87-90 Weststraat, J. VAN WILLIGEN. tl kist". „HONDEN KUNSTAVONDEN Liefdadigheids-Concert „TOT STEUN". Uitvoering Volksbijeenkomst MARINE. „O. &W." Gekruide Ansjovis. „Het Oude Victualiehuis", ATELIER „MODERJÏ", Geopend vanaf Woensdag 30 October. wo bier ontmoeten, zoo bijzonder groot is, maar we bebben te kampen met een geest van lauwe onverschilligheid, die dikwyls veel moeilijker te bestrijden is. Nog altijd wordt te weinig begrepen, dat het slembiljet een middel, zoo niet het middel, ia, om dat* gene, wat ons in de samenleving verkeerd dunkt, te verbeteren, en dat daarom ook den vrouwen het stembiljet niet mag worden onthouden. Toen dan ook mej. Klooster aan ons ver zoek, om hier in woord en beeld een en ander over vrouwenkiesrecht ten boste te geven, gehoor gaf, en de heer Oud zich weer bereid verklaarde, het recht der vrouw op medczeggingschap in onze afdeeling te be pleiten, deed ons dat zeer veel genoegen, overtuigd, dat hun beider woord by velen weerklank zal vinden. We hopen dan ook, dat die woorden velen steeds vaster overtuiging zullen geven en degenen, die ons tot nog toe niet steunden, zullen opwekken tot den ztryd, om ver krijging van staatkundige rechten voor de vrouw. Dan zal deze avond ons weer een stapje nader brengen tot het tydatip, waarop man nen en vrouwen zullen samenwerken, om door oen goede en rechtvaardige wetgeving hot zedeljjk peil van ons volk te verhoogen." Nadat allen welkom geheeten waren, en applaus was gevolgd op dit openingswoord, verkreeg do heer Oud het woord. De spreker, die bekend staat als een warm voorstander voor algemeen kiesrecht voor vrouwen en mannen, gaf in zijne lezing op de hom zeer eigen gemakkelijke wjjze aan, wat men van de verschillende politieke par tijen in zake het kiesrecht heeft te wuchten. In korte woorden daaromtrent hot volgen de resumé «Gaarne heb ik de uitnoodiging voor deze spreekbeurt aangenomen. In woord en ge schrift blijkt tegenwoordig duidelijk, dat de kiesrechtzaak niet van do baan is. fijj de rogooringspartjjen zijn plannon tot grondwets herziening, on dan wel vooral ook omtrent het kiesrcchtvraagstuk en het vrouwenkies recht. Welke verwachtingen mogen we heb ben van de verschillende partijen Pas in 1848 kreeg de meergogoede burgery meer reohtslreeks het censuskiesrecht. De wet sprak toen van Nederlanders, en niot van mannelijke Nederlanders, daarom vroeg Dr. Alotta Jacobs voor zich het stembiljet. Na tuurlijk werd het niet toegestaan; wol werd in 1887 in art. 80 het woord mannelijk in- geluncht. Daarom strijdt de vrouw sedert dat jaar tegen art. 80; dat woord moet er uit, anders krjjgt zy Dooit hot kiesrecht. De sociaaldemocraten hebben in 1903 ingediend een voorstel tot Grondwets herziening. Ze stelden voor om te komen ook tot vrouwenkiesrecht, maar dan niet met maatschappelyken welstand. Wordt dit aan genomen, dan zal aan de vrouw niets meer in den weg staan dan kan er komen alge meen kiesrecht voor vrouwen zoowel als voor mannen. Men legt er den nadruk op, dat de evolutie ook voor de vrouw langzamerhand gekomen is, dat ook zy organiseerend talent bezit en zoer goed geroopen kan worden tot bohande- ling der staatszaken. Do v r y z.