KOM JE OOK OP DE DE VADERVLOEK", BRUILOFT VAN MIETJE? il| M MJlIl. Hoi ferpaÉin Grasgewas. „Casino-Gebouw". - Dinsdag 19 December 1911. Openbare Verhuring Openbare Verkooping Mooi wonen! bij J. BIJVOET Vry dagavond van 7-9 uur, Ensemble Solsep en Hesse. Helders DilettanteDclubIlBxcelsior" UITVOERING 'rijien der plaatsenle Ruig f 125.2e Rang f 0.75,3e Rang f0.50. Propaganda-avond Spreker: de Heer J. t. d. VAN H0DVRMIN6B te Vieriogervaard» LandbouwerswoDing met Wei-en Aanbesteding. Verpachting-. Aanbesteding. Paard. Marine en Leger. Bij K. B. is aan kapt.-ltwartierm. der mariniers A. L. Koops, op verzoek, met 16 Dec., wegens langd. dienst, eervol ontslag uit den mil. dienst verleend, onder toekenning van een pensioen, f2085 'sjaars. By besch. van den Min. van Marine zyn de navolgende plaatsingen enz. gelast met 15 Dec.: adelborsten 1ste kl. Kon. Marine- res. C. J. de Kup en J. H. Vermeer, gepl. aan boord Hr. Ms. „Atjeh"; met 2 Jan.: luit. ter zee 2de kl. A. F. H. Dal- huisen aan boord Hr. Ms. „Schorpioen" en J. 0. E. baron van Lynden aan boord wachtschip Am sterdam; luit. ter zee 2de kl. Kon. Marine-res. L. A. de Rochefort Mulder aan boord Hr. Ms. „Van Speyk" en J. C. A. L. de Vries aan boord Hr. Ms. „Heemskerk"; met 4 Jan,: luit. ter zee 2de kl. J. L. Wyn, dienende aan boord Hr. Ms. „Van Galen", op non- activ. gesteld; met 6 Jan.: luit. ter zee 2de kl. J. J. Jentink Kpl. aan boord Hr. Ms. „Van Galen", C. C. F. ger, aan boord Hr. Ms. „Reinier Claeszen" H. Spits aan boord Hr. Ms. „Schorpioen"; met 11 Jan.: luit. ter zee 2de kl. J. J. Heilbron en S. van Ramshorst, beiden aan boord Hr. Ms. „Bellona"; met 12 Jan,: luit. ter zee 2de kl. L. Keers aan boord Hr. Ms. wachtschip Willemsoord en S. W. Eyssen aan boord Hr. Ms. „Gelderland"'; met 13 Jan.: luit. ter zee 2de kl. K. van Aller aan boord Hr. Ms. wachtschip Amsterdam. De luit. ter zee 2de kl. J. W. H. Vogelzang, met part. gelegenheid uit Oost-Indië teruggek* wordt op non-activ. gesteld. Hr. Ms. .Gelderland" is gisteren van Een prin868 geboren. Gibraltar vertrokken. j j)0 koningin van Spanje voelde BrievenvoorHr.M..,,U«r.cht"e„„Zeeland". Wegens terugkeer uit W.-Indië naar Neder- de nieuwe Spaansche kardinalen, 's Nachts land van Hr. Ms. «Utrecht" zal de ver- om half drie is daarop oen prinses geboren, sending van brievenmalen aan dien bodem j die met het gewone plechtstatige ceremonieel 22 Dec. e.k. worden gestaakt. Daaren- buiten de kraamkamer werd vertoond. Moeder Stoom vaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Madura arriveerde 12 Dec. van A'dam te Batavia. Koning Willem 111, van A'dam naar Batavia, vertrok 12 Dec. van Southampton. Banda, van Amsterdam naar Batavia, arriv. 12Dec. te Southampton. Ambon, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 12Dec. van Port-Said. Billiton, v. Batavia n. A'dam, pass. 12 Dec. Ouessant. Koningin der Nederlanden arriveerde 12 Dec. van Amsterdam te Sabang. Grotius, uitreis, vertrok 13 Dec. van Suez. Oranje, thuisreis, vertrok 13 Dec. van Tangcr. Sumatra, thuisreis, pass, 13 Dec. Point de Galle. Rotterdamsohe Lloyd. Djocja arriveerde 10 Dec. van Rotterdam te Batavia. Sindoro, v. Java n. R'dam, vertr. 