Bioscope-Theater. R. A. B. Oosterhuis, Politie. HommpithisGli Arts te Amsterdim. Spreekuur te DEN HELDER Alleen ei ïerliten ot De Liefdeslamp, geheel nieav Programma. Loge f 0.47, le Rang f 0.32, Ze Rang f 0.22 De kanonneerboot »Hefring", thans in dienst te Hellevoetsluis. wordt inet ingang vah 1 Juni toe gevoegd aan de »Bellona" te Willemsoord. Bij K. B. is aan don vice-admiraal J. Wentholt. op xyn verzoek, wegens langdurigen dienst, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, onder erkenning van het recht op pensioen 2o. aan genoemden vice-admiraal Hr. Ms. dank betuigd voor de vele en gewichtige diensten door hem in verschillende betrekkingen aan den Lande bewezen. Uet 18 Hei wordt de machinist H. P. Allaries overgeplaatst van de «Schorpioen" te Hellevoetsluif op de»Heemskerck"te Willemsoord. Deoverplaatsing van den machinist F. B. Crane van de «Hydra" op de sHeemskerck", op dien datum wordt inge trokken. De machinist J. O. W. Dormolen wordt, ter tijdelijke vervanging van den machinist J. C. Duijff, gedetacheerd aan boord van de «Korten&er", voor het raedemaken van de buitenlandsche reis (van 29 Mei tot 19 Juni a s.). De machinist 11. P. Millaord wordt 1 Juni over geplaatst uit de rol »Van Qalen" te Hellevoetsluis ui de rol «Bellona" te Willemsoord en gedetacheerd aan boord van de «Hefring" aldaar. De luitenant ter zee le kl. H. K. B. Rendorp zal in de eerste helft van September naar Ned.- ludie vertrekken, om te worden benoemd tot equipagemeester te Soerabaya. Overplaatsing. Stoker-maj. H. J. Hablous van Heemsk. op Medusa, Sergt-stoker W. Wasterval van Medusa op Heemsk. Voor beiden datum van overplaatsing te bepalen door Dir. en Ct. W.o. In stede van 12 tot en met 15 Augustus a.s. zal dejaarlyksche Marine-schietwedstrijd in het duin terrein ten zuiden van het fort «Kyltduin" alhier een week na bovengenoemde data worden gehouden. De milicien-sergeant A. Mirck van het 2e bat. 10e regt. Infanterie, gedetacheerd by de 2e comp. IVo bat van het korps, is bevorderd tot sergeant en als zoodanig overgeplaatst naar laatstgenoemd bataljon te Haarlem. De sergeanten L. Sülzle, M. W. Sparenburg, J, M. Terpstra en H. van Straaten, allen van het 4e regt. Vest. Artillerie zyn aangesteld tot sergeant vuurwerker by hun korps. Aan den sergeant C. fouw, van het 4e regt. Vest. Artillerie is op zyn verzoek ontslag uit den dienst verleend met recht op pensioen. Toegekende onderscheidingsteekenen voor trouwen dienst, bij het 4e Regement Vesting Artillerie: op 20 Mei de zilveren medaille aan den sergt.- maj.-administrateur J. J. Antheunissen op 18 Mei de zilveren medaille aan den sergeant le kl. J. C. Recourt; op 20 Mei de bronzen medaille aan den sergeant J. D. Verbruggge. Van 23 Mei a.s. tot en met 19 Juli d. a. v. wordt alhier gedetacheerd uit Utrecht, de geniesoldaat le kl. A. H. Burksen, teneinde gedurende dien tyd dienst te doen op het Rykstelegraatksntoor. Agenda. Dagelijks Bioscoop-Voorstellingen. Kanaalweg. 31 Mei. Kerkconcert, ten voordeele van de Diaconie derNed.Herv.Gemeente. Nieuwe Kerk, 8 uur. Stoomvaaribariohten. Stoomtaart-Maatschappw Nederland. Timor, thuisreis, vertrok 16 Mei van Padang. Celebes arriv, 17 Mei van Amsterdam te Batavia. Orotius, thuisreis, vertrok 18 Mei van Singapore. Calcutta arriv. 18 Mei van Londen te Amsterdam. Ambon. thuisreis, vertrok 18 Mei van Colombo. Kou. Willem II, thuisreis, vertr. 18 Mei v. Colombo. Flores, thuisreis, is 18 Mei Kaap Roca gepasseerd. Nias, uitreis, is 18 Mei Perim gepasseerd. Oranje, uitreis, is 18 Mei Perim gepasseerd. Sumatra, thuisreis, vertrok 18 Mei van Perim. Kambangan vertr. 19 Mei van A'dam naar Java. Prinses Juliana arriv. 19 Mei van A'dam te Batavia. Vondel arriv. 20 Mei van Batavia te Amsterdam. Kangean, uitreis, arriveerde 19 Mei te Port-Said. Koningin d. Nederl., thuisreis, arriv. 