„S wan"-Vulpen. Lammere Taai Taai Fm. J. N Qnerelie, ST. NICOLAAS. S'. Nicolaas Cadean Stemmen B. DE BARBANSON, St Nicolaas Cadeani. C. de Barbanson, Wat modern is?? St. Nicolaas. ZUIDSTRAAT 70. Patisserie Zeper louter. 8. MANHEIM'sCoedkoope Winkel, Sint Xicotaa*- Etalage J». Smeer in ff, Geen beter Prijs vanaf f 6.30. WJLAHOM i» en Speculaas de beste? OMUJLT Neemt proef met ouie prima SNIJ-TAA1-TAAI. PlAIOHA«AZlJ JÜL De degelykste St. Nicolaas-Cadeaux Barnes- en Kioderscborten. DAMES-, HEEREN- ea wollen Jachtvesten, Ziet de Etalages. Marine en Leger. Hij Kon. besluit van 27 dezer: lo. is, met ingang van t December, aan den kapitein ter zee F. Bot, op zijn verzoek, wegens langdurige» dienst, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, met erkenning van het recht op pensioen 2o. zijn, met denzelfden datum, bevorderd tot kapitein ter zee, de kapitein-luitenant ter zee H. W. G. van Bleyswijk Ris, en tot luitenant ter zee 1ste klasse, de luitenant ter zee 2de klasse W. C. Byl de Vroe, Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Madura, uitreis, passeerde 27 Nov. Point de Galle, Nias vertrok 28 Nov. van A'dam naar Hamburg. Hand* arriveerde 28 Nov. van Java te Amsterdam. Lombok, uitreis, vertrok 28 Nov. van Suez. Flores, thuisreis, arriv. 28 Nov. te Vaieneia. Grotius, uitreis, is '29 Nov. Onessant gepasseerd. Koningin dcc Nederlanden, uitreis, vertrok 29 Nov. van Suez. Bali arriveerde 29 Nov. van Batavia te Amsterdam. Celebes, uitreis, pass. 29 Nov. Kaap St. Vincent, Pr. Juliana, thuisreis, vertrok 29 Nov. van l'anger. Vondel, uitreis, arriveerde 29 Nov. te Sabang. Rottkrdamsohb Llotd. Gorontalo, thuisreis, vertrok 27 Nov. van Marseille. Kawi, thuisreis, vertrok 27 Nov. van Port-Said. Mcnndo arriv. 28 Nov. van Java te Rotterdam. Uoentoer, uitreis, arriveerde 29 Nov te Marseille. Kediri, uitreis, arriveerde 29 Nov. te Port-Said. Medan, thuisreis, vertrok 29 Nov. van Padang. Koninklijke Hollandsche Llotd. Xee.landia, thuisreis, pass. 27 Nov. Fernando Noronha, Frisia vertrok 29 Nov. van Amsterdam naar Brazilië en Bueuos-Ayres. Hollandia, uitreis, arriveerde 29 Nov. te Santos. Zaanland arriveerde 29 Nov. van Buenos-Ayres en Brazilië te Rotterdam. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 1 December. Hr. Ms. „Utrecht". Men schryit ons: Hr. Ms. «/Utrecht* zal niet in den Helder binnenkomen maar te Amsterdam. Dit bericht bracht groote teleurstelling in den Helder, zoowel bij de leveranciers als, en niet het minste by de vrouwen en andere familieleden van de opvarenden, daar verre weg het grootste gedeelte hnn huisgezin in den Helder heeft wonen. Wy vragen ons af, waarom wordt dat nu bepaald? Wat is voor Arasterdam nu de bin nenkomst van een oorlogsschip, vergeleken bij wat hot voor den Helder is? Heel den Helder leeft in deze gebeurtenis mee, vele leveranciers hebben reeds inkoopen gedaan met het oog op de leverantie. Juist voor den Helder, dat by na uitsluitend van de Marine leeft, is dit besluit een zeer groote, ook financieele teleurstelling. Bovendien is het voor de meesten aan boord van de ««Utrecht* een herhaald gedwongen onkosten maken voor heon- en weer reizen, zoolang ze nog aan boord geplaatst zyn. Slechts enkele families zullen wellicht het besluit toejuichen, zy die zich