12 Dec. v. Port-Said. Besoeki, v. R'dam n. Java, pass. 12 Dec. Kaap Blanc. Ophir, uitreis, arriveerde 12 Dec. te Marseille. Bogor, uitreis, vertrok 13 Deo. van Suez, Kon. Holl. Lloyd. Maasland, thuisreis, is 12 Dec. Kaap Verd. Eil. gepass. Hollandia, thuisreis, arriveerde 13 Dec. te Santos. Kon. West-Indisoue Maildienst, Prins Frederik Hendiik arriveerde 11 Dec. van A'dam te Paramaribo. Zie verder Tweede Blad.) tegen zal, aanv. 15- Dcc. e.k., eiken Dinsdag en eiken Vrydag, hetzy met trein 6.45 a. AmsterdamAntwerpen, hetzy met trein "5 a. AmsterdamVlissingen, eene gesloten brievenmaal worden gezonden aan Hr. Ms. Zeeland", in W.-Indië. Deze brievenmalen worden verzonden naar het kantoor te New-York, en door dit kantoor vervolgens, overeenkomstig opgaaf van den comm. der .Zeeland" naar de plaats, waar dit schip verbluf hondt, doorgezonden. Iu de bedoelde brievenmalen worden alleen opgenomen de brieven en andere stukken, welke voldoende zyn gefrankeord en van de daarvoor vastgestelde aanwyzing (twee el kander snydende lynen over het geheele adres) zyn voorzien. IJmuiden, 14 December. Maandag, op den eersten dag dat hy voor vast in dienst van de stoomvisBchery Marazaton getreden was, viel de werkman P. J. Kramer ie belast was met het opteekenon van de koleD, op den stoomtrawler Elie Cheneviere in het vischruim en bleef door het breken van den halswervel onmiddellyk dood. Met de slooping van den hier binnenge komen Russischen schoener ,Sulo" vinden verschillende personen, die door beëindiging van de haringvisschery werkeloos werden, weer eenigen arbeid. De stoomloggers van hier worden thans alle voor de trawlvisschery ingericht, behalve de »Selene", die spociaal voor de haring vangst gebouwd werd. De loggers van hier liggen alle op. Van de Katwyksche vloot worden vole schepen eveneens voor de trawlvaart ver anderd, wat in de laatste winters steeds meer opgang maakt. Machinisten examen. Utrecht 13 Dec. Geslaagd voor dipl. B de heeren M. Weber en R. H. Blom. Akte-examens M. 0. •Gravenhage, 18 Dec. Wiskunde. Opge roepen en opgekomen drie candidaten, wezen twee. Geslaagd de heer D. H. Prins, te Helder. Ingezonden Mededeelingeni Men moet onmiddellijk handelen. Zoodra de vrouw waarneemt dat hare krachten vervallen, moet zij beginnen met de behandeling met de Pink Pillen, die zullen verhinderen dat haar bloed in verslapping toeneemt. De Pink Pillen bezorgen bloed met iedere gift en geven aan de verzwakte organen wat voor deze noodig is om de krocht der beste dagen weer te vinden. De Pink Pillen zijn het beste versterkingsmiddel voor de vrouwelyke organismen. De Pink Pillen geven eetlust, geven krachten, zij versterken de maag, bezorgen een goede spijsvertering en verspreiden door geheel het lichaam een groote kracht. Mejulf. Johanna van den Broek schryft ons dat zij verheugd is over de behandeling met de Pink Pillen. Mejuff, J. van den Broek woont 301, B. Brug straat te Boxtel. Mqjuff. van den Broek. •Ik heb het genoegen u te berichten dat uwe uitmuntende Pink Pillen my volkomen genezen hebben. Ik ben u daarvoor zeer erkentelyk. Mijn ziekte was begonnen met lichte pijnen in de maag en een zekere moeielijkheid in de spijsvertering lk lette er niet op, denkend dat die ongesteldheden slechts oogenblikkclijk zouden zyn. Maar integen deel werden die ongesteldheden erger, zoo zelfs dat ik my weldra zeer moeielyk kon voeden. Ik herstelde mijne krachten niet voldoende meer, dat was my aan te zien, want van dag tot dag werd ik bleeker en zwakker. Na ver.°cheidone middelen zonder succes beproefd te hebben, ben ik tot de behandeling met de Pink Pillen over gegaan en uwe goede pillen hebben zoowel mijn slechte maag als mijn bloedarmoede genezen.» Prijs 11.75 de doos, f6.