20 Mei te Suez. Karimata, uitreis, is 20 Mei Pantellaria gepasseerd. Rem brandt, uitreis, vertrok 20 Mei van Algiers. Rottkrdamsohe Llotd. Birma, uitreis, passeerde 15 Mei Perim. Kodiri arriveerde 16 Mei van Rotterdam te Batavia. Walcheren, thuisreis, vertr. 16 Mei van Marseille. Wieringen arriv. 16 Mei v. Rotterdam te Hamburg. Malang, uitreis, passeerde 16 Mei Peniche. Mcnado, uitreis, passeerde 17 Mei Gibraltar. Sindoro, uitreis, passeerde 18 Mei Faro. Rindjani, thuisreis, vertrok 18 Mei van Marseille. Bcaoeki arriv. 19 Mei van Rotterdam te Padang. Kawi, uitreis, vertrok 19 Mei van Colombo. Medan, thuisreis, is 19 Mei Gibraltar gepasseerd. Ternate arriv. 19 Mei van Rotterdam te Batavia. Wilia, uitreis, arriveerde 19 Mei te Southampton. Koninklijke Hollandsohe Llotd. Reuland vertr. 16 Mei v. Buenos-Ayres n. A'dam. Zcelandia arriv. 17 Mei v. A'dam te Buenos-Ayres. Amstelland arriv. 17 Mei v. A'dam te Buenos-Ayres. Eemland, uitreis, vertrok 17 Mei van Leixoes. Coquet, van Buenos-Ayres naar Antwerpen, vertr. 19 Mei van St. Vincent Hollandia, uitrets, vertrok 19 Mei van Vigo. Maasfand arriv. 20 Mei van Buenos-Ayres te A'dam. Kom. West-Indisohe Maildienst. Oranje Nassau vertr. 16 Mei v. Paramaribo n. A'dam. Rrins d. Nederl., uitrci9, pass. 17 Mei St. Michaels. Pr. Willem III vertr. 17 Mei v. New-York n. W .-Indië. Pr. Willem V, thuisreis, arriveerde 20 Mei te Hftvre. Viaacherijberichten. Nieuwediep, 17 Mei. Aangebracht door 15 korders 5 tot 20 stuks groote tong f0.75 per stuk, 10 tot 100 stuks middeltong f0.35 a f0.40 per stuk, 10 tot 40 stuks kleine tong f0.10 per stuk, 1 tot 2 mand stortschol f5.00 a f7.00 per mand, 1 tot 4 mand kleine schol fl.50 a f3.00 per mand. Van trekkers 300 Ul haring fl.50 a fl.75 per UI, 20 Ul geep f6.75 a f8.25 per tal, 3000 s ansjovis f8.35 per 1000. 18 Mei. Van 12 korders 10 tot 50 stuks groote tong f0.75 per stuk, 20 tot 150 stuks middeltong f 0.d5 a f 0.40 per stuk, 10 tot 50 stuks kleine tong f0.10 per stuk, 1 tarbot voor f8.50, 1 tot 2 mand stortschol f4.00 a f6.00 per mand, 1 tot 2 mand kleine schol fl.50 a f2.00 per mand. Van rogvisschers 200 stuks rog f0.60 a f0.05 por stuk. Van trekkers 400 tal haring fl.50 a fl.80 per Ul, 2 tal geep f8.75 per tal, 12000 stuks ansjovis f8.60 per 1000. 19 Mei. Van trekkers 28000 stuks ansjovis f8.50 por «tfO. 20 Mei. Van trekkers 600 tal haring f 1.05 a fl.25 per Ui, 45 Ul geep f8 00 a f9.00 per Ul, 115.000 stuks ansjovis f8.20 a f8.75 per 1000. Burgerlijke Stand v. Haldtr, van 17 tot 20 Mei 1912. ONDERTROUWD: M. Jouwstrm en R. J. Brouwer. C. Kolle en F. Oppenhuis. BEVALLEN: A. W. H. Bakker-Op 't Land, d. M. Mooij—Koene, d. O. H. E. v. d. Horst—Ent, z. M. C. Snel— Liedmeijer, x. J. H.DauveIsaksson, z. U. II BouchierWeijens, z. W. MeyerArents, z. M. van Wykvan Vleuten, z. M. F. Pruissen— lieskes, d. E. van der Vliet—Horsman, z. 0. A. Boekol—Avé, z. OVERLEDEN: 0. G. Oetelmans—Boogmans, 64 jaar. D. Collet, 79 jaar. Hr. Mb. «Gelderland" is gisteren van Frederikehavn vertrokken. Schaken. Zaterdag j. 1. nam de wedstrijd tussohen de hoofdklasseapelers Dr. J. C. Reeders en K. Gene van hier en J. Davidaon van Londen een aanvang. In de eerate ronde speelde J. Davidaon met wit tegen Dr. J. C. Reeders met zwart. Deze party had weldra oen spannend ver loop, zwart koos een Diet zeer sterke ope ningsvariant, kwam daardoor in een minder voordeelige positie, wit kon echter maar geeo winstvoortzetting ontdekken, speelde toon een zwak setje, waarop zwart door sterk «pel weldra in voordeel kwam en de interes sante party in zyn voordeel besliste. De tweede ronde werd Zondagmorgen begonnen. Na speelde K. Geus m3t wit tegen J. Davidson met zwart. Tegen zyn gewoonte koos wit open spel. Zeer lang stonden de spolen gelyk, de geheele atryd ging om een losse pion van wit. Interessant voor do toe schouwers was hot, te zien hoe wit deze verdedigde togen den gezamenl^jken aanval der zwarte stukken. Nadat de voornaamste figuren waren ge ruild, gelokte het wit deze pion door te schuiven, waarop zwart den looper moest offeren. Wegens onverwacht vertrek van den heer Davidson kon de party niet beëindigd worden, doch wordt binnenkort uitgespoeld. De afgebroken stand is echter voor wit zeer gunstig. Woensdagavond wordt de derde ronde gespeeld en wel in de sociëteit (/Eensgezind heid", dan speelt Dr. J. C. Reeders met wit tegen E. Geus met zwart. Aan den heer J. van de Ven, vroeger magazynmeeBter by de Rykswerf te Amster dam, is een pensioen verleend van f 2034.