-d omooraten dagteekenen ran 1901. In de beginselverklaring vindt men o.ra. vertegenwoordiging op meor breede uasisstemrecht aan allen, dus de vrouw geen minderwaardige staatsburgeres, 't Is deze party werkelyk ernst. Zy wil aan alle mannen het kiesrecht geven, aan de vrouwen groepsgewijze en langzamerhand ook hier komen tot algemeen kiesrecht voor vrouwen. Beide gonoemde partyen hebben op touw gezet een adresbeweging voor algemeen kiesrecht, zooals bokond geworden is. De Liberale Unie loopt niet zoo vlug van stapel. In 1901 weigerde zy, waarom de vryzinnig-democraten uittraden. Toch besloot zo tot onderzoek door een commissieRink, Lelio, Patyn. Het slot was, dat men wilde voorstellen hot zoogenaamde blanco-artikel. Dan zou 't kiesrecht by de gewone wet gerogeld kunnen worden. Men wilde alge meen kiesrecht voor mannen, niet voor vrouwen, althans niet voor gehuwde vrouwen. Veel is er gesproken over botsingen, die zouden kunnen ontstaan tusschen mannen en vronwen, doch het goed zyn van de verstand houding hangt af van geheel andere factoren, vooral van eerbiediging van elkanders be grippen en meeningen. Ën ook aan do onge huwde vrouw kon men niet dadelijk het kiesrecht geven, omdat men geen middel ziet te omschrijven, welke vrouwen geschikt zyn en welke niet. Hierdoor worden dus de ge schiktste vrouwen uitgeschakeld, wat wel in stryd is mot de meening, reeds door Thor- bocke aangegeven. Gaarne zou 'k gezien hebben, dat de Lib. Unie even doortastend geweest was voor het vrouwen- als voor het mannenkiesrecht. Nu ontstaat een gevoel van onrecht, wat geen bevrediging geeft. In 1905 verklaarde men zich mot 6 van de 7 stemmen der Staatscommissie voor het blanco-artikel. Toch is het niet gelukt, dit er door te krjjgen, en door Min. Heemskerk word het voorstel daartoe ingetrokken. Later wil de lib.-Unie Let kiesrecht voor do onge huwde vrouw. Doch een groote onbillijkheid is het, door het huwelijk het kiesrecht te moeten verliezen, terwyl de vrouw door het huwelyk reeds geheel privaatrechtelijk on zelfstandig wordt. Waarom de moeder ge weerd van de stembus Laat ons denken aan kinderwetten, enz. En nu komen de linluche partyen met het voorstel uit het concentratie-programalgemeen kiesrecht voor manUhn, on de beletselen voor het vrouwenkiesrecht moeten uit de grondwet weg genomen worden. Komt dit klaar, dan is het vrouwenkiesrecht niet ver meer af. By de rechtsche partyen vindt men voor vrouwenkiesrecht nog niet veel geopende ooren. Alleen by den Bond van Kath. Kies- vereenigingen zou men gezinshoofdenkiesrecht willen, zoodat dan wednwen konden stemmen, doch ook hier is men nog niet eenstemmig voor. Toch moet vrouwenkiesrecht komen, want zonder dat, zal men den waren vrede niet kunnen behouden. Er is beweerd, dat de vrouwen minder ontwikkeld zyn, dan de in, maar de bestontwikkelde vrouwen zullen dan toch altyd veel hooger staan, dan de sleoht-ontwikkelde mannon. Hiermee is aangegeven, wat de verschil lende partyen ,willen. Art. 80 «al wel ten doode opgeschreven zyn. Wanneer we met klem en kracht blyven aansporen, dan sullen we etygeo, en dan is de tyd niet verre meer, dat het kiesrecht voor vrouwen on mannen gelijkgesteld zal worden I" Luid applaus volgde. Mej. Klooster van Amsterdam, zong hierna verschillende stukjes als parodiën op het vrouwenkiesrecht, om daarna verschillende