Flinke Winkeljuffrouw. Gcaodranh Concert Duo Ftotowsky Aan de Ledea der Ited. Herv. &6rK. OÜD-GÏREFORMEBRDK SüMfihnTE Reusachtige Meetings Ringrydery op Fietsen en Katgooien, Na afloop BAL. Eajljsalijke verfri^cl^de Zomer- T. KORFT A Co. is tan Zondag tot Vrijdag a.s. AFWEZIG. CASIJIO'CEBOUW. Badpaviljoen Huisduinen. Zaterdagavond, Zondagmiddag en -avond VIJFTIENDE Provinciaal Noord-Holland8ch Zendingsfeest, WOENSDAG 23 AUGUSTUS a.s„ Toespraken. Zang. Fanfaremuziek. NV. Stonmboütdienst van Gebrs. Zur Mühlen. Goedkoop reizen. Retour onbepaald geldig. Nieuwediep-Amsterdam. ZONDAGS afgifte van ééndaagscbe Retonrbiljetten NieuwediepAlkmaar. Dame geiraagd de deur niet uit dan na 7 uur of Zondags, tenminste wanneer zy naar de kerk toe gaan, want anders mogen «y op Zondag de deur niet uit. Onder deze menschen zyn er, welke haast 90, zegge negentig jaar oud zyn en toch alle dagen nog 10 uur lang boonen afhalen. De menschen zyn 's avonds dan ook doodmoe en hebben soms de kramp in de vingers. Zou het geen tyd worden dat daarin ver andering komt, opdat de oude menschen werkelyk daar hunne laatste levensdagen kunnen doorbrengen. Dat dit stukje daartoe moge bydragen is de wensch van J. A. Streütker. Geachte Redactie Vooraf myn dank voor de inzage en dan myn beleefd verzoek onderstaand antwoord te willen opnemen. Iedereen wil verbetering brengen en zeer terecht, maar niet ieder bezit daarvoor de krachten. De heer J. A. Streütker meent, dat de oudjes in het Diaconiehuis niet goed verzorgd worden. Hy heeft stellig abuis en om hem dat duidelyk te maken, wordt hy by deze openlyk uitgenoodigd met onderge- teekende een bezoek te brengen aan het Diaconiehuis. Zou het niet beter zyn, dat de heer Streütker, in plaats van onrecht matige klachten tegen de Diaconie in te brengen, zelf eens iets meer deed om zyn ouden vader, dien hy gemakshalve aan de Kerk overlaat, te verzorgen. Voor den heer Streütker het weder noodig acht, de Diaconie een smet aan te wryven, moet hy zich beter op de hoogte stellen. D. vak Zookek, Secretaris Diaoonie Ned. Herv. Gemeente. Marine en Leger. By besch. van den Min. t. Marine zijn de navolg, plaatsingen enz. gelast meting, van 1'2Sapt. 1911 dirig. off. v. gez. Ie kl. O. Engelken gepl. in de dir. der mar. te Amsterdam; luit. t. z. Ie kl. F. W.J. Oroeneboom eervol ontheven van zjjne plaatsing by het Dep. van Marine en op non-activ. gesteld; luit. t. z. 2e kl. F. F. van der Ven gepl. by het Dep. van Marine. Bij K. B. zijn, met ing. van 1 Sept. bevorderd: tot luit. t. z. '2e kl., de adelb. Ie kl. J. D. Wolter- beek, E. A. Vreede, G. E. Biekart, G. W. Stove, J. B. 11. Blom, D. J. Bemtrop, J. H. Coolhaas, P. D. de Veer, G. A. Waller, A. C. Wakerlin, L. W. C. Kooman, H. van Eeghen, A. O. van der Sande Lacoste, jhr. G. L. Wichers, N. Munk, J. H. de Vey Mestdagh, J. W. Cohen Stuart, J. H. van der Bel, J. P. Seret, C. Winkler, S. W. F. Hendrikse, J. Haremaker, M. J. Kruit, J. C. H. H. Mackay, C. Meyer, D de Josselin de Jong, F. H. van Moorsel en S. Pantekoek; tot off. v. adm, 2de kl., de adj. adm. O. J. Wit, S. N. van den Berg en D. W. Gesink. Met 19 dezer wordt de luit. ter zee 2e kl. D. J. baron van Lynden, aan boord van Hr. Ms. torpedo- logementschip «Schorpioen" te Hellevoetsluis, ver- vangen door den luit ter zee 2e kl. G. van Heteren. Bij K. B. is aan luit t z. 2de kl. W. J. H. van Straaten, op verzoek, met ingang van 20 Aug., in O.