do luxe konden permitteeron om naar Amsterdam of den Haag te verhuizen, 't Is echter geen wonder dat er in de gegeven omstandigheid, onder het mindere personeel vooral groote ontevreden heid heersoht. Laten we hopen dat het be sluit nog voor verandering vatbaar ia en Hr. Ms. «Utrecht* tot groote vreugde, niet alleen van de equipage, maar ook van Helders burgery en Marine, toch alhier zal moge binnenvallen. Afsluiting en droogiegingvan de Zuiderzee. De Zuiderzee-vereeniging heeft thans uit gegeven het rapport van de commissie, door haar uitgeuoodigd om verslag uit te brengen over de vraag, in welke mate gewapend baton, in uitgebreiden zin van toepassing kan *\jn by den afsluitdijk, de meerdyken, de kunstwerken, enz. ter bezuiniging bij de uitvoering, onder behoud van golyko deugde lijkheid in aanleg en onderhoud. Deze commissie was samengesteld als volgt jhr. mr. P. van Foreest, lid dor Tweede Kamer, voorzitter; A. W. Bos, directeur der Gemeentewerken to Amsterdam J. M. van Elzelingen, hoofd-ingenienr van den provin- oialen waterstaat van Zuid-Holland to s-Gra- venhageB. Hoogonboom, oud-inspocteur- generaal van 's-Ryks Waterstaat to 's-Gra- venhage, secretarisG. J. de Jongh, oud directeur der gemeentewerken te Rotterdam J. W. C. Tellegen, directeur van het gemeete- lyk bouw- en woningtoezicht to Amsterdam, en L. Volker Azn., aannemer te Sliedrecht. Het rapport bevat in de eerste plaats een overzicht van proefnemingen en ervaringen mot gewapend beton, mot het oog op de kosten van aanleg, en vooral wat betreft de instandhonding of duurzaamheid. In do tweede plaats een overzicht van do werken in gewapend beton hior to lande aun zee uitgevoerd. In do dorde plaats de toepassing van ge wapend beton bij do bovengenoemde werken van afsluitdyk, enz. Aan het rapport is als bylage toegevoegd een nota van de IJselmeer- sluizen op en bij Wieringen met globale be grootingen. en twee teekeningen. De commissie vat de uitkomsten van haar onderzoek als volgt samen Door de tot dusver bekende uitkomsten van proefnomingen met cementbeton en door de verkregen ervaringen met werken in gewapend beton aan zee is nog niet voldoende aan getoond, dat in de toevoeging van tras aan cement bet middel wordt gevonden om cementbeton te vrywaren tegen do inwprking van zeewater. De tyd van proefnemingen is nog niet afgesloten. Daarmede wordt op het eiland Sylt en elders voortgegaando verdere uit komsten zyn af te wachten. Met de nitgevoerde werken zyn wegens den betrekkelijk korten tijd van hun bestaan nog goene beslissende ervaringen omtrent hunne duurzaamheid verkregen. Do werken in gewapend beton aan zee hier to lande, voornamelyk bestaande in betonglooiïngen op de bovenbeloopen van oude zeedyken, waarvan de meeste slechts nu en dan door zeewater worden bespoeld, alsmede in betonglooiïngen togen de hoven gewoon hoogwater gelegen duinloopen, kunnen weinig of niets leeren ten aanzien van hot bestand zyn togen de inwerking van zeewater terwijl de weinigo betonglooiïngen en andere werken, welke dagolyks in mindere of meerdere mato aan zeewater zyn blootgesteld, nog to weinig jaren bestaan om mot eenige zekerheid over de duurzaamheid te kupnen oordeelen. Ten aanzien van de toepassing van ge wapend beton op de verschillende werken voor de