Nieuwe Kerk te Helder. Marine en Leger. De kapt. ter zee J. A. Al. Bron, opgetreden als chef van het personeel bij het dep. van marine, is thans belast met de betrekking van permanent commissaris van het londs van dek- en onderoffi cieren bij de zeemacht. De kapitein-luitenant ter zee li. G. Surie, thans behoorende tot de zeemacht in Ned.-Indië, keert in December naar Nederland terug ten einde te 's-Gravenhage werkzaam te worden gesteld. De luitenant ter zee der le klasse P. E. K. Ebbinge Wubben van de «Koningin Emmat ia bestemd om in de eerste helft van December per particuliere gelegenheid naar Oost-Indië te ver trekken. De luit-kolonel W. D. A. Ophorst, hoofdofficier van den Stal van het 10e Regt. Infanterie, is van zijne detacheering bij de 11e Afdeeling van het 2e Regt. Veld-Artillerie te Leiden ontheven en is op 30 Sept bij zijn korps te Haarlem teruggekeerd. De le luitenant F. H. Tenbaeff van het 10e Regiment Infanterie is overgeplaatst van Haarlem naar Helder. De 2e luitenant F. H. Ebbink van het 2e Bat., 10e Regt. Infanterie, thans gedetacheerd aan de Normaal-Schietschool te 's-Gravenhage, wordt op 15 October a.s. van die detacheering ontheven en keert op dato bij zijn korps te den Helder terug. De sergeant J. A. Noordhof van het 2e Bat., 10e Regt. Infanterie is op 30 Sept. ontheven van zijne detacheering aan de Normaal-Schietschool te !s-Gravenhage en bij zijn korps te den Helder teruggekeerd. Ter kennis van de autoriteiten der Landmacht is gebracht dat in het loopende jaar de uitzending van 100 onderofficieren (sergeanten) der Infanterie naar de Koloniën gewcnscht is. De 26e en 27e Comp, Landwecr-Vesting-Art. komen op 7 October a.s. voor den tijd van zes dagen de dagen van opkomst onder de wape nen en van vertrek met verlof daaronder begrepei te den Helder onder de wapenen. Overplaatsing. Machinekamer-personeel Op 1 Oct. 1912. van: op: Machinist J. M. Kruijt, Bellona Evertsen. id. A. J.Muijsse, id. Gelderland Op 16 Oct. 1912. van: op: Machinist J. G. Frederiks, Kortcnaer K. Emma. id. T. Talboo, Gelderland id. id. H. de Vries, Kortenaer id. id. F. Fokkema, Heemsk. Onderzeed. id. J. J. v. Waart, Schorpioen Kortenaer. id. D. S. Gaastra, K. Emma id. id. H. G. v. Niel, id. Gelderland id. P. O. A. Schuier, id. Heemsk. Op 1 Oct. 1812. van: op: Adj.-macli. J. H. J. v. Doom, non-actief Schorpioen Op 21 Oct. 1912. vanop Machinist G. M. Feij, K. Emma bij de cons. te Amsterdam. De overplaatsing van den sergt. der mariniers G. Spoelstra op 1 Oct. a.s. van Atd. Amsterdam op «Bellona" ingetrokken. Sergt. d. mariniers A. v. Schayk, v. d. Afd. te Amsterdam, den 1 Nov. 1912 geplaatst bij de Gym- nastiekscliool der Zeemacht, zynde hjj bestemd om 16 April 1913, den sergt. der mariniers M. Conijn als vast instructeur aan die school te vervangen, Op 1 Nov, 1912, bootsman W. Pijnakker, van Wachts. Amsterdam ^vast instructeur by de Gym- nastiekschool) op Wachts. Willemsoord. Op 1 Oct. 1912, sergt. d. mariniers J. H. F. Jan sen, van Wachts. Willemsoord ^bad- en zwemin richting) op Afd. Willemsoord. Op 1 Oct. 1912, sergt. d. mariniers G. Spoelstra, van Afd. Amsterdam op Afd. Willemsoord. Op 1 Oct. 1912, sergt. d. mariniers G B. Wenge- laar, van Afd. Willemsoord op Bellona". Bevordering ep 1 October 1912. Sergt.-torp.dom. J.G.Nagelkerke, tottorpedoin.- maj, Ji.wartierm. M. Monteny, bootsman. Korp.-konstab. W. A.Jongepier, scrgt.-konstab, Korp.-aeiner I'. v. Hassel, sergt.-seiner. id. P. Gleijrn, id, id. N. Schoonens, id'. id. P, J. Hutchison, id. id, J. v. d. Aleer, id. Matroos le kl. G. H. Jetten, korp.-seiner. id. K. Pclsmu, id. Korp.-torp.d.m. A. Klebacli, sergt.-torp.d.in. id. J. 11. Roos, id. Matr.-torpedist N. v. d. Oord, korp.-torp d ra. Matroos 3o kl. J. Hali, inatr.- torp.d.m. Matroos le kl. A. Kooreman, korp.-torpedist. id. M.J.v.d, Heuvel, id. Matroos 3e kl. G. Geurdes, inatr.-timin. Matr.-ziek.v.pl. A. v. Andcl, korp.