Aan de Rheumatieklyders Wat er tegen te doen Balmuziek Herdenking Julianadag. Met de haringtrekkers op het water, Doopsgezinde Gemeente. geheel nieuw Programma. C. MOERMAN, van Mmm. Ing.xond.n Mad.de.lingsn. DE HEER JAN DIPPELD Het is nutteloos u te zeggenNeem dit, neem dat", gy hebt geen enkele goede reden ons te geloovendaarom laten wy liever het woord aan hen die wy genezen hebben. De heer Jan Dippeld, oud 63 jaren, zal u zeggen hoe hy van zyn rheumatiek is genezen Gedurende langen tyd, schryft hy, heb ik geleden aan rheumatische pynen door het geheele lichaam.Wanneer ik zulk een crisis had, leed ik zoo hevig en had ik zoo veel moeite om my te bewegen, dat ik genoodzaakt was te bed te blyven en myne bezigheden er aan te geven; van daar de dubbele onaan genaamheid eerstens myne pynen, vervolgens geldverlies. Ik heb dranken en andere geneesmiddelen ingenomen, men heeft my gevreven, en dat alles volkomen te vergeefsch. Eindelyk heeft men my de Pink Pillen aangeradenik heb ze genomen omdat zy my waren aangeraden door iemand die vertrouwen verdiende, maar zonder aan de mogelykheid myner genezing te gelooven. Ik heb my vergist; de Pink Pillen hebben my wel degelyk genezen. Ik moet hier by voegen dat het reeds lang geleden is dat ik de kuur heb gedaan. Ik hoop dat de genezing duurzaam zal zyn, want het schynt my dat indien de pynen hadden terug moeten komen, zy reeds zouden teruggekomen zyn. De Pink Pillen zuiveren het bloed. Prijs fl.76 de doos, f9.00 per 6 doozen. Yerkrfjgbaar bjj: Generaal-depót der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22 te isterdam; voor Den Helder en omstreken by: De Kok, Middenstraat, H. db Bibbstbkbe, Keizerstraat 93; te Schagen bij: J. Rotgans; te Den Burg by: T. Buis en verder by verschillende Apothekers en goede Drogisten, Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Oost-Indië: Vonfl ndings weg. lom» d., postbezorging. %f^Fotik 26 April 19 80 19 7.— '8*V. 7.— 'sav. 7.- 3.30'* nam 7.— av. via Amsterdam teepost via Rotterdac ïolL mail ria Genua mail via Marseille ransche m.via Marseille >r Somatra'* Westkust Benkoelen alleen op langen der afzenders) luitsche m. ria Napels Palembang, Rioaw, Bank», Billiton Boroeo Eng. mail via Brindiii HolL mail via Genna HolL mail via Marseille op verl. der af*.) ransche m.via Marseille luitsche m. via Napels 26 April 1 Mei 8.30'smor 7.— av. 3.30"i nam 7.— 's av. 12'smidd, Naar Atjeh en de Oostkast van Snmatra: Eng. mail via BrindUi HoU. mail via Genua HolL mail via Marseille op varL der afz.) 'ransche m.viaMarseille 7.'s av. luitsche m. via Napels 1 Mei 12'smidd. Naar Gnyana (Suriname): zeepost via Amsterdam I 25 April |7.— 's av. mail via Qneenstown .19 en 26 3.30'snam mail via New-York. 26 SLSO'anam mail via St. Naz&ire .1 13 Mei 17.'i av. Naar CuratjAO, Bonaire en Arnba: zeepost via Amsterdam 25 April 7.'sav. elkon Dinsdag y'f£ &30'snam 7.- 'sav. mail via Sonthampton of Queenstown. mail via Hamborg leen op verl. der ais.) Naar St. Martin, St. Euitatioe en Saba: zeepost ria Amsterdaml 25 April 17.'sav. op verL der afz.) mail via Engeland eiken Woensd.|7.