De Onnoozele Schaapjes, C.J.CRAAFF Het Rotterdamsch Tooneel-Ensemble, Openbare Vergadering Openbare Vergadering Kanaalweg 148-149. Zuidstraat 82. Advertentiën. ian de Leden der Ned. Hery. Kerk. Spoorstraat 74, Meubelfabriek. Fantasie-Tafeltjes, Fantasie-Stoeltjes, Kindertafeltjes, Kinderstoeltjes, enz MOOI ER GOEDKOOP. BUITENGEWONE VOORSTELLING UOZJE h l TK. Vereeniging v. Vrouwenkiesrecht. op MAANDAG 20 NOVEMBER a.s., „Vrouwenrecht en Mannenplicht" Soc.-Dem. Arb. Partij, Afd. HELDER. JVA.A.H, «V «VA Firma S. A. KANNEWASSER ZONEN, Ing.zond.n Madedaelingan 4 20 cent per regel. Hoofdstuk der onnoodige smarten. Men moest in onzen tijd geene zieken meer on- noodig lien lyden gedurende ganache jaren, waar zij zeer gemakkelijk door de Pink Pillen genezen kannen worden. Wij halen het voorbeeld aan van iemand te Loosduinen, Mevrouw C. Pauptit, geboren van der Oaag, wonende 613 Halfweg. Wy zullen aaritoonen dat deze peraoon gedurende jaren on- noodig geleden heelt door een ziekte die de Pink Pillen altijd in enkele weken genezen. Iedereen zal het daarmee eens zyn, dat indien Mevrouw Pauptit de Pink Pillen 4 jaren vroeger had genomen, zij 4 jaren vroeger zou genezen zijn. Mevrouw IV. C. Pauptit. sik ben sedert ongeveer 4 jaren zeer lydende ge weest, schrijft Mevrouw Pauptit. Ik was uitgeput en alle dagen gingen voor mij in pijnen voorby. Ik had geene krachten meer en daar ik aanhoudend leed, 'tzij aan lendepijnen, of aan rugpijnen of aan schele hoofdpijnen, was ik dikwerf genoodzaakt te bed te blyven. Ook myn maag was zeer slecht, ik verteerde mijne spijzen niet en had zoo geen het minste voordeel van mijn voedsel, wat ten ge volge had dat mijne krachten niet wérden'hersteld én myn uitputting al grooter werd. Ik liad natuurlijk talryke geneesmidelen inge nomen, maar geen er van hielp my. Men had mij veel over de Pink Pillen gesproken ik heb er een proef mee willen nemen cii dat is iny goed beko men. De Pink Pillen hebben mij spoedig van al myn lijden verlost. Ik zou deze wonderbaarlyke geneeswijze niet genoeg aan allen die lijden kunnen aanbevelen." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen de bloed armoede, de bleekzucht, de algemeene zwakte, de maagkwalen, schele hoofdpijnen, zennwepijnen, neurasthenie, verschietende pijnen. Prys 1.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij: Ocneraal-depót der Pink Pillen van Eeghenlaan 22 te Amsterdam; voor Helderen omstreken by: DE KOK, Middenstraat, H. DE BIE—BlBRSTEKBR, Keizerstraat 93; te Schagen by J. ROTGANS; te den Burg (Texel) by T. BUIS en ver der h\j verschillende Apothekers en goede drogisten. ■urine en Leger. Hr. Ms. monitor iReinicr Claesxen" is Dinsdag morgen naar 'sryks werf te Hcllevoetsluis gestoomd om daar geruimen tijd te verblijven voor herstelling. Transport hetwelk den 18den Nov. 1911 onder bevel van den luit. t. z. Ie kl. H. J. Albarda en onder medegeleide van de luits. t. z. 2e kl. P. Remijnse en F. Diephuis per s.s. „Goentocr" 0.-I. zal vertrekken. Schipper M. Sint, bootsman A. Gerretsen en id. D. v. Eldert, serg.-konstabel M. In de Weij, serg - seiner F. J. Vetter, torpedomaker-majoor K. C. Diks, ser^.-torpedomaker M. I. D. Wildschut, stoker- majoor C. Gorter, serg.