JAN VEEN. Koorts- Bioscope-Theater. .ONZE VLOOT", FimaPiLafélier - Zuidstraat. - Balmuziek Tandschuiers Een Olifant Lezing Tandarts v.d. Voort, De Dageraad Openbare Vergadering U-daagecheMotordienst Alle soorten Handwerkgareus, imitatie-rotting-zitting, 8. MANHEIM's A. MIJNHARDT, ASS.-apotheker. Marine en Leger. De luit. t. z. 1ste kl. A. F. Gooszen en de oll. v, adm. 2de kl. J. li. A. Boertje, beiden uit O.-Indië teruggekeerd, worden op non-activ. gesteld. De kap. ter zee P. H. Voorthuijzen en de kap. luit. ter zee A. H. G. Heijdeman zijn bestemd om dit jaar zitting te nemen in de commissie, respec tievelijk voor het eind-examen en het toelatings examen aan de Marine-Machinistenschool te Helle- voetsluis, als voorzitter en lid. Korporaal A. Leeuw e. Een korporaal van 66 jaar komt men niet eiken dag tegen. Zoo'n exemplaar bestaat intusschen en wel by het instructie-bataljon te Kampen, waar hij de jonge vrijwilligers van versnaperingen voor ziet. Een combattant is hij dus allerminst, wat niet wegneemt, dat hem een dezer dagen de gouden medaille zal worden uitgereikt voor het trouw bedienen van buffet 111. Vergadering ven den Raad der gemeente HELDER, op Dinsdag 12 Maart 1912, des avonds ten 7i/s uur. Onderwerpen ter behandeling Ingekomen stukken en medcdeeling' n. Ontheffing art. 16 der Bonwverordening. Verkaveling grond aan de Bassingracht. Onbewoonbaar verklaring van de perceolen Achtergracht W.Z. 74 en 74u. en Bakker- steeg 1. Verordeningen Pandhuiswet. Pensioen-verordening. Verordening pnblieke vermakelijkheden. Benoemingen. Reclames. Stoom vaartberichten. Stoom va art-Maatschappij Nederland. Bali arriveerde 2 Maart van Soerabaja te Akyab. Nias vertrok 4 Maart van Padang naar Amsterdam. K. d. Nederf., uitreis, vertr. 5 Maartv. Southarapton. Vondel, uitreis, vertrok 6 Maart van Suez. Karimoen arriv. 6 Maart van A'dam te Batavia. Kon, Willem 1, uitreis, arriv. 6 Maart te Sabang. K. W. 111, thuisreis, vertrok 6 Maart van Tanger. rotterdamsche lloyd. Kediri, thuisreis, is 6 Maart Dover gepasseerd. Rindjani, uitreis, arriv. 6 Maart te Marseille. Walcheren arriv. 5 Maart van Rotterdam (e Batavia. Palembang, thuisreis, passeerde 5 Maart Oitavos. Koninklijke Hollandsohe Llotd. Rijnland, uitreis, vertrok 5 Maart van Leixoes. (Zie verder Tweede Blad.) Ingezonden Mededeelingen. Aan hen wier maag ziek is. Een groot aantal racnschen die aan de maag lijden, lyden nutteloos. Zy kunnen genezen worden. Iet» meer oplettendheid in de keuze van het voedsel en een goed middel om de organen te versterken, dat is al wat zij noodig hebben. De verschijnselen der maagziekten zyn zeer afwis selend. Sommige personen kunnen niet genoeg naar hun zin etenaan anderen daarentegen is het ge zicht van eten ondragelyk. Dikwijls ondervindt men een gevoel van zwaarie op da borst, een indruk van verzadiging in de keel. Somtijds drukken gassen in de maag opgehoopt het hart samen en doen den zieke gelooven dat hij een hartziekte heeft. De schele hoofdpijn is een dikwijls voorkomend en gevreesd verschijnsel. Een teere maag heeft zeker behoefte aan een uitgezocht voedsel, maar ae natuur heeft nooit ingesteld dat het voedsel moet verteerd worden alvorens te zijn gegeten. De maag heeft alleen behoefto te worden geholpen