— 'sav. aar Kaapland, Natal, Oranje-Bivier-kolonie i Transvaal eiken Vrijdag, 8.30 's namiddags. VERVOLG BERICHTEN. HELDER, 19 April. Nieuwe telefoonaansluiting. H. A. Kloos, le Luit. der Inf., Weststr. ïuisb. aansL) De stuurman van de „Graniet". Albert Oceaan O., stuurman op het Zweed- ;he stoomschip „Graniet" moest Dinsdag 1.1. oor de Arrondissements-Bechtbank te Alk- laar terecht staan. Hy was absent. Den 12don Maart werd alhier begonnen iet de lossing der lading steenen. Nu was oen matroos, Medema genaamd, ittsy nit eigen beweging of wel ingevolge en of andere opdracht van 't losserswerk en kwam later terug dan werd goed» [evonden. O., na stuurman sjjnde, die Medema's edige plaats had ingenomen tijdens diens kfwesigheid, was zóó boos op den te laat rerschynenden matross, dat by dezen begon e mishandelen. Janmaat heeft het hard te gehad by den sterken stnnr- nan, die hem terdege mishandelde, terwyl »r harde woorden vielen, die ochter voor len Hollander wel onverstaanbaar geweest tollen syn. Met dat al liep O., die moh 's anderen laags opnieuw aan denselfden matroos ver greep, proces verbaal op wegens mishandeling. De v. J. beschreef in 't kort de zonder linge gebeurtenissen, op dat schip en zyne bemanning betrokking hebbende. Drank scheen er ook volstrekt niet onwelkom te zyn. De kapitein was, nadat «Do Graniet" de haven verlaten had, nog niet eens aan boord, doch wydde zich aan ijverig bezoek van «heilige huisjes", zooals de O. v. J. het uitdrukte. Eindelyk kwam hy toch nog aan boord. Op de Bazende Bol raakte 't sohip vast on wonder boven wonder is 't, dat geen men- schenlevens waren te betreuren by die ge legenheid. Moge eenige tueht aan boord deznoods lichamelijk gerechtigd z(jn te achten, wat beklaagde had godaan, ging te ver. En tegen hem werd 2 weken gevange nisstraf geëisoht. Nieuwe Torpedobooten. Het Departement van Marine heeft aan de Maatschappy „Fjjenoord" te Botterdam opdracht gegeven voor de vervaardiging van twee torpedobooten. Klarkeniilarlt. Naar aanleiding van een in de dagbladen voorgekomen advertentie, waarin tegen een salaris van 3 galden per week een klerk werd gevraagd aan de werkplaatsen voor draag bare wapenen aan de Hembrng, die in het bezit moest zyn van eind-diploma H. B. S. 3-jarigen cursus, heeft het beztnur van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoor bedienden „Mercarius" zich per adres gewend tot den minister van oorlog, waarin wordt verzocht in het vervolg by het ongageeren van administratieve werkkrachten bet aan geboden salaris meer in overeenstemming te brengen met de gestelde eischen, wat blijkens bedoelde oproeping thans niet het goval is. Doodslag De scheepsbouwmeester B. T. moest Dins dag aan een visscher P. te Meppol een boot afleveren, wat ook geschiedde, doch aan gezien T. de boot voor een veel te laag bedrag aangenomen had, weigerde hy bet geld in ontvangst te nemen en wilde ook geen kwitantie teekenen, maar vroeg de boot terug. P. wilde dit niet toestaan. Dinsdag avond durfde P. zich niet ter ruste te be geren nit vrees dat T. de boot zou weg halen. Daarom stelde h(j zich met zyn zoon verdekt op achter een kruisbessenboompje. Zyn zoon ging toen met een geweer ge wapend in do boot. T. bad eveneens een ?;eweer by ziob. By de visohboot gekomen egde T. zyn geweer er in en klom in de boot. Van dit oogenblik maakte de zoon van P. gebruik het geweer van T. te grypen en in het water te werpen. T. werd