— 'sjaars. Aan den heer C. W. van Beok, vroeger portier by oene Rykswerf, een pensioen van f 525.— 's jaars. Het Bykantoor der Telegraaf op het Hoofdpostkantoor, Kanaalweg, is vanaf 15 Mei op werkdagen geopend voor telegrammen van 7uur voorm. tot 9 uur nam. en voor telefoongesprekken van 8 uur voorm. tot 9 nnr nam. Zon- en feestdagen gesloten, Het bestnnr der vereeniging «Helders Belang" ontving op haar daartoe gedaan verzoek van het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie do mededeeling, dat in de van Galenstraat en Jan in 't Veldweg eene brievenbus zal worden geplaatst, ten gerieve van de bewoners, in die buurten. Voorts dat het, bytelegraafkantoor gevestigd in het post kantoor des morgens om 71/, uur zal geopond worden, echter voor telefoongesprekkon niet vóór 8 uur. Diefstal. Aan boord van Hr.Ms. «Kortenaer" is dezer dagen ontvreemd een spaarbankboekje, mot een tegoed van pl.m. f 150.—, een paar hor loges en eenige sieraden, toebehoorende aan den adelborst der le klasse H. De marinier D., aan boord van Hr. Ms. «Van Speyk", heeft op een valscb volgbriefje een borger-cosluum weten machtig te worden, en deserteerde daarna naar den Haag. Zyn militaire kleeding werd in een café alhier in beslag genomen. VERVOLG BERICHTEN. H KTiDER, 21 Mei. Hr. Ms. »Sommeladyk" is gisteren naar de Rykswerf te Amsterdam overgebracht, waar dit schip zal worden vertimmerd ten einde te worden ingericht voor politiedienst op de Noordsee. Draadlooze telegraphte. De proefnemingen met het station voor draadlooze telegrapie by het Departement v. Marine hebben gunstige resultaten opgeleverd. Et. Ms. «Tromp", van Tandjonk Priok vertrokken, bleef twee dagen met dit station in communicatie. By aanbreken van den derden dag werd de verbinding op 887 K.M. afstand verbroken. Staatscommissie voor de vlootverdediging van Nederland en Nederlandsch-lndlë Naar het *Dgbl. v. Z. H. en 's-Gr." uit goede bron verneemt, is luitenant-generaal Van Hentsz, ond-gouvernenr-generaal van Indië, aangezocht om het voorzitterschap op zich te nemen van de commissie, welke een onderzoek zal hebben in te stellen in zake do verdediging van Nederland en Nedor- landsch Indië, waarvoor in de Tweede Kamer toeiegging is gedaan. Door gas bedwelmd. Gisterochtend werd op de slaapkamer van den heer E. Vrngtman te Zntfan eene gaslucht waargenomen en bleek deze zelf door gas bedwelmd te zyn. Door aanwending van zunrstof heef men de ademhaling van den heer Vrugtman weer geregeld. Zyn toestand is echter bedenkelijk. 'n Prettige bruiloft. Zaterdag vierde J. Voldmeyer in het Achterom te Hilversnm zyn koperen brui loftsfeest. 'b Avonds ging het er recht prettig en gemoedelijk toe... totdat tegen een unrofelf ruzie ontstond tnsschen den gastheer en een zyner gasten, A van der Klis genaamd. De gast trok plotseling zyn mes en bracht den gastheer een flinke snede in het gelaat toe. Deze greep daarop een byl en sloeg Van der Klis er zoodanig op het hoofd, dat deze ineensakte. Feestgenooten, buren, politie alles schoot toe; een dokter werd gehaald en deze liet den gewonde per rywielbrancard naar de R. K. ziekenverpleging brengen. Zyn toestand bleek vry ernstig. De koperen brui degom werd gearresteerd. Het .poorwegdebat door een Padvlndeter. Woensdagnamiddag 't was toen regen achtig heeft een troepje Padvindsters, onder