-Indië eervol ontslag uit den zeedienst verleend. Aan den hoofdmachinist W. J. M. Savalle is op zyn verzoek met 20 dezer in O. I. ontslag uit den zeedienst verleend. Mach. J. v. Rugge met 21 Aug. 1911 in activiteit gesteld en geplaatst te Rotterdam en belast met de uitoefening van het dagelyksch toezicht op den bouw by de fabriek van den heer P. Smit Jr. van eene machine en ketel voor het stoomloodsvaar- luig no. 10. De adj. machinist W. J. Dalinghaus wordt 16 dezer bevorderd tot machinist en alsdan overge plaatst van de «Reinier Claeszen" op de «Koningin Emma" te Willemsoord. Met 16 dezer zijn de adjunct-machinisten G. Branderhorst, A. J. Gelderblom, G. A. Poot, O. Schuurmans, J. N. Kramer, W. F. Hoedemaker, P. Tapperwijn, Y. L. de Vries, J. v. Rugge, L. C. Kooien, A. D. Jongkees, J. R. Hofstra, W. J. Daling haus en G. H. Klazinga bevorderd tot machinist. Overplaatsing. Op 1 Sept. 1911. van: op: Serg.td.marin, J.A.F. Brand, Afd. R'd. Afd. A.d. Op 21 Aug. 1911. van: op: Schipper J. Langerak, Dolfijn W s. W.o. (kern bemanning «Piet Hein") Bootsman A. Breet, W.s. W.o. Dolfijn. De sergeant-majoor-instructeur Dronkers, van het 4e reg. vesting-artillerie alhier, is op zyn ver zoek overgeplaatst naar 's-Gravenhage. De sergeant-vuurwerker le klasse Schou van het 4e reg. vesting-artillerie alhier, is be vorderd tot sergeant-majoor-instructeur. De sergeant 1e klasse J. Teensma, van het 10e regiment infanterie, is bevorderd tot sergeant- majoor-instructeur by het 2e bataljon alhier. De bij het 4e regiment vesting-art. benoemde officieren T. Baak. A. B. Mulder, J. van Vogelpoel, P. van Exter. C. H. Iwes, L. H. Stoek en J. A. de Klerck zuilen Zaterdag 19 dezer worden beëedigd en in functie gesteld. Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Rembrandt, thuisreis, vertrok 14 Aug. van Sabang. Gelebes, uitreis, arriveerde 16 Aug. te Sabang, Grotius, uitreis, arriveerde 16 Aug. te Genua Banda, uitreis, passeerde 16 Aug. Kaap Bon. Kon. Regentes, thuisreis, pass. 16 Aug. Wight Nias, uitreis, pass. 16 Aug. Kaap Carvoeiro. Oranje, thuisreis, vertrok 16 Aug. v. Port-Said. Pr. Juiiana arriv. 17 Aug. v. Batavia te A'dam. Flores, uitreis, passeerde 17 Aug. Pantellaria. Sumatra, thuisreis, arriveerde 17 Aug. te Suez, Rotterdamsohb Llotd. Bandoeng, thuisreis, vertrok 15 Aug. van Perim. Qoentoer, uitreis, vertrok 16 Aug. van Suez. Ophir, uitreis, passeerde 16 Aug. Ouessant. Djocja, thuisreis, vertrok 16 Aug. van Padang. Kawi, thuisreis, pass. 17 Aug. Kaap Finisterre. Solo, thuisreis, vertrok 16 Aug. van Marseille. Malang, uitreis, passeerde 17 Aug. Kaap Bon. Koninklijee Hollandsohe Llotd. Eemland, uitreis, arriveerde 15 Aug. te Duinkerken. Hollandia, thuisreis, pass. 14 Aug.FernandoNoronha. Delfland, uitreis, vertrok 16 Aug. van Leixoes. Zeelandia, uitreis, vertrok 17 Aug. van Dover. Viescherijberichten. Nieuwediep, 15 Augustus. Aangebracht door 60 korders 2 tot 10 stuks groote tong 75 cent per stuk, 10 tot 30 middeltong 35 a 40 cênt per stuk, 10 tot 60 kleine tong 10 cent.per stuk. 1 tot 4 mand kleine schol f 0,50 a f 3 per mand, 1 tot 4 mand schar 11.50 a f2.per mand. 16 Augustus. 