Balmuzleb luitnoil „Misf Groot Zomer-Concert, Academie voor den Dans, Genezen door de PINK PILLEN. ingezet op f36000. Marine en Leger. Bij K. B. 19 de kapt.-luit. ter zee R. J. Casten- dyk, met 16 Oct. eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. monitor „Reinier Claeszen", en dit bevel al9dan opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee J. H. van Leent. Bij besch. van den Min. van Marine is de kap. t. z. E. de Haan, per partic. gelegenh. uitO.-Indië teruggekeerd, op non-activ. gesteld; benoemd insp. van adm. C. V. Veldman 23 dezer gepl. in de dir. te Willemsoord. Bij besch. van den Min. van Marine i9 kapt. ter zee F. Bot, aftr. comra van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, met 8 Oct. op non-activiteit gesteld. De luit ter zee 2e kl. J. H. de Vey Mestdagh is uit West-Indië teruggekeerd en wordt op non activiteit gesteld. By K. B. is aan den luit, ter zee 2de kl. J. F. van Aalst, met 21 Sept., op verzoek, eervol ontslag uit den zeedienst verleend. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Billiton, uitreis, vertrok 18 Sept. van Suez. Banda, uitreis, arriv. 19 Sept. te Padang. Karimoen, uitreis, vertr. 19 Sept. v. Southampton. Flores arriv. 19 Sept. van A'dam te Batavia. K. W. 1, thuisreis, vertrok 19 Sept. van Qenua. K. W. III arriv. 20 Sept. van A'dam te Sabang. Oranje, uitreis, is 20 Sept. Ouessant gepasseerd. Prinses Juliana, uitreis, vertr. 20 Sept. v. Suez. Bali, uitreis, arriveerde 20 Sept. te Sabang. Madura, thuisreis, vertrok 20 Sept v. P.-Said. Timor, thuisreis, is 20 Sept Gibraltar gepass. Rotterdamsohe Llotd, (lorontalo arriv. 18 Sept. van R'dam te Sabang. Malnng, uitreis, arriv voor 18 Sept. te Singapore. Tabanan, thuisreis, vertrok 18 Sept. v. P.-Said. Kawi, uitreis, arriveerde 19 Sept. te Marseille. Walcheren, thuisreis, arriv. 19 Sept. te Padang. Kediri, thuisreis, passeerde 19 Sept. Pertusato. Medan, uitreis, vertrok 20 Sept. van Suez. Djocja, thuisreis, passeerde 20 Sept. Pertusato. Koninklijke Hollandsche Llotd, Delfland arriv. 18 Sept. van A'dam te B.-Ayres. Zaanland, uitreis, pass. 19 Sept. Femando Norouha. Zeelandia, thuisreis, arriv. 20 Sept. te Santos. Kon. West-Indische Maildienst. Pr. W. I arriv. 19 Sept. v. A'dam te Suriname. Pr. W. IV, thuisreis, pass. 19 Sept. St. MichaeK (Zie verder Tweede Blad.) Geachte Plaatsgenooten I «Hoop der Armen" heeft het erg druk! Veel is er dns noodig. Er moet zelfs om gezien worden naar bijzondere inkomsten. 't Bestuur meent iets gevonden te hebben dat geen nieuwe financiëele offers vraagt en toch een aanzienlijke bate aanbrengt en tevens werkverschaffing is. Het Bestuur nam zich nl. voor eece proef te nemen met papiersorteering. Bereids werd reeds een pakhuis gehuurd, een kar aangeschaft en een man gevonden, die wegens lichaamszwakte niet kan werken en wien dus zóó licht werk verschaft wordt. Wg vragen dus van U niets anders, dan wat voor U geringe waarde heeft, en zelfs noodeloos ruimte in Uw woning of op Uw zolders inneemt Uw oud papier! (Kartonnen doozen, couranten, oud pakpapier enz.). U zult 't Bestuur ook verplichten door Uw afgedragen kleeding er aan toe te voegen, die dan wordt vermaakt of hersteld, en dus weer dienst kan doen in arme gezinnen, ook oude meubelen, kachels enz. Wil s. v. p. als antwoord op de circulaire aan brenger modedeeleD, of hy ook zoo nu en dan (of wekelijks ééns) by U mag aan kloppen. By voorbaat U dankend en de arbeid der vereoniging in Uw liefde aanbevelend. Het Bestoor. Ingezonden Mededeelingen k 20 cent per regel. Haar slechte maag had hare gazondheid verwoest. Heden geven wy hieronder het getuigschrift der genezing van Mevr. van Putten, wonende te 's Gra- venhage, Rochussenstraat 49. Mevr. Van Potten. »Mct de grootste erkentelijkheid, schrijft zij, be richt ik u dat de Pink Pillen my algeheele voldoening en volmaakte genezing hebben gegeven. Ik heb gedurende