begeleiding, op de goreservoerde tribune de zitting van de Tweede Kamer bygowoond, en «Het Vaderland", gerit na het volgende opstel, dat een der meisjes over dat bezoek gemaakt zou hebben Wy zyn vandaag naar de Tweede Kamer geweest. De Eerste is aan den overkant, maar die was niet tbnis. Zy hadden vacantie voor Hemelvaartsdag. Wy moesten breede trappen op en toen door een klein denrlje, en daar was een groote zaal met heeren er in. De meester zegt, er zyn er honderd. Maar dat is jokkes. Er waren er maar 29. Een lange heer met een blauwe das met spikkeltjes, stond recht overeind en was erg kwaad op een heer met een grys vest aan een groeno tafel, die ook stond, en een heer met een geruit vest, die zat. De heer met de blauwe das zei: Leve de commissie. Zy heeft de spoorweg gemaakt. Maar zy is te gulzig. Zy heeft 45 millioen opgegeten. Nietes 1 zei de heer met het gryze vest. Het was maar 6 millioen. Maar wil ik eens wat zeggen. U bent de ware niet. U wil niet eens met den spoorweg. U gaat met uw stokpaardje. U bent veel te ouwerwetsch. U jokt, riep de heer met de blauwe das. Neen, zei de heer met het gryze vest. Hier staat het, en hy sloeg op zyn leesboek op den lessenaar voor hem. Neen, het staat hierl antwoordde de heer met de blauwe das, en hy sloeg ook op zyn boekje. Vraag het dan maar aan het stenogram I riep de heer met het gryze vest, die minis ter is. Maar het stenogram hield zich doodstil. Het zat midden in de kamer achter een hekje, zeiden ze. Maar het wilde buiten de rnzie blyvcn. Toen ging een andere heer, die aan den overkant zat, hard aan het timmeren en riep Stilte daar I En toen was het uit. Maar toen trok Anna (die zat achter mij) aan myn haar en terwyl ik omkeek, riepen zy allen hè 1En toen was er illuminatie bo>en. Toen werd de heer, die sprak, erg boos, want hy zeide, er was zooveel licht niet noodig, want er was geen mensch aan de rechterzyde. Maar hy had het mis, want aan onze rechterzyde stond beneden een heer met een groote medaille op zyn borst en by bracht glaasjes water rond; duB er was wel iemand. De hoer, dio zoo timmerde, was ook booB geworden en hy riep Pas nu op, daar komt Moosio I En hy las van oen stak papier dat Moosio gekomen was. En wy keken en koken, maar hebben hem niet gezien. Toen ging die heer weer aan het timme ren, en toen riep hy opnieuwnu is het uit, en zy werden allen bang en liepen weg. Nu, we waren erg bly dat wy het eens gezien hadden. Maar Jansje zei, toen het pantserschip er nog lag, en zy er om voch ten, was het mooier, had haar rader gezegd. Een spoorwegongeluk. Een ernstig spoorwegongeluk heeft Za terdagavond te Parys plaats gehad op don Noorderspoorwog, even buiten het gare du Nord, ter hoogte van de Dondeauvillebrug, ongeveer honderd meter van de halte Mar- cadet. Te half tien verliet trein No. 631 het station in de richting Pontoise. De wagons zaten stampvol lieden, die naar buiten gingen, o.a. velo reservisten, die uit het schietkamp by Sissonnos met 24 uur ver lof naar hnis vertrokken. Juist toen dt trein goed vaart had gekregen, by de brug Doudeauville, reed treiu No. 484, komende van Montsonlt—Mal fiers, hem in den flank een wagon eerste klasse werd totaal ver nield, drie wagons derde klasse werden in elkaar gedrukteen dezer wagens werd zoodanig verpletterd en versplinterd, dat slechts het chassis overbleef. En uit deze ruïne van hout en yzer steeg onmiddellijk con gruwelyk hnlpgeroep ophet van alle kanten te hulp snellende personeel haalde al spoedig tWee verminkte lyken te voor schijn; een voorbyrydende trein stopte en bracht een aantal reizigers terug naar het station. Inmiddels aangekomen brandweer lieden haalden het lyk van den machinist van den aanrydenden trein, die op het oogenblik van de botsing van zyn machine was gesprongen, onder de wielen van trein No. 681 te voorschyn. 