r S. COLTOF, Populair Concert lig. M Gek Oé. Boek H. L. ELTE, V ar iété-a vond KANAALWEG. „Helder's Harmoniekapel". DUO CARELS MAUPIE STAAL. bij J. BIJVOET, W EIH N A CHTSTOLLEN, TULBANDEN en fijn KRENTENBROOD. Casino-Gebonw. Toki 80 ct. D-Toks voor kinderen 20 ct. ALLEEN IJl S 5 i s Een keur van hoogfijne SIGAREN, JAC. VERFAILLE, H.id.r. Prijsnoteering onzer WIJNEN. Stoom vaartberichien. Stoomvaart-Maatschappij Nedbrlahd. K. W. I, thuisreis, vertrok 18 Dec. van Sabang. Rembrandt, thuisreis, vertrok 19 Dec. v. Port-Said. Karimoen, thuisreis, arriveerde 20 Dec. te Suez. Rotterdaksohe Llotd. Tambora, uitreis, vertrok 19 Dec. v. Southampton. Wilis, thuisreis, vertrok 20 Dec. van Perim. Ophir, uitreis, vertrok 20 Dec. van Suei. Kom. Holl. Lloyd. Frisia, uitreis, arriv. 19 Dec, te Rio de Janeiro. Kon. Webt-Indisohe Maildienst. Pr. W. III, uitreis, arriveerde 17 Dec. te Madera. (Zie verder Tweede Blad.) Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. o. a. met elkaar begonnen te vechten. De eisch tegen ieder lnidde 14 dagen gevangenisstraf. (Alkm. Ct. Het treurig ongeluk te Heilo. Woensdagmorgen werd het stoffelijk over schot van het op zulk een noodlottigo wijze omgekomen meisje uit Koegras op eenvoudige wjjze op de Roomsch-Katholieke begraaf plaats te Alkmaar ter aarde besteld. Naar wjj uit zeer betrouwbare bron ver nemen heeft de vader aan de Justitie zijn wensch te kennen gegeven om den ploeg baas, indien hij bij het justitieel onderzoek schuldig mocht blijken, niet te vervolgen, omdat bij eventuoelo schuldigverklaring de reeds 61-jarige man kans zou loopen zijn betrekking en daardoor ook zijn pensioen te verliezen. tAlkm. Ct." Naar Oost-Indië: Verzendingsweg. Datum der ter postbezorging. Tijdst. der laat. bnsl. a/h Postk. p. zeepost via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam p. Holl mail via Genua p. Holl. mail via Marseille p.Fransche m.viaMarseille (voor Sumatra's Westkust an Benkoelen alleen op verlangen der afzenders! p. Duitsche ra. via Napels 22 Dec. 29 2 Jan. 26 Dec. 29 27 7.— 's av. 7.'sav. 7.'sav. 3.30'snam 7.av 12'zmidd. Naar Palembang, Riouw, Banka, Billiton en Borneo: p. Eng. mail via Brindisi p. Hou. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (alleen op verL der aft.) p.Fr&nsche m. via Marseille p. Duitsche m. via Napels D Jan. 2 26 Dec. 8,30'smor. 7.'s av 3.30'snam Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra: p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der aft.) p.Franscke m.viaMarseille p. Duitsche m. via Napels eiken Vrijdag 2 Jan. 26 Dec. 27 8.30'smoi. 'sar. 7.- 's av. 12'tmidd. Naar Guyana (Snrinamo): p. zeepost via Amsterdam 4-Jan. |7.'sav. p. mail via Queenstown 22 en 29 Dec. 3.30'snam p. mail via New-York. 22 3.30'snam p. msil via St. Nazaire .1 7 Jan. |7.'s av, Naar Coragao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 4 Jan. 7. eiken Dinsdag - 3.30'snam 7.- p. mail via Southampton of Queenstown. p. mail vin Hamburg (alleen op verl. der aft.) Naar St. Martin, St. Eustatios en Saba: p. zeepost via Amsterdam 4 Jan. |7.'sav (alleen op verl der aft.) n. mail via Engeland eiken Woensd.