'ilpi Blaat i\a Cooraai nor flslier, Teiel, ViaiuuAoua Pailowia, ni Zatiirdai Anntu 1912 mOMAALLm Tandarts Ansmgh Tweede Blad. Agenda. Dagelijks Bioscoop-Voorstellingen. Kan s* I weg. Ïi5 Aug. Matinée door de Heldersche Mand.line- olub „Serenata", Casino, 3 uur. 25 Aug. Tuinconcert door „Helders Harmoniekapel". Casino, «uur. 115 Aug. Ringrydery, Julianadorp, 1 uur. UIT MET BUITEILAIO. Do crisis op het Balkan-schiereiland die aanleiding gal tol ernstige bezorgdheid, wijl een volop ontbranden van den stryd daar voor Europa vsr-strekkende gevolgen zou kunnen hebben, is voor 't oogenblik be zworen. Er valt een algemeene ontspanning waar te nemen. De Tnrksche regeering heeft de Albaneezen hun zin gegeven. Zy willigde 18 van hun 14 eischen in. Alleen de eisch dat een aanklacht zou worden ingediend tegen de Kabinetten Hakki en S&id werd van de hand geweien. Volgens een telegram uit Oeskjoeb aan het „Berl. Tagbl." krijgen de Albaneezen 85.000 geweren terwij'1 er nog 60.000 in een depót zullen worden bewaard. Alis beloofde maatregelen moeten ingevoerd zijn vóór den laatsten dag der vastenmaand. De Albaneezen hebben zich verbonden geen bloedwraak te zullen nemen en de orde niet te storen, vóór die termyn verstreken is. in drie lange treinen verlieten de leiders met hun lieden de stad. By het vertrek werden duizenden schoten gelost. Dat is zoo de mode van het land, maar wellicht wil den de Albaneezen ook aan de Turken zeggen„we hebben nu geweren, das Sommige bladen meenen, dat de Albaneezen ook nog geheime eischen gesteld hebben. De Ooetenrykache minister, graaf Berchtold, gaf indertijd als zyue meening te kennen, dat Europa Turkije diende te stennen, opdat de status quo de bestaande toeBtaud op het schiereiland behouden bleef. Tot dit doel wil hij, dat de Europeesche staten eene be spreking zullen honden, welk voorstel alge meen gunstig ontvangen wordt. De Montenegrynen schijnen nog te willen vechten. Turkye heeft van hun vechtlustig optreden by Berana aan de mogendheden kennis gegeven en hen, de Montenegrynen, aansprakelijk gesteld voor gebeurlijkheden. Uit Ênropa zal wellicht een kalmeereud woord tot Montenegro reeds gericht zyu. En Turkije trok een groote troepenmacht tegen hen samen. Zelfs de troepen, die de Dardanellec- streek bewaken, worden daarvoor gebruikt. Dat kan, want officieel is thans erkend, dat de vredes-onderhandelingen met Italië weer begonnen zyn. Wie met de onderhandelingen belast zyn en hoe de voorstellen luiden, wordt streng geheim gehouden. De (Turksche) minister van buitenlandsche saken verklaar de (Wanneer wy de eischen en voorwaarden van Italië zullen kennen, zullen wy, althans als die voorwaarden aannemelijk zyn en over een te brengen met het belang en de waardig heid van Turkye, officieele onderhandelingen aanknoopen en is Europeesche tusschenkomst overbodig.* Poincarrë, de Fransche minister, is uit Rusland teruggekeerd en heeft reeds gelegen heid gehad te roemen in den hechten band, die de beide mogendheden verbindt, terwyl de goede verstandhouding wordt aangevuld door do «entente cordiale" met Engeland. Botertje tot op den bodem. De betrekkingen tnsschen de beide staten op het Pyreneesch Schiereiland, Spanje en Por tugal, zyn gespannen. De Portngeesche roya listen doen vanuit Spanje geregeld invallen en dit land heeft nog niets gedaan om daar aan een einde te maken. Herhaalde vertoogen, in vriendschappelijke, zoowel als in ernstige bewoordingen, haalden niets uit. Portugal heeft nu opnieuw een memorandum gezonden. Brazilië treedt als bemiddelaar op en wil de refngiós kosteloos naar Brazilië overbrengen, waar zy op landbouw-ondernemiDgen zullen worden te werk gesteld. Wellicht dat Cana- lejas deze bemiddeling aanneemt. In 't tegen gestelde geval worden wellicht de diploma tieke betrekkingen tusschen Spanje en Portu gal vertroken. In China heerscht nogal opgewondenheid over do terechtstelling van de generaals Tsjang Tajeng Hoe en Fang Wei, die verdacht werden een contra-revolntie te hebben willen op tonw zetten. De regeering heeft