MAN HEI Ms Boelhuis Bioscope-Theater. Zeer helm® Deins, 40 stuks Hoornvee, Gummi- CoedkoopenWiukel, Balmuziek LenteKuur PINK PILLEN „HALLELUJA". Openbare Uitvoering De Passiespelen. Aanbesteding' eenvoudige Woning Openbare4Verkooping SteAREM, 6 PAARDEN, Ter dekking beschikbaar 14-daagscheMotordienst EIWITSTAAL A. HIJNHARDT. Ass. Apotheker. Koningstraat. Ingezonden Mededeelingon. W.UV.ES IN K. O U R ER SONNES ALES r"1 EEL wat menschen wier gezondheid benij- denswaard is, danken de goede werking van geheel hun organisme aan het feit dat zij bij iedere verandering van jaargetijde een kleine versterkende en zuiverende kuur doen. Deze ver sterkende en zuiverende kuur bevrijdt het licham van alle onzuiverheden die er in zijn opgehoopt en versterkt alle organen. Het is een nieuw op-dreef-brengen dat de beste resultaten geeft. Deze versterkende en zuive rende kuur is in het bijzonder aanbevolen voor de lente, en de personen die zorg hebben voor hun gezondheid, laten niet na hun lenlekuur te doen met de Pink Pillen die een uitstekend zuiverend en versterkend middel zijn. De Pink Pillen geven bloed en krachten, zij wekken de eetlust op en bezorgen een uitmuntende spijsvertering. Zij wekken alle organen op en bevorderen alzoo de uitdrij ving der vergiften die gedurende het slechte jaargetijde in ons lichaam zijn opgehoopt. De Pink Pillen zuiveren het bloed en doen de roode vlakken, puisten en zweren verdwijnen. Prys fl.76 de doos, f9.00 per 6 doozen. Verkrygbaar byGeneraal-depót der Pink Pillen, Van Eegheulaan 22 te Amsterdamvoor Den Helder en omstreken b\jDe Kok, Middenstraat, H. de Bie—Biersteker, Keizerstraat 93; te Schagen by: J. Rotgans; te Den Burg (Texel) b\j: T. Bois en verder by verschillende Apothekers en goede Drogisten. Marine en Leger. Op voordracht van den gouverneur heeft de min. van Oorlog een cadet-sergeant en een cadet-sergeant titulair van de Kon. Mil. Academie verwijderd wegens doorgaand slecht gedrag, ook blijkende uit ongevoeligheid voor straffen en vermaningen, als mede wegens ondeugden, die hen voor andere cadetten gevaarlek deden lijn. De gouverneur heeft hun hun rang ontnomen, waarna ty naar hun betrekkingen z\jn teruggezonden. De majoor C. J. 11. Collctte, van het 4e reg. vesting-art. tc den Helder, zal van IS dezer tot 4 Mei de schietoefeningen bijwonen in de leger plaats bij Oldebroek. Ingevolge beschikking v. d. minister v. Marine wordt luit. t. t. Ie kl. jhr. J H. O. van den Bosch met 13 April a. s. als eerste officier a. b. Hr. Ms ■Schorpioen" vervangen door luit. t. z. Ie kl. C. Fock, en met 4 Mei gepl. bij het dep. v. Marine. Bü Kon. besluit van 2 dezer is aan den officier machinist 2e kl. bg den marine-stoomvaartdienst M. van den Ban? wegens ongeschiktheid voor dc verdere waarneming van den militairen dienst, tengevolge van lichaamsgebreken, met 16 dezer eervol ontslag uit den dienst by de zeemacht ver leend, onder toekenning van pensioen, en het be drag van het pensioen bepaald op f1242 jaars. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: V erzendingsweg. Datum der ter postbezorging. Tg dat. der laat. busl. a/h Poitk. p. zeepost via Amsterdam 12 en 26 April 7.— 'sav. p. zeepost via Rotterdam 5 en 19 7.'sav. p. Holl. mail via Genua 9 en 23 7.— av. p. Holl. mail via Marseille 16 en 30 3.30' p*Franichem.viaMarseille 5 en 19 i 7.