en versterkt om haar werk te doen en wat noodig is, dat is niet een verteerend gistmiddel, maar een versterkend middel. De spijsvertering staat onder den invloed van het bloed1 eu het zenuwstelsel, en de genees kundige wetenschap heeft nooit een beter verster kend verteringsmiddel voortgebracht dan de Pink Pillen. Dit Zwolle hebben wy den volgenden brief ont vangen van Mej. J. Feith, geb. Bokhorst, oud 46 jaren, 18 Nieuwstraat. ilk heb het genoegen u te berichten dat ik zeer goed van mijn slechte maag genezen ben door de Pink Pillen. Mijn mnag heeft mij zeer langen tijd doen lijden. Ik was zoo slecht dat ik myn eten niet meer verdragen kon en wanneer ik my uit noodzaak dwong te eten, dan kreeg ik brakingen. Ik had dikwyls duizelingen en walgingen en was verplicht te bed te bljjven. Na zonder succes vele geneesmiddelen te hebben gebruikt, heb ik den goeden inval gehad uwe Pink Pillen te nemen, en het is alleen dank zy deze pillen dat ik van mijn slechte maag ben kunnen genezen.* Prys 11.75 de doos, f9.— per 6 dooien. Verkrijgbaar bij: Generaal-depöt der Pink Pillen van Eeghenlaan 22 te Amsterdam; voor Helderen omstreken by: DE KOK, Middenstraat, H. DE BIEBiersteker, Keizerstraat 93; te Schagen bij J. ROTGANS; te den Burg (Texel) by T. BUIS en ver der by verschillende Apothekers en goede drogisten. Tijdstippen van verzendinfl der Brievenmalen. Niuur Ooat-Indië: Verzendingsweg. p. zeepost via Amsterdam 15 en 29 Mrt. 7. p. zeepost via Rotterdam 8 en 22 7.'tav. p. Holl. mail via Genna .12 en 26 i 7 's av. p. HoLL mail via Marseille 19 i 3.80'» nam pj*ranschem. via Marseille 8 en 22 (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen op verlangen der afzenden) p. Duitsche m. via Napels 20 Naar Palembang, Rionw, Backa, Billiton en Borneo: D.^deru.r^S postbezorging. a/h Postk. p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der afz,) p.Fransche m.via Marseille p. Duitsche m. via Napels 20 8,30'smor. 7.— 's av. 3^0"g nam 7.— 's av (2'smidd. Naar Atjeh en de Oostkust van Snmatra: 'rrjdag 8.30'smoi. Mrt. 7.—'sav. p. HolL mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m. viaM arseille p. Duitsche in. via Napels eiken Vi 12 en 19 8 en 22 20 Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdam|14 en 28 Mrt |7.'s av. p. mail via Queenstowc .15 en 22 3.30'snam p. mail via New-York. .15 en 29 3.30saam p. mail via St. Nazairt. .1 7 April.! s av. Naar Cnrapao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 14 en 28 Mrt. 7.sa». p. mail via Soutbampton eiken Dinsdag of Queenstowa. enViylag 3.30'snan; ?i. mail via Hamburg 1 April. 7.— 'sa alleen op verL der alz.) Naar St. Martin, St. Kiistatiiis ea Saba: p. zeepost via Amsterdam 114 en 28 Mrt. 17.'sa», galleen op verL der afz.) p. mail via Engeland eiken Woensd.|7.— 's av Naar Kaapland, Natal, Oraiye-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrijdag, 8.30 namiddags. Ildö Winieroöncert op Dinsdag 12 Maart 1912, in „Casino". Programma: 1. Einzugs-Marsch der Bojaren. Joh Halvorsen. 2. Ouverture „Michel Angelo". Niels W. Gade. 3. „A nkunft bei dien Schwarzen Nchwanen"'. Rich. Wagner. 4. Koninginnc-Marsch. Phantusie voor Orchest, E. von Brucken Fock, A. Lamotte. Pa u 5. Ouverture de Concert. 6. Romance pour Corno, de heer Kollenberg. A L. Hazebroek. 