aan de Nationale Ver gadering meegedeeld op welke gronden zy de terechtstelling heeft gelast, doch de Verga dering achtte dat niet voldoende en eischt dat de eerste minister en de minister van oorlog ter vergadering nadere verklaringen zouden geven. De aanhangers der regeering beweren dat deze de bewyzen in handen hebben van de schuld derterechtgestelde generaals. Jang-tsjoe- Kei heeft den eisch tot het geven van nadere verklaring afgewezen. Blijkbaar voelt de regeering zich sterk. De leden der Algemeene Vergadering uit de provincie Hoepeh waren by Jang-tsjoe ter audiëntie en hen heeft hy een verklaring der houding van do regeering gegeven die hen bevredigde. Ze boden aan, de vergadering te zullen overreden om de regeering niet in staat van beschuldiging te Btellen. R«E*JW9lgERICHTEH. HELDER, 23 Augustus. Wy herinneren er aan, dat hedenavond de termyn van inschrijving voor den hundels- avoDdcarsns gesloten wordt. Zy, die zich alsnog als leerling wenschen optegeven, vinden heden daartoe nog gelegenheid. Gisteren slaagde voor de akte A.Fransch M. O. Mej. A. Bnii van Schagen. De heer P. Raadsveld, vroeger alhier woonachtig, ïb bevorderd tot hoofdcommies by de Ryks Telegraaf. De heer F. Veen, te SpykenisBe, vroeger alhier, komt voor op de voordracht voor directeur-leeraar in wiskunde en boek houden aan de H. Burgerschool te Enkhnizen. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. A. Tjittes,. thans onderwijzer te Ouds- boorn, slaagde gisteren voor het examen hoofdakte te Amsterdam. Algemeene Heldersche Winkeliers vereniging. Deze vereeniging hield Woensdagavond bare jaarlyksche vergadering, onder voor zitterschap van den heer H. C. M. Nypels. Deze heer opende de vergadering met een woord vnn welkom en gaf daarna het woord aan den Secretaris ter lezing van de notulen der vorige vergadering. De waarnemende functionaris, de heer Delgorge, leest deze, het werk van den.afgetreden secretaris, den heer Smit, voor, en zonder op- of aanmer kingen worden de notulen goedgekeurd. Insgelijks het jaarverslag, eveneens werk van den heer Smit. Hiernit zy aangestipt dat de vereeniging 180 leden telt en de toestand bevredigend wordt genoemd. De Voorzitter, die den heer Delgorge dankt, wydt aan den afgetreden Secretaris een har telijk woord van dank voor alles, wat hy voor de vereeniging gedaan heeft. „Veel zijn wy den heer Smit verschuldigd", zoo zei spr., „de grootste taak was hem niet groot genoeg". Spr. wenschte den heer Smit het beste óp zyn verderen lovensweg. Deze woorden werden met instemming begroet. Aan de orde is de Rekening en Verant woording van den Penningmeester. Deze heer, de heer Adriaanse, merkt op, alvorens zyn verslag uittebrengen, dat de, het vorig jaar by wyze van proef ingestelde maatregel om voor inlichtingen, infolmatiën, etc. etc. eenigo vergoeding te nomen, in de praktyk niet blykt te voldoen, roden waarom straks voor gesteld zal worden de proef niet voorttezetten. Uit de rekening over het afgeloopen jaar blykt, dat ontvangen werdaan contributies 1360.aan diverse f 106.81, totaal f 466.81. Uitgegeven werd salaris bode f 180. bureau-kosten f 96.51®, aan diverse kosten f 112,52®, tezamen met een nadeelig saldo, groot f 77,05® van het jaar te voren, een bedrag van f 466,09®, opleverende een batig saldo van f0.71®. Geincasseerd werd aan kwade posten in 1911 f 1645,96®, in 1912 f895,46®, totaal tot en met 1910 16444,06®, tezamen f8994.49®. In het verslag wordt alsnog gezegd dat de werkzaamheden het gewone verloop hadden, en den bode lof gebracht voor diens jjver en toe wy ding. De heer Habermann brengt namens de commissie voor het nazien van de boeken 1911—1912 rapport uit, dat alles in do beste orde is bovonden. Naar aanleiding van het feit, dat de ver eeniging met 'n 2ü-tal leden achteruit gegaan is, deelt de Voorzitter het volgende mede. Hem kwam ter oore, dat een persoon hier ter stede, zich uitgevende voor informateur incasseerder van kwade posten, etc. by enkele winkoliera er in geslaagd is een be drag van f 30.zynde z.g. contributie voor een termyn van 3 jaren voor het door hem vertegenwoordigde bureau los te krygen, benevens een aanzienlijk bedrag aan dnbiense kwitantiëu, die hy zon trachten te innen. Do Voorzitter drukt over een dergelyke handelwjjze van die winkeliers zyn bevreem ding uit, waar er verscheiden zyn, die de Vereeniging boos aankijken als die onmach tig blykt eenige hunner kwade posten te incasseeren, en zelfs daèrin aanleiding vin den tot bedanken. Nu geven zy f80.