-stoker W. J. Zeijger, serg.- monteur H. Lipplaa, serg.-boltelier S. Schoenmaker, serg.-xiekenverplegcr W. W. v. d. Vet, serg.-schrijver G. Kikkert en id. H. W. Harras, serg.-hofmeester S. Ochel en id. J. Leijnse, scrg.-kuks S. Durkstra, C. A. Cuypers en W. J. L v. d. Haas, serg. der mariniers B. M. Wesscls, kwartiermeesters J. W. Schutte, K. J. Dentro, J. Focckert, J. Bukman en J. Roose, korp.-konstabels J. G. A. Blankensteyn, C. G. Lems en P. G. Grendel, korp.-tiininei inan F. J. ten Hoope, korp.-ziekenverpleger J. A. Zand vliet, korp.-schrijver A. L. I. Naber, korp.-kok J. Nierkens en id. P. Tol, matroos-bottelier G. Ver meulen en id. A. J. N. v. d, Nieuwenhof, matroos- ziekenverpleger J. J. v. Kessel, matroos-schrijver R. B. Meiier, matroos-hofmeester J. B. Paschedag en J. 11. Lotgerink, kleermaker L. de Boer, schoen maker D. N. de Ruiter, scheerder B. Vieveen. Matrozen Ie klasse: A. Langcndoen, A, A. D. Dekker, A. J. Koelega, J. L. C. Gerrits, G. A. Rietveld, I.. J. L v. Hilst, H. v. d. Bosch, J. P. Oosterman, J. P. H. G M. Berenbroek, J. M. J. Daane en Th. Dakkus. Matrozen 2e klasse: G. J. Rouffaer, J. H. A. Essenburg, C. Krietemeiier, K. Wastink, A. M. Gunter, C. Scherpennisse, H. Spits, P.C. Duller, F. L. Meerhoff, A. v. Asperen en R. B. C. Staubach. Matrozen 3e klasse: J. A. Plato, H. A. v, Iterson, J. Happee, J. J. H. Berker, A. J. Windau, W. Jansen, H. A. Paulus, I. A. v. Asperen, J. E. Rijcke, A. A. A. A, A. A. Oostendorp, J. C. Smith, J. Klomp, D. N. Kuiler, B C. Grandon, D. J. M. v. d. Vyver, H. v. Uden, Chr. de Joode, A.J. Post mus, J. W. v. Oort, C. F. L. Meijer, J. Smit, H. Kok, F. F. Fleggc, J. Hartman, A. Vleesenbeek, A. P. Groeziewegen, A. D. Peeman, G. J A. de Jong, A. Schutte, A. E. Gcerards, J. C. Jong, P. M. L. de Jong en B. M. Oiflerd. Korp.-torpedomaker W. v. d. Loos en id. C. Ruitenberg, korp.-tnrpedist J. L. v. Dort en-id. H. Slik. Korp.-stokers 2e kl. C. J. P. Bruinink, M. Hoek stra, J. v. d. Blom, F. Hilkcr, C.Vollmer, D. Haane en W. L. v. Zjjll. Stoker-oliemans C. J. M. Zonderhuis, G. Buur man, G. Vermeulen en J. Kok. Stokers le kl. H. J. te Pass, M. Schilt, S. Wie- denholl, P. O. Vrolijk, S. Loup, W. Kruijd, H. Engelmoer cn H. J. J. v. d. Berghe. Korp. der mariniers J. H. Stikte. Tamboer 2e kl. E. Heilbron en id. II. Groen. Pijper 3e kL G. J. Lemstra. Mariniers le kl.: J. W. H. Piaskamp, A. H. Hennsen, C. Puijt, J. Jansen, F. Koon, J. Balk en J. M. A. Tak. Mariniers 2e kl.: P. A. M. de Pagter, J. 1.eget, K. N. Jorissen, A. de Vries, R. Vlieger, H. Vissers, J. Tebbes, Z. J. Panbakker, J. Buys, R. Broerwno, K. Ariar, H. v. Elburg, J. Kuilman en P. Belle. De machinisten .1. H. Klingen en G". A. Ver meulen zyn bestemd om 9 Dec. a.s. naar O.-I. te worden overgevoerd met het part. s.s. «Koning Willem III". De officier-machinist le kl. P. H. de Carpcntier, Ieeraar aan de marine-inachinistenschool te Helle- voetsluis, is benoemd tot permanent lid in de com missie van examen voor den rang van officier machinist. De luitenant ter zee 2de klasse L. M. J. Gregory uit Oost-lndië per particuliere gelegenheid in Neder land teruggekeerd, wordt op non-activiteit gesteld. De heer Ph. P. van den Berg, luit. ter zee 2de klasse, die te Luik geslaagd is als electrotechnisch ingenieur, wordt belast met het aanbrengen van •ilectrische installaties aan de marine-etablissemen ten en schepen in West-Indië. By beschikking van den Minister van Marine is de luitenant ter zee 2de klasse J. J. Roog met 20 dezer geplaatst aan boord van Hr. Ms. sBelloua". De kapt.