's Avonds tegen elf uur was de weg weer berijdbaar. In het geheel zyn elf reizigers overleden, en twee en veertig min of meer ernstig gewond. Een aangrijpende plechtigheid. De Londonsche berichtgever van het «Handelsblad" meldt: «De Zondag-ochtend bladen maken melding van een aangrijpende plechtigheid, die Zater dagmiddag te Colne in Lancashire plaats had. Daar is ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Wallace Hartley, den kapelmeester van het muziekkorps der «Titanic", welks leden zoo eervol den dood vonden by de ramp, dio bet schip trof. Het lyk van den kapelmeester, later op zee dry- vende gevonden, is naar Engeland terugge bracht en Zaterdag begraven in de stad waar Wullace Hartley werd geboren. De geheele stad was in rouw; do vlag gen hingen halfstok van de openbare en velo particuliere gebouwen. Het aantal dor- genen dio den doode de laatste eer bewezen, wordt op ongeveer 80,000 geschat. De lijkstoet vertrok van de Bethel Inde pendent Methodist Cbapel, waar Hartley vroeger in het koor zong, waarvan zyn vader meer dan een kwart eeuw de leider was geweest. Vertegenwoordigers der gemeente, van de volunteer-regimenten en van tal van vereenigingen te Colne, volgden den lykwa- gen, terwyl een aantal muziekkorpsen zich in den stoet bevondon, die onderweg naar de begraafplaats treurmuziek ten gehoore braenten. By het graf zongen de koren het Nearer, my God, to Thoe", on by slot dor plechtigheid bliezen een aantal trompetters do fLast Pest". Koning Albsrt verdedigt zich tegen laster. Brussel, 20 Mei. Sedert de laatste garden party te Laeken, deden lasterlijke geruchten over het partiouliere leven der koninklijke familie de ronde. Men beweerde zelfs, dat de koningin den koning verrestte met een kamenier en dat zy deze met een revolver doodde. De koning werd gewaarschuwd door hofdignitarissen, die door telephonische medo- deolingen nit binnen- en zelfs uit buitenland opmerkzaam gemaakt wareD. Hy was na tuurlijk zeer verbaasd en diep verontwaar digd. By den officier van justitie zal een aanklacht ingediend worden tegen den ver spreiders van deze goruchten en elke per soon, die ze zon herhalen, zal onmiddellyk vervolgd worden. Italië en Turkije. Do uitgewezen Italianen. Berlijn, 20 Mei. Uit Rome wordt aan de Voss. Ztg.» geseind, dat nit Smyrna 12.000 Italianen verbannen lyn, van wie slechts 2000 over eenig vermogen beschikten. Gis teren kwamen in Athene 280 Italianen aan, die geen geld en byna geen kleeren hadden. De Italiaansche kranten verlangen, dat de regeering deze slachtoffers van de oorlog minstens even goed behandelen zal als de Turksche gevangenen. Konstantinopel, 20 Mei. De ministerraad besloot alle Italianen, uitgezonderd weduwen, werklieden en hulpbehoevenden, nit het ge heele ryk nit te wyzen. Laatste berichten. Omilnden, 21 Mei. Prins George Johan van Cumberland, Prins van Groot-Britannië en Ierland, en kamerheer Von Greve, be vonden zich per auto op weg naar Kopen hagen. De Prins stuurde zelf. Op een weg die opengebroken was, werd de anto, die in volle vaart reed, omgeworpen. Het hoofd van den PriDS werd verpletterd en de borst kas ingedrukt. Kamerheer Von Greve brak den nek. Ook de begeleider van den Prins was onmiddellyk dood. De chauffeur werd zwaar gewond. UIT HET BUITEHLARD. De woorden die de Dnitsche Keizer op het feestmaal in Elzas-Lotharingen gesproken heeft zyn, zooals wy aankondigden in ons vorig nummer, het onderwerp van behande ling en de oorzaak van een heftig debat geweest. Do eerste spreker was do sociaal-demooraat Scheidemann. Hy dankte ironiBoh den rijks kanselier voor de versterking die de socialis tische partij door zyn toedoen gekregen heeft. Hy zei voorts: ,/Wy begroeten het als een zwaarwichtige bekentenis, dat nit bevoegden mond met een inlijving by Pruisen gedreigd wordt, als met de zwaarste straf voor het volk tegen weder- spaDnigheidEen straf als tuchthuis met verlies van burgerlijke rechten, nl. inlijving by Pruisen, als oen overplaatsing in de klasse van discipline, in de laagste klasse van ryksonderdanen." 