-f- een aantal kwitantiëu uit voor een zeer twijfelachtig voordeel, terwy^ zy, door f2. aan do Winkeliers-Vereeniging te contribu- eeren, de zekerheid hebben, dat hunne belangen op alle mogelijke manieren gebaat worden. Voorz. vraagt of de leden mooice zullen doen dergelyke praktijken als van dien elegant gekleeden meneer tegentegaan. Het voorstel om de vergoeding voor het geven van inlichtingen etc. te doen verval len, wordt door Voorz. aan de orde gesteld. De heer De Geus vindt het eigenaardig, een beslui;, dat op de laatste algemeene vergadering is genomen, nu maar zoo klakke loos te vernietigen. Ook komt het niet op de agenda voor. De Voorzitter repliceert, -en de heer Adri- aanse licht nogmaals zyn voorstel toe. Het grootste deel van de leden, zoo zegt spr., is lid enkel en alleen om het incasso-burean en niet om de algemeene belangen. Wy moeten er voor waken dat beide zaken niet gescheiden worden. Het voorstel van het bestuur om de proef niet voorttezetten, werdt ten slotte aange nomen. Tot leden van de commissie voor het nazien der boeken 1912'13 worden geko- zeg de heeren De Gous, Swoering en Harjer, die alle hunne benoeming aannemen. De aftredende bestanrsleden, de heeren P. Govers, Ph. Vrieslander en J. Delgorge, welke herkiesbaar zyn, werden met 29, 22 en 24 stemmen herkozen. Tot secretaris, in de pluats van den heer Smit wordt gekozen de heer H. van Willigen Jr. met 18 stemmen (8 op den heer Schol;. De Voorzitter heeft de volgende mededee- lingen te doen lo. Op een der laatste bestuursvergade ringen is de kwestie ter sprake gebracht om te komen tot een onderlinge glasverze kering. Dit heeft ongetwijfeld groote voor- deelen en spr. vraagt de meening der leden. De heer De Geus jnicht het toe. Wel zal het groote moeilijkheden opleveren, doch de voordeelen zyn niet gering. Het bestuur zal binnenkort de zaak onder zoeken. 2o. Het feit dat het ledental met een 20- tal is teruggegaan, vindt gedeeltelijk zyn oorzaak in het lid worden van een incasso bureau, anderzyds doordat te weinig gelegen heid is propaganda te maken. Het Bestuur vraagt daarop machtiging tot-instelling van een propaganda-commissie. De heer Sweering merkt op, dat z.i. de achteruitgang oók is ontstaan door de pressie om te 9 uur te sluiten. Men is van plan eene anti-9-unrslniting-beweging op touw te zetten. Do voorstanders knnnen toch wel om 9 uur sluiten, doch er moet gewaakt worden tegen eene verordening. De Voorzitter zegt, dat nimmer van de zyde der Vereeniging pressie op de leden is uitgeoefend. Zy wil jtaist ieder vry laten. Het bodanken is daardoor niet ontBtaan. De Voorzitter merkt nog op vooral ge bruik temaken van den Handelsavondcnrsus niemand behoeft zich daarvoor te schameD. By de rondvraag brengt de heer Vries lander holde aan den yverigen Voorzitter, Penningmeester en (afgetreden) Secretaris, waarop de Voorzitter eenige woorden van dank zegt, en na de aanwezigen, alsook de pers, dank te hebben betuigd, wordt de ver gadering gesloten. Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afd. Heider. Woensdagavond jl. werd in de grooto schouwburgzaal van .Tivoli" door de afdee- ling Helder van de Holl. Maatschappij van Landbouw eene algemeene vergadering ge- honden. Door den voorzitter, den heer Th. Terra, werd de vergadering met een toepasse'yk woord van welkom aan de leden geopend, waarna de notulen door den secretaris, don heer H. Bakker Dz., werden gelezen. Ondor dankzegging voor de uitvoerige en nauwkeu rige notnleoring, werden de notulen goed gekeurd. Door den heer De Wit werd hierna voor lezing gedaan van de geheele rekening en verantwoording over 1911. Hieruit bleek, dat de ontvangsten bedroegen totaal f881,09, do nitgaven f 823,93 en batig saldo dus t57,16. Staande de vergadering werd deze reke ning en verantwoording door eene commissie van twee heeren, n.1. de heeren Tesseluur en Stroomer, nagezien. By monde van den heer TesBelpar werd rapport uitgebracht over de bevinding en voorgesteld den pen ningmeester dank te zeggen voor zyu beheer. Door den voorzitter werd in herinnering gebracht, dat het vorige jaar door den heer De Haan een cursus gehouden is in paarden kennis, maar dat nu door het bestuur wordt voorgesteld jbjj genoegzame deeloame oen cursus te doen houden in veekennia. Uit de deelname zal opgemaakt worden ot de cursus te Helder of te Julianadorp zal gegeven worden. Voor dezen cursus wordt een com missie van toezicht benoemd, bestaande uit de heeren P. A. E. Thyssen, H. Bakker Dz. en J. van der Veer. Ter tafel worden nu gebracht verschillende stukken 1. Rapport over 't melken van de afdee- ling tot ontwikkeling van Holl. Noorder kwartier. 2. Een vragenlijst over 19071911 aan de afd. Helder in te zenden aan de Inter nationale Landbouwtentoonstelling in 1918. 3. Een verzoek om adhaesiebetniging aan de afd. Helder, om de hengstenkeuriog af ie schaften. Wordt voorgesteld dit punt te behandelen op een vergadering, waarin beslist belang hebbenden, n.1. houders van hengsten aan 't woord zyn. Van de «fdeeliugen Gouda en Broek in Waterland komen aanbevelingen iu voor leden van 't Hoofdbestuur. Door den voor zitter werd gevraagd of de vergadering het wenschelyk acht, dat de afd. zich zal doen vertegenwoordigen op de Algemeene Ver gadering van Landbouw te Medemblik. Mei op dén na algemeene stemmen wordt deze vraag bevestigend beantwoord en nadat het bedrag is vastgesteld, waarover de afge vaardigde kan beschikken, wordt by meer derheid van stemmen gekozen de heer P. A. E. Thyssen en als zyn plaatsvervanger de heer H. Bakker Dz. Wordt voorgesteld een volgende vergade ring te houden met kaasverloting en alsdan te behandelen het punt: stalwedstryd. By de rondvraag wordt door oen der af gevaardigden naar de vergadering van Neer- lands Onaf hankolykheids viering in 19] 3 ge klaagd over 't negeeren van de afd. Helder van de Holl. Maatschappy by 't kiezen van een comité. Na enkele besprekingen wordt het voorstel gedaan, dat de afd. Helder zich zal ont trekken van verdere medewerking aan de viering van Neerlands Onafhankelijkheid in 1913. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Niets meer te behandelen zynde, wordt de vergadering, die zeer dan bezet was, op de gebruikelijke wyze gesloten. («Dagblad"; Postduivenvereen. „Hollands Noordpunt". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 18 Angaitns 1912 een wedvlucht met oude en jonge daiven vanuit Echt. Afstand 200 K. M. 42 in concours. Gelost om 8 uur met goed weer en Z. W. wind. De prezen wer- den sis volgt behaald le pr. H. J. Holtz 10 u. 36 m. 52 s. 2e f J. Bakker 10 37 18 3e f Job. Darphorn 10 39 f 11 4e ld. 10 39 11 5e Id. 10 39 11 6o D. Snel 10 f 39 43 7e ld. 10 39 49 8e C. Betblehem 10 39 58 9o J. Bakker 10 u 40 6 lüö H. J. Holtz 10 40 15 11e ld. 10 40 t 18 t 12e W. Dienaar 10 41 59 Door den gunstigen wind waren de duiven onverwacht op hun hok terug eu kwamen met troepen tegelyk thnis, zoodat deze vlucht snel van stapel liep en geen verliezen te betreuren zyn. Nog voor weinige weken beloofde de oogst in de landbouwpolders van Hollands Noorden een flink beschot. De vele regens in Augustus hebben die goede vooruitzich ten reeds voor een belangrijk deel ver nietigd. De tarwe staat algemeen in de aar te ontkiemen. Op enkele akkers is dit van dien aard, dat het gewas grootendeels waar deloos is. De erwten staan voor een deel op ruiters. De vrucht in de peulen van het bovenstroo is ontsproten. Erger nog is het met het gewas, dat nog op het land ligt. Hier vallen de erwten uit de penl, ont kiemen op het land en zyn verloren. Er zyn landbouwers, die hunne schade reeds op duizenden guldens schatten. Roode