lichtbeelden te vertoonen, alle op de «aak betrekking hebbende. Warme hulde werd gebracht aan de dames Drncker, Aletta Jacobs en vele buitenlandsche vrouwen, en gedurig werd in het licht gesteld, hoe de vrouw nog zeer verre achter moet staan by den man. Mot genoegen zag men, naar wat vertoond, en luisterde men, naar wat ge sproken werd. Aan het einde dankte de presidente voor de belangstelling by sprekers hoorders en beval het vrouwenkiesrecht in ieders voorspraak aan. Deze najaarsvergadering kan als zeer goed geslaagd aangogeven worden. Stoomvaartberichten. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Ambon, thuisreis, passeerde 28 dezer Suez. Biliiton, uitreis, ls 26 dezer Gibraltar gepasseerd. Grotius, uitreis, arriv, 27 d ezer te Southampton. Karimata, uitreis, vertrok 27 dezer van Perim. Pr. Juliana, thuisreis, vertrok 27 dezer van Genua. Timor, thuisreis, is 27 dezer Kaap Bon gepasseerd. Vondel, uitreis, vertrok 26 dezer van Colombo. Flores arriv. 28 dezer van Batavia te Amsterdam. Kangean, uitreis, arriveerde27 dezer te Padang. Rotterdajisohe Lloyd. Goentoer, uitr., vertr. 26 dezer v.Tanger en Gibraltar. Gorontalo, uitreis, vertrok 26 dezer van Suez. Rindjani, uitreis, passeerde 26 dezer Perira. Sindoro, thuisreis, vertrok 27 dezer van Padang. Bogor arriv. 27 dezer van Rotterdam te Batavia. Kawi, thuisreis, vertrok 28 dezer van Port-Said. Kon. Holl. Llotd. Rijnland arriv. 27 dezer van Buenos-Ayres te A'dam. llollandia, thuisreis, vertrok 27 dezer v. Montevideo. Zeelandia arriv. 27 dezer v. Bnenos-Ayres te A'dam. Kon. West-Indisohb Maildienst. Sirius arriv. 28 dezer van Paramaribo te A'dam. Marine en Leger. Op 1 Nov. 1912 worden overgeplaatst: Machinist W. J. M. Laraers van vHeemskerck" op tKonmgin Emma", idem J. A. ,de Veer van »Reinier Claeszen" op zHeemskerck" en idem J. Ensemeijer van (Ko ningin Emma" op non-actief. Aan den opperkonstabel J. 1. Pautekoek, die nende in Oost-Indiê, is vergund te rcpatriueren. Met ontslag. Marinier le kl. P. L. Mica 1 Nov. 1912. Matroos 3e kl. A.A.H.v.d. Waarden 1 Stoker le kl. J. J. M. Hout 21 Matroos-kok L. Palinkoek 23 Scrgeant;kok P. de Bloois 1 Dec. i Matroos 3e kl. B. v. d. Schoor 1 Serg.-konstabel B. Verhoog 1 Mannier le kl. W. F. Lungendyk 1 Mrt. 1913, Aan de machinisten der Kon. Mar.-Hes. J. Bitter, J. G. de Neef en A. Bijlo, resp. op 4, 18 en 23 Nov. a.s. eervol ontslag uit die reserve verleend, Visecherijberichten. Nienwediep, 25 October. Aangebracht door 1 korter 5 stuks groote tong f 1 per stuk, 5 stuks iniddeltong 70 cent per stuk, 2 mand kleine schol f 4 per mand, 1 mand schar f 2 per mand. 26 October. 30 korders met 30 stuks groote tong f 1 per stuk, 30 middeltong 70 cent per stuk, 20 kleine tong 25 cent per stuk, 4 mand stort- schol f 9 per mand, 18 mand kleine schol f 4 f 5 per mand, 10 mand schar f 1,25 per mand. 28 October. 15 korders te zameu 30 stuks groote tong f 1 per stuk, 50 middeltong 70 cent per stuk, 40 kleine long 25 cent per stnk, 6 inand stortschol f 7 a f 9 per mand, 8 mand kleine schol f 3 a f 4 per mand, 2 mand schar f 1,50 per mand. 29 October, v.m. 8 uur. Niets binnen. 