't Centrum en de linkerzijde hielden zich stil, maar in de rechterzyde brak een lawaai loB. De Rijkskanselier Von Bethmann Holl- weg stond op en verliet de zaal en met hem de [overige regeeringspersonen. Scheidemann verklaarde: wy willen niet dat Pruisen langer het Dnitsche Siberië blijft. Het weggaan dor ministers was een demonstratie tegon den voorzitter wjjl hy Scheidemann had laten doorspreken. De Centrams-afgevaardigde dr. Spahn zeide dat hy het zeer zou betreuren als 's Keizers uitlating bleek te zyn zooals zy vor- mold werd. De grondwet voor Elzas is wettig tot stand gekomen en kan slechts door een wet weer veranderd worden. Hy meende ook dat door deze woorden het vredeswerk in Elzas-Lotharingen niet zou worden bevor derd. Een was in zyn schik de conser vatief Schwerfn-Lowitz. Ziet ge wel, zeide hy dat wy gelyk hadden toen wc tegen de grondwet voor Elzas stemden! Later, toen de ministers in de zaal teruggekeerd waren, verklaarde de Rijkskanselier de verant woordelijkheid voor 't geen de Keizer gezegd had op zich te nemen. Er was reden om tegen de Elzassers op te treden en de re geering was daarby zachtzinnig te werk gogaan. De Keizer heeft uiting gegeven aan het misnoegen dat vele Duitschers thans be zielt. Een onbescheidenheid was oorzaak dat do gewraakte zinnen werden gepubliceerd, en nog wel in den #Matin" 1 Elzas moet zich dus koest houden. Toch zyn de moeste bladen, ook die welke 't over 't optreden tegen het Ryksland eons zyn, niet bjjtonder goed gestemd over den rijkskanselier die 's Keizers woorden voor zyn rekening nam. Hy kon wel niet anders doen, maar dus over zyn hoofd heen een veeg aan den Keizer! De «Tagl. Rnndschan" deelt mee, dat in den Bondsraad reeds over de mogelijkheid eener grondwetswijziging voor het Ryksland is gesproken. Minister Von Kiderlen-Wachter besprak do buitenlandsche politiek van het Dnitsche Ryk. O Ter de besprekingen met Engeland zeide hy niets te kunnen meedoelen. De betrekkingen tot Rusland zyn nog niet veranderd sedert de Rijkskanselier daarover in [dit voorjaar mededeeliDgen deed. De be trekkingen tot Italië en Turkye hebben door den oorlog niet geleden. Wat Marokko aan gaat, de klachten daarover zyn overdreven, de eenige ernstige klacht is over het ge- benrde te ReDSchhansen, en die is in diplo matieke behandeling. Men ziet, veel wordt men niet wjjzer. En de minister had ondeugend opgemerkt toen men klaagde over zekere geheimzinnigheid anders dan in Engeland«Het eenige ver schil is dat men in het Engelsche parlement met het verkregen antwoord tevreden is en in hot Dnitsche niet I" Een week lang hebben we eiken dag hel bericht kannen lezen dat de Dardanellen geopend zyn. We durven daarom wer kelijk Diet meer zeggen of ze 't wel of niet zyn 1 De Turken schynen op Rhodes klop to krijgen. De kryg is gelukkig niet erg bloe dig. Reuter seint dat nit Rhodes 750 Tnrksche gevangenen onder wie 29 officieren, verder kanonnen en wapenveorraden naar Italië ingescheept zyn. Admiraal Amero meldde naar Rome dat de «Regina Margaritha" de Tnrksche kazerne in de golf van Mamaritza tegenover Rhodes verwoestte. De jMessagero" deelt mee dat 2300 Tnrk sche soldaten in handen gevallen zyn der Italianen, benevens 4 batterijen. De getallen staan waarschynlyk in het Italiaansche tal stelsel, maar toch lyken de verliezen ernstig genoeg voor de Turken. Wat de opstand op het Balkan-eiland zelve betreft,— in Albanië wordt nit Saloniki gemeld Tydens het gevecht in de stad Ipek ge leverd, vernielde de artillerie een der stads wijken. Een aantal vrouwen en kinderen kwamen om. 800 Opstandelingen, verzameld in do baart van Istok levorden een hevig gevocht tegen de troepen. Albaneezen uit verwijderde dorpen kwa men aansnellen, om de opatandelingen te steunen en de aankomBt