Dinsdag. „Het Volk" meldt, dat het partijbestuur der 8, D. A. P. van den burgemeester van Den Haag heeft vernomen dat hy den op tocht op Rooden Dinsdag niet zal toestaan. BIJ het baden verdronken. Een 22-jarig jongmenscb, student in de rechten te Leiden, woonachtig te Noordwyk, is gisternamiddag by het baden te Noord- wyk aan Zee verdronken. Hy was de oudste zoon van notaris B. te Noordwyk-Binnen. Gearresteerd. Eergisteravond is door de marechanssée to Deventer gearresteerd de postcommies 1ste klasse B., wegens vermoedelyke administra tieve onregelmatigheden in zyn vorige be trekking als directeur van het postkantoor te Horst. De torenbrand te Beverwijk. In langen tyd is alhier niet zulk een be langwekkende orand geweest als heden. Het was in de vroegte zeer zwaar wederop felle bliksemschichten volgden ratelende don derslagen en hevige buien. Te ongeveer 5 uur, na een angstwekkend lichten, werd een klojn vlammetje gezien jnist onder den bol .van het haantje van den toreD, staande voor de Ned. Berv. Kerk in het Noordclyk deel van de gemeente. De brandweermannen wer den gewaarschuwd en dezen waren weldra ter plaatse met een steeds groeiend getal nieuwsgierigen. Eerst won het vuur slechts langzaam en byna een uur verliep voordat het haantje omboog en op het kerkhof neer plofte, een gat borende van ongeveer een meter diep. Toen ging 't vlugger eo in korten tyd stond de geheele torenspits in lichteDlaaie. De klok sloeg nog 7 nor, doch moest daarop haar werk staken, weldra met z waren slag neerploffend. Aan blnsschen viel niet ta denken omdat hot vnur met geen waterstraal te bereiken was. Dank zy de breede goot onder de spits, welke byna al het afvallend brandend hout werk opving, hadden de kerk en omliggende woningen echter weinig te lyden. Een groote brandende balk kwam in de Torenstraat terecht, gelukkig niemand treffend. Toen eenmaal de spits was ingezonken bleef het vuor verder tnsschen de zeer dikke toren- moren voortwoeden. Byna den geheelen dag bleet de na afgeknotte toren rooken en velen nit Wyk aan Zee, Velsen, Haarlem, Amster dam enz. kwamen een kjjkje nemen. Het schynt vast te staan dat de toron niet van een bliksemafleider voorzien was. Zooals gemeld was hy voor f 35.000 verzekerd by De Jong Co. te Amsterdam. Deserteurs. De Antwerpsohe correspondent van het «Hdbl" schrytt; Er wordt hier sinds een paar dagen druk gesproken over bet feit, dat verscheiden manschappen van den Franschen kruiser tMarseillaise", op het oogenblik van het vertrek nit onze tiaven, de plaat zonden heb ben gepoetst. De geruchten werden in den beginne zeer overdreven, men sprak van niet minder dan een dertigtal deserteurs. Het Fransche Ministerie van marine deed dan ook in de Fransche en Frausch-Belgi- sche bladen berichten opnemen, waarin alles werd ontkend en het feit werd voorge steld als een onschuldige gebeurtenis van zeer weinig belang. Volgens deze mede- deelingen zouden alleen eenige zeesoldaten op het oogenblik van afvaart in de stad zyn opgehouden geweest, maar toen zy merkten dat zy te laat waren gekomen, gingen zy zich aanbieden by den couznl. Deze nitleggingen werden echter door verklaringen van ooggetuigen geheel tegen gesproken. Nn ontvangt liet Parysche blad «LEclair" inlichtingen, welke do ambtelijke logenstraffingen eveneens weerleggen. Ik deelde u reeds mede dat tijdens de feesten der Blyde Intrede, Duitacbe en Fransohe matrozen aan 't vechten waren geraakt. Om te vermyden dat dergelyke relletjes zich nogmaals zonden voordoen, liet de bevelheuber Viard van de jMarseillaise» eiken dag slechts 30 manschappen, van on berispelijk gedrag, aan wal gaan. Oo ande ren mopperden natuurlijk, en niettegen staande de bevelen, gingen eenige oproer lingen toch in de stad op zwier. Bodrei- gingen werden geuit tegenover de officieren en men ging zelfs zoo ver te dreigen de machine te vernielen, opdat het schip niet zou kunnen vertrekken! Zoodra de commandant daarvan lucht kreeg, werden werktuigkundigen en stokers over den toestand der machines ondervraagd. Er bleek