8upg«p|ijkc Stand v. Haldal*, Van 25 tot 28 October. ONDERTROUWD: J. Kruller en J. Stolk. BEVALLEN: M. Ham geï. van Marken d. 11. E. Pos geb. Swets, z. II. H. Koger geb. Vink, z, II. E. Kalf geb. Tegelaar, z, C. C. de Vries geb. Baak, d. L. i. M. Hofmeijer geb. Greven, z. A. van Twuyver geb. van Straaten, d. A. van Dijk geb. Kleijn, d. OVERLEDEN: A. 11. Tiel, 2 j. D. Strang, 3 j. L. van Tijn, 56 j. S. W. en P. S. Groen, 1 w Muije, 41 j. Rectificatie. Door oen font by het opmaken is de bespreking van de Volksvoorstelling van: Kleine menschen" op bladz. 1 en die van de Kroegzangeres" op bladz. 2 van het Eerste Blad afgedrukt. Onze bedoeling was, zo onder elkaar te plaatsen. Het begin van Kleine menschen" is daarvoor ook inge richt; zooals het nu is afgedrukt doet het wat zonderling aan. De welwillende lezer ei rbdactib. Advertentiën. Den 3en November a.s. hopen onze lieve Pa en Moe, Hsndrik Rieuwerts en Oina Spanjerdt, hun 12Vs jarigs Echtvereenigfng te herdenken. Hunne liefhebbende kinderen: TRUUSJE en SIMON. Amsterdam, 28 Oct. 1912. le Atjehslraat 13 huis. Den 10den November a.s., hopen onze geliefde Ouders Jan Matthijs Dirks en Marie Lieuwen, den dag te herdenken, dat zy voor 25 jaar in den Echt zyn verhonden. Dat zy nog lang voor ons gespaard mogen bly ven, is de wensch van hun liefhebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. GeborenAntje Alberdina, Dochter van CHR. VAN DIJK en A. VAN DIJK-Kleijn. Helder, 28 October 1912. Zuidstraat 58. Den 23sten October overleed te Apeldoorn onze geliefde Broeder M. J. Lagerwey, Kapitein der Infanterie te Middel burg. M. D. KRUISINGA- Lagerwey. C. F. KRUISINGA. Amsterdam, "Willemsparkweg 9. plaat, selyke kennisgeving. Op den 26en October j.1. overleed onze beste Vriend, de Heer Levi van Tijn. Jaren lang was hy een trouwe werkkracht in de zaak van wijlen m\jn Echtgenoot en Vader. Amsterdam, 28 October 1912. Wed. J. P. BERKHOUT en Kinderen. Da Heer en Mevrouw M0NTANUS— VAN RIJN. p. p. c. Door deze deelen wy onze geachte Cliöntéle mede, dat onze Zaak a.8. VRIJDA6 gesloten is. Hoogachtend, Stoom-, Boek- en Steendrukkerij „Het Noorden", NIEUWSTRAAT 3. HELDERS BELANG. De Commissie voor Kunstavonden van H. B. bericht: dat de inschrijving nog opengesteld Is tot ZATERDAG 2 NOVEMBER. Inteekenbiljetten te bezorgen, by den Penningmeester J. VAN WILLIGEN, 87/90 Weststraat. {Leden van Toonkunst, Scho lieren van de H. B.S. en R.N.L., hebben tegen den gereduceer- den prijs van f 0.30 (in plaats van 50) toeg-ang-. KAARTEN bij den Boekh. verkrijgbaar. Scherm- en Gymnastiekvereeniging «oor de Adepiranten (Jongens) en Voorbereidingsklasse op Zaterdag 2 November a.8. in „Casino". Zaalopening 7'/s uur. Aanvang 8 uur. Voor deze uitvoering worden niet méér kaarten afgegeven dan aan de Adspiranten en Voorbereidingsklasse zullen worden uitgereikt. Zonder kaart wordt niemand toegelaten. Namens het Bestuur, W. B. CRUIJFF, Secretaris. „TIV OLI"- Schouwburg. T ooneel vereeniging Justus wan Wlaurik a.s. Zaterdag 2 November, Opvoering vani „Een dienst aan myn vriend Blanchard", gevolgd door: „De huisknecht-koetsier van dokter Chinine". Zie verder programma's. ENTRÉE 15 ct., GERESERVEERD 25 ct., plus 2 cent voor stedelijke belasting. Na afloop BAL. Zaalopening 7 uur. Aanvang 8 uur. KAARTEN van af Donderdag aan de bekende adressen verkrijgbaar en op den avond der uitvoering aan 't loket. Openbare Aanbesteding