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij: Generaal-depót der Pink Pillen van Eeghenlaan 22 te Amsterdamvoor Helder en omstreken byDE KOK, Middenstraat, H. DE BI E—Biersteker, Keizerstraat 63; te Schagen by J ROTGANS; te den Burg (Texel) bij T. BUIS en ver der by verschillende Apothekers en goede drogisten. Vargadaring van dan Raad dar gameenie Halder, •p Woensdag, den 20 December 1911, des avonds ten 7'/, uur. Onderwerper, ter behandeling 1. Ondersoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, den heer A. Bommel. 2. Ingekomen stukken on mededeelingen. S. Verkaveling van grond by de Jan in 't Veltstraat, aan den Polderweg en aan de Bassingracht. 4. Uitbreiding Waterleiding. 5. Toelage werklieden. 6. Verkoop cokes. 7. Voorstel inzake de Kringonwet. 8. Verordeningen Pandbuiswet. 9. Benoemingen. 10. Reolames. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 15 December. Wy vestigen de aandacht onzer lezers op achterstaande advertentie van den alg. Nederl. Geheelonthoudersbond. afdeeling den Helder, die op Zaterdag 23 December ter gelegenheid van het dénjarig bestaan der afdeeling een propaganda-avond heeft uitge schreven. De bekende heer J. v. d. Berg van Deventer, sal eene rede houden, terwyl verschillende dames en heeren musici by dragen snllen ten beste geven. Geestelijke Bijstand. De Vereeniging tot Behar'iging van de geestelijke Belangen der marine in den Helder in vrysinnig-godsdienstigen geest, heeft als haar voorganger aangesteld ds. H. Buiskool, beroepen predikant te Oudeschild. Ds. Buiskool zal geregeld met de beide Sredikanten der Ned. Hervormde gemeente o godsdienstoefeningen in de Hervormde kerken leiden. Stuurlieden-examen. 's-Gravenhage, 13 Dec. Geslaagd voor de groote stoomvaart als eerste stuurman do heer W. van der Giesscnals derde Rtuurman de heeren Y. J. Lipjes, J. J. H. Mellaart, A. H. J. Molier en J. P. Leguit. Herstemming Provinciale Staten. By de Woensdag te 's-Gravenhage gehouden herstemming voor een lid van de Prov. Staten (vac.-Kraus) worden uitgebracht 18404 geldige stemmen. Daarvan verkregen de heeren mr. dr. A. van Gyn (lib.) 7554 on C. D. Wesse- ling (R. K.) 5850. Zoodat gekozen is dc heer van Gyn. Een eigenaardige quaeetie. Men schryft uit Tegelen De benoeming van den nieuwen gemeente ontvanger alhier op 8 Dec. j.1. heeft een eigenaardigen nasleep. Ten gevolge van overlydon van den titularis werd de betrek king gedurende byna een jaar waargenomen door den ambtenaar ter secretarie, die daartoe indertijd is aangesteld krachtens een besluit van den Raad, waarin gezegd werd, dat de heer J. Brujjsten tydelyk werd benoemd tot ontvanger der gemeente op een salaris van f 750 's jaars. Deze benoeming is geschied uit een voordracht van 2 personen van B. en W., een en ander geheel op do wyze, ook wat borgstelling en beëediging betreft, als is omschreven in het betrekkelijk art. der Gemeentewet. Op 8 Dec. nn heoft de Raad met meerderheid van stemmen tot gemeente-ontvanger benoemd den heer W. Kurstjens, particulier. Maar heer Bruysten denkt er niet aan zyn functie neer te leggeo, ten«y de Gemeenteraad hem ontslag geeft by oen besluit met redenen omkleed en goed te keuren door God. Staten, zooals de Ge meentewet dit eischt. Of Ged. Staten znlk een ontslag zullen goedkeuren is twijfelachtig. De benoeming van den tydelyken ontvanger heeft geheel plaats gehad op de wyze als eene gewone benoeming en wol volgenB de wet, terwyl volstaan had kunnon worden met eene een voudige aanwyziog door B. en W. volgens de instruotie van den gemeente-ontvanger. Moordplan. Een boerin van 52 jaar te Kleinkottorz heeft getracht hare 76-jarige moeder uit den weg te ruimen, met wie zy over een erfenis overhoop lag. Zy wachtte met een zwart gemaakt gezicht en als man verkleed hare moeder op, toen deze van het station terug kwam en trachtte haar de keel dicht te knypen. Er schoten echter menschen te hnlp, en de booze dochter werd gevat. 