tOO-jarig Neerlands Onafhankelijkheid. Aan de Leden der Ned. Hery. Kerk CASINO-GEBOUW OPENING BANKETBAKKERIJ ZATERDAGAVOND 6 UUR OPENING VAN DE NIEUWE ZAAK HOOFDGRACHT 87 W. HEIJMAN Marine en Leger. By K. B. iu aan J. E. Isings, wed. van den marin. 1e ld. J. M. Stokhorst, met ing. van 30 Juli 1911, een pensioen verleend van f213 'sjaara en is aan J. Walter, wed. van den korp. Ode reg. inf. E. J. W. Mertens, met ing. van 6 Sept. 1911 pensioen verleend van f194 'sjaars. Bij besch. van den Min. van Marine is kap. t. z N. J. van den Worm, ben. comm. van Hr. Ms. «Van Galen", met 30 dezer eervol ontheven van het bevel over het bij de Kweekschool der Zeevarrt te Leiden gcpl. marine-personeel, en is alsdan met dat bevel belast luit. t. z. Ie kl. C. L. van Ruuren. De kap.-luit. t. z. S. P. 1'Honoré Naber, aftr. comm. van Hr. Ms. »Van Galen", wordt inet 1 Nov. a s op non-act. gesteld. Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. K. Willem 1, uitreis, vertr. 17 Oct. van Southampton, Nias vertrok 17 Oct. van Padang naar Amsterdam. Reinbrandt, uitreis, vertrok 18 Oct. van Suez. Koningin der Nederlanden, thuisreis, vertrok 18 Oct. van Port-Said. Ambon arriveerde 19 Oct. v. A'dam te Sabang. Celebes, thuisreis, vertrok 18 Oct. v. Port-Said. Grotius, thuisreis, is 19 Oct. Perim gepasseerd. Koning Willem II, uitreis, is 19 Oct. Kaap Roca ge passeerd. Oranje, uitreis, arriveerde 19 Oct. te Singapore. Tiinor, uitreis, is 18 Oct. Gibraltar gepasseerd. Rotterdamsohe Llotd. Bogor, thuisreis, passeerde 17 Oct. Perim. Goentoer, thuisreis, vertrok 17 Oct. van 1*011-8813. Bandoeng, uitreis, passeerde 19 Oct. Ouessant. Wilis, uitreis, vertrok 19 Oct. yan Marseille. Koninklijke Hollandsoiik Llotd. Hollandia, thuisreis, pass. 17 Oct. Fernando Noronba. Frisia, uitreis, vertrok 17 Oct. van Santos. Zeelandia, uitreis, vertrok 19 Oct. van Dover. Maasland, uitreis, vertrok 18 Oct. van San tos. Kon. West-Indische Maildienst, r. Amsterdam Visacherijberichten. Nieuwediep, 17 October. Aangebracht door kordcrs te zamen 15 stuks groote tong f 1 per stuk, 20 middeltong 65 cent per stuk, 10 kleine tong 20 cent per stuk. 8 mand stortschol t 5 f 6 per mand, 10 mand kleine schol f 2,50af3,! per mand, 6 mand schar f 1,50 per mand. 18 October. 14 korders met 5 tot 10 stuks groote tong f 1 per stuk, 10 tot 20 iniddeltong 60 cent per stuk, 5 tot 10 kleine tong 20 cent per stuk, 1 tot 2 mand stortschol f5,50 per mand, 1 tot 3 mand kleine schol f 1,75 u f 3 per mand, 1 tot 3 mand schar f 1,50 per mand. 19 October. 10 korders met 2 tot 10 stuks groote tong f 1 per stuk, 5 tot 20 middeltong 65 cent per stuk, 5 tot 10 kleine tong 20 cent per stuk, 1 tot 3 inand stortschol f 5 a f 6 per mand, 1 tot 3 mand kleine schol f 2,50 a f 3,50 per mand, 1 tot 3 mand schar f 1,50 per rnand. 5 tal haring f 13,50 per tal. 20 Oct. v.m. 8 uur. 50 tal haring f 6,25 a f7,50 per tal. Burgerlijke Stand v. Helder. Van 17 tot 19 October. ONDERTROUWD: J. Brouwer en J. Scheennan. A. L. I. Nater en P. Stui venhors. Hooikaas C, M. Zwart. B. J. Doekes en F! G. de Boer. GETROUWD: J. W. Harmans en J. C. Looven- styn. W H. Leyen en C. Kloprogge: G, J. Trap M. van dor Peet. W. van Klaveren en A. Zwaan. F. L. v. d. Haagcn en N. E. Prónk; A. Bonneke en M. Kroon. BEVALLENJ. Kooy geb. Pasterkamp, d. P. W. Veldman geb. Blokker, d. E. M. Hariot Wondergem, d. J. C. Veen geb. Clee, z. G. G. geb. Vogelezang, d. OVERLEDEN: II. Silbernberg, 51 j. J. Lumke- inan, 72 j. Marktberichten. Schagen, 19 October 1911. 