van versterkingen voor de troepen te beletten. De troepen lieten de bruggen over de Witte Drin in de lucht vliegen. De Albaniërs uit Kossovo rukken gewa pend op naar Drenitza. De vali van Saloniki nam zyn ontslag en verliet plotseling de stad. Officiëele berichten te Konstantinopel be vestigen, dat de Albaniërs in den omtrek van Ipek en Djakova uiteengeslagen zyn. De Russische vloot kruist weer in de wateren der Zwarte Zee, zegt een Oosten- ryksch bericht. Amerika ,de Vereenigde Staten" zyn in volle aktie voor de presidentskeaze. Rooso- velt on Taft bekampen elkaar hier en daar met vinnige woorden. De Hongaarsche Kamer van Afgevaardigde behandelt weer de legerwetten of liever tracht ze te behandelen, want het onde spelletje van obstructie is weer aan den gang. Geboren: Franclscut Phllipput, Zoon van ARIE MEIJER en WILHELMINA ARENTS. Helder, 18 Mei 1912. Kleine Advertentiën (X 30 cents), worden geplaatst bij uitbetaling. Advertentiën. De Heer en Mevrouw W. H. HOFSTÉ Munnik, geven kennis van de geboorte eener Dochter. S.-F. Gondang Winangoen, Java, 19 Mei 1912. N. BOUCHIER en U. BOUCHIER-Weijens geven kennis van de geboorte van hun Zoon Anthonius Franciscue Marie. Helder, 18 Mei 1912. Ondertrouwd M. Jouwstra R. J. Brouwer. Hardenberg, Helder, Koningstraat 73 o. Huwelijkevoltrekking 29 Mei a.s. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. de Wed. H. üilemaa, geb. van den Berg, in den ouderdom van 70 jaar. Anna Paulowna, 18 Mei 1912. Uit aller naam, J. UILEMAN. Eenvoudige Burger-Huishoud ster zag zich gaarne ten spoedigste geplaatst, hoog salaris geen vereischte. Ook niet ongenegen in een zaak behulp zaam te z\jn. Brieven fr. No. 160 aan het Bureau van dit blad. Vriendin. Net Meisje, des Zondags vrij hebbende, zoekt een natta Vrlandin. Brieven fr. No. 161 aan het Bureau van dit blad. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, den Heer Daniël Collet, in den ouderdom van bijna 80 jaar, diep betreurd door ons allen. Helder, 19 Mei 1912. Namens zijn bedroefde Kinderen, W. D. COLLET. Heden ontvingen wij de treurige tijding uit Winnipeg (Man., Canada), van het overlijden van onzen ge liefden Vader, den Heer Pieter Jacobue Kinders, in den ouderdom van bijna 63 jaar. Uit aller naam: J. H. KINDERS. Helder, 20 Mei 1912. Spoorstraat 46. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelljken dank aan Directrice en het verdere personeel van het Gemeente- Ziekenhuis alhier en aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. v. d. LEE, voor de liefderijke verzorging en behandeling aan mijne Echtgenoote en onze Moeder be- M. WAGEMAKER en Kinderen, De Commissaris van Politie te Helder, kennis genomen hebbende van het bericht in „'t Vliegend Blaadje" van jongstleden Zaterdag 18 dezer, dat op den weg naar Huisduinen vrouwen zouden zyn aangerand, noodigt bedoelde personen uit van het gebeurde aangifte te komen doen. Ondergeteekende, C. LAP, Weststraat te Helder, be dankt de geachte cliëntele van den Helder en Omstreken voor het vertrouwen, gedurende velejaren genoten en beveelt zijn opvolger, den heer G. BRAMLAGE, die de zaak op denzelfden voet in nog uitgebreider zin zal voortzetten, beleefd aan. C. LAP, V/h POPPELMANN Co. Onder referte aan boven staande kennisgeving, be richt de ondergeteekende, dat hij de zaak in: Heeren- en Kinderkleeding, Heeren-RRode-Artikelen, Vakkleeding, enz. van den heer C. LAP heeft overgenomen, Onder beleefde aanbeveling, G. BRAMLAGE, (voorheen C. LAP). Mr. KLAAS DENIJS Jkd«.o..t en Proour.ur, is Woensdag van 4 tot 8 uur te spreken, Zuidstraat no. 5. eiken DONDERDAG van 11-2 uur Stationstraat No. II. Mei 1912. Extra geëngageerd! (Diê Rache). Spannende dramatische schets uit 't dage HJk.ch leven, In 3 afd. Van af Vrijdag 17 Mei tot en met Donderdag 23 Mei PRIJZEN DER PLAATSEN: inclusief stedelijke belasting. KINDEREN beneden 12 Jaar, op alle rangen half gald. Aanvang lederen avond te 7 uur. Zondags te 2 uur. Gedurende de Zomermaanden geen Kindervoorstelling. Zondags diploma's en vrybiljetten niet geldig. Des Zondags worden na vijf uur alleen plaatsen verkocht voor den len en 2en rang. Gevraagd voor Kruidenierswinkel een flinke Winkeljuffrouw. Brieven fr. No. 162 aan het Bureau van dit blad. VERLOREN Zaterdagavond, een Pinoe-Nez, gaan de van de Breewaterstraat, Stationsweg naar den Kanaalweg. Tegen goede belooning terug te be zorgen bij J. A. FEIJ, Breewaterstr. 