0e epionnage te Leipzlg. Berlyn, 13 Dec. Het Reichsgericht te Leipzig heeft hedenmiddag uitspraak gedaan in het spionnageproces. Schnltz, de Engelsch- raao, werd veroordeeld tot 7 jaar tuchthuis, Hipsioh, de Duiteche ingenieur tot 12 jaar, de drie overige Duitschers tot 3 jaar, 2 jaar en 3 jaar tuchthuis. By de motiveering van het vonnis werd er op gewezen, dat Hipsich het zwaarst gestraft moest worden, omdat hjj uit znivere hebzucht, zonder eenig ander motief gehandeld heeft, in het volle bewust zijn, de veiligheid van het Dnitsohe rijk in zeer groot gevaar te brengen. By Schultz, die zich buitenlander voelde, en zich als buitenlander gedragen heeft tydens het proces, is van landverraad geen sprake. HipBich heeft door zyn positie als ambtenaar zich plannen kunnen toeëigenon van de Weger- werf en van de Bcbepen, op deze werf ge bouwd. Hy had een omvangrijke verzameling van plannen on notities, die hij oorsproDkel jjk misschien niet voor spionnage wilde gebruiken. Doch hy hoeft in Januari al die stukken overhandigd aan de Eogelsche informatie bureau*. Deze mededeelingen hebben den Engolsoben uitvoerige ophelderingen gegeven over de meest intieme Duitscho militaire aan gelegenheden, de oorlogsmarine betreffende. Hoe belangrijk deze mededeelingen voor En geland waren, blykt uit de vreugde, hot hoongelach en do verbazing dor Engelschon, dat hen hun gelukt was, dergelijke infor maties in handen to krygen. 0e mijnramp bij Knoxville. Het onverwachte is gebeurd. Uit de bran dende kolemnyn by Knoxville zyn vyf myn- werkers levend bovengebracht. Het reddings werk, dat reeds in wanhoop was opgegeven, is met koortsachtige haast hervat. Wellicht zullen nog meer menschen kunnen worden gered. dochter zyn welvarend. Het nieuwe prinsesje is het vierde kind van koning Alfons en koningin Victoria Eugeiiia CbristiDa en en hun tweede dochtertje. Het huwelijks leven van Alfons en Victoria is wel gezegend, als men bedenkt, dat zy nu reeds vier kinderen hebben, waarvan het oudste, de prins der Asturiën, op 10 Mei 1907 geboren is. In het eind van Juni 1910 hadden de vorstelyko ouders ecu teleurstelling door de miskraam der koningin. Toediening van vergift. In Kansas City is een strafgeding aan den gang tegen dr. BenDett Hyde, die beschul digd wordt van het, door toediening van vergif, vermoorden van kolonel Thomas Swope. De zaak die zeer de aandacht trekt, is reeds voor do tweede maal in behandeling, wyl het eerste proces geen resultaat had opgeleverd. Ook dit tweede geding zal nu moeten worden gestaakt. Een der jury-leden is n.1. spoorloos verdwenen. Komt hy niet spoedig weer boven water, dan moet de gansche jury worden naar huis gestuurd met de behandeling der zaak weer van voren af aan worden begonnen. Een wet voor sluiting van bordeelen. In den staat Iowa is oen wet aangenomen, waardoor ieder burger het recht verkrijgt een bevel tot sluiting te vragen van een slecht of verdacht huis. De sluiting kan alleen worden opgehoveu, wanneer de bewoner zyn onschuld