hierop woedend en wierp zich op den jongen P. In de worsteling ging het geweer van P. af en kwetste T. zoo ernstig, dat h(j spoedig daarop overleed. Het gereoht nit Assen is naar Meppel vertrokken. De zonsverduistering. Het weer heeft de waarneming van de gedeeltelijke verduistering hier te lande op buitengewone wyzo bognnstigd. Niet enkel de tallooie belangstellende leeken, die overal in ons land het verschijnsel hebben gadege slagen, hebben daarvan geprofiteerd, maar ook in het eclipzkamp by Maastricht, waar tal van Nederlandsclie en enkeln Belgische geleerdon bijeen waren om met de voortreffe lijke hulpmiddelen der moderne astronomie de eclips te observeeren, heeft men het uit stekend getroffen. Prof. A. A. Nyland seinde Woensdag nit het Eclipskamp het volgende Het was hier heden een dag van stralende zon. Echter was tydens de eclipB de inge treden duisternis zeer merkbaar. Tien minuten voor dat de eclips centraal was, werd Venna zichtbaar. By liet intreden der anrulaire ver duistering bleek de zonnering nog vry breed. Aan den heinol hadden zich lichte cirnis- wolken gevormd, en hier en daar konden de z.g. „vliegende schaduwen" worden opgemerkt. Het „parelsnoer-verschijnsel" werd prach tig waargenomen. De corona werd Diet go- zien evenmin konden de protuberansen worden waargenomen. De zonsverdnisting nit het kamp te Maastricht. Het „Handelsblad' bevat hierover nog het volgende Het eerst sprakeD wy professor Julius, die opgetogen was over het weder, daar, in het byzonder by de warmtenitstraling metingen, bet er op aankwam dat de lucht absoluut helder was. Tot even na de ringvormigheid was or zelfs geen neveltje voor de zon ge- komer, en zoo hadden hy en professor Muller hnn waarnemingen knnnen doen, die de ver moedens bevestigden, door professor Julius ia ons Zondagochtendblad gepubliceerd. Als het resultaat van deze waarnemingen kon prof. Jalins, van wiens chronometer de mino- tenwyzer was blyven staan, terwyl gelukkig de secondewijzer doorliep, mededeelen, dat do totale straliDg der geheele zonneutmospheer (alles wat gelegen is buiten de photospheer) een zeer klein gedeelte is gebleken van de straling der onverduisterde zon. Hy meende zelfs nog een veol kleinere breuk to zullen vinden dan na de metingen te Bargos ver ondersteld werd. Dr. Moil verklaarde ons, dat ook zijn waar nemingen, die 2£ uur duurden,' boven ver wachting g'-slaagd waren, en klopten met die van prof. Julius. De heer Van der Plaats deelde ons mede, dat by in het geheel 480 phetometrische waarnemingen gedaan had. Van het begin der eclipB tot aan do ringvormigheid is er continu waargenomen. Toon kwamen er drie lichte wolkenseries voor de zon, en heeft men nog om de 5 minuten contröle-waar- nemingen gedaan. Wij vroegen prof. Nyland, of de centrale lyn juist berekend gebleken was. Hy wilde zich, zoolang de berekeningen en verificaties niet gemaakt zyn, nog niet positief uitlaten. Docli de algemuene opinio in het ksmp was, dat de lyn aanmerkelijk zuidelijker, zelfs nog ten zuiden van Maastricht zal blijken geloopen te zyn. Op do vyf waarnemingsposten is do eclips overal ringvormig gezien. De heer Van dor Bilt was er allergelukkigst in geslaugd, om in de fractie van oen zeeondo, dat hot laatst overblijvende smalle lichtsikkeltje te