5. GEVRAAGD Depftthouder voor Kruidenierswinkel of nette lieden met een flinke Dochter die in den winkel kan be dienen. Brieven fr. No. 168 met opgaaf van verlangd salaris aan het Bureau van dit blad. Zij, die borg kunnen storten genieten de voorkeur. Mevrouw BOLDINGH, Stationsweg 8, den Helder, vraagt een Dienstbode, goed kunnende koken en netjes werken, of eene Noodhulp. Hoog loon, mits goede getuigen. Mevrouw KROON, Kanaalweg 122, vraagt met 1 Juni of later oon flinke DIENSTBODE. Zich aan te melden 's avonds na half In een klein gezin wordt met 1 Juli oon flinke DIENSTBODE ge vraagd, zelfstandig kunnende werken en goed kunnende koken. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur, Binnenhaven 32. Gevraagd aan flink# Dagdienstbode. Adres: Djjkstraat 13. Gevraagd een fatsoenlijke Dienstbode, P. G. Zich aan te melden Binnenhaven 76, na 8 uur. Een flinke Dienstbode gevraagd. Groote wasch van huis. Aanmelding 's avonds nó, 8 uur, Loods- gracht 21. Een nette Dag-Dienstbode gevraagd. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd een zindelijke Dienstbode. Loon f2.60 per week. AdresBureau van dit blad. Wordt gevraagd een Meisje van half acht tot half zeven, met kost. Adres: Bureau van dit blad. Wordt gevraagd aan MEISJE ter opleiding In den Winkel. Adres: JAN VEEN, Spoorstraat 96 98. Gavraagd aen nat MEISJE, van 's morgens half acht tot 's middags 4 uur. - Zich aan te melden tusschen 8 en 9 uur op Dinsdag- en Woensdag- avond a.s., Hoofdgracht 55. Gevraagd aon net MEISJE, niet beneden de 16 jaar, P. G. Adres: Kanaalweg 87. Gevraagd een net LOOPMEISJE. AdresA. C. RUSTING, Kanaalweg 35. Actieve Pepsonen gevraagd, voor het vormen van een Agentschap. Aangename en gezellige werkkring. BIJ flink werken een bijverdienste van f3.— tot f5.— per week. Brieven onder No. 59, aan het Algemeen Adv. Bureau RQUMA Co., Amsterdam. Terstond gevraagd aaa Knecht. P.G. Tegen hoog loon. Vakkennis geen vereischte. Adres: Kaasfabriek „KOE GRAS", Callantsoog. Aan hetzelfde adres verschillende soorten Reuzen-Konij nen te koop, ook Havanna- en Zil- varkanijwan van af f 0 50 per etuk. Gevraagd een Jongmaatje, bekend met Kasten en Tafels en Olietafels. Adres W. KLUT, Vlamingstraat 64. Wordt gevraagd een HALFWAS SCHOENMAKERSKNECHT. AdresP. DE BELL Pz., Polderweg 4. Sohoeamakarsleerling. Een nette leerling kan terstond geplaatst worden. AdresR. DE CQCK, Langestraat 47. Een flinke Loopjongan gevraagd. Adres: Boekh. P, SPRUIT, Kanaal- weg 161. Gevraagd aan natta LOOPJONGEN. Adres: GEBRs. LEEN, Spoorstraat 21. Flinks LOOPJONGEN gevraagd. Adres: Apotheek, Kanaalweg 57. LOOPJONGEN gsvpaagd. Boekhandel EGNER, Keizerstraat 37. TE HUUR aan vrij Bovenhuis, bevattende 6 kamers, voorzien van gas en water leiding en closet. Te bevragen Loodsgracht 21. TE HUUR een opnieuw gerestaureerd Boven huis aan de Hoofdgracht, h f22 per maand. AdresWeststraat 110. TE HUUR hot Bovenhuis Hoofdgraoht 22a hoek Paleisstraat. Huurprijs f225.— per jaar. Te bevragenM. Th. db Haas. TE HUUR: Hot Hoopon-Bovonhuis aan de Binnenhaven boek Broodeteeg, bevattende 6 Kamers, Keuken, Zolder enz. Te bevragen bij THIEMAN, Spoor- gracht 36. TE HUUR een Werkplaats, groote Houtloods, Kalk- loods en groot Opslagterrein, voor alle doeleinden geschikt. AdresA. VAN PELT, Keizsratr. no. 9«

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1912 | | pagina 2