7. Ruse d'Aniour. Valse. H. van Luck. 8. Fantaisie de 1'op: „La Vivandiére". B. Godard, VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 8 Maart. Het concert, gegeven ten voordeele van het gezin Haagsma, beeft netto opge bracht f 127.19. De rekcniBg en verantwoording ligt ter inzage b(j den heer Bonarins, Schagenstraat48. Alhier is 28 Febr. opgoricht 't Heldersch Drankweercomitó. Toetraden de Ned. Ver., Angob, Volksbond, loge Nieuw Leven en loge Waterloo van de I.O.G.T. en de Goref. Ver. voor drankbestr. 't Bestuur is als volgt Voorzitter Ch. v. d. Bilt, Vosstr. 14, (Volksb.), secretaris P. Bot, Jan in 't Veldstr. 85, (Ned. Ver.;, penningmeesteresse E Moinema, Kanaalweg 116, (Angob). Zedenmisdrijf. Gisteren werd op bevel van de justitie gevangen genomen en naar Alkmaar ge transporteerd de werkman T. S. die Zondag j.1. door twee spoorwegbeambten op heeter- daad werd betrapt by het plegen van od- zedelyke handelingen met een 6-jarig meisje. Bekroningen. Ter aanvulling van ons bericht betreffen de de op de te Haarlem gehouden Intern. Hondeotentoonsteiling bekroonde exemplaren, vermelden wy nog, dat de Boxer (reu) „Mak- kachfokker de heer F. H. de Goey, eigenaar de heer J. vun Zwieten de Blom, behalve de in ons bericht genoemde tweede pryzen, ook nog eon derde prys verwierf 1 in de opeDklasse (speciale klasse ter vol doening aan de voorschriften van den Raad van Beheer betreffende de Kampioenschap pen.) IJken en herijken van maten en gewichten. De yk voor ten verkoop bestemde maten en gewichten en voor gewichten bestemd tot fijnere wegingeo, zal in de gemeente Helder plaats hebben op 23 en 24 Aprilde heryk I zal geschieden op 24, 25, 26, 27, 29 en 30 i April, 1, 2. 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13 en I 14 Mei. Is de dag niet lang genoeg Naar aanleiding van hot bericht over vervroegde winkelsluiting", in ons vorig nummer, vertelt een winkelier j .Het is wel eens vermakelijk, hoe som migen, ter wille van concurrentio-geest, de groote rem voor een algemeene regeling tot invoering van korter winkeltyd elkan- der den loef trachten af te steken in het ongehoord lang openblijven. .Mijnheer A. loert geregeld 's avonds met I argusblikken naar zyn buur, mynheer B., die op zyn beurt weer confrater A. geheim- i zinnig bespiot on het niet opgeeft, doch blijft rekken tot bet uiterste. »Ib de dag niet laDg genoeg, heeren „In myn straat zit er een, die de drukte nk negenen meestal wel op z'n slofjes af kan, maar wiens licht om elf unr nog in volle glorie brandt, alleen omdat iemand aan den overkant in hetzelfde vak het óók doet, al kan deze van tienen tot elven zyn klan ten best tellen. „Is de dag niet lang genoeg, vrienden •Op den hoek een echt conservatief beeld, een kruidenier, die van geen uitscheiden weet en zich dezer dagen nog 's nachts twaalf uur liet kloppen voor een pond witte suiker". ,.Is de dag niet laDg genoeg, mjjn waarde •Nog een ander, die altjjd de laatste wil en moet zyo, verklaarde eens aan een arm, maar vinnig neringziek concurrentje, die echter op knappen tyd zyn zaak sloot, dat het een kleine moeite was om, als je toch achter zat, tot elf uur de boel open te hou den. Na dien is het tusschen beiden een wedstryd geworden." Ts