6 Paarden f 50.— k f 250.—. 10 Stieren f 140.— k f 180.—. 14 Geldekoeien (magere) f 140.— k f 250. 100 Kooien (vette) f180.k f815 100 Kalfkoeion f 160.— k f 280.— 36 Vaarzen f 100.— a f 140.—. 26 Graskalveren f 40.— ft f 60. 80 Nuchtere Kalveren f 10.k l 18. 50 Schapen (magere) f 18.ft f 24. 520 Schapen (vette) f24.— h f81. 820 Lammeren f 12.k f17. 10 Varkens (magere) f 16.— 40 Varkens (vette) f 0.44 k f 0.57 p. K.G. 60 Biggen f9.k f14. 80 Konijnen f 0.25. k f 1.25. 125 Kippen f 0.40 ft f 1.75 psr stuk. 40 Eenden f0.40 ft fl.50. 600 K.G. Boter fl.50 k fl.70 per K.G. 200 K.G. Kaas f0.50 ft f 0.60 per K.G. 1000 Kipeieren f6.k f7.per 100. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië Verzending» weg. Datum der ter postbezorging. p, zeepost via Amsterdam 27 Oct. 7.— 'sav. p. zeepost via Rotterdam 20 7.— 's av. Holl. mail via Genua 24 7.'s av. p. Holl. mail via Marseille 31 3.30'snam p.Fransciiem.via Marseille 20 7.'sav. (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenders) p. Duitschc m. via Napels 1 N Naar Palombang, Riouw, Banka, Billitoi en Borneo: Tydst der laat. busl. a/h Postk. 8,30'smor. 7.'s av, 3.30'snam mg. loll. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.via Marseille p. Duitsche m. via Napels Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra Eng. inail via Brindisi eiken Vrijdag 8.30'suior 's av, nam 7.— 's av. |2'*roidd. •ng. loll. mail via Genua p. Holl. inail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.viaMarseille 20 p. Duitsche m. via Napcis 1 Nov, Naar Guyana (Suriname) P zeepost via Amsterdami 26 Oct. |7.'s av. p mail via Queenstown 27 t |3.30'snam p. mail via New-York. 27 3.30'snam p. mail via St. Nazaire .1 7 Nov. 17.'s av. Naar Cura^ao, Bonaire en Aruba: zeepost via Amsterdam 26 Oct. 7.- p. mail via Southampton eiken Dinsdag of Queenstown. en Vrijdag 3.30'tn p mail via Hamburg 1 Nov. 7j— 's (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba: p. zeepost via Amsterdami 26 Oct. |7. pulleen op verl. der afz.) p. mail via Engeland eiken Woensd.|7.'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrijdag, 3.80 's namiddags daatstelling) plaats hebben voor de#vacature in den Gemeenteraad, ontstaan door het ver trek van den heer <J. J. Penning. De stem ming zal plaats hebben op 15 November en de eventueele herstemming op 27 November. Herijk van Maten en Gewichten Wy herinneren belanghebbenden, dat vóór Januari 1912 alle muten en gewichten, op gevaar van straf, moeten voorzien zyn van de letter S. tin den gewonen schrijfvorm). Voor degenen, die tot nog toe verzuimd hebben in de laatste twee jaren te laten h e r ij k e n (en op wier maten en gewichten de letter S dus nog niet voorkomt) bestaat daartoe gelegenheid des Maandags en Vrij dags van 9 tot 8 nur aan hot IJ kkantoo Amsterdam, Brouwersgracht No. 276. Bij liet heden, te 'a-Gravenhago ge houden examen slaagde voor tweeden stuur man Groote Vaart do heer Tj. Luidingi voor derden stuurman de heer G. Kikkert, beide leerlingen der Zeevaartschool alhier. Door Hr. Ms. .Zeehond" zyn alhier gis teren