5 W. van Vliet, f A. Klopper THEE E.BRANDSMA, JACOB BAKKER D' CATZ' Levertraan DIAMANTINE. A. WIERINCA, Liefde is Blind Croote keuze GOUD en ZILVER, ai.. SAFFIERA Belangrijke Verkooping V. BIERSTEKER, alle voorradige Winkelgoederen, Verkooping van Afbraak Thee HLISVLIJT- benoodigdheden. Autogeae Metaalbewerking N.V. Schroefmotorbootdienst „NOORD-HOLLAND", A instcrdani-Iben Helder v.v. Noord-Amerikaansclie Hypotheekbank Ammoniakzeep. Brandstoffenhandel van Loodsgraclit 69. A. WIKRIXU. NAIVBVljlONE. nieuwe meubelen. HELDER, zal op Woensdag 17 December a.s., 'm morgeit» 10 uur, ia hot Winkelhuis aan den Kanaalweg 169, tan gevolge van het overlijden van den eigenaar, publiek «urkoopuni w.o. salon rietgaate en mattenstoelen, diverse tafels, buffet, linnen- en penant- kasten, spiegels, schilderden, lijsten, theetafels, vogelkooien, kinderstoelen, ledikanten, waschtafels, veeren bedden, dekens, vloerkleeden en karpetten, Balon- kleeden, tapijten, loopers, vloerzeilen, deurkleedjes, vloermatten, tafelkleeden, tafelzeilen, enz. en. Te bezichtigen 16 en 16 December a.e. van 10-4 uur. op Dinsdag 16 December 1913, 's morgens 10 uur, op bet erf van de afgebroken hulzen aen de Waagetaeg II un IS, w.o.pl.m. 10.000 steenen, kaphout, vloer- en zolderbalken, deuren, ramen, kozijnen, enz., enz. Te bezichtigen voor de verkooping. Diurw. W. BIERSTEKER. Huismoedersvergeet, niet, dat onze prima ARROWROOT, voldoet aan de strengste eischen van zuiverheid en licbtverteerbaar- held. Bij H. de Bie-Biersteker, Keizerstraat 93. •■overtroffen va» kwaliteit en zeer water houdend, 70,80,90 en 100 «ent per pond. Pukjes van V, - I - 21/, sus. In het oude Vietonliehnis. I. «MISTBED, Dljkitrut 22, Helder. Wederverkoopers provisie. Ztag- en Snijhont, Zaag- en Soijhontmodellen, Zaagboogen, Zaagjes, Messen SPOORSTRAAT 101. »r HELDRIA". HAARHERSTELLER. Beproefd middel tegen het uitval len eu tot bevordering van den haargroei van het hoofdhaar, blijkt steeds het beste, pap fflaoan 50 cent. Alleen verkrijgbaar bi) T. van Zuylen, SPOORSTRAAT. Calffeur. Gegoten, geemeedijzeren en metulen voor werpen welke op de gewone wijze moeilijk of in het geheel niet te herstellen zijn, kunnen door boven staande bewerking bijna altijd hersteld worden. Aanbevelend, J. B. MULDERS, Smid, MOLEBPLEIH IBS. 2-maal pep weekache dienst, per Boelvarende Motor „EXPRES". !te AmsterdamG. Geelhui jsen, Singel 5, Tal. 4868. te Den Helder: B vANAANHouT,Koningstniat34. te AlkmaarC. Govebs, Luttikouddorp. Directie te Amsterdam A. SCHOONEWILLE, Roomolenstraat 8. Van Amsterdam i Maandag en Donderdag 12 u. 'e midd. Van den Helder i Woensdag en Zaterdag 5 uur v.m. Het goedkoopste adres voor Vrachtgoed en Verhuizingen van en naar Amsterdam is per Vrachtboot //EXPRES". Ligplaats DINSDAG en VRIJDAG over het Moadpakhuio van W.itsemburg. Bevestigd te LEEUWARDEN. F AND BRIEVEN, van f1000.-, f500 - en f100.-. Koert 100 pCt. Verkrijgbaar bij de Heeren P. GROEN Zoon, Den Helder. 19 Eiken miaaaq Koopt .rwtiMlsnl rolH-d* Cacao puMIB, BotiPtrvM Fivorlt. piiPdng Arlitocrait p.ddlug Aratrien Vruc-lilrnptddto, Am»ndell|«« pudding HoKovlick. pudding Ytpuddlng tlerpuddlng C»coll«nta ptddlng Oor.do pudding, tj groot lltPf Vtnilleian "vanillesuiker In Mikken dooi 10 eti. por pakje 5 et». 