de dag dan nóg niet lang genoeg?" In de afgeloopen week kreeg oen manu- facturier op een slappen avond drie dames. Ze stapten circa tien uur binnen en bleven plakken, zeuren, talmen tot vyftien minuten vóór elven. De juffrouw, de bediende, na een paar vervelende, verbonden uurtjes, in aclie, met het geduld van Job. Eon der be zoeksters liet een massa schorten uitpakken. Het word passen, meten, vragen, wikken en wegen. Eindelykgeen zin dus ook geen duit verdiend. De bediende, een heet geba kerd wezeD, viel byua van de graad, maar de juf hield zich kalm, voorkomend en be leefd, tot na het inrukkoD van het drietal. Toen werd er een hartig woordje gesproken over de vraag, waarom zulke lui juist op het nippertje komen, t6rwyl den boelen avond niemand zich vertoont en het gas alleen maar voor de kykers brandt." „Aan dat soort publiek: is de dag niet lang genoeg?" (Het winkelen vóór negenen lykt my volstrekt niet bezwaarlyk. Maar er zyn men- schen, die gewoonweg rekenen op hot toch lang openblyven en er onbewust op erger lijke manier misbruik van maken, alsof wy, alsof het personeel zoo lang mogelyk moot klaar staan." •Is de dag voor ons niet lang genoeg?" Deze willekeur zou stellig uit de mode raken, als eon vaste, een geregelde tyd van sluiten werd aangenomen. Door de kracht der gewonnte schikt het publiek zich vanzelf. En zooiets kan gemakkelijk in een stadje als het onze, waar ieder 's avonds om tien uur gaat slapen, waar geen vreemdelingen verkeer van beteckenis is, waar het laatste treintje om half negen al wegbocraelt." „Zonder uitzondering moet de groote meer derheid zich hier uitspreken voor eon ver vroegde winkelsluiting, zoodat een wettelijk ingrypon in deze niet noodig is." Van afspraakjes, vhu beloften komt niets terecht. We hebben het terugkrabbelen immers al beleefd Slagen is slechts dan mogelyk, opneming van Sumatra's Westkust en do daarvoor gelegen zeeën en eilanden. De van dat terrein verschenen zeekaarten geven getuigenis van de uitnemende wjj'e waarop die zware, maar zoowel voor de zeevaart ala.voor de wetenschap belangrijke arbeid door Brust geleid werd. Kan hetzelfde gezegd worden van hot opnemiDgswerk van do meeste zyner voorgangers en tydeenooten, Brust toonde zyn wetonschappelyken zin bovendien door ook aan de ethnographie «ijn aandacht te wjjden, zooveel de dienst het toeliet. Belangrijke verzamelingen ethno- graphica bracht by bijeen, laatstelijk van het eilaud Nias, welke coll« ctie vergezeld van oen reeks interessante photo's hy afstond aan het Museum voor Land- en Volkenkunde, zooals vroegor is bericht. Met f8000 verdwenen. Een 18-jarige kantoorlooper van de firma Jarman Zonen, commissionDairs in effecten op de Heerengracht te Amsterdam, is sedert Woensdagmorgen verdwenen met een bedrag van ongeveer f8000 aan contanten. Van zyn verdwyning is by de politie aangifte gedaan. Het totaal aantal stakers. In het geheel staken er nu in Amsterdam volgens opgaven ons verstrekt, in de ver schillende bodryven ruim 1200 gezellen. De stakers zyn aldus verdeeld Loodgieters: plm. 580 (onder wie 130 jongens) stukadoors plm. 65 opperlieden: plm. 15; electriciens plm. 320 scheepsbouwers: plm. 210 (onder wio 57 jongens) bitum-mastiekwerkers24. („Hblad.") Advertentiën. Kindervoeding. Dezen