kan bewyzeo. Kan hy zulks niot, dan worden zyn meubelen jeconfisceerd, eigeDuar en bowoner beiden jubaot, en hot hhis mag voor een geheel jaar aan niemand worden verhuurd. De «Missionary Re view", die dit meldt, voegt hieraan toe: «Deze wet doet meer tot be scherming van vrouwen en meisjes, dan eenige andere." De jonge dame had een veel bewogen dag gehad. Zy had veertien uitverkoopon afgcloopen, ruzie gemaakt met drie winkeliers en onaan genaamheden gehad met twee winkeljuffrou wen haar moiliste had ze de bons gegeven, een taxi-chauffeur had zy op zyn nummer gezet, omdat hy haar overvroeg, oen tram had zij laten halt houden, al stond er geen halte-paaltje zy had de keukenmeid de deur uitgezet, eu tegelijk een andere in dienst genomen. Toch glimlachte zy niot, toen 's avonds een jonkman haar aanbod «Laat ik uw leidsman en Bteun door het leven mogen zyn." Algemeens Vergadering van het Ziekenfonds „HELPT ELKANDER", op ZATERDAG 16 DECEMBER 1911, des avonds 81/, uur, in het Lokaal van den Heer P. DE KONING, Hoofdgracht. Namens 't Bestuur. Advepfentiën. Den 27 December a.s. hopen onze Zwager en Zuster Gilles Bernard en Elisabeth Remmers, den dag te herdenken dat zy voor 46 jaar in den Echt werden verbonden. Namens hun Schoonzusters: Wed. K. REMMERS - Drent. Amsterdam. Wed. J. REMMERS- v. Waardenborg. December 1911. 1866-1911. Zoo de Heer wil en zy leven hopen onze geliefde Oom en Tante Gilles Bernard en Elisabeth Remmers, den 27 December a.s. den dag te herdenken dat zy 45 jaar in den Echt zyn verbonden. Dat zy nog lang gespaard mogen blyven is de wensch van hun Nichten en Neven M. REMMERS en Verloofde. D. DE WAARD. T. DE WAARD—Remmers. A. REMMERS. M. DE WAARD. IJmuiden, December 1911. Heden overloed na eene korte ongesteldheid, tydig voorzien van de H.H. Sacramenten der Sterven den, onze zorgzame Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Johannes Petrus Berkhout, in den ouderdom van 69 jaar. Wed. J. P. BERKHOUT-Bbets, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Amsterdam, 2 December 1911. Egelantiersgracht 18. (Wegens buitenlandsche betrek kingen eerst heden geplaatst.) Heden overleed door een droevig ongeval, onze innig geliefde Echt genoot en Vader Pleter Kramer, in den ouderdom van 51 jaar. Namens de familie, Wed. P. KRAMER—Kramer en Kinderen. IJmuiden, 11 December 1911. Koegras gemeente Helder, op ZONDAG 17 DECEMBER» IN „CASINO". Aanvang 8 uur. Zaalopening 7 uur. Opgevoerd wordt: BEKROOND T00NEELSPEL in 4 Bedrijven, van ROSIER FA ASSEN. Kaarten f 0.25 en 0.35 verkrijg baar aan de bekende adressen. Plaatsbespreking op den speeldag van 2 tot 4 uur in „Casino". Zie groote biljetten. Na afloop BAL. Mi Ameterdameche schets in 3 tafereelen door A. SCHMITZ. 45 personen. Ie tafereel: In de Palmdwarsetraat; 2e tafr.Op 'tStadhuis; Setafr.De Bruiloft. Orkest onder leiding van Gerrit van Weezel. Plaatsbespreking op den speeldag van 11—2 uur,- k 10 cent per plaats. Bureau 7 uur. Aanvang 8 uur. Zie verder aanplakbiljetten en strooibiljetten. - op - Zaterdag 23 December, des avonds 8 uur, in „Casino", ter gelegenheid van het één-jarig bestaan der Afdeeling. van Deventer, Verder voordrachten en muxiek door eenige dames en heeren musici. Programma's, tevens toegangsbewijs, a 10 cent verkrijgbaar bij Mej. MANNI, Kanaal weg 88DE WIT, Weezenstr. 