Kanaalweg Duinkers 50-cent Boter Omdat alle 8. Coltof. Ameublementen De Wit Werf. MOTTIGE JANUS. Damesmantels, Kindermantels, Heeren Demie's, Heeren Paletots en Kinderjassen Het oude Victualiehuig. Gafé„Juliana" Prijsbiljarten. Prijsbiljarten Verkooplokaal a.d. Loodsgracht 21. Luthersche Kerk. Mooi Wonen! Arak Citroen Rum Advocaat. A.s. Zondag 10 December, Na afloop BAL. Eotrée 25 ct. Gereserveerd 35 ct. Bij P. SCHR1BKBN, Smidstraat no. 21, er met den Uitverkoop in Januari dikwijls niet veel keuze meer is, wor den van af 5 December Aleen: December. Hedenavond en volgende avonden Schoenmakers-Patroonsvereeniging. A. kLOPPËR ZOIEI. Goedkoop. Solide. van alle overgebleven GOEDEREN. Magazijn au fabriek BINNENHAVEN Ik, HELDER. H. DE WIT. •tand door hem voornamelijk van socialisti sche zijde ondervonden. Aan liet slot van zyn betoog, kritiseert hy nog het punt van benoemingen. Hy wenscht den minister te vragen hoe het mogelijk is, dat hij in het arrondissement Helder tot schoolopziener benoemde oen heer, die totaal onbekend is met alle spel-, taal- en Btyl- regels Spreker heeft hier een brief voor sich van twaalf regels en daarin komen niet minder dan 17 stijl-, spel-en taalfouten voor. De schrijver heeft over alle regelen van de Nederlandsche taal gozegevierd. Nu is het mogelyk dat de Minister bjj benoemingen van schoolopzieners het systeem volgt van do 18de eeuw. In de vroedschap van een der Hollandschc steden deelde de burgemeester mede, dat zjjn koetsier te oud was om langer op don bok te zitten en dat hij hem dus wel wilde aanstellen, met goed vinden van de heeren, tot hoofd van de armenschool, gelijk wjj thans zouden zeggen. Toen merkte een der leden op, dat de man wel kon lezen, maar niet meer goed schrijven. De burgemeester antwoordde dat dit er niet veel toe deed, want dat kon hij wel leeren van de oudste jongens. Zou de Minister misschien op dit voet spoor, deze benoeming hebben gedaan, in de onderstelling dat men de Hollandsche taal kan leeren door voel scholen te be zoeken Spreker stapt hiermede van deze zaak af. Nu kwam de heer Brummelkamp. tHet ergste wat de bemanning van een door storm overvallen schip kan overkomen", zoo zeide dezo afgevaardigde, ,is onderling ruzie te maken. Ik wil hiermee nog niet seggen, dat wij op sociaal gebied zjjn als een schip in een storm, doch we leven in een kritieken tijd". De rede van den lieer Brummelkamp kwam in 't kort hierop neer hy wilde niet de verwijten van den lieer Drucker weerleggen, dat kon het Kabinet zelve wel. Maar hy betoogde, dat er te veel gesproken wordt, men scheidt niet uit als men uitgesproken is. En het peil der onder werpen is gedaald. Verder wil men allo mogelyko bijzonderheden in de wet vast leggen. En dat kan niet. Als Nederlandsch 1'arlement moeten wy ons zeiven herzien. Ach, m'n goede, beste heer Brummelkamp, boe goed je 't ook bedoelt, de Kamer lapt het aan haar laars. Want hoor maar De Voorzitter vraagt of niemand meer het woord verlangt. Verlangt de minister het woord Neen, de minister acht het oogenblik nog niet gekomen om het woord to voeren. -Zullen wo er dan met de algemeene be raadslagingen maar uitscheiden stelt de Voorzitter voor. Waarachtig niet", antwoordt de heer Duymaer van Twist. „Nu", zegt Schaper, »als het nou heele- maal moest, dan zou ik wel een speech kunnen houden. Maar veel idéé heb ik er niet in. Zouden wo maar niot naar huis