winter uitgegeven14560 boter hammen. In dank ontvangenCollecte Melkboeren vergadering 11 gulden 22 oent. Dk Commissie. „Hoop dor Armen". Ingekomen by den secretaris, Ds. J. W. Poort fl.50 van T. H, Hartelijk dank aan don vriondelyken gever. f800 ontrold. Een motorschipper van de firma Van Gend en Loos,- te Amsterdam, die bij de Twenlache Bank oDgeveer f800 aan wissels had ontvangen, kwam by terugkomst op hot kantoor tot de ontdekking, dat de portefeuille met geld verdwenen was. Waarschijnlijk is zij hem ontstolen door twee verdachte individuen, die tweemaal tegen hem aange- loopen waren. De „Solo". Men meldt aan do »N. Ct." van den Hoek van Holland Met hoogwater is het atoomschip «Solo", dat by Terheydo op het Btrand zit, gister middag omstreeks 25 meter meer zeowaarts getrokken. De Duitsche Noordzeevloot. Berlyn, 5 Maart. De Taeliche Rundschau" deelt mede, dat hot Duitsche ministerie van marine van plan is met April a.s. de uit vier groote en zes kleine kruiser* bestaande ver- kenningsvloot van Kiel naar Friedrichshaven over te brengen en voorgoed in de Noordzee to stationnecrer. Sedert jaren trAcht Enge land zyn maritieme macht in hoofdzaak te bi'ODgcn in de Noordzee po Duitschland moet dit voorbeold volgen» omdat-by een zeeoorlog de beslissende gevechten daar zullen plaats hobbeD. Jaren geleden bad men reeds in Duitschland hot plan tot deze verandering over te gaan. Dat zy nu eerst doorgevoerd wordt me t niet als een onvriendelijkheid jegers Engeland beschouwd wurden, doch geschiedt om zui vor interne maritieme redenen: die verband houden mot de vorbetrring v«n het Noord-Oostzeekanaal, die ei-rut in 1915 eereed komt. Tot dien tyd zal men bezwaar lijk de vloot spoedig van de Oostzee do Noordzee kunnen brengen. De haven van Wilbelmshaven is zoo vergroot, dat daar riet alleen het Dreadnoughteskader, doch ook de verkenningsvloot een plaats vindt. Berlyn, 6 Maart. Het dagbladbericht, dat het marinebestuur voornemens is de verkenningsschepen der hoogzeevloot, vier groote en zes kleine kruisers op 1 April van Kiel naar Wilhelmshaven over te breng en duB voortdurend aan de Noordzee te stationeeren is onjuist wat het aantal schepen, en voorbarig wat het tijdstip van de even- tuoele verplaatsing betreft. Waar is, dat overwogen wordt of later eenige groote kruisers niet doeltreffender in Wilhelmshaven dan in Kiel kunnen worden gestationeerd. De suffragettes. Londen, 5 Maart. Twee suffragettes zy hedenmorgen tot twee maanden hard labour veroordeeld. Tot dusver waren de suffra gettes slechts tot eenvoudige gevangenisstraf veroordeeld. Na deze twee kiesrechtvrouwen, hebben de politierechters er nog een aanmerkelijk aantal tot gevangenisstraf met dwangarbeid veroordeeld, de meesten tot twee maanden, een enkele tot zes weken. Verscheiden vrou wen zyn voortB naar den strafrechter ver wezen, die nog zwaarder straffen kan opleggen. Een politierechter zei, dat hy in die vrouwen niet anders dan gewone misdadigsters of krankzinnigen kon zieD. Onder de veroor deelden zyn schilders, een beeldhouwster, een dichteres, verscheiden onderwijzeressen, verpleegster, een dokter enz. Er waren ook eenige bedaagde matronen by. Niet alleen hot Britsche museum is voor het groote publiek gesloteD, uit