6 et». A. J. P.'t TRIUMF-PUDOINGper pakje 6 cent. A. J. P.'t KERSTPUDDING, met nieuwe rozijntjes en amandelen, 10 Inzenders ven 50 nemen onzer verschillende soorten pudding, geknipt uit de bovenzijde der pakjes, ontvangen gratis en franco eens aardigs verrassing. Met duidelijke neem en adres te zenden aan A. J. POLAK, Puddingfebrfek, ORONINOEH. N.B. Voor 5-ctt Puddingen zijn 100 uitgeknipte namen noodig. Moeders van Nederland. Wilt U dat Uwa kinderen opgroeien tot flinke mannen en krachtige vrouwen, let er dan op dat ze geregeld gebruiken. In 7, en 7» flesschen verkrijgbaar bij H.H Apothekers, Drogisten en Winkeliers in koloniale waren. 6EBRS. CATZ, Amaterdam, Rotterdam, Groningen. liji G. JOH. VAH DER LEE. „Het It een luit" zegt onze Fiene De «choenen te pootten met Te Helder verkrijgbaar bij J. VAH WILLIQEN. Speciaal voor ont bereid, wascht alle natuurwollen Stoffen, Jaeger, enz., zonder moeite uit zich zelf, behoudt de kleur en maakt het soepel en zatht. 10 cent, bij H. de Bie-Biersteker, Keizerstraat 93. BIJ 't Inkoopen op de mirkt ha.lt men sich dik wijls een verkoudheid op den hals. Verstan dige en voorzichtige vrouwen dragen daar om, evenals sleutels, geld en andere noodige zaken, steeds een doos Wy bert-Tabletten bQ zich. 't Is voor haar een onontbeerlijk artikel geworden, en de prijs behoeft niemand te weerhouden er de proef mede te nemen daar de prijs slechts 60 cent per doos be draagt en Wybert-Tabletton in alle Apotheken en Drogisterijen verkrijgbaar zijn. Dópó'. te Helder: A. MIJNHARDT, Kanaalweg 147. Speciaal adres voor OVERHEMDEN naar maat. Overhemden met piqué bont f2.76, prima kwaliteit. Hoogstraat 127, Doolhof 3. Prima Belgl.cbe Anthr. p. H.L. f 1,80 .170 .160 LlmburgicbeAnthraciet ,0/„ „1.46 ,140 Eierenkolen ,#/,0 „120 Bruinkoolbriketten 100 a 0.65 100 „0 46 Coket, lange- en korte Turf, Vuurmakert enz Thuis bezorgd. Groote sorteering bij At Zonen. SPOORSTRAAT 120. SPOORSTRAAT 120. sohepwerk, gouden en zilveren Kettingen, Armbanden, Colliers, Broches, Knopjes, Diamant, Bril- lant, zegal- en gladde Ringen, Heeren- en Dames-Horlogee, Regulateurs, koperen Pendules, Barometers, Wekkers enz. Ziet de étalage en lage prijzen. Aanbevelend, (Vinum Sanguinoaum in vaouo.) Voor allen die zich afgemat en lusteloos gevoelen; die gedurig vermoeid zyn; zenuwachtig en angstig, zonder dat zij weten waarvóórdie aan slapeloosheid l{Jden of nooit echt verkwikt wakker worden wien de eetlust ontbreektdie te veel van hun krachten vergden; die na do influenza, typhus of dergelijke en ondermijnende krankheden niet op krachten konden komen en het weerstandsvermogen hebben ver loren, is de SANGUINOSE het middel dat snel, zeker en afdoende helpt. Meer dan vierhonderd genecsheeren in binnen- en buitenland hebben do SANGUINOSE be proefd bevonden. Getuigenis van gebruikers. Geruimen tfld was ik lijdende aan zenuwpijnen in hoofd en maagstreek, en had hierdoor zeer dikwijls een zekere angst of beklemming, die ik geen naam kon geven, maar die mij toch zeer neer slachtig maakte. Ik had al dikwijls ge lezen dat de Sanguinose in zulke gevallen genezing aanbracht; maar ik twijfelde daaraan, tot dat ik het, ten einde raad, ook eens ging probeeren. En jawel, na het gebruik van eenige flacons begon ik mij beter te gevoelen. Ik ging er nog eenigen lijd mee dóór. My'n pijnen hebben opgehouden en mijn eetlust is aanmerke lijk verbeterd. U mag dit in de courant zetten, misschien helpt het nog andere arme lijders. Hoogachtend, M. A. v. d. Ehde. Den Haag, Vaillantlaan. Attesten van geneeiheeren. Aan een jongen die herstellende was vsn (yphoïdea heb ik nwe Sangninose gegeven met verrassend resultaat. Al heel spoedig trad eene algemeene levens- opgewektheid in; de eetlnst werd krach tig, de slaap diep en verkwikkend, de