53 JOUSTRA, Breestraat 10, en 's avonds aan de zaal. te HELDER. Notaris H, M. BEECKMAN te Nieuwediep, Helder, Maandag 18 December 1911, des avonds te 7a/s uur, in het lokaal Casino te den Helder, ten verzoeke van het Bestuur van het Algemeen Weeshuis te Helder, publiek verhuren voor den tyd van zes achtereenvolgende jaren, ingaande Kerstmis 1911: 1. Het perceel weiland in den Hel- derschen polder, genaamd „Dirk Gorter'], kadaster sectie ENo. 41, groot 1-01-I0H.A. Laatst verhuurd aan den HeerH. Vader. 2. Het perceel weiland aldaar, genaamd „Lemmer Hofstee", kadaster sectie E No. 104, groot 1-20-80 H.A. Laatst ver huurd aan den Heer L. Dekker. 3. Heb perceel weiland aldaar, genaamd „Sluisdijk", kadaster sectie E No. 116, groot 2-13-30 H.A. Laatst verhuurd aan den Heer D. Makelaar. 4. Het perceel wei- en bouwland aldaar genaamd „de Potteman", kadaster sectie E No. 95, groot 1-01-40 H.A. Laatst verhuurd aan den Heer J. Spruit. 5. Het perceel weiland iu den Huis- duiner polder, genaamd „Aafke Dam" kadaster sectie B No. 454, groot 0 97-80 H.A. Laatst verhuurd aan den Heer P. de Bruin. 6. Het perceel weiland in den Hel- derschen polder, genaamd „Hardegras" kadaster sectie E No. 35, groot 16-50 H.k. Laatst verhuurd aan den Heer C. J. Quant, 7. Hetperceel weiland in den Huisduiner polder, genaamd „Bullewei", kadaster sectie C, Nr. 1845, groot 1-06-70 H.A. Laatst verhuurd aan den Heer J. Blank man. WST De huurders zyn verplicht twee bekende en gegoede borgen te stellen, die op de verhuring tegenwoordig moeten zyn. Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van voornoemden Notaris. NOTARIS zal op WOENSDAG 20 DECEM BER 1911, des voormiddags half 12 ure, in het Koffiehuis „DE VLAS- EN KOREN BEURS", te Anna Paulovna, publiek verkoopen i eene geheel nieuw gebouwde aan den Balgweg, Kad. Sectie K Nos. 1988 t/m. 1992, samen groot 4.33.80 Hectaren, Eigendom van den Heer Jb. WENDEL, Te aanvaarden by de betaling der kooppenningen op 1 Februari 1912. Inmiddels uit de hand te koop. Te bevragen bij bovengenoemden Notaris. Opvoering van: Uit de hand te koop, tegen zeer billijken prijs, dris mooie solide Burgerwoonhuizen aan het mooiste gedeelte van de Sluisdykstraat by den Parallelweg. Ook elk afzonderlijk ter overname. Brieven franco onder No. 52 aan het Bureau van dit blad. Regenten van het Algemeen Weeshuis te Heldor, zyn voornemens op Woensdag 20 Dsosmbsr a.s., des namiddags 2 uur, publiek aan te besteden De levering van ver schillende benoodigdheden voor het gesticht gedu rende het jaar 1912. De voorwaarden en monsters liggen tor Inzage en bezichtiging in het Weeshuis lederen werkdag, van '8 morgens 9 tot '8 avonds 4 uur. De in8chrijving8biljetten moeten volgens aangegeven model, geschreven worden op zegel (ad f 0.22*). Helder, 12 December 1911. Regenten voornoemd, C. J. VERHEIJ. De Secretaris SCHRAA. De Kapitein-Kwartiermeester van het 4e Regiment, Vesting Artillerie zal op Donderdag SI December a.e. ten 12 uur v.m. op het garnizoens- bureel Wachtitraat, verpachten: Het weghalen van de spoeling en vleesch< beenderen van de sol datenmenages der ves ting-artillerie over liet jaar 1912. De kosten dezer advertentie zyn voor rekening van de pachters. De Kapitein-Kwartiermeester (voornoemd), A. D. DE ROOS. Op Woensdag 3 Januari I9I2L des namiddags ten 2 uur, zullen Burge meester en Wethouders van Helder ten Raadhoize in het openbaar aanbesteden i 1. Het onderhoud der ge meentegebouwen, bruggen, riolen, enz. 2. Het onderhoud van verf-, glas- en behangwerk aan de gemeente-gebouwen, enz. 3. De levering van zand en het vervoer van