1 korder met 30 stuks middel tong, 20 kleine tong, 2 mand kl. schol en 1 mand schar, besomming f 26.—. 17 Augustus. 30 korders met 2 tot 5 stuks rote tong 85 cent per stuk, 5 tot 20 raiddeltong a 50 cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong 10 a 15 cent per stuk, 1 tarbotje voor f 4,50, 1 tot 2 mand kleine schol f 1 a f 3 per mand, 1 tot 4 ui and schar f 2 a 2,50 per mand. Burgelijke Stand v. Helder Van 15 tot 17 Augustus. ONDERTROUWDC. H. Dijker en J. O. M. Hin. J. E. de Vries en A. J. Hin. H. M. de Kok en N. Forrer. C. Bakker en M. H. de Bruin. GETROUWD: S. van Amesfoort en M. Slort. K. Fos en H. E. Swets. J. Kleyn en H. Keyzor. J. de Ridder en J. Kneynsberg. M. G. v. d. Lans en H. W. G. M. Lugt. A. Meijer en W. Arents. BEVALLENT. Gestel geb. Sijtsma, z. G. Vol kers geb, Wiering, x. L. Kramer geb. Ras, r. J. Runnenburg geb. Kramer, d. L. J. F. Steeman geb. Lau, z. E. van Voorst geb. Snip, z. OVERLEDENJ. van der Laan wed. J. Metse laar 77 j. G. Adriaanse, 14 d. C. Boogaard, 14 j. M. W. Ewalt, 9 m. J. Petrus, 7 m. G. J. Beumer, 4 maanden. Marktberichten. Schagen, 17 Augustus 1911. 10 Paarden f80.— k f150.— 12 Stieren f180.— k f375.— 12 Geldekoeien (magere)f 140.f 220. 100 Geldekoeien (vette) f 180.k f 345. 18 Kalfkoeien f160.— k f290.— 20 Nuchtere Kalveren f 5.h f 18. 60 Schapen (magere) f 10.k f 14. 410 Schapen (vette) f20.k f25. 255 Lammeren f 10.k f 13. 60 VarkenB (vette) f 0.44 f 0.48 p. K.G. 35 Biggen f7.— k fll. 125 Kappen f 0.20 k tl.—. 800 K.G. Boter fl.85 k f 1.45 per K.G. 200 KG. Kaas f0.50 k f0.60 per K.G. 2000 Kipeieren f 4.k i 5.per 100. Correspondentie. Den heer W. M. Wy achten de «honden- kwestie" nu voldoende besproken. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 18 Augustus. Hr. Ms. «Kortenaer" is gisteren van Christiania vertrokken. Hr. Ms. stoomschoener «Zeehond" is Woensdag te North-Shields aangekomen en zal den 21en dezer weder van daar vertrekken. Blykens by het dep. van Marine ont vangen bericht zyn Hr. Ms. torpedojagers «Wolf" en «Fret' 16 dezer Dungeness ge passeerd. Brieven voor Hr. Ms. „Wolf" en „Fret". Aan Hr. Ms. torpedojagers //Wolf' en yFret" zullen de navolgende brievenmalen worden verzonden: naar Vigo van 16 tot en met 20 Aug. dag. met trein 7.4 m. AmsterdamAntwerpen naar Malagavan 24 tot en met 29 Aug. dag. met trein 7.4 m. Amsterdam—Antwerpen naar Tunisvan 3 tot en met 7 Sept. dag. met trein 7.4 m. AmsterdamAntwerpen; naar Alexandrië9, 11, 13 en 16 Sept. met trein 4.35 a. AmsterdamEmmerik; naar Suez: 20 Sept. met trein 4.35 a. AmsterdamEmmerik naar Aden: 22 Sept. met trein 6.45 a. AmsterdamAntwerpen23 Sept. met trein 4.35 a. AmsterdamEmmerik29 Sept. met trein 6.45 a. AmsterdamAntwerpen; naar Colombo: 4 en 6 Oct. met trein 4.85 a. Amsterdam—Emmerik7 Oct. met trein 7.4 m. AmsterdamAntwerpen9 Oct. met trein 4.35 a. AmsterdamEmmerik; naar Sabang: 11 Oct. met trein 6.15 