-ziek.v.pl. Marinier le kl. P. J. Boliners, uiatroos-liofm. Matroos 3e kl. H. Kruik, id. Alsnog bevorderd met ingang van 1 Juli 1912, Stoker-olieman W. G. Polier, tot korp.-stok.lekl. id. W.Maudemaker, korp.-stuk. 2e kl. Stoom vaartberichten. Stoom vz*rt-Maatsohah'ij Nederland. Celebes arriv. 28 Sept. van Amsterdam te Batavia. Kariraoen arriv. 28 Sept. van Hongkong te Macassar Nias, uitreis, passeerde 28 Sept. Perim. Rembrandt, uitreis, vertrok 28 Sopt, van Colombo. Billiton arriveerde 29 Sept. van Java te A'dam. Grotius, thuisreis, vertrok 28 Sept. van Genua. Kangean, uitreis, is 30 Sept. Kaap Blanc gepass. K. W. 1, uitreis, is 28 Sept. Kaap del Arim gepass. Vondel, uitreis, arriv. 29 Sept. te Soutliarapton. Rotterdamsoue Lloyd. Bogor, uitreis, arriveerde 28 Sept. te Port-Said. Menado, thuisreis, vertrok 27 Sept van Marseille. Kediri vertrok 28 Sept. van R'dam naar Java. Medan, thuisreis, pass. 29 Sept. Perim. Ophir, thuisreis, vertrok 30 Sept. v. Port Said. Palembang, uitreis, arriv. 29 Sept. te Sabang. Tabanan, uitreis, vertrok 29 Sept. van langer sn Gibraltar. Tambora, thuisreis, vertr. 29 Sept v. Padang. Wilis, uitreis, pass. 28 Sept. Penrn. Bandoeng arriv. 30 Sept. van Hamburg te Batavia. Swdoro arriv. 29 Sept van Rott. te Batavia. Goentoer, arriv. 30 Sept, van Batavia te Rotterdam Jacatra, thuisreis, arriv. 29 Sept. te Marseille. Konikeujke Hollanusobe Lloyd. Zeelandia arriv. 27 Sept van A'dam te Buenos-Ayres. Delfland, uitreis, vertrok 29 Sept. van Rio Janeiro. Eemland, uitreis, pass. 28 Sept. Feraando Noronha. Holland ia, uitreis, vertrok 29 Sept van Vigo. Rijnland, thuisreis, vertrok 28 Sept. van Santos. Delfland, uitreis, vertrok 20 Sept van Rio Janeiro en arriveerde Maandag te Santos. Kon. West-Indisohe Maildienst Prins Willem V, uitreis, is29 Sept Ouessant gepa:s. Pr. Maurits arriv. 29 Sept. v. W.-Indiè te New-York- ViaacheriJ berichten. Nieuwediep, 27 September. Aangebracht door 7 korders te zamen 40 stuks middeltong f 0.50 per stuk, 30 stuks kleine tong f0.15 per stuk, 1 tarbot voor f 10.00, 4 mand stortschol 18.00 a f9.00 per mand, 8 mand kleine schol f4.00 af 6.00 per mand, 8 mand schar f2.50 a f3.00 per mand. 28 September. Van 40 korders te zamen 10 tot 50 stuks groote tong f 0.75 a f 0.85 per stuk, 20 tot 150 stuks middeltoug f0.35 a f0.45 per stuk, 20 tot 140 stuks kleine tong f0.10 a f0.15 per stuk, 2 stuks tarbot f 6.00 a 17.00 per stuk, 1 tot 5 stuks rog f0.80 per stuk, 1 tot 4 mand stort schol f 6.00 a f 8.00 per mand, 1 tot 4 mand kleine schol fl.75 a f3.50 per mand, 1 tot 2 mand schar 12.50 a f3.00 per mand. 30 September. Van 5 korders te zamen 150 stuks groote tong 10.80 per stuk, 450 stuks middeltong f0.35 a f0.45 per stuk, 400 stuks kleine toi 10.15 a f0.20 per stuk, C mand stortschol f6.1 a f 8.00 per mand, 10 mand kleine schol f 1.50 a f2.00 per mand. 1 October v.m. 8 uur. Niets binnen. Burgerlijk* Stand v. Helder, van 27 tot 30 September 1912. ONDERTROUWD: I. Roos eil M. Smits. GETROUWD: T. v. Manen en L. G. Ras. BEVALLENA. Duif gcb. Schoorl, d. A. Veenstra geb. Kossen, z. A. Abeln geb. Lagrange, d. G.Mons geb. Visser, d. M. de Boer, geb. Kruijer, z. G. War hout gob. de Vries, d. G. Koning geb. de Breed, d. M. Leellang geb. van den Boogaard, d. OVERLEDEN: J. E. Oepts, 51 j. E. Huurman, 1 d. Bij dit nummer behoort een Bijvoegsel. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indiër Datum der ter postbezorging. Tijdst. -iet laat. bnsl. a/fe Postic. 