongen. Voor haar lichter aan de Prins Hendrik kade Oz. te Rotterdam lag Woensdagochtend tot vertrek gereed de passagiersboot //Guten berg", van de Rhein-Dampf. Schiftahrt Kölnische und Dusseldorfer Geselschaft. Eenige passagiers, een 10- of 12-tal, bevon den zich aan boord, en do bemanning, uit 22 personen bestaande, was hoofdzakelijk op het achterdek en midscheeps werkzaam. Het was 8 minuten vóór zeven uur. De passagiers stonden aan dek te wuiven tegen aan den wal staande familiebetrekkingen, toen or plotseling een hevige slag werd ge hoord, die daverde over heel het Noorder eiland en de omgeving. Even later boodt de plaats, waar de «Gutenberg" lag, en de omgeving er van een ontzettenden aanblik. Het was een ruïne van belang. Gillende menschen, door den schrik verbijsterd, liepen over den wal, een gekerm van gewonden steeg op, en de aangerichte vernieling was geweldig. Stukken jjzer en hout waren door de lucht geslingerd, sloegen hier en daar door de daken en ruiten, om vervolgens met groot geweld op de straat terecht te komen. De stuurboordsketel aan boord van de Gutenberg" was gesprongen en de lucht in gevlogen. Zware yzeren staven lagen ver bogen en verwrongen aan dek, het dok zelf werd midscheeps uiteengeslagen en stak ge deeltelijk rechtstandig naar boven. Een golf van modder overstroomde dadelyk na de ont ploffing het schip, dat in het midden zonk, doch op het voor- en achterschip bleef drijven. Al spoedig werd op den lichter, waarlangs de .Gutenberg" lag, gevonden de verminkte lyken van den lsten stuurman A. Pohlmann, een man van 31 jaar uit Ringen, en van den lichtmatroos H. Lehr, uit Bacharach. De kapitein P. Seip en de matroos A. Wolz lagen met een gebroken been en inwendige kwetsuren op de wal, eenige passagiers liepen met kwetsuren aan het hoofd rond. De ge- necsheeren dr. M. P. Schutte en dr. A. A. van Leeuwen waren spoedig ter plaatse, boden de eerste hulp en deden de gekwetsten met brancards van Eerste Hulp by Ongeluk ken, waarVan er vier aangerukt waren, ver voeren. De beiden ljjkeu werden naar de algemeene begraafplaats overgebracht. Een talryke politiemacht, bereden en te voet, rukte aau, en onder de bevelen van den commissaris den heer D. A. Caspers werd heel de omgeving afgezet en ontruimd. Recht tegenover de ligplaats van de «Gu tenberg" ligt het groote pand van de stoom drukkerij met kantoor, enz. van de firma H. A. Hofmans, op den hoek van de Prins Hendrikkade en de De Ruyterstraat. De ver woesting in dit gebouw aangericht is zeer groot. Bijna geen ruit is er heel. De buiten- romp van den gesprongen ketel met den daaraan bevestigden stoomhouder is recht standig de lucht ingegaan en vervolgens over den lichter heen langs het dak van het pand van don heer Hofmans geslagen. In dit dak is een dakvenster met bebording in stukken geslagen. Toen is de buitenromp waarschyn lijk gezwaaid, heeft een stuk van de lijstkoot vernield en is daarop een 80 meter in de Do Ruyterstraat neergeploft, een gat iu de straat slaande. Een ander stuk van den romp is door het dak van een ver in bovengenoemde straat slaand kantoor geslagen en heeft het plafpnd vernield. Het binnengedeelte van de gesprongen ketel met de vlampijpen werden aan den wal by den lichter teruggevonden. Ook over de Koningshaven, in tegenover gestelde richting zyn stukken van den ketel en het vernielde middenschip gevlogen. Een zware, ongeveer twee meter in het vierkunt groote, yzeren plaat heeft haar weg genomen over de Koningshaven, boven over de spoor brug heen en is terecht gekomen tegen de R.