uit de Noordzee aangebracht eenige vischnetten, opgevischt in de Noordzee, vermoedelijk afkomstig van Duitsche schersvaartuigen Bij de Directie der Marine alhier werd hodenmorgen aanbesteed de levering van 10.000.U00 K.G. Engelsehe steenkolen, Cardiff. Ingeschreven werd door F. J. Bergendahl te Amsterdam, voor f 13.45. Scheepvaart- en Steenkolenmaat- schappy te Rotterdam, voor f 13.32, W. H. Berghuijs te Amsterdam, voor f 13.20. Ruys en Co. f/ voor f 13.17; d'Arnaud en Co. voor f 12.83. Hutsschler en Co. den Haag, voor f 12.43. per 1000 K.G. Door den Majoor, Eerstaanwezend Ingenieur der Genie alhier werd gisteren aanbesteed Het inrichten van kleedingkamers alhier en te Hoorn. Ingekomen waren 10 inschrijvingen van de heereuH. Wjjker, ad f 1398R. N. van Os f1378; A. Krynon f1372; I. L. van Os f1869; Ant. van Pelt 1850; Th, van der Sterr (1812; H. Riemers f1262 S. M. Boom f1260; W. Lastdrager f 1194 allen alhier en J. van den Berg jJzn., te Hoorn, (1140. Alhambra Flotiante. Een drijvende bioscope, de eerste van Europa, voor de eerste maal iu Nederland vertoond. Deze is gistereD, Donderdag, alhier gearriveerd, heeft ligplaats gekozen io de Binnenhaven, nabjj de Broodsteeg en heeft haar reeks van voorstellingen reeds den zelfden avond mot een prachtprogramma geopend. De inrichting maakt, zoo van buiten als van binnen, doch van binnen vooral, een hoogst gunstigen indruk. Het intérieur, geheel in Moorschen stijl gehouden, doet geheel vergeten dat men zich op een schip bevindt en de electrische verlichting geeft aan het geheel een ietwat fantastischen aanblik. Het Heldersche publiek, dat van bioscoopvoorstellingen scbynt te houden, had zich al dadelyk niet onbetuigd gelaten en de vry groote, doch lang niet ongezellige ruimte, was zoo goed als geheel gevuld. En de vertoonde beelden lieten aan helder heid niets te wenschen over. Zeer boeiende, ook hoogst comische tafereelen werden op 't doek geprojecteerd; sommige, o.a. een tafereel uit de „Faust", van de toepasselijke muziek en zang vergezeld. Voor liefhebbers van bioscope-voorstel- lingen, en die telt den Helder vele, een uitstekende gelegenheid om zich een avondje te amuseer en en wy twijfelen niet, of men zal van den gang daarheen een aangename herinnering bewaren. Ongerechtvaardigde jaloozie. Zy „Laat me dien brief eens zien 1" Hjj„Welken brief?" „Dien je daar in je hand hebt. Hy is van 'n vrouw dat zie ik aan 't sctatfft en jo werd heel bleek onder 't lezen I" „Dat is best mogelyk. Het is de rekening van je modiste." VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 18 October. Gemeenteraads verkiezing. Op Maandag 6 November a. s. zal alhiei in het oersto district de verkiezing (candi- Postzak gestolen. Volgens een aankondiging van den Com missaris van Politic te 's-Gravenh&ge, bevatte de postzak, die tegelyk met een fiots, uit een der kantoren is gestolen, do volgende waarden een zakje met f1615 aan bankpapierf98.50 aan zilver geldtwee zakken waarin f 600 aan zilver geld en f 116.23; een zak waarin f 1897 82', waarvan f1800 aan klein bank papier en f 40 aan bankbiljetten van f 10 een klein geldzakje met contanteneen aan geteekende brief uit Deventer, geadresseerd aan mej. H. M. Verwey, inhoudende f 200 aan papier geldeen aangeteekende brief, ge adresseerd aan