11 en 25 Oct 6.55 'sav. 4 en 18 5.55 's av. 8 en 22 5.55 's av. 1 en 15 i 3.40'snm. 4 en 18 6.55 's av. p. zeepost via Amsterdam p. zeepost via Rotterdam Holl. mail via Genua Holl. mail via Marseille p.Fransche m. via Marseille (v. Atjeh, Suraatra's West kust en Benkoelen alleen op verlangen d. afzenders)] p. Duitscbe m. via Napels] 2 en 16 12.15 's Naar Palombang, Biouw, Banka, Billiton en Borneo: p. Holl, mail via Marseille 1 en 15 (alleen op verl. der afz.) p.Franschem.viaMarseille 4 en 18 p. Duitsche m. via Napels 2 en 16 Naar Atjeh en de Oostknat van Sumatra: p. Eng. mail via Brindisi p. Holl. mail via Genua p. Holl. mail via Marseille eiken Vrijdag i8.45'smor. 8 en 22 Oct. lG.55 i «n ia 3.40 'snm. 6.55 's av. |l2.15 'sm. (alleen op verl. der afz.) p.Frnnscbem.viaMarseille 4 en 18 (v. Atjeh all. op verl. d. afz.) p. Duitsche ra. via Napels 2 en 16 Naar Guyana (Suriname): p. zeepost via Amsterdain|10 en 24 Oct. i6.55 's av. p. mail via Queenstown| 4 sn 11 13.40'snm. p. mail via Southamptoni 7 en 21 ,6.55 'sav. (alleen op verl. der afz.); mail via St Nazaire] 28 |6.55 's av. Naar Cur&qao, Bonaire en Aruba p. zeepost via Amsterdam 10 en 24 Oct. 6.55 's i eiken Dinsdag en Vrijdag 1 Oct. p. mail via Southarapton of Queeiistown. p. mail via Hamburg (alleen op verl. der afz.) Naar St. Martin, St. Enstatius en Saba p. zeepost via Amsterdam 10 en 24 Oct. lü.55 's av (alleen op verl. der aft.)| p. mail via Engeland 7 en 21 |(>.55 'sav Naar Kaapland, Nutal, Oranjo-Rivier-kolonie en Transvaal eiken Vrijdag, 3.30 's namiddags. Voor Hr. Mr. «Jakhals" en «Bul- h o u d" naar Colombo: 4 Oct., 12 uur 's midd. en 7 uar 's av.; 7 Oct., 12 uur 's midd. on 11 Oct., 3.30 'snam. Ingezonden Mededeelingen. Ideale Behandeling. Maagkwalen doen vele personen ondrage lijk lyden en bedorven het humeur on den ijver. Deze kwalen zyn echter niet bestand tegen het gebruik van Hunyadi ifWOS des morgens een wijnglas voor het ontbijt gedu rende enkele dagen, is voldoendeis dat geen ideale behandeling cursus ernstig bij de Heldersche ingezetenen te mogen aanbevelen. Ziekenfonds „Helpt Elkander". Deze vereeniging hield Zaterdagavond in .,Tivoli" haar driemaandelykeche ledenver gadering, onder presidium van den heer P. Gondswaardt, Er waren 149 leden present. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer L. Roggeveen, brengt verslag uit over den fioancieelen toe stand, loopendo van 2 Jnni tot 7 September 1912. Hieruit blijkt, dat over dien tyd hebben bedragen de Ontvangstenf 442,47f Uitgaven240,47 Batig saldof 202,00| In kas 1 Jnni 19121320,89 In kas 7 Sept. 1912 f 1522,89$ Reservekas. Ontvangstenf 15,75 Uitgaven9,00 Batig saldo f 6.75 In kas 1 Jnni125,08) In kas 7 Septf 131,881 De heeren J. Freeke en M. Beers zyn als dou&tenrs toegetreden. Bij deze gelegenheid brengt de Voorzitter een woord van dank aan de vele milde gevers der vereeniging, door wier gewaardeeraen steun eveneens den gunstigen fioancieelen toestand der kas is verkregen. Hij zegt hun hartelijk dank hier- r; eveneens de heeren Rotgans en Coppens, door wier bemoeiingen bovengenoemde nieuwe donateurs zyn gewonnen. De heeren Bomhofi, Roggeveen, Bels en Ottevanger, bestuursleden, zyn aan de beurt van aftreden en herkiesbaar. Alle altre dende bestuursleden worden met groote meer derheid van stemmen herkozeD. Voorgelezen wordt een schrijven van hot Hoofdbestuur der vereeniging voor Staals- pensionneoring. In dit schrijven wordt her innerd aan de eertijds hier ter plaatse be staande bloeiende afdeeling van bovenge- noemden Bond, en aangedrongen pogingen in 't leven te roepen om dezo in verval ge raakte afdeeling opnienw in 't leven te roepen. Het Hoofdbestuur zegt hiertoe alle mode werking toe en spoort de vereeniging „Helpt Elkander" aan, uit haar midden een voor- loopig comité te vormen en zich in verbin ding te stellen met den propagandist on woordvoerder der vereeniging voor Staats- pensionneering, n.1. den heer W. de Boer, hoofd der sehool albior. Nadat door een der leden de oprichting van een voorloopig comité was bepleit, werd dit opgericht, waarna de vergadering ge sloten werd. Correspondentie. Abonré M. Schuilenburg alhier. Wy kunnen n de bedoelde inlichting niet verschaffen. Wond u tot den Nedurlandschen Consul te Hamburg. VERVOLG BERICHTEN HELDER, 1 October. De torpedobootjagers „Jakhals" en „Bulhond" zyn Maandag van Sucz vertrokken. Gisterenmorgen is de brigadier van politie A. J. Kok alhier plotseling overleden, Des morgens dienst doende naby het station, voelde hy' zich onwelop weg naar huis, is hy by oen bewoner van de Schagenstraat ingestort en kort daarna overleden. De dokter constateerde hartverlaming. Een nieuwe Bioscope. Door de heeren M. Kuiper en F. van Twisk alhier is het perceel Koningstraat 14, in eigendom behoorende aan den heer K. Troost, aangekocht ten einde aldaar een modern ingericht bioscoop-theater te Btichten. Met den bouw zal reeds spoedig worden begonnen. Do heer Van Twisk zal de leiding der zaak op zich nemen. „Ons Belang". Het Hoofdbestuur van „Ons Belang" ver- eoniging van Onderofficieren, enz. der Ned. Landmacht, heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met bet verzoek alsnog de door het Hoofdbestuur voorgestelde verbeteringen in de jaarwedden, geregeld in de oorlogsbegroo- ting voor 1913, aan te brengen. Tevens zullen de z.g. Onderofficieren buiten den troep (schry vers, conducteurs der Artillerie, administrateurs, onz.), in vereeniging met bovengenoemd Hoofdbestnnr, pogingen aan wenden om ook hunne salarissen nog deze oorlogsbegTooting definitief geregeld krygen. Alhier is aangekomen het Zweedsche stoomschip «Margaret", komend van Karls- ham. De Dnitsche sleepboot tAtlas", met lichter .Jugend", met graan geladen, komend van Hamburg, bestemd voor Vlissingen, is wegens stormweer &1b bylegger hier binnen gevallen. Ten Raadhnize alhier werd gistermid dag aanbesteedDe levering van brandstoffen voor de gemnente-gebouwen gedurende 1912. Ingekomen waren inschrijvingen van de heeren 2* li -I 18 38 <5, - «5. W. van Vliet 1.70 1.60 0.60 0.57* 1.65 0.25 W. Heeman 1.80 0.60 0.55 1.60 0.20 Gabr. Kruyff 1.60 0.90 0.50 0.44 1.15 0.20 P. Bandsma 1.55 0.85 0.53 0.40 1.15 0.18 Roode Kruis. Evenals vorige jaren wordt ook thans wederom door het comité van het Ned. Roode Krnis, afdeeling Helder, de gelegenheid opengesteld onderricht te ontvangen in ver bandleer, eerste hulp by ongelukken, eenige kennis van het menschelyk lichaam enz. enz. en wel met het doel t. z. t. te knnnen be schikken over voldoende geoefend personeel by rampen, ongelukken of in oorlogstijd hulp te verleenen aan zieken en gewonden. Deze cnrsns zal worden gehouden gedurende de wintermaanden en wel als regel één avond per week voor heeren en één avond per week voor dames. Met ingenomenheid maken we melding van dit loffelijk streven van het comité alhier omdat we het van zeer groot nut achten dat velen, ja als 't kon zelfs in ieder hnisgezin ten minste één persoon voldoende geoefend waren om aan zieken of gewonden hulp te verleenen. Vooral ook in oigen kring is 't van zoo groot gemak on stelt 't zoo zeer gerust, wanneer iemand aanwezig is wien de handen niet dadeljjk verkeerd staan en die in den tyd dat de dokter gehaald moet worden, den gekwetsten van groot nut kan ■ijn of hem veel pijn zal knnnen besparen. We meenen dan ook het bywonen van dezen Men .schrijft odb Zondag 29 September, 'a morgens na hot vertrok van don eersten dienst, geraakte hot b.b. Dageraad4 der N.V. Ten. Eig. Stoomb. Ondern, by het vorlatea der haven met do schroef geheel onklaar door het vele zink- wier, dat zich gedurende den laatsten tyd vau Oostenwinden in den havenmond schynt vastgezet te hebben. De schroef zette zich zoo vast, dat zelfs de machine stopte. Do «Dageraad" was hierdoor overgeleverd aan wind, gety en zee on dreef tegen de buiten steeDglooiing van het Oostelijk havenhoofd zelfs het anker, dat men aan boord onmid dellijk liet vallen, kon dit niet meer ver hinderen. Hot schip kwam voor en achter op dé steeneD, zoodat met het oog op do hooge zee en den harden wind de positie zeer gevaarlijk was. Het stoomschip «Texel» dei- firma Dros Co., dat om assistentie te ver leenen naar buiten zou vertrekken, geraakte in don