H. C. KOEK, IMMLWEE 90. UITVERKOOP ZangYeregDigiog, R.-K. Yolksbooi H, C. KOEK, KANAALWEG 90. HM, Jan in 't Veldstraal do. 5, OPENING ZÖKTRAATM. Bij F. SCHRIKKEN. Smidstraat 21, ONTVANGEN P. SPRUIT, Huisvrouw!! Bond m Bouwvak-Arbeiders Fransche en Engelsche gelezen Romans. HOOFDGRACHT 78. xjgpiiSIEItt ISl GOEDKOOP! ^iBEISk GOEDKOOPE MUZIEKHANDEL DIT DK HELDERSCHE SAMENLEVING door P. N. v. R. Wat Jan Bijl vertelde. II. «Eerst 'n sigaartje, schipper?" Blank-gryze rook wolkte om de verweerde wangen in licht-schyn van de lamp en zweelde boven tafel naar de zoldering. »'t Allereerste gevalletje hadden we met een Grieksche brik, die zoo vast als 'n muur in de Zuidergronden zat. 't Was oen ver schrikkelijke nacht. Loodzware stormwolken bulderden en huilden uit 't Zuidwesten. Twee vletten, onverwyld er op los gegaan, sloegen vol water en 't scheelde niet veel of Jan Visser, schipper van een hunner was daarby verdronken. Die dappere mannen konden niets uitvoeren, ofschoon ze met taaie wils kracht telkens en telkens probeerden om de brik te bereiken. Toen onze redding boot, onder leiding van schippor Jan Koning stem, er by kwam, waren de omstandig heden lang niet gunstiger. Integendeel. On denkbaar geweldig gingen de golven te keer. De reddingboot werd herhaaldelijk doornydige massa's water gesleurd, gezwierd en gesmeten. Nu eens als een bal omhoog, dan weer pijl snel een eind uit den koers. Na voel af mattende manoeuvres kregen we s morgens de equipage te pakken. En dio elf menschen waren wat bly, dat ze veilig en wel in de haven kwamen. Tegen den avond van dien dag was hun schip, geladon met wyn, ver loren, totaal stuk geslagen. «Betselfde lot onderging do «Benown", die 's nachts tydens regenachtig weer en storm uit 't Westen op de Pannekoek liep. Weet u, waarom ze die plek zoo noemen? 'tls daar bliksems gauw gaar? De slechtste plaats van heel de Bol. Als hier een kiel op loopt, dan wordt het in den regel don deren. De .Renown" heeft er een orkaan beleefd. Vroeg in den morgen 'moesten we er heen. De meeste Nieuwediepers lagen nog op een oor. Je kon byna geen hand ▼oor oogen zien. Toen de reddingboot te water gleed was de haven nachtzwart. En eenmaal het gat uit, hoorden we een woes- ten zang van den wind, die zich machtig deed gelden. Gruwelyk blauw-zwarte wol ken werden op elkander gestapeld, langs den geheeleft horizon was een steeds donker wordende kleur en om je heen deinde een kraoht uit de diepte, waarmee volstrekt niet viel te spotten. Om negen uur 'b morgens kwamen we by den nevelvulkaan, die zyn prooi op woedende wyze onderhanden nam. De kast, waar de lappen afvlogen, kraakte en kreunde alsof ze iedere minuut den geest zou geven. Tweemaal deden we een aanval, doch werden schitterend teruggeslagen. Het hemelwater viel verblindend neer en tusschen wildrollende vaal-witte golven leek alle hoop op 't minste succes gering. Doch er waren verscheidene menschenlevens mee gemoeid en zooiets prikkelt tot aanpakken. Voor de derde maal er weer op aan. Het geluk was nu met ons. Do boot was naast de fRenown" gemarteld en we wisten elf opvaronden naar de Bleepboot over te brengen, 's Middags kon het schip, dat al lek was vóór het strandde, en daarvoor uit Engeland een aantal pompers (losso werklui) had meegenomen, niet meer bereikt worden. De tien man, nog op het wrak, moeten een vreeselyken nacht hebben doorgehad. De eerste mast was reods over boord geslagen, de tweede ging even eens en