zien was, het spectum daarvan te phóto- grapheeren tnet de prismacamera. Doordat de eolips twee minuton vroeger kwam dan do Loidche tijd had aangegeven, had dr. Bergansius niet zooveel opnamen van de eclips kunnen maken alz bij zich voorgenomen had. Zyn opnamen zoowel als de projecties van prof. Van do Sando Bakhuyzon waren echter, dank zij het prachtige wéér, zeker goed gelakt. Als we hier nog bijvoegen dat de Utrecht- zche dames*tudenten de voorafgende vliegende schaduwen duidelijk waarnamen, en dat om Venus zes protnberanties en een ietsje corona, doch geen flashes gozion werden, dan is gezegd, wat den leek kan intereszeeren van deze gelukkig geslaagde expeditie, van welkz resultaat professor Julius verklaarde, dat bet beter was dan bij eenige vorige eclipa. Uit dén vreemde. Uit Par\jz: De eclipt werd in de omge ving van Parys waargenomen door een groot aantal geleerden. Er werden van nit aëroplanes en luchtballons photographisehe cliché s ge nomen. De zonsverduistering begon te 10 uur 50 bij groote duisternis. De zon begon weder te sohynen tegen half twee. Gedurende enkele minuten kon men ver scheidene sterren onderscheiden, er waren een groot aantal lantaarns ontstoken. Aardappelenteelt. Als er maar één aardappel op de heele wereld was, zou een zorgvuldig kweeker er in tien jaar 10 duizend millioen van maken, en zoo de wereld weer van zaad voorzien, door P. N. v. R. IIL De schipper, even naar huis om zyn ver geten boterhammen te halen, kwam in- tusschen terug en maakte onverwijld een eind aan alle herrie. „Gooi j(j dat achterènd effe los, koeke- bakker, en klauter dan zelf maar binne, want we smere 'm". Stijf bukkend in z'n dikke, vettige jekker, liet Albert zich zoetjes aan afzakken en ik volgde zyn voorbeeld en kwam naast dezen ouden, trouwen kameraad op een der doften te zitten. 't Werd eerst een stukje verhalen om uit de palenrij te komen. Eenmaal goed en wel vrij gewurmd, gingen de knarsende riemen tusschen de dollen en klotste en kletste het flauwe kabbolzeetje tegen den ronden, harden Yletboeg. Toen we op het diep staalblauwe water van onder de brug schoten, in rustelooze wieling van lange, kronkelende golfjes, steeds weer wegspoelend achter de houten kast met stoere geharde lichamen, riep een stem over de leuning „Een goeie vangst, mannen I" We draaien en tollen links om en roeien een oogenblik droomend bij de eentonige arm- en lendenbeweging. Met z'n tienen scheuren we do kolossale boot, hoog en wyd gebouwd, in langzaam roei-rythme door het donkere water, waarin het maan licht telkens grillig kronkelende lichtlijnen teekent als de riemen boven komen. Onze voeten staan vast geklemd, onze lijven buigen regelmatig voor- en achterover en onze dolpennen stooten hard in de ijzeren kokers aan bak- en stuurboord. Alleen de schipper, achter het net verscholen, kijkt schijnbaar werkloos toe, zit met een chocola bruin vilten deukhoedje op het fiksclie gezicht wat afgezonderd, lui luierend op do helmstok on rustig lurkend a'an z'n Pijpje, waaruit geurige baai in blauw grijze tabaksrook opwolkt. De lucht, dien wo hier binnenboord ademen, is prikkelend, opwekkend tot avontuur: het riekt naar teer, naar want, naar traan. Maar er is een overheerschend frisch, zout, zuiverend windje. Dat streelt langs