DilBtlantenclub „EXCELSIOR Tooneeluitvoering JANUS TULP. ino H.6.S. UITVOERING Tweede Blad. Agenda. Dagelyks Bioscoop-Voorstellingen. Kanaalweg. 17 Jan. Centrale Vryz Kiesv Helder. Openb. Verg. Spr.de H. Ed. Gestr. Heer De Jong. Onderw.: „De Vrijzinnige Concentratie". Tiyoli, 8 uur. 18 Jan. Uitvoering T.a.v.e.n.u. Opvoering van: „Het Erfdeel". O a s i n o, 8 uur. 18 Jan. Soirée door de Dansclub T.O.V. Ti voli. 8 uur. 19 Jan. Dilettantenclub „Excelsior". Opvoering van „lanus Tulp". Casino, 8 uur. 90 Jan. Lezing over Griekenland met lichtbeelden, door offic. v. gez. L. S. A. M. voa Romer. Casino, 8 uur. 21 Jan. Concert „Crescendo" Toonkunst. Casino, 8 uur. 28 Jan, Gyrnn. Vereen. „Turnlust", afd. Chr. longel. ver. Spr. 9:10a. Uitvoering in T i v o 1 i, 8 uur. 23 Jan. „Het Vroolijk Tooneel". Opvoering van „De Big van het 168ste". Casino, 8 uur. 25 Jan. Uitvoering Sportvereeniging H.B.S. UIT HET BUITENLAND. In Berlijn werd indertijd in een zitting van het internationaal comité voor wereldtentoon stellingen besloten, dut elk land zich verbindt slechts om de 10 jaar een wereldtentoonstelling te bonden. België houdt in 1913 zyn wereld- tentoor,stolling te Gent. Maar in Antwerpen was dezen zomer al besloten, daar een idem te houden in 1917. 't Besluit van het inter nationaal comité had geen terugwerkende kracht. Nu wilde de stad Luik, waar in 1905 een tentoonstelling plaats had, Antwerpen voorgaandoch dat is mislukt. Antwerpen had de oudste brieven. De Franskiljons klagen nu dat de Vlamingen weer door de regeeringen worden voorge trokken I In Frankrijk hoeft de linkerzijde uit het Parlement een voorvergadering gehouden en een voorverkiezing voor een President. De uitslag was gunstig voor Poincarré. ïusschen hem en Pams, den candidaat der radicalen en radico-socialisten, zal 't gaan. Poincarré heeft verklaard dat hy onder alle omstandig heden zyn candidatuur op het congres te Versailies, het definitieve dus, zal handhaven. En daar de rechterzijde en de progressisten ook wel op hem hunne stem zullen uitbrengen, is zyno verkiezing zoo goed als zeker. By de gisteren gebonden derde stemming kreeg de heer Pams 822, de heer Poincarré 310, terwijl 14 stemmen op andere heeren waren uitgebracht. De kansen voor Poincarré zoowordt uit Parijs geseind staan goed. De Duitsche minister van landbouw deelde aan de begroolingscommissie uit de Kamer mede, dat het verlof tot invoer van buiten- landsch vleeBch en lovend vee vermoedelijk niet tegen 1 April 1918 zal worden ioge- trokken, maar denkelijk verlengd wordt tot 1 April 1914. Maura, de teruggekeerde leider der conser vatieven, heeft in een onderhoud met een interviewer gewaarschuwd tegen do macht, die de liberalen verbonden met de socialisten kannen uitoefenen. Ik acht het een groot nadeel voor de monarchie, zeide hy, dat liberalen zich nauw aansluiten by republi keinen en socialiston. Dat geschiedt niet met hot doel democratische wetten tot stand te brengen, maar om de oppositie door officieele gunstbewijzen te paaien. En intusscben wordt de revolutionnaire propaganda voortgezet en wordt op de meest cynische wyze de moord aangeprezen als een uitstekend middel om de privileges van de Kroon te besnoeien. Koning Alfonso sehyot daar niet zoo heel bang voor te zyn. Hy heelt Dinsdag den leidor der republikeinen ontvangen, om met dezen de politieke kwesties te bespreken. Dat hoeft in conservatieve kringen nogal opzien gebaard. Van den oorlog op den Balkan, beter ge zegd van den toestand en de komende dingen is niet veel te zeggen. De onderhandelingen tusachen de verbondenen en Turkye zyn wel afgebrokenmaar niet geëindigd. De ge delegeerden der Balkanstaten blyven voor- loopig nog te Londen en ook de gedelegeerden van Turkije vertrekken nog niet. Uit eerbied voor de mogendheden zegt men in Konstanti- nopal. De mogendheden zullen een gezamenlijke nota aan de Porte overhandigen, 't Zou Dinsdag geschieden maar 't is weer eenige dagen uitgesteld. Duitschlahd