|7.'sav Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrijdag, 8.30 's namiddags. Ingezonden Mededeolingen De Gazette Médicale de Paris schrijft het echte Frenz Joeef-bitterwater staat voorzeker verre boven andere soort gelijke waters. Daar het meer laxeerende zouten bevat dan andere soorten, Franz Josef, het natuurlijke mineraal water, beter geschikt omdat een kleinere dosis voldoende is. VERVOLG BERICHTER. HELDER, 22 December. Hr. Ms. Zeeland4 is Dinsdag te Ponta Delgada aangekomen. Hr. Ms. Gelderland" is Woensdag avond alhier van de oefeningsreis terugge keerd. Hr. Ms. „Tromp" is 20 deser van Saigon vertrokken ter aanvaarding van de terugreis naar Indië. Maatschappij tot nut van 't algemeen. In de vergadering van het departement Helder der (maatschappij tot nut van 't alge meen", op 19 dezer gehouden, werden tot oandiduten voor het hoofdbestuur gekozen de heeren Dr. A. Verschuur te Amsterdam en D. M. Kruisinga te Znidhorn. De heeren C. J. Verhey en G. E. Kloosterhuis werden herkozen als directeuren, de heeren J. Oort- gjjson en S. Rykes als eommisearissen der spaarbank de heeren E. J. Bok en D. v. Zoonen, als leden der commissie voor de Zwemsohool en in plaats van don heer H, Buhse, die bedankte, werd de heer D. v. Zoonen benoemd tot lid der commissie voor de volksbibliotheek. Vervolgens had de uitloting plaats van twee obligatiën der Zwem- en Badinrichting, welke mot de te vervallen coupons na 1 Jan. betaalbaar sullen worden gesteld. Besproken werd op -welke wijze het departement meer dan tot heden zal kunnen doen in het belang van hot voorbereidend onderwas en gelegen heid zal kunnen geven tot het vorkrijgen van kookonderwijs. Aan het bestuur werd opge dragen ernstige pogingen in het werk te stellen om het aantal leden zoodanig uit te breiden, dat het departement krachtig genoeg wordt om in die richting werkzaam te zijn. Arrondissements rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 19 December. Veratoring eener godsdienst oefening. Jan B., visscherskneoht te Helder, had in den avond van den 22en October de gods dienstoefening van het Leger des Heils ge stoord. Fredorious Gerardus Taat, officier bij het Leger des Heils te Helder verklaarde dat bekl. zich alleronhebbeljjkst had aangesteld. Terwijl er een godsdienstig lied gezongen werd, zat bekl. hard te lachen en te schreeu wen. H\j werd gewaarschuwd, maar moest ten slotte door de politie verwijderd worden, Klaas Geus te Helder, die eveneens de bijeenkomst bezocht, vertelde nogmaals hoe de zaak zich had toegedragen. Theodorus Jacobus Papo, varensgezel te Helder, verklaarde ook, dat bekl. seer lastig was en de heele boel in de war gestuurd hac Geëischt werd tegen bekl. f 10 boete subs, 10 dagen hechtenis. Klaas M. had zich te Helder aan hetzelfde feit schuldig gemaakt als de vorige beklaagde. Met uitsondering van Klaas Geus werden de zelfde getuigen in dese zaak gehoord. Uit hun verklaringen bleek, dat M. luid gescholden had, zich op het platform had begeven, zjjn hoed met veel lawaai op den grond had gegooid en hard in zjjn handen had zitten to klappen. Do eisch tegen hem was 1 week gevange nisstraf. Klaas M. en Johan S. waren niet verschenen. Klaas M. had sich wederom voor een zelfde feit te verantwoorden, nu in vereenigiug met S. Zjj hadden in een bidstond van het Leger een kelseh lawaai gemaakt en waren Jhr. mr. P. i. van Swinderen. f Jhr. mr. P. J. van Swinderen, vice-presi- dent van den Raad van State, is Dinsdag middag overleden. Opleiding Inlandsche Marine-schepelingen. Naar de >Sum. Post* verneemt, zal het flottieljevaartuig >Asaban* gedurende enkele jaren in Sabang gestationeerd worden ter opleiding van inlandsche marine-schepelingen. Tevens zal er daar dan in de marine- geboHwen een school geopend worden voor die leerlingen. 