je steedsche kaken, dat koelt om je hals, dat gloeit in je gezicht. Je wordt mensch - je hebt het gevoel of je heuschelijk een tocht over den Atlan- tischen gaat maken, met 'n warm, zonnig jongenshart, vol jong, heet verlangen. Zonder een spoor van berouw zit je onder het werken, onder het zwoegen aan 'n riem te loeren oyer den steenen dam in bochten, naar 't Oosten, waar het water spoelt en woelt, waar een heerlijk spel van licht op de stroomen fonkelt: tot aan de horizon één warreling van zacht zilvere lichtvegen. En met nieuwsgierige blikken observeer je voorbij de zwartgeverfde wanden van het Wachtschip naar den anderen kant, naar de doodsche kaaiwal met haar nevelig lantaarnlicht en haar vaag geluid van wagen rollen, botsend over de ruwe straatkeien. By het Peperhuisje, langzaam wegdoezelend in de sombere donkerte, stonden wat menschen om onze schuit-in-actie belangstellend na te gapen. Verderop, aan den steiger, mat glinsterend van verdroogde vischschubben, schreeuwde nog een zwaaiende gedaante twee, drie maal tot ons, onverstaanbaar door hot kreunend geluid van een afhaler, die schrij nend tegen een ander vaartuig schuurde. Vlak langs eenige donkere rompen van botters", met bengelende touwen in knar sende blokken, de kale masten spichtig in de kille avondlucht, glipten we de haven uit en het hoekje om. Achter ons gloeiden spookachtig de lichten op 't Hoofd en heel ver weg in de duisternis over zee lonkten ze rustig de kleine, heldere vuurtjes, zacht wiegend op de deinende lichtboeien. De beide havenforten verdwenen in "nevels en nauwelijks ploegde onze logge vlet meer onder het walletje voort, of langzamerhand kwamen nog meerdere trekkers uit 't Nieu we- diep opzetten. Het was stil, eindeloos stil en scherp afstekend tegen 't maanlichte water naderde kort op onze hielen bonkend en plassend oen gevaarte met donkere kerels, die in een opwekkende bui er lustig op af gingen. Opzienbarend luidruchtig, met nat glimraige boeg wiebelden zij in de kromming van den dijk. En uit hun midden klonk zwaar on zéker het hoogst- ernstige, eenvoudige, maar diepgevoelde lied van „den Klassiaan": „Lieve moeder, ik laat u weten Dat uw zoon is klassiaan. Aan de krijgstucht onderworpen, Ben ik naar Vlissingen heengegaan. Dagelijks moet ik excerceeren Op de duinen heen en weer, Presenteer on de geweien, Schildwacht spelen en nog meer." Na het laatste couplet, wat treuriglijk gedwee, aarzelend cn armzalig gezongen, werd het ineens ingehouden stil, maar toen een opgewonden, hoszingende deun volgde, stootte Albert mij aan en zeide, met starende droomoogen en het korte smeulende pijpje in den bruin bedropen mond: „Ze late daar de courage nog niet zakke. Waarom ok De kop er maar voor en de ingevrete afkeer aan 't haringtrekke onder stoele en banke. Wat geeft knieze en mur- mereere Geen bliksem Hier in de vlet benne de jongens op 't oogenblik zoo mak as 'n lam, en ze kijke met grimmige tro nies of de haring al gedaald is tot een dubbeltje 'n tal. En die opkooper van IJrauie haalt ze hier an de afslag nog voor vier- en-twintig stuivers, 't Is wel geen schat geld, maar as die vent er niet was, dan bezweeer ik je, dat ze misschien hoogstens twee kwartjes opbracht. Zelfs Dries, die toch waarachtig altijd praatjes en zwets