-luit. ter zee H. W. G. van Bleiswijk, Ris, coma. van Hr. Ms. sBellona" te Nieuwediep, wordt binnenkort bevorderd tot kapitein ter zee. mg. Met 1 Dec.: van: Hoofdmach. J. Smit sDolfyn" Met 1 Dec.: Machinist L.G. R. v. Schie en 15 Dec. op non-actief. Met 1 Dec Machinist P. v. d. Bos Met 1 Dec.van Bootsman A. Breet «Dolfijn" Met ontslag. Korp. der mariniers W. Bey De luit.-kol. W. D. A. Üphorst en de kapitein H. C. van der Pant, van het 10e reg inf. te Haarlem, zullen van 2t tot 23 dezer deelnemen aan de tactische oefeningen onder leiding van den commt. der stelling van den Helder. De kapitein G. R. Faucliey, van het 10e regiment infanterie, is overplaatst van den Helder naar Doesburg. De kapitein B. A. James, van het 3e regim. infan terie, is overgeplaatst bij het 10e regiment met bestemming voor den Helder. Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Banda, thuisreis, vertrok 14 Nov. van Port-Said. Flores, thuisreis, vertrok 14 Nov. van Port-Said. Nias, thuisreis, passeerde 14 Nov. Kaap Carvoeiro. K. Willem III, thuisreis, arriv. 14 Nov. te Algiers. K. Willem I arriv. 15 Nov. van A'dam te Sabang. Vondel, uitreis, vertrok 16 Nov. van Suez. Koningin der Nederl., uitreis, pass. 15 Nov. Ouessant. ROTTKnDAMSCHE Ll.OYD. Bogor vertrok 15 Nov. van Rotterdam naar Hamburg. Rindjani, uitreis, arriveerde 15 Nov. te Marseille. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland vertr. 14 Nov. v. A'dam n. Buenos-Ayres. Hollandia, uitreis, vertrok 14 Nov. van Lissabon. Kon. West-Indische Maildienst. Oranje Nassau, uitreis, pass. 12 Nov. Ouessant. P. Willem V arriv. 14 Nov. van A'dam te Paramaribo Zie verder Tweede Blad.) Korp.-schoenmsker Marinier le kl. 1e kl. 2e kl le kl. 14 Jan. 1912. A. Exafto 26 Dec. 1911. J. Tol 1 H. Cornelisse 16 J. M. Heij 1 Jan. 1912. C. M. Epker 16 Dec. 1911. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 17 November. By Kon. besluit van 13 dezer ia aan I. Noë, ontvanger der directe belastingen, in voerrechten en accynsen in den Helder, op zijn verzoek, met iogang van 1 Januari, eer vol ontslag nit 's Rijks dienst verleend. Gemeentoraad. De gemeenteraad zal op Maandag 20 No vember op nieuw vergaderen tot voortzetting van de behandeliog der begrooting van 1912. Ter behandeling zyn n<>l? overgebleven de begrooting voor de Gasfabriek, voor het Weeshuis, de Gemeente-Reiniging enz. Hout op Drift. IJmniden, 15 Nov. Het stoomschip »Anna Maersk" meldt dat naby het Haaks-vuurschip eene groote party gezaagd hout dryft, ver moedelijk door een stoomschip verloren. Het Am8terdamsch straatpubliek. Maandag stapten eenige jongens parmantig een banketbakkerswinkel op den Haarlemmer dijk binnen en bestelden taartjes, waarvan zy er voor de toonbank een aantal gebruik ten. Met stalen gezichten verlieten zy daar op den winkel, zonder een cent te betalen. De banketbakker volgde hen en vroeg op straat om geldals eenig antwoord gingen do jongens aan de