mevr. J. P. v.d. Stark-Meyboom, inhoudende: f 4000 certificaten van aandee- leu Nederlandsche Handelsmaatschappij, nos. 2856, 2919, 11724, 12045; f3000 aandeelen Nederlandsch Indische Handelsbank nos. 7525, 8910, 9242; f 1000 aandeelen Cultuur Maat schappij der Vorstenlanden, nos. 8141 en 13278; vier a 75 7% obligaties zilver China, nos. 597, 6979, 9514, 11886; twee aandeelen Amsterdamsche bank, nos. 54369 en 54370 en twee 100 certificaten aan deelen Russian petroleum maatschappij, nos. 1678 en 1699; oen aangeteekende brief, ge richt aan J. van den Berg, Zevenbergen, inhoudende een bankbiljet van f 60, M. A. 5981; een aangeteekende brief, gericht aan E. Reynst, te Weltevreden, inhoudende 300 geborduurde namen .E. Warmelinck' een aangeteekende brief, gericht aan den Gemeenteraad van 'b Gravonhage, inhouden de belastingreclames. De zak was gemerkt (Prins M. Laan 13" voorzien van een met leer bekleede kotting, een riempje voor de sluiting en een gekleurde streep over het midden van den zak in de lengte loopende. De Commissaris van Politie in de 8de afdeeling (Scheveningen) te 's Gravenhago, verzoekt inbeslagneming en bericht. Treurig. Naar de »Alkm. Ct." verneemt, zal de mi licien D. Brommer, die by de manoeuvres in het gelaat werd verwond, zyn gezicht moeten verliezen. De Parkschouwburg. Naar wy vernemen, heeft de vereeniging Plantagebelang te Amsterdam de ruïne van den Parkschouwburg voor f125,000 gekocht van den eigenaar, mr. yan Hall. De geheime lastgoofster in deso zou zyn de gemeente Amsterdam, en de overdracht aan de ge- meento zou binnen enkele dagen plaats hebben. Wordt dit vermoeden bevestigd, dan zou dus binnenkort uit deze gemeente een mis stand verdwynen. welke reeds te lang bestaan heeft, want natuurlijk zal de gemeente een maal eigenaresse, den onoogelyken steenen romp, die de omgoving ontsiert, doen ver dwynen. (N. R.Ct.) Duel tusschen twee Knapen. Naar aanleiding van het duel tusschen twee knapen (zie ons le blad) schryft de Berlynsehe correspondent van het (Handels blad" het volgende: Het wordt iemand onbehagelijk te moede, begrippen nog veel erger verwoesting aan, dan Niok Carter en dergelyke lectuur onder loopjongons en jongste bedienden. Sedert eenige tientallen van jaren woedt een vree- selyke zelfmoordepidemie, waarlegen niets te doen scbynt. Ieder jaar denkt men dat het nu op zijn hevigBt is, als men b.v. ver neemt dat in dit of dat kleine gymnasium drie leerlingen van een hoogcro klas zich den loop van één jaar doodgeschoten hebben. Maar dan komt do overheid ter ruststelling met statistieken, die bewijzen cat liet al sedert een lange reeks van jaren oven erg geweest is. Dat do hardvochtigheid der leeraren de schuld van dezen ongelukkigen toestand zou zyn, is een meening die men al lang opge geven heeft. De oorzaak ligt in de jongens zelf, en in do gedachtensfeer, waarin zij opgroeien. Eerst do worsteling om hut recht te ver overen »einjahriger to worden. Voor vlugge jongens gaat dat gemakkelijk, maar velen zyn niet vlug. Mislukt het, dan is de jon geman een schandvlek voor zijn familie. Feitelijk is dit ook het ongeluk geweest van den graaf Metternich, die pas te Berlijn als oplichter veroordeeld is. Omdat hij een slecht leerÜDg op school was, word hy reeds als mislukt beschouwd voordat hij