-K. kerk van de parochie van de Heilige martelaren van Gorkum. De plaat sloeg stukken steen uit den gevel van de kerk en plofte toen op de straat. Ook in de Rosestraat zyn stukken hout Aan het dinée verwelkomde de prins zyn schoonvader schijnbaar zeer harteljjk on □oodigde hem uit den nacht te blijven logeeren. Hy was een uitstekend gastheer de verhouding tusschen schoonzoon en schoon vader zy scheelden maar enkele jaren in leeftijd liet niets te wenschen over voor het oog. Maar toen hy den volgenden morgen zyn schoonvader naar het station had gebracht, koorde hy terstond naar huis terug en zocht zyn vrouw in haar boudoir op. //Ik wilde je eens en voor altjjd zeggen, Magdalen, dat ik den omgang tusschen ons en je vader niet begeer. Je bent nu niet langer zijn dochter, maar myn vrouw." „Goed", zei Magdalen gedwee als een lammetje, maar met een spotlach om don trotschen hooghartigen mond. Hoe was het mogelyk, dat iemand zich tegen haar wenschen verzette «O ja, nog dit", zei de prins zich naar haar tookeerende. «Ik zag daareven, dat je vriend die eergisteren hier was zich zelf voor den kop heeft geschoten. Hy zei wel de waarheid met «lang op reis te gaan." Hoe toevallig hè, die ontmoeting Een mooie gelegenheid om je vaarwel te zeggen. Toevallig!" De laatste woorden werden met nadruk geuit. Een rilling voer de jonge echtgencote door de leden. En de blik, dien zy haar echtgenoot van vyf dagen nawierp getuigde allesbehalve van genegenheid er sprak haat uit, ontzettende baat. XXXII. Groot was Joh au Tempest'* verwondering van de Gutenberg afkomstig, teruggevonden. Het aantal vernielde ruiten aan de Prins Hendrikkade tegenover de ligplaats van de stoomboot is zóór groot. Over een lengte van een paar honderd meter bleef geen huis onbeschadigd. Een zware plaat werd terug gevonden op het dak van het pakhuispand Gabah. Stukkeu steen zyn hier en daar, tot zelfs in de De Ruytersstraat bij de Maas kade, uit gevels geslagen. De gesprongen ketel, die naar schatting eon verwarmingsoppervlakte van 10 tot 9ü vierk. meter had, was IJ jaar oud en stond onder Duitsche contróle. Omtrent de oorzaak van het ongeluk ver keert men in het duister. Niemand kan zoker- heid geven. De Gutenberg was 229 ton groot en was met stukgoed geladen. De heer B. de Gooije, vaandeldrager van het 3de regiment infanterie te Bergen op Zoom, deelde mee: Ik zat met myn vrouw en een 15-jarig dochtertje op het voorschip. Onzo fietsen by ons. Front makende naar den wal wuifden wy onze famiolieleden. die op den wal stonden goeden dag. Plotseling hoorde ik een ontzettende slag, ik keerde my om en zag stukken hout, zeildoek en een golf modder op ons aankomen. Ik dacht, dat ik gek werd van den schrik. Myn vrouw werd ernstig aan het hoofd gewond, door een slag van een stuk hout. Het scheen, of hot dek opgetild werd on naar ons toe kwam. Myn dochtertje mankeert niots, ik zelf kreeg een schram langs het hoofd en naar hot my toescheen een stomp tegen het linkerbeen. Myn sabel, die op twee plaatsen gebogen en niet meer uit de scheede te krygen is, ving den slag vau een of ander weggeslingerd voorwerp op en beschermde myn linkerbeen. Op het oogenblik dat ik den slag hoorde, zag ik een jnfirouw in nachtgewaad met een kind op den arm de kajuitstrap opkomen. Ik heb haar niet meer gezien. De lyken van den lsten-atuurman A. Poblmann, van den lichtmatroos H. Lehr en van den stoker Gottsieck zijn voor de gerechtelijke schouwing naar het Ziekenhuis op den Coolsingel overgebracht. De rivierpolitie dregt de Koningshaven af; zy heeft echter tot nog toe alleen som mige deelen van het schip gevonden en geen van de nog vermisten. Vermist wordt van de bemanning alleen nog de stoker Geil, dio zich, met zyn omgekomen makker Gottsieck, op hot oogenblik van de ramp in de machinekamer bevoDd. Ook worden nog vermiBt juffrouw Van Beek, uit de Joseph- straat no. 89b, en haar 4-jarig dochtertje. Zy hadden juist afscheid genomen van haar moeder, juffrouw J. G. Biiickmann. uit de Bjomgaardstraat, die als passagier met de boot vertrekken