'T KERSTKINDJE. Emma Vervloet, do domineesvrouw, kwam uit de keuken. De kerstkoek, 't lievelings gerecht Yan haar Paul, was in den vorm gedaan en wachtte nu kokend zijn vol tooiing af. Zacht en behoedzaam, zooals ze gewoon was te doen, als haar man in 't aangren zend vertrek zijn preek maakte, zette ze den theeboel klaar, wierp nog een paar eikenblokken op 't vuur, dat de vlammen in den haard hoog opspatten en nam, in afwachting van de meid met 't kokend theewater, in haar gemakkelyken stoel met de nieuw verschenen courant plaats. Hoe geregeld en kalm volgden de dagen elkan der op, hoe emotieloos en rustig in dit stille witte huis, zonder kindergeluk en trappelende kleine voetjes. De teere, blonde vrouw met het kalme bleeke gezicht, die nu zoo zichtbaar te vreden haar krantje bestudeerde, zou men het niet aanzien, dat ze wel meer dan eens, vóór vele jaren, als een wanhopige door de leege kamers had gedwaald, dat ze meende te zullen sterven in dit afgelegen armoedig visschersdorp, zij, de jonge, mooie verwende Haagsche jongedame. Als haar man door beroepsbezigheden soms uren van huis was en ze te moe en te onver schillig ook. weigerde hem te vergezellen of iemand té ontvangen, wat kon ze zich dan soms aan haar smart overgeven, wat had ze dan als een waanzinnige de armen wijd uitgegooid en geschreeuwd om een kind - een kind Nu, na die vijftien lange jaren, nu was 't een kalme glimlach waarmee ze haar vroeger groot leed herdacht. Ze gaf hem op, den strijd, verwachtte geen groot geluk meer van 't leven, deed haar plicht in huis, was tevreden met haar goeden Paul en deed buitenshuis ook het hare om te helpen. Nu was 't de avond voor Kerstmis, maar ditmaal geen blanke, stille Kerstmis, vredig en geluidloos en puren sterrenhemel. Woest en door 't dolle heen gierde de wind, bonkte aan luiken en deuren, zwiepte de dennen heen en weer en van verre dreunde en klotste do wilde zee. Oude Klaas had het van morgen wel goed gezien, dat „het van nacht wel es kon spoke!" Met ieder oogenblik nam de wind in hevigheid toe. 't Werd gewoonweg nood weer. „Wat een weer, mevrouw!" zei Geert, die met het theewater binnenkwam, „'t is formeel een storm. De rookwolken slaan zoo nou en dan uit 't fornuis en myn lamp woei bijkans uit." Mevrouw, blij, dat ze een even een praatje kon maken, ze begreep zich zelf niet, maar 't gesteun en gegil daar buiten maakto haar nerveus, hield Geert een poosje bij zich, las haar wat voor uit de courant, rekte 't onderwerp, onderwijl ze thee zette, deed alles, vanaf 't zachte gesprek met de meid, tot 't hanteeren van 't klinkend porselein, behoedzaam en stil, zooals ze gewoon was om haar dominee toch vooral niet te hinderen. De storm scheen 't daarmee zoo nauw echter niet te nemen, want plots begon hij zóó razend huis te houden, dat een luik lossloeg, de achterdeur opensloeg en dominee met ontdaan gezicht