nog goed en wel volwassen was, en dienovereenkomstig behandeld. Voor vele jongonB is deze smaad, en, vooral in sommige standen, de zekerheid dat zy geen reserro-offleier kunnen worden, zoo ontzaglyk, dat zy don dood de voorkeur geven boven een levon in deze omstandig heden. Aanleiding tot deze opmerkingen is natuur lijk het gymiiasiastenliuel te Rudolstadt. Twee jongens, een van 16 jaar en een van 18, zijn op hetzelfde meisje verliefd. De jongste schyot voorgetrokken te worden, en de 18- jarige goeft zijn gewond hart iu eeu spijtig woord tegenover het meisje lucht. Deze be- leediging kan niet anders dan met bloed uitgewischt worden. De twee ridders zullen ▼echten tot een van hen beiden or bij dood blijft. Als men tusschen 16 en 18 jaar oud met Nietzsche op zak loopt, beschouwt men een dergelyke kwestie niet als gekir id. Getuigen zyn er niet by hun strijd. Twee ernstige mannen doen hun zaken alléén af Zij begeven zich dus getweeön naar de plaats, waar de strijd op leven en dood plaats vinden zal. ^an do formeele zyde van de zaak hechten zy geen waarde. Hun waponen zyn niet eens golyk. Dietzen, de ridder der jonge dame, heeft een dubbelloop fiobertbuks, von Necker, de uitgedaagde, oen revolver. Op twintig pas afstand van elkaar stellen zy zich op. Hun patroontasschen hangen zij binnen hun be reik aan do boomen. Dan ontdoen zy zich van jas en veBt: het bovenlichaam slechts met het hemd bekleed, zoo staan zy tegen over elkaar. Een rood strikje op ieders borst, wijst de plaats aan, waar het hart is. Wat zy ook veronachtzamen, niet de pose! Von Necker schiet eerst en mist. Dietzen even- eens. Waren zij volwassen geweest, ernstige mannen, dan hadden zy zich nu verzoend, en was aan de eer voldaan; maar zij waren nog halve kinderen, en maakten zich daarom niet belachelyk met een duel-comedie. Weer schoot von Necker met zijn revolver, miste weer; maar dezen keer schoot Dietzen maar al te goed. Zyn flobertkogel doorboorde het roode lint op de borst van zyn tegen stander. Deze viel neer, en riep nog: «Harry, schiet nog eens". Dietzen nam nu, volgens zyn eigen verklaring, von Necker's revolver op en trachtte hem het genadeschot te geven, De wond die hy hom nu toebracht, was on beduidend, maar de eerste waB reeds genoeg geweest. Toen Dietzen begreep wat hy g<*; daan had, schoot hy zich zelf twee revolver- kogels in de borst, maar sleepte zich toen voort tot hy menschen aantrof. Zyn longen waren doorboord, de hartspier, naar het schynt, geschramd; een kogel kon men den rug voelen zitten. Zyn toostand moet hopeloos zyn. Op het lyk van von Necker vond men een gedicht aan een jong meisje by Dietzen een kaart met het opschrift: (.aan leiding tot het duel: heleediging van een dame' een brief aan zyn vader, en eenige deelen van de werken van Nietzsche. Het geval heeft hier een ontzaglyk opzii gewekt. Het veBtigt or weer de aandacht op, dat bij eenige zelfmoorden van scholieren wel eens gemompeld is over een Amerikaansch duel. Er zal nu weer veel paedagogische wysheid verkocht worden, maar de uitkom sten zullen wel weer even gering zyn, als by allo vorige gevallen van dezen aard. De statistiek waarmede de overheid ons jaarlijks geruststelt, dat het heusch niet orger wordt, zal wel onverbiddelijk dezelfde blijven. De begrippen die de