zou en die, met brandwonden in don hals en een gebroken been, naar het Ziekenhuis gebracht is. Een vrouw meent haar op het oogenblik dat de ontploffing plaats had, met haar kind op de loopplank te hebben gezion, om naar den wal te gaan. Van den 2den-machinist G. Müller, die in het Ziekenhuis op den Bergweg ter ver pleging is opgenomen, was de toestand Woensdagavond zeer bedenkelijk. Van den in stukken geslugen stoomketel zijn manometer noch pcilglas teruggevonden. Alleen is, gelijk gemeld, vastgesteld kunnen worden, dat een zjj wand van den ketel ge scheurd is. Omstreeks 8 uur in den avond besloot de rivierpolitie opnieuw te dreggen. Een dreg- zegen werd uitgeworpen. Zorgvnldig werd gestreken en gehaald, maar weer geen resul taat. Even voor half negen, toen do duister nis nagenoeg geheel de plaats des onheils overhulde, vischte een der agenten met den dreg een drenkeling op en weldra bleek het lyk der vermiste juffrouw gevonden. Blijk baar is zij van de «Gutenberg" door de ontzaglyke luchtdruk weggeslagen en zooals bogrypelyk, beeft de verwarring in de om geving te lang geduurd om nog iets van haar te bemerken. Dat alle hoop om het behoud van het dochtertje is bonengevaren het is de tragische slotsom waartoe ieder hier komt. Zoo zyn er dus reeds van een viertal slachtoffers de meest zeer verminkte lijken geborgen, er bestaat er ook vrjjwel geen reden tot twjjfel of van nog een twee-- tal houdt het water het Btoffelyk overschot er borgen. Mr. J. C. de Marez Oyens. Omtrent den vermisten oud-minister, mr. J. C. de Marez Oyens, is steeds niet da minBte tijding vernomen. De tweede brigade, toen hij den volgenden dag een bezoek ont ving van Richard Sorosia, ten dool hebbende hem te verzoeken Eleonora weer tot zich te nomen. «De oorzaak is deze, myn waarde domi nee", vervolgde Richard Sorosis. «Ik ga myn huishouden opbreken. Mjjne dochter prinses Schehersoff, heeft het huis in Park Lane overgenomen en gaat er mot haar echtgenoot wonen. Ik ga myn oude lief hebberij opnemen reizen en mijn kennis trachten te vermeerderen. Natuurlijk kan ik Eleonora niet aanbieden my in dat onge regeld leven te volgen. En dan wilde ik liever de groote verantwoordelijkheid van my afschuiven." «En ge wilt die op mijn schouders laden", zei de predikant met een ondeugende flikke ring in de oogen. «Ik dacht, dat uw dochter de aangewezen persoon was. Zy heeft tact en kent Eleonora's karakter zoo langzamer hand." •U begrypt zelf wel, dat daar geen sprake van kan zyn. De prinses heeft thans andere plichten, en ook al zou de prins toestemmen een vreemde onder zyn dak te huisvesten, dan begrypt u toch wel, dat dit geen ideale verhouding zou geven." «U vergeet, dat gy en uw dochter de eenige bloedverwanten zjjt, die 't arme kind nog heeft." «En gy dan, myn waarde heer? Gy zijt de oprechtste vriend, die ooit iemand ter wereld had. Eleonora bouwt op u, als op een rota Weer kwam er eene spottende uitdrukking in Johan Tempest's Oogen. «Ge hebt geljjk, misschien ben ik wel de eenige, die 't ooit oprecht met het arme kind gemeend heeft. Ik zal voor baar doen die gisteren uittoog om eenig spoor te zoeken, keerde zonder resultaat te Partenkirchen terug. De pogingen worden heden met nog meer krachten herhaald. De moordenaar van Moerad bei weer ontvlucht. Uit Athene meldt mon aan de «Lokal Anzeiger", dat het aau Andrelos, den moor denaar van don Haagschen confilurenhande- laer Moerad bei, op het laatste oogeoblik gelukt is uit Missolonghi te outvluchten. Men weet niet waarhoen. De overheid laat hem opsporen. De warmte. Berlyn, 8 Augustus. Uit Weeneu wordt aan de National Zeiting geseind, dat de hitte in geheel Oostenrijk en Hongarije de afme ting van een ramp begint aan te nemen. De teelt van vruchten en beetwortelen wordt als volslagen mislukt