haal. Hy grèep cr een vast en dat gaf een heel 'standje, waarby het publiek, onder gewoonte, partij voor den bengel koos. Het eiod was, dat de menschen den jongen aan de handen van den vertoorn den winkelier ontrukten en deze nog bly mocht zyn, dat hyzelf zonder kleerscheuren zyn woning weer bereikte. Z<So werkt bet Amsterdamsche publiek mede aan de zedelijke verbetering onzer straatboefjes. Gerechtshof te Amsterdam. Voor het gerechtshof is Woensdag eea gevangenisstraf geeischt van 8 jaar tegen een gewezen candidaat-notaris, wegens verduiste ring van f350,000 ten nadeele van zyn thans overleden oud-tante te Zeist. De rechtbank te Utrecht had hem vrijge sproken. De advocaat-generaal, mr. de Josselin de Jong, wees er in zijn requisitoir op, dat de beklaagde van de stokoude vrouw de laatste levensdagen vergald heeft, om zelf goed en op grooten voet te kannen leven. Hy ging op reis en hield equipage met palfrenier en koetsier van het geld, dat zyn tante hem in goed vertronwen had toever trouwd om op de Ned. Bank te deponeen De oude vrouw heeft zelfs haar juweelen kostbaarheden te gelde moeten maken voor de losbandigheden van den beklaagde. tGy zyt een schurk, gjj zyt een ellendeling 1" roept de advocaat-generaal, als beklaagde het hoofd schudt, en eischt daarna bovenge noemde strenge straf. Diefstal van f200 te Rockanje door kinderen. Met gesloten deuren zou een diefstalzaak voor de Arr.-Rechtbank te Rotterdam behan deld worden tegen de minderjarigen Kommer P. en Gerrit L., beiden uit Rockanje, verdacht van diefstal van f200 ten nadeele van een oom van eerstgenoemde welk geld in een kistje bewaard werd door zyn vader. Daar deze jongen echter wegens ziekte verhinderd was te komen werd de behandeling voor onbèpaalden tjjd uitgesteld. Eohter werd in verband met dezen diefstal een helingzaak behandeld tegen den vader van den minderjarigen Gerrit L., uit Rockanje, die geld van beide jongens zou hebben aan genomen als geschenk, benovens een nieuwe jas, Deze man, een 58-jarige landarbeider, trachtte zich van den domme te houden. Edelachtbare zoo vertelde hy ik lag op bed, toen Gerrit voor de bedstede kwam staan, m'n zoon, die den geheelen nacht niet was thuis geweest. Vader, 'k ga naar Hellevoet, zei hy 1 'k ZeiGerrit, wat heb je ons in de ongerustigheid laten zitten door niet thuis te komen. Waar ben je geweest Daar heb je niks mee te maken, zei 't zoontje 1 Goed hy gaat weg en ik m'n bed uit. Ik kyk hem na door het raam en 'k zie hoe een andere jongen in het duin staat. Dat was Kommertje, Edelachtbare. Goed, m'n z komt terug en 'k doe de deur open. Toen stak hy zyn hand naar binnen en gaf me twee gulden, onder de woordenhier vader, hier heb je wat! Toen kwam de andero jongen ook en die gaf me een rykadaalder. Hebt gy dat niet verdacht gevonden vroeg de president. Waarom Edelachtbare? Moet 'k slech tigheid van die kinderen denken Toen ben 'k ook naar Helvoet gegaan, want 't was daar kermis. Toen kwam 'k ze tegen. Ze waren bly dat ze me zagen Vader, zei me jongen, woet je waar Overstryd woont 'k Zeija m'n jongen daar en daar. We gingen den winkel binnon en toen kocht m'n zoon een horloge van f5 Dat hebt gy ook niet vreemd gevonden Och, Edelachtbare, 'k had geen