ten tooneele verscheen. „Klaar? gelukkig!" verwelkomde vrouwtje en Geert verdween. „Nou klaar, 't kon beter," basde Paul en liep met groote stappen door de kamer, „'k kan gewoonweg niet studeeren, die dolle wind belet me liet denken. Vrede op aarde, 't mooiste onderwerp voor 't heele jaar, rust, stilte, de aarde in haar blank sneeuwkleed opziende naar den helderen hemel vol beloften - en nu geschreeuw en getier van ontelbare booze machten om je heen. Word daar eens geinspireerd door F „Kom, zoo'n vaart zal *t niet loopen'" meende 't vrouwtje, „anders neem je er maar een van vorige jaren, kom nu eens rustig zitten met je lekker kopje thee", en ze duwde hem met zachten dwang in zijn „Onze vlooot is thuis, hé?" vroeg hij aan Geert, die om haar kopje binnen kwam. „Ja, dominéé, goddank, ze bennen alle maal binnen." „Arme raenschen, die nu op zee zijn!' zuchtte Emma, „he, zulk weer hebben we geloof ik, nog nooit hier gehad.'" „Nou, nou, 't kan hier wel meer aardig spoken, maar zooals nu, neen, 't is woon wog bar I" Even een paar tellen wachtte de wind om op adem te komen, toen klonk plots door de stilte een hooge mannestem, klotsten klompen op de keien. „Schip in nood, vlak by, schip in nood!" Dominéé vloog op, holde naar de voor deur, maar de man was al voorbij, in den aangroeionden wind hoorde men heel van verre: „schip, nood Met de kraag van zyn ulster hoog op, een pet stijf over 't hoofd getrokken, kwam dominéé nog even binnen. „Och Paul, blijf toch hier, wat kan jij daar nu toch doen I" soebatte Emma, deels uit bezorgdheid voor zyn niet sterke borst, deels uit eigenbelang. „Morgen kan je weer geen geluld geven,'t is hier zoo warm, toe, blijf hier, manniel" „'k Kom gerust terug", troostte hij haar, maar 'k móet even zien. Neem Geert maar zoolang by je, he? tot straks!" en wej was hy, uitgeleide gedaan door den wint die de deur achter hem met een Yaart dichtsloeg. Bedrukt zocht 't vrouwtje de keuken op, ze zou maar eens zien, of de koek goed vorderde en de peren al rood stoofden. Met traauoogen keek Geert op van haar rdappels, die ze zat te schillen. „Vree- sol ijk, he, mevrouw, schip in nood, vlak bij! Is dominéé er ook naar toe? Och, die arme stakkers!" En ze praatten over 't weer en schip breuken en Geert wist van haar vader en broers zooveel te vertellen, zoo wacht ten ze dominóe's thuiskomst af. Buiten rumoerde het voort. Als kiezels zoo hard ratelden de hagelsteenen tegen de vensters en een dikke tak van de linde voor 't huis, die gebroken was, sloeg piepend heen en weer. En steeds bleef domiué weg. Geert, door mevrouw meegenomen naar kamer, toen er in de keuken niets meer te doen viel, zat by 't warme vuur ijverig aan een grove kous te breien en dronk tot in den treure thee en Emma voor, maar telkens weer stokte de stem en meenden de vrouwen nu toch duidelijk dominée's stappen te hooien, de welbekende, vlugge voetstappen maar voorbij gingen ze, of 't was slechts ver beelding geweest. Met een doek om 't hoofd stonden ze dan weer op den weg en tuurden, turn den al drie volle uren was Paul weg. Daar plots, te midden van 't geraas, vloog de voordeur open en twee druipende gebogen gestalten stormden de kamer in, de een op zijn armen torsend een vreemd soortig pak. „Geert," riep hij met