— 's av. (voor Sumatra's Westkust en Benkoelen alleen opl verlangen der afzenders)! p. Duitsche m. via Napels| Naar Palembang, Rionw, Banka, Billiton au Borneo: 8.30'smor. 7.— av. 3.30'snam p. Eng. mail via Brindiai p. Hou. mail via Genua p, Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.via Marseille p. Duitsche in. via Napels Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra 12 eu 26 April 9 en 23 16 en 30 5 en 19 p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille (alleen op verl. der afz.) p.Fransche m.visMarscillc p. Duitsche m. via Napels eiken Vrijdai 16 en 30 5 en 19 17 April Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdamill en 25 April |7.— 'sav. p. mail via Queenstown .12 en 19 3.80'snam p. mail via New-York. .12 en 26 3-30'flnam p. mail via St. Nazaire .1 7 |7.'s av, Naar Cnra^ao, Bonaire en Aruba: p. zeepost via Amsterdam 11 en 25 April 7.'sav. eiken Dinsdag en Vrüdi^ p. mail via Southampton of Queenstown. p. mail via Hamburg (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Eostatina en Saba: p. zeepost via Amsterdamill en 25 April 17.'sav. galleen op verl der afz.) p. mail via Engeland eiken Woensd.|7.'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier-kolonie en Transvaal: eiken Vrijdag, 3.80 's namiddags. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatsohappi; Nederland. Soembawa, uitreis, passeerde 2 April Dungencss. Lombok, uitreis, passeerde 2 April Kaap Bon. Karimata, thuisreis, passeerde 2 April Kaap Blanc. K. Willem 111, uitreis, passeerde 3 April Ouessant. Bali, thuisreis, arriveerde 3 April te Suez. Grotius, uitreis, arriveerde 3 April te Port Said. Koningin d. Ncd., uitreis, arriv. 3 April te Sabang. Maduio, uitreis, passeerde 3 April Point deGalle. Oranje, thuisreis, passeerde 3 April Gibraltar. Rotterdansohb Lloyd. Sindoro, thuisreis, vertrok 2 April van Port-Said. Bandoeng, uitreis, arriv. 2 April te Port-Said. Bogor, thuisreis, passeerde 2 April Ouessant. Malang, thuisreis, passeerde 2 April Gibraltar. Kon. Holl. Lloyd. Delfland, thuisreis, arriv. 1 April te St Vincent Rynland, uitreis, vertrok 1 April van Santos. Hollandia, uitreis, vertrok 2 April van Santos. Zeelandia, thuisr., is 2 April Fernando Noronha gop. Frisia, vertr.3 April v. Amsterdam n. Buenos-Ayres Kon. West-Indisohe Maildienst. Pr. Willem V,arriv. 2 April v. W.-lndië te New-York. Pr. Maurits, thuisr. arriv, 3 April 10 a. vm. te Hivre, Pr. Willem I, thuisreis, vertrok 3 April van Hftvre. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 5 April. Pensioenwetten voor de Zee- en Landmacht. Voorloopig Verslag. De opmerkingen omtrent de koaton vnn de pensionneering syn reeds gemaakt by de be handeling van het wetsontwerp in zake de tractementsverbetering der officieren. Ver scheidene leden verklaarden het niet te kan nen billyken, dat nu tevens een gelyke pen sioen verbetering voor de marine-officieren zal worden tot stand gebracht, zonder dat de zorg voor de strijdbaarheid der zeemacht daartoe schynt te nopen. De urgentie van dit deel van het wetsontwerp achtten zy niet aangetoond. Indien het slechts op overwe gingen van billykheid steunt hadden golyk- soortigo overwegingen moeten gelden by de beantwoording van de vraag of in dit ont werp ook niet de pensioenbepalingen voor onderoffioieren van zee- en landmacht op haar plaats ware. Eenige leden wilden voor de officieren der zeemacht het vraagstuk der pensionneering tegelyk met verbetering der tractementen onder de oogen zien. Verscheidene