en „eenige andere mogendheden" hebben een verzachting in den tekst voorgesteld. De nota gaat heen en weer van den eenen ambasBadenr of gezant naar den anderen. Diplomaten werken nu eenmaal langzaam. Over den inhond der nota wordt meegedeeld dat zy aan de Porte den waarborg van al de godsdienstige be langen van Turkije in Adrianopel belooft. Bovendien verbinden zich de mogendheden om te beletten dat geen enkel der Egeische eilanden gebruikt zou worden als basis voor een vyandelyk optreden tegen het Otto- maansche Ryk. Een vrij schrale troost voor Turkyo dat zoo gaarne Adrianopel wil houden, maar die vry duidelijk zegt dat de mogendheden van Turkije toegeven verwachten. En al sputtert men daar nog zoo tegen toegeven zal men moeten. Ook vanwege de geldelijke aange- leg-nheden van Turkije. Men zegt dat het zyn ambtenaren voor December zelfs niet kan uitbetalen. Uit de berichten uit Servië en Bnlgarye is op te maken dat men ook daar niet gelooft aan een hervatting der vijandelijkheden. Het bericht dat Roemenië mobiliseerde wordt nog een keer tegengesproken. In zyn nieuwjaarswensch zegt de Koning wel dat by voor mogelijkheden op zyn onderdanen rekent en verwijst hy naar de zeer goede verstandhouding met Rusland, maar oorlogs zuchtig was de rede niet. Uit Konstantinopel wordt nog bericht dat de ministerraad vergaderde ter bespreking van een zeer belangrijk rapport van den Tnrkschen gezant te Petersburg betreffende de houding van Rusland. De nertus rerum. Konstantinopel, 15 Jan. De fioancieele moeilijkheden voor de regeering duren voort. Zjj was nog niot iu staat do tractementen van December aan de ambtenaren te betalen. Dë belegering van Skoetari. Parys, 15 Jan. Een telegram uit Durazzo aan de „Gaulois" zegt, dat de Serviërs en Montenegrysen bij do Drin zyn teruggeslagen met een verlies vau duizend doeden eu 800 gekwetsten. De „Medjidié". Athene, 15 Jan. De Turksche kruiser tMedjidié" heeft gebruik gemaakt van den zwaren mist om Dinsdagnacht onbemerkt uit de Dardanellen te stoomen. Het schip ver scheen te 12 uur 's middags voor het eiland Syra, dat het bombardeerde met het gevolg, dat schado werd toegebracht aau de elec- trische centrale. Het loste daarop 15 schoten op den Griekschen hulpkruiser „Makedonia", die in de haven geankerd lag om gerepareerd te worden. De commandant van het schip liet het toen zinken. De „Medjidié" stoomde vervolgens weder weg in de richting van Klein-Azië. Voigens een telegram aan de „Neaemera" stond de „Makedpnia" in vlammen, toen dit schip zonk. Roemenië en Bulgarye. Ofschoon de berichten over de onderhan delingen tusschen Roemenië en Bulgarye weer wat gunstiger luiden, blijft toch de mogelijkheid bestaan, dat Roemenië Silistria en de Bnlgaarsche Dobroetsja zal bezetten. De Balkan-politici van de monarohie en van Roemenië hobben een gevoelige nederlaag geleden. Voor Oostenrijk kon men bet haast een déb&cle noemen. Beide landen trachten nu te redden wat nog mogelyk is. Oostenryk door middel van Albanië, Roemouië door middel van het voorwendsel, dat het onzjjdig gebleven is. Het heeft nl. niet gedacht dat Turkye zoo spoedig zou verpletterd worden. Napoleon III deed ook zoo iets, toen hy Luxemburg veriangdo als vergoeding voor de Russische overwinningen. De behandeling van Turkye op do Londenscho conferentie, waar allo mogendheden, die vroeger voor hot status quo waren, Turkye dwingen willen, Adrianopel af te staan, en de nisch van Roemenië bewyzen weer, dat de regelen der staatkunde en de inzichten der diplomaten niet dezelfde zyn als de wetten der burger lijke moraal en dat men wel naïf moet zyn, om zoo iets te golooven. Roemenië eischt den afstand van Silistria, een stad die sinds 1878 de heele historie van het bevryde Bul garye heeft meegemaakt, wier zoueu by Slownitza hebben gevochten en in dezen oorlog weer by Kirk Kilisse en Loele Boer- gae, en die np in do linies Tsjataldzja staan. Hot is dns nagenoeg onmogelijk voor Bulga rye, om haar eigen