spijsvertering goed. Dj Sangninose heeft hier in enkele dagen datgene gedaaD, waar gewoonlijk evenveel weken voor noodig zijn. Dr. Ado. Alkxandbk. Brussel, 90 rue Joseph Clans. Het zal m(j aangenaam zijn nwe Sanguinose te kannen recommandeeren. De lijders aan bloedarmoede knnnen er hun voordeel mee doen. Grand Menil. Dr. Palem. Sanguinose blijft zijn oude vrienden behouden en maakt- er eiken dag njeuwe. Terwijl tal van middelen verdwijnen, neemt het debiet der Sanguinose van maand tot maand toe. Z )n dit mogelijk zijn, wanneer zij weinig beteekende Daarom, als gij lfjdt aan bloedarmoede, zenuwzwakte of algemeene verslapping, probeer de Sanguinose! Wat zij gedaan heeft voor anderen, doet zy gaarne ook voor UI Sanguinose kost por flacon van 800 gram f 1.50, 6 flac. f 8.—, 12 flac. f 15.—. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende, dan duurt de flacon 10 dagen en kost U de behandeling 12'/. cent per dag. WACHT U VOOR NAMAAK. De Riemorstraat 2c/4. VAN DAM Co., Den Haag. Verkrijgbaar hij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Te Helder bij Firma DE BIE—BIERSTEKER; te Texel Oosterond, P. DROS den Burg, J. BUIS; Oudeschild, JOH. DROS. Vraagt Uw winkelier een WAAS genotmiddel! en 'n slecht gebit is lastig, maar lik doorns te hebben en geen Qedézalf te bezitten is ook een misère. Prya der nooit overtroffen Gedézalf 20 cent. Ver krijgbaar bij de voornaamste Drogisten. bet ontbaringspoeder bij uitnemendheid, doet in 3 minuten alle overtollige haren verdwijnen, is bovendien het eenige middel wat absoluut onschadelijk is. Prijs per flacon fl.60. Verkrijgbaar bij Firma De Bie-Biersteker, Keizerstr. 93. FEUILLETON. HET PLEEGKIND. 26) Plotseling scheen zy echter kaar besluit weer te hebben veranderd; een lichte blos keerde op haar bleeke wangen terug. Snel bracht zij den jongen naar juffrouw Miller, keerde in haar kamer terug en schreef dan, na andermaal lang te hebben overlegd, een briefje aan Sylvanus Mordle, waarin zy dezen verzocht, baar nog den zelfden middag of den volgenden morgen vroeg een bezoek te brengen. Zij zond dit briefje terstond naar het dorp. Nu giDg zij eindelijk naar haar ooms, die haar iets verlegen ontvingen, vermoedelijk, wyl zy geloofde*, dat zij weer op haar wensch ten opzichte van het kind zou terugkomen. Zoo dit het geval was, werden zy toch spoedig van hun vrees bevrijd, Beatrice her nieuwde haar verzoek niot. Zy verzooht slechts om de kleereD, die het kind by zyn aankomst gedragen had cn die, zooals wü ons herrineren, door Horace in de brandvrije kast gesloten waren. Daar de inwilliging van dit verzook geheel onschadelijk scheen, haalde Horace het pak en overhandigde dit aan het meisje. „U zal den brief des advokaats niet be antwoorden, hoop ik," zei ze. „Er is geen antwoord noodig. De uitleve ring van het kind zal antwoord genoeg zyn." 's Namiddags kwam Mordle op zyn trioycle aanrijden. Zyn gezicht glom, zoowel van de beweging in de frissche lucht, als van de vreugde, van juffrouw Clayton zulk een boodschap te hebben ontvangen. Hij was ge lukkig en wenschte Whittaker een goed nieuwjaar op een toon, 'die vermoeden liet, dat de goede jaren regel en de slechte slechts een bedroevende uitzondering waren. Beatrice had zijn luide, vroolyke stem reeds lang ver nomen, voor hy by haar kwam in do woon kamer, waar zy hem ontving. Hy begroette haar en vernam, dat haar ooms uitgegaao waren, hetgeen hem niet te zeer verraste, wyl de Talberts gewoon waren, immer 's middags te gaan wandelen. Wie weet, of Sylvanus