beschouwd, als het weer niet spoedig verandert. Hierop is echter volgens de uitspraken der meteorlogeu vooreerst geen kans. Mijnongeluk. Berlyn, 10 Augustus. Uit Bochum komen berichten vau een vreeselyk ongeluk iu de mijn ilannibal, die het eigendom is van de firma Krupp. Een van de bakken, waarin de arbeiders neergelaten worden, werd te hoog opgetrokken, waardoor zy tegen den takel kwam. Hierdoor brak de kabel en de bak viel naar benedeu. In den bak bevonden zich reeds vele mjjuwerkers. Hy kwam in een poel terecht. Hierbij sjju vele ongeluk ken gebenrd. De berichten, die by de firma Krupp te Essen ontvangen zyn, luiden als volgt: De machinist had by het hijschen van den tweeden bak dc macht over zijn machine verloren. De kabel liep door, de bak, die naar beueden ging, viel met geweld op den bodem en de naar boven gaande bak werk tegen den takel aangetrokkendaardoor braken beide kabels. In iten bak die naar benedon ging, waren 44 arbeiders, die alle geborgon zyn. Daarvan werden er echter helaas 18 door been- en ruggegraatbreuken zwaar gewond, de overige 26 kregen lichte verwondingen en 19 van dezen konden naar huis gaan. De bak, die naar boven ging. was slechts door een toeval ledig. Brand in houten hotels. Berlyn, 9 Augustus. Op Holgoland is van ochtend om half vier brand ontstaan by een banketbakker, die een pension hield. Onmid- delijk daarop vatte een naburig hotel vlam. Het ging zoo snel in zyn werk, dat de gasten zich slechts met moeite en vele ongekleed konden redden. Een huisknecht is omgekomen. De brand liet zich zeer drygend aanzien en mon had nauwelijks hoop de plaats zelf met liaar houten huizen te ktfnnen redden. Aan de vereende krachten van brandweer, vis- schersbevolking en 850 mutrozen gelukte het echter met groote inspanning den brand te beperken. Zes badgasten zyn gewond, doch niet ernstig. Uit Engeland. Londen, 10 Aug. De «parliament bill« is aangenomen met 131 tegeu 114 stemmen. De crisis in dus geëindigd. De staking in Engeland. Londen, 10 Augustus. Gisterenavond zyn er opstootjes aan de Oost-Indische havens geweest. De politie sloeg er met den stok op in. Daarna veegde de bereden politie de wegen schoon. Verscheidene menscheu uit du menigte zyn met kwetsuren aan de zieken huizen gebracht. Vanochtend is du toestand in Londen zeer ernstig. Aan dc havens ligt een groote voorraad vleesch, groenten en fruit te be derven. De iDgangen van do havens zyn versperd door schuiten. De straten zyn ge vuld met een booze menigte, die eiken wagen, die goederen vervoert, tracht om te gooien. Er is veel politie, mnar niet genoeg om de menigte op zooveel verschillende punten in bedwang te houden. De leiders dor staking schatten het aantal stakers te Londen thans op honderdduizend. Het zyn arbeiders iu alle havenbedrijven en arbeiders die daarby min of meer betrokken zyn. Liverpool, 10 Augustus. Er is een poging gedaan om alle goederen aan het Centraal station opgehoopt er vaandaan te krygen, en vanochtend is het gelukt, maar slechts mut geweldige inspanning van de politie, die or wat in mijn vermogen is. Myn goede oude vriendin Dearwen, ook Eleonora'B vriendin zal niet aarzelen haar een thuis bu haar aan te bieden. Zy is de liefdadigheid in eigen persoon." M\jn waarde dominee, ik zag 't aller liefst, dat Eleonora onder uw hoede kwam in uw huis." 