m. AmsterdamNymegen. De brieven en andore stukken moeten zyn voorzien van twee elkander snydende lynen over het geheele adres, loopende van den eenen hoek naar den anderen. By K. B. is met ing. van 7 Juli, aan P. G. Mirani, wed. v. d. serg. der mariniers H. Berlyn, een pensioen verleend van f 333 'b jaars. Het duo Rotowski heeft over belang stelling van hot Heldersche publiek niet te klagen gehad, zoodat zy, ondanks het afscheids concert van Dinsdag 1.1. op dat besluit terug komen, en morgen (Zaterdag) en op Zondag weder in het Badpaviljoen zullen masiceeren. Geholpen. Het gezin in verlegenheid, waarvan we in ons vorig nummer melding maakten, is thans door de goede zorgen der vereem'giDg „Hoop der Armen" in een woning onder dak gebracht en zooveel mogelyk voorzien van noodzakelyke kleedingstukken, wat bedden goed en eenige meubels. Te water. In een onbewaakt oogenblik geraakte gis terenavond aan de Bassingracht een wagen met kind te water. De consternatie was groot. Het meisje, dat 't voertuig even in den steek had gelaten, schreeuwde luid om hulp. Van alle kanten kwam men toegeloopen. Een visscherman sprong gekleed in de gracht en wist de kleine drenkeling behouden op het droge te brengen. Het is voor de Heilsoldaten en vrien den van het Leger des Heils a. s. Zondag een waren feestdag, nl. hunne kommandant, leider van het Heilsleger in Nederland, zal in hun gebouw Spoorgracht by zonder e mee- tingB leiden. De heer Ridsdel is een man van jaren lange ervaringen en heeft reeds een 40 tal dienstjaren in deze organisatie medegemaakt. Zyne arbeid in Afrika, Noorwegen, Schot land, Engeland enz. is van groot nut ge weest. Behalve de samenkomsten in de zaal zal ook een openlucht-moeting op het Gemeente- erf aan de Vischmarkt gehouden worden, waarin vrye- en orde-oofeningon, gedichten, enz. door kinderen zullen worden uitgevoerd. Tuin-concert. Zondag a.s. zal „Helders Harmoniekapel", onder directie van den heer G. H. J. v. d. Bogaerde, weder een zomer-concert in den tuin van het „Casino" geven. Deze concerten worden den laatsten tyd hoe langer hoe meer aantrekkelijker, daar het in deze warme dagen een genot is een uurtje in den fraai verlichten tuin, onder do opwekkende muziek van „Helders Harmoniekapol" door te bren gen. Het programma is als volgt I. Helders Harmoniekapel- Marsch G. H. J. v. d. Boogaerde. 2. Concert-OuvertureL. Canivez. 3. Resida, Mazurka de Concert 1. Strauss, 4. Souvenir de 1'Opéra comique Jos. Kessels. PAUZE. 5. Hommage peuple I Marsch Forelly. 6. Lustspiel OuvertureKéler Bula. 7. Sobré las Olas, ValseJ. Rosus. 8. Potpourri populaireJ. Renaud. 9. Finale. Gisterenmiddag om l1/, nnr n. m. ont stond er een begin van brand door hooibroei in 't achterste vierkant van de boerenbe- huizing van den heer H. Hoogvorst, Lange Vliet 60 te Koegras gem. Helder. Door het spoedig aanwezig zyn van spuit No. 5 uit het Julianadorp werd het vuur in zyn aan vang gebluscht, zoodat met toegeschoten hulp men het heel spoedig meester was, hoewel het gevaarlyke hooi, dat op wagens het land werd ingebracht nog aan 'tsmenlen raakte. Gelukkig dat de wind West bleef en tegen den avond begon te