gedachte, dat al dat geld gestolen was. Nu goed, toen heeft m'n zoon nog een wekker van f 1.75 gekocht en een jas en ik heb een jas gekregen en voor z'n moeder kocht hy oen rok. - En nog geen gedankte, dat de jongen niet eerlyk aan al dat gold kwam? - Geen gedachte, Edelachtbare. En zoo sterk, Edelachtbare, toen do veldwachter kwam, klom m'n zoontje op het dak van m'n huis en haalde onder de paDnen een porte- monnaie met f70 vandaan. U kunt begry nen, hoe verwonderd we waren van zoo'n kind. Als we 't geweten hadden zou 'k m'n toontje er over onderhouden hebbon. Maar die Kom mer, Edelachtbare da's een schavuit, maar myn jongen, och, Edelachtbare, ik kan geen slechtigheid van 't kind denken Get. B. Langendoen verklaarde een kistje met f 200 aan zyn zwager den vader van bok). Kommer P. in bewaring gegeven te hebben. De man was dit geld voor een groot deel kwjjt, daar 't neefje en diens vriend er goeden sier van gemaakt hadden. Het O. M. vorderde, dat beklaagde wegens heling zou veroordeeld worden tot 6 maanden gevangenisstraf. Edelachtbare, dat zou treurig zyn als k zes maanden' in 't gevang mot. Ik heb heelemaal niet geweten, dat de jongens de centen gestolen hadden. Wie zou aan zooiets denken Dat moet je de poes maar wijsmaken, zei de president. TWEEDE KAMER. Zooals wy in ons vorig no. reeds mede deelden, verzocht de heer Troelstra in de Kamerzitting van Dinsdag nog in deze wet gevende periode voorstellen in te dienen tot Grondwetsherziening met het oog op urgentie van het Algemeen Kiesrecht. Ook deelden wy de motieven mede die den leider der S.D.A.P. aanleiding gaven tot dit voorstel. By de besprekingen hiervan in de Kamer zei de voorsteller, dat het doel is de adres beweging der S.D.A.P. in het Parlement te brengen. Spr. achtte voor hot debat nu meer kans aanwezig op een onbevooroordeelde uitspraak der Kamer dan by de begrooting. De regeering kan zich er nu buiten houden. Spr. beschreef de jongste alg. kiesrecht demonstratie en betoogde, dat het op den weg der Volksvertegenwoordiging ligt zich bezig te houden met een wilsuiting van zulk een beteekenis. By de huidige politieke ma laise is de arbeidersklasse geroepen om zich te doen gelden, nu de Bociale wetgeving achtergesteld wordt. Bij deze malaise stuk ook de vrouwenbeweging het hoofd op; één derde der handteekeningen onder het manifest was van vrouwen. Alg. kiesrecht kan niet dadelyk de ver slapping verhelpon, doch wel de sociale wet- gevi. g vooruit helpen. Hy bespreekt de tegen werking van de rechtsche organen tegen de petitie. Van de verdere houding der macht hebbers zal het optreden der arbeiders af hangen. Minachting van do bewoging kan tot massa-staking leiden. Een voikspetitionnement was noodig wegens de fouten van ons kiesstelsel en de houding der regeering. Hij somt de feilen van ons kiesrecht op en wijBt op de af keuring, waar aan art. 80 der Grondwet reeds van rechts en links blootgestaan heeft, zonder dat deze verkeerde grondslag opgeruimd is. Het volk kan niet meer wachten. Van vrijzinnige con centratie voor alg. kiesrecht verwacht spr. niets, wèl van samenwerking van de demo cratische elementen van rechts en links. Stemplicht is reactionair en van het vrouwen kiesrecht vreesde spr. door hulp