ongeveer 3 jaren aan vreeaelijke maag pijnen geleden, en ik kan zeggen dat de slechte werking van mijn maag myne gezondheid verwoest had. Ik had reeds vele geneesmiddelen ingenomen zonder den minsten uitslag te hebben verkregen en ik wist niet meer wat te doen. Men heeft mij de Pink Pillen aangeraden; ik heb die pillen ge nomen en ik heb spoedig waargenomen dat mijne kwalen gevoelig verminderden en dat mijn maag regelmatig begon te werken. Ik ben met die goede behandeling doorgegaan en ben genezen.» Zooals Mevr. van Putten zoo juist zegt, de maag werkt, en wanneer de maag haar werk niet meer doet, geven de Pink Pillen haar do kracht haar werk te doen. Wat Is wel het werk der maag? De spijsvertering te verzekeren en zoo te maken dat het lichaam gevoed wordt Het is dus het belangrijkste werk van het lichaam en men begrijpt gemakkelyk hoe door een slechte maag de gezond heid kan verwoest worden en dit in weinige dagen. Dank zy de Pink Pillen kan men deze ziekte op zekere wijze en snel genezen. Prys 11,75 de doos, f9.— per 6 doozen. Verkrygbaar by: Generaal-depót der Pink Pillen van Ecghenlaan 22 te Amsterdam; voor Helderen omstreken byDE KOK, Middenstraat, H. DE BIE— Biersteker, Keizerstraat 93; te Schagen by ROTGANS; te den Burg (Texel) bij T. BUIS en ve dor by verschillende Apothekers en goede drogisten. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indiö Datum der ter postbezorging. p. zeepost via Amsterdam 29 Sept. 7,— 'a av. p. zeepost via Rotterdam 22 |7.'sav. p. Hol), mail via Genua 26 |7.'sav. p. HolL mail via Marseille 3 Oct. |3.30'snam p.Franschem. via Marseille 22 Sept. 7.'a av. (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitsche m. via Napels 4 C Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: TyclstTJer laat, busl. a/h Postk. 29 Sept 8.30' 7.— 's av. 3.30'snam p. Eng. p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille 3 Oct. (alleen op verl. der afz.) p.Fransche ra. via Marseille 22 Sept p. Duitsche m. via Napcis 4 Oct Naar Atjoh en de Oostkust van Sumatra i eiken Vi p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m. via Marseille 22 Sept p. Duitsche ra. via Napels 4 Oct Naar Guyana (Suriname) smor 7.— 's 'snam p zeepost viaAmsterdami 28 Sept|7.'sav. p. mail via Queenstown 29 3.30'snam p. mail via New-York. 29 3.30'snam p. mail via St. Nazaire .1 7 Oct 17.— 'aar. Naar Cura$ao, Bonaire en Aruba p. zeepost via Amsterdam 28 Sept 7.- p. mail via Southampton eiken Dinsdag of Queenstown. en Vrydag p. mail via Hamburg i Oct (alleen op verl. der aft) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba p. zeepost via Arasterdam I 28 Scpt.|7. (alleen op verl. der afz.) p. mail via Engeland eiken Wnensd.|7.— 'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrydag, 3.80 's namiddags. Voor Hr. Ms. »Wolf" en «Fret": naar Aden: 22 Sept, 3.30 'snam., 23 Sept., 12 uur 'smidd. en 29 Sept, 3.30 '•nam. INGEZONDEN. eskader, samengesteld uit krachtige artillerie- op do Noordaee hadden gekruist met een schepen en torpedo-materieel, in verband, jacht, dat de Nederlandsche vlag voert. Het waarmode het dus noodzakelijk is, dat met jacht ligt te Delfsyl. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 22 September. Subsidies Zeevaartscholen. By de Staatsbegrooting voor 1912 wordt erhooging van subsidie voorgesteld voor zeevaartscholon te Delfzyl, Helder, Vlieland Vlissingen, met resp. f1800, f1300, f250 en f 2000. In afwachting van nader overleg over de salariëering van de leeraren by dit onderwys. Alleen voor de De Ruyterschool te Vlissingen wordt een bepaald voorstel gedaan. Voor eon nieuw to stichten zeevaart school op het eiland Texel wordt een sub sidie van f2250 voorgesteld. Helders Harmoniekapel. Bovengenoemde muziekvereeniging zal a.8. Zondag 24 September, haar laatste zoraercon- cert geven in den verlichten tuin van Casino", Het programma luidt als volgt: Vrijgezellenmarsch E. de Bruijne. Le Petit Amor I Ouverture C. John. 3. Heimweh I Melodie dramatique A. Jungrnann Souvenir de Verdi's „Le Trouvère" G. H. J. v. d. Boogaerde. PAUZE. 