liggen, zoodat het gevaar gewoken werd geacht. In de nabyheid stonden zeer veel hooiklampen en zaadschelven, waardoor de brand grooter aanzien kon krygen. Aangehouden. De kantoorbediende uit Hoorn, die zich 11 Juli had schuldig gemaakt aan de ver duistering van 2500 gulden en daarna was ontvlucht, is Woensdag te Bordeaux aange houden, waar hy vorblyf hield in hotel JeaDne d'Arc. Zyn uitlevering is aangevraagd. Reddingboot omgeslagen. Men meldt uit Schiermonnikoog: De reddingboot is by een oefening in de branding omgeslagen; een roeier is verdronken. De Lutine. Het bergingsstoomschip „Lyons" is eer- gistermorgen van Terschelling naar Amster dam vertrokken, om een der zuigbuizen te laten herstellen, alsmede om enkele machine- deelen te laten repareeren. De .Lyons" heeft in den laatsten tyd ge regeld op de /Lutine" gewerkt en rnim 200 Spaansche matten opgehaald, hoofdzakelijk met den beeldenaar van Filips IHI van Spanje en het jaartal 1798. (In 1799 is de rLutine" vergaan.) De heer H. Duyf heeft photo- graphische opnamen van de Spaansche matten gemaakt, welke, naar men zegt, zullen worden gezonden aan do aandeelhouders van de ber- gings-maatBchappy, die de schatten van de tLuiine" naar boven wil brengen. Goud is tot nu toe niet gevonden, wel een stuk roestig stnk ijzer, waarin blykbaar een goudBtaaf gezeten had. Een vergissing. Een merkwaardige vergissing heeft Woens dagmorgen te Amsterdam plaat gehad. Uit het Ned. Israëlietsch ziekenhuis zouden Woensdagmorgen een man en een vrouw begraven worden. Het stoffelyk overschot van de vrouw, hetwelk het eerst ter aarde zou worden besteld, werd op de gebruikelijke wyze uitgedragen, de familieleden stegen in de rytuigen, de stoet werd geformeerd en zoo werd in de richting van de Muiderpoort gereden. Wie beschrijft de verbazing der familieleden, toen, in de Middenlaan gekomen, de lykstoet plotseling tot staan werd gebracht en bevolen werd rechts omkeert te maken. Wat toch was gebeurd Aan het etiquet hetwelk vanwege de administratie van het ziekenhuis by dergelyke begrafenissen wordt gebezigd, had men plotseling bemerkt, dat men niet het stoffelyk overschot van de over leden vrouw, doch dat van den man had uitgedragen. Er zat nu niets anders op dan dat men zoo snel mogelyk terugkeerde en opnieuw den tooht aanvaardde, thans met 't juiste ljjk. Een trouwpartij per motorboot. De kyklustigen, die eiken trouwdag voor het Btadhuis te Amsterdam plegen samen te scholen, hadden gister morgen iets byzonders te zien. Een motorboot meerde in de nabyheid van het stadhois en er stapten bruid en bruigom, getuigen en wie er verder by de plechtigheid behoorden. Na in het huwelijks bootje te zyn gestapt, namen man en vrouw en hun gezelschap, woor in het motorbootje plaats, in welks kajuit een gramaphoon de feeststemming verhoogde. Drijvend bioscope-theater. Men schryft uit Leiden: Woensdagavond heeft te Leiden de eerste voorstelling in Europa's eerste dryvend bioscope-theater plaats gehad voor een groote schare van genoodigden. Een op zyn minst even groote schaar van ongenoodigden stond op den wal en gaapte het drijvende lustslot aan, dat in den geheimzihnigen