gaan tot Maandag De wereld weet dat wo hard genoog werken, en 's avonds ook ver- gaderon". Ja maar", zegt de Voorzitter, „het gaat niet aan om te kwart voor 3 te eindigen. Maar als meneer Schaper er een voorstel van maakt"... iJazei Schaper. Nu bleken er in totaal 49 leden aanwesig te zyn, onvoldoende alzoo en werd de ver gadering te 3 uur verdaagd tot Maandag middag half twee. Neen, lezer, het was geen prettige lectuur, die van Vrydag 1 December. Al die kritiek op de Regeering en zolfs het verwyt van een rogeerir.gsvriend (Brummelkamp), dat er te veel gepraat wordthet was uiterst bedroevend. En waar bleven de algemeene beschouwingen en 's Ministers antwoord Laat ons afwachten wat de Maandag zal brengen. En des Maandagmorgens kwam de hoer Do Kanter en vond het allereigenaardigst, dat men vrouwelyken ambtenaren die binnen 10 jaar in het huwelijk treden, haar pen sioenbijdragen restitueert. Do heer Patijn hield oen rede over den finantieelen toestand en de arbeidersverzeke ring. Hij wyst o. a. op... alweer de militaire uitgaven. In 1908 bedroeg het eindcyfer van hfd. VI en VIII... f4.800.000 minder dan nu. En nu rekent hy nog niet eens de uit gaven voor de eigonlyko militaire hervor mingsplannen dezer Regooring. En wat is het resultaat van deze vjjf millioen meer Het resultaat is, volgens don Raad van Defensie, een staat van verwording". Maar, zoo zegt de heer P., mot die 4.8 millioen zyn we er nog niet. Daar komt nog by 1.8 millioen voor kusldefènsio, 1.3 voor 't hoo- gere contingent; tezamen 3 millioen. f60.000 meer aan salarissen, 8 ton aan pensioenen, f 86.000 aan andere uitgaven, tezamen f 945.000. Maar dan zyn we er nog niet. Alles en alles samen, betoogde de heer P. komen we tot een stijging der militaire uitgaven onder één kabinet van meer dan 9 k 10 millioen. Ondor geen Regeering is zoo iets voorgekomen. En zoo zette spr. verder uiteenop onderwijsgebied geschiedt sinds tal van jaren eenvoudig niets. Vroeger waren wy het buitenland vooruit, maar thans raken wy in de achterhoede. Alles wordt besteed aan Oorlog en toch worden wy nooit weerbaar in abBoluten zin. Tusschen drie machtige naburen gaat dat ook niet, maar laten wy dan weerbaar worden in betrckkelijken zin, naar do mate onzer krachten. Maar die grens is door deze Regeering al lang overschreden. De arbeidersverzekeringspr. heeft voor het streven van dozen minister waardeoring, maar voor de resultaton van dat streven niet. Hy komt tot oono uitvoerige uiteenzetting en kritiek Tan minister Talma's werkplan en werkwijzen en betoogt dat van al do ver schillende regelingen werkgorers en besturen naar zullen worden. Er is geen uniformiteit (éénheid) in de verschillende wetsontwerpen van minister Talma. Laat hij dus beginnen met de Radeuwet om te werken en de Ouder domswet leesbaar te maken. Tot zoover do beer Patyn. De heer de Beaufort (v.1.) maakte eenige opmerkingen van staatkundigen en finantiuelcn aard. Hy is hot niot eens met de kritiek van den heer Drucker op de niet-aanwezig- heid der Koningin by de opening der S. G. Het niet-verschynen schynt niet het gevolg to zyn van de meeting hier ter stede gehouden. Overlading van werk is een der oorzaken waarom deze Regeering met haar groote meerderheid zoo weinig totstand heeft ge bracht. Ook de oplossing der schoolkwestie is een daarvan. De band der coalitio is los en nu ziet men hoezeer do rechterzijde alleen