havenmond eveneens door het vele ziükwier onklaar, doch kon na voel ge scharrel buiten komen en om 6 u. SU de «Dageraad" afsleepen. De «Dageraad" werd echter voorloopig buiten dienst gesteld en do «Ada van Holland", die pl.m. 7 n. 80 vertrok, in de vaart gebracht. Zoover bekend, is dit binnen een week het vierde geval van een door zinkwier onklaar geraakt schroefschip in de haven van Oude- schild. Is het in de betrokken autoriteiten niet te laken, dat gedurende den wier- brengenden Oostenwind vau de laatste tien dagen, by steeds goed weer en kalme zee niet de minste pogingen syn gedaan om havenmond vau wier te zuiveren en doende den geregelden dienst te verzekeren (zooals vroeger steeds gebeurde). Texel juichte toen de .Dageraad», als een flink zeewaardig zeeschip, voor het eerst in do haven van Texel arriveerde, om het veel minder gerieflijke schip de .Ada van Hol land' te vervangen; het is toch wel een beetje belachelijk, dat thans de haven in een toestand van verwaarloozing kan zyn, dat de «Ada van Holland' weer den dienst moet doen en onze .Dageraad» moet opliggen, zeer tot ongerief van afechepers en reizigers. Aan wien de schuld IJmuiden, 80 September. Lek gesprongen. De walvischboot .Doris', welke zich op weg van Sandefjord naar Scrith-Shetland bevond, is gisteren lek naar hier gespleept door de traniportboot iSvendvoyn', met gelyke bestemming. Visschery. Da logger H.D. 28 .De Noord' is gisteren hier binnengekomen met 21 last haring. Monseigneur Print tot bisschop gewijd. Onze berichtgever te IJmuiden meldt: In de met groen versierde kerk van de oud-katholieke gemeeDte alhier werd mon seigneur N. Prins, onlangs tot bisschop be noemd, heden in zyne nieuwe waardigheid gewyd. Velen uit andere oud-katholieke gemeenten hadden zich opgemaakt, om by deze plech tigheid tegenwoordig te zyn, terwyl ook vele genoodigden, alsmede plaatselijke autoriteiten aanwezig waren. De bond van staatspeDsion- neering, waarvan de heer Prins sedert vele jaren de voorzitter is, werd door het hoofd bestuur vertegenwoordigd. De plechtigheid had plaats in de kerk alhier, omdat het kerkgebouw te Amsterdam, waar meestal de wijdingen plaats hebben, thans eenige herstellingen ondergaat. Monseigneur Prins werd in 1858 te Heldor geboren en werd in het seminarie te Amers foort voor zyne waardigheid opgeleid. De wijding werd verricht door den aarts bisschop van Utrecht, die bygestaan werd door den bisschop van Deventer en den wijbisschop nit Duitschland, alsmede door vele geestelijken uit de bisdommen Haarlem en Utrecht. Vanuit Zwitserland (Bern) was de oud- katholieke pastoor Seiler naar hier gekomen. De pastoors Dievenbach nit Enkhnizen en Diepond&al uit Amsterdam tangeerden als diakeu en subdiaken, terwyl de bisschop pelijk notaris (pastoor Van Vlymen) uit Egmond aan zee) de oorkonde der verkiezing voorlas. Een gemengd zangkoor, samengesteld nit zangers en zangeressen van verschillende plaatsen, onder leiding van den heer J. L. vau Os te Hilversum, en onder orgelbege leiding van den heer A. Verhey te Rotterdam zong eenige liederen, waaronder het »Te Deum" en .Veni Creator." Als blyk van waardeering voor hnnne vele werkzaamheden by de vervaardiging van de Hollandsche liturgie, werden dezer dagen aan monseigneur Prins en den heer A. Ver hey te Rotterdam reep. eene reproductie van het sohildery .Zingende Engelen" (Jan van Eyk) en een tableau van «De Heilige Cecilia aan het orgel" (Carlo Doloi) aan geboden. Naden slotzang door gemeente en koor, begaven de geestelijken zich naar de sacristie, waar het protocol der volbrachte wyding in duplo onderteekend werd. Den gewijde en den wijder werd een exemplaar te hand gesteld. Hiermede was de plechtigheid beëindigd. Wij wenschen een woord van dank to zeggen aan den heer G. van der Poll, ond- katholiok pastoor alhier, voor zyne vriende lijke attentie, om ons in de gelegenheid te stellen deze plechtigheid