Loidsohen avondschemer in de nauwe' Hèerengraoht de vormen aannam van een super-dreadnought met zyn geel geverfd laag oprjjzend karkas. De voorstelling zou om 8 uur aanvangen en toen was het ook vol. Aanvaring met een Ijsberg. Het groote stoomschip «Colombia" van Glasgow naar New-York met stukgoed en 600 passagiers, is op de hoogte van Kaap Race in botsing geweest met een jjsberg. Het schip is nu te New-York aangekomen, met een Bchild over een gat in den boeg, en uit de nadere bijzonderheden blykt, dat 't groot gevaar heeft geloopen. De aanvaring gebeurde, terwjjl de «Colum- bia" tengevolge van den zwaren mist met halve kracht stoomde. De passagiers waren jnist aan tafel, toen zy een vervaarlijk gekraak hoorden. De steven van het schip was in een y'sberg ge drongen, waarvan groote stukken op het dek stortten. De boegplaten van de .Columbia" werden tengevolge van den stoot ingedrukt en het gemaakte gat was zoo groot, dat voordat men er in slaagde het le diehten, negen voet water in het ruim waB gedrongen. Gelukkig kon het indringende water toen met de pom pen worden bijgehouden. Een bakboordsanker ging verloren en bleef op den ijsberg achter. Door den hevigen schok en da op het dek vallende groote stukken jjs liepen verschil lende passagiers min of meer ernstige ver wondingen op, o.a. brak een dame een been, terwyl de man die den uitkjjk op den bak had, onder het neerstortend ys bedolven werd en eerst een tyd later bewusteloos te voorschjju kon worden gebracht. Er ontstond geen paniek, maar de passa giers verzamelden zich in groepen op het dek en trachten zoo goed en kwaad het ging den gevaarlijken berg te zien. Verschillenden verklaren, dat hy 100 voet hoog en een kwart mjjl lang was. Intusschen mag hier zeker van een geluk kigen afloop worden gesproken. De stranding van den Italiaansche kruiser San Giorgio. By de stranding van den Italiaanache kruiser Sao Giorgio waren verscheidene burgerlijke personen aan boord, waaronder een dame, die na het ongeluk heimelijk ontscheept is. Men gelooft, dat de oilicieren het aan de noodige voorzichtigheid hebben laten ont breken. Volgens technisch oordeel is het schip te redden, maar zyn herstelling zal verschei den millioenen kosten. Vermiste schipbreukelingen. Perim, 17 Aug. De stoomboot «Ardandeary" kwam hier aan met een der vermiste booten van de .Tifeshire", bevattende den eersten Btuurman en vjjf leden der bemanning. (Do «Tifeshire" leed twintig mjjlen zuide lijk van kaap Quardafui schipbreuk. Het schip word verlaten. Twee booten met dertig op varenden, onder wie twee dames werden vermist.) Verminkt lijk gevonden. In de by de gemeente Keulen behoorende voorstad Kalk werd Dinsdagmiddag op den bodem van een door de warmte uitgedroogden vyver het lyk van een vrouw gevonden, waaraan hoofd, armen en beenen ontbraken, De romp was met tallooze messteken door boord. Waarschynlyk heeft deze moord binnen de laatste drie weken plaats gehad. Een ge- roohtelyk onderzoek is spoedig ingesteld. Men heeft den vyver droog gemaakt, maar de andere lichaamsdeelen zyn tot na toe nog niet gevonden. Bij dit nummer behoort een Bijvoegsel. Advertentiën. Ondertrouwd