voor tien heeft, houdt z'n mond stijf dicht. - Zie 'm daar nou 's zitte: suf en ver slage met 'n ruw vlaagie uit 't Zuid west zult-ie as 'n zak naar lei over de reeling." Dries wrong z'n dikke corpus even om en met een grijnslach op zijn nog half beduusd gezicht, grinnikte hij weer opge monterd „Wacht maar ouwe, asse we strakkies met 'n last of drie terugkomme, dan zulle we ze nog wel d'r is late leve." Werkelijk heerschte bij ons aanvankelijk een drukkende stilte. Maar toen we onge veer achter het postkantoor waren, begon nen eenige mannen in diepzinnige beschou wingen van vakmenschen die 't weten kon den, te ratelen over gunstige verwachtingen om velerlei redenen. En toen zy weer zwegen, hoorden we een ander onderwerp, een vermakelijk gesprek tusschen twee heelemaal voorin. De een, met een lok onder de luif van zijn pet, zat in looine, onverschillige gedachten aan z'n riem; de ander, met z'n witte muizengezichtje en vuurroode das, stelde onder groote aandacht van zijn hoorder voor om wat anders te beginnen nu de visscherjj zoo schraal, zoo achteruitgaande was. Hy, glad geschoren met een bleeke gelaatskleur en een laag geboomd hoedje op, de vingers vol ringe tjes geprikt met Oost-Indische inkt, scheen mij een rastype van vrije vagebondage, een snuiter om van te rillen, hoe tenger, hoe min, hoe nietig dan ook op de doft. Terwijl hij vertelde, spitsten allen de ooren en men zat aan stuur- en bakboord toe te luisteren als leerlingen naar den meester, die graag wordt gehoord. Haringtrekker wezen in dezen bedroevend slechten tijd? 't Zat 'm al tot in z'n keel. Als-ie wat beters kon krijgenabsoluut er uit, liever vandaag dan morgen. Maar wat? Ja! t Niouwediep was een gat, daar kon je niets, niets worden. In „'t Vliegend Blaadje" vra gen ze nog wel eens een broodventer voor drie gulden en dan moest het nog een gepensionneerde zijn, anders kwam je niet in aanmerking. Die gepensionneerden I Dat waren gemeene onderkruipers, loonbeder vers. Altijd kankeren over 't Niouwediep, maar ze bleven er toch maar hangen uit gulzigheid. En dan de wervianen Twaalf, dertien gulden in de week, thuis winkelen, schoenmaken, lantaarns opsteken, porren, fondsloopon, werken by anderen en parti culieren in de wielen rijden. Dan had je nog de arbeidersklasse van klein goed, snotneuzen, om een volwassene te bezui nigen. Moet je je daar nou inwerken? Onmogelijk. Nee, 't Nieuwediep was niet geschikt om van haringtrekker over te stappen op iets anders. Je moest naar de groote steden. En als je de hozen maar van je af kon smijten, dan zou het niet kunnen bommen wat dan ook te beginnen. Hij was goochem, sterk en vlug, hij had overal „kaas van gegeten." Daar heb je het inbrekers-vak. Nooit gedaan. Doch hij kon uren aan 't Hoofd staan te piekeren, steeds denkend, met z'n kop in den zak, precies als een vader die omloopt van zorg voor twaalf kinderen. (Hij lachte hier ondeugend en z'n toehoorders brulden mee). Het inbrekersvak? 