den tyd van zijn bezoek niet dienovereenkomstig gekozen bad Een onder houd onder vier -.ogen is dikwyls het meest aangenaam, ook wanneer men niets dan vriondschap ondervindt. „U heeft my noodig," zei Sylvanus. „Be schik over mij ik ben geheel tot uw dienst.' „Ik heb een verzoek aan u, daarom ver oorloofde ik my u tc schryvon." Boutrices woorden waren alledaagach, maar er lag iets in haar wozen, wat de verbazing van den schranderon predikant wekte. „Beschikt in alles over mij." Hy sprak nog sneller en met nog meer klem dan ge woonlijk. In zyn hart geloofde het goede menscb, dat Beatrice zyn hulp behoefde in iets, wat Carrot betrof, wien zy, naar hy meende, lief had. Trots dat was hy bereid, alles te doen, om don man, die bem de laatste straal van hoop geroofd bad, aan zyn geluk te lielpon. De gevraagde dienst bestond hierin, dat mjjnheer Mordle den volgenden morgen juf frouw Clayton naar Blacktown vergezellen zou. Zy had in een haar onbekend stadsge deelte een privaat aangelegenheid te regelen. Sylvanus gevoelde zich zeer vereerd en zei haar dit ook. Wou zij loopon of rijden Hoe- laat moest hy haar afhalen? Beatrice zag hem aan en zei langzaam, als mot inspan ning: „Ik wil gaarne, dat niemand iets van deze reis verneemt. Wil u my om tien uur aan den kruisweg ontmoeten? Wanneer ik te veel aanspraak op uw tyd of uw goed heid maak, zeg u het mij dan zonder om wegen.' „In het geheel niet! Dus om tien uur. Ik zal u wachten." Toch was Sylvanus zeer verrast, ja zelfs ongerust. Het was onmogelyk voor hem, juffrouw Clayton iets te weigeren, wat het ook mocht zyn, maar daar zijn doen en laten vgor ieder open lag, had hy een zekeren alkeer van al het geheimzinnige. Een wel dadigheidszaak, natuurlyk?" zei hy, niet nit nieuwsgierigheid echter, muur om zyn goweten gerust te stellen. „Het is niets onrechtvaardigs," zei Beatrice ernstig. Haar woorden bevredigden Sylvanus de woorden eener schoone vrouw be vredigen mannen tamelyk gemakkelykde bewyskracht der schoonheid is wonderbaar groot. HOOFDSTUK XVII. Eenige minuten na tien zag Mordle, die roods sinds langen tjjd, zoo geduldig als een wogwyzer, uud den kruisweg gewacht had, juffrouw Clayton aankomen. Hy bemerkte terstond, dat zy er vermoeid en afgemat nitzag. Had hy geweten, dat zij een slapeloozen nacht achter zich had, zoo zou hy zich er minder over verwonderd heb ben. Z^j liepen samen verder tot de eerste huizen der stad. Daar nam Mordle op Bea- trices verlangen een rytuig. „Waarheen zal hy ryden?" vroeg hy haar* „Daarheen," antwoordde Beatrice en gaf hem een blad papier. Mordle staarde het aan en kon een uitroep van verwondering moeilyk onderdrukken. Op het papier stonden deze woorden„Kat en Cirkel, Markel Lane." Hy kon niet be grijpen, wat ter wereld juffrouw Clayton in een herberg van den vyfden of zesden rang te doen had. Hij gaf echter aan den koetsier het bedoelde bevel en na eenigen tyd hield het rytuig stil op de plaats der bestem ming. „Kat en Cirkel" was een logement dat betere, veel betere tijden gekend had en ver moedelijk slechts* in herinnering aan zijn ver vlogen pracht ook thans nog den titel „fami lie-hotel" droeg. Het stond niet ver van het marktplein van Blacktown en was, naar zyn uiterlyk althans te oordeelen, het laatste oord, waar oen familie haar intrek zou nemen, ofschoon het met een billartzaal prijkte, die boven een stal gebouwd was en die men langs een ladder bereiken kon. Voor het overige vormde een van vele deuken voor zien, maar blank tinnen buffet, waarop de blinkende