Corn. Dijker en Cato Hin. Helder, 17 Augustus 1911. Bassingracht 40. Molengracht 22. ReceptieZondag 27 Augustus n m. van 1 3 uur Molengracht 22. Getrouwd J. A. Jonker, Commies der Posterijen en Telegrafie, en Jacoba J. M. Backum Pastoor, die hun hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 's-Gravenhage, 16 Aug. 1911. Nog treurende heeft de Heere God wederom ons zoontje Cornelis Boogaard opgeroepen, in den leeftijd van ruim 14 jaar. Dat hij rust in vrede is de wensch van zijn diepbedroefde Ouders, Broe ders en Zusters. C. BOOGAARD. G. BOOGAARD-DE BOER. Helder, 16 Aug. 1911. Heden overleed, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Groot vader, den heer Adrianus Gieling, in den ouderdom van 60 jaar. Namens zijn diepbedroefde Echtgenoote, Runderen, Behuwd-, kinderen en Kleinkind. Helder, 17 Aug. 1911. Achter Hoofdgracht No. 69. Bij mijn vertrek naar Los-Angelos (Cal. Zuid-Amerika) roep ik aan Familie, Vrienden en Bekenden een hartelijk vaar wel en tot weerziens toe. N. HORSMAN, a/b. s.s. „Nieuw Amsterdam". Evangellsatle-lokaal in de Palmstraat. ZONDAG voormiddag 10 uur, Da. H. BARSER, Ned. Herv. Predikant te Utrecht. Voorm. 10 uur Kinderkerk in de School met den Bijbel. HOOGSTRAAT. Zondag 20 Augustus 1911, '8 morgens 10 en '8 avonds ö1/* ure, de Eerwaarde Heer H. J. VAARTIES, van Dordrecht. LEGER DES HElLS. ZONDAG a.s. 20 AUGUSTUS leidt Commandant RIDSDEL, in de zaal Spoorgracht 38, 's morgens 10 uur en 's avonds 8 uur. 'sMiddags 3 uur, Groote Openluoht Meeting op het Gemeente-erf aan de Vlsohmarkt. De Commandant zal door Majoor Feenstra en Kapitein Zwerus worden geassisteerd. op Zondag 20 Augustus. Aanvang 1 uur. Aanbevelend, W. G. Va d. SLUIJS. Molenvaart, Anna Pauloarna. fosco gedrontsen roei koude mdh of spuitwater. Centgc fabrikanten AMSTERDAM C. G. van dep LEE, Arta, ■C De practijk wordt waargenomen door Dr. GROENENDIJK, Kanaalweg. De Luit. ter zee le kl. G. VAN HULSTIJN verzoekt indiening van rekeningen vóór 26 Augustus, Binnenhaven 102. WATER. Vatan Leidingwater worden aan huie bezorgd door P. FABER, Harteotraat no. 16. ZONDAG 30 AUGUSTUS 1011, Directeur de heer G. H. J. VAN DEN BOGAERDE, in den fraai verlichten Tuin van het Casino-Gebouw. Aanvang 8 uur. Afwisselend Bal. Programma 15 cent. EENIG ZITJE IN DEN TUIN. IJskoud Zuid-Hollandsch Lagerbier 10 oent. li Pilsnerbier IS looi ZEGT HET VOORT 11 'a morgana half alf, op het prachtige buitengoed „Velserbeek" van Baron van Tuijll van Serooskerkbn, te VEULiSBN. Programma's, tevens bewijs van toogang, f 0.25 aan don ingang van het feestterrein. SBT Zie verder de aanplakbiljetten. DE FEESTCOMMISSIE. Eerste kajuit f 1.60. Tweede kajuit f I.IO. Kinderen beneden 10 jaren halve prijs, beneden 3 jaren vrij. Eerste klasse f 0.55. Tweede klasse 30 ot. per persoon. Op werkdagen worden by minstens 10 personen Gezelschapbiljetten afgegeven Nieuwediep-Alkmaar (één dag geldig), A 55 ct. eerste en 30 ct. tweede klasse per persoon. Deze biljetten zyn uitsluitend aan het Kantoor Binnenhaven 2a verkrijgbaar. DE DIRECTIE. Gevraagd een FLINKE; WINKELJUFFROUW in een Manufacturen- en Mantelzaak. Brieven franco onder