bij te wonen. Staking In de confectie-industrle. Te Amsterdam is gisteren een staking in de confectie-industrie uitgebroken, naar aan leiding van een conflict tusscben den Bond van Arbeiders in de Kloeding-industrie en een drietal firma's, Anton Cohen Co., André Hertzberger en De Vries en Susan. Na de staking, die geproclameerd was by de firma Cohen, waren by de beide andere firma's de leden van den bond, by haar werk zaam, uitgesloten. De stakiDg is thaus begonnen. Geen slachtoffer van het militarisme. (Zie eerste blad). By de ambtelyke enquête naar het dood rijden van een landweersolilaat door een auto by de fortmaDoeuvres hebben alle vy< land- woercoromandaDten verklaard vau eenig ongeval van dien aard niets te weten. Hot bericht wordt te meer als verzonnen be schouwd, daar gebleken is, dat te Leimuiden, waar het doodolyk ongeval op Dinsdag j.1. zon zyn gebeurd, in het geheel geen landweer op dien dag geweest is. 75,000 mk. verduisterd. De penningmeester van de vrouwenver- eoniging van het „Roode Krnis" te Muo- ehen, een oud-luitenant die sedert tal van jaren onbeperkt vertrouwen gonoot, heeft ten nadeele van die vereoniging 75.000 iyk. ver duisterd. Hy heeft zichzelf aangegeven. De man echynt het slachtoffer te zyn geworden van zijn speelzucht. Wervelstorm. De verbinding van Tokio met de gewesten in Japan, waar de wervelstorm heeft gewoed, is nog steeds verbroken. Bewoners uit die geweBfen, die te Tokio zyn gekomen, verhalen verschrikkelijke bizonderheden over do nitwerking van den storm. Van de vis- sohersbevolking van Sapporo zijn 400 men- schen omgekomen. Drie torpodobooten zyn vernield. Soldaten heeft men naar de districten Gofoe en Aichi ter reddiüg gezonden, waar dnizende families zonder ondordak zyn. Waar de storm hot hevigst is geweest, iB niets blyven Blaanheele straten zyn ingestort, tompels, schouwburgen, scholen en andore openbare gebouwen zyn weggevaagd en bosBchen verdwenen, zoodat de streek niet meer te herkennen is. Volgens eon bericht uit Sjimonoseki is het vergaan van de postatoomboot Oemegaka M&roe aan do nalatighoid van den kapitein to wyten. Hy heeft een poging tot zelfmoord gedaan. Advertentiën. Ondertrouwd I. Roos en M. Smits. Rotterdam, 1 Heid^r1""8898' 28 Sept' 1912" Keizerstraat 58. J Huwelijksvoltrekking 16 October 1912. Wordt gevraagd een Werkmeisje in bet „Hótel Des GALERIES", Scbeveningen. Gevraagd als Meid-alleen een net, flink Dagmeisje, niet beneden 16 jaar. Adres: Ankerpark 15. INGEZONDEN. „H. F. C." „Texalia". Zondag 1.1. had H.F.C. de eer de Texelsche sportvereeniging op het terrein te ontvangen, ten einde hare krachten met genoemde ver eeniging te meten en revanohe te Demen over de op Texel geleden nederlaag. De goede uitslag, waarmede deze wedstryd be kroond is, bewyst, dat dit haar vrywel gelukt is. Tegen ongeveer 1 uur stellen beide par tijen zich op en als de scheidsrechter, de heer Luyckx, het sein geeft, trapt Kater nit. Al spoedig bemerken we, dat het spel zich meeat op de Tex. helft beweegt, maar beide partyen scbynen niet op dreef te knnnen komen en zyn niet van eene soort laksch- heid vry t6 pleiten. Herhaaldelijk worden aanvallen op het Tex. doel ondernomen, die den keeper benauwde oogenblikken bezorgen. Vooral de linker wing van H.F.C. heeft druk werk, daar de Tex. meermalen zondigen tegen de regels van het ingooien. Dank zy het minder berekend schieten der voorlinie van H.F.C., weet de zeer goede achterlinie van Tex. het gevaar tydelyk te bezwereD. Ook door hen worden vele uitvallen onder nomen, maar sleeds stranden ze op Goes en Vogt, die op hun post zyn. Plotseling ziet Tex.. kans door te breken en heeft de doelman van H.F.C. gevaarlyke momenten te doorstaan. Kikkert weet echter den bal te verwerken en nn ondernemen HildesJroom en Vogt eon overrompelendeo aanval, ver schalken Koorn en met een flink schot zet Hildestroom het leder tnsschen de palen (10). Daarna