heesche stem, „gooi de deur dicht, meid," en daarop legde hij 't rare pakket op de canapé. Doodvermoeid en hijgend vielen de beide mannen op een stoel neer. Emma vroeg nog niets. Schonk gauw een paar warme koppen thee en liet ze drinken. Meester Dingsma was de eerste, die bijkwam. Hy wees naar 't vreemde pak. „Kijkt u eens, maar voorzichtig!" er als dan 't vrouwtje de druipnatte jekker losknoopte en een stuk zeildoek verwij derde, gaf ze een gil van ontzetting. In haar armen hield ze een doodsbleek, stil kindje van een jaar of anderhalf. Het fijne, witte gezichtje met de gesloten don kere oogleden, de blonde, natte krulletjes geplakt op 't voorhoofdje, het vochtige witte nachtjaponnetje een kleine dren keling scheen het. „Dood!" gilde ze en haar armen vielen terug, als konden ze zooveel ontzettends niet torsen -,maar „noen" riep haarman, en „neen" zeiden de kleine trillende oog leden, die opsloegen en een paar verbaasde blauwe oogen keken rond, staarden even al dat angstig onbekende verwezen aan, toen beefde 't mondje en klagelijk huilde 't. kindje, „mammie, mammie Toen ontwaakte in eens dat groote, lang onderdrukte moedergevoel, dat in elke wezenlijke vrouw sluimert, Emma zoende 't schattig kindje zoolang en suste het met zulke lieve, zoete woordjes, dat het ventje bedaarde en veilig zyn kopje tegen haar schouder vleide. Maar nu moest er gehandeld worden, gauw gezorgd voor warme, droge kleeren en 't kindje had stellig dorst. Meester haastte zich ai weg. Thuis in een vergeten hoekje lag nog wel 't een en ander, dat gebruikt kon worden, meende hij. „Maar", vroeg Emma, terwijl ze alvast 't kleintje ontkleedde en 't blanke lijfje met lauw water lekker waschte en heerlijk warm droogde, 't dan in afwachting, in een reisdeken rolde, 't ventje was nu zoo stil als een muls en dronk begeerig een vol glas lauwe melk leeg „de ouders van 't kereltje, waar zijn die, vertel nu eens alles geregeld." Toen sloeg Paul de armen om haar en 't kind. „Als je wilt, vrouwtje, is 't onze jongen voortaan." „Zijn vader en moedertje, allebei. „Ja", knikte haar man en streelde blonde kinderkopje, „alles nam de zee dezen nacht, alles - alleen dezen lieven kleinen jongen liet ze ons. Als je tenminste wilt?" „Willen?" en twee gelukkige vrouwen- oogen vol tranen keken hem aan. „O, Paul, als je 't eens wist, hoe blij ik ben, hoe blij hoe ik wel gesnakt heb naar een kindje! Nu eerst zal myn leven wijding krijgen!" En ze kuste hem en 't knaapje om beurten. „Zie je wel, meester!" riep Paul vroolijk tegen Dingsma, die, gevolgd door zyn oudste dochter, belast en beladen binnen kwam, „zie je wel, dat 't mijn jongen zal worden? We hebben er al bijna om gevochten, Dingsma en ik; hij wou 't hebben en ik verlangde 't even hard. Meester dacht, dat 't jou misschien te bezwaarlijk zou zijn en hij en zijn vrouw konden zoo'n nakomertje nog wel gebruiken, beweerde hij 1" Onder 't aankleeden van Paultje, zoo noemde Emma hem natuurlijk dadelijk, vernam ze nu ook nog de verdere bijzonder heden. Dat 't een Duitsche bark was geweest, en totaal middendoor geslagen, hoe de vrouw met 't kindje nog gered konden worden, maar hoe die arme ziel in de herberg van Piet Blom binnen gebracht daar onder vreeselyk lijden met haar ontijdig geboren kindje was bezweken, wat de reddingboot ook beproefd had, niemand meer gered kon worden, alles in de branding verdween. Tranen, die spraken van mededoogen en liefde vielen op 't kindje neer en onstuimig kusten warme vrouwelippen het blanke gezichtje. „Wil je dan mijn lief eigen kereltje zijn?" fluisterde ze zacht. 