5. Concert-ouvertureJ. Baumann. 6. Simple Fleur, Val?eL. Lépagnole 7. Volkspotpourri .-J. Schreiner. 8. Polka de ConcertJ. Robondi. 9. Finale. Toonkunst. De Toonkunst-afdeeling alhier, opent de reeks harer concerten op Donderdag 28 Sept. met eon kunstavond in (Casino*. Als solisten zullen dan optreden mejuffrouw Ali Hilarius, concertzangeres, de heeren .Martin Wol tere, solo-violist, Bernard H. Drilsma, solocellist en W. L C. Doortmont, piano virtuoos, allen van Amsterdam. Ook niet-lcden kunnen voor ditmaal by inteekeniDg van dit concert proflteeren, waarvan de namon der medewerkenden een le rangs kunstavond waarborgen. Zie verder de advertentie in dit blad. In Ootober geeft de afdoeling een concert, waarop o.a. uitgevoerd zal worden de cantate „Michiel Adriaanzoon de Ruyter" voor solo, gemengd koor, kinderkoor en groot orkest. In December bet oratorium *Paulus", voor solo, gem. koor en groot orkest, terwyl in Februari een concert gegeven wordt door solisten, koor en orkest. Waarlyk, het Bestuur van Toonkunst alhier, belooft ook voor dit jaar haren leden veol kunstgenot. Mr. Th. H. de Meester. De gezondheidstoestand van den heor De Meester, lid der Tweede kamer, is in den laatsten tyd zoodanig vooruitgegaan dat hy thans oen paar maal por dag uit zyn hotel lange wandelingen kan maken in de Scheve- ningsche Boscbjes. De Marine-Begrooting deze week ingediend. Aan de memorie van toelichting ontleenen wy, behalve het geen reeds op de eerste pagina van dit blad is vermeld nog het volgende: De Minister merkt in zyne Memorie van toelichting op, dat hy ook by deze ontwerp- begrooting aan de vroeger door bem uiteen gezette denkbeelden is trouw gebleven en de daarin belichaamde voorstellen voor het groot ste gedeelte dan ook slechts kunnen beschouwd worden als gevolg of als toepassiog van de reeds herhaaldelijk door hem verdedigde beginselen. Wat het personeel betreft, worden by deze begrooting geen nieuwe voorstellen van be langrijken aard aanhangig gemaakt. By de samenstelling werd rekening gehouden met de toekenning van voedingstoelage aan de gehuwde onderofficieren met den rang van sergeant en hoogor. Wat hot materieel aangaat is, evenals voor het loopende dienstjaar voor nieuwen aan bouw weder een bedrag aangevraagd van 2 millioen gulden. Marine en Nederland. Ter voorkoming van stagnatie in den verderen aanbouw van dryvend materieel voor de defensie van het Ryk en Enropa door den Minister, wat het aanvragen van gelden voor het voortzetten van dien aan bouw betreft, by deze ontwerp-begrooting geen rekening gehouden met do voorstellen, neergelegd in hot wetsontwerp tot instelling van een Fonds ter verbetering van de Kust verdediging, zullende in geval bedoeld wets ontwerp vóór 't eind van 1912 't Staatsblad mocht bereiken, de op de ontwerp-begrooting gebrachte gelden voor dezen nieuwen aanbouw alsdan van de begrooling worden afgevoerd en gebracht worden ten laste van de eerste begrooting van het in dat wetsontwerp be doelde Fonds. Hiervan zyn echter uitgesloten de bedragen die als 2de termynon voor den aanbouw van 3 pantserbooten en van de 4de en 5de on derzeeboot worden aangevraagd. De bedragen zyn respect, f867,101 en f513,440. Verder wordt aangevraagd een bedrag van f 819,549 als eerste termyn voor hel in aan bouw brengen van 4 torpedobooten van een verbeterd type „Ophir". Marine in Indië. Het door de Indische Regeering uitge brachte advies over de voorstellen der staats commissie, benoemd by K.B. van 8 Aug. 1906, werd in April j.1. h.t.1. ontvangen. De boido betrokken Ministers (van Koloniën en Marine) zyn eenstemmig van oordeel en hiermede blyven zij geheel in de lyn van het Indische advies, dat het Nedorl. eskader in O.