landskinderen, die voor het vaderland hun bloed vergoten hobben, te verkwanselen. Maar anderzyds zien wy, hoe Bulgarye, vorzwakt door den veldtocht, moeilyk aan het vechten kan gaan tegen het goed uitgeruste en sterke Roemeensche leger, vooral nu de oorlog met Turkye nog Diet is afgeloopen. De Roemeniërs willen echter juist van die gunstige gelegenheid party trekken. En de Turken, die de moei lijkheden tusschen beide landen zich zien vergrooten, beschouwen dit als een roden te meer, om den afstand van Andrianopel te woigeron. De Roemeensoho minister van landbouw is naar Konstantinopel gegaan,, wat onder de tegenwoordige omstandigheden groot opzien gewekt heeft, al wordt er ook een onschuldige reden voor opgegeven. Het heet nu dat Rusland de zaak in handen heeft genomen en de wensch heeft geuit, dat Roemenië zyn eischen te Petersburg zou in dienen en niet te Sofia. Want zoowel in laatstgenoemde stad als te Boekarest zal men naar >le tt«m vw Rusland luisteren, onver schillig hoe de beslissing uitvalle. Mocht Silistria inderdaad aan Roemenië toegewezen worden, dan zal het die aanwinst te danken hebben aan Rusland en niet aan Oostenryk, dat met de wenschen van Bulgarye rokening moet houden en niet te sterk mag aandrin gen, wyl Rusland dit wol doen kaD. Dat kan te Sofia een potje breken. (,N. Rott. Ct.") NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 17 Januari. Blykens by het Dep. van Marioe ontv. berichten is Hr. Ms. „Heemskerk" 15 dezer Gibraltar gepasseerd en is Hr. Ms. „Zeeland', dien dag van Curapao naar Havana ver trokken. Naar we vernemen hebben zich voor de betrekking van leeraar in het smeden aan Ambachtsschool albier 41 sollicitanten aangemeld. Verzet. Tegen H. E. van der N. alhier werd door e Arr.-Rechtbank te Alkmaar wegens ver zet tegen den agent van politie D. Stuiven- berg, die hem 8 December wegens dronken schap wilde opbergen, 2 maanden gevange nisstraf geëischt. Os. B. Onnekes. Tot predikant te Nieuw-Nickorie (West- Indië) ia benoemd Ds. B. Onnekes, predikant by de Ned. Herv. Gemeente alhier. De minister van koloniën heeft het trakte ment voor de predikantsplaats waarover sedert 1908 in de Tweede Kamer telken jare by de behandeling der Surinaameche begroo ting zooveel te doen is geweest vooral het lid dr. Roesingh heeft zich er sterk voor geïnteresseerd weer toegestaan. (,Nod.") Lezing over Griekenland. Wy vestigen de aandacht op de aange kondigde lezing over Griekenland van den officier van Gezondheid le kl. K. M., von Romer, welke den 20sten Januari a.s. gehou den zal worden in het gebouw «Casino" alhier. Desa dokter heeft reeds de volgende plaatsen bezocht: Kampen, Zutphen, Schie dam, Utrecht, Vlissingen, Haarlem, Dootin- chem, Deventer, Gorinchem en Breda, met het beste succes. De critioken in de plaat selijke bladen luideD zonder uitzondering gunstig, en de netto-opbrengst der entréé's bedraagt reeds een kleine f 700.— Laat den Heldor niet achterbly ven by dit humane werk, daar die ontvangsten geheel ten bate komen aan het Grieksche Roode Kruis. Het Vroolijk Tooneel. Zooals achterstaande advertentie vermeldt, zal «het Vroolyk Tooneel" (administrateur Jscq. Sluyters Jr.) a.e. Donderdag in (Casino' alhier opvoeren de bekende Klucht (De Big van het 168e." Padvinders-Uitvoering. De Heldersoho afdoeling der Nederland- sche Padvinders-Organisatie gaf Donderdag avond haar gewene jnarlyksche uitvoering in „Casino". De HoogEdelGestrenge heer Collette, de leider van de afdeeling, riep den aanwezigen een welkom toe. Allereerst moesten, zoo zeide spr., eenige dienstzaken worden afgehandeld, installaties van aspi rant-leden en bevorderingen. Hierbij waren eenige benoemicgen tot Padvinder le klasse, hetgeen voor het eerst hier voorkomt, alsook werden eenige vak-insignes nitgereikt. Beide •adarasheidiDgen lijn niot zae haal gemak kelijk te verwerven en hebben dus nog al beteekenis. De sterkte van een corps zit niet in het aantal, maar in hetgeen de leden op de mouw