flesschen en vaatjes uitgestald waren, de grootste aantrekkelijkheid. Dit buffet moest ieder voorby, die in bot huis zelf wilde komen. Wat tor wereld kon juf frouw Clayton op zulk een plaats te doen hebben Zeer eenvoudig dit; zy wilde vrouw Raw- lings, die een oud vriendin der waardin was, zelf spreken, nadat cy van haar oom haar adres vernomen had. Teen hot rytuig stil hield, keek Sylvanus, die uiets van dc op Harry gemaakte aan spraken wist, zyn gezellin vragend aan. Hij zag, dat Beatrice met eon blik het zeer twijfelachtige voorkomen van liet logement had opgemerkt en dat zij zeer opgewonden was. „U zou goed doon, niet alleen hierin te gaan,' zei hy. „Wil u binnengaan en vragen, of ik een dame, juffrouw Rawlings, spreken kan?" Mordle gehoorzaamde. Beatrice liet baur sluier neer, leunde in het rytuig achterover en sloot de oogen. „Het moet geschieden," zei ze zacht voor zich heen. Zn hield de oogen nog gesloten, toen Mordle terug kwam en mot duidelijke ver wondering zeide, dat de bedoelde persoon in huis was en zich bereid verklaarde, haar te ontvangen. „Juffrouw Clayton," zei hy dringend, „kaD ik die zaak niet voor u afdoen? Dit is geen passend verblijf voor u.' „Slechts ik alleen kan het doen," zei Beatrice. „Wees zoo goed en volg my niet, maar het ware mij aangenaam, zoo u my wachten wilde." Slechts met tegenzin opende Sylvanus het portier; hij zag haar na, tot zij aan het blin kend buffet met de bonte flesschen was voor bijgegaan en door de statige ineengedrongen waardin met vorschonde blikken in een kleine zykamer was geleid. Dan steeg hij weer in den wagen, waarin hy zich zooveel mogelyk terugtrok, want hy oordeelde terecht, dat hot eon geestelyke niet tot eer kon strekken voor een zoo twijfelachtig lokaal, als „Kat en Cirkelgezien te worden. Hy was in zyn binnenste overtuigd, dat de beweegredenen, die Beatrice hierheen gebracht hadden, edel en goed waren, maar hy was ongelukkig, wyl het hem toescheen, dat hy zich tegen over de Talberts aan misbruik van vertrouwen schuldig maakte hy wist te goed, dat dezen het hun nieht nimmer veroorloofd zouden hebben, hier een voet te zetten. Het voorwerp zyuer zorg zat intusschen in de kleine, warme ontvangkamer der waar din, voor wier uitstalling Beatrice overigens geen oog had, hoe bezienswaardig deze ook wezen mocht; zy wachtte op juffrouw Raw lings, die eerst, zoeals het een vrouw, die meent iets te beteekenen, past, zich nog een weinig op te knappen. Eiudelyk ging de deur open en met een onderdrukten zncht verhief Beatrice zich en stond tegenover juffrouw Rawlings, wier goedaardig rond gezicht een verbaasde uit drukking aannam, toen zy zag, dat haar bezoekster tot een andere klasse van mon- schen behoorde, als die, waarmee zy ge woonlijk verkeerde; dientengevolge veranderde haar aanvankelijk hoofdknikken in een be leefde buiging. „Blyft u zitten, juffrouw. Ik hoor, u wilt my spreken." „Ja," zei Beatrice met zachte maar hel dere stom, „ik wenschte met u over het kind te spreken, dat u voor het uwe verklaart. Ik wenschte te vernemen, wat u te zeggen heeft." Het gezicht dor vrouw werd ernstig. „Ach," zei ze, „dan moet ik om myn man zenden hy regelt de zaak." Beatrice hield haar met een gebiedende beweging terug. „Wat ik te zeggen heb, moet ik u zeggen. Zorg als het u blieft, dat we niet gestoord worden." Juffrouw Rawlings nam eenigszins mismoedig wear plaats en be schouwde haar gesluierde bezoekster met wassend ongeduld. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1913 | | pagina 4