't Ging feitelyk Richard Sorosis niet aan, waar Eleonora zou gehnisvosd worden in oen vriendelyko of niet vriendelijke om geving alleen wilde hy zeker zijn, dat kolonel Browne het meisje niet kon bereiken. Johan Tempest aarzelde. «Ik smeek u, in naam van uw overleden echtgonoote, dominee, ik smeek u, haar werk van barmhartigheid voort te zetten en Eleo nora gelukkig te maken wjj konden er nooit in slagen, 't Arme kind zag in ons hare vijanden." «Goed dan. Eleonora zal hier onder myn dak komen", zei hy beslist. Hy werd altyd terstond verteederd, wan neer de arme Margaretha werd genoemd. .Ik bcb een goede, verstandige huis houdster die haar kan leiden: alleen ligt de moeilijkheid in hot aanwezig zijn van Frank Jerningham. Ge weet «lat hy Eleonora lief heeft. «Woont hy bjj.u?" vroeg Richard Sorosis. «Neen, maar hy gaat hier in en uit. Hy is een trouwe hulp in myn werk onder de gemeenteleden. Vindt ge het niet wreed, hen telkens samen te brengen, wanneer er toch nooit iets komen kan van een huweljjk tusschen hen?" «Ik geloof, dat u het te donker inziet", hernam Richard Sorosis. «Die joDge man als man van eer, zul niet langer aar. een huweljjk met een meisje ale zy, denken. En by elke verzending met den stok op insloeg. Tenslotte waren de agenten volkomen uit geput en moesten zy door beredeu politib worden vervangen. Brand te Londen. Londen, 9 Augustus. Een brand in het voor name hotel van het West End, the Carlton, heeft hedenavond groote opwinding veroor zaakt bij de bezoekers, waaronder verscheiden Amerikaansche millionairs. Do 3 bovenste verdiepingen stonden in vlammen. De brand is na 2 uren gebluBOht. Eon verkoold lyk is gevonden. 3 brandweerlieden heeft men moeten opnemen in het hospitaal. De brand in het C'arltonhotel te Londen, brak uit in een lift, die de keukens van de bovenste verdiepingen verbond met de restau ratie beneden. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat binnen enkele minuten de keukens en do vierde en vyfde verdiepingen in brand stonden. De brandweer was spoedig ter plaatse on spande al bare krachten in, het duurde echter guruiraen tjjd, voordat de vlammen terug weken voor de watermassa's, die op het ge bouw gespoten werden. De brand brak uit op het oogenblik, dat de meeste gasten bezig waren zich to kleeden voor het diner on een geheeleu tyd lang zag men stroomen menschen iu tegengestelde richting zich bewegen over do breede mur- meren trappen, brandweerlieden, die naar boven snelden on logeergasten, die, meer of minder gekleed, sommigen zelfs in de primi tiefste kleeding on beladen met de bagage, die ze konden dragen, naar beneden jjlden. Een groot aantal bedienden konden zich slechts met groote moeite redden, zij moesten zich een weg banen door de vlammen, die links en rechts om hen heen uitsloegen en kwamen met halfverbraude kleederen beueden. Toen eindelijk het vuur bedwongen was en het gebouw werd doorzocht, vond mon op de zesde verdieping het verkoolde lyk van don Amerikaanschen tooneolspeler Finny. Andere slachtoffers vallen gelukkig niet te betreuren. Auto-ongeluk. Osuabruck, 9 Aug. De auto van Prins Hcinrich en diens adjudant vloog, uit Neder land komende, by Cloppenbnrg tegen oen boom. Do chauffeur kreeg osn schedelbreuk. De adjudant werd licht gewond, do prins kreeg geen letsel. Spaansche Muitelingen. Op een Spaansche kruiser, de «Numaucia" boeit muiterij plaats gehad. De bladen be vatten een telegram, uit (Jadix aan de «A. B. C." (een to Madrid verscbjjnend blad) gezonden, meldende, dat do krijgsraad de 26 muitende matrozen van de «Numancia" gevonnist heeft. Het executie-peleton is roods gevormd. Volgens een scbryveu vau eon officier der «Numancia" zou de muiterij aan boord van dit vaartuig het karakter van een opstand hebben gedragen. Er namen 80 matrozen aan deel onder de kreten van «Leve de Republiek". Madrid, 9 Aug. Het door den krygsraad over een der muitors van de //Numancia" uitgesproken doodvonnis is voltrokken. Alle oorlogsschepen gingen voor dit «loei in zoo on lieten later het anker weder vallen to Cadix. De minister van marine ging dadelyk aan wal en keerde naar Madrid terug. Scheepsramp. Op weg naai- Marokko is het Frausche stoomschip «Emir" op 5 mylen teu Oosten vau Taiifa vergaan. Ongeveer 98 personen