schynt er meer vuur in te komen, doch beide partijen knnnen niet doel punten en als half-time geblazen wordt, blyft de stand 10. De 2e helft speelt Texel met eene, naar ons oordeel minder gnnstige opstelling. Nn begint zich het spel over alle liniën te ont plooien. Onophondelyk wordt het Tex. doel belegerd; echter zonder resultaat. Totdat Kater, gesteund door de hardwerkende mid den- en voorlinie een schot op 't doel lost; de keeper faalt en de stand is 2—0. In 't volgend spel leveren Wal en Reynders goed werk en ook Gode redt meermalen. Ook de voorlinie is steeds in actie. Jammer maar, dat er Boms geducht gepingeld werd, waar door vele schoten niet in doelpunten konden worden omgezet. Weer ondernemen Dorljjn en Riemers eon aanval; Btniten echter op den back, waarna Hildestroom den bal weet te beipacbtigeneon race volgt en weldra brengt hy den stand op 3—0. Vervolgens verplaatst het spel zich nu eens op de ééne, dan weer op de andere helft. Ten slotte weet Kater nog den stand tot 4—0 op to voeren, door een bal van den keeper in tel oopen en deze in het doel te deponeeren. Kort daarna is de tyd verstreken en kan tH. F. C." eeno volkomen overwinning boeken. Algemeens indrukSpel slnit niet genoeg; achterlinie van beide partijen zeer goed; middenlinie werkte hard, was wel eens van zijne plaats en faalde somsvoorlinie bracht productief werk voort, verstonden elkaar soms niet en hadden meer oordeel kundig knnnen BchieteD. Midden- en voorlinie van Texel, kon niet op dreef komen. „H. B. 8." - „Het Noorden". Deze wedstryd moest wegens het slechte weer gestaakt worden, maar stond reeds met 2 0 in 't voordeel van »H. B. S". S. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig ziek bed van 4 dagen, onze geliefde Echtgenoot en Vader, Piet de Wit, in den ouderdom van 39 jaar. Pretoria, 2 Sept. 1912. Wed. P. DE WIT— geboren Jacobs. CORNELIA DE WIT. SIMON DE WIT. THEODORUS DE WIT. Mevrouw REDEKE vraagt tegen 1 November een fatsoenlijke Dienst bode voor dag en nacht. Zich persoonlijk te vervoegen. AdresBuitenhaven 25. Gevraagd een flinke Dienstbode. Zich te vervoegen 's avonds na 6 uur. Adres: Hoofdgracht 22a. Mevrouw DE JONGH, Dijkstraat 40, vraagt tegen 1 November een nette Dienstbode. Gevraagd een Dienstbode. AdresJ. GRAAFF, Spoorstraat 80-82. Heden ontvingen wij de treu rige tijding dat onze geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, de heer P. de Wit den 2en September te Pretoria is overleden, in den ouderdom van 39 jaar, aldaar nalatende een Weduwe met 3 Kinderen. Uit aller naam zijn diepbedroefde Morder en verdere Familie Wed. de Wit geb. de Roos. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Behuwd- vader, den Heer Albert Liedmeier, betuigen wij onzen hartelljken dank. Wed. A. LIEDMEIER en Kinderen. Dankbetuiging. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer J. Snel, betuigen ondergef kendeu hartelijk dank. Tevens onzen dank aan het Bestuur Dragersfonds Werklieden-Vereeniging", zoomede aan H. H. Dragers voor de laatste eer den overledene bewezen. Uit aller naam: Wed. J. SNEL-Kort, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Voor de deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer W, Tinkelenberg, betuigen wij onzen hartelljken dank. Namens de Namilie, C. TINKELENBERG. Heemstede, 30 September 1912. LEGER DES HEILS SPOORGRACHT 38. Heden Woensdag 2 Ootobei* 5 uur voor Kinderen, toegang 27, ets. 8 uur voor Volwassenen, toegang 10 ets, Prachtige geschiedenissen en schoons zang. IEDER KOME. VRIJDAG II OCTOBER 1912 '8 avonds 8 uur (einde half 10) UITVOERING, te geven door de wereldberoemde Alt- TILLT KOENEN, met medewerking van den Organist LOUIS ROBERT. Entree 75 cent, verhoogd met 5 pro cent sted. belasting. Toegangsbewijzen (en tekstboekjes a 10 cent) dagelijks verkrijgbaar bij den Heer J. C. Duinkeb, Boekhandel, Spoorstraat 92 en vóór den aanvang aan het kerkgebouw. Leden