door den schoolstrijd word bijeengehouden. Do heer de Beaufort leverde een kort „ovor- zicht" als 't ware van den politieken toestand. In do avondvergadering waarin Justitie behandeld werd kwam de heer Kooien (r.k.) op tegen het geven van subsidie aan instel lingen voor sociale adviezen. Het was absoluut onnoodig. Neon betoogde de hoer Duys, -dat ben ik niet met meneer Kooien eens, en ik breng don Minister hulde voor zyn voorstel om op de begrooting eene „bjjdrage in de kosten van instelling en voor rechtsbijstand aan on- en minvermogenden" te plaatsen". Ook de heer Drucker hetuigde leedwezen met de rede van den heer Kooien, omdat er uit blykt gemis aan besef, welk volksbelang hier op het Bpel staat. Hy ging na wat in buitenlandscho steden gedaan wordt en beval aan bet slot den post warm by de Kamer aan. Uit de debatten blykt, dat alleen eenige katholieke leden tegen den post waren (van Sasse van IJsselt) on dat alsnog de heer Van Hamel (u.1.) met de heeren Drucker en Duys zich homogeen met den minister verklaarden. De minister zei dan ook niet van plan to zyn den post van do bogrooting af te nomen. Wat de heeren Kooien en Van Sasse van IJsselt betreft, wat zy zeidon was nogal naïef, de hoeren hadden dan verleden jaar moeten zeggen wat ze er tegen hadden. A. s. Woensdag na de pauze wordt hier over gestemd. Begonnen wordt thans aan Hoofdstuk III der Staatsbegrooting: Buitenlandsche Zaken. De heer Do Kanter (u. 1.) opent de algom. beraadsl. Hij vond het bedenkelijk dat de minister juist verlof had genomen toen de ItaliaanscheTurkscho oorlog uitbrak. Wij hebben in de Middoll. Zee belangen, zoo zegt hy. Wat is er van de Timor-gescliiedenis aan vraagt hy. Het is toch niet waar dat wy 12 millioen voor Portugeesch Timor hebbon geboden? -Nou", zegt de heer Van Karnebeek, .natuurlijk blyft de minister ver antwoordelijk voor do gevolgen die uit zijne afwezigheid konden voortvloeien. Gelukkig hebbon zich geen incidonten voorgedaan. Och, en dio grenskwestie van Timor dat beteokent heusch niets, zo hebben daar een groote kwestie van gemaakt". Wat Vene zuela betreft, zegt spr., dat we niet veel ploizior beleefd hebbon aan onze verhouding. Midden onder de speech van den heer j Aalberse (r. k.) over Bubsidieering van de vereeniging „Nederland-, dio veel nut sticht onder de Nederlandsche arbeiders in Duitsch- i land en voor welke subsidieering de minister 1 een aanleiding meonde te moeten vinden, j bleek het, dat op de gereserveerde tribune liemand zat to rookon. ,0, o, o,* zei de voor- j zitter, »pas op als je dat weer doet.» Hierop verdween de sigaar. Nu had de heer Van Asch van Wjjk het nog over verschillende onderwerpen, over de I vorstelijko bezoeken aan Nederland en België, i on over de sluiting van een arbitrageverdrag I met dat land, en de hoer Hugenholtz ging daarop in en sprak over onze verdragen met verschillende landen, bezien uit een soc. dom. oogpunt. Hij sluit zich aan wat Vene zuela betreft, by den heer Van Karnebeek, en toon het eindelyk byna kwart over 12 was geworden, sloot men de vergadering. GETROUWD: Cornelis Omis en Ariaantje Dieuwertje Duynker. BurgerI. Stand A. Paulowna over de maand November 1911. GEBORENGeertje Hendrika, d. v. F. van Dyk en N. A. Vermeulen. Jau, z. v. M. Wiggers en M. C. van IJzcndoorn. Johanua, d. v. J. Rorije en N. R. Broers. Simon, z. v. C. Hollander en G. Wey. Reijer, z. v. J. B. van