dragendaarna kan men de waarde beooréeelen. Eigenaardig is het, dat de jongens zeil hun best doen zich zoo'n vak- insigne waardig te maken. Na dit officieele gedeelte werd een aan vang gemaakt met het programma. De ver schillende nummers gaven oen aanschouwe lijk beeld van het leven en bedryf der pad vinders. Wy zien een kamp des morgens, des middags en des avonds; wonen by de reveille, het ontbijt en het uitrukken; des middags als de padvinders terugkeeren van een marsch worden een gewonde en een be- wustelooze door hen behandeld, en 's avonds weren ze een aanval ai van een vyandelyk padvinderskamp. Een ander nummer toont de bereidwilligheid van den padvinder om steeds hulpvaardig en van dienst te zyn; een straattooneeltje met dienst- en kindermeisjes, een oude dame, een oude man, enz., die allen door de padvinders flink en afdoende geholpen worden. Weer andere nummers waren aan schermen, ordeoefeningen en standen gewyd en gaven eenige interresante staaltjes van deze sport. Namens den senaat van het corps adel borsten werd aau do vereenigiDg een fraaie krans overhandigd, die met een toepasselijk woord werd overreikt en door luitenant-kolonel Collette namens het corps padvinders met een woord van dank werd aanvaard. Na de pauze kregen we nog eenige too- neoltjes uit het Clubgebouwtje aan den Fortweg: een repetitie van het padvinders- orkest, een voordracht op een feestavond en oen les met lichtbeelden, die oen overzicht gaven van de vervoermiddelen door den loop der tyden. Vervolgens nog een nummer schermeD, een verrassing, zynde een „lach- nummer", zooals een der padvinders ons verzekerde, eu tot slot een apotheose, voor stellende de padvinder-beweging als vrede stichtster. De zaal van „Casino", die voor de helft met belangstellenden gevuld was, was toe passelijk gepavoiseerd. Een eigen padvinders orkest luisterde den avond op. Vermelden wij nog, dat de scherm-oefeningen plaats hadden onder leiding van den heer Van Maanen. De gezonken „Rhenus". Het riviervaartuig „Rhenuc", dat door een aanvaring by Arnhem was gezonken, is gisteron gelicht en door de firma van der Tak uit Rotterdam te Hellevoetsluis aange bracht. TWEE0E KAMER. Suppletoire Oorlogsbegrooting. De minister van oorlog heeft thans, ge volg gevende aan zyn toezegging in de Kamervergadering van Woensdag, ingediend een wetsontwerp tot wysiging en verhooging van het VlIIate hoofdstuk der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1918. Ton laste van deze begrooting moet wor den gebracht de som van f600.000 die tot dekking der uitgaven in de begrooting voor den dienst 1913 van het Fonds ter verbete ring van de Kustverdediging is aangewezen. Hot onderwerpelyke wetsontwerp strekt mitsdien om het VlIIste hoofds'nk de.- Staatsbegrooting voor 1913 met f 600.000 te verhoogen. Departement van Defensie. Wegens de ineensmelting van de departe menten van Oorlog en van Marine zyn thans twee wetsontwerpen verschenen, welke de gevolgen van die ineensmelting tot het nieuwe departement van Defensie regelen. Met 1 Juni zal de nieuwe toestand intreden. Het tweede wetsontwerp regelt debegroo- tiDgsgevolgen van de samenvoegiog, bepaalt dat de uitgaven, vastgesteld voor hoofdstuk VI en hoofdstuk VIII zullen geacht worden vastgesteld te zya voor het nieuwe departe ment, bepaalt hot traktement van den Minister op 1 12,000 en trekt voor zoven maanden an 1913 tweemaal f 4375 uit voor twee commissarissen-generaal", die elk aan het hoofd zullen staan van de voormalige departe menten van Oorlog en Marine, welke voortaan afdeelingen zullen zyn van het Departement van Defensie. De Memoris van Toelichting zegt o.a., dat van algeheele samensmelting der beide be grootingen vooreerst nog geen sprake kan zya en men voor de keuze vau commissarissen- generaal moet kunnen beschikken over aller eerste krachten. Een RIJksbrandkast geforceerd. Aan de Artillerie-Inrichtingen aan de Hembrug heeft een inbraak plaats gehad, die, om de wyze waarop deze moet