toen, dat de meeste manschappen nog niet tot tuchteloosheid waren overgeslagen. Niettemin vonden de anderen middel om eiken avond aan het consigne te ontkomen en in de havenkroegjes te gaan fniven. Op den dag van het vertrek ontbraken op het appèl negentien matrozen, die reeds vroeger ver schillende malen waren gestraft geweest. Eokele achterblijvers bleven op de kade staan, rakten de kenteekenen van hou klee deren en pylden er al zingend en klingend van door. Zes kregen later berouw en gingen zich by den consnl alhier aangeven. Ik verneem nu, dat dergelyke feiten, of schoon niet op zolke groote schaal, zich hebben voorgedaan ook op de andere oorlogs schepen, welke tydens de Blyde Intrede in onze haven lagen. Het moet wel zyn, dat de Janmaats Antwerpen een niterst pleizierige stad hebben gevonden I Het werd evenwel algemeen opgemerkt, dat de Fransche zich steeds luidruchtig gedroegen. Zag men Hol landers, Duitschers en Engeischen steeds zeer kalm en waardig, onder geleide van een Belgisch onderofficier, met troepen van drie of vier door de stad wandelen, de Franschen daarentegen trokken met heele bataillons al zingend .langs de straten en betuigden voor te Antwerpen talryke drankhuizen on kroegen een steeds toenemende belangstelling. Do feostroes had hen waarschynlyk zoodanig te pakken, dat zy hier niet weg wilden I Generaal Bosth. f Bramwell Booth volgt zyn vader op als generaal van het Leger des Heils. De ver zegelde enveloppe, die 22 jaar geleden by den advocaat van het Leger was gedepo neerd, werd WoeDsdag geopend op een ver gadering van gevolmachtigden, en toen bleek, dat William Booth zyn oudsten zoon tot zyn opvolger had benoemd. Bramwell Booth is in 1856 geboren eo heeft zyn vader sedert 1880 by zyn arbeid ter zyde gestaan. Volgens de Engelsche bladen gelykt hy in menig opzicht op wylen den generaal. Hy is een even hard werker als deze was, en weet de tucht even krachtig te handha- Zyn echtgenoote heeft reeds jaren het oppertoezicht over het vronwendepartement. Laatste berichtan. Amsterdam, 23 Aug. In verband met de weigering van den Haagschen Burgemeester tot vergunning voor het honden vun een op tocht op Rooden Dinsdag, wordt morgen eene spoedvergadering belegd door het partybe stnur der S. D. A. P., teneinde de verdere houding vast te Btellen. De Kiesrechtmeeting gaat in elk geval dooT. Constautinopel, 23 Aug. Uil gezaghebbende bron wordt verklaard, dat het onjuist ia, dat de gezant te Londen belast zou zyn met het aanknoopen van onderhandelingen betreffende den vrede. De Porte heeft alleon den Sena tor AzareaD, die den troonopvolger op zyn reis zal vergezellen, eene vertrouwelijke op dracht gegeven. Deze Senator zal waarschyn lyk te Lausanne een onderhond hebben met Italiaansche gedelegeerden. Inmiddels is de stryd tusschen Italië en Turkye gestaakt. Marine en Leger. Met ingang van 31 Aug. 1912 worden op non activiteit gesteld de adjunct-machinisten H. van der Hilst, M. de Vries en H. J. M. Siegenthaler van Hr. Ms (Heemskerclt'", W. F. C. Cramer, P. B. Behage, D. J. Monté, J. H. van de Laar en B. van Oriel van H. AL Kortenaer"M. P. C. Visser J. van der Heijden, B. J. Loos en C. P. Gerth van' Hr. Ms. zEvernen". L'e adj.-machinist H. C. Timmers wordt dd. 31 Aug. overgeplaatst van Hr. Ms. «Evertsen" op Hr. Ms. (Koningin Emma". Met ingang van 2 September worden de na volgende adj.-mach. in actieven dienst geplaatst als volgt: B. B. Louis, A. A. C. Kramer en rt. Uurbanus aan boord Hr. Ms. (Heemskerk"; J. N. Gons, B. Schregardus, M. J. A. van lersel, F. Huisman, O. de Vries en L. C. Lagaaij aan boord Lr. Ms. »Kortenaer"; G. Smits, J. A. Steernberg, Al. Kraal, H. Riemers en J. Braam aan boord Hr. Ms. (Evertsen". De officier-machinist der 2e klasse B. J. Velder- man vertrekt 7 Sept. 1912 per particuliere gele genheid naar Oost-Iudië. De leerling-machinist M.