leden waren teleurgesteld dat de Reg. niet de verbetering van de stand- pensioenen van onderofficieren en minderen heeft voorgesteld. Deze leden drongen op aanvalling van het ontwerp in den een of den anderen zin mot klem aan. Eenige leden verklaarden reeds na zonder die aanvalling of zonder de toezeggiDg dat nog in deze zittingperiode een ontwerp tot verbetering van de pensioenen der onder offioieren en minderen zal worden ingediend, tegen de wetsontwerpen te znllen stemmen. Ter voorkoming van te hooge kosten gaven oenige leden in overweging verhooging van den leeftyd, waarop het maximum-pensioen wordt vorkregen of de toekenning van uitge steld pensioen op 55- of 60-jarigen leeftyd voor hem, die vroeg den dienst verlaat. De wetswijzigingen, welke by requesten van verschillende vereenigingen van onderofficie- reu van zee- en landmacht zyn verzocht, werden door meerdere leden in 's Min. wel willende overweging aanbevolen. Van andere zyde werd hiertegen aangevoerd, dat voor een herziening d< r pc mioenen van de onderofficieren het oogenblik zal zyn aange broken wanneer een definitieve regeling hun ner inkomsten zal zyn getrofien. De Commis sie, door den Minister van Oorlog met de voor bereiding dezer aangelegenheid belast, heeft haar verslag uitgebracht en men meende te weten, dat de Minister thans bezig is met het ontwerpen van eene nieuwe traktoments- regeling. Geopperd en bestreden werd het denkbeeld van premiebetaling voor do militaire pensioe nen, althans voor de pensioenverhooging, die dit w.o. voor alle rangen brengt, zoomede het denkbeeld dat de nonaotiviteitsjaren niet zouden medetellen by de pensioensborekening. Door zeer vele leden werd het toekennen van terugwerkende kracht aan deze wet tot 1 April 1911 bestreden. Door enkele leden werd nog de vraag ge daan of het waar is, dat door of vanwege do Regeering aan officieren, die na 1 April ge- pensionneerd zyn, toezeggingen betreffende gunstiger pensioensbepalingen zyn gedaan. De „Prins Willem V". Aan ,De West" van 27 Febr. t.m. 8 Maart ontleenen w(j De »Prins Willem V", die te Parimaribo aankwam, is op de reis geteisterd door een verschrikkelvjken sneeuwstorm. De boot moet in een hachelyke positie hebben verkeerd. Lastige zwervers. Het dorp Zoeterwonde is Woensdagavond in rep en roer gebracht door een aantal zwervers, die met 7 woonwagens langs den Hoogen Ryndyk aldaar, op een half nar gaans van Leiden, bnn bivak hadden opge slagen. De menschen lieten hun paarden grazen op terreinen, die natuurlijk hun niet toebehoorden on namen weg wat van hnn gading was. De gemeente-politie en eenige rijksveldwachters verschenen weldra ter plaatse en bevalen hen op te breken. Maar hot volkje wenschte daar geen gevolg aan te geven. De burgemeester verscheen ter plaatse en stond hen toe nog een half uur ia de gemeente te vertoeven. Toen er echter geen enkele geneigd bleek om van standplaats te veranderen en de menBchen bovendien nog een dreigende houding gingen aannemen, rtquireerde de burgemeester uit Leiden een afdeeling artilleristen. Toen deze aangekomen was, bleek de bevolking van de woonwap.ees nog minder dan tevoren geneigd te vertrek ken. Ze dreigde eenige malen te zullen schieten, waarop de burgemeester de artilleris ten handelend liet optreden. De stoet zette zich toen in beweging in de richting van Leiden, omstnwd door een talryke menigte uit de omliggende plaatsen en voortgedreven door