zyn geschied, van zeer buitongewonen aard is te noemon. Dinsdagmorgen vond men de brandkast, die op het bureau van den kapitein-magazijn meester stond, open. Sporen van braak waren niet te zien, zoodat do kast öf niet gesloton moet zyn geweest, óf dat gebruik is gemaakt van een valschen sleutel. Dit laatste wordt niet waarschijnlijk geacht, omdat de sleutel tamelyk gecompliceerd en daarom moeilyk na te maken zou zyn. Een derde mogolykheid is, dat de kast met den gewonen sleutel zou zyn openge maakt, doch ook dit wordt niet waarsohynlyk geacht. Nadat de kas was opgemaakt, dat bleek een vry aanzienlijk bedrag wordt vermist. Omtrent de hoegrootheid vau het bedrag konden wy gven zekerheid verkrijgen. Van de bankbiljetten syn do nummers niet bekend. Het vreemde van het geval ia, dat ook aan de toegangen tot het lokaal geen sporen van braak zyn te zien. Üe politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Zy is vermoedelijk de daders op het spoor. Een aanrijding voorkomen. Men meldt aan de rN. Ct.": Toen H. M, de Koningin gisteren in den vroegen namiddag, vergezeld van een hof dame, in een opeu rytuig van het Buitenhof af de poort naar het Binnenhof inreed, kwam daar juist een tramwagen van de andere zijde aangereden. De koetsier van het rytuig van H. M. had blijkbaar de tram niet zien naderen. De wagenvoerder van het tr&m- rytuig bemerkte het gevaar en remde oogen- blikkelyk met de handrem, waardoor oen aanrydiDg voorkomen werd. De tramwagen, welko juist op het stroomlooze gedeelte onder de poort tot staan gebracht werd, moest door menschenhanden naar buiten geduwd worden om de geladen draden weer te bereiken. Het geval verwekte groote ontsteltenis bij om standers en trampassagiers. Twee menschen verdronken. Eergisteravond heeft op de Maas naby Schiedam een ongeval plaats gehad. Een roeiboot, waarin drie menschen zaten te viasehen, ia vermoedelijk door een Engelaohe boet, komende van Rotterdam overvaren, waardoor de roeiboot omsloeg en allen te water raakten. Daar zy geen licht op baddeD, werd van het ongeval niets bemerkt. Hnn aanhoudend schreeuwen werd eindelijk ge hoord op een Spaansch schip, dat voorbijvoer en dat daarop een sloep uitzond en twee hunner te Schiedam aan wal bracht (de derde was reeds verdronken). Aan den wal bleek dat ook de tweede reeds overleden was; de eenig overgebleveue werd in allerijl naar het ziekenhuis vervoerd, waar hy gistermorgen tot bewustzijn kwam. De menBchen hoorden thuis te Charlois. De moordenaar Sternickel is in zyu cel der strafgevangenis te Frank fort met een ijzeren ring zoo dicht aan den muur geketend, dat hem juist genoeg ruimte blijft om zich op den vloer neer te leggeD. 's Nachts houdt een opzichter de wacht en overtuigt zich van tyd tot tyd wat Sternickel in zyu helder verlichte cel uitvoert. Laatste berichten. Den Haag, 17 Januari. Minister Regout bracht den nacht rustig door. Iotussoheu is de toestand voortdurend achteruitgaande. Amsterdam, 17 Jannari. Hedennacht on geveer half drie is op de bovenverdieping van een bakkerswinkel op den hoek van de Elandsgracht en Eerste Looiersdwarsstraat een ernstige brand uitgebroken, waarbjj een zekere Lsfiers, die het perceel 2 hoog achter bewoonde, ernstig gewond werd, en wiens jongste kind van 7 maanden het leven ver loor. Toen de brand ontdekt werd, had het vuur zich reeds zoover uitgebreid, dat de gezinnen Splinter en Treoling, die de beide verdiepingen bewoonden, zich nog slechts door de ramen in veiligheid konden stellen. De vader van het gezin Lefiers was in het huis achtergebleven om het jongste kind te redden. Door den rook bedwelmd, liet hy het kind vallen en bleef zelf bewusteloos in de dakgoot liggen, waar hy door de brandweer gevonden en in veiligheid gebracht werd. Zyn toestand bleek echter van dien aard, dat overbrenging naar het ziekenhuis nood zakelijk was. Tegen 4 uur was meu den brand meester. Ds eerste verdieping brandde geheel, de tweede .gedeeltelik uit. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Madrid, 17 Jannari. Uit Vigo wordt geseind, dat bet Eogelsche stoomschip „Veronese" met 139 koppen aan boord, gestrand is. Het schip is verloren, door de hooge zee is het onmogelijk hulp te bieden. Het vdn Argentinië komende stoomschip „Hollandia" kruiste eenige uren in de omgeving van het gestrandde schip, zonder aanvankelijk hulp te kunnen brengen. Na eenigen tyd gelukte het eindelijk een aantal passagiers te redden. Van de landzyde werd beproefd het reddingswerk ter hand te nemen, doch da lynen, die uit geworpen werden, braken, toen de passagiers aan land werden gebracht. Verscheidenen vielen daardoor in het water en verdronken. De „Veronese" is middendoor gebroken en zal waarschijnlijk spoedig in de golven ver dwijnen. Een nader telegram meldt, dat het schip 12000 ton meet en dat 26 menschen ver dronken. Het schip is reeds gezonken. Marktberichten. Schagen, 16 Januari 1913. 2 Paarden f200 k f300. 2 Stieren f 180 f 220. 5 Geldekoeien (magere) f 140 k f 180. 71 Geldekoeien (vette) f 180 h f 320. 10 Kalfkoeien f180 k f320. 10 Nuchtere Kalveren f 12 k f 31. 90 Ovorhouders f 20 k f 80. 61 Varkens (vette) p. KG. f0.56 k f 0.58. 70 Biggen f 14 k f 17.—. 50 Konynen f 0.60 k f 1.75. 50 Kippen f 0.60 k f 1.60 per stuk. .40 Eenden f0.60 k f 1.60 per stuk. 300 Kipeieren f 5.00 k f 6.00 per 100 st. 250 K.G. Boter f 1.55 k f 1.65 por K.G. 100 K.G. Kaas f 0.50 k i 0.60 per K.G. Marine an Leger. De luitenant ter zee A. E. van Dishoeck is op non-activiteit gesteld. Oe machinisten M. P. J. Pover, J. D. Bruinier i J. Verduijn, die gediend hebben bij het eskader Ooat-Indié, worden eerstdaags per particuliere gelegenheid hier te lande terugverwacht. Bij Kon. bestuit van 14 dezer is. met 16 dezer, in den kapitein-luitenant ter zee R. van Leent, weg-ns ongeschiktheid voor de verdere waarneming van den militairen dienst ten gevolge van lichaams gebreken, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, onder toekenning van een pensioen van f2329 'sjaars. Den 14en Januari 1913 is de luitenant ter zee 2e klasse li. H. van Duim administratief geplaatst in de rolle van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. Bij Kon. Besl. is met 15 Jan. bevorderd tot .luit. ter zee 2e klasse adelborst le kl M. A. van Kervel De adjunct-machinisten F. A. A. Jasperse en F. vau Herwaarden met 16 Januari 1913 bevorderd tot machinist. Met ontslag. 16 Jan. 1913: Torp.m.-maj. D. W. Vonk en stoker le kl. J. Oudhuis. 26 Jan. 1913Matroos le kl. A. J. v. Kerkhoven. 1 Febr. 1913: Sergt.-raaj der mariniers W. H. de Fost en raatroos de kl. J. O. Duijnker. 16 Febr. 1913: Matroos 2e kl. A. Goosem. 19 Febr. 1913: Marinier lc kl. A. J. Ritico. 1 Maart 1913: Matroos 3e kl. A. J. Weber, id. H. v. Leeuwen en korp.-stoker 2e kl. G. v. d. Poel. 16 Maart 1913 Sergt -torp.m. C. N. Broekbuijzen- De le luit. J. Drost van het 10 Reg. Infanterie wordt op 20 Jan. a.s. ontheven van zijne deta cheering aan de Normaal-Schietschool te 's-Graven- hage. De kapitein A. A. Raasveldt van het 2e bat. 10e Reg. Infanterie te den Helder wordt op een nader te bepalen tijdstip overgeplaatst bij één d r batal jons van het korps te Haarlem, Do sergeant le kl. H. W. Bouthoorn van het 2e bat. 10e Reg. Infahterie te den Helder heeft te Haarlem voldaan aan het examen voor sergeant- majoor-instructeur. Aan den sergant-majoor-schrijver J. Lipp het 10e Reg. Infanterie ia de xilveren medaille 24 j trouwen dienst toegekend. Het toelatingsexamen tot het le studiejaar van den cursus voor officier bij het wapen der infanterie zal aanvangen op 20 Mei a.8. Voor toelating tot het le studiejaar worden 45 plaatsen opengesteld en voor rechtatreeksche toelating tot het 2e studie jaar 5 plaatsen, met dien verstande, dat wanneer een of meer der laatstbedoelde plaatsen onvervuld mochten blyven deze ten goede zullen komen aan adspiranten voor het le studiejaar. Aan den sergeant-rnajoor-schrijver H.Niehofvan het 4e Reg. Vest.