der vry- zinnigen een dameskiesrecht to zien groeien. Spreker betoogde dat tegenover de hope- looze verdeeldheid der rechterzijde, door de sociaal-democrat n versterking van de machts positie der arbeiders zal worden gesteld. Hy vroeg de regeoring, met de machtsverhou dingen, die in het volk leven, rekening te houden. Verzetten zy on de burgerlijke par tyen zich daartegen, dan zal dit slechts ten goede komen aan de soc.democratio. De lieer Goeman Borgesius (1. u.) hoopte voor het ulg. kiesrecht op Samenwerking der linkerzijde, niet als strydmiddel tegen het Kabinet en om hot heft in handen te krijgen, doch om de zaak zelve. Van een samen-, werking met rechtsche elementen vet wachtte' spr. niets voor sp >edige invoering van alg. kiesrecht. Hy keurde het s'elsel der Kieswet-Van Houten af om het behoud van den belasting census. Het is tegeu hot staatsbelang. Hot is tijd aan den drang naar uitbreiding van het kiesrecht gevolg te geven, nu telkens meer lagen der maatschappij naar medezeggen schap verlangen. Hy juicht de bedoeling van liet adres- voorstel toe, maar vindt den vorm omslachtig, terwjjl het jammer is, dat het alg. kiesrecht er niet in wordt genoemd. Spr. vraagt den heer Troelstra om een duidelyke motie, die veel meer zou kunnen uitrichten.Hij geeft zelf een model. Spr. woob op de achterlijkheid van ons kiesrecht en maant de regeering hieraan een einde te maken. De heer Kuiper (a. r.) begroette het voor stel Troelstra met sympathie, omdat het niet repte van alg. kiesrecht. De party kan echter niet met een dergelyk voorstel, dat gedeelte lijke grondwetsherziening beoogt, meegaan. De heer Limburg (v. d.) verdedigde het party-standpunt nopens vrouwenkiesrecht te gen het vorwyt van dameskiesrecht. Spr. beschouwde overigens de kwestie in 't licht der huidige partygroepeering tfn wees op den groei van de idee. Spr. zag vóór 1913 geen grondwetsher ziening komen. Hy vroeg of de regeering plan had te blyven talmen. Het voorstel- Troelstra deugde wat vorm betreft, niet, doch het was niet ongrondwettig en raakte niet het onschendbaar staatshoofd, maar het ka binet. Hy betoogde nog dat ook voor het kabinet het alg. kiesrecht nrgent was ge worden. De regeering is onbegrypelyk traag, nu het volk zoo dringt naar alg. kiesrecht. Spr. critiseerde nog de houding der regee- ringspartyeD, die wegens coalitiebelang zwy- gen over alg. kiesrecht. De heer de Savornin Lohman (c. h.) be strijdt het voorstel, dat z. i. was ingediend, om aan het volk te toonen, dat de leiding der kiesrechtkwestie by één party bernst. Voor het voorstel of voor de motie is eerst aanleiding als do grondwetscommissie gereed is. De heer Tydeman (v. 1.) vindt ook geen aanleiding tot het zenden van een adres nu er een Grondwetscommissie is. Bovendien is het doel van het adres verkrijging van be perkte grondwetsherziening, terwyl spr. een generale herziening wil. Hy voelt in belang rijk mindere mate dan anderen thans de ur gentie van het kiesrechtvraagstuk. Intussohen verklaart hy zich niet tegen verruiming van art. 80 der Grondwet. Evangelisatie-lokaal in de Palmetraat. Zondag v m. 10 en 's avonds 61/, uur Da. G. KONING, Ned. Herv. Predikant te Enkhuizen. Kinderkerk, voorm. 