de afdeeling artilleristen. Onderweg hield de stoet bywyzo van plagery zoo na en dan halt. Aan de grens van de gemeente Leiden werden de woonwagens door de Leidsche politie in ontvangst genomen. Van uit Leiden werden zy over de lyn van de Hollandsohe spoor naar Oegstgeest gebracht. Een opzienbarend proces in de diamant wereld. Het Handelsblad van Antwerpen" meldt: De groote zaak van bedrieglyk bankroet, ten laste van Cohen, makelaar in diamant, die beweerde, dat hem voor eene heele fortuin steentjes was ontvreemd, heeft tot 7 unr Maandagavond geduurd. De gehoele wereld vau het (steentje* vulde de zaal; men had zioh wel in de Club ge waand en die heeren van alle natiën drongen zoodanig voorop, dat de rechterlijke verslag gevers eigenlijk overrompeld werden. De getuigen h décharge waren even vinnig als die ii charge. Uit de verklaringen blykt, dat Cohen voor 270.000 fr. in portefeuille had; liy beweert, dat hem die portefeuille ia 'n koffiehuis aan de statie, gedurende een gedrang, moet ont futseld zijn. Een regen van naamlooze brieven kwam terecht op het parket om Cohen aan te klagen en te z ggen, dat hy enkel veinsde bestolen te zyn. Hy werd dan vervolgd voor bedrieglyk bankroet, wegens die handelingen, en voor simpel bankroet, om zyne boekhouding ver waarloosd te bobben. Oadanks de behendige pleidooi van mr. Palmans, werd Cohen veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. De poolexpeditie van kapitein Scott. In aanvulling op de berichten waarin reeds een en ander werd medegedeeld over don Zuidpooltocht van kapitein Scott, ontleenen wy eenige bijzonderheden aan de „Journal", die daarom vooral belangryk zyo, daar zy door kapitein Scott zeiven zyn verstrekt aan luitenant Evans, die Scott op 150 mylon af stand van de Pool heeft verlaten: Het eerste bericht is gedateerd: 30 October 1910. Kort na het vertrek der expeditie tot op richting van provianddepóts, schenrdo het ys, waardoor de communicatie met de winter kwartieren werd verbroken. Den 8sten Febr. werd de tocht naar het Zuiden voortgezet. Het weer was slecht en drie ponies moesten wegens zwakte worden teruggestuurd. Met de rest der ponies en twee spannen honden, bereikten wy den 79sten grqad. Wy richtten daar een depót op. Gedurende den terugtocht viel een heel span honden in een ravyn. Het duurde drie nren voor wy ze weer op den beganen grond haddeo. Meares en ik konden juist aan dit gevaar ontsnappen. Ik vertrok wederom met den eenigen overgebleven ponie en bracht mondvoorraad naar „Corner Camp.* By myn terugkomst zag ik vier ponies op een ysschol af dry ren, ook was een gedeelte der expeditie door het scheuren van het ys af gescheiden van het hoofdgedeelte. Wy konden hen en den mondvoorraad gelukkig redden, doch de ponies waren verloren. Na heel wat avonturen gelukte het ons, den 23sten Mei, drie weken nadat de zon was ondergegaan Hat Point te verlaten, om ons naar het overwinteringskwartier te begeven. Vreemd genoeg is de thermometer gedaald tot 40 graden onder nul. Een keer werd zelfs 50 graden onder nul genoteerd. Tegen het einde van Jnni vertrok dokter Wilson met twee gezellen, om waarnemingen te doen, over den broeityd der vetgansen op kaap Crozier. Deze expeditie duurde 14 dagen en de koude, die geconstateerd werd, varieerde tnsschen 60 en 77 graden onder nul. Er werden overvloedig eieren ingezameld. Den leten Sept. vertrok Meares wederom naar Hut Point en legde daar