vrees dat de kiesrechtvrouwen bun vernielzucht ook op kunstwerken zujlen bot viereD, het museum van natuurlijke historie en het Victoria-en- Albert-muscum te Zuid Kcnsington hebbon gisteren dat voorbeeld gevolgd en zullen deze heele week gesloten blyven. De Royal Academy heeft gisteren haar tentoonstelling van oude meesters gesloten, veertien dagen vroeger dan was aangekondigd. Zy is dat tegenover de eigenaars dér kostbare stukken verplicht, schryft de president in de .Times". Juffrouw Christabel Pankhurst, de secre taresse van de Sociale en Politieke Vrouwen- unie, waartoe de glasbreekstors behooren en waarvan het bureau door de politie is iu beslag genomen, heeft een verslaggever te woord gestaan. Anders als Cornelis, die maar óën glas bad gebroken, voor aan de straat, was zy zeer fier op al de ruiten, die haar medestanders hadden verbrijzeld. Zy hoopte, dat het nu genoog zou zyn on de ministers tot inkeer waren gekomen. Zoo neen, dan zouden er andere diugen volgen, wat cu wanneer, daar kon zy zich niet over uitlaten. Het moest telkens een verrassing zjjn. Alleen het stemrecht zou aan den oorlog een einde makeD. Laat de regeering maar de fondsen van de vereer igiDg in beslag nemen. Er is meer geld te krygon. In een toespraak heeft Christabel nog ge- wanneer do actie vele geestverwanten vindt, 1 xegd, dat do vrouwen desnoods tot brand- wanneer het grootst mogelyk aantal belang- stichting zouden overgaan, van een hebbenden deelneemt, waardoor voldoende J paleis b.v. kracht ontwikkeld wordt om een gemeente- j)e voreeniging voor vrouwenkiesrecht van lyke verordening te verkrijgen. Slechts dkt 1 unionistische vrouwen heeft een protest uit- waarborgt en geneest groote en kleine eige- KOvaardigd togen het optreden der militante naars van winkels van hun kwaal: de over- j kieBrechtvrouwen. Wy moeten het kiesrecht matig lange duur van verkoopen". met eerlyke middelcu winnen, zoo heet het. „De dag is immers lang genoeg?" Twee buurtvrouwtjes spreken over den zieken man van een van haar. Waarom gaat u niet met 'm naar 'n F. C. Brust. t In den leeftijd van 41 jaar overleed te Padang de luitenant tor zee lo klasse F. C. specialiteit?" Brust, gezagvoerder van Hr. Ms. van Gogh" Specialiteit?... Wat moet en als zoodanig belast met de hydrographische zieke man in Flora" doen Den 21sten Maart hopen onze geliefde Ouders H. Hanekroot Jr. en C. Hanekroot-Plugboer, den dag te herdenken waarop zy vóór 12l/t jaar door den Echt w°rden verbonden. Dat zii nog lang gespaard mogen blyven is de wensch van hunne liefhebbende Kinderen JOHANNA. MARIA CAROLINA. Den 21 sten Maart 1912 hopen onze geliefde Ouders Dirk v. d. Brande en Cornelia de Vries, hunne jarige Echtvereni ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hunne liefhebbende Kinderen JOHANNA MARIA. JAN. Huisduinen, 9 Maart 1912. GeborenTheodares Reinier, Zoon van T. v. OOIJEN en W. G. v. OOIJEN-geb. Narold. Helder, 1 Maart 1912. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na eene kortstondige ongesteldheid, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd en Grootmoeder Geertje Vroon, in den leeftijd van bijna 62 jaar. Uit aller naam Jn. DALMEIJER Sr. Haarlem, 23 Febr. 1912. Door buitenlandsche familiebe trekkingen eerst heden geplaatst. Extra geëngageerd. Yan HEDEN tot en met DINSDAG as. (buiten hpt gewone programma): de zeer mooie film TRISTAN en I80LDE. Pakkend drama. Schoon gekleurd beeld in 2 afdeelingen. Van af Vrijdag 8 Maart tot en met Donderdag 14 Mrt. Geheel nieav Programma. 