letters BK aan het Bureau van dit blad. Inlichting gevraagd. Degene, die eenige inlichting of aan wijzing kan doen omtrent het weg nemen van ean Heerenffiets tusschen 4 en 5 Juni by den brand van de boerderij bewoond door M. Jimmink, zal flink beloond worden. M. JIMMINK, Koegras. Cacao enz. enz., aan Particulieren en Kennissen, tegen flinke Provisie. Br. onder opgave, by wien inlichtin gen te bekomen zijn, onder letter D.D., bureau van dit blad. Leerlingen gevraagd voor het bespelen van Piano en Orgel, tegen 25 ct. per les. Leiding theoretisch en practisch. Aangename leerwijze. Vlugge vorderingen. AdresBureau van dit blad. Mevrouw WEBER, Loodsgracht 13, vraagt eene flinke Dienstbode tegen 1 November, loon f 110.—f26. waschgeld. Zich te melden 's avonds tusschen 8—9 uur. Mevrouw OOSTING, Stationsweg 6a, vraagt terstond eene flinke Dienst bode ot Noodhulp. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. GEVRAAGD een flinke Dienstbode. AdresDijkstraat 28. GEVRAAGD een nette Dag-Dien.tbode. Adres Mej. VEEN, Kanaalweg 98. Gevraagd een flinke Dagmeid. Adres: Spoorstraat 140. Gevraagd een net MEISJE niet beneden de 16 jaar. Zich aan te mel den tusschen 7—8 uur 's avonds. AdresHoofdgracht 48. Mevrouw CALTEN, Stationsweg 6, vraagt 'tegen half September aen nat Dagmeisje, voor halve dagen. Spreek uur 'sochtens tusschen 10 en 12 uur. Een flink Dagmeisje gevraagd, bekwaam voor het werk en de wasch. Adres: Havenplein 17. Gevraagd voor direct een Meisje, voor dag en nacht, by een familie te Amsterdam. Hoog loon. In persoon te vervoegen 's avonds na 8 uur, bij DE JONG, Smidstraat 14a, Helder. Een net Dagmeisje gevraagd, P.G., voor halve dagen, of een werkvrouw voor een paar. uur 's morgens. Aan te melden tusschen 7 en 8 uur, Fröbelschool, Laan. Ean Dagmeisje gevraagd. AdresWeststraat nr. 61. Bijverdienste (Levensverzekering). Voor een bestaand agentschapje wordt voor incasseeren en uitbreiding een actief vertegenwoordiger gevraagd. Bij gebleken geschiktheid promotie. In het begin wordt leiding gegeven. Brieven fr. onder letters W. B., aan het Bureau van dit blad. Terstond gevraagd een Brood bak kersknecht, by P. J. SLIKKER, Kooy, Koegras. GEVRAAGD een aankomend Schoenmakerakneoht die zelf standig kan werken. Adres: Sluisdijkstraat nr. 65. GEVRAAGD een nette LOOPJONGEN. Adres GEBRS. LEEN, Spoorstraat 21. LOOPJONGEN. Wordt direct gevraagd een flinke Loopjongen. Adres F. S. J. PRINS Co, Kruisweg 175 176. GEVRAAGD een notie Jongen, om in het barbiersvak opgeleid te worden. Adres: Sluisdijkstraat 18. Gevraagd voor tijdelijk een nette Loopjongen, by R. MAALSTEED, Dykstraat. Een alleen wonende juffrouw, zoekt by nette menschen, een ongemeubi leerde kamer of zolderkamer, liefst met bedstede, prys f 1.25 of f 1.60. Brieven onder motto „Kamer", bureau van dit blad. Een Juffrouw vraagt een ruime ongemeubileerde KAMER te huur, op netten stand. Brieven franco onder A2 aan het Bureau van dit blad. Er kan direct geplaatst worden een nette Commensaal met gebruik van vrije slaapkamer. Aan hetzelfde adres een Werkster gevraagd. Adres: Bureau van dit blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2