der Bnrg en G. Boorman. ONDERTROUWDJan Jonker en Immetje den Das. Loendert Dingenis van Driel en Mnrgaretha Leenders. GETROUWDJan Jonker en Immetje den Das. Leendert Dingenis van Driel en Margaretha Loenders. OVERLEDENDuifje Harder, oud 16 maanden, d. v. A. Harder en M. Greeuw. Teunisje Bier, wed. v. Jn. Tiel, oud 76 j. Grietje den Das, oud 69 j., vrouw v. Albert Tiel. De Heer en Mevrouw VAN DOORN Corman, danken voor de belangstelling by de geboorte van hun Zoon onder vonden. Soerabaija, Helder, Marine en Leger. Bij beschikking van den Minister van Marino zyn de volgende plaatsingen gelast: oft'. van adm. '2e kl. G. H. van Driel 14 Dec. gepl. bij de Kweek school voor Zeevaart te Leidenkapt.-kwartierm. der mariniers E. A. van Wely 14 dezer geplaatst bij de afdeeling van het korps mariniers te Wil lemsoord en H. W. Stoelman 15 dezer geplaatst by de afdeeling van In?! korps mariniers te Am- sterdam. De luitenants ter zee '2e kl. H. G. van Steijn, J. J. Dikkers, I. W. H. Vogelzang en K. van Aller, die gediend hebben by het eskader in Oost-Indiè, worden eerstdaags hier te lande terugverwachten voorloopig in het genot van verlof gesteld. Machinist D. Purmer a. b, „Wodan" is met 4 Dec. jl. ter beschikking gesteld van den Inspecteur van het Loodswezen enz. te Rotterdam ten einde als tijdelijk lichtwachter-machinist te worden gedeta cheerd aan boord van het lichtschip „Maas". Overgeplaatst: machinist J. Ensemeier van Kon. Emma op Wodan 4 Dec. 1911. Korp.-seiner B. Kraal «net 1 Dec. jl. bevorderd tot serg.-seiner. Met ontslag. Serg.-schryver A. Z. Klippel 16.Ian. 1 Korp.-stoker 2e kl. C. Modder 13 Dec, 1 A. Jeltema 4 Mutroos le kl. B. Moojen 16 Marinier le kl. P. Mettes 18 i le kl. J. L. B. Louwaard 1 le kl. A. Holtrop 17 Jan. 1912. Mevrouw WOUDSTRA Kruijtbosch is dezen win- ier verhinderd ontvangdag ta houden. Uit den Omtrek. Texel, 4 December. Dezer dagen schoot de heer B. Beumkes, van den zeedyk af in zee een z.g. ijseend. Volgens den heer B. komt dezo vogelsoort maar hoogst zelden aan onze kuBten voor. Dat het met het visschen naar garnalen al niet voordeelig gaat, ofschoon de vangst ruim is, bleek in de vorige week. Sommige visBchers hebbon toen by hun zendingen van garnalen naar het buitenland, f25 en zelfs nog meer moeten bypassen. De opbrengst was te gering om er de vracht, kosten van manden, enz. uit te kunnen bestrijden. Texel, 5 December. De Rederijkersk. „V.I.O.S.» te Oosterend beeft j.L Zaterdag voor een zeer volle zaal opgevoerd I. „De gevolgen van een leugen", in 4 bedryven, en II. „Een raadsvergadering te Koekamp", 1 bedrijf. Beide stukken werden flink en tot genoegen van de aanwezigen gospeold. De leiding is by den heer B. Elzor in goede handen. Het bal hield aan tot 3 uur. In de vorige week werden door enkele visschors reeds veel garnalen gevangen. De prijzen zyn evenwel zoo laag, dat slechts enkele centen per kilo uitbetaald kunnen worden. Wieringen. Tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente te HippolytusÜoof c.a. is herkozen de heer W. Bruul. Donderdag 7 dezer zal Ds. Onnekes to Helder een lezing houden voor de leden van onzen Protestantenbondde vergadering zal enkel toegankelijk zyn voor do leden der afdeeling. Naar wy vernomen zal door de afd. den Oever van den bond voorStaatspensionneering te Hippolytushoef een propaganda-avond worden gehouden, waarby zal worden opge voerd het