by de DIRECTIE DER MARINE te WILLEMSOORD, op Dinsdag den I2den November 1912, des voor middags ten 11 ure, van: Het verrichten van onder houdswerken aan de Gebouwen en Spoorbanen te Fort Oost oever en aan de Gebouwen der Mariniers-kazerne gedurende het jaar 1912. De bestekken liggen ter lezing by het Departement van Marine te 's-Gra- v e n h a g e en by de Directiën der Marine te Willemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluis, alsmede by de Pro vinciale Besturen en ter Secretariën der gemeenten Rotterdam en Dordrecht. Voor zoover de voorraad strekt, zyn de bestekken te verkrijgen ter Griffie der Marine te Willemsoord, ad f0.40 per exemplaar. (Buiten de gemeente Helder per postwissel over te maken.) Op 4 en 5 November 1912 zullen de noodige aanwijzingen gedaan en inlich tingen gegeven worden aan hen, die zich alsdan ten 10 ure des voormiddags ver voegen ten bureele van den Hoofd ingenieur aldaar. De inschrijvingen op gezegelde bil jetten, ingericht volgens artikel 5 der Algemeene Voorwaarden, moeten vóór het uur der aanbesteding franco bezorgd zyn in de bus, geplaatst in het Directie gebouw aldaar. FröbeMesje. Mevrouw KETNER, Oijkstraat 40a, stelt zich voor, gedurende de Wintermaanden, 2 of 3 dagen per week, 's morgens van 10 12 uur, een viertal kinderen van 4—6 jaar, by zich aan huis te ontvangen, om ze bezig te houden met Fröbelwerk, enz. Twee keer per week 2 gulden per maand. Drie keer per week 3 gulden per maand. (Leermiddelen inbegrepen). Aanmelding liefst vóór 1 November. Weggeloopen •en jong grijs KATJE. Terug te bezorgen Binnenhaven 13. ^Weggeloopen een jonge bruine Hond, (Iersche setter). Tegen belooning terug te bezorgen Weststraat 46. net Burgormoisjo zoekt g tot hulp in de huishouding of als tweede-meisje. Brieven franco letter O, Postkantoor Den Burg, Texel. Een nette Wasohvrouw vraagt beleefd waschgoed, ook Marinegoed. Brieven franco No. 300 Bureau van dit blad. TE HUUR •en PAKHUIS, groot 2 A. 21-c.Af staande in bet Doolhof. Te bezichtigen Zaterdag 2 November a.s., 's middags van 2 tot 3 uur. Nadere informaties in 't Kantoor, 's avonds van 8 tot 9 uur. ujgj BESTUUR. Helder, 29 October 1912. Wordt gevraagd •ene Winkeljuffrouw. Adres J. VAN WILLIGEN, 87-90 Weststraat. Gevraagd op goeden stand een net Woonhuie, huurprijs ongeveer f250. Franco brieven vóór 31 Oct. onder No. 298. Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke Deg-Dienstbode. Adres: Bureau van dit blad. Nette Dienstbode gevraagd, wasch buitenshuis, voor den dag. Adres: Wilhelminastraat 76. Gevraagd op 15 November een flinke Dienstbode, wasch buitensbuis. Adres„Poort van Kleef", Kanaal- weg 156. Gevraagd tegen half November eene nette Dag-Dienetbode, niet bene den 20 jaar. Goed kunnende koken ver- eischte. Aan te melden 's avonds na 8 uur Langestraat 44. Zindelijk Dienstmeisje gevraagd. Aanvaugsloon f100.—wasch vry. Adres: Mevrouw DE LA CROIX, N. Spiegslstraat 31 bovenhuis, Amsterdam. Terstond gevraagd een net Meisje, niet beneden de 15 jaar, van half acht tot twee uur. Zich aan te melden na 7 uur 's avonds by Mevr. NOORLANDER, Kanaalw. 