oorzaak van dezen toestand zyn, zitten zoo vastgeworteld, en worden door den aard der opvoeding zoo levendig ge houden, dat eeu eenzijdige bestrijding nietB, en zelfs do meest afdoende slechts geleidelijk zou helpen. Maar voordat hot kwaad ver dwijnen kan, moeten eerst opvattingen in de wereld der z.g. beschaafde volwassenen uitgeroeid worden, die voorloopig nog van overheidswege worden aangekweekt. De aardbeving op Sicilië. De aardbeving, die zich heeft voorgedaan in het district Acireale aan den voet van den Etna, moet even hevig geweest zyn als die waardoor Messina indertijd verwoest werd, maar de ramp is ditmaal zeer beperkt ge worden door do omstandigheid dat genoemd district veel minder dicht bevolkt is dan Messina en dat de bewoners, door vooraf gaande kleinere schokken gewaarschuwd, op hun hoede waren. Te Giarre moet het aantal dooden 50 en dat der gewonden 200 bedragen. De weg tusschen Giarre en Santa Venerina is drie voet gezakt. De bevolking is nog door schrik bevangen, De Etna stoot voortdurend dikke rookwolken uit, nu en dan afgewisseld door een aschregen die den hemel verduistert en de vrees der bevolking doet toenemen. Het dorp Rondinella is volkomen verwoest en er moeten tal van dooden zyn. De duurte der levensmiddelen, Te Berlyn zijn Dinsdagavond niet minder dan 78 volksvergaderingen gehouden waar onder een, die uitsluitend door doofstommen werd bezocht, om te proteBteeren togen de duurte der levensmiddelen. In al die vergaderingen werd een eens luidende motie aangenomen waarin werd ge ëisoht, dat de rechten op levensmiddelen zouden worden opgeheven, de grenzen open gesteld voor buitcnlandsch vee en dat do gemeenten de meest onontbeerlijke levens middelen in het groot zouden inslaan en tegen den kostenden prys weder verkoopen. Een langdurig onderzoek. Een hekend Parysch dokter had onlangs bezoek en dronk een stevig glas zware Bourgogne. De genoegelyke stemming werd evenwel verstoord or werd een asthma- lyder met een bronchitis het huis ingedragen, die op straat benauwdheden had gekregen bezorgen, langzaam en regelmatig te tellen, oen, twee, drie Het duurde lang voor dat de dokter terug keerde. Eindelyk besloten de vrienden eens even naar beneden te gaan. Zy openden zachtjes de deur en daar zien ze, zegt de N. R. Ct., den plichtgetrouwen arts, gebogen over het instrument dat tegen de borst van den zieke geplaatst is. Door moeheid over mand die zware Bourgogne ook was do onderzoeker in slaap gevallen, terwijl de ongelukkige patiënt bijna buiten adem maar verder znt te tellen twaalfhonderd een on dertig, twaalfhonderd twee en dertig, twaalf honderd drie on dertig. Advertentiën. hy van tyd tot tyd iets merkt van de en klaagde over pyn in de longstreek. De atmosfeer die in de Duitsche gymnasiasten- dokter verdweon, begon met een instrument wereld schynt te heerschen. Daar richten de borst van den zieke te beluisteren en pessimistische filosofen en overspannen eer- verzocht dezen, om hem wat afleiding te 1866 1911. Zoo de Heer wil en zy leven, hopen onze geachte Ouders, Gerrlt Tiets en Sophia Johanna Tiets—Vader, den 25sten dezer, den dag te herdenken dat zy voor 45 jaar door den Echt zyn ver bonden. Dat zy nog vele jaren na dezen voor ons gespaard mogen blijven, is de wensch van hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 20 October 1911. Het Bestaar vaa „HELDERS BELANG" noodigt de Besturen van alle Vereenigingen en Belangstellenden uit, tot eene Vergadering op Donderdag 26 October e.k., des avonds 8 uur in „TIlfOLI". Het ligt in de bedoeling op deze Vergadering een bespieking te honden, betreffende bovenstaand voor alle Nederlanders gedenkwaardig feit. Het Bestuur van „HELDERS BELANG". Ondertrouwd Jan Brouwer en Johanna Scheerman. Helder, 19 October 1911. Huwelijksvoltrekking 2 November 1911, Getrouwd F. L. van der Haagen en N. E. Pronk, die, mede namens wederzydscbe familie, hartelyk dankzeggen voor de vele blyken van belangstelling by hun hu welijk ondervonden. Helder, 19 October 1911. Getrouwd A. Grunwald, Arts, Bertha R. T. Menko, die, ook namens familie hartelijk danken voor de ondervonden belang stelling. Hengelo (O).18 0ctober Getrouwd A. Bonneke en M. Kroon, die, tevens hun hartelyken dank betuigen voor de vele belangstelling, by hun huwelijk ondervonden, zoowel van buiten als binnen deze gemeenten. Helder, 19 October 1911. Heden overleed, na een lang durige ziekte, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, Johannes Lumkeman, in den ouderdom van ruim 72 jaar. Wed. J. LUMKEMAN-Rippens, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 17 October 1911. W. J. M C0RP0RAAL p. p. c. en Familie. Helder, October 1911. Evangelisatie-lokaal In de Palmetraat. Zondag v.m. 10 uur en 's avonds 6uur, Da. A. VERWAAL, Ned. Herv. Predikant te Alkmaar. Kinderkerk, voorm. 10 uur in de School met den Bybel. Alle gepensionneerden van'8 Rijks-Marinewerf te Willemsoord, worden uitgenoodigd tot een VERGADERING op DONDERDAG 26 OCT. a. 's avonds 8 uur, op de bovenzaal der Werklieden-Vereenlging, ter bespreking van een belangrijk punt. Eenige gepensioneerden. Zondagsrust I Ondergeteekende Vereeniging bericht bet geachte publiek van Helder en om streken, dat van af I NOV. tot I MEI de Slagerswinkels des Zondags gealoten zijn. Het Bestuur der Heldersche Vereeniging. ■MP» In de veiling van 8 November a.a., zal nog worden verkocht Het Winkelhuis en Erf aan de Vlaming straat no. 11, groot 1 are 3 centiaren, Notaria STAMMES. ZONDAG a.s. JACOB DE LOODS of het lied van moeder. PLAATSBESPREKING VAN 12 TOT 2 UUR. VERLOREN (Dinsdagavond) een gouden Heeran-Zagalring. Tegen beloon ing terug te Jan in 't Veldstraat 78. Gevraagd een DAGI Adres: Binnenhaven 47. IEID. AANBEVELEN D, GEVRAAGD n Dagmeid of Dionetbodo. Zonder goede getuigen zich niet aan te melden. Loon f2.50 per week. Adres: MANHEIM, Koningstraat. Gevraagd met 1 November oen Noodhulp-Dienatbodo, goed kunnende koken. Adres: Plantsoenstraat 3. Diaooniehuia. 'Gevraagd een flinka Dienatbodo voor dag en nacht, goed loon en P. G. Aanmelding 's avonds tusschen 7 en 8 uur by Mevr. A. KORFF, Laan 10. Gevraagd een nette DAG-DIENSTBODE. Adres: „Tivoli"-Bar. GEVRAAGD by een alleen wonende Juffrouw, iemand van m. 1., die ge negen is behulpzaam te zijn in de huls houding en de Juffrouw die ziekelijk is, te verplegen. Adres: Duinker's Adv. bureau. Spreekuur tusschen 6 en 8 uur 's avonds. Na December biedt zich aan een flinke Kraamverzorgster. Br. onder no. 9, Bureau van dit blad. GEVRAAGD aan Schoenmakersjongen. Adres: Middenstraat 25. Zoo spoedig mogelyk gevraagd een