tooneelspel „In de branding". Door onze afd. van den Protestantenbond is besloten dat de Kerstfeesten zullen worden gevierd op den eersten Kerstdag te Westor- land en den tweeden Kerstdag te Hippolytus- boef. Anna Paulowna. Zaterdagavond 2 December, trad in .Voor burg" als spreker op, de heer Thomassen uit Amsterdam. Voor een talryk publiek werd gesproken over dure tyden en wat daarmee in verband staat. Spreker gaf een socialis- tischo beschouwing over invoerrechten, be lasting op drank on tabak en de gewijzigde militie-wet on dood uitkomen, dat dit alloB voel geld zal kosten. Het regooringsbeleid werd op vele punten streng veroordeeld. .In 't licht werd gesteld, dat de socialisten in do Tweede Kamor steeds op hun post zijn in 't belang van 't volk, o. a. by de behan- doling van de militie-wet. Vooral do heer Tor Laan heeft zich hier kranig gehouden. Recht is duur en kiesrecht is duur. In ver band biermede werd de geschiedenis van de motie-Troelstra besproken. Aan 't slot wekte spreker de aanwezigen op zich te vereenigen. Enkolen abonneerden zich op »De Vonk". Burgerlijke Stand van Toxel, van 25 Nov. tot en met 1 Dec. 1911. GEBORENJ ONDERTROUWD:} Geeno. GETROUWD OVERLEDEN: Neellje Bakker, oud 3 maanden, d.v, Cornelis Bakker en Dieuwertje Peper (Oostorend.) Burgarl. Stand v. Wieringen. November 1911. GEBOREN: Maria Catharina, d. v. Mar- tinus Rens en van Klasina Maria Rasch._ Dirk Eizes, z. v. Eize Goffes Boonstra en van Alida do Vries. Cornelia, d. v. Nan Scheltus en van Sytje Kooyman. Jacob, z. v. Cornelis Mostert en van Geertje Keyzer. OVERLEDEN Catharina Poppen, oud 11 jaren, d.v. Jacobus Poppon en van Marytje Boersen. Geertje Kooy, oud 76 jaren, weduwe van Klaas Takos. Antje Keyzer, oud 56 jaren, echtgen. v. Jacob Lont. ONDERTROUWDCornelis Omis en Ariaantje Dieuwertje Duynker. Viaacherijberichten. Nieuwediep, 1 December. Aangebracht door 3 korders te zamen 10 stuks groote long f0.70 per stuk, 30 stuks iniddeltoug f0.30 per stuk, '2U stuks kleine tong f 0.10 per stuk, 2 mand stortschol f 7.00 per mand, 6 mand kleine schol f 3.00 a f4.00 per inand, '2 mand schar fl.50 per mand. 2 December. Van 40 korders te zamen 10 tot 40 stuks groote tong f0.65 a f0.70 per stuk, 20 tot 150 stuks middeltong f0.25 a f0,30 per stuk 10 tot 40 stuks kleine tong f0.08 a fÖ.10 per stuk' 1 tot 5 stuks rog f0.80 per stuk, 2 tot 4 mant! stortschol f4.00 a f5.00 per mand, 1 tot 6 mand kleine schol fl.25 a f'2.50 per maitd, 1 tot2 mand middelschol f 10.00 a fl'2.00 per mand, 1 tot 4 mand schar f0.80 a f 1.00 per mand. 4 December. Van sardijnvisschers 120 mandies sardijn f0.80 a fl.00 per mandje. Van 10 korders te zamen 10 tot 20 stuks groote tong f0 80 per stuk, 20 tot 60 stuks middeltong f0.30 a f0.35 per stuk, 10 tot 30 stuks kleine tong f 0.10 per stuk. 1 tarbot voor f6.00, 1 tot 4 mand stortschol f3.00 a f5.00 per mand, 1 tot 3 mond schar fl.25 a !1.50 per mand. 5 December. V.m, 8 uur, niets binnen. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Celebes, uitreis, passeerde 3 Dec. Malta. Flores, thuisreis, passeerde 3 Dec. Gibraltar. Karimoen, thuisreis, vertrok 2 Dec. van Padang. Kon. der Nederl., uitreis, is '2 Dec. Perira gepa9s. Lombok, uitreis, vertrok 3 Dec. van Perim. Oranje, thuisreis, arriveerde 4 Dec. te Suez Prinses Juliaria arriv. 