30a. Wordt gevraagd een nette Werk vrouw voor Vrijdags, v. g. g. v. Adres: Loodsgracht 13. Een nette Loopjongen gevraagd voor de morgenuren. Adres: Jan in 't Veldstraat 137. H.H. CONFECTIONAIRS. Een Kleêrmsker vraagt beleefd verk, onverschillig wat. Adres: Bureau van dit blad. Flinke Loopjongen gevraagd. Adres: J. VAN WILLIGEN, West straat 87—90. Loopjongen gevraagd. Adres: „De Allemansgading". Gevraagd aan flinke Jongen by J. VETER, Melkslyter, Schagen- straat 93. Gevraagd een Smidsjongen. Adres: ZOETELIEF, Kanaalweg. Gevraagd een flinke Jongen, niet beneden de 16 jaar, voor winkel- en pakhuiswerk, by J. v. d. PLAAT, Mid denstraat 44a. H.H. BANKETBAKKERS. Wordt gevraagd een flinke derde Bediende, loon naar bekwaamheid. Adres: H. SCHOL, Breewaterstr. 23. Gemeente-Reiniging. By de Gemeente-Reiniging te Helder kan geplaatst worden een Jongen van omstreeks 17-jarigen leeftijd, op een loon van aanvankelijk t4.50 per week. Persoonlijke aanmelding vóór Woens dag 6 November a.s., uitsluitend ten kantore van den Opzichter der Gemeente- Reiniging (Brakke Veld), iederen werkdag van voormiddags 9 12 en namiddags 2—4 uur. GEVRAAGD een COLPORTEUR of Colportrïce om gedurende eenige dagen een bepaald aantal adressen te bezoeken. Hooge provisie. Adres Boekhandel J. C. DUINKER, Spoorstraat. Deurwaarder BIERSTEKER vraagt iomand, by voorkeur gep. schrijver, om voornamelijk in assurantle's behulp zaam te zyn. Salaris nader overeen te komen. Aanbiedingen liefst schriftelijk. Broodbezorger, Gevraagd een flink, net Pw. voor de morgenuren van 69.30. Loon met provisie plusm. f4.50. Adres: „De Volharding". Een Matroos le klasse vraagt een nette Sloopkamor te huur. Brieven onder No. 299 Bureau van dit blad. Te huur een flink Burgttrwoon- huis in de Piet Heinstraat. Huurprijs f 3.00. Te bevragen by Gebrs. STEEMAN, Van Galenstraat 20. In een net, stil gezin bestaat g beid voor iwse Commenea Slapers. AdresBureau van dit blad. «Is of TE HUUR tegen 1 Februari of vr« 7 hei Heerenhuis met erf Hoofd gracht No. 63a, thans bewoond door den WelEd. Heer Philipsen, bevattend e 5 kamers met dienstboflen-kamer en koe ken. Huurprijs f300. Te bevragen by den Heer I. L. v. OS, Nieuwstraat. 27. Woonhuizen ie huur. Doolhof 23, f 1.60 per week. Kanaalstraat 6, 1.75 2e Vroonstraat 86, 2.40 Molenstraat 192, 2.25 Wilhelminastraat 80, 2 50 Torenstraat 1, 2.10 Adres: Koningstraat 20. Te koop voor spotprijs I prima Heersnrijwiel, uieuw gem. en gebiest, met prima banden. Zeer goedkoop. Adres: Sluisdykstraat 17. MANDOLINE. Te koop aangeboden een nieuwe Mandoline met prima leeren tasch, tegen billijken prijs. Adres: Bureau van dit blad. Te koop prima Kanaries, een stel witte Tortelduiven met Kooi. Adres: Wilhelminastraat 56. Te koop een ruim Burgerwoonhuist staande Laan 23 en aldaar te bevragen. Beschilderd ZEILDOEK te koop. Zeer geschikt voor kippenhokken, enz. By JOUSTRA, Pakhuis Artilleriestraat. Aan hetzelfde adres eert Heiblok van 200 K.G. te koop. TE KOOP een Engelsche Traadraaibank, met dubbelwerk, lengte tusschen centers ".15 Meter. Te bevragen: Spoorstraat 88, Helder. TE KOOP Jonge Konijnen k 20, 25 en 35 ets. per stuk. Verl. Walvischstraat 47, Hoenderpark „Villa Marie". aan SCHURFT of HUIDZIEKTE lijdende, worden radicaal genezen door H. TER HOEVEN, Basseweg te Hesr-Hugowaard. 