slechts de bezaansmast bleef over om de ongelukkigen voor een directon wissen dood te sparen. AUes stond blank. De golven speeldon met het gevaarte alsof het een kleinigheid, alsof het een sloep was, die daar naar den kelder moest. Op den volgenden, op den tweeden dag werden de schipbreuke lingen, meer dood dan levend, uit hun treurige positie verlost en door ons met spoed naar 't Nieuwediep vervoerd. Do «Renown" met paddie geladen, werd na den vierden dag vernield en er bleef niets over dan de her innering aan een ramp van beteekenis, by welke gelegenheid Bakker, de knappe kapitein van de «Hercules" en onze schipper, Dorus Rykers, tot Broeder van den Nederlandschon Leeuw werden benoemd. Een merkwaardige ongeluksvogel was de «Brambletty', een Engelsch driemastschip. Deze, gevuld met lynzaad, zat op de Razende Bol en vroeg door middel van noodseinen om hulp. Toen men or by kwam, lag by voor anker in 't Westgat. De lucht hing zwaar on laag en de zee dreigde om te vergruizolen wat ook maar ronddreef. De «Hercules* zou er zich voorspannen, doch eer deze slaags was, zat de «Brambletty* midden in de gronden. Voor ons kwam nu het werk. 's Nachts deed de reddingsboot een poging om het volk van den bodem te verlossen, 't Lukte niet. Den anderen morgen, twaalf uur, opnieuw een tocht ondernomen. Hoewel hel woer nog even proestig was, konden we een deel van de bemanning redden. Drie per sonen hadden geen lust om zich by onB te bergen en bleven koppig binnen de ver schansing, waarschynl^'k in afwachting op verandering, om dan als echte branies op hun uithoudingsvermogen te kunnen pochen. Doch wind' en water maakten hot zóó bar, dat zjj met eigen reddinssboot moesten vluchten en by 't randje af behouden werden. Met z'n drieën waren ze eonige keeren uit hun boot geslagen om die dan weer zwem mende te vatten. Hun verlaten schip werd later over de gronden geslingerd en door de «Hercules* opgepikt. De Bramblettybleek echter zoo lek als 'n mandje. Gedurende liet roisjo naai' de haven was het al-maar pompen. Onkenbaar verwoest sleepte de //Hercules* haar naar achteren en daar, vlak bjj de torpedomagazynen, gebeurde 's nachts het mirakel, dat dezelfde Eugelsche kolossus niet langer kon blyven dryven en naar beneden zakte. Wonderlykl Ia de bescher mende kom had-ie 't opgegeven. Een groot karwei stond nu voor de deur. Twintig Russische duikers kwamen in actie, 't Was net in den visscherytyd. De lading werd gelost on toon we hiermee klaar waren, gingen de Russen onder water hard aan den gang om een nieuwe huid rond de gezonken «Brambletty" te timmeren, 't Mocht gezien worden, toen-ie weer heel en dicht boven water kwam. Verbazend prachtig hadden die kerels het vaartuig opgeknapt. In het dok werd-io verder nagezien en na afloop vertrok de «Brambletty* naar Engeland. «Niet beter bracht de «Wandelle* het er af. Dio Engelsche stoomboot, vol meststoffen, liep 's nachts op de Bol. Toen het begon to dagen, kwam er bericht van den toren: schip in nood. Mot oon feilen regenvloed en mot roffelklanken van uitbarstenden wind uit het W.-Z.