afsluiting on de inpoldering dor Zuiderzee is de commissie niet tot het besluit kunnen komen, dat daarmede de bestaande ramingen in totaal een beteekenende vermin- doring kunnen ondergaan. Voor een belang rijk onderdeel, n.1. den bouw der uitwaterings sluizen op of by Wieringen meent de com missie dat zulks wèl het geval zal zyn. Voor het hoofdwerk, den afsluitdyk, is de commissie, mede met een groote meerderheid, tot het besluit gekomen, dat dit werk mot meer zekerheid zal zyn tot stand te brengen en in voel korter tydbestek dan de Staats commissie heeft gemeend n.1. door middel van betonyzeren bakken, zoodanig geplaatst, dat zij niet aan de inwerking van het zee water zyn blootgesteld. Daarby wordt aange nomen eenige besparing op de kosten der afsluiting van het Amsteldiep, doch voor den dijk Wieringen—Piaam laat zich de invloed op de kosten van aanleg nog niet bepalen. Maar al zonden de kosten boven de be staande raming komen, het belangryke voor- doel is de besparing in tyd. In dat opzicht mag de uitspraak van de meerderheid der commissie geacht worden van groote betoe- keitis te zijn voor de zaak door de Zuiderzee- vereeniging voorgestaan. Een kalender-quaestie. Do Kamer was Dinsdagochtend haar tyd vooruitWat zy te danken had aan den Kamerbewaarder Byleveld, die oudaoks zyn jaren en zyn gryzu haren dus toch nog voor uitstrevend blijf'. Of hierin eenigerlei uitwer king van de Kamer-atmosfeer te bespeuren is, of wel eenige regeeringsin vloed Terwyl tocli nog bij velen deze regeoring conserva tief heetwat dan ten onrechte geschiedt. Hoe 't zy, de Kamer was haar tijd vooruit één dag. Want, on zio hier dan de quintes- Bence van de zaak, de beide scheurkalenders waarvan er één aan elke zijde van don Troonhemel hangt, waaronder de voorzitter gezeten is wezen beide29 November, een eenstemmigheid welke dus eenigerlei vergissing ten eenenmale uitsloot. Men onderschatte de beteokenis van het geval toch nietWat is een Kamer zonder kalender Vooral by den woordenstroom, welken in deze begrootingsdagen zoo menig Kamerlid loslaat Dan niet te weten van dag noch tyd. Maar dat kon ton govolgo hebben, dat men ten laatste een avondvergadering voor een dagvergadoring ging houdenwe zitten immers ook overdag met 't eluctrischo licht op. Wacht eens, daarin zal de oorzaak zitten van Bylevelds vergissing. Vooral echter dient men te weton hoe nauwgezet en plicht getrouw deze in den dienst vergrysde Kamer bewaarder zijn dan ook inderdaad gewichtige functio vervult, van telken dag don kalender af te scheuren. Geen minunt langor dan noo- dig is laat hij anders den dag durenals op een avondvergadering de kloklionwyzers naar middernacht loopen, posteert Byleveld zich bij een der kalenders do bevoorrechte dien avond, wat elk van het tweetal beurten is. En klinkt dan de eerste slag van twaalf uur, dan scheurt hy 't kalenderblaadje er af en nog vóór dat een tweede slag go- klonken heeft, verdwijnt ook van den tweeden kalender het blaadje. Zoo moet Byleveld vannacht weer gedaan hebben doch als je met licht op de Kamer verlaat en met licht-op er terugkomt, dan raak je den tel kwyton zyn ook niet alle begrootingsvergaderingen elkaar geiyk En zoo moet 't dan gebeurd zyn, dat de Kamer kalender den tyd een dag vooruit was Maar 't snood