't Gaf méér kans dan do haringvisscherij. Hier in 't Niouwediep moest je echter niet blijven. Onzin. Waren dht brandkasten, met, niks er in? Naar Amsterdam, Rotterdam of Den Haag moest je verhuizen. Eerst bij 'n smid of slotenmaker in de leer, om dan met succes wat te kunnen prestoeren. Sleuteltjes vijlen, loopertjes maken, elec- triciteit bestudeeren, dat moest je allemaal kennen. Dan moest je in zoo'n reuzenstad natuurlijk je oogon gebruiken, loeren en snuffelen by de rijkelui, verkeering nemen met de dienstmeid van de een of ander, informeeren of meneer een hond, een revol ver had en vragen waar-ie sliep „Jij kan makkelijk kletsen, maar als je nog wat fatsoen in je boddy hebt, dan sluit je je niet aan bij zulk tuig, by zoo'n zoodje luiaards, bedriegers en schelmen," aldus nurkste een man met dun rimpel- nekje voor me. Een heldere lach klaterde door de lucht en het muizengezichtje moest van alle kanten spottend hooren, dat men zijn aan bod verachtelijk van de hand wees. 't Werd een oogenblik -druk en levendig in de vlet. Terwyl schertsende woorden, spotnamen en uitroepen over en weer lawaaiden, gromde het muizengezichtje met een vervaarlijk gebrom. Hoog op schreeuwend rumoerden bijna gelijktijdig in zyn onmiddellijke om geving wat snerpende stemmen in 't rond, waarbij viel op te merken oen zekere ge wapende vrede, die iedere minuut eens klaps in feilen strijd kon verkeeren. Vriend schappelijke stompen of slagen op den schouder veranderden af en toe in heusche oorpeuters, opwaaiers en vuistslagen, die nogal eens de tusscbenkomst van anderen noodig maakten. Eén, achter my aan bak boord, een waardig lid voor 'n athletenclub, van spierig-doorgroeide gezetheid, met stoer, sterk mannenlijf, liet zich nu en dan in de herrie bemiddelend, vaderlijk-vermanend hooren. (Wordt vervolgd.) Advertentiën. Den 4den Mei a.a. hopen onze geliefde Ouders L. Blom en E. Horst den dag te herdenken waarop zy voor 26 jaar in den Echt werden verbonden. Uit naam hunner liefhebbende Kinderen. Helder, 19 April 1912. Langestraat No. 11. Op Zondag 21 April 1912 hopen onze geliefde Ouders Bernardus Garatenveld en iohanna Hin hunne 25 Jarige Echtvereeniglng te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Helder, 19 April 1912. Ondertrouwd CorneÜ8 Oaaihuisen en Adriana Winkel. Helder, 18 April 1912. ZONDAG 21 APRIL: goon dienst, Extra geëngageerd. Zijn Eep gewroken, Kunstfilm. Levensdrama in 3 actes, waarvoor de bekende artisten van den Koninklijken Deenschen Schouwburg hun medewer king hebben verleend. Personen Koopman Jansen de heer Wald. Kansen. Zijn VrouwMevrouw Ella la Cour. Emmy, hun Dochter Edith Buemann. Hans v. Bremen, luitenant de Heer W. Psilander. Ida, zijn Vrouw Mevrouw Augusta Blad. George, zijn Zoon de Heer Carlo Wieth. Dominee Hoppe Th. Roese. v. Holm, adj. v. d. Overste Henry Seemann. Van af Vrijdag IB April tot en mat Dondardag 28 April 1. Wonderbare Acrobaten. Variété Scène. 2. Ais vader en zoonHumoristisch. 8. Door vuur en rook. Groot actueel drama. 4. Autowedstrijd In Amerika. Heerlijk spannend sportbeeld. B. De kus van den Vorst. Wonderbare gezelschapscène. 6. Frltsje en het badkoetsje. Humoris tisch. 7. Roealie en Lotje In het Theater. Komisch. 8. 