4 Dec. vun Batavia te A'dain. Vondel arriveerde 4 Dec. van A'dam te Batavia. Grotius, uitreis, vertrok 4 Dec. van Algiers. Rotterdamsohe Lloyd. Ophir, uitreis, arriveerde 3 Dec. te Southampton. Rindjani, uitreis, vertrok 3 Dec. van Colombo. Besoeki, uitreis, passeerde 4 Dec. Wight. Palembang, uitreis, passeerde 3 Dec. Malta. Kon. West-Indische Maildienst. Prins Willem I, thuisreis, pass. 4 Dec. Ouessant. Burgerlijke Stand v. Helder, van 2 tot 4 December. BEVALLEN A. Smidt geb. Haringa, r. W. J, Teems geb. Mulder, d, N. Alders geb. Mieldyk, z. G. de Zwijger geb. Kooy, d. J. E. Leegwater geb. Bergmann, z. M. Wezelman geb. Post, d. W. C. Hennekam geb. Blom, d. OVERLEDEN: B. m. Geijls, 3 weken. J. E. Bleeker, 21 maanden. j. Kouwenberg, 64 jaar. SINTERKLAAS. Als in vervlogen tyden, Hoopt weer joug Nederland, Dat hier de Sint zal komen Van 't verre Bpaansche strand. De jeugd ziet in haar droomon Den Bisschop in 't verschiet, Met den steeds vluggen schimmel, Verzeld van Zwarten Piet. Dan jubelt zy vol blyheid Haar opgewekt gezang, En zingt met luider Bteramo: Sint-Nik laas leve lang! Zelfs in de hut der armen, Ziet men hem to gemoet; Zyn komst in zulk een woning, Is zeker dubbel zoet. Laat toch do jeugd vry droomen, Op 't schoone kinderfeest, Eu handlen kindervrienden Straks in Sint-Niklaas' geest! Zyn feest blijve ons verheugen! Bly worde 't weer herdacht, En naar zijn nobel voorbeeld Weer 't edelst werk volbracht! Tijdstippen van verzendina der Brievenmalen. Naar Oost-Indië Verzendingsweg. D.lum der P^b-'orgidg-l./hVSS, p. zeepost via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam p. lloll. mail via Genua 5 en 19 p. Holl. mail via Marsei 11e 12 en S p.Frauachem.vialfarseille 15 en 29 (voor Sumatra's Westkust en Bcnkoelen alleen opi verlangen der afzenders)) p. Dnitsche m. via Napels|13 Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: 's av. 3.30's nam 7.av. |12'»midd. Agenda. 6 Dec. Taptoe. 7 Dec. Concert „Ons Belang", Casino 10 Dec. „lustus van Maurik", Casino 8 u. Advertentiën. GeborenKlaas, Zoon van R. LEEGWATER en J. E.*LEEGWATER Bbrgmann Helder, 2 Dec. 1911. Den 23sten November overleed onze jongste lieveling Teunis Jacob, op den leeftijd van 4 maanden. J. SCHORNAGEL. A. SCHORNAGEL—Dekker. Un. Stat. Amer. 5 December 1911. Mevrouw GUISE—Lulofs Mr is wegens uitstedigheid ver hinderd Woensdag 6 Decem ber a.s. te ontvangen. flE*» Kapitein-Kwartiermeester STOELMAN verzoekt wegens vertrek ten spoedigste inzen ding van rekeningen. Bijbellezing op Woensdagavond 8 uur. Winkelzaak. Een goed beklante Winkelzaak op goe den stand aangeboden. Br. No. 2. Bureau vau dit blad. Uit de hand te koop, tegen zeer billyken prijs, drie mooie solide Burgerwoonhuizen aan bet mooi ste gedeelte van de Sluisdijkstraat bij den Parallelweg. Ook elk afzonderlijk ter overname. Brieven franco onder No. 52 aan het Bureau van dit blad. Punsch, likeuren. Alle soorten Binnen- en Buitenlandsck gedistilleerd. Verschillende merken Oude Genever. Wijnen bij elke hoeveelheid. Prijscourant op aanvrage. R. NIAALSTEED, Dijkstraat 22. TE KOOP 8 Rashonden, Dober- raann en Herder, prijs f 15. en f5.