-R. J. Tromp wordt dd. 21 Aug. 1912 geplaatst aan boord van Hr. Ms. »Atjeh" voor eene oefening van 28 achteenvol- gende dagen. De le luitenant der Infanterie G. T. E. Oetgens vwi Waveren Pancras Cllfford, thans op non-acti viteit, is op zijn verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen en benoemd tot reserve-eerste- luiUuant bij het 10e Regt Infanterie. De bij het korps Pantserfort-Artillerie benoemde 2e luitenant L. Ezerman, is geplaatst by de le Compagnie van dat korps te den Helder. De lichting 1907 van het 4de Regiment Vesting- Artillerie wordt op 6 September a.s. in het genot van groot-verlof gesteld. Mobilisatie-Uitrusting. Door den Min. v. Oorlog is bepaald, dat aan de manschappen der Nationale Militie, die in het genot van groot-verlof worden gesteld, voortaan de geheele mobilisatie-uitrusting moet worden medegegeven, met uitzondering van die goederen, waarin elk milicien bij mobilisatie zoo eemgszms mogelyk zelf moet voorzien, n.1.: hemden, onder broeken en sokken, waarvoor by eigen voor ziening eene geldelijke vergoeding wordt uit betaald. Opgave van alhier gevestigds en vertrokken personen over de maand Augustus 1912. LANDMACHT. Gevestigd. Naain: Beroep: Woonplaats: Gekomen uit; A.E.J.U. d'ilainecourt, kol. d.Art., Havenplein 1, Zeist, J.A.Uattaerd, 2eluit.d.Art., Hoogstraat 109, Breda. D.J. Burger, Bijlstraat 45, D. W. F. liielen, Kanaalweg62, J. G. Boodt, Dykstraat 8, i j. F. Schultink, t Langestraat 24, J. Zwart, -ieluiL d. Uenie, Kanaalweg 54, Vertrokken: Geene. JMoomvaartberiotiteva. £>TOOHVaaRT-MAATSOHAPPÜ NEDKBLaND. Lombok, uitreis, passeerde 20 dezer Kaap Blanc. Prinses Juliana, uitreis, vertrok 21 dezer van Suez. óoeinbawa, thuisreis, vertrok 21 dezer v. Port-Said. Banda, thuisreis, arriveerde 21 dezer te llavre. Kon. Willem 1, tnuisreis, vertrok 21 dezer v. Algiers. Billiton, thuisreis, vertrok 21 dezer van Padnng. öumatra arnv. 22 dezer van A'datn le Batavia. Timor airiv. 22 dezer van A'dain te Batavia. Kangean, thuisreis, passeerde 21 dezer Finisterre, Oranje, uitreis, passeerde 22 dezer Kaap Finisterre. KOTTERDJJiSOHk LLOZU. lijocja, uitreis, paiseerde 22 dezer Finisterre. Meruuke, uitreis, passeerde 22 dezer Perim, Tabunun, thuisreis, pass. 22 dezer Kaap del Aruii. KON. UOLL. LLUÏD, Zaanland, thuisreis, vertrok 21 dezer v. Montevideo. •Kun. West-Indisouk Maildienst, Prins Frederik Hendrik arriveerde 20 dezer v, W est- Indië te New-York. K iasoher fj Ser Échten. Nieuwediep, 20 Augustus. Aangebracht door 00 korders 1 tot 5 stuks groote tong f 1,35 per stuk, 5 tot 20 stuks middeltong 80 a 90 cent per stuk, 10 tot 30 kleine tong 25 a 35 cent per stuk, enkele stuks rog f 1 per stuk, enkele manden stortschol I li f y per mand, enkele manden kleine schol f 2 u f 3 per mand, enkele manden schar f 2,50 a f 3 per mand. 21 Aug. Niets binnen. 22 Aug. 40 korders te zameu met 40 stuks middeltong 80 cent per stuk, 100 kleine tong 25 cent per stuk, 1 tarbot voor f 7, mand stort schol f 7 a f 8 per mand, 20 mand kleine schol f 2,50 a f 4 per mand, 30 mand schar f 3 a f 3,50 per mand 2300 stuks pieterman f 2,50 a f 3 per 100 stuks. dupg«rlijk* Stand Haldnpf van 20 tot 22 Augustus 1912. ONDERTROUWD: M. Corver en J. Lamens. G. Abbenis en D. Bakker. GETROUWD: H. Evers en J. E. Makenbach. J. Semeyn en J. C. Krom. J. Brizee en A. Tiets. P. M. Heyligenberg en i. M. T. Nieztboven. H. s. Boels en A. A. Siebbeles. BEVALLEN: C. Snel geb. van der Wal, d, T. M. F. Borghstijn geb. Janssens, d. J. M. Bauer geb. Murks, d. OVERLEDEN: P. Luijtsen, 78 jaar. H. j. v. d. Struys, 2 jaar. Marktberichten. Schagen, 15 AugnstUB 1912. 28 Paarden f50 1360. 14 Stieren f120 k f 810. 36 Geldekoeien (magere) f 160 k f 240, 70 Geldekoeien (vette) 1140 f400. 20 Kalf koeien f200 f290. 7 Vaarzen f 100 4 f 140. 10 Nuchtere Kalveren 17 k f24. 70 Schapen (magere; f 18 f 24. 620 Schapen (vette) f24 k f82. 220 Lammeren f 14 k f21. 83 Varkens (vette) p. K.G f 0.56 k f 0.66. 60 Biggen f10 k f15. 25 Konijnen f 0.30 k f 1.15. 100 Kippen f 0.20 4 f 0.70 per stak. 30 Eenden f 0.65 k f 1.25. 850 K.G. Boter f 1.25 k f 1.35 per K.G. 100 K.G. Kaas f 0.50 k f 0.60 por K.G. 3000 Kipeieren f 3.50 k f 4.50 per 100 st. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek zyn een viertal inge zonden stukken tot het volgend nummer blyven liggen. Advertentiën. De Heer en Mevrouw BORGHSTIJN— Janssens geven kennis van de geboorte van hunne Dochter Yvonne. Den Helder, 21 Augustus 1912. Geboren: Martha Henderika, Dochter van D. J. SNEL en C. SNEL-v. d. Wal. Helder, 21 Augustus 1912. Ondertrouwd A. Moree en Th. W. van Roden. Veten', 22 AuSu8tu' 1912' Huwelijksvoltrekking 5 September 1912. Getrouwd P. M. Heijiigenbarg en J. M. F. Nieethoven, die, mede namens wederzydsche Familie, hartelijk danken voor de vele blijken van belangstelling, zoowel vau binnen als buiten deze gemeente, ondervonden. Helder, 22 Augustus 1912. Getrouwd J. F. Helder en A. M. van der Goee, die, mede namens wederzij dsche Familie, hartelijk danken voor de vele blyken vau belangstelling bü hun huwelijk ondervonden. Am^ówna, 23 '9i2- Heden overleed te 's-Gravenhage, onze innig geliefde Kleinzoon Johan Wilhelm v. d. Voort, in den ouderdom van 19 jaren. Helder, 22 Augustus 1912. J. W. KAMPER. L. R. KAMPER-Ellmïr. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden, in den ouder dom van ruim 80 jaar, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader Jacob Buijs, Weduwnaar tan Martje List, Oud-Postschipper, Broeder in de Orde van den Nederlondschen Leeuw. Namens de Familie: E. BUIJS. De Cocksdorp (Texel), 22 Aug. 1912. Ter-aarde-bestelling Zaterdagnamiddag3 uur. Langs dezen weg brengt ondergetee- kende, ook namens verdere Familie, zyu hartelijken dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. KRUIJNE voor de hulp hem gedurende de ziekte zijner Echtgenoote verleend. W. H. LE1JEN. Ondergeteekende J. KIKKERT verzoekt dringend ieder die in lichtingen kan geven omtrent zyn Zoon ADRLAAN, die in den nacht van 16 op 17 Augustus j.1. als zenuwlijder de ouder lijke woniug heeft verlaten, zich te ver voegen aan zyn adres DeRuyterstraat 28. J. KIKKERT. Leger de» Heil») Spoorgracht 38. Zondag zó Augustus Gedenkdienst wan Generaal BOOTH. AMUeiieQeiiiierfleuen.M. Evangelisatie-lokaal In da Palmstraat. Zondag v.m. 10 uur: Ds. HALFFMAM, Ned. Herv. Predikant te Schiedam. Zondag voorm. 10 uur Kinderkerk m do School met den Bybel. uUMMMMMMDK tiüMüKNTü. HOOGSTRAAT. Zondag 26 Augustus, des morg. ten 10 uur qn 's av. ten ö'/s uur, hoopt, zoo de Heere wil voor de gemeente op te treden: de WelEerw. Heer Ds. J. MEIJER, van Zelhem (prov. Gelderland). (Aanstaand Predikant der Gemeente.) Koninginnefeest op 31 Auguott a.s. Rooiwodoirijd voor Jongens van 14 17 jaar, ten 41/» uur n.m. le prijs f 7.60 2e 4.50 8e 3.00 4e 160 Ringsteken op fietsen voor Meisjes en Jongens van 18 16 jaar. le prys f 3.00 2e n ,2.50 3e .2.00 4e 1.60 6e „1.00 By dezen wedstrijd worden prijzen uitgeloofd voor de mooist versierde fleisen (versiering niet verplichtend). le prys f 2.60 2e 1.50 Loting voor de wedstrijden op Maan dag 26 Aug., van 12 -2 uur, in „Casino", tevens nog gelegenheid voor opgave tot deelname. Voor de verdere feestviering raadplege men de uitgebreide Feestprogramma's, verkrijgbaar h 5 cent. DE FEESTCOMMISSIE. Voop I kwartje. Wat? Waar? is «an 25 AUGUSTUS tot 2 SEPTEMBER afwezig. Ondergeteekende, gepas, musicus Kon. Marine, heeft nog eenige uren per week disponibel tot onderricht geven in Clarinet-, Viool- of Mandolinespel. Inrichting voor 't vervaardigen vau muziekpartijen voor Zangvereenigingeu, etc. (aut. zwartdruk), zoomede elk ander copiëerwerk, tegen billijke conditiën. Beleefd aanbevelend, J. D. OKEL, Koningdwarsstraat 12. llauseciiool Schippersteeg bij ds Weststraat. Aanvang der lessen. Zy, die zeer spoedig en net willen leeren dansen, kunnen zich aanmel den aan bovenstaand adres of Jannen- straat No. 63. D. J. SNAPHAAN. te HELDER. ^Aan bovenstaande inrichting wordt gevraagd e«n Onderwijzer In de Wiekunde. Sollicitatiën worden franco ingewacht vóór den lsten September a.s., by den ondergeteekende, by wien nadere in lichtingen zyn te bekomen. Helder, 23 Augustus 1912. De Directeur, A. KLERK Az. 1

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1912 | | pagina 5