materialen, Bestekken zyn, zoolang de voorraad strekt, ter Gemeente-Secretarie verkrijg baar voor f0.25 per exemplaar. Aauwyzing op Donderdag 28 December 1911, des voormiddags 10 uur, aan het Bureau van Gemeentewerken. De inschrijvingsbiljetten moeten op worden. Chef H' Kreuger Fotograaf. KONINGSTRAAT 98, bij het Koningeplein. Ataliar gaopend van 9—3 uur. COSTUUMNAAISTER, hier pas gevest., b. z.a. tot het verv. en verand. van Cost. en Mant., en het maken v. allerlei Cost., Mantelp., Jongens- en Meisjesp. en Naaiw. totz. bill. pr. Ook Stof verkr. op Stalen en Patr. Br. No. 49, a. h. Bureau v. d. blad. AANGEBODEN een net gemeubileerde Zit- en Slaapkamer. Adres: DUINKER's Adv.-Bureau Spoorstraat. Gemeubileerde Zit- en Slaapkamer aangeboden. Te bevragen aan DUIN KER's Adv.-bureau, Spoorstraat. 2 kleine Woningen te huur aan den Dijkweg. Te bevragen: Kerkgracht 42. Te huur een Winkelhuis, Schagenstraat no. 9. Te bevragenKeizerstraat 40. TE HUUR twee geheel modern inge richte Heeren-Bovenhuizen. Billyke voorwaarden. Brugstraat hoek Binnenhaven. Adres: J. COLTOF, Kanaalweg 141. -TE HUUR modern ingericht HEERENHUIS aan de Binnenhaven, bevattende4 Kamers, Serre en Tuin. VerderBad- en Dienst bodekamer, Kelder, enz. Aansluiting Telefoon. Adres: Vosstraat 10—12. TE HUUR met 1 December, het Bovenhuis Hoofdgracht 49a, voorzien van gas- en waterleiding, riant uitzicht. Huurprijs f250.— per jaar. Te bevragen by W. C. VAN BREDA, Hoofdgracht 49. TE HUUR: het ruime net ingerichte Bovenhuis, met 7 kamers, k f 400.-, Hoofdgracht 66a. Het geheele perceel is uit de hand te koop. J. Baas Az. TE HUUR: Een Heerenhuis, 5 kamers, keuken, zolder met Dienstbodekamer, Hoofd gracht 63. Huurprys f300. Een Heerenhuis Hoofdgracht 69, met 7 kamers, keuken, kelder, waranda en tuin. Huurprijs f500.— Te bevragen bij den Heer i. L. v. OS, Nieuwstraat 27. Te koop wegens vertrek een Promenadeumgen en Sohommelviieg. AdresLaan 56. Te koop een goed onderhouden Heerenfiets. Adres: Middenstraat 57. Te koop aangeboden een prachtige Wieg en Kinder wagen, te zamen voor den spotprijs van f 12.50, ook afzonderlijk te koop. Adres: De Ruiterstraat 5, Helder. Op Woensdag 3 Januari 1912, des namiddags 2 uur, zal door Burge meester en Wethouders van Helder in het Raadhuis by inschrijving worden verpacht i 1. Het grasgewas van een stuk weiland, gelegen aan den Huisduinerweg, behoorende lot de terreinen der Water leiding. 2. Het grasgewas op het overige terrein der Water leiding. 3. Het zich eventueel in de Molensloot bevindende ijs. De voorwaarden liggen ter inzage ten kantore van den Directeur der Waterleiding, by wien tevens nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. Te koop aangeboden aan aoliad Woonhuis, staande Binnenhaven. Adres: Bureau van dit blad. TE KOOP een flink stevig Kippen* hok met luiken overdekt en 3 jonge Kippen, voor den spotprijs van 7 gulden te zamen. Adres: Kuiperstraat 30. TE KOOP puik beet Klaverhooi, Wit Land-hooi, ook mooi Blank Stroo en Erwten-Stroo, alies per baal, by J. VAN DER STEEN, Schagen straat 53, Helder. TE KOOP een buitengewone, zoo goed als nieuwe Handvagon op Veeren, zeer geschikt voor een Ket. Adres: Wagenstraat 23. Te koop aangeboden een Paard der Gemeente-Reini ging te Helder. Gezegelde inschryvingsbiljetten in te zenden vóór Maandag 18 December e. kn des middags 12 uur, by Burgemeester en Wethouders. Inlichtingen by den Opzichter der Reiniging.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2