-. AdresWestgracht 3. Schouwburgzaal „Casino". Tooneel-Vereeniging Justus van Maurik. wegens 't enorme succes van het vorige jaar, nog één enkele OPVOERING van: Tooneelspel uit het Matrozenleven, van M. SPREE, in 6 bedrijven. Zie verder Programma. Zaalopening 7 uur. Aanvang 8 uur. Kaarten van af heden verkrijgbaar in de Sigaren-Depóts van Mej. HELDER, Zuidstraat, den Heer PASCHENDAG, Weststraat, den Heer KOKELAAR, Ka- naalweg en den Heer JORDAANS, Dijk straat, en op den speeldag van 2—4 uur, en 's avonds aan 't loket. HET BESTUUR. puik best PAAROENVLEESCH, Lappen en Gehakt 221/, ct., Rollade en Stukjes 26 ct. Biefstuk 35 ct. Alles per 5 ons. De allerhoogste waarde voor Goud, Zilver, Galon, gedra gen kleeding en rommeling wordt besteed door Briefkaarten worden vergoed. voop eiken prijs opgeruimd. 141 -142. Nog- kaarten te bekomen bij de heeren Koek, Kik.el,vart, Kanaalweg. Mej. (le wed. Son- stral, Spoorstraat en den heer Jordaans, Dijkstraat. Kanaalweg 152. Aanbevelend, A. VISSER. Hedenavond in Café KLEIN, Bassingracht I. VERLOREN een zilveren Armband. belooning terug te bezorgen Jan in 't Veldstraat No. 15. Mevrouw VAN DER LEE, Zuidstraat 6/7, vraagt tegen 1 Januari een Dienstbode. Zich te vervoegen 's avonds na 8 uur. Wordt gevraagd een Meisje, van 8 tot 6 uur, niet boven de 15 jaar, met kost. AdresBureau v. d. blad. Te huur een Woonhuis met waterleiding aan de Vijzelstraat no. 8b,a fl.25 p. week. Adres: Koningstraat 20. Te huur een Woonhuis aan den Dijkweg no. 71, h f 1.60 per week. AdresKoningstraat 20. TE KOOP een beste Promanadewagen met laken kapje voor f7.—. AdresHoogstraat 50. Te koop zea zoo goed als nieuwe Stoelen met bruin lederen zittingen, en een Salontafel. Te bevragen 2e Wilhelminadw-straat 3. VERGADERING op Donderdag 7 December, des avonds 8 uur, in de bovenzaal van „IRENE", Hoog straat. Waar als spreker zal optreden, de Heer Fred. H. HOEK, (Bond...or.), met de onderwerpen: 1. Coöperatieve inkoop. 2. Vakopleiding. (Gelegenheid tot het stellen van vragen). Schoenmakera én belangstellenden worden uitgenoodigd deze vergadering b(j te wonen. Namens het Bestuur, J. NOOT, Secretaris. LOODSGRACHT 69. is de beate, OMDAT ze wordt bereid met de fijnste Hatuurboter. Dagelijks versoh. Ver.oh. Polder.i.r.n 10 oant per atuk. Adres Spoorgracht 2 by de Keizersbrug. op Woensdag 6 December 1911, des morgens om 10 uur, Deurwaarder w. BIERSTEKER. i GOUDEN MEDAILLE 0a maast gevraagde en voordealigate zuivere bereide Verf ie Bevestigd 1876. Fabriek Helder. Verkrijgbaar gesteld by de Heeren: A. KORFF Azn., Kanaalweg; H. DE WIT Jrz., Keizerstraat 18, (direct by 't Spoor); Tkxkl: P. BOON Mz., Cocksdorp; A. ELLEN, Oosterend; Wiebinokk: Wed. KALEVELD; JOH. TAKES Tz., NoorderbunrtKOEGRAS: D. MAREES; 't Zand Zltps: P. RUIS; IJvuiDMt: D. C. KAAN. En gres. Verzendingen naar alle plaatsen. En Detail. Dat is niet anders. Maar gelukkig kan men in drie dagen weer hersteld worden, door 't gebruik van ddn pakje kruiden van JACOBS MARIA WORTELBOER van Ouda Pakala. Duizenden zijn er door hersteld van gevatte koude, hoesten, pijn in de borst, hoofdpijn, slechte spijsvertering, maagpijn, verstopping, gebrek aan eetlust, lusteloosheid en andere ongesteldheden, 't Is geen leugen of bedrog. Vraagt slechts diegenen, die de kruiden reeds ge bruikt hebben, dat is het beste bewijs. Een pakje kost maar SO cant. Te Helder bij de Firma DE BIE-BIERSTEKER, C. WESTERBAAN en H. W. ZEOEL, Kanaalweg; Burg (Texel): Wso. P. KUIPER en F. BUIS; CoksdorpC. ALDERLIESTE; Eierland: K. ALENBERG; Oosterend: wïd. J. C. VONK Oudescbild: W. J. VEEN; Koog: R. J. DAALDER; Wieringen: D. BOKKINGA: Anna Paulowna: Wkn. P. NEUVEL Schagen: C. BURGER en J. ROTGANS.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2