Kleermakerejongmaatje en een Jongen voor le kwaliteit maatwerk. AdresJ. P. VAN RIGTEREN Florastraat 32. Een Matroos le kl. zoekt KOST en INWONING. Brieven, met opgaaf kostgeld, franco onder No. 8, aan het Bureau van dit blad. Te koop groote solide Koffer of Kiat, Brieven met prysopgaaf onder motto „Koffer", aan het Bureau van dit blad. Te huur gevraagd voor klein gezin, een net Burgerwoonhuio, liefst omtrek Station. Brieven met prysopgaaf onder No. 7, aan het Bureau van dit blad. Gemoubileerdo Zit- on Slaap kamer gevraagd door Korporaal- Stoker K. M., liefst omtrek Werfpoort. Brieven franco onder No. 6, aan het Bureau van dit blad. Te koop gevraagd een in goeden staat zynde Vulkachel. Adres: Bureau van dit blad. TE HUUR een Woonhuis aan de Paarden straat No. 3, met waterleiding, fl.40 per week. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR een Woonhuis met waterleiding aan de Achtergracht W.-Z. 28, fl.75 per week. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR aan ruim Burgsrwoonhuis aan de le Vroonstraat 30, met water leiding, f2.60 per week. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR ean nat Burgerwoonhuis, voorzien van gas- en waterleiding, aan den Parallelweg no.65 f3.50 per week. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR een Woonhuis met waterleiding aan de 2e Vroonstraat 60, f 1.50 per week. Adres: Koningstraat 20. Te huur een WOONHUIS, le Vroonstraat No. 9, f 2.20 p. week. Adres: Keizerstraat 84—86. Te buur een net Burgsrwoonhuis, f 2.50 per week, staande Trompstr. 1 Adres: LAAGLAND WINDER. Koningsplein. TE HUUR een Woonhuis met waterleiding Jonkerstraat 57, f 1.80 per Adres: W. KOENEN, Weststraat 116. TE HUUR ean nieuw Burgorwoonhuiv, voorzien van gas- en waterleiding, staande oude Helder, huur fl.70 per week, ge schikt voor een klein gezin. Te bevragenKoningstraat 69. Te huur een gemeubileerde Kamer met kachel en gaslamp, liefst voor 2 vrienden, af 1.75 per week. Adres: 2e Vroonstraat 22. TE HUUR aan nat Burgerwoonhuisje, met Werkplaats, voorzien van gas- en waterleiding. Te bevragen: Mej. Wed. BANDSMA, Walvischstraat 13. TE HUUR ean Bovenwoning met ruimen Zolder en waterleiding, staande Oost- slootstraat. Huurprijs f 1.40 per week. Te bevragen by W. A. DE MIN, Jansenstraat No. 11. Een in goeden staat zynde PIABO te koop. Adres: Hoofdgracht 32a. TE KOOP een prachtig Kamororgol. Prijs 80 gulden. Adres: Kanaalweg 105. Te koop of te huur Spooalaae— Snijmachine met 2 walsen. AdresP. VERFAILLE, Keizerstraat. TE KOOP oen gebruikte SCHUIFTAFEL, in goeden staat. Gaat goedkoop. Adres: W. KLUT, Meubelmaker, Vlamingstraat 64, over de School. Uit de hand te koop I Poroeol aan de Loodsgracht, be nevens oenige Woonhuizen. Adres: K. ZEEMAN, Oostslootstraat. To koop 2 Kamerkaohelo. Adres: Oostslootstraat 71. Molk to koop. 50 Liter volle zoete Melk te koop aan geboden. 2 maal daags te leveren. Brieven motto „Melk", Bureau van dit blad. TE KOOP •en mooie aolido Vulkaohel. AdresVan Galenstraat 34. TE KOOP een party gebruikte 1-, 2- en 3 schyl's Hijoohblokkon, in de Blok- en Pompmakery van G. J. FEIJEN, Buitenhaven, op de werf „De Hoop". Te koop aangeboden een goed onderhouden Witte Kin derwagen met 2 Duwors. Adres: Schagenstraat No. 7.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2