verloren bij deze ramp het leven. Een feministe als schoonmama. Te New-York is het huwelyk ontbonden tusschen den ingenieur Lee Detoreit en No- rah Blatck, dochter der leidster vau de vrouwenbeweging in den slaat New-York. De echtgonoot verklaarde in het echtschei- dingsproces, dat hy een jaar lang te San Francisco gelukkig met zyn vrouw had ge loofd, maar aan dat geluk kwam een einde by do geboorte eener dochter. Toen kwam namelijk schoonmama over, die hem meedeelde, dat zy alleen haar toestemming tot het huwe lyk had gegeven met het doel een kleindochter te hebben. Dat doel was nu bereikt en mama vond, dat de aanwezigheid van den schoon zoon thans niet langer gewenscht werd. Haar dochtor zou zich vorder aau dc vrouwenbe- wat het meisje betreft, wel, myn waarde heer, ik moet bekennen, dat ik geen al te groote opinie van haar karakterdiepte heb. Na oen korte kennismaking stemde zy toe Jerningham's vrouw te wordon en kort daarna, toen ze zag dat hy voor haar ver loren was, accepteerde zy den hertog van Mornington. En nu, nu ze weet welk onheil haar bedreigt, zal ze alle hoop op een huweljjk wel hebben laten varen." De predikant zuchtte, maar antwoordde niet. Hjj wilde dozen koelen, onsympathieken man niet over dergelyke kiesche dingen spreken die man voelde niet als andere menschen, kon niet bcgrypen de teedere fijn gevoelige natuur van het arme meisje. Zy spraken af, dat Eleonora binnen enkele dagon haar intrek by den predikant zou nemen. By het heengaan keerde Richard Sorosis zich nog eens naar den predikant. «Myn plan was, een som gelds op het arme kiud vast te zotten, myn waarde heer, waarvan de rente u ten goede zou komen." De predikant fronste de wenkbrauwen. Deze mededeeling deed hem onaangenaam aau, doch hy voolde, dat hy niet mocht weigeren. Wanneer hy er eenmaal niet meer zou zyn on niet moer voor haar zou kunnen zorgeD, zou zij toch bezorgd zyn. Maar by zyn loven wilde hy niet, dat zy een stuiver van bet geld, haur door Richard Sorosis gegeven, zou aanraken, 't Leek hem toe, dat de oude Sorosis daarmede wilde betalen al de zorgen, die hy, door Eleonora tot zich te nemon, op zich laadde, en hy wilde enkel uit liefde het kiad huisvesten en gelukkig trachten te maken. Met een stijve buiging dankte hij den ouden Sorosis. weging wijden, het kind daarin opvoeden en zy, Bchoonmamu, wilde aan Lee Deforeit f20,000 schadevergoeding betalen voor den afstand van zyn vaderrechten. Met veront waardiging wees de echtgenoot dit voorstel af, maar eenige dagen later waren zyn vrouw en kind verdwenen. Na lang zoeken vond hy haar op Long Island terug, waar zy iuet de schoon- en grootmama vertoefden. Hij diende een eisch tot echtscheiding in en de rechter stelde hem volkomen in het gelijk. Mevr, Norah Blatch kan zich voortaan geheel aan het feminisme wijde om de opvolgster te worden harer waardige mama, maar 't kind is aan den vader toegekend en de dames zyn veroordeeld den verlaten echtgo noot en schoonzoon een schadevergoeding van f20.000 uit te betalen. De best-betaalde Journalist. De best-betaalde journalist in de wereld is de zoogenaamde -Court-Newsman, die ge woonlijk in Londen resideert, de steller vau die lukonieke hofberichten, die men da^e- Ijjks in byna alle Engelsche kranten vindt. Zyn vorstelyk inkomen heeft deze man, van wien nooit kopij naar de prullenmand verhuist, niet te danken aan zyn by uitstek welversneden pen hy moet integendeel steeds de grootste soberheid betrachten en een dorre opsomming van feiten en namen geven. Hoe voordeelig dit baantje is, blijkt wel daaruit, dat de voorganger van den tegenwoordigen «lyfjournalist des konings", zich reeds jaren geleden als multi-millionair heoft kunnen terugtrekken. De redacteur van de hofberichten kreeg ui. van ieder, die in het hofnieuws genoemd wordt, volgeDS