-Icdië moet zjjn een z.g. artillerievloot, d.w.z. een den aanbouw der schepen met een krachtig artillerie-bewapening worde voortgegaan. Naar 's Ministers meening, is noodig het Nederl. eskader te doen bestaan uit een kern van artillerieschcpon, benevens uit eon 8-tal torpedobooljagerswaarvan er 2 als matorieel- roserve moeten worden beschouwd. Iu dat eskader is voor onderzeebooten geen plaats. Door den Minister is in verband met een ander naast een bedrag van f 1,757,471.00 als 2de termijn voor het reeds in aanbouw zjjndo tweede 4-tal torpedobootjagers en een bedrag van f16000 voor aanschaffing van 2 stations voor draadlooze telegraphie voor de jagers Hr. Ms. „Bulhond" en „Jakbals" op deze begrooting een bedrag van f226,529 als lste termyn aangevraagd voor een ieuw pantserschip voor den a 1- m e e n e n dienst. De totale kosten van het schip geheel uit gerust voor den dienst worden geraamd op f7,100,000. Het ligt in het voornemen den bouw op te dragen aan 's Ryks werf te Amsterdam. Verlenging van een der hel lingen van aanbouw. Wanneer het voorstel met betrekking tot den bouw op 'b Ryks werf te Amsterdam van een pantserschip van grootere afmeting dan het laatstelijk gebouwde pantserschip „De Zeven Provinciën" zal zijn aangenomen, ontstaat de noodzakelijkheid tot verlenging van een der hellingen van aanbouw. Voor de uitvoering van dit werk wordt voor 1-912 f20,000 aangevraagd. Marinekazerne te Amsterda Ten gevolge van de voorgenomen opheffing in den loop van 1912 van het Wachtschip to Amsterdam zal meerder militair personeel, dat voor den dienst in de Directie Amster dam benoodigd is, in de Marinierskazerne ald&ar moeten worden gehuisvest. Voor eenige voorzieningen aan dat gebouw zyn voor 1912 f 11,000 uitgetrokken. Gelden zyn voorts aangevraagd voor ver plaatsing van 't torpododokje te Willemsoord voor het maken van een mobilisatiekade ten behoeve van den torpedodienst en 't maken van meerdere waterberging voor don torpedo- dienst te Willemsoord. Voorts wordt voor den bouw van een verspermynenmagazyn to Wil lemsoord, als eerste termyn aangevraagd f29,600. Verder zyn gelden uitgetrokken voor inrichting aan de Koopvaardijhaven te Hel- levoetsluis aan een terrein tot berging van steenkolen en voor een recreatiezaal le Hol- levootsluis. Nog worden golden aangevraagd voor een tweede reserve stoomloodsvaartuig voor den kustdienst op de kruispunten te Hoek van Holland en IJmniden; voor den bouw van en loodsenwacht aan den Hoek van Holland voor den bouw te Nieuwediep van een ma- gazyn tot berging van inventarisgoederen der verlichting. Ook zijn gelden uitgetrokken o.a. voor ver beteringvan het lage geleidelicht te Harlingen en van de twee geleidelichten to Hchilholsnol en Stuifdyk kop de Z.W.-punt van Texel. Voorgesteld wordt nog onder meereen trak tementsverbetering voor de hydrographiBche teekenaars, o.a. door verhooging van de maximum bezoldiging van f 1800 tot f2700, terwyl ook wordt voorgesteld om een sedert 1898 by de Afd. Hydrographie tydelyk work zaroe eervol ontslagen luit. ter zee der lste kl. onder den titel van administratief amb tenaar vast aan te stellen. De nieuwe drijfstot. Naar aanleiding der demonstratie, gehouden in de vyvers van bet Koninklijk Park op Het Loo, met de nieuwe dryfstof .Rettung" waar bij Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden aan den vertegenwoordiger, den Heer O. L. J. Sikkens te Amsterdam, den wenseh te kennen gaf, hiermede proeven te nemen aan den Hoek van Holland, had Dinsdag deze proefneming plaats. De bekende manschappen der reddiogs- booten waren voorzien van een soort gordel, vervaardigd van bedoelde stof, be staande nit rug- en borstlap, waarover hun truien en daarna een zwaar oliepak was aangetrokken. Hiermede roeiden zy, na met hun bootje van de stoomreddingboot „Prins der Nederlanden" te zyn losgomaakt, door de golven in volle zee benoorden