van Toonkunst kunnen op vertoon van hun diploma een kaart bekomen voor 50 cent bel-» uitsluitend bij J. C, Duinker en niet aan de Kerk. ROODE KRUIS. AFD. HELDER. Dames en heeren, die een gratis cursus wenschen te volgen in verband leer, eerste hulp bij ongelukken enz., kun nen zich daartoe schriftelijk opgeven bij den Hoogwelgeboren Heer Jhr. J. BOWIER, Dijkstraat 13, alhier. De Secretaris, RUUGROK. Gymnastiek- en Excercitie-Vereeniging „PRO PATRIA». Opgericht 1 October 1884. Aanmelding voor alle afdeelingen. liefst schriftelijk, by den Secretaris, J. B. A. DE VRIES, Spoorstraat 102. oPËieci van de Volksbibliotheek der Ghr. Jengel,-Ver. „Spr. 910a", SPOORSTRAAT 7-9, op Vrijdag 4 October a.e.9 'e avonds 77, uur. Catalogus 10 cent. Leesgeld 1 cent, Een net Meisje vraagt beleefd naai werk aan huis, ook genegen uit naaien te gaan. Br. no 267 Bureau van dit blad. DIENSTBODE. Mevrouw POORT, Weststraat 61a, vraagt wegens teleurstelling zoo spoedig mogelijk een nette Dienstbode. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Gevraagd voor direct een nette Dag-dienstbode. Adres: HEIJMAN, Hoofdgr. 86-87. Gevraagd tegen 1 November een nette DIENSTBODE. Adres: Dijkstraat 47. Gevraagd een flinke Jongen. Hotel „De Toelast" Spoorstraat 11/13. Wordt gevraagd een flinke Jongen. Adres: „TIVOLI". Gevraagd eeu flinke Loopjongen, niet beneden 16 jaar. AdresMarine Machinisten Club. Jongen, leeftijd 15 a 16 jaar kan geplaatst worden by .de Firma KELLER BAKKER, Breewaterstraat 65. Aan melden 's avonds 7 uur. Brood- Koek- en Banketbakkerij. Gevraagd een flinke Jongen of een gevorderd Leepling. Adres: C. BOS, Weststraat. BANKETBAKKERIJ. Voor direct wordt gevraagd een flinke 3e Bediende, P. G. Adres: Bureau van dit blad. Incasseerder. Gevraagd Incasseerder, voor den Helder, voor 2 dagen per week. Brieven franco No. 266 Bureau vau dit blad. VLETSCHIPPERS kunnen geplaatst worden aan de Handel in Bouwmaterialen van den firma W. F, STOEL ZOON, Alkmaar. GEVRAAGD een knappe Schildorejongen. Adres JOH. HUBBELING, Oostslootstr. Gevraagd een Smidsjongen by J. P. HOFSTEDE Mr. Smiü, te Koegras. Ter overname gevraagd Boekenkasten of Stellingen. Adres: Bureau van dit blad. TE HUUR een Woonhuis aan de Oostslootstr. 30. f 2.25 per week. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR een ruim Bovenhuis aan de Dijk straat No 32a, voorzien van gas- en waterleiding en closet, f 250 per jaar. Adres: Koningstraat 20. TE HUUR modern ingericht Bovenhuis, Weststraat 115a. Adres: Weststraat 115. TE HUUR het Bovenhuis aan de Zuidstraat No. 65, voorzien van gas, waterleiding en closet. Huur f18.— per maand. Adres: Zuidstraat 64. TE HUUR tegen 1 Februari of vroeger het Hoerenhuis met erf Hoofd gracht No. 63a, thans bewoond door den WelEd. Heer Philipsen, bevattende 5 kamers met dienstboden-kamer en keu ken. Huurprijs f 300. Te bevragen by den Heer I. L. v. OS, Nieuwstraat 27. Een Woon- en Winkelhuis te huur. Adres: Schagenstraat 16. TE HUUR het WINKELHUIS voor aan de Binnenhaven 23, met grooten kelder. Adres: THIEMAN, Spoorgracht 36. Te huur tegen 1 November a.s. een Heerenhuie met 8 kamers, keuken en tuin, groot 360 Ms., Kerkgracht 17. Sedert een aantal jaren bewoond dooi den heer H. SCHUITEMA, die wegens overplaatsing het verlaat. Huurprijs f350. Adres I. L. YAN OS, Nieuwstraat 27. Uit de hand te koop eenige nette Bupgervroonhuizen en een per ceel Bouerterpein aan de Yan Galenstraat. Adres: Bureau van dit blad. Te koop aangeboden een Vis- scheps-Aak, met voliedigen inven taris, lang 26 voet. Te bevragen by C. S. BAKKER, Westerland, Wieringen Ter overname aangeboden een Zeek in Kruideniers- en Grutters waren, welke een burger bestaan oplevert. Brieven franco onder motto „Zaak" Boekhandel firma A. J. MAAS. Te koop een geëmailleerde Vulkachel met nikkel. Adres: Bothastraat 28.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1912 | | pagina 2