't Werd laat dien nacht in de pastorie, men kon niet scheiden. Toen 't ventje eindelijk op een geïmproviseerd bedje rustig sluimerde, wat was hy mooi met zijn nu weer wat blozend snoetje en 't klein half open mondjemoest en zou de kerstcake aangesproken worden, vond Paul. Geert bracht geurige koffie binnen, men raakte niet uitgepraat. En of 't Kerstengeltje al dadelijk vrede bracht in 't dorpje, zoo zweeg daarbuiten dan de bulderstem, de booze machten waren bedwongen, 't werd stil, heel stil, en toen meester met zijn Marie eindelyk hun huis opzochten, glansden de sterren aan den klaren kersthemel. Geslapen werd er niet voel dien nacht in do kleine pastorie, en dominee zat bovendien leelijk met zijn preek in zyn maag, maar zeo mooi als hy den volgenden morgen preekte in 't overvolle kerkje, zoo mooi had hy nog uooit gesproken, vonden de menschen. En bij 't uitgaan der kerk stond do dominee'svrouw, wier plaats voor 't eerst in al die vijftien jaren onbezet was geble ven, voor 't hoekraam in de voorkamer, vlak bij 't kerkepad, met op haar arm een beeldschoon knaapje en stralend van geluk hield ze 't de voorbijgangers voor. Wie er dien dag niet oven binnenkwam om „dominee's kerstkindje" te zien? Nog nooit had 't zóó storm geloopen in de kalme pastorie. NORMA. Advertentiën. Den 27ste» December hoopt onze geliefde Overgrootmoeder Martiena Johanna Overvest Wed. van W. van Dok, haar 90-jarigen geboortedag te herdenken. Dat zy haar verder leven in gezondheid mag door brengen, is de wensch van haar liefhebbende Achterkleinkinderen, GEERTRUIDA GERRIT ELIZABETH JANNETJE VAN DOK. Kanaalstraat 6, Helder. Ondertrouwd Willsm Ouwehand en Frederika C. Kaan. Amsterdam, j Aleianderkade 14. f n Helder December 1911. Zuidstraat 77,) Huwelijksvoltrekking 9 Januari 1912. CAilM O-G JËBO U W. Zondag 24 Decembop 1911, te 8 urei doop Directeur: de Heer G. H. J. v. d. BOGAERDE. Op verzoek o.a.: De Werkstaking der Heldersche Harmoniekapel. Groot succes. Met medewerking van de Heeren: G. H. J. v. d. BOGAERDE, Tenor en M. M. POLAK, Piano. NA AFLOOP BAL, door het Casino-Orkest. Programmal 15 oant. Getrouwd W. Schram A. van Leeuwen, die, tevens hunnen hart el ij ken dank betuigen voor de vele bewijzen van be langstelling bij hun huwelijk ondervon den. Amsterdam, 14 December 1911. Heden trof mij een zware slag door het plotseling overlijden van mijne zeer geliefde Echtgenoote en der Kinderen zorgzame Moeder, Mejuffrouw Johanna Rechsteiner geb. Baak, in den ouderdom van 87 jaar. JAC. RECHSTEINER, Kinderen en Familie. IJmuiden, 18 December 1911. Kon. Wilhelminastraat c8. Propaganda-avond - op - Zaterdag 23 December, des avonds 8 uur, in „Casino", ter gelegenheid van het één-jarig bestaan der Afdeeling. Spieker: Ge Heer J. y. d. van Deventer. Verder voordrachten en muziek door eenige dames en heeren musici. Programma's, tevens toegangsbewijs, k 10 cent verkrijgbaar by Mej. MANNI. Kanaalweg 88 ;DE WIT, Weezenstr. 