-W. gingen we achter de sleepboot, die heel wat te doen had om or zich fat- soenlyk door te werken. By de Bol rommelde on bonsde de zee ons verpletterend tegemoet. De reddingboot talmde evenwel, niet lang on het werd al gauw trekken aan de riemen voor ons doel. Onder het aanhoudend wind- geloei volbrachten we de eerste reis, die veel goeds opleverde. Negen monschen kon de sleepboot van ons overnemen. Het water scheen zoo driftig over deso daad, dat wo druipend nat werden getrakteerd en ons notedopje met harde en schokkende stooten door de Bol werd geworpen. Nabjj 't Molengat kwamen we er weer op on de «Hercules- was er om ons boven wind en stroom te brengen. Een tweede tocht moest ondernomen worden. De moed zat nog niet in de Bchoenen, maar onze mannetjes waren begrypelyk bekaf van dien verradelyken overval. Doch twaalf zielen zaten in angst en loerden op uitkomst. Zoo'n schouwspel goeft je nieuwe krachten, maakt je tot alles in staat. Er op in dus! 't Werd sukkelon. Daar schoven we dwars weg, in 'n diepe kuil, en een hooge kolom water slierde over onze hoofden. Als hot even bedaarde, opnieuw halen in de goede richting. Weer mis. Een duivclsch zoetje kwakte je 'n eind uit de buurt. Onze zwemvesten lekken gedurig. Ooze armen zyn lam. Onze gezichten glimmen. Daar steekt do boot voor de zooveelste maal haar kop omlaag, we verdwijnen in een geul en als we woer razend snel ryzen, dan ploffen we van een kopje, dat een reuzen-stoomer gemakkelijk zou begraveD. Allen hijgen naar adom, de fut loopt ten einde. Maar ginds klapperen de touwen van de Wandelle die in een dichten rook van water schuil gaat en die nog altyd twaalf menschen op dek heeft. Het tobben houdt een tijdje aan wanneer do romp andermaal vooruit ploegt, doch de schipper stuurt met zeemanskunst en eindolyk komt onze boot langs zyde en het dozijn van de bemanning is duur gekocht maar toch verkregen. De geredde equipage kon voor ecuwig afscheid nemen van haar schip, want de «Wandelle*, reeds vol water, was voor het schepenkerkhof bestemd1. Wordt vervolgd. Te Padang is, in den ouderdom van 41 jaar, overleden de luit. ter zee ie kl. F. C. Brust, com mandant van Hr. Ms. »Van Gogh". De schout-by-nacht Pinke vertrekt Zaterdag 10 dezer uit Amsterdam naar Ned.-lndië ter aanvaar ding van de betrekking van commandant der zee macht. Gerepatrieerd uit Oost-lndië en geplaatst Opperstoker C. E. Koopman, a. b. Ws. A'dnm, Stoker ie kl. J. C. v. Huijzen, a. b. V. Speijk, D. Berger, Overplaatsing op 15 April a, s. Sergtd.mars. L.W.v d.Bos. v.Keptunusop Ws.A'dam. Alsnog bevorderd met ingang van 1 Maart j.1. Muzikant P. Krcijger tot Stafmuzikant, Adspt. muzik, J. F. Pala Muzikant. Uit het Verslag der Gezondheidscommissie, over het jaar 19X1. Algemeene beschouwingen. Het aantal overledenen, waaronder niet gerekend 25 lovonlooa aaugegevenen (in 1910 19), bedroeg 269 (in 1910 266). Hot volgend staatje geeft oen overzicht der sterftecijfers in de laatste jaren Bevolking. Sterfgevallen. Jaar op 4 Jan. absoluut per 1000 1902 26075 348 13.8 1903 25850 295 11.4 1904 25784 314 12.1 1905 26681 309 11.5 1906 26774 301 11.2 1907 26982 253 9.4 1908 26841 273 10.2 1909 28259 284 10.0 1910 27159 266 9.8 1911 27358 269 9.8 Door deze betuigen wij ODzen hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling op Vrijdag 1 Maart ondervonden. Namens de Familie VAN STRIJEN. Mevrouw GUISE, zal dezen winter niet meer ontvangen. Stoom waartberïchten. Stoomyaart-Maatscjufpi; Nedkri.and. Celebes, thüisrcis, vertrok 3 Maart vnn I'nrt-Said l(. d. Nederl., uitreis. arriv. 3 Maart te Soutbampton. Kon. Willem I, uitreis, vertr. 3 Manrt van Colombo. Madura, uitreis, is 3 Maart Ouessant gopasseerd. Kon. Willem III, thuisreis, vertr. 