Noorderpier. Na hunne terugkomst werd hun door Z. K. H. gevraagd, of zy zich gemakkelyk konden bewegen en waren zij byzonder tevredenzy verkozen deze gordels verre boven de be staande, die hen in hnnne bewegingen meer belemmeren. Toen werden proeven met dry ven en zwem men genomon en om de bemanning te toonen. dat zy zich veilig te water konden begeven, had de bekende zwemmer P. Ooms, dio zelf gaarne met do vinding eens wilde kennis maken, zich welwillend beschikbaar gesteld, eerst in de golven te springen. Ook hy had een zwaar oliepak over gordel enz. heengetrokken en begaf zich van de sterk dansende boot te water, waar hy lang uit kalm bleef liggen. Daarna nam hy staande en liggende houding aan en zwom op verzoek van Z. K. H. een eind zee in, waarby hy in staat was een flinke snelheid te bereiken. Z. K. H. verzocht hem, to trachten te duiken, wat den zwemmer ondanks alle inspan ning door de groote draagkracht van de stof Rettung niet mocht gelukken. Daarop gingen ook enkele manschappen der reddingboot te water, die hetzelfde probeerden met gelijken uitslag. Z. K. H die in een ander zeer veel be langstelling toonde, complimenteerde den heer Sikkens, met het behaalde succes. Ook de heereD, die mede getuige waren van dozen belangwekkende proefneming, gaven er hunne voldoening over te kennen. Met f2500 verdwenen De veekoopman N., te Arnhem, gaf Maan dagavond aan een anderen koopman f 2500 om to Veonendaal varkens in ontvangst te nemen. De laatste is met de f 2500 spoorloos verdwenen. omdat de spiegelruiten zyn verbryzeld. In Wiener Neustadt wordt heden een groote betooging van socialisten gehouden tegen de styging van den prys der levens middelen. Het geheele garnizoen, alsmede de politie on 80 gendarmes, zyn ontboden. De ,Neuo Freie Presse" zegt, dat de dag De direclour van het circus bcbumann, dio van gigteren hel begin is van de onvermyde- do vorige week met zyn circus van Amsterdam l(jke crisis van de agrarische beschermende rechten. ,Men kan niet altyd laten schieten. Do beide gearresteerden moeten officieren zyn. Smokkelende artisten. De bekende fraai uitgevoerde Vltello- atlassen zyn voor do Vitello-gebruikers weder gratis verkrygbaar by de winkeliers, die dit artikel verkoopen. Nieuwe Stoomschepen. Eergisteren werd door de Rotterdamsche Droogdok Maatschappy met goed gevolg t< water gelaten bet schroefstoomsohip Kam- bangan in aanbouw voor do Stoomvaart Maat schappy .Nederland". De afmetiogen van het scbip zyn lang 410 voet, breed 55 en hol 29 voet 6 duim Het laadvermogen bedraagt 8650 ton. Spionnage? Uit Delfzyl meldt men: Te Emden zyn twee Engelschen aangehou den, daar ze verdacht worden van spionnage. Ze waren bozig kiekjes to nemen van havenwerken. Te Delfzyl waar ze met een pleiziorjacht lagen, hebben ze eveneens ver schillende photo's genomen. Zy beweerden pleuierreizigers te zyn, die naar Berlyn reisde, werd door zijn personeel een moeilyk parket gebracht. Daar het circus telkeu jare per extra trein het grens station Bentheim passeert, hadden de douane beambten aldaar van visitatie afgezien, te meer daar telkens door don directeur schrif telijk garantie werd gegeven, dat zich geen smokkelwaren in den trein bevonden. Ook thaiiB had bij zyn personeel streng verboden .zollpflichtige Gegenstando" naar Duitschland mede te nemen, op straffe van ontslag. Tengevolge van een anoniem schry- ven aan de douane-beambten, word ditmaal een der bagagewagens onderzocht en direct smokkelwaar gevonden. Op last van de douane werden hierop de beide bagagewagens afgekoppeld, waarop de trein door kon gaan. By onderzoek van beide wagens bleek, dat het personeel zich zeer weinig van het verbod had aangetrokken, daar een massa smokkel- artikelen aanwezig was. De anonieme brief moet afkomstig zyn van een ontslagen muzikant van het circus. (Tel.) Kanon uiteengesprongen. Toulon, 20 Sept. Aan boord van den kruiser