bedryf kon natuurlyk niet lang onopgemerkt blyvon. Reeds begon men het geval als een ernstig precodent te be sproken. Kon 't niet een listig-overlegd plan zyn om de Kamer een dag te ontnemen van haar begrootingsroes en om het Land één dag Kamerwelsprekendheid te onthouden Byleveld zou dan 't slachtoffer geworden zyn van niets minder dan een complot Terwijl men aldus, naar wy vernamen, dis cussieerde verdwenen de beide kalenders van den wandByleveld, schuldbewust, had ze eigenhandig weggenomen. En tien minuten later kwam hy er triom fantelijk mede terugde blaadjes van 2f November zaten er weder op. Toen consta teerden we met voldoening dat do inwendigo dienst van de Kamer zóó uitnemend in orde is, dat zelfs de kalenderblaadjes niet de prul- Iemand ingaan, maar als stukken van over tuiging dat de dag om is nog eenigen tyd bewaard worden. Intusschen was het kalenderlooze tijdperk voor de Kamer hiermede geëindigd en was onze Volksvertegenwoordiging weder instaat met haar tyd mee te leven. (N. Ct.) Advertentiën. Ondertrouwd C. de Haan Jr. en E. C. Dufnker. Helder, 30 November 1911. Met dezen vervullen wy den treurigen plicht, U mede te dee- len, dat heden, na een lang doch geduldig lyden, onze geliefde Moe der en Behuwdmoeder, Trijntje Slagwater, wed. van den Heer G. Schol, in den ouderdom van ruim 73 jaren is overleden. Helder, 27 November 1911. Jb. SCHOL. i IHelder, C. SCHOL Fels. J Califor- A. SCHOL. niestraat 9b. J. GOUDA. f Amsterdam, M. GOUDA—Schol. Tolstr. 107. Voor de deelnememing, betoond by het overlyden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, be tuigen wij onzen hartelljken dank. •C. B. SCHULMAIJER ou Familie. Vice-Admiraal KOSTER is ver hinderd Zondag 3 December bezoeken te ontvan gen. Mevrouw TOURS, Stationstraat 4, vraagt tegen 1 Jan. a.s. «en Dienst bode als Meid-alleen, goed kunnende koken en zelfstandig kunnende werken. Tegen Kersttijd biedt zich aan een DIENSTBODE, P.G., 20 jaar, in een burgergezin. Brieven onder lett. K, aan BURGER's Bockli., te Schagen. Een net DASRAEISJE gevraagd, leeftijd 16 jaar. Zich aan te melden na 8 uur 's avonds. Adres: Djjkstraat 45. TE HUUR met 1 December, het Bovenhuis Hoofdgracht 49a, voorzien van gas- en waterleiding, riant uitzicht. Huurprijs f250.— per jaar. Te bevragen by W. C. VAN BREDA, Hoofdgracht 49. TE KOOP een goed onderhouden Vlet, lang 29 voet met goed Zeiltuig, enz. Te bevragen by den Boekhandelaar A. J. MAAS, Kanaa^weg. Prima qualiteit te leveren tegen de Laagst mogelijke prijzen. JE ADRES ISi Firma P. VERFAILLE, KEIZERSTRAAT. ammmmmmmt I I I I I l l I in ruime kenze. SIGAREN in en verpakking. SIGARETTEN in doo- zen van 100, 50, 25 en 10 stuks. Fraaie luxe verpakking. Rookarti kelen in groote sorteering. PRIJZEN BILLIJK. 6 J H. Verstegen, Keizerstraat 88. St. Nicolaas. EXTRA AANBIEDING van het nieuwste Mandenwerk. Mandenwiukel Keizerstr.65. Rietstoeleu met mat, f 1.35. Kinder- en Poppenstoelen. Werk-, Luier-, Papier-, Stof- en Sleutelmandjes. Werktafels. Kinderschommelwiegen. Muziekstan daards. Porte-Monteaux.Theetafels. Bloem bakken. Parapluiebakken. Enz. Enz. Daar wy door eigen fabrikaat het soliedste kunnen leveren, zyn onze prijzen ook beneden elke aanbieding. H. VAN MEURS. City bags. Oladstone bags. Carré