2STIZ3U VVJE3 Kippered, Herring*, Delicatesse, Sild, enz. OIJKSTRAAT 22. Weder ontvangen: T ongenrollade. Kolenemmer, zwarte gestampte, 80 ets Poken 7/, ets Kollenschoppen 6 of. Kachelbeun* met 9 tegels, 90 ct. Tangen 20 ct. Nachtlampjes, met schild, I71/» ct. Lampeglazen, voor ballon-, loop-en schildlampjes, 2 ct. Gasglazen, prima, 4 ct. Gasglazen, Jena, met gaatjes, 6 ct. Gaskousjes, bekende K. G. 8 ct. Krone-Kous, voor staand liebt, I21/, ct. Krone-Kous, voor hangend licht 15 ct. Werklampen, met 14"' Kosmos-brander, 75 ct. Na dertigjarige ondervinding heb ik een Breukverbandapparaat voor mannen, vrouwen en kinderen gemaakt, hetwelk een breuk geneest. IK ZEND HET OP PROEF! Indien U bijna alles beproefd hebt, koin dan tot my. Waar anderen gefaald hebben, daar heb ik myn grootste aucces gehad. Zeud onderstaande coupon heden en ik zal U gratis myn geïll. boek over breuken en hare ge nezing toexendën, waarin ook myn Breuk- verband-Apparaat is afgebeeld met de pryzen, ook de namen van vele personen, die bet beproefd hebben en hoogst dankbaar zyn. Hot geoft directe verlichting, wanneer al bet andere niets hielp. Denk er wel aan dat ik Dit Is C. E. BROOKS, die reeds meer dan 80 jaren breuken geneest. Indien breuk- lijdende, sohrijf hem dan nog Heden. geen zalven, geen harnassen en geen leugens gebruik. Ik maak het volgens uw maat en zend het U toe met absoluten waarborg, dat het U voldoen zal, of ik zend U het geld terug. Ik heb den prys zoo laag mogelyk gesteld, zoodat ryk of arm het koopen kan. Ik Z6nd bet op proef, ton bewyze dat het waar is, wat ik zeg. U alleen oordeelt en indien U eeDB myn geïll. boek gezien en gelezen zult hebben, dan zult U even verrukt zyn als myue duizenden patiënten, wier brieven op myn kantoor zyn opgeborgon. Vul onderstaande gratis coupon iu en post die nog heden. GRATIS INFORMATIE COUPON C. E. BROOKS, (H.88), Paleisstraat 4. Amsterdam. Zend my per post, in onbedrukte enveloppe, uw geïll. boek en volledige inlichtingen be treffende uw Breukverband-Apparaat voor de genezing van breuken. Naam Adres: H.88. WESTSTRAAT 14. C. ARENTS, Fotograaf. 17'/, ct. 14 20 11 en 12 16 Nieuwe bruine Boonen Nieuwe Capucyners Nieuwe grauwe Erwten Nieuwe groene Erwten Vermicelli Fransche Vermicelli Gruttemeel 6*/« Tarwemeel - - - - 61/, Broodmeel61/) Zuivere Ja var ijst10 Middel Rijst8 Blanke Rozynen zonder pit 20 en 28 Versche Kipeieren5 Ondergoteekende maakt ook met deze bekend Importsur te zijn van de Gronin ger Beschuitfabriek. Alle soorten uitmuntend en concurreerende prijzen. uEd. Dienaar, L. BUTER, Breewaterstraat. kwaliteit Suiker, thans 22 Stijfsel7'/i Sunlichtzeep23 Eerste soort Glicerinezeep 9 Poederchocolade7 Koffie 40, 67V» en 64 Fijne Stolksche Kaas 40 en 45 Friesche Kaas17 Leidsche Kaas 26 en 35 Puike Metworst55 Plokworst 60 Rundworst28 Sultworst35 ct. HEERENIIU1S. Te huur het naar de eischen des tyd s ingerichte HEERENHUIS Langestraat 54 bevattende 8 Kamers, Kantoor, Bad - kamer, Provisiekamer, eii'z., enzwaar achter pl.m. 300 vierkante Meters Tuin met Vruchtboomen, Bloemperken, Wip, Schommel, enz., thans bewoond door den WelEd. Heer Dr. Woudstra. i Adres: H. WIJKER, Parallelweg 33., Prima kwaliteiten I Grootste sorteering I Vlugge bediening I vindt man in VAN DER LEE's WIJNHANDEL, SPOORSTRAAT 106. Telefoon 156.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1912 | | pagina 6