-Artilleric is de zilveren 'voor 30 j. trouwen dienst toegekend. Viaacherij berichten. Nieuwediep, 15 Januari. Aangebracht door 2 koidcrs te zameu 2 mand kleine schol f6.00 per mand, 4 mand schar f3.00 per mand. 16 Januari. Van 1 korder 2 mand kleine schol f4.00 per mand, 4 mand schar f2.00 per mand. Van garnalenviHchera 6 mand schar f2.00 a f2.50 p«r mand. 17 Januari, v.n». 8 uur. NieU. Stoomvaartberichten. STOOXVAXBT-MiATSOHJLPPIJ NEDERLAND. Ambon arriv. 15 dezer van Amsterdam te Sabang. Kambangan, thuisreis, is 15 dezer St. Vincent gepass. Celebes, uitreis, vertrok 10 dezer van Suez. Ceram, v. Calcutta n.Hamb.,vertr. 16 dez.v. Colombo. Rottebdlksohi Llotd. Kediri, thuisreis, pass. gistermiddag Eastbourne. Walcheren, uitreis, passeerde 15 dezer Oitavos. Merauke, uitreis, passeerde 15 dezer Perim. Ophir, thuisreis, vertrok 15 dezer van Perim. Ternate, thuisreis, vertrok 15 dezer v. Marseille. Pontianak, thuisreis, vertrok 16 dezer v. Colombo. Kon. Holl. Llotd. Hollandia, thuisreis, vertrok 15 dezer van Lissabon. BurgsHijks Stand v. Hsldsr, van 14 tot 16 Januari 1913. ONDERTROUWD: L. Schipper en J. Bosman. GETROUWD: P. de Beurs en D. Makelaar. G. Kalf en M. Post. BEVALLEN: H. E. Kloos geb. Uurbanus, d. H. M. Veltman geb. Pannekoek, z. H. Oosterwijk geb. van der Zee, z. P. Metz geb. Bolk, z. G. Leen geb. Bakker, d. S. Abbenes geb. Klop, z. J. van Wort geb Viersma, z. OVERLEDEN: L. f. W. J. Meck, 68 jaar. Lukassen, 4 jaar. J. de Klerk, 86 jaar. Correspondentie. Wy ontvingen esn verslag van den Ge meentelijken Keuringsdienst op melk over het 4e kwartaal 1912, dat wegens plaats gebrek moet blyven liggen. Dat is ook het geval met een ingezonden stnk van den Bond van Ned. Onderwijzers, met ons overzicht van de Tweede Kamer en met eon aantal advertentiën. Ingezonden Mededeelingen. Hoe, te Groningen, de zieken genezen. In den tegenwoordigen toestand der wetenschap kan iedereen meestentijds zyn kwaal genezen, maar daartoe moet men weten en zich op de hoogte houden van den vooruitgang in de geneeskunde eu niet wanhopen. Indien een middel n niet heeft geholpen, moet gij een ander beproeven dat o misschien wél zal helpen. Men moet belang stellen in de verbeteringen, die zich zoowel in de genezings kunst als in andere takken der menschelijke acti viteit voordoen, en partij trekken van de onder vindingen, opgedaan door menschen die goed inge licht waren en genezen zyn. Hier hebt gij het geval van een welbekenden inwoner van Groningen, die reeds heel wat genees middelen had gebruikt cn steeds een even slechte gezondheid had gehouden. Indien hij het daarbij had gelaten, zou hij nog lyden en kon hij nog niet werken. Maar hij heeft de Pink Pillen gebruikt en zijn kwaal is als door een 'wonder verdwenen. Daaruit volgt wel dat de Piok Pillen het ware geneesmiddel voor dien man waren. Misschien zijn ook de Pink Pillen het ware ge neesmiddel voor u. Het zal u in alle geval heel weinig kosten, ze te beproeven. De Deer H. Hut. De Heer Hendrik Hut, wonende Korreweg 14-2 te Groningen, heeft ons de volgende verklaring gezonden sik heb aan zware bloedarmoede en erge zwakte geleden. De lioofdpyn verliet my gedurendegansche weken niet. Ik at niet meer, verteerde mynespyzen slecht en had bijwijlen brakingen. Na, zonder het minste succes, vele geneesmiddelen tc hebben ingenomen, heb ik van de zoo zeer bekende Pink Pillen gebruik gemaakt. Na twee doosjes te hebben genomen, voelde ik my in een veel beteren gezondheidstoestand en het is vol doende geweest dat ik gedurende eenigen tyd met de behandeling voortging, om een volkomen genezing te verkrygen.c Prys fl.75 de doos, f9.per 6 dooien Verkrijgbaar bij: Generaal-depöt der Pink Pillen van Eeghenlaan 22 te Amsterdamvoor Helder en omstreken bij: H. DE BIE—Biersteker, Keizer straat 93 en H. w. ZEGEL, Kanaalweg 63; te Schagen by J. ROTGANS; te den Burg (Texel) bij T. BUIS en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Advertentiën. Den 19en Januari a.s. hopen