1. Cinema Parisien Courant. Alle actuali teiten. 2. Iropeke, de dochter van het Eskimo opperhoofd. Drama in het hooge Noorden. 3. Teddy en zijn erftante. Komisch. 4. De Jachtopziener. Spannend drama. 5. De slecht beloonde ridder. Komisch. 6 Tristan en Isolde. Pakkend drama. Schoon gekleurd beeld in 2 afdeelingen. 7. Tristan en Isolde. (Vervolg). 8. Een drama in Marokko. 9. Michel als recruut. Komisch. 10. Nauke haalt een grap uit. Komisch. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge f 0.45, te Rang f 0 30,2e Rang f 0.20 plus 2 cent stedelijke belasting. KINDEREN beneden 12 jaar, op alle rangen half geld. Aanvang lederen avond te 7 uur. Zondags te 2 uur. Eiken Zaterdagmiddag KINDERVOORSTELLING, van 3-5 uur. Enftrée 10 oent. Volwaasenen gewone prijzen, Zondags diploma's en vrybiljetten niet geldig. Des Zondags worden na vyf uur alleen plaatsen verkocht voor den len en 2*n rang. Direct gevraagd 3 TIMMERLIEDEN, tegen 20 cent per uur. Adres: G. KUIPER, Lutjewinkel. Drie Timmerlieden gevraagd, geruimen tyd werk, door Jb. JONKER Hz., Timmerman, Anna Paulowna. Voor de deelneming ons betoond by het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader den heer Willem Dalmeljer betuigen wy onzen hartelijken dank Uit aller naam Wed. L. A. SCHOUTEN- Dalmeijer. Haarlem, 8 Maart 1912. Mevrouw REND0RP is verhinderd Dinsdag 12 Maart te ontvangen S^ME^ Allen, die nog vorde- ringen hebben ten laste van den Senaat of van deassaut-commissie van het Korps Adelborsten, worden 'verzocht hunne rekeningen in te dienen vóór 20 Maart a.s., by den Secretaris van genoemden Senaat. AdresKon. Inst. v. d. Marine, alhier. Nedcrlaodsche Vereenigiog Afdeeling: Helder en Omatreken. Maandag li Maart, dee avonde 8 uur, van den Heer O. Kamerlingh Onnes, Directeur van het Bureau voor Handels inlichtingen te Amsterdam. ONDERWERP „De Marine en ons handels- aanzien over zee". gevolgd door: „Beelden uit het Marineleten", bioscopieche vooretelling van de H.H. Alberts Frères. 1. Zeestudiën. 2. Vlootrevue te Spithead. 3. Komisch Marine-nummer. 4. Schietproeven in Amerika. 5. Onze Koninklijke Marine Speciale op name voor de vereeniging „Onze Vloot". 6. Bezoek van President Falliéres aan H. M. de Koningin. Leden van de vereeniging hebben met één introducé toegang op vertoon van hun diploma. Entrée voor meerdere introducé's en niet-ledeu f0.50. Plaatsen kunnen besproken worden aan de zaal tegen betaling van f0.10, op den dag der voorstelling tusschen 11 en 2 uur. Degenen die wenschen lid te worden kunnen zich wenden tot den Secretaris den Heer J. C. BECKER, Kerkgracht. Contributie zelf te bepalen in „De Tuintjes", op Zondag a.s. ELKEN DAG GEOPEND. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. Weststraat 104 (by Mevr. de Wed. A. FOLMER). SPREEKUUR: Zaterdags van 9-5 uur. Vereeniging tot bevordering der Vrije Gedachte. Afdeeling: HELDER en OMSTREKEN. op ZATERDAG 9 MAART, '8 avonds ten 8 uur, in „CASINO" Spreker: De Heer W. HAVER8, van 's-Gravenhage. Onderwerp: Onder het recht of onder den Priester, naar aanleiding van het Motu Proprio van den Paus. Entree: 10 cent. Debat vrij, Vertrek van Texel naar Harlingen: Woensdagmorgen 13 Maart. Van Harlingen naar Texel Zaterdagmorgen 16 Maart. Van Texel naar den Helder: Dinsdagnamiddag 19 Maart. Van den Helder naar Alkmaar: Donderdagmorgen 21 Maart. Van Alkmaar naar Texel Vrijdagavond 22 Maart. UEd. Dienaren, J. Ph. BAKKER ZOON. Chef Kreugep H' Fotograaf. KONINGSTRAAT 98, bij het Koningsplein. Atelier geopend van 9-3 uur. COSTUUMNAAISTER, hier pas gevest., b.z. a. tot het verv. en verand. van Cost. en Mant., en het maken v. allerlei Cost., Mantelp., Jongens- en Meisjesp. en Naaiw totz. bill. pr. Ook Stof verkr. op Stalen en Patr. Br. No. 49, a. h. Bureau v. d. blad. Naaister. Een net Meisje, nog eenige dagen vrij, "-,g die gaarne bezet. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd aankomende LINGERIE* NAAISTERS voor atelier. Conditiën nader te bespreken. AdresBureau van dit blad. Mevr. GREGORY, vraagt tegen 15 Maart te Helder een flinke DIENSTBODE. Adres voor Brieven, Laan van Nieuw Oost-Indië 82, te 's-Gravenhage. Mevrouw V AN HOBOKEN, Hoofd gracht 68-69, vraagt met 1 Mei twee fatsoenlijke Dienstboden, de eene als Keukenmeid en de andere als Tweede-Meid. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. TIMMERLIEDEN. Direct gevraagd 5 6 Timmer lieden voor geruimen tyd werk. Een of twee kunnen voor va9t worden geplaatst. AdresJ. VEETER, Mr. Timmerman, Wieringerwaard. Een Schoenmakereknecht gevraagd, (eenigszins met het vak bekend). By H. BAL, Janzenstraat 52. Een Marinier 1ste klasse zoekt een KAMERTJE met 's morgens thee of koffie, f 1.50 per week. Brieven onder No. 106, aan het Bureau van dit blad. Gemeubileerde ZIT- en SLAAPKAMER aangeboden. Te bevragen aan DUINKER's Adv.- Bureau, Spoorstraat. Een Bakkereknecht gevraagd, zoo spoedig mogelyk, by D v. d HULST, Brood- Koek- en Banketbakker, te Winkel, N.-H. Een 2e Bakkeraknecht direct gevraagd, tegen goed loon, kost- en in woning. Brieven No. 105 Bureau van dit blad. GEVRAAGD een Klearmakers-Jongmaatje, en een Jongen die in het vak wenscht opgeleid te worden. Adres: H. J. SEEBOLDT, Weezenstr. 49. Prima soorten in alle pryzen. A. MIJNHARDT, ass. Apotheker. KANAALWEG 147 by Casino-gebouw. SPOORSTRAAT 96-98. Speciaal adres voor: Vol en S8jet, Breikatoen ïoor Spreien enz in alle nummers, 8, 12, 16, 17 ct. Prima Jaeger-Wol, in alle pryzen, van af 25 tot 55 ct. Krimpvrije witte Sajet. Breikatoen in bruin en zwart, 15 ct. p. knot. in zyden. Congres-, Aiva-, Filet- en Cordon Gaas. gaat eerder door het oog eener stopnaald, dan dat de heilzame werking der beroemde Gedézalf tegen eelt en likdoorns zal worden overtroffen. Prys der Gedézalf f0 20 per doos. Verkrygbaar by A. MIJNHARDT, Drogisterij, Kanaal- weg 147 bij „Casino" Gebouw. maar koopt aen prijs 40 cent Alléén verkrijgbaar in Goedkoopen Winkel, KONINGSTRAAT. Bekwame Timmerlieden gevraagd, voor geruimen tyd werk. By Jb. KOOIJ Kz. te Wieringerwaard. Laat ons nu uw Rijwiel emailleeren, vernikkelen of in orde maken en U zult tevreden zijn over afwerking en prijs. tne rmometers. KANAALWEG 147 bl] het Caeino-geboiiw.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1912 | | pagina 2