een telefoon aan, die hem tot op 15mylen af stands met ons in verbinding hield. Eindelyk, tegen het begin van November is alles voor het vertrek naar het Zuiden gereed, nadat men door de hevige koude de afreis voortdurend had moeten uitstellen. Dit is dan ook do oorzaak, dat het grootste ge deelte der expedite niet op tyd terug kan zyn om mot Terra Nova te vertrekken. Van dit oogenblik gaat men met een gemiddelde snelheid van 15 mylen per dag de Zuidpool tegemoet. By iederen graad wordt een hut opgeslagen met proviand voor een week. Door het bevriezen der benzine moet afgezien worden van het gebruik van motorsleden. Op 21 December is 85 graden zuiderbreedte by 163 westerlengte bereikt. Den 3den Januari is men op 3300 meter hoogte boven den zeespiegel. Op dien datum schreef Scott: Met 5 man zet ik myn tocht naar de Zuidpool voort, terwyl ik 8 man onder bevel van luitenant Evans terug stuurde. Ik ga verder met dokter Wilson, kapitein Oates, luitenant Bowers en sergeant Evans, die belast is met het transport. Wy hebben mondvoorraad voor een maand en ver- tronwen te zullen slagen. Zy die ik terug stuur, zyn zeer teleurgesteld en het is zeer moeilyk geweest, keus te maken, want allen wilden my volgen. Het weer is goed op de ijsvlakte en de zon heeft ons nog geen oogenblik verlaten. Wel heerscH or een intense koude, maar wy zyn goed nitgerust. Tot dusverre is alles uitstekend gegaan. Zeer waarschynlyk cal men dit jaar niets meer van ons vernemen, want wy zullen nood- sakelykerwys zeer laat terugkomen." De automobielbandiet Carouy gepakt. Palaiseau, 3 April. Carouy, die deel uit maakte van de bende, welke den aanslag pleegde op den looper in de Rue Ordener, is te Sacley gearresteerd. Hy had twee geladen Browningrevolvers y zich. Hy bekende, deel te hebben uitge maakt van de gezochte bende. Vergeefs trachtte hy blauwzuur in te nemen. Hy werd geboeid en zoo geheel bniten staat om zich te weren, naar Parys overgebracht. (Saclay is een klein plaatsje, eenige aren ten zaidon van VerBailles. De gevreesde bandiet had zich dus, zooals door velen trouwens werd vermoed, niet ver van het tooneel zyner misdaden verwyderd. Red. H.) Een schipbreuk. Borlyn, 3 April. Naar de Duitsche Kabel maatschappij uit Melbourne vorneemt, is het stoomschip Koombana" met vyftig passagiers en een bemanning van tachtig koppen in een orkaan vergaan. Wrakstukken zyn op een afstand van vyftig zeemyl van Broome ge vonden. Advertenttën gelieve men 's morgen, vóbr 10 uur to bezorgen. Advertentiën. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig geduldig gedragen lijden, in de vaste hoop des eeuwigen levens, onze innig geliefde Dochter Zuster, Behuwdzuster en Tante Anna Paulowna, in den jeugdigen leeftijd van ruim 23 jaren. Uit aller naam, IJNTE J. ALKEMA. Algemeene kennisgeving. Makkum, 1 April 1912. Heden overleed, in den leeftijd van ruim 63 jaar, onze geachte Echtgenoot, Vader en Behuwd vader, de Heer Johannes Dee, oud-baas der Ernstvuurwerkers Rijk» Werf. Helder, 4 April 1912. Wed. DEE—Faber, Kinderen en Behuwdkinderen. Eenige en algemeene kennisgeving. Verzoeke van rouwbeklag ver schoond te blijven. Heden overleed ten onzen huize onze geliefde Vader, Behuwd- Groot- en Overgrootvader, de heer Simon van Waart, Weduwnaar van mej. HiltjeHub- beling, in den ouderdom van bijna 84 jaar. Uit naam der Familie TIENSTRA en verdere Familie. Eenige en algemeene kennisgeving. Helder, 4 April 1911. Vlce admiraal KOSTER is verhin- derd op Zondag 7 April bezoeken te ontvangen. Mevrouw INSINGER-SCHIFF kan Dinsdag niet ontvangen. in „De Tuintjes", 2en Paaschdag. ELK EK DAG GEOPEND. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. Christelijke Zangvereeniging v. Gem. Koor. Directeur JOH. F. ASMA Jr. Mej. ALIE DE BOER. de heer GERARD FULDNER. Plano Orgel op Woensdag 10 April 1912, des avonds 8 uur, in de Geref. Kerk, (Spoorstraat). In de pauze hoopt voor haar op te treden de WelEerw.Heer Ds. DE WALLE. De opbrengst strekt ten voordeele van het Orgelfonds. Programma's, tevens bewijs van toegang k 15 cent verkrijgbaar bij de leden, de heer D. VAN LEEUWEN, Koningstraat, Wed. AGEMA, Molenstraat en aan den ingang der kerk. N.B. Het geacht publiek wordt bekend gemaakt, dat o.m. zal worden opgevoerd de De Ruyter-Cantate, voor solo, gemengd koor en kinderkoor, welke alhier in 1907 op het Havenplein is uitgevoerd. HET BESTUUR. Extra geSngaoeerd Indrukwekkends film. 1000 Meter. Vanaf Vrijdag 5 April tot en met Donderdag II April. Geheel nieuw Programma. 1. De Waterval van Monasterle de Siedro. Heerlijke Natuuropname. 2. Medelijden. Gezelschap drama. 3. Tontolini als uitvinder der Cinemato- graphie. Humoristisch. 4. De Kus. Aangrijpend drama uit het wilde Westen. 5. Lemke bezoekt een gevangenis. Hoogst komisch. 6. Liefdesdrama van een dorpsmid. Span nend drama. 7. De Passiespelen. PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge f 0.47, le Rang f 0.30,3e Ring f 0.32 inclusief stedelijke belasting. KINDEREN beneden 12 Jaar, op alle rangen half geld. Aanvang iederen avond te 7 uur. Zondags te 2 uur. Elkan Zaterdagmiddag KINDERVOORSTELLING, om 8 uur. Entréa 10 oaat. Volwassenen gewone prijzen. Zondags diploma's en vrijbiljetten niet geldig. Des Zondags worden na vyf uur alleen plaatsen verkocht voor den len en 2en rang. VERHUISD van ZUIDSTRAAT 23 naar Weststraat 109 J. ROOSENDAAL. van het bouwen van een voor JAN v. d. WAL, te de Koog. Aanwezing in het Café „Den Burg" te Den Burg op Texel, Zaterdag a.e. 'savonds 7 uur. Inlichtingen geeft de Gemeente- Opzichter. op ZATERDAG 6 APRIL 'a avonds 6 uur, in het Café „Prine Hendrik" te Julianadorp, Koegras, contant, van eene uitmuntende partij diverse merken, Havana's, Vorsten landen, Modjo, Newjork, enz., in kistjes van 25, 50 en 100 stuks. H.H. Rookers maakt gebruik van :ze gelegenheid. Deurw. H. KWAST. Wegens afschaffing der Boerderij. op Woensdag 17 April 1912, 's voormiddags 9 uur, ten huize en ten verzoeke van den Heer C. J. DE WIT, In het KOEGRAS, nabij Den Helder, van: als: 12 KOEIEN, die gekalfd hebben of op kalven staan, 7 HERFST- KALVERS,eenigeKoeien met melkstaten, 3 Gelde Koeien, waar onder 1 Vette, 9 Kalfvaarzen, gekalfd hebbende of op kalven staande, 15 Pinken. 1 Pinkstier, 1 twee-jarige Stier, eenige Kuikal veren. als: 4-jarigezwarte wit- voetRuin,9-jarige bruine Ruin, zwarte Merrie, aftands, bruine Merrie, aftands, bruine 2-jarige witvoet Merrie, bruine 1-jarige Hengst. 