9 en 10. Zl|n Eer gewroken. Levens drama in 3 actes. PRIJZEN DER PLAATSEN: LogefO.47, le Rang f 0.32,2e Bug 10.22 inclusief stedelijke belasting. KINDEREN beneden 12 Jaar, op allo rangen half gold. Aanvang lederen avond te 7 uur. Zondags te 2 uur. Elkan Zaterdagmiddag KINDER VOORSTELLING, om 3 uur, Eistréa 10 oaat. Volwassenen gewone prijzen, Zondags diploma's en vrijbiljetten niet geldig. Des Zondags worden na vijf uur alleen plaatsen verkocht voor den Ien en 2en rang. in „De Tuintjes", op Zondag a.s. ELKEN DAG GEOPEND. Beleefd aanbevelend, J. BLAAUBOER. Chef Kreugep H*"- Fotograaf. KONINGSTRAAT 98, bi] het Konlngipliln. Atelier geopend wan 0-4 hup. Door het Bestuur van „Hel ders Belang-" wordt een beroep gedaan op de burgerij om een bijdrage te geven om aan 480 Kinderen op Julianadag eeniga versnapering te kunnen geven. Door eenige Dames zullen dezer dagen daartoe lijsten worden gepresenteerd. STEMMING. Het COLLEGE VAN DAGELIJKSCH BESTUUR, van den polder HELDER en HUISDUINEN brengt ter kennis van de stemgerechtigde ingelanden, datop DINS DAG 23 APRIL, van des namiddags 7 tot des namiddags 8 uur te Helder, ten huize van den Heer KOOPMAN, Sociëteit Eensgezindheid", zal worden overgegaan tot de stemming van een hoofdingeland, ter vervulling van de plaats van den Heer J. SPRUIT. Op de plaats en den tyd bovengenoemd zullen aan alle stemgerechtigden hunne stembriefjes worden uitgereikt. Voor het geval uit de opening der Stembriefjes, welke zal geschieden onmid dellijk na het verstrijken van den tyd voor de inlevering bestemd, mocht blijken, dat by die stemming geen volstrekte meerderheid van stemmen was verkregen, zal onmiddellijk tot de herstemming worden overgegaan. Helder, 12 April 1912. Het College van Dagelyksch Bestuur voornoemd, P. v. d. HOEVEN, Voorzitter. D. BAKKER, Secretaris. Aan onze geachte Clientèle l In verband met de inwer kingtreding der gewijzigde Arbeidswet is het voor ons Banketbakkers bijna onmoge lijk de bestellingen op Zondag te laten bezorgen; omdat het voor jeugdige personen, die bij ons arbeid verrichten, verbo den is om ook Zondags te loo- pen. Wij doen daarom een beleefd verzoek aan U, en vra gen Uwe welwillende mede werking om Uwe bestellingen zooveel mogelijk op Zater dag to laten bezorgan. Beleefd aanbevelend, W. C. VAN BREDA. ZEGER KOUTER. H. SCHOL. W. H. BURGER8. J. J. MOL. C. VIS. C. LANGERIJS Cz. J. P. SWEERING. P. DE GEUS. J. C. DUNSELMAN. K. METZELAAR Az. W. HEMMAN. 0. VAN HEES. Allen, die, hoe wel sympatie ge voelende voor de oprichting van een Openbare Leeszaal en Bibliotheek, achterwege bleven hun (haar) sympatiebetuiging in te zen den, worden uitgenodigd tot bijwoning- van de Vergade ring op Zaterdag 20 April, 's avonds 8 uur in de boven- voorzaal v. Café „Centraal". SPREKER: de Heer Het bestuur v/d afd. Helder v/d Bond v. Ned. Ond. Vertrek van Texel naar Harlingen: Woensdagmorgen 24 April. Van Harlingen naar Texel Zaterdagmorgen 27 April. Van Texel naar den Helder: Dinsdagnamiddag 30 April. Van den Helder naar Alkmaar: Donderdagmorgen 2 Mei. Vin Alkmaar naar Texel Vrijdagavond 8 Mei. UEd. Dienaren, J. Ph. BAKKER ZOOM. TE HUUR: Eon Hooronhuio, 5 kamers, keuken, zolder met Dienstbodekamer, Hoofd gracht 63. Huurprijs f300. Tegen 1 Augustus te huur hot Woonhuis Hoofdgracht 64, thane bewoond door den Heer Nepveu, 5 kamera, dienstbodenkamer en keuken. Huurprijs f300.—. Te bevragen bij den Heer J. L. v. OS, Nieuwetraat 27. TE HUUR oon gemeubileerde Zit- on Slanpknmoi*! zonder pension, netto stand, vrije opgang. Brieven onder No. 188, aan het Bureau van dit blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1912 | | pagina 2