traditie een sovereign. Wan neer in het paleis dus een hofbal plaats had, dat gewoonlijk door 1200 personen werd bijgewoond, dan ontwaakte de court-newsmau den volgenden morgen in bet bezit van eau vermogen van ongeveer f 15000, gesteld, dat hy den vorigen avond nietB had bezeten. Weliswaar heeft koning Edward by don aanvang van zyn regeeriug een einde hmii deze sinecure gemaakt, maar toch ontvangt deze journalist nog een vaste bijdrage vau ieder, die in de Court-news genoemd wordt en dus brengt een hofbal hem nog altyd aardig wat op. Daarby komt dan nog de vaste toelage, die hy uit de Koninklijke schatkist ontvangt. Bovendien moeten de bla den, die de hofberichten niot ontberen kunnen, elke gedrukte bijdrage behoorlijk honoreercu. Al verdient de Court-Newsman nu zijn paar ton per jaar niet meer, toch is hy on getwijfeld nog de best-betaalde journalist ter aarde. Uit den Omtrek. Texel, 9 Auguatua. De beer J. Daalder, Dz. te üostereud, die gisteren zyn zilveren ochtfeest vierde, mocht by deze gelegenheid met zyne vrouw vele treffende blijken van genegenheid ont vangen. Uit naam van vele vrienden, familie leden en dorpsgenooten, werd aan het feest vierend echtpaar een prachtig buffet vereerd, terwyl, ook van elders, vele bloemen werden gezonden. Natuurlijk kwamen ook stapels telegrammen, brieven en kaartjes voor 't zilveren echtpaar aan. Op de weinige in do Zuiderzee overge bleven moBselbaoken, worden thans honder den balen mossels opgekord. Deze mossels worden voorloopig op de oesterbedden nabij de Oostkust uitgestort, om in de a.s. herfst en wintermaanden, naar de elders wonende bandelaren te kunneu worden afgeleverd. In den loop «lezer week werdeD van hier uitgevoerd599 lammeren, 457 schapen, 7 koeien, 15 kalveren, 1 paard en 28 varkens. De prys der schapen was f 15 k f 17.50 en van lammeren t 18 f 14 per stuk. Anna Paulowna. Als gevolg van de felle droogte is 'tgraan in den Oost-Polder zoo droog, dat sommige landbouwers het gezichte graan direct «lor schen. Vrydag j.1. was er reeds nieuwe tarwe te Alkmaar aan de markt. Nu de karwjjoogst binnen is, blijkt de op brengst bevredigend, ongeveer 30 baaltje* per bunder. De prys is f 10.75 f 11. Het gunstig bekend staande „Vivia-Koor" uit Heerhugowaard zal Zondagavond optre den iu 't Kerkgebouw aan de Kleine Sluis. Opgevoerd wordt: „Dr. Maarten Lutber vau zyn geboorte tot zyn huwelyk", een drama tisch zangspel. ,U is wel vriendelijk. Ik zal 't gaarne voor Eleonora accepteeren, en u moet my goed verstaan, ik neem haar uit liefde tot mij. Ik zal de rente niet aanrakeu, doch rente op rente stapelen." «U is een edel man", zei Soroeis, met een buiging afscheid nemende. Zooals afgesproken, deed Eleonora eenige dagen later hare intrede in haar nieuw tehuis. XXXIII. Kolonel Browne was gearriveerd. Natuurlijk gold zijn eerste bezoek hst buis in Park Lane en groot was zyne verwonde ring, toen hy daar Magdalen als meesteres des huizes, als prinses Schehersoff, aantrof. Magdalen ontving den kolonel met «Ie grootst mogelijke hartelijkheid, vertelde hem in de roerendste bewoordingen hoo het einde van de arme Violet was geweest en ver gezelde hem zelfs naar het kerkhof. Zy was zóó bekoorlyk en lieftallig, zóó oprecht bedroefd, wanneer zy over de arme Violet sprak, dat, toen de kolonel heenging, hy het niet anders dan een groot geluk vond, dat het geld van Violet in zulke goede handen was gekomen. Den morgen na zyn bezoek in Park Lane wandelde hy op straat en diep in gedachteu, opziende, bleef zyn blik rusten op een hansom die hem passeerde en waarin hjj niemand meer of minder dan zyn pleegkind Violet Thorno meende to ontwaren. Waakte of droomde hy'? Was hy krankzinnig, of bedrogen zijn oogen hem. (Wordt vervolgd).

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 1