53 JOUSTRA, Breestraat 10, en 's avonds aan de zaal. Koegras gemeente Helder, Vrijdagavond van 7-9 uur. C05TUUM NAAISTER, hier pas gevest., b. z. a. tot het verv. en verand, van Cost. on Mant., en het maken v. allerlei Cost., Mantelp., Jongens- en MeisjeBp. en Naaiw. tot z. bill. pr. Ook Stof verkr. op Stalen on Patr. Br. No. 49, a. h. Bureau v. d. blad. Een nette Costuumnaaister vraa flt werk aan huis, en ook eenige nette Naaihulzen. Adres: Schagen3traat 50. AANGEBODEN een net gemeubileerde Zit< en Slaapkamer. Adres: DUINKER's Adv.-Bureau Spoorstraat. 2 kleine Woningen te huur aan den Dijkweg. Te bevragen: Kerkgracht 42. TE HUUR twee geheel modern inge richte Heeren-Bovenhuizen. Billijke voorwaarden. Brugstraat hoek Binnenhaven. Adres: J. COLTOF, Kanaalweg 141 TE HUUR: het ruime net ingerichte BovenhuieL met 7 kamers, f 400.-, Hoofdgracht 66a. Het geheele perceel is uit de hand te koop. J. Baas Az. TE HUUR het ruime Bovenhuis Weetetraat 57t I voorzien van ruime vestibule, 7 kamers j en verdere geriefelijkheden, huurprijs f24.— per maand. AdresWeststraat 110. TE HUUR modern HEERENHUIS, op 't eerste blok Binnenhaven hoek i Broodsteeg. Thans bewoond door den WelEd. Gestr. Heer Dat. Te bevragen by H. F. THIEMAN, Spoorgracht 36. TE HUUR: - Een Heerenhuie, 5 kamers, keuken, j zolder met Dienstbodekamer, Hoofd- gracht 63. Huurprijs f 300. Een Heerenhuie Hoofdgracht 69, j met 7 kamers, keuken, kelder, waranda en tuin. Huurprijs f500. i Met 1 Mei a.s. te aanvaarden, het Heerenhuis Kerkgracht No. 13, thans I bewoond door den L. Boon, Griffier by de Marinewerf. Huurprijs f 400.—. Te bevragen bij den Heer J. L. v. OS, Nieuwstraat 27. Luxe Brood- en Banketbakkerij KONINGSTRAAT 110. T.i.f.on na. Voor de Kerstdagen op DINSDAG 26 DECEMBER (2e Kerstdag). Optreden wan met geheel nieuw repertoir. oa.Teun en Pleun op rolschaatsen! (Groot sensatienummer). Ant en Kets. in hun politink ga.prak. (Lachen! Lachen!) DE HAND1 Operette in I bedrijf. Vnrder optraden «ene Ene. AËSTMDAMSCHE HUMORIST, met zijn Gramophoon-imitatie en Flcitsolo. Cat har ine III (Humoristische Coupletten). Type uit de Jordeen, enz. Prijzen der plaatsen: le Bang 50 ct., 2e Bang 25 ct. Plaatsbespreking op den speeldag van 12—2 uur in „Casino". BAL NA. lAAAAAMAAAAAMMAM üaDteli 20 Bonten 25 9WWWWWWWW* nm 0 dB 1 11 2« - N O u jd N H e HO» lil a e In diverse verpekkingen, uitsluitend ven EERSTE KLAS fabrieken, o.e.i TBIO-SIG ABEN, A. HILLEN-8IGABEN, BOELE-SIGABEN, enz. SPOORSTRAAT 69. - - GROSSIER. Te huur een Winkelhuis, Schagenstraat no. 9. Tg bevragen Keizerstraat 40. Medoc St. Estephe. St. Juliën Chateau Margeaux Samos (Muskaat) Roode Port. Witte Port. Port Superieur Madeira Malaga vieux Eden Essence voor Likeuren perflesch f0.50 f0.50 f0.60 f0.65 fO.75 f080 - '0.86 f 1.50 f0.80 tl- f0.20 Bergerac. Monte rose. Vermouth Boschbessenwyn (Zwaardemaker) Muscatel d'Algarve Bessenwijn. per flesch f 0.86 f090 n n f0.90 fO.06 fl.- Jopenbier. Limonadesiropen. Bisschop om zelf Bisschop wijn te bereiden, f0.25. Ene. Essence en Bisschop met gebruiksaanwijzing. f.W Ongeopende flessohen worden weder teruggenomen. Aanbevelend, Firma H. DE BIE-BIERSTEKER, Keizerstr 98. Zeer geeohlkt voor Bruiloft en Partijen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1911 | | pagina 2