myne geliefde Kinderen Aria de Vroome Trijntje Wessel hunne 12l/tjarige Echtvereni ging te herdenken. Dat God hen nog vele jaren moge sparen. Helder, 17 Jan. 1913. Hunne liefhebbende Moeder J. KOOGER, Broeders, Zusters en verdere Familie. Geboren: Dirk. Zoon van C. ABBENES en S. ABBENES—Klop. Helder, 16 Januari 1918. Geboren: Cornelie Hendrik, Zoon van C. J. WESTERBAAN en G. WESTERBAAN Langhobst. Helder, 16 Januari 1913. Getrouwd Pieter de Beurs en Dirkje Makelaar, die, mede namens wederzijdsche familie, hun dank betuigen voor de vele blaken van belangstelling b(j hun huwelijk ondervonden. Helder, 15 Januari 1913. Heden overleed te 's-Graven hage, onze beste Broeder en Behuwd- broeder A. i. C. de Neve, oud-rasidant Wester- afd. van Borneo. C. J. J. DE NEVE. J. DE NEVE-Tboobr. 15 Januari. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. Hiermede vervullen wjj onzen treurigen plicht u kennis te geven van het overlijden van onzen ge liefden Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer Hendrik Valkenburg, Wedn. van Jacobs de Wijn, in den ouderdom van byna 69 jaar. Namens de Familie: H. S. VALKENBURG. Helder, 6 Januari 1913. Rozenstraat 47. Wegens buitenlandsche betrekkingen eerst heden geplaatst. De Heer en Mejuffrouw OKHULJZEN De Looze bedanken voor de groote be langstelling bij de geboorte hunner Dochter ondervonden. Loosduinsche weg 791, Den Haag. Hiermede betuigen wij onzen harte lijken dank aan den WelEd. Heer A. GRUNWALD, Arts, voor de liefderijke hulp aan ons geliefd Dochtertje bewezen, ook aan vrienden en bekenden en aan de jongeheeren Dragertjes voor de laatste eer aan ons geliefd Dochter bewezen. Uit naam van haar Ouders, Grootouders en Familie: K. D. GROOTVELD Helder, 17 Januari 1918. By deze betuig ik mijn hartelljken dank voor de vele blijken van deelneming, zoowel van binnen als buiten de ge meente, betoond bij het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot den Heer Johannes Steinrath. Wed. J. E. STEINRATH-Zwart. Helder, 17 Januari 1913. Namens de Familie betuigt onderge- teekeude zijnen hartelljken dank voorde talrijke bewijzen van deelneming be toond bij het overlijden van onzen Vader. H. S. VALKENBURG. W. C. KERKHOF betuigt hierbij zijn hartelljken dank aan Mej. Meinema, Verloskundige, voor de uitnemende wijze waarop zij zijne Echt- genoote heeft behandeld. By mijn vertrek naar Ned. Indiö, roep ik mijn familie, vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel en tot weerziens toe. P. WALLAST. Helder, 17 Januari 1913. Mevrouw HOUWING is verhinderd Dinsdag 21 dezer te ontvangen. De Heer en Mevr. GREVE-BEELAERTS VAN EMMICH0VEN, Stationstraat 3, zul len gaarne bezoeken ontvangen Zondag 19 Jan. en Zondag 2 Febr. at. In de gelegenheid zijnde nog eenig Wa8Ch en Strijkgoed te behandelenbiedt ondergeteekende zich beleefd aan. Mej. A. TROOST, Wilhelminastraat 78. Evangelisatie-lokaal In de Palmatraat. Zondag v.m. 10 uur en 'a avonds 51/, uur Dr. J. SCHOKKING, Ned. Herv. Pred. te Leiden, 's Avonds hoopt spreker op te treden met het onderwerp: „Het Christelijk onderwijs". Kinderkerk v.m. 10 uur, iu de School met den Bijbel. Leger des Heils. Spoorgracht 38. Zondas, 10 Jan. Welkom-saineiikoiiisteii vau kapitein PETERS en luitenant RUISINK. - OP - ZONDAG 19 JANUARI, ia „CASINO". OPVOERING VAN: Blijspel in 4 bedrijven van Justus v. Maurik, schrijver van: Jan Smees, Teun de Nachtwacht, enz. Aanvang 8 uur. Zaalopening 7 uur. Ëotrés: le rang ro.3ö, 2e rug (0.26. KAARTEN van af heden verkrijgbaar aan de bekende Sigarenwinkels, zoomede Zondag aan „Casino". Plaatsbespreking op Zondag van 2 tot 4 uur, in „Casino". Na afloop BAL. N.B. Kleine Kinderen hebben beslist geen toegang. op Zaterdag 25 Jannari a.s., om 8 uur in „CASINO". Alleen het Bestuur Introduceert. Voorzitter: S. LUDCKX, Weststraat 61. SecretarisJ. MEERENS, Zuidstraat 59. De laatste thuis te spreken 12 len 7—8 uur u.m.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1913 | | pagina 5