Gloire" sprong een kanon uiteen op bet oogonblik dat het projectiel er in werd ge daan. Eén man werd gedood, dertien anderen werden gewond, onder wie enkole ernstig. Toulon, 20 Sept Drie gewonden van de Gloire" zyn overleden, een vierde zal ver moedelijk den dag niet halen. Stolypin. - Na den moord. Te Kiëf worden de inhechtenisnemingen voortgezet. Diusdag waren er reeds 150 lieden gevangen genomen, o. w. vele advo caten. Vooral kennissen van Bagrof worden opgepakt. Ook een lid van den gemeenteraad van Kiëf, baron Rulenberg, is gevat. Hy komt morgen voor den krijgsraad. Alle Russische bladen schrijven op zeer cborpen toon over de nalatigheid van de veiligheidspolitie, wier waarde als zoodanig zy problematiek achten. De chef der politie te Kiëf had 600,000 gulden te zyner beschikking om voor de veiligheid van den Tsaar te-zorgen. Trouwe, goeder faam bekend staande inwoners van Kiëf hebben maandenlang blootgestaan aan huiszoekingen door de politie, en aan hinderlijke paBpoort-bepalingen. Kooplieden mochten niet in hun kantoor overnachten indien het wat laat voor hen was geworden naar huis terug te keeren. Reclame borden aan de balcons der huizen moesten worden afgenomen of verhoogd zóó, dat geen schutter zich daarachter kon verbergeu. L)e politie probeert nu den blaam voor hot gebeurde te werpen op den burgemeester, die zes blanco toegangskaarten voor den s. bouwburg had afgegeven; maar die kaarten waren den burgemeester gevraagd door den politie-chef, die zelf zoo'n kaart aan Bagrof had overhandigd. De gevolgen van den moord. Alle teekenen wyzen er op, dat de moord, op Stolypin gepleegd, tot groote gevolgen zal leiden op velerlei gebied. In de oorete plaats zal de regeering uiteraard geprikkeld worden tot een moer reactionnair beleid. De vrees voor een vernieuwing van liet terrorisme zit er weer in, na een tijdlang gesluimerd te hebben, en men weet wat dit in Rusland zeggen wil. Do terugslag er van zal gevoeld worden iu school, maatschappij en parlement. Het politie-regime zal natuurljjk in 't algemeen en aan de universiteiten en andere instellingen onderwys in 't byzonder verscherpt worden. De huiszoekingen en arrestaties zullen weer legio zyn. Er is nu reeds, gelijk gemeld, een weinig goeds voorspellend begin mee gemaakt. Ook de positie der joden in het Russische Ryk, wien de regeering toch reeds geen vriendelijk hart toedraagt, zal nog moeilijker worden gemaakt dan ze reeds is. De joden gelden in de oogen der Russische regeering als de revolutionnairo elementen bij uitnemendheid en het feit dat Bagrof een gedoopte jood is, zal zyn voormaligen geloofs genooten niot ten goede komen. De honding der regeering tegenover de volksvertegen woordiging zal zeer zeker in de eerste tijden sterk onder den invloed staan van den poli- tieken moord op Stolypin. Rusland, hoewel een parlementaire Staat, is au fond nog steedB een autokratie en de reactionnairen, wier invloed zeer zal toenemen, zullen niet rusten voor zy den vreesachtigen en wankelmoedigen Tsaar er toe gebracht hebben zyn autokratisch gezag tegenover de Doema terdege te toonen. De Doema zal wel by de eerste de beste wellicht uitgelokte gelegenheid te verstaan krygen dat haar voortbestaan altyd afhan kelijk is van een hoogeren wil boven haar. Waar nu eenerzyds de koers der regeeriog in meer reactionnairen zin zal worden gewy zigd, zal van den andere kant de actie der revolutionnairen worden verdubbeld. Elke daad van reactie van do zyde der regeering zal door een daad der revolutionnairen worden beantwoord. En de gezonde en rustige kern van het Russische volk zelf zal het bekla genswaardige slachtoffer worden van de fatale wisselwerking tusschen de reactie eenerzyds en de geweldpleging anderzijds. Er hangt in de kringen der rustige burgers een somber voorgevoel dat er weer zware tijden op til zyn en dat de moord op Stolypin de bloedige opening zal