4 Maart v. Algiers. Timor, uitreis, passeerde 4 Maart Algiers. Koninklijke Hoi.lanoscue Llotii. Coquet, uitreis, vertrok 3 Maart van Santos, Rijnland, uitreis, arriveerde 3 Maart Leixoes. Frisia, thuisreis, vertrok 3 Maart van Montevideo. Hoilandia arriv. 4 Maart v, Buenos Ayres te A'dnm. Rotterdahsche Llotd. Kawi vertrok 3 Maart van Padang naar Rotterdam. Malang, uitreis,arriv. 3 Maart te Coclu'n. Merauke, uitreis, is 3 Maart VVight gepasseerd. Rindjnni, uitreis, vertrok 3 Maart van Gibraltar. Tabanan, uitreis, vertrok 3 Maart van Aden. Tarubora, thuisreis, vertrok 4 Maart van Port-Said. Wilis arriveerde 3 Maart te Batavia. Kon. West-Indische Maildienst. Oranje Nassau, uitreis, is 3 Maart Ouessant gepass. Den ingezetenen wordt bekend ge maakt, dat de Zomerdienstregeling voor bet ophalen van privaatemmers aange vangen is Maandag 4 MAART sa.*., des morgens te ZES uur. Van af dezen dag tot nadere bekend making worden deze werkzaamheden weer des morgens verricht. Even- tueele klachten s.v.p. aan de Commissie. Namens de Commissie v. d. Gemeente-Reiniging, P. DE GEUS, Secretaris. Marine en Leger. Zaterdag is te Arnhem op 66-jarigeu leeftyd overleden de gepensioneerde knpitoin-luitenant ter zee, J. H. Oremer. ViNScherijj Berichten. 1 Maart. Aangebracht door 3 korders zaïne 30 middel Tongen, per stuk f 0.55.20 kleine Tongen, per stuk f 0.25. 6 mand stort Schol, per mand f G.OU a f7.00. 10 mand kleine Schol, per mand f 2 50 a f3.50. Van garnalenvisschers 4 mand Schar, per mand f2.00 1 Maart. Aangebracht door 13 korders zamen Tongen, per stuk 10,G5. GO middel Tongen k f0.40. 40 kleine Tongen, per stuk f0.15. 12 mand stort Schol, per mand 15.00 a f7.00 42 mand kleine Schol, per mand f 2.00 a f3 00. 8 mand Schar, per mand fl.50 a f2.00. 4 Maart. Niets binnen. Het atorftecyfor is dus dalende. Het is steedB belangryk kleiner dan dat voor het geheole Ryk, dat over 1909 13.7, ovor 1910 13.55 bedroeg. Een van de factoren, die aanleiding gevgn tot dit lage sterftecijfer, is het vertrekken van vele personen op gevorderden leeftyd nit deze gemeente en het naar hior verhui zen van vele jonge personen, tot land- en zeemacht behoorende. Heldorsch kanaal. De toestand van het Heldersche kanaal een groot en open alvoerriool bleef ook in 1911 onveranderd. De commisBie,in de zitting van den Gemeen teraad van 19 December 1907 benoemd tot het onderzoeken van het voorstel van Bur gemeester en Wethouders en het overwogen van evontueele andero plannen omtrent dit kanaal, is hiermede in 1911 nog niot gereed gekomen. Riolooring. Op den hoek van het Westplein en den Kanaalweg was men bezig eenige woningen te bouwen, toen het bleek dat onder dit terrein oen gemeente-riool aanwezig was, waarin zich openingen bevonden. Do com missie adviseerde daarop d. d. 9 Februari aan B. on W. dit riool zoodanig te verleg gen, dat het zich geheel onder de openbare straat zou bevinden. B. en W. antwoordden d. d. 23 October, dat de omlegging van het riool f 125 zou kosten en dat de eigenaar geweigerd had hierin f 50 by te dragen. Daar het riool in behoorlijken staat verkeerde, zoodat geen enkele maal klachten inkwamen, die op hygiënische gronden de noodzakelijk heid tot verandering aantoonden, vond het College geen vrijheid tot verlegging van het riool over te gaan. De Commissie bracht hiertegen bezwaren in, maar B. en W. handhaafden hun stand punt. De eigenaar van het terrein wendde zich mot zyn verzoek tot den gemeenteraad, maar vond ook daar geen gehoor, zoodat het riool onder de woningen is gebleven. Nu de huizen bewoond zyn, is het aan Commissie gebleken dat, althans in een daarvan, last van stank, afkomstig van dit riool, wordt ondervonden. Voorst vestigde do Commissie do aandacht van B. on W. op de rioleering van den Stationsweg, die blijkens klachten van een der bewoners, niet in orde scheen to zyn. B. en W. berichtten daarop, dat hel bedoelde hoofdriool geheel sohooBgemaakt on goed afwaterend in orde gebracht was. Ook werd de aandacht van B. on w. g,. vestigd op dn rioleering aan het begin der Rozenstraat, die by sterken regenval het water niot voldoende afvoert. Mestvorzamelingen. By schrijven van 22 April word de aan dacht van B. on W. govestigd op do aan wezigheid van mestverzameliDgen in de groentenlanden achter de Kerkgraoht, waarin ook door omwonenden faecaliën worden ge stort. By schryven van 18 Mei werd van B. on W. bericht ontvangen, dat de belang hebbenden waren aangeschreven de bedoelde putten af te dekken eu behoorlijk van do lucht af te sluiten of deze anders op to ruimen, V 1 i o g e d. Den 17en September richtten eenige be woners dor Shmdyketraat eene schriftelyke klacht tot den voorzitter dor Commissie be treffende de last, die zjj hadden van de vele vliegen in die buurt, hetgeen door hen word toegeschreven aan de vailnisbolt en.demest- hoopen achter hunne woningen. De Com missie zond dit schryven aan don Commissaris van Politie, en op voorstel van dezen amb tenaar werd de bedoelde buurt door twee leden der Commissie met een politie-boambte bezocht. Het bleek dat in sommige, vooral in de minder zindelijke woningen, inderdaad veel vliegen waren maar de oorzaak daar van kon niet met zekerheid worden vastge steld. Do Commissie besloot daarom deze zaak te laten rusten. Naar aanleiding van het in het vorig jaar verslag vermeld schryven omtront do urinoirs, werd van B. on W. bericht ontvangen dat een proef met doorloopendo waterspoeling te kostbaar werd geacht, maar dat een proef genomen zou worden met een torfit-urinoir, on wel nabjj de Israëlitische Kerk. Burgerlijke Stand v. Helder, 1-4 Maart 1912 BEVALLENM. Hertog—Gesehieze, z. E. v. Poel - Pluijlaar, il. A. IJ. Zaal—Cats, W. G. vi Oojjen—Naruld, z. NV. KruijlT—Wiegel, z. UVERLEDENA. Tielrootj, 3 maanden. J. Deelder, G3 jaar Advertentiën gelieve men 's morgens vóór 10 uur te bezorgen. Advertentiën. Hl [UI «I II li Den 21sten Maart 1912, hopen I onze geachte Broeder en Zusier lil Dirk v. d. Brande j§| en Cornelia de Vries, .g; hunne 12l/,-jarige Echtvereeni- ij| ging te herdenken. Dat zy nog jgl lil lang gespaard mogen blyven is de wensch van hunne Broeders en Zusters, P. C. v. d. BRANDE. M. v. d. BRANDE - Kerkhof. y. slagwater. j. slagwater- v. d. Brande. Helder, 4 Maart 1912. li Ml III II II II II GeborenMaria Klasina, Dochter van M. KLERCQ en W. KOK. Helder, 4 Maart 1912. Spoorstraat 32. Verloofd Ida E. van Rietschoten en R. H. Raadsveld, 2e Luil. d. Inf., Ü.-l.L. Weltevreden, 5 Februari 1912. Oost-lndië. Getrouwd P. v. Grondolie en A. Leijen, die, nameus wederzydsche familie, hunne hartelijken dank betuigen voor de belang stelling bij hun huwelijk ondervonden, Helder, 29 Februari 1912. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer A. G. van Eek, Gep. Majoor-Stoker, in den ouderdom vaQ 48 jaar. Wed. A. G. VAN EEK- Bakker en Kinderen. Anna Paulowna, 1 Maart 1912. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid onz^ geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, Johannes Theodorus Zeegers, in den ouderdom van 83 jaar en 5 maanden. Helder, 4 Maart 1912. Namens de Familie: P. STOMPEDISSEL. Eenige en algemeene kennisgeving. Den 2den Maait j.1. overleed te Zaandam onze geliefde Vader, Be huwd- on Grootvader, de Heer Joh. Roem, in den ouderdom van ruim (52 jaar. S. HEIJMAN. T. HEIJMAN-Roem en Kinderen. Helder, 5 Maart 1912. Vooi de vele blyken van belangstel ling ondervonden by het overlijden van onzen man en Vader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens: de Familie BRANDS. Repeiitie's i Heeren DINSDAG 8 uur, Dames VRIJDAG 8 uur, I Precie3- HET BESTUUR. VEJRHÜISD van ZUIDSTRAAT 84 naar Janzeustraat 1. Zaterdag 2 Maart opening van den nieuwen winkel, in Kruideniers- en Mersvaren, Tabak en Sigaren, Melk en Eieren. Gehomogeniseerde Melk. Beleefd aanbevelend, C. C. RAB. uit de voornaamste fabrieken. Gemakkelijke betaalconditiën per maand zonder vooruitbetaling-. GEVRAAGD een Kleermakers-Jongmaatje, een Jongen die in het vak wenscht opgeleid te worden. Adres H. J. SEEBOLDT, Weezenstr. 49. Flinke Jongen gevraagd. Aan te melden Woensdag na 12 uur. AdresSchagenstraat 16. Gevraagd een nette flinke Loop jongen, niet beneden 15 jaar. Adres SPRUlT's Advertentie-Bureau. Bank van Leening, OOSTSLOOTSTRAAT 46. Hoogato waarde voor: Kleeden en Karpetten, Dekens, Naaimachines, Fietsen, Goud en Zilver, Heeren- en Dameskleeding, oud Goud en Zilver, enz. Soliedste adres te dezer plaatse. Groote bedragen tegen mindere rente. J. KIKKERT. Gehuwde lieden met twee kinderen, vragen bij nette burgermenschen, voor den tijd van drie weken, een onge- meubileerde Zit- on Slaap kamer, met gebruik van Keuken. Brieven met opgave van prijs onder No. 102 aan het Bureau van dit blad. Een net gemeubileerde Zït-Slaap- kamsr te buur, netten stand. Aan betzelfde adres kan ook een nette Commensaal geplaatst worden. Te bevragenBureau van dit blad. TE HUUR modern HEERENHUIS, op 't eerste blok Binnenhaven boek Broodsteeg. Huurprijs f 225 per jaar. Te bevragen by: H. F. THIEMAN, Spoorgracbt 36. De ondergeteekende bericht dat by zyn BIERBOTTELARIJ beeft overgedaan aan den Heer A. DOL. Dankend voor het zoo ruimschoots ge noten vertrouwen, beveelt hy zyn op volger beleefd aan. P. VAR ES Jr.v Binnenhaven 73. Onder referte aan bovenstaande Adver tentie, bericht de ondergeteekende, dat hy de BIEËBOTÏELARIJ van den Heer P. VAN ES Jr. heeft overgenomen. Hy beveelt zich bij zyn geachte plaats- genooten beleefd aan voor de levering van aSte soorten Bieren, belo vende een solide en nette bediening. A. DOL, Binnenhaven 73. 50 gulden ter leen gevraagd, tegen 10 rente. Brieven onder No. 103, aan het Bureau van dit blad. Een knap jong meisje wenscht in kennis te komen met een netten burgerjongen. Brieven, liefst met portret, onder letter A, bureau van dit blad. HUISHOUDING. Flink Burgermeisje biedt zich aan, genegen, en bekwaam alle voor komende werkzaamheden te verrichten. Franco brieven No. 104 Bureau van dit blad. Mevr. TOLLENAAR, Binnenhaven 3a, vraagt met 1 April een Dienstbode, voor dag en nacht, van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden 's avonds na 8u. 30. Gevraagd zoo spoedig mogelijk een flinke zindelijke Dienstbode. Zich te melden na 8 uur. Adres Mevr. VELDERMAN, Weststr. 75. GEVRAAGD een zindelijke DIENSTBODE, f2.50 per week, niet beneden 18 jaar. Adres: Bureau van dit blad. Nette Dienstbode gevraagd, AdresKanaalweg 89. Mevrouw TOURS, Stationstraat vraagt voor djrecteen Binnenmeisje, leeftyd 14 16 jaór. Zich aan te melden 's avonds tusschen 7—8 uur. Gevraagd een nette Burgerdoch ter, ter assistentie in de buishouding. Fr. Brieven onder no. 415 aan Boek handelaar A. J. MAAS, Kanaalweg 78. Mevrouw STAMMES, Westplein, vraagt een net Meisje van 8 tot half vyf uur. GEVRAAGD een net Dagmeisje. Adres B. DE BOER, Piet Heinstr. 2, GEVRAAGD een flink Loopmeisje. Adres A. C. RUSTING, Kanaalweg 35. Een 2o Bakkersknecht direct gevraagd, tegen goed loon, kost- en in woning. Brieven No. 105 Bureau van dit blad. Bekwame Timmerlieden gevraagd, voor geruimen tyd werk, By Jb. KOOIJ Kz. te Wieringerwaard. GEVRAAGD een Bakkersknecht of een flinke Jongen, die eenigszins met het vak bekend is, niet beueden de 16 jaar. Adres: Weezenstraat 29. Bevraagd een flinke Jongen. Adres: R. H. RAADSVELD, Bier- handel, Bassingracht. TE HUUR een klein Woonhuis, met Waterleiding, aan de Achtergraebt W.Z. 28, f 1.60 per week. AdresKoningstraat 20. Te buur een ruim Winkelhuis met apart Bovenhuis, aan de Weezen straat No. 3, voor diverse doeleinden geschikt. AdresKoningstraat 20. TE HUUR voor klein gezin het HUIS Achterstraat 63, voorzien van gas- en waterleiding. Adres: Havenplein 18. TE HUUR een geriefelijk Bovenhuis, Dykstraat 34, a f 17.pér maand. Adres MOL, Dykstraat. Geldbelegging. Te koop vijf solide BURGER- WOONHUIZEN, naast elkaar gelegen, op goeden stand. Niet afzonderlijk te koop. Adres met brieven onder No. 93, aan bet Bureau van dit blad. Voor spotprijs te koop 2 Winkelpuien, Kozynen, Ramen, Deuren. Trappen, enz. beuevens 2 solide pakhuis- kozynen met deuren, bovenlicht, en een zoo goed als nieuwe bouten Boet. Adres: W. WIJKER, Aannemer. TE KOOP voor spotprijs een HANDKAR op veeron. Adresle Rozendwarsstraat No. 6. TE KOOP een Burgerwoonhuis, staande in de Hoogstraat No. 9. Adres W. LASTDRAGER, Bothastr. 4. TE KOOP een twee-kruks Kinderwagen. Adres: Verl. Spoorstraat 16. TE KOOP een mooie Collie, 8 maanden oud. Te bevragenKeizerstraat 2. TE KOOP een Tweedoftsvlet met Zeil tuig, alles compleet. Adres J. J. HOOGERWERF, Welte vreden 25, Helder. Te koop aangeboden een goed onderhouden Heerenrijwiel, Adres: Stationdwarsstraat No. 3. levert met toenemend succes Ochtendïoer èn diverse Graansoorten Zaterdag 9 Maart van den nieaven Winkel in TABAK en SIGAREN Beleefd aanbevelend, J. DE GRAAF. verkrijgbaar best Ossenvleesch 30 cent per S ons. Nnchter Kalfsvleesch, Lappen en Gebakt 30 ct. Karbonade 30 ct. per vijf ons. een groote sorteering voor de a.s. Bevestiging. Aanbevelend, Kanaalweg 161. Voor f 1.75 uw geheele woning opkn&pp., 1 prima kwal. ChineeBChe Vloermat, fijne mooie kleur, echt frisch v. slaapk., keuk., enz., 3 flinke, groote, nette Kamermatt., 1 gekleurde, zachte Bedmat, 1 sterke Straatdeurmat, 80 cM. lg., 52 br. Gratis 1 Wandversiering en 1 fijne Jap. mat. Wie binnen 8 dagen beBtelt of postwissel zendt, ontv. dit alles en nog cadeau 1 fraai Stoelk., 1 Lampensl., 1 Briefh., Werk. of 1 flink Tafelkleed. Romb. alleen naar plaatsen aan spoor. Maitenfabriek, Prinsengracht 146, A'dam. „Door Eendracht Sterk". Buitengewone Vergadering op DONDERDAG 7 MAART de, evonde 8 uur, in het lokael P. DE KONING, Hoofdgracht. Namens het Bestuur. ook van FIRMA J. C. DE BUISOrjJÈ ZOON. Goedkoopste adres voor Pieno-, Mandolinen-, Viool- on Orgelmuziek i#on of 10 oeni. Boeporue, Wer konn def&aShadow, Sirene, Moderne Eva, enz. 20 oent. eww gew» J

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1912 | | pagina 6