Tasschen. Reiskoffers. Hutkoffers. Handkoffers. Draagriemen. Spoi't-Portemonnaies, Aanbevelend, Kanaalweg 139, NIETS gaat boven de beroemde Si garen merk en Ondorgeteekende bericht dat van af heden de 8t. Nicolaas-Étalage gereed is. Ruim voorzien van Surprises uit binnen- en buitenland. - Een groote sor teering doozen Bonbons, Borst plaat, Vruchten, Marsepain (eigen fabrikaat) enz. enz. Grootste étalage hier ter plaatse. Beleefd aanbevelend, ZEGERHOUTER Confiseur. Cuisinier. Telefoon 107. KONINGSTRAAT, ia en blijft het GOIGDKOOPBTH adres. Voor'de St. Nioolaas. Voor het Huishouden. Cent. Fantasiestoeltjes, bekleed met tapistry of milton 290 Heereu rieten Stoelen, bekleed met Japanscke mat 200 Heeren Vouwstoelen met leer 490 Heeren Fauteuils met leer 650 Kinderstoeltjes 70 ct. Kinderstoeltjes, bekleed met Japaneche mat 85 ct Kinderspeeltafeltjes bekleed met leer 95 ct. Japansche Bloementafels 95 Massief eiken Bloementafels 95 Noten gepolitoerde id. 125 Dezelfde met goud gegraveerd 150 Bamboe Theetafels met fijn Japansch blad 190 ct. Noten Theetafels met 2 bladen, fijn gepolitoerd 575 ct. Vogelstandaards 200 ct. Poppensportwagentjes 85 ct. Mahonie Stoven 135 Eiken Porte-Manteaux 350 Groote Schilderijen met zwarte of gekleurde platen, per paar 190 ct. Groote koperen Bloempotten met 2 ooren 150 ct. Naaimanden 290 oant. Prullemanden 60 ct. Muziekstandaards 280 Theebladen met beschilderd glas 68 Voetkussens, groote sorteering lijn afgewerkt 59 Bedkruiken 135 Zijden Japansche Theeschermpjes 22 en nog honderden Artikelen in S. MANHEIM's Goedkoopen Winkel. Ondergeteekende bericht dat zijn vanaf heden gereed is. Banketbakker. SPOORSTRAAT No. 40. 66 99 dan een Verkrijgbaar bij P. SPMt UIT, Telefoon 143. KANAALWEG 161. 2SX£I DS ÉTALAGHI. ze va» de eerste kwaliteit grondstoffen is vervaardigd en daarmee in verblind staande het goedkoopste ie in prijs. Prima Taai-Taai 16 ct. per 6 ons. Speculaas 35 en 40 ct. per 5 ons. N.B. Al onze Taai-Taai is gemerkt W. L. Firma W. LAMMENS. OPGERICHT 1842. door gediplomeerd Pianostemmer der .Maatschappij tot Bevordering bhbbbhh der Toonkunst Boodschappen worden aangenomen bij Mej. Vos, gedipl. Piano onderwijzeres, Kanaalweg en bij den Heer Dito, West straat. voor uiterst lage prijzen, in grooten voorraad, bij (DE VLIJT) als: witte Diensthodenschorten en Fantasieschortjes, Baldoeken, gebreide Mutsen, Blouses, Ruches, Kindermanteltjes, witte Doeken, Capes, Sokjes, Kapjes, Wantjes, ijsmutsen, Mantelbefjes. Zwarte en gekleurde Grootste sorteering in Trioot- eu gebreide in alle prijzen. en FMlettes, ruime keuze. Hoogfijne stoffen Blouses in doozen, nu f-4.50 en t'4.90. Specialiteit in zwarte Vrouwen kapjes, gekleurde en zwarte Avonddoeken, Laken-, Moiré en Tricot- Damesrokken Nieuwe sorteering Kapers, wollen gebreide Dames- en Heeren dassen, zijden Cachenez, Kwastdassen, witte en gekleurde Zakdoeken, Lavallières, wollen Lijfjes, Wagenkleedjes, witte en donkere gebreide Kinderjurkjes en gekleurde in alle maten eu iu alle prijzen. Wollen en zijden BOORDBESCHERMERS, HEERENDASSEN en TOCHTDASSEN en nog zeer vele artikelen, geschikt voor Molenplein. Leidsche wollen Dekens, molton-, gestikte- en prima Satinet-Dekens, eene nieuwe sorteering. billijke prijzen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2