zyn van een nieuw tydperk van verschrikking. (N. R. Ct.) Het Weensche kaas- en broodvolk. Berlyn, 19 September. Uit Weenen wordt aan de .Lokal Anzeiger" gemeld: Keizer Frans Jozef heeft zich door baron Gautsch over de onlusten van gisteren laten inlichten. De Keizer deelde het govoelon, dat in geval van herhaling de scherpste maatregelen moesten worden genomen cn zoo noodig de staat van beleg moest worden afgekondigd. De regeering zal moeilyk tot dien uitersten maatregel kunnen besluiten, dio sedert 1848 in Weenen niet is toegepast. Des avonds was het in Ottak-ring betrek kelijk ruBtig, eenige kleine botsingen met bereden patrouilles daargelaten. Daar de herbergen en koffiehuizen gesloten zyn en geen samenscholingen geduld worden, bestaat er hoop, dat de nacht rustig zal verloopen. Op het oogenblik marcheeron troepen door de straten in gesloten gelederen, die de heele breedte van de straat beslaan. Behalve by aardbevingen zullen wel nooit zooveel ruiten zyn stuk gegaan als gisteren te Weenen. Om de schoolgebouwen van Ottak-ring ligt een 10 cM. hooge laag van glasscherven, daarop duizenden meest ronde steenen, zoo groot als vuisten, die by de gevechten ge bruikt zyn. In de Lerchenfelder, de Thalia- en de Hausnerstraat zyn over een lengte van 4 K.M. alle straatlantaarns en alle lampen van de winkels stuk geslagen en afgebroken. Honderden winkels hebben hun luiken dicht, omdat de geweren niet alleen de burgerlijke orde, maar ook de slagboom tegen den in voer van vleescb en brood en de honger- pryzen verdedigen." In dergelijke geest uiten zich ook de andere burgerlijke bladen. Mp- Da Boerenplaats „Dijk* zicht" met diverse perceelen uitmuntend Wei- en Hooiland, gelegen op Dykmanshuizen in de onmiddellijke nabijheid van het Oudeschild op Texel, groot 40,83.90 hectaren is De afslag blijft bepaald op Dinsdag 86 September I9llt des voormid dags 11 uur, in het Café „OEN BURG", aan Den Burg op TEXEL. G. J. O. D. DIKKERS, Notaris te Texel. Advertentiën. Den 6den October hopen onze geachte Zwager en Zuster, P. Buisman en Dorathea Heijselaar, hunne 121jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne Zwager en Zuster P. BAKKER. A. C. BAKKER-Heijselaar, en Kinderen. Helder, 21 Sept. 1911. Een jonge gehuwde vrouw, vraagt beleefd Mangelgoed, wordt gehaald en thuis bezorgd, zeer netjes en spoedig. Adres: Californiestraat No. 18. NAAISTER, alhier pas gevestigd als Cootuum- naaister, biedt zich aan voor het maken van Costuraes, Mantels en Kin dergoederen, tegen een zeer billijken prijs. Adres: Bureau van dit blad. Eenvoudig MEISJE, P.G., zag zich gaarne geplaatst in een stil gezin. Zij kan een burgerpot koken, benevens knippen en naaien. Ook niet ongenegen in een winkel behulpzaam te zyn. Inlichtingen te bekomen Bureau van dit blad. Geboren: Louis Hendrik, Zoon van A. NOOR en A. C. L. NOOR Bbrends. Helder, 21 September 1911. Koningstraat 56. By nette burger menschen, vlak by de Marinewerf, bestaat gelegenheid voor 2 3 Commensaals, met gebruik van vrije kamer. Adres: Bureau van dit blad. Ondertrouwd H. R. M. Knelfer en A. van Gilet. est?6' i21 se»tember 1911 Schagenstraat 113. Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunnen hartelijken dank voor de groote belangstelling ondervonden by hun 127s-jarig jubileum op 9 dezer. Familie C KONING Eelman. in „DE TUINTJES", op ZONDAG a.s, ELKEN DAG GEOPEND. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. CASINO-BEBOUW. Zondag 24 September 1911 (laatste in dit seizoen) door „Helders Harmoniekapel", Directeurde Heer g. H. J. v. d. Bogabrde, in den fraai verlichten Tuin van het Caeino-gebouw, Afwisselend BAL. "f Aanvang 8 uur. Programma 15 cent. Eenig „zitje" in den Tuin. IJSKOUD ZUID-HOLLANDSCH LAGER 10 ct. ld. PILSENER 15 ct. •W Bij ongunstig weder in de zaal DONDERDAG 28 SEPl'EMBER a s. 8 uur, in „Casino". SOLISTEN: Mej. ALI HILARIUS, Concert Zangeres, de Heer MARTIN W0LTERS, Solo-Violist, BERTRAND H. ORILSMA, Solo-Violoncellist, W. L. DOORTMONT, Piano Virtuoos, esp" Leden van Toonkunst op vertoon van Diploma vrijen toegang met ééne Dame. Lidmaatschap aanvang 1 Sept. fö.j- f125 entrée geeft toegang tot alle Concerten in Nederland, uit gaande van de Maatschappy. Kaarten voor niet-leden verkrygbaar kfl.10, by den Boekhandel DUINKER, Spoorstraat en den Secretaris A. KORFF Jz.,Laan 8/10. Plaatebespreken op den dag der uit voering aan Casino, van 11-3 uur. MACHINETEEKENEN en STOOMWERKTUIGKUNDE aangeboden voor hen dieMachinist of Monteur willen worden by Stoommachines of Motoren. Adres: Bureau van dit blad. Oaaino-getoouw Cursus 1911—12. Dagelijks gelegenheid tot het inschry- ven van leerlingen, zoowel voor vol wassenen als kinderen. PriYaatlessen. GInbs. Abonnementen, Gelegenheid tot het fonmeeren van besloten CLUBS. Spreekuur van 2—4 en 6—8 uur aan het CASINO-GEBOUW, (huis). Er kan direct geplaatst worden een nette Commensaal met gebruik van vrye kamer. AdresBureau van dit blad. Een net persoon vraagt I of 2 fat soenlijke Jongelui,om gezamenlijk les te nemen in de natuur- en werktuig kunde, ten einde examen te doen voor het voorloopig diploma. Br. lett. Z, Bureau van dit blad. Ta koop gevraagd. Een VERGUNNING te koop gevraagd, met opgaaf van prijs en wanneer te aanvaarden. Brieven onder letter F, Bureau van dit blad. Manufacturen an Mantels. Gevraagd een flinke WINKEL JUFFROUW op de hoogte met het Mantel vak en het veranderen daarvan. Brieven onder letter M, Bureau van dit blad. BAKKER5LEERLING. Wordt gevraagd een flinke Jongen, niet beneden 16 jaar, ter opleiding in het vak. Adres: Bureau van dit blad. Tegen October aangeboden gemeu bileerde Zit- en Slaapkamer met of zonder Pension. Te bevragen aan DUINKER's Advert.- Bureau, Spoorstraat. Te huur een Bovenhuis, 5 kamers, keuken, zolder met dienstbodenkamer, gas en waterleiding. Huurprijs f300. Adres Kan aal weg 80. Te buur nieuwgebouwde Woon huizen met vier kamers, keuken en bijkeuken, van alle gemakken voorzien, 9taande aan de Van Galenstraat, k f3.50 per week. Adres: Van Galenstraat 58. TE HUUR October a.s. modern ingeriohte Heerenhuizen aan de Binnenhaven, thans bewoond door de WeledelGestr. H.H. Haverkamp en Heeris. Adres: Firma GEBRS. VAN PELT, Vosstraat 20—12. TE HUUR: Een Heerenhuis, 5 kamers, keuken, zolder met Dienstbodekamer, Hoofd gracht 63. Huurprys f300.—. Direct te aanvaarden. Een Heerenhuis Hoofdgracht 69, met 7 kamers, keuken, kelder, waranda en tuin, thans bewoond door den WelEdel Gestr. Heer Krügers. Huurprys f 500. Te aanvaarden 1 November a.s. Te bevragen bij den Heer J. L. v. OS, Nieuwstraat 27. TE HUUR een HEERENHUIS, Bin nenhaven hoek Brugstr., bevattende zes Kamers, Keuken en W.C. Huurprys f300. Te bevragen Binnenhaven 1 en Kanaal- weg 141. W.g.n. vertrek. TE HUUR of TE KOOP een HUIS naar de eischen ingericht, bevattende 3 Kamers, Keuken, by-Keuken en eigen Gas- en Waterleiding. Te bevragen by den eigenaar, Van Galenstraat 52. Te koop wegens vertrek naar Oost- Indië een Kippenhok met Loop en zinkon bedokking, benevens 9 Kippon met Hoon, waarvan 5 byna aan den leg, voor spotprys. Adres: Parallelweg No. 68. TE KOOP 2 perooolon Bouw terrein in de Langestraat No. 2 en 4. Te bevragen Artilleriestraat 21a. Uit de hand te koop eenige WOONHUIZEN. Adres: K. ZEEMAN,Oostslootstraat48. Winkelzaak. Een goed-beklante winkelzaak op goe den stand aangeboden. Br. lett. A R, bureau van dit blad. TE KOOP. Te koop 5 stuks eolied gebouw de nieuwe HUIZEN, staande Bothastraat, ook afzonderlijk. Brieven onder motto „Huizen", aan het Bureau van dit blad. TE KOOP een mooi Porooel aan de OIJkstraat, 8 Are 90 c.A., zeer geschikt voor 2 perceelen en oen Porooel in de le Vroonstraat,-groot 2 Are. Brieven lett. B, aan den Boekh. P. SPRUIT, Kanaalwee 161.-

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2