28 Schapen met Lammeren, 6 Overheuders. VARKENS3 Zeugen, waaronder twee drachtige, 6 Schrammen. Maaimachine, Hooischudder (Boby) en Hooihark, Penensnyder, 2 Boerenwagens, Zuid-HollandscheTilbury met zwarte kap, Sportkar, 2 Driewielder Karren, Gierkar (Zypsch model). Melkwagen, Arreslede, Slijpsteen, Ploegen (waaronder 2 Wiel ploegen), Egge en Kettingegge. Melkgereedschap, als: Melkbussen, Melkvaten, Melkscho- tels, Draaikarn, Roomvaten, enz. enz. Hooi-hyschtoestel (nieuw). Ongavaar 20000 pond Hooi en oonig Stroo. Notaris VRIJBURG. te KOEGRAS, op Woensdag 24 April 1812, des morgens 9 uur, op de Boerenplaats van den Heer J. A. STROOMER, aan het Noord-Hollandsch Kanaal, 30 minuten van de Spoor weghalte, van: waaronder 12 Koeien die gekalfd hebben, 4 Meikalvers, 15 Zomerkalvers, 2 Gelde- koeien en een lichtbonte tweejarige Stier en 5 Pinken. 4 Paapden, alsHo. 1 een zi&rte drachtige YKUL- HËRB1E (aftands), No. 2 een donker bruine RUIN (aftands), No. 3 een ivarte RUIN (ond 4 jaar) en No. 4 een brnine MERRIE (ondt jaar). Nos. 2, 3 en 4 zyn kinderen van No. 1. Boeren- en Bouwgereedschappen, Kaasmakersgereedschappen, Rijtuigen, Tuigen, Ploegen, Eggen, Zaadwaaier, een nieuwe Wanmolen, Dorschmachine, drie Boerenwagens, waaronder een Korrie- wagen, twee driewielder Karren, waarvan een met Ierbaksproeier, een le kl. Zuid- Hollandsche Tilbury met zwarte kap, zoo goed als nieuw, een Bakwagen, een Ran- some Hooihark, een Bobby Hooischudder, zoo goed als nieuw, een Adriaansche Maaimachine met dikken en dunnen vin- gerbalk, Slypsteenen, Kettinghort, Lyn- koekbreker, Kaastobbe voor 8 kazen, Kliender, Kaastafel, een Kaaspers, 10 Melkbussen van 30 liters inhoud, twee Roomvaten, twee Karnen, waarvan een om met een paard te gebruiken, 20 Melk- schotels, Botermout met stelling, vier Boterkisten, Emmers, Maatemmer, Gaten borden, vier Koeschutten, Kruiwagen, Ganzenveeren, Kookpot, Waschtobben, enz. enz. en eenig Huisraad. Op de plaats is gelegenheid tot stalling. Allee ons content geld. Mr. A. P. H. DE LANGE, Notaris. By den onderget. staat ter dekking beschikbaar: een 1-jarige zwartb. Stier, dekg. van de geheele boerderij f 1.— per koe, enkele koeien f 1.25. Melk- opbrengst der moeder in 1910 als twinter in de 322 melkdagen 6368 L. met een gem. vetgeh. v. 3.20, opbr. in 1911 in de 304 melkdagen 6177 L. met een gem. vetg. v. 3.30. De stier is alle dagen te bez. op gen. boerderij „Brakenhof' te Koegras, gem. Helder. Aan hetzelfde adres een Kulkalf te koop by N. Jb. KEIJZER. de goedgekeurde 3-jarige Bruine Hengst „OUSTAAF", (achter wit-voeter), tegen een dekgeld van ff 10.- A content, by S. BIERSTEKER, Schoolvaartb. Julianadorp te Koegrae. Telefoonnet Helder. HUISHOUD- AANSLUITING van af f 10.— p. jaar. en f2.50 entrée. GESPLITSTE AANSLUITING vanaf f22.50 p. jaar en f2.50 entrée. GEWONE AANSLUITING van af f30.— p. jaar en f5.— entrée Nieuwe aansluiting: 83 KAMPMEIJER, P. B., Agent Firma van Straalen Monsieur Erkelens, Hoofdgracht. Vertrek van Texel naar Harlingen: Woensdagmorgen 10 April. Van Harlingen naar Texel Zaterdagmorgen 13 April. Van Texel naar den Helder: Dinsdagnamiddag 16 April. Van den Helder naar Alkmaar: Donderdagmorgen 18 April. Van Alkmaar naar Texel Vrijdagavond 19 April. UEd. Dienaren, J. Rh. BAKKER ZOON. per Liter»fleeohf 0.90. H KINGMA, Apotheker, v/h. A. C. ROEM, Kanaalweg 57. artikelen, Slang, Spuiten, enz. enz. KANAALWEG 147 bij „Casino". WILT GIJ een Kinderwagen, Promenadewagen of Wandelwagentje koopen, bezoekt dan DAAR ALLÉÉN vindt gij da gpoot.t. aorta.ring tegen de billijk.prijz.n. Koopt uitsluitend een Kinder wagen of Promenadewagen merk „PATRIA", wettig gedeponeerd, waarvan de banden niet kunnen afspringen. KOOPT BIJTIJDS, daar onxe winkel Maandag en Dinsdag OESLOTEN is,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1912 | | pagina 2