10 uur in de School met den Bijbel. Weggeloopen, Woensdagmiddag ongeveer 4 uur, uit perceel Weststraat 32, een klein don kergrijs Katje. De vinder wordt verzocht het terug te bezorgen tegen belooning, aan bovengenoemd adres. Iemand met vaste positie, wenscht voor dringende reden 50 gulden ter leen, tegen hooge rente, met maande- lijksche aflossing. Franco brieven, onder motto „geld", aan het bureau van dit blad. BOEKHOUDEN. Gevraagd een jonge dame, bekend met kantoorwerkzaamheden en van plan zijnde, zich in bet boekhouden te be kwamen. Leeftijd minstens 18 jaar. Eigenb. geschr. br. onder No. 86 aan het bureau van dit blad. Een nette DIENSTBODE ge vraagd, die met de wasch kan omgaan. Adres: Weezenstraat 29. Een net Dagmeisje gevraagd, niet beneden 17 jaar. Aanmelding 's av. na 7 uur. AdresMevr. MATZINGER, Binnen haven 35b. TE HUUR gevraagd tegen 1 Maart 1912, een net Burgerwoonhuis, voorzien van gas- en waterleiding, met ruime alkoof, waar men ledikanten kan plaatsen. Brieven met opgaaf van prijs en loca- liteit onder No. 35, aan het bureau van dit blad. TE HUUR Te huur een Woon- en Win kelhuis. Zeer goed voor alle bedrij ven. Zuid8traat 44. AdresSpoorgracht 19. TE HUUR een nieuw Burger woonhuis, met dertig roe tuingrond, fl.60 per week, te HEILOO. Adres: bureau van dit blad. TE KOOP of TE HUUR een modern ingericht BURGERWOONHUIS, Spui8traat 9. Te bevragen aldaar. TE KOOP. een nest mooie Fox-Honden. Adres3e Rozendwarsstraat 12. Groote sorteering Neubel- en Tepijtmagazijn CASINO-GEBOUW. door Regie T. P. C. RIBOT, op Zondag 19 November, 's avonds 8 uur, OPVOERING VAN: Het treurspel der Smeden Drama in 5 bedrijven, door NESTOR DE TIERES. Verdeeling der bedrijven: le bedrijf: De Smederij. i bedrijf: Broederhaat. 2e De Moedermoord. I 5e v De ter dood veroordeelde 3e De Rechtzaal. door Roze Kate gered. •W" Schitterend gemonteerd. "We Ds Hoofdrollen worden vervuld door de Hssren T. P. C. RIGOT, W. v. ZUIJLEN, H. H1SSCHEMULLER, W. v. KUIJK, L. BARENDSE, W v. d. LINDEN, S. VERHAGEN, ANDRÉ v. DIJK, R. KETTING en de Dames Mevr. STEENBERGEN—LECOMTE, Mevr. v. DIJK—v. d. LINDEN en Mevr v. KUIJK. Prijzen der plaateenle rang 75 ot., 2e rang 50 ot., 3e rang 30 ot. Plaatsbespreking op den speeldag van 12—2 uur in Casino. Na afloop BAL. Afde.ling HELDER. des avonds ten 8 ure, in „CASINO11. Gecombineerde Voordracht te houden door Luit.-Kolonel W. A. E. MANSFELDT, (Voorzitter van den Mannenbond voor Vrouwenkiesrecht) en Mevr. N. MANSFELDT-DE WITT HUBERTS, uit Utrecht. (Het zakelijk gedeelte, dat door den Heer M. wordt behandeld, wordt afgewisseld door toepasselijke Declamatie van Mevrouw M. uit de werken van MULTATULI, HEL. SWARTH, Mevr. v. ITALLIE v. EMBDEN e. a.) Entrée 15 cent. op WOENSDAG 22 NOVEMBER a.a. in „Tivoli". SprekersA. G. A. VERSTEGEN ea A. W. MICHELS, onderwerp: „De Gemeente-begrooting". Debet vrij. Aanvang 8 uur 'e avonds. Entrós 5 cent. kunt ge een geschikt St. Nicolaas Cadeau in den vorm van esn kistjs fijn belegen Sigaren vinden? Men zie de prijzen eens in